Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-19, 16:48   #991
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
I chyba w tym jest sedno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A z drugiej strony, nieposiadanie dzieci nie oznacza, że całkowicie nie ma się pojęcia o ich zachowaniu. Przecież wśród rodziny i przyjaciół bywają dzieci i można wywnioskować samemu jakie zachowanie jest dobre a jakie złe. Chyba jest różnica między przymilaniem się do taty, włażeniu mu na plecy a bicie leżącej mamy, szczypanie jej czy skakanie. Nawet kocice gdy ich młode przesadzają to szybko sprowadzają je na ziemię.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki

Edytowane przez Nightmare666
Czas edycji: 2021-06-19 o 16:50
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 16:58   #992
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
A z drugiej strony, nieposiadanie dzieci nie oznacza, że całkowicie nie ma się pojęcia o ich zachowaniu. Przecież wśród rodziny i przyjaciół bywają dzieci i można wywnioskować samemu jakie zachowanie jest dobre a jakie złe. Chyba jest różnica między przymilaniem się do taty, włażeniu mu na plecy a bicie leżącej mamy, szczypanie jej czy skakanie. Nawet kocice gdy ich młode przesadzają to szybko sprowadzają je na ziemię.
Nigdzie nie pisałam o biciu. Po co te nadinterpretacje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 17:00   #993
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Nigdzie nie pisałam o biciu. Po co te nadinterpretacje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak wywnioskowałam z postu Tinkerver2, że tam dochodzi do różnych aktów przemocy ze strony dzieciaka, to nigdy dla mnie nie będzie okej.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 17:01   #994
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 17:07   #995
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Na osiedlu jest taki jeden dzieciak, który nie ma żadnych granic. Nie ma jeszcze pięciu lat a już w kierunku matki lecą takie przekleństwa, że aż krew zamarza, teksty rusz się ty tłusta krowo w sklepie to norma. Bicie, kopanie jej, plucie to chleb powszedni. A ta jeszcze ma pretensje do nauczycielki w przedszkolu, że po co synusiowi psycholog, przecież on nie stwarza żadnych problemów (poza biciem i wyzywaniem innych dzieci w placówce).
Żeby nie było, nie odnoszę się teraz do postów j_fly, a do tego bezstresowego wychowania i braku jakiejkolwiek dyscypliny.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 17:44   #996
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Na osiedlu jest taki jeden dzieciak, który nie ma żadnych granic. Nie ma jeszcze pięciu lat a już w kierunku matki lecą takie przekleństwa, że aż krew zamarza, teksty rusz się ty tłusta krowo w sklepie to norma. Bicie, kopanie jej, plucie to chleb powszedni. A ta jeszcze ma pretensje do nauczycielki w przedszkolu, że po co synusiowi psycholog, przecież on nie stwarza żadnych problemów (poza biciem i wyzywaniem innych dzieci w placówce).

Żeby nie było, nie odnoszę się teraz do postów j_fly, a do tego bezstresowego wychowania i braku jakiejkolwiek dyscypliny.
Ciekawe czy to jest to słynne bezstresowe wychowanie, czy dziecko po prostu zachowania z domu odtwarza poza domem. Zwrotu "ty tłusta krowo" raczej się z Peppy nie nauczył.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 17:48   #997
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Ciekawe czy to jest to słynne bezstresowe wychowanie, czy dziecko po prostu zachowania z domu odtwarza poza domem. Zwrotu "ty tłusta krowo" raczej się z Peppy nie nauczył.
Raczej to pierwsze, bo oboje rodziców wydają się normalni, ojciec grzeczny i porozmawia, matka bardziej gburowata i zarozumiała. Może problem leży w tym, że między starszym synem a tym demonem jest 18 lat różnicy Ale nie mieszkam z nimi i nie wiem czy są tam awantury z takimi wyzwiskami, myślę jednak, że byłoby cokolwiek słychać.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-19, 17:52   #998
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Raczej to pierwsze, bo oboje rodziców wydają się normalni, ojciec grzeczny i porozmawia, matka bardziej gburowata i zarozumiała. Może problem leży w tym, że między starszym synem a tym demonem jest 18 lat różnicy Ale nie mieszkam z nimi i nie wiem czy są tam awantury z takimi wyzwiskami, myślę jednak, że byłoby cokolwiek słychać.
To, że na siebie nie krzyczą i że na zewnątrz wydaje się ktoś grzeczny, to jeszcze o niczym nie świadczy.
Chyba dość często, przy jakichś programach o jakichś seryjnych mordercach czy gwałcicielach, przewija się wątek opinii sąsiadów w stylu: "Taki spokojny i uprzejmy był. Zawsze dzień dobry mówił, nigdy awantur tam nie było".
Ja temu nie ufam. Tak samo wykształcenie o niczym nie świadczy.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 17:58   #999
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
To, że na siebie nie krzyczą i że na zewnątrz wydaje się ktoś grzeczny, to jeszcze o niczym nie świadczy.
Chyba dość często, przy jakichś programach o jakichś seryjnych mordercach czy gwałcicielach, przewija się wątek opinii sąsiadów w stylu: "Taki spokojny i uprzejmy był. Zawsze dzień dobry mówił, nigdy awantur tam nie było".
Ja temu nie ufam. Tak samo wykształcenie o niczym nie świadczy.
Dlatego piszę, że z nimi nie mieszkam i nie wiem jak jest do końca przecież. Uważam jednak, że MOPS czy inne służby powinny się zająć takim małym psycholem, bo on na nic dobrego nie wyrośnie a może skończy jako psychopata od zwierząt zaczynając.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 18:11   #1000
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Jak najbardziej MOPS tam powinien wjechać na kontrolę, bo jeśli dziecko się to zachowuje, to za zamkniętymi drzwiami tam się może źle dziać.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 18:15   #1001
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Jak najbardziej MOPS tam powinien wjechać na kontrolę, bo jeśli dziecko się to zachowuje, to za zamkniętymi drzwiami tam się może źle dziać.
Póki co interweniowała wychowawczyni w przedszkolu, że matka ma chodzić z nim do psychologa, inaczej stanowi on zagrożenie dla innych dzieci. Matka oczywiście oburzona, bo ona nie widzi potrzeby.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-19, 18:17   #1002
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No nie wiem, ja tam widziałam po mojej mamie czy siostrze, że je to boli a przynajmniej jest dla nich niekomfortowe, a mimo to nie reagowały

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Bo bombelek chce a ja nie mam siły mu tłumaczyć, przecierpię żeby nie było histerii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 18:24   #1003
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 18:56   #1004
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Tak wywnioskowałam z postu Tinkerver2, że tam dochodzi do różnych aktów przemocy ze strony dzieciaka, to nigdy dla mnie nie będzie okej.
Ale ja nie odpowiadałam na post tinker.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 04:55   #1005
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
2 lata.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 06:57   #1006
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Ale siostra lub babcia podczas tej zabawy wolała 'ala!' Sykają z bólu czy w jaki sposób pokazują, że to im nie odpowiada?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 07:16   #1007
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
I chyba w tym jest sedno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba jednak nie. Ja.mam dziecko ale nikt nigdy po mnie nie skakał ani mnie nie poszturchiwal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 07:54   #1008
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Chyba jednak nie. Ja.mam dziecko ale nikt nigdy po mnie nie skakał ani mnie nie poszturchiwal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodziło o niezrozumienie sytuacji.

Jak bawię się ze swoim dzieckiem, to czasami za moim pozwoleniem po mnie skacze (bez sprawiania bólu). Czy to oznacza, że jest rozpuszczony, niewychowany i niedługo n*sra mi na głowę? Sorry, ale rozwalają mnie takie wizażowe prawdy objawione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 19:16   #1009
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Napiszę inaczej teraz ja. Od początku idzie mi o to, że jeśli się dziecku od małego na wszystko pozwala bo DZIECKO CHCE, to później wychodzi jak wychodzi i dzieci są jakie są. U mnie w pracy są takie najlepsze przykłady pozwalających na wszystko mamusiek. Ale niech każdy wychowuje jak chce i potem ma owoc swojej najlepszej metody wychowawczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-21, 09:20   #1010
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88765534]A Twoje psy jak były szczeniakami tak nie przychodziły sie "poszturchac" koniczynami z Tobą lub z sobą?
Ja mam rocznego kota i on tak czasem - coraz już rzadziej przyłazi i się ze mną biję na niby, boksuje, próbuje złapać moją rękę (bez wysuwania pazurow).młode organizmy czy to ludzkie czy zwierzęce mają bardzo dużo takiej energii kinetycznej do wyladowania. A takie skakanie po sobie tych 6-10 kg osobnika serio nie bolii matki czy ojca.moj tz wciąż się tak bawi z córką kilkuletnią, ze się mocują, ona mu wskakuje na plecy, on niby ja zrzuca, wspina się na niego. To fajne jest. Dzieciaki w szkole sie tak czasem też bawią.
Jak niby ma matka nie pozwalać 1-2 letniemu dziecku na takie zabawy?[/QUOTE]


Normalnie, mówić ała i że tak nie wolno. Bicie, szczypanie, poszturchiwanie to nie są zabawy. Potem im będzie straszy tym będzie robił to mocniej i nie dość, że wobec rodziców to i wobec innych dzieci


[1=f1c0d63fc5ca1c381c34296 7d346813606c679f4_610b1c1 cbeee7;88766373]Akurat z tym się nie zgodzę. To też dasz na siebie dziecku np nasikać bo "nie masz siły tłumaczyć albo jesteś zmęczona"? Dlatego właśnie dzieci są rozpuszczone, niewdzięczne, nieposłuszne bo mają na wszystko pozwolone. Nie mówię że trzeba być rodzicem- tyranem , ale dziecko trzeba wychowywać tak żeby czuło respekt do rodzica, a nie żeby wiedziało że może nas*ać na głowę, bo mamusia i tatuś nic nie powie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Dokładnie. A pozwalanie na bicie i sprawianie bólu jest dla mnie niedopuszczalne.


Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Ale to co opisała Tinker to nie była zabawa, więc co Wy cały czas o tej zabawie
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 11:11   #1011
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Ja też zrozumiałam, że chodzi o zabawę w jakieś "zapasy". Taki dwulatek przecież nie waży jeszcze dużo więc jeszcze będzie czas go nauczyć kiedy przesadza. Mój tż czasem jak się bawi z psem, to też mi ręce opadają, już mu pies dwie koszulki podarł Ale grunt, że wiem, że jak się powie stop, to pies przestanie, podejrzewam że z dzieckiem da się podobnie. Myślę, że jakby mamę i siostrę Tinker to bolało to jednak dałyby znać.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 11:28   #1012
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Normalnie, mówić ała i że tak nie wolno. Bicie, szczypanie, poszturchiwanie to nie są zabawy. Potem im będzie straszy tym będzie robił to mocniej i nie dość, że wobec rodziców to i wobec innych dzieci





Dokładnie. A pozwalanie na bicie i sprawianie bólu jest dla mnie niedopuszczalne.





Ale to co opisała Tinker to nie była zabawa, więc co Wy cały czas o tej zabawie
Zgadzam się. Akurat sporo znajomych ma dzieci w wieku 3-5 lata i powiem szczerze, że połowa to szatany. Np. chłopczyk potrafi do mnie podejść (gdzie nie widzimy się często) i ugryźć do krwi. Rodzice nie reagują, albo kwitują, och on już tak ma. Kopnięcie rodzica, bo coś się nie podoba to też powoli standard. Tak samo jak chamskie odzywki, czy w ogóle brak kultury (dzieci np nigdy się nie witają jak przychodzą).

Ostatnio sporo czytałam o wychowaniu, w tym właśnie o słynnym tzw. bezstresowym, gdzie było przestawione raczej w samych superlatywach. Że dziecko to odrębny człowiek, nie można go ograniczać przez wychowywanie, samo musi poznać świat i dopiero jak coś jest dla niego niebezpieczne to reagować itp. Ok, dużo logicznych rzeczy było napisanych, ale w praktyce to widzę, że na im więcej się dziecku pozwala za młodu, tym później tylko gorzej.
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 11:37   #1013
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Nie wiem czy można to uznać za OZM natomiast w mojej placowce był chłopiec, 10 lat miał. Wrócił do domu rodzinnego i cały czerwiec nie było go w szkole "bo nie chciał chodzić". I matka spokojnie nam to przekazała, bez emocji, no nie chce chodzić to nie zmusi. U nas nie było takiego cyrku chodził i tyle.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 11:55   #1014
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja też zrozumiałam, że chodzi o zabawę w jakieś "zapasy". Taki dwulatek przecież nie waży jeszcze dużo więc jeszcze będzie czas go nauczyć kiedy przesadza. Mój tż czasem jak się bawi z psem, to też mi ręce opadają, już mu pies dwie koszulki podarł Ale grunt, że wiem, że jak się powie stop, to pies przestanie, podejrzewam że z dzieckiem da się podobnie. Myślę, że jakby mamę i siostrę Tinker to bolało to jednak dałyby znać.

No nie wiem, Tinker wyraźnie napisała, że mama leży, a dziecko je kopie albo szturcha, więc nie wiem czemu tak wiele osób zrozumiało, ze to była zabawa



Cytat:
Napisane przez Sabrinasab Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Akurat sporo znajomych ma dzieci w wieku 3-5 lata i powiem szczerze, że połowa to szatany. Np. chłopczyk potrafi do mnie podejść (gdzie nie widzimy się często) i ugryźć do krwi. Rodzice nie reagują, albo kwitują, och on już tak ma. Kopnięcie rodzica, bo coś się nie podoba to też powoli standard. Tak samo jak chamskie odzywki, czy w ogóle brak kultury (dzieci np nigdy się nie witają jak przychodzą).

Ostatnio sporo czytałam o wychowaniu, w tym właśnie o słynnym tzw. bezstresowym, gdzie było przestawione raczej w samych superlatywach. Że dziecko to odrębny człowiek, nie można go ograniczać przez wychowywanie, samo musi poznać świat i dopiero jak coś jest dla niego niebezpieczne to reagować itp. Ok, dużo logicznych rzeczy było napisanych, ale w praktyce to widzę, że na im więcej się dziecku pozwala za młodu, tym później tylko gorzej.

Dzieci to w ogóle coś mają z tym gryzieniem i szczypaniem. Prawie każde przechodzi przez taki etap. Ale to trzeba tłumić w zarodku. Jedna moja znajoma ma takie dziecko, co np. trzyma je na rękach, coś do niego mówi, a on ją uderza w twarz, a ona hahaha przecież to dziecko. No dla mnie to w ogóle nie jest zabawne. Inna z kolei ma tak wrzeszczące dzieciaki, że spotkanie z nią to koszmar. One są tak okrutnie głośne, że nie wiem jak oni w domu wytrzymują przy takich decybelach. Oczywiście ze strony rodziców zero reakcji żeby były ciszej, bo goście są i nie da się rozmawiać.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 12:40   #1015
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No nie wiem, Tinker wyraźnie napisała, że mama leży, a dziecko je kopie albo szturcha, więc nie wiem czemu tak wiele osób zrozumiało, ze to była zabawa






Dzieci to w ogóle coś mają z tym gryzieniem i szczypaniem. Prawie każde przechodzi przez taki etap. Ale to trzeba tłumić w zarodku. Jedna moja znajoma ma takie dziecko, co np. trzyma je na rękach, coś do niego mówi, a on ją uderza w twarz, a ona hahaha przecież to dziecko. No dla mnie to w ogóle nie jest zabawne. Inna z kolei ma tak wrzeszczące dzieciaki, że spotkanie z nią to koszmar. One są tak okrutnie głośne, że nie wiem jak oni w domu wytrzymują przy takich decybelach. Oczywiście ze strony rodziców zero reakcji żeby były ciszej, bo goście są i nie da się rozmawiać.
Też znam taki przypadek bicia w twarz przez dziecko a matka się śmieje z tego- moja sąsiadka. Też była taka sytuacja że przyszła właśnie z tym swoim dzieckiem kiedyś do nas i mama ją poczęstowała jakimś winem albo szampanem i ten dzieciak skakał, wygłupiał się aż zbił lampkę i mama nawet nie usłyszała głupiego sorry albo przepraszam a matka dziecka nawet nie powiedziała że - Jasiu brzydko się zachowałeś lub przeproś, nic zupełnie. Moje dziecko jak by u kogoś coś stłukło to nie dość że by było mi głupio to bym napewno zaproponowała odkupienie i przede wszystkim przeprosiła za dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 14:10   #1016
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=f1c0d63fc5ca1c381c34296 7d346813606c679f4_610b1c1 cbeee7;88768929]Też znam taki przypadek bicia w twarz przez dziecko a matka się śmieje z tego- moja sąsiadka. Też była taka sytuacja że przyszła właśnie z tym swoim dzieckiem kiedyś do nas i mama ją poczęstowała jakimś winem albo szampanem i ten dzieciak skakał, wygłupiał się aż zbił lampkę i mama nawet nie usłyszała głupiego sorry albo przepraszam a matka dziecka nawet nie powiedziała że - Jasiu brzydko się zachowałeś lub przeproś, nic zupełnie. Moje dziecko jak by u kogoś coś stłukło to nie dość że by było mi głupio to bym napewno zaproponowała odkupienie i przede wszystkim przeprosiła za dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Dzieci się tak zachowują, bo tak mogą. Jak rodzice na wszystko pozwalają to potem tak jest. Mnie taki brak reakcji bardzo dziwi. Mi było wstyd gdyby moje dziecko tak robiło, bo było by to oznaką, że nie potrafię go wychować i nad nim zapanować. Najgorsze jest to, że potem to dziecko wychodzi z domu do ludzi i wszyscy muszą się z nim użerać.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 16:10   #1017
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 16:31   #1018
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No, ale przecież tu nikt tu się nie czepia o przypadkowe czy jednorazowe szturchnięcie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 20:44   #1019
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No nie wiem, Tinker wyraźnie napisała, że mama leży, a dziecko je kopie albo szturcha, więc nie wiem czemu tak wiele osób zrozumiało, ze to była zabawa






Dzieci to w ogóle coś mają z tym gryzieniem i szczypaniem. Prawie każde przechodzi przez taki etap. Ale to trzeba tłumić w zarodku. Jedna moja znajoma ma takie dziecko, co np. trzyma je na rękach, coś do niego mówi, a on ją uderza w twarz, a ona hahaha przecież to dziecko. No dla mnie to w ogóle nie jest zabawne. Inna z kolei ma tak wrzeszczące dzieciaki, że spotkanie z nią to koszmar. One są tak okrutnie głośne, że nie wiem jak oni w domu wytrzymują przy takich decybelach. Oczywiście ze strony rodziców zero reakcji żeby były ciszej, bo goście są i nie da się rozmawiać.
Oo! Nie wyobrażam sobie żeby dziecko miało mnie gryźć lub drapać!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ingrid80
Czas edycji: 2021-06-21 o 20:55
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 20:48   #1020
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Ja też....
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-16 00:46:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.