Mamy wrześniowe 2021 - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-29, 09:58   #3481
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Ja też czytałam że płatki są uznawane za najbezpieczniejsze dla niemowląt, ale mało praktyczne w użytkowaniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I płatki, i orzechy się sprawdzają. Choć też z zależy do jakich plam. Jakby mi się żadne płyny nie sprawdziły to zapewne tak bym prała, ale skoro się sprawdzają to nie widzę powodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 10:02   #3482
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
I płatki, i orzechy się sprawdzają. Choć też z zależy do jakich plam. Jakby mi się żadne płyny nie sprawdziły to zapewne tak bym prała, ale skoro się sprawdzają to nie widzę powodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Moim zdaniem wszytko z głową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 10:14   #3483
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To ja chyba w wersji na lenia, bo nie planuję prasować, tylko do prania na 40 stopni dodawać odkażacza, jak do pieluch wielorazowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak też można jak dodajesz odkażacza to w sumie po co dodawać sobie roboty. Zazdroszczę wielopielo też bym chciała do tego wrócić, przy starszaku bardzo się sprawdziło a same otulacze to bajer czasami, ale jakoś TŻ nie jest przekonany, tym bardziej jak mamy do ogarnięcia nie tylko jedno dziecko i już i tak prania w cholerę, teściowa wielopielo nigdy nie ogarnęła i jakoś tak pomysł upadł. Ale naprawdę godny polecenia i super dla skóry maluszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

U nas słabo. Ja biorę dodatkową dawkę magnezu i Spasmoliny, bo wszystko daje mi ostatnio w kość i zaczyna się to, co przy ciąży ze średniakiem a wolałabym do początku września jednak dotrzymać TŻ w domu a marny z niego pożytek przez to kolano, a będzie jeszcze gorzej bo okazało się że musi iść na zabieg i potem czeka go rehabilitacja 🤦
Wybrałam już wstępnie 2 ginekologów na NFZ polecanych w moim mieście, w poniedziałek będę się z nimi kontaktować żeby zobaczyć kiedy mogę mieć wizytę jeśli się uda, że w okolicy wizyty u gina w Luxmedzie to go już odpuszczę, bo i tak jakiś wybitny nie jest. Ale się czuję dziwnie zmieniać lekarza na ostatni trymestr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 10:24   #3484
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ale się rozpisałyście wczoraj Ja w końcu poszłam na chwilę do tego biura, ale ledwo się dokulałam i jeszcze buty mnie obtarły po drodze. Nie są nowe, zaczynam się martwić, że noga mi się powiększyła, bo czuję, że są ciaśniejsze :/ Musimy wdrożyć jakieś spacerowanie, w tym tempie tracenia kondycji to na porodówkę mnie chyba wkulają

Nie będę Was cytować, bo wyjdzie post na kilometr, ale się odniosę

Michiru, zrobiłabym identycznie z TŻ i samochodem, chce to niech ma, za jakiś czas odczuje, że to był głupi pomysł ;P A za opaskę ze 101 Dalmatyńczyków wielkie serduszko <3 To moja ulubiona bajka z dzieciństwa, znam ją na pamięć. Za dzieciaka miałam legginsy z tej bajki, nosiłam je do powstania gigantycznej dziury w kroku

Zaczyna mi się podobać to mymemi, po co mi to pokazałyście 😂 A wypłata dopiero w poniedziałek albo i we wtorek, jak za późno pójdą przelewy.

theali, na Vinted polecam korzystać z tych filtrów, jak wiesz, czego chcesz szukać, jest dużo łatwiej Ja np. wybierałam tylko body, tylko rozmiar 62, i jeszcze zaznaczałam firmy, o których wiedziałam, że mi się powinny spodobać. I czasem jeszcze kolory wybierałam, jak mnie fantazja naszła ;P

kghyt zamówiłam tetrę o gramaturze właśnie 140 i moim zdaniem to jest już fajna grubość, mogę Ci porobić zdjęcia, ale nie wiem, czy uda mi się oddać tę cechę Mam w domu jeszcze jedną tetrę z mojego dzieciństwa (u nas tetrą się wyciera na sucho szyby i lustra ;P) i ta nowa jest zdecydowanie grubsza i porządniejsza.

Ja mam na razie jeden kocyk bambusowy i zastanawiam się, jaki wziąć drugi, chyba bawełniany? Albo wełniany, tylko te wełniane to już sporo kasy

Prać będę raz wszystko. Prasować nie zamierzałam, ale jak Was czytam, to chyba ch*jowa ze mnie matka ;P Serio pranie w 40 stopniach nie wystarczy? :O

koszyk_z_owocami hej Ja zobaczę, jaki kombinezon mi da koleżanka, bo ma za niedługo odkopać rzeczy po swoim starszaku na 62. Ale myślałam, żeby nie kupować nic przejściowego, ewentualnie na Vinted za tanioszkę, a mieć coś porządniejszego już na całą zimę. Mam też dostać w spadku śpiworek do wózka.

U nas też zostały duże rzeczy - kosz będę mieć od koleżanki, fotelik od kuzyna, tylko musimy ogarnąć mocowanie, bo w naszym aucie nie ma isofixa. Trzeba ogarnąć wózek, no i aptekę, ale to zamawiam dopiero w lipcu, jak wrócimy z wakacji i będę mogła już te wszystkie podkłady i majty powsadzać do walizki, żeby nie leżały gdzieś na wierzchu.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 11:15   #3485
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ale się rozpisałyście wczoraj Ja w końcu poszłam na chwilę do tego biura, ale ledwo się dokulałam i jeszcze buty mnie obtarły po drodze. Nie są nowe, zaczynam się martwić, że noga mi się powiększyła, bo czuję, że są ciaśniejsze :/ Musimy wdrożyć jakieś spacerowanie, w tym tempie tracenia kondycji to na porodówkę mnie chyba wkulają

Nie będę Was cytować, bo wyjdzie post na kilometr, ale się odniosę

Michiru, zrobiłabym identycznie z TŻ i samochodem, chce to niech ma, za jakiś czas odczuje, że to był głupi pomysł ;P A za opaskę ze 101 Dalmatyńczyków wielkie serduszko <3 To moja ulubiona bajka z dzieciństwa, znam ją na pamięć. Za dzieciaka miałam legginsy z tej bajki, nosiłam je do powstania gigantycznej dziury w kroku

Zaczyna mi się podobać to mymemi, po co mi to pokazałyście A wypłata dopiero w poniedziałek albo i we wtorek, jak za późno pójdą przelewy.

theali, na Vinted polecam korzystać z tych filtrów, jak wiesz, czego chcesz szukać, jest dużo łatwiej Ja np. wybierałam tylko body, tylko rozmiar 62, i jeszcze zaznaczałam firmy, o których wiedziałam, że mi się powinny spodobać. I czasem jeszcze kolory wybierałam, jak mnie fantazja naszła ;P

kghyt zamówiłam tetrę o gramaturze właśnie 140 i moim zdaniem to jest już fajna grubość, mogę Ci porobić zdjęcia, ale nie wiem, czy uda mi się oddać tę cechę Mam w domu jeszcze jedną tetrę z mojego dzieciństwa (u nas tetrą się wyciera na sucho szyby i lustra ;P) i ta nowa jest zdecydowanie grubsza i porządniejsza.

Ja mam na razie jeden kocyk bambusowy i zastanawiam się, jaki wziąć drugi, chyba bawełniany? Albo wełniany, tylko te wełniane to już sporo kasy

Prać będę raz wszystko. Prasować nie zamierzałam, ale jak Was czytam, to chyba ch*jowa ze mnie matka ;P Serio pranie w 40 stopniach nie wystarczy? :O

koszyk_z_owocami hej Ja zobaczę, jaki kombinezon mi da koleżanka, bo ma za niedługo odkopać rzeczy po swoim starszaku na 62. Ale myślałam, żeby nie kupować nic przejściowego, ewentualnie na Vinted za tanioszkę, a mieć coś porządniejszego już na całą zimę. Mam też dostać w spadku śpiworek do wózka.

U nas też zostały duże rzeczy - kosz będę mieć od koleżanki, fotelik od kuzyna, tylko musimy ogarnąć mocowanie, bo w naszym aucie nie ma isofixa. Trzeba ogarnąć wózek, no i aptekę, ale to zamawiam dopiero w lipcu, jak wrócimy z wakacji i będę mogła już te wszystkie podkłady i majty powsadzać do walizki, żeby nie leżały gdzieś na wierzchu.
Ogólnie wystarczy. W prasowaniu chodzi o wybicie wszystkich zarazków i jak widzisz prasować można różnie długo, pierwszy miesiąc i cały pierwszy rok. Ja odpuszczę prasowanie dość szybko (ciekawe czy szybciej odpuszczę prasowanie, czy kp) i wcale nie uważam, że będę ***** matką przez to, bo to żaden wyznacznik także luz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Nie wiem czy wełniany koc potrzebny oczywiście wszystko można kupić, ale po co? Wełniany mógłby się przydać, jakbyś np nie planowała śpiworka zimowego, a tak to raczej zakup dla samego zakupu, żeby było, a niekoniecznie się przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Ile sukienek i sweterków kupujecie? Czy sukienki w ogóle? Mam 2, ale zastanawiam się czy naprawdę będę ich używać, skoro w pierwszych miesiącach dziecko tylko leży, czy tylko do zdjęć się przydają słitaśnych zdjęć nie robię, nie ma i nie będzie na to pewnie czasu więc chyba nie ma co inwestować? Jedynie zamówić np coś na święta czy na chrzciny (jeśli w ogóle będę je urządzać)?
Zastanawiam się co to jest takiego, co siedzi mi z tyłu głowy i wywołuje wrażenie, że czegoś nie mam i nie jestem gotowa rodziłam rok temu, powinnam mieć to obcykane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 11:21   #3486
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ogólnie wystarczy. W prasowaniu chodzi o wybicie wszystkich zarazków i jak widzisz prasować można różnie długo, pierwszy miesiąc i cały pierwszy rok. Ja odpuszczę prasowanie dość szybko (ciekawe czy szybciej odpuszczę prasowanie, czy kp) i wcale nie uważam, że będę ***** matką przez to, bo to żaden wyznacznik także luz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Nie wiem czy wełniany koc potrzebny oczywiście wszystko można kupić, ale po co? Wełniany mógłby się przydać, jakbyś np nie planowała śpiworka zimowego, a tak to raczej zakup dla samego zakupu, żeby było, a niekoniecznie się przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Ile sukienek i sweterków kupujecie? Czy sukienki w ogóle? Mam 2, ale zastanawiam się czy naprawdę będę ich używać, skoro w pierwszych miesiącach dziecko tylko leży, czy tylko do zdjęć się przydają słitaśnych zdjęć nie robię, nie ma i nie będzie na to pewnie czasu więc chyba nie ma co inwestować? Jedynie zamówić np coś na święta czy na chrzciny (jeśli w ogóle będę je urządzać)?
Zastanawiam się co to jest takiego, co siedzi mi z tyłu głowy i wywołuje wrażenie, że czegoś nie mam i nie jestem gotowa rodziłam rok temu, powinnam mieć to obcykane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OK, chyba poprzestaniemy na praniu w takim razie, chyba że męża coś natchnie na machanie żelazkiem, bo u nas to tylko on prasuje sobie koszule do pracy, mnie może raz na pół roku coś machnie

Właśnie rozkminiałam ten koc, czy może na zimę bawełniany nie będzie za cienki, ale w sumie wełna naprawdę porządnie grzeje... W domu raczej nie mamy upałów, ogólnie mamy trochę problematyczną sprawę z ogrzewaniem, bo mamy piec gazowy i ja notorycznie mam wrażenie, że on jest źle ustawiony. Albo kaloryfery są tak gorące, że nie da się ich dotknąć, albo zaczynasz czuć potrzebę owinięcia się w koc. Trudno jest osiągnąć komfortową temperaturę 24/7. Ale było już u nas wielu fachowców i mówią, że wszystko jest okej, jeden mi nawet na próbę podkręcił temperaturę, to już nie umiałam usiedzieć z gorąca.

Jak jeszcze Stasiek był Łucją, to zamierzałam kupić po 1 sukience na 56 i 62 (na 56 to chyba nawet kupiłam, ale na vinted) i właśnie mieć do jakichś zdjęć albo na jakąś wielką wizytację Na Święta/chrzciny chyba chciałam potem kupować, bo teraz w sklepach i tak są letnie, cienkie rzeczy.

Sweterków mam 1 sztukę na 56 i 3 na 62, ale to bardziej takie bluzy. Jeden jest bardziej sweterkowy, zapinany na plecach od góry do dołu, i on chyba będzie na Święta ;P

Edytowane przez sale_girl
Czas edycji: 2021-05-29 o 11:23
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 11:29   #3487
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Powiem Ci że na zewnątrz miałam wełnę w śpiworku zimowym i wtedy się sprawdziła. Sprawdź jaką temp macie wewnątrz, jeśli jest Ci chłodno, ale jeśli nie ma np 13-10st to odpowiednie ubranie i klasyczne bawełniane kocyki i śpiworki do spania wystarczą. Nie ma co dziecka przegrzewać

Chyba odpuszczę na razie sukienki jak będzie okazja to kupię, przynajmniej trafię z rozmiarem, bo teraz kto wie jak mała będzie rosnąć mając takie geny i tak dużych braci zainwestuję w bluzeczki i sweterki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-29, 11:48   #3488
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja też nie mam sukienek i na początek w ogóle nie zamierzam kupować. Z doświadczenia wiem, że pewnie jakieś dostanę przy odwiedzinach a i tak na początku się to nie przyda w ogóle. Powsytrzymywałam się bo takie to słodkie 🥰 ale dla starszego kupiłam jakieś koszule itp i sprzedałam nowe bo w ogóle tego nie nakładałam 🤷 tylko pajace, spodenki, body i tak w kółko.

Prasowałam wszystko raz, teraz chyba w ogóle nie będę ewentualnie też raz. Ale ja po prostu tego nie cierpię robić. Dziecko nosiło nie prasowane żyje i ma się wyśmienicie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
OK, chyba poprzestaniemy na praniu w takim razie, chyba że męża coś natchnie na machanie żelazkiem, bo u nas to tylko on prasuje sobie koszule do pracy, mnie może raz na pół roku coś machnie

Właśnie rozkminiałam ten koc, czy może na zimę bawełniany nie będzie za cienki, ale w sumie wełna naprawdę porządnie grzeje... W domu raczej nie mamy upałów, ogólnie mamy trochę problematyczną sprawę z ogrzewaniem, bo mamy piec gazowy i ja notorycznie mam wrażenie, że on jest źle ustawiony. Albo kaloryfery są tak gorące, że nie da się ich dotknąć, albo zaczynasz czuć potrzebę owinięcia się w koc. Trudno jest osiągnąć komfortową temperaturę 24/7. Ale było już u nas wielu fachowców i mówią, że wszystko jest okej, jeden mi nawet na próbę podkręcił temperaturę, to już nie umiałam usiedzieć z gorąca.

Jak jeszcze Stasiek był Łucją, to zamierzałam kupić po 1 sukience na 56 i 62 (na 56 to chyba nawet kupiłam, ale na vinted) i właśnie mieć do jakichś zdjęć albo na jakąś wielką wizytację Na Święta/chrzciny chyba chciałam potem kupować, bo teraz w sklepach i tak są letnie, cienkie rzeczy.

Sweterków mam 1 sztukę na 56 i 3 na 62, ale to bardziej takie bluzy. Jeden jest bardziej sweterkowy, zapinany na plecach od góry do dołu, i on chyba będzie na Święta ;P
Sweterek zapinany na plecach od góry do dołu dla dziecka leżącego to bym przemyślała jeszcze ewentualnie miała coś niezapinanego na plecach dodadkowo. Może być to niewygodne, choć pewnie śliczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle


Edytowane przez alleyezonme
Czas edycji: 2021-05-29 o 11:58
alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 11:57   #3489
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Ja też nie mam sukienek i na początek w ogóle nie zamierzam kupować. Z doświadczenia wiem, że pewnie jakieś dostanę przy odwiedzinach a i tak na początku się to nie przyda w ogóle. Powsytrzymywałam się bo takie to słodkie 🥰 ale dla starszego kupiłam jakieś koszule itp i sprzedałam nowe bo w ogóle tego nie nakładałam 🤷 tylko pajace, spodenki, body i tak w kółko.

Prasowałam wszystko raz, teraz chyba w ogóle nie będę ewentualnie też raz. Ale ja po prostu tego nie cierpię robić. Dziecko nosiło nie prasowane żyje i ma się wyśmienicie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Sweterek zapinany na plecach od góry do dołu dla dziecka leżącego to bym przemyślała jeszcze ewentualnie miała coś niezapomnianego na plecach. Może być to niewygodne, choć pewnie śliczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inne, niezapinane z tyłu, też mamy Ten pewnie będzie tylko na Święta, może raz przeżyjemy, bo jest naprawdę klasa <3 Zresztą wygląda mi na dość obszerny, nie zdziwiłabym się, gdyby był jeszcze i na 68.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 12:06   #3490
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja wczoraj wyszłam z założenia, że na plecach rozpięcia beznadziejne, ale z przodu jak dziecko zaczynasz kłaść na brzuszku w sumie też tych będę miała może 2, a tak wszystko wkładane przez główkę i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 12:16   #3491
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Bez stresu, Sale, ja bym na pewno nie prasowała przez rok gdybym tego nie lubiła robić a przy drugim to pewnie nie będę mieć na to czasu.. Choć zamierzam godnie o to powalczyć co do kocyka, to może jakaś grubsza bawełna wystarczy? Myślicie, że ubranka poprane w czerwcu i schowane do komody do końca sierpnia będą już nie bardzo? Nie pamiętam dokładnie jak robiłam przy synku, ale wiem, że też z wyprzedzeniem i było ok, ale naszły mnie wątpliwości po Waszych postach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-29, 12:37   #3492
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Nie wiem. Ja jakoś nie jestem przekonana do wczesnego prania. Te co mam przeprałam razem ze wszystkimi, żeby tak tak po zakupie ich do szafy nie chować i na razie leżą, ale wielkie pranie planuję na lipiec, zacznę od wszystkiego do torby a potem powoli jadę dalej. Ale my nic innego na wakacje nie mamy zaplanowane.l, będziemy tym czas wypełniać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 13:23   #3493
POLAshi
Wtajemniczenie
 
Avatar POLAshi
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2 242
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
U nas właśnie Lovela bardzo dobrze się spisała, proszek + płyn do płukania, z tym, że zawsze puszczam jeszcze dodatkowe płukanie. Piorę też w 40 stopniach, właśnie ze względu na to, że potem prasuje (prasowałam przez cały pierwszy rok, uwielbiam ten zapach dzidziusia i te małe ubranka) . Mleczko do prania z Loveli też jest fajne, tylko okropnie niewydajne w porównaniu z proszkiem.
Prać będę raz, mam rzeczy po pierwszym synku albo całkiem nowe, ale mam w planach już niedługo... Wyprać, wyprasować, schować do komody. Teraz mam na to siły, w lipcu planujemy trochę wyjazdów, a w sierpniu to już właściwie w każdej chwili mogę urodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tez używałam Lovela nic się nie działo ze skóra dziecka wszystko oK. Podziwiam, ze prasowałaś wszystko aż przez rok Ja tylko miesiąc dałam rade . Nie lubię prasować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ale się rozpisałyście wczoraj Ja w końcu poszłam na chwilę do tego biura, ale ledwo się dokulałam i jeszcze buty mnie obtarły po drodze. Nie są nowe, zaczynam się martwić, że noga mi się powiększyła, bo czuję, że są ciaśniejsze :/ Musimy wdrożyć jakieś spacerowanie, w tym tempie tracenia kondycji to na porodówkę mnie chyba wkulają

Nie będę Was cytować, bo wyjdzie post na kilometr, ale się odniosę

Michiru, zrobiłabym identycznie z TŻ i samochodem, chce to niech ma, za jakiś czas odczuje, że to był głupi pomysł ;P A za opaskę ze 101 Dalmatyńczyków wielkie serduszko <3 To moja ulubiona bajka z dzieciństwa, znam ją na pamięć. Za dzieciaka miałam legginsy z tej bajki, nosiłam je do powstania gigantycznej dziury w kroku

Zaczyna mi się podobać to mymemi, po co mi to pokazałyście A wypłata dopiero w poniedziałek albo i we wtorek, jak za późno pójdą przelewy.

theali, na Vinted polecam korzystać z tych filtrów, jak wiesz, czego chcesz szukać, jest dużo łatwiej Ja np. wybierałam tylko body, tylko rozmiar 62, i jeszcze zaznaczałam firmy, o których wiedziałam, że mi się powinny spodobać. I czasem jeszcze kolory wybierałam, jak mnie fantazja naszła ;P

kghyt zamówiłam tetrę o gramaturze właśnie 140 i moim zdaniem to jest już fajna grubość, mogę Ci porobić zdjęcia, ale nie wiem, czy uda mi się oddać tę cechę Mam w domu jeszcze jedną tetrę z mojego dzieciństwa (u nas tetrą się wyciera na sucho szyby i lustra ;P) i ta nowa jest zdecydowanie grubsza i porządniejsza.

Ja mam na razie jeden kocyk bambusowy i zastanawiam się, jaki wziąć drugi, chyba bawełniany? Albo wełniany, tylko te wełniane to już sporo kasy

Prać będę raz wszystko. Prasować nie zamierzałam, ale jak Was czytam, to chyba ch*jowa ze mnie matka ;P Serio pranie w 40 stopniach nie wystarczy? :O

koszyk_z_owocami hej Ja zobaczę, jaki kombinezon mi da koleżanka, bo ma za niedługo odkopać rzeczy po swoim starszaku na 62. Ale myślałam, żeby nie kupować nic przejściowego, ewentualnie na Vinted za tanioszkę, a mieć coś porządniejszego już na całą zimę. Mam też dostać w spadku śpiworek do wózka.

U nas też zostały duże rzeczy - kosz będę mieć od koleżanki, fotelik od kuzyna, tylko musimy ogarnąć mocowanie, bo w naszym aucie nie ma isofixa. Trzeba ogarnąć wózek, no i aptekę, ale to zamawiam dopiero w lipcu, jak wrócimy z wakacji i będę mogła już te wszystkie podkłady i majty powsadzać do walizki, żeby nie leżały gdzieś na wierzchu.

Nie martw się, ja piorę w 40 stopniach, a planuje prasować Max miesiąc albo i tylko pierwsza partie . Wole poleżeć w tym czasie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Co do body z guziczkami na boku...mnie akurat bardzo wkurzały . Nie mogłam się połapać w tych guziczkach. Ten tu, ten tu. Tan pod spodem ten na wierzchu. Masakra. Wole body wkładane przez głowę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
POLAshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 13:24   #3494
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ogólnie wystarczy. W prasowaniu chodzi o wybicie wszystkich zarazków i jak widzisz prasować można różnie długo, pierwszy miesiąc i cały pierwszy rok. Ja odpuszczę prasowanie dość szybko (ciekawe czy szybciej odpuszczę prasowanie, czy kp) i wcale nie uważam, że będę ***** matką przez to, bo to żaden wyznacznik także luz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Nie wiem czy wełniany koc potrzebny oczywiście wszystko można kupić, ale po co? Wełniany mógłby się przydać, jakbyś np nie planowała śpiworka zimowego, a tak to raczej zakup dla samego zakupu, żeby było, a niekoniecznie się przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Ile sukienek i sweterków kupujecie? Czy sukienki w ogóle? Mam 2, ale zastanawiam się czy naprawdę będę ich używać, skoro w pierwszych miesiącach dziecko tylko leży, czy tylko do zdjęć się przydają słitaśnych zdjęć nie robię, nie ma i nie będzie na to pewnie czasu więc chyba nie ma co inwestować? Jedynie zamówić np coś na święta czy na chrzciny (jeśli w ogóle będę je urządzać)?
Zastanawiam się co to jest takiego, co siedzi mi z tyłu głowy i wywołuje wrażenie, że czegoś nie mam i nie jestem gotowa rodziłam rok temu, powinnam mieć to obcykane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja nie planuje na pierwsze miesiącu kupować żadnych sukieneczek. Myśle że na pierwsze miesiące ani to wygodne ani potrzebne stroić tak maleństwo. Na pierwsze miesiące myśle że postawić na wygodę.


Odnośnie prasowania też będę prasować wszystko chociaż nie bardzo lubię, choć mam nadzieje że niedługo szlag trafi nasza pralkę i zamienię sobie na pralko- suszarkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 13:27   #3495
POLAshi
Wtajemniczenie
 
Avatar POLAshi
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2 242
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Bez stresu, Sale, ja bym na pewno nie prasowała przez rok gdybym tego nie lubiła robić a przy drugim to pewnie nie będę mieć na to czasu.. Choć zamierzam godnie o to powalczyć co do kocyka, to może jakaś grubsza bawełna wystarczy? Myślicie, że ubranka poprane w czerwcu i schowane do komody do końca sierpnia będą już nie bardzo? Nie pamiętam dokładnie jak robiłam przy synku, ale wiem, że też z wyprzedzeniem i było ok, ale naszły mnie wątpliwości po Waszych postach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja przed 30 tyg zaraz prałam i prasowałam. I wyszło dobrze bo w 32 trafiłam do szpitala i po miesiącu wyszłam z dzieckiem wiec TZ miał już wszystko przygotowane. Tak to by się nie połapał. Także ja niedługo tez się za to zabieram.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Ja kupiłam kilka sukienek a zakładałam chyba od rozmiaru 80 jak młoda już stała. Tak to nie jest wygodne na leżąco.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
POLAshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 13:37   #3496
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
Ja przed 30 tyg zaraz prałam i prasowałam. I wyszło dobrze bo w 32 trafiłam do szpitala i po miesiącu wyszłam z dzieckiem wiec TZ miał już wszystko przygotowane. Tak to by się nie połapał. Także ja niedługo tez się za to zabieram.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Ja kupiłam kilka sukienek a zakładałam chyba od rozmiaru 80 jak młoda już stała. Tak to nie jest wygodne na leżąco.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też ok 80 lub nawet 86 zakładałam sukienki. Nie zakładałam tez długo bluz z kapturem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 13:41   #3497
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja nawet nie strzelam w takie rozmiary biorąc pod uwagę, że średniak ma 92 już i jeszcze nie stoi a co dopiero chodzić to nie wiem na co się nastawiać ale wychodzi na to, że 2 wystarczą w zupełności, ewentualnie coś na święta kupię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

W zęba mi się coś stało umówiłam się do dentysty za tydzień w sobotę, czeka mnie wycieczka do Katowic, przynajmniej będę miała rozrywkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 14:08   #3498
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja nie lubię ubrań które są w jakikolwiek sposób wygniecione i prasuje wszystko wszystkim co do prania to można w każdej chwili, ja na razie na bieżąco lecę z tym tyle że póki co w naszym proszku, jak już skompletuje wszystko i będzie cieplej oraz wygospodaruje miejsce docelowe na mini ubranka to polecę z tematem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 19:50   #3499
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Michru ja zmienialam lekarza po 4 trymestrze...takiego z medicovera na prywatnego. I nie bardzo chcial mnie przyjac na prowadzenie ciazy mimo ze to dla niego kasa(240zl wizyta). Powiedzial ze przyjmujac mnie na prowadzenie ciazy bierze za mnie i za ciaze odpowiedzialnosc...a ja nie mialam zrobionego USG piersi, białkomocz nie sprawdzony przez nefrologa, krzywej cukrowej(to był dopiero ledwno po 4 miesiacu ale uwazal ze powinnam mieć to zrobione bo jestem w grupie ryzyka przez insuline w poprzedniej ciazy). Czyli troche zaniedbań poprzedniego ginekologa.

sale_girl ja nie wiem w ilu powinno się prac ciuszki Ale ogladam te szkoly rodzenia on-line..i w dwoch polozne(mlode więc nie ze staroscwiecką wiedza) powiedzialy ze powinno się prac w 90% za pierwszym razem...bo dopiero od 60 stopni giną bakterie i roztocza....a wiesz..ja mam ciuszki po kimś które lezaly w takich kartonach, niektore i ze 4 lata nie otwierane. Mowily tez ze przez 2 pierwsze miesiace prasuje się ciuszki, pieluszki tetrowe czy pościle, a od 3 miesiace można prasowac tylk to co ma kontakt ze skorą dziecka. Do tego zeby przy praniu nastawiac płukanie na 2 razy by wyplukac dobrze resztki detergentu. I rezygnujemy z podwojnego plukania dopiero jak dziecko skonczy 3 lata.
Ale jak wyjdzie..zobaczymy
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-29, 21:06   #3500
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Zwyklylogin, idę na NFZ i jeśli nie będzie chciał mnie lekarz przyjąć, bo nie, to piszę skargę i zobaczę co wtedy, bo mam to gdzieś, nie mogę zostać bez opieki w ciąży, a zawsze mam prawo zmienić lekarza. Prywaciarze wiadomo mają swoje widzi-mi-sie🤷 ale ja już nie mam za bardzo jak chodzić prywatnie.

Jak ja mam ochotę rzucić w kąt dietę boże....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-30, 08:11   #3501
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziewczyny, jeśli któraś rozważała kurs Dembińskiej o ruchu i oddechu w porodzie (jej książki się tu przewijały, więc może), to teraz jest w sumie ostatni moment, żeby się zapisać. Nie będzie edycji lipcowej (osoby zapisane na czerwiec dostają dostęp do materiałów na dwa miesiące), a sierpniowa to chyba dla nas trochę za późno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-30, 09:14   #3502
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Fiu fiu, ale wczoraj się rozpisałyście

Co do kocyka wełnianego, to na planuje kupić jeden z merino, ale to zobaczę jak przyjdą z Memi i wtedy będę dalej decydować

Dzisiaj doszłam do wniosku, że ja do zakupów dziecięcych potrzebuje listy, wtedy będę sobie skreślać na bieżąco co mam, czego brakuje, bo tak to po przeglądaniu Vinted mam mętlik w głowie ile tego tam jest

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-30, 10:36   #3503
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja właśnie zaczęłam korzystać z listy, bo inaczej popłynę

Spałam dziś do 10.30 TŻ od 6 ogarniał dzieciaki, ja musiałam odpocząć. Ale tak mu dały popalić, że dopiero teraz je śniadanie

Sent from my Redmi 6 using Wizaz Forum mobile app
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 08:08   #3504
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ale tu cisza od wczoraj

Odebraliśmy wyniki amnio, wszystko jest dobrze, oczywiście na dole jest adnotacja, że badanie nie wykrywa wszystkiego, ale to taki d*pochron. No i jest informacja, że rozpoznano "płeć chromosomową męską"

Wczoraj poszliśmy na spacer na lody, w sumie 4 km, bo zaczynam się serio obawiać, że na tę porodówkę to mnie wtoczą Musimy wdrożyć jakieś regularne spacery, tym bardziej, że za miesiąc jedziemy na wakacje i na pewno będziemy troszkę się wałęsać, więc wolałabym, żeby to się źle nie skończyło.

Czekam na wypłatę i rozgrzewam palce do zamówień online 😂 btw czytałam na sierpniówkach, że apteka wychodzi po ładne 500 zł jak nie więcej :/

Jakie macie plany na długi weekend?
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 08:25   #3505
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U nas weekend bardzo intensywny i rodzinny. W sobotę młody wyszalał się na urodzinach koleżanki a w niedzielę na mini wycieczce z kolegami. Pogoda taka sobie ale przynajmniej nie padało.
Mnie dopadła bezsenność. W nocy budzę się i nie mogę przez 2-3 godziny zasnąć 🥱 w pierwszej ciąży też tak miałam.
sale_girl świetnie że wszystko jest w porządku 🤩🥰

Ja na długi weekend z małym zostaje sama, mąż wyjeżdża na 3 dni(praca) ale zamierzamy z młodym dobrze się bawić i na pewno z kimś się spotkać oby pogoda dopisała.
Jutro dzień dziecka, wybieramy się na wesołe miasteczko ze znajomymi i ich dziećmi, znowu będzie szaleństwo 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 08:34   #3506
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ale tu cisza od wczoraj

Odebraliśmy wyniki amnio, wszystko jest dobrze, oczywiście na dole jest adnotacja, że badanie nie wykrywa wszystkiego, ale to taki d*pochron. No i jest informacja, że rozpoznano "płeć chromosomową męską"

Wczoraj poszliśmy na spacer na lody, w sumie 4 km, bo zaczynam się serio obawiać, że na tę porodówkę to mnie wtoczą Musimy wdrożyć jakieś regularne spacery, tym bardziej, że za miesiąc jedziemy na wakacje i na pewno będziemy troszkę się wałęsać, więc wolałabym, żeby to się źle nie skończyło.

Czekam na wypłatę i rozgrzewam palce do zamówień online btw czytałam na sierpniówkach, że apteka wychodzi po ładne 500 zł jak nie więcej :/

Jakie macie plany na długi weekend?

Wszystkie w weekend w rozjazdach

My w sobotę mieliśmy gosci a w niedziele byliśmy u moich rodziców i mam gotowanie na kilka dni z głowy

Super że wyniki potwierdziły że wszystko dobrze w tej ciąży to musimy sie najeść strachu, oby teraz z górki było

My raczej nie pojedziemy na żadne wakacje w tym roku, myśleliśmy że może uda nam sie wyskoczyć do Włoch na kilka dni ale dotarło do nas że za tydzień wchodzę w 3 trymestr

Co do aktywności to ja cieszę sie że już baseny otwarte, może jutro wybiorę sie tez sie musze trochę bardziej zmobilizować do ćwiczeń bo ostatnio ćwiczę tylko 3 razy w tygodniu, a bardzo poprawia mi to samopoczucie tylko lenia mam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 08:58   #3507
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ale tu cisza od wczoraj

Odebraliśmy wyniki amnio, wszystko jest dobrze, oczywiście na dole jest adnotacja, że badanie nie wykrywa wszystkiego, ale to taki d*pochron. No i jest informacja, że rozpoznano "płeć chromosomową męską"

Wczoraj poszliśmy na spacer na lody, w sumie 4 km, bo zaczynam się serio obawiać, że na tę porodówkę to mnie wtoczą Musimy wdrożyć jakieś regularne spacery, tym bardziej, że za miesiąc jedziemy na wakacje i na pewno będziemy troszkę się wałęsać, więc wolałabym, żeby to się źle nie skończyło.

Czekam na wypłatę i rozgrzewam palce do zamówień online btw czytałam na sierpniówkach, że apteka wychodzi po ładne 500 zł jak nie więcej :/

Jakie macie plany na długi weekend?
Super wieści, najważniejsze że wszystko dobrze gratuluję synka

U mnie weekend szalony, dzień dziecka córka ma od soboty, bo była z nami w wesołym miasteczku, wczoraj na cały dzień zabrała ją jej chrzestna na jakiś festyn bo organizowane były fajne atrakcje na wspinaczce więc ja z TŻ też miałam dzień dziecka i zrobiliśmy rundkę po knajpkach drinki bezalkoholowe i pyszna szamka om om om, a dziś z rana już obskoczony bilans i poleciała gwiazda do przedszkola bo mają wyjście do kina, tymczasem ja się powoli szykuje do lekarza bo dziś wizytuje paczka zakupowa ma dziś do mnie dojść i będę pewnie znowu coś zamawiać, patrzyła może któraś z was gdzie cenowo najtaniej wychodzi jeśli chodzi o apteki? Gdzie zamawiacie? U mnie będzie mało tego bo żadnych smoczków ani butelek narazie nie kupuję

A co do wakacji to na zagraniczne się w tym roku nie zdecydowałam ze względu chyba na te różne akcje typu plamienia, a i cały czas mi się brzuch napina mimo magnezu i to forte trzy razy dziennie ale może uda się nad morze pojechać, oby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 09:05   #3508
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
drinki bezalkoholowe
Rany, czy którejś z Was jeszcze brakuje alkoholu czy to ze mnie taki pijus? Wczoraj w lodziarni mieli lody prosecco, ale musiałam odpuścić, bo faktycznie były na alkoholu, a liczyłam na to, że to tylko taki bajer na smak. W ogóle latem brakuje mi tych drineczków, szprycera, lemoniad z wkładką

Btw, Justyna, chyba masz błąd w dacie urodzenia córki w sygnaturze
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 09:10   #3509
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Jakie macie plany na długi weekend?
Muszę przysiąść do pakowania rzeczy w kartony, bo w kolejny weekend przenosimy się do teściowej i zaczynamy remont Nienawidzę robić takich rzeczy, chociaż się śmieję, że raz na jakiś czas się przydają - jako okazja do przeglądu i gruntownych porządków. Jak się po studencku praktycznie co roku przeprowadzałam, to jakoś łatwiej było mi trzymać ilość gratów pod kontrolą

W sobotę miałam na liczniku ponad 18 tysięcy kroków I aplikacja pokazywała prawie 12 kilometrów, ale z doświadczenia wiem, że zaniża (porównywałam kiedyś po spacerach te dane z zapisem GPS ze Stravy) Kiedyś w sumie tych kilkanaście tysięcy było dla mnie standardem, zwłaszcza jak dawałam korepetycje i dojeżdżałam do dzieciaków, ale ostatnio to raczej 5-7 tysięcy dziennie, więc po takiej wycieczce byłam padnięta. Nawet jeśli tempo chodzenia było spokojne (ZOO ze szwagrem i jego dzieciakami).
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 09:13   #3510
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ale tu cisza od wczoraj

Odebraliśmy wyniki amnio, wszystko jest dobrze, oczywiście na dole jest adnotacja, że badanie nie wykrywa wszystkiego, ale to taki d*pochron. No i jest informacja, że rozpoznano "płeć chromosomową męską"

Wczoraj poszliśmy na spacer na lody, w sumie 4 km, bo zaczynam się serio obawiać, że na tę porodówkę to mnie wtoczą Musimy wdrożyć jakieś regularne spacery, tym bardziej, że za miesiąc jedziemy na wakacje i na pewno będziemy troszkę się wałęsać, więc wolałabym, żeby to się źle nie skończyło.

Czekam na wypłatę i rozgrzewam palce do zamówień online btw czytałam na sierpniówkach, że apteka wychodzi po ładne 500 zł jak nie więcej :/

Jakie macie plany na długi weekend?
My wczoraj wróciliśmy od rodziców

Super wiadomość to kolejny chłopak do drużyny męskiej jest

Matko, nawet mi nie mów o tych kosztach

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Rany, czy którejś z Was jeszcze brakuje alkoholu czy to ze mnie taki pijus? Wczoraj w lodziarni mieli lody prosecco, ale musiałam odpuścić, bo faktycznie były na alkoholu, a liczyłam na to, że to tylko taki bajer na smak. W ogóle latem brakuje mi tych drineczków, szprycera, lemoniad z wkładką

Btw, Justyna, chyba masz błąd w dacie urodzenia córki w sygnaturze
Jak brakuje Ci alko to nie wiem czy próbowałaś tego Desperadosa virgin 0% smakuje jak zwykły desperados, ja spróbowałam w sobotę, ale jakoś nie brakuje mi alkoholu

Dostałam maila ze Smyka, że moje zamówienie w ciągu 1-2 dni powinno być do odbioru, także nie mogę się doczekać jeszcze niech My Memi przyjdzie i mogę kolej e zakupy robić

Co do kroków, to staram się wychodzić każdego dnia na minimum pół godzinny spacer, żeby tych kroków nabić, bo źle się czuje z tym, że nie mogę ćwiczyć tak jak wcześniej, czy jeździć na rowerze, a spacer nad wałem to jakoś rekompensuje

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Czas edycji: 2021-05-31 o 09:15
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.