Mamy wrześniowe 2021 - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-23, 17:40   #4111
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Nie cierpię tego, odkąd pokrywa się to z czasem usypiania dziecka
TŻ ogląda, ja mam wywalone. Idę o zakład, że przegramy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też się nie łudzę, że wygrają, za duże oczekiwanie jest wokół tego, a my lubimy nie wytrzymać presji ;P

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88773214]właśnie musze poszukać który jest warty uwagi, bo trochę ich tam jest, czy warto wydać trochę kasy na droższy, czy można spokojnie kupić jakiś tańszy [/QUOTE]

Daj znać co wybierzesz

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ja na razie wrzuciłam do koszyka Microlife za 95 z groszem. Nie jest ani z tych najtańszych, ani najdroższych, ale firma sprawdzona.

W ogóle przeraża mnie mój koszyk na Gemini, bo te rzeczy apteczne plus trochę pielęgnacyjnych pierdół i wyszło mi ponad pięć stów (no dobra, laktator trochę podbija, ale bez niego to nadal że cztery stówy, a bez niego i termometru ponad trzy)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam też koło pięciu stów, a oprócz rzeczy aptecznych mam tam chyba tylko jakiś 1 żel po prysznic z Ziaji i maść na blizny, więc to maks 50 zł :/
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 17:52   #4112
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Theali o widzisz, to rzucę okiem na ten termometr, dziękuję

Sale dam, dam, jeszcze skonsultuje się z koleżanką i jak będę zamawiać, to podrzucę który wybrałam

mój koszyk na Gemini wyniósł ok 300 zł, ale są też tabletki dla TŻ, laktatora na ten moment nie kupuję, bo w razie w TŻ kupi, albo zamówię bliżej porodu i będzie sobie spokojnie czekał a laktator to myślałam kupić ten, który polecają z Medeli (chyba ten KLIK )

Zastanawiam się nad jakimś kursem od Zaufaj Położnej, bo ma całkiem spoko ceny, a też jakaś pierwsza pomoc to warto wiedzieć, chociaż wiadomo żeby nie było potrzeba korzystać, ale i tak

jeszcze oglądałam dzisiaj wczorajszego live z położną Dembińską i położną Mostyńską, tam poleciły filmik z oddechem w porodzie, także też podrzucam link, bo może którejś się przyda KLIK

Edytowane przez f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Czas edycji: 2021-06-23 o 17:57
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 19:11   #4113
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88773283]mój koszyk na Gemini wyniósł ok 300 zł, ale są też tabletki dla TŻ, laktatora na ten moment nie kupuję, bo w razie w TŻ kupi, albo zamówię bliżej porodu i będzie sobie spokojnie czekał a laktator to myślałam kupić ten, który polecają z Medeli (chyba ten KLIK )[/QUOTE]

No, ten jak najbardziej jest polecany Ale na taki wydatek się nie zdecyduję, nie mając pewności, że będzie potrzebny - a coś wolę mieć, żeby nawet doraźnie na krótkie wyjście zapasy ogarnąć. I padło na Medelę Harmony (ręczny dwufazowy), bo z opinii co najmniej kilku znanych mi osób lepiej się sprawdzi solidny ręczny, niż jakiś absolutnie najtańszy elektryczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

A tak swoją drogą: jakieś modyfikacje do listy na pierwszej stronie, nowe wybrane imiona czy coś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 20:54   #4114
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja mam laktator Madela swing i polecam całym sercem 🥰 uratował mi laktację.

Co do termometrów bezdotykowych to warto mieć. Mamy microlife i garatherm - oba są spoko, jakoś częściej sięgam po ten drugi.

Meczu nie oglądałam ale do przewidzenia to było

Byliśmy dziś rodzinnie z okazji dnia taty w pieroogarni która ma fajny kącik zabaw dla dzieci że zjeżdżalnią, basenem piłeczkowym, miejscami do wspinania, labiryntem itp. zjedliśmy w spokoju a młody szalał tam 50 minut. Już uwielbiam to miejsce musimy częściej zaglądać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 20:57   #4115
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
No, ten jak najbardziej jest polecany Ale na taki wydatek się nie zdecyduję, nie mając pewności, że będzie potrzebny - a coś wolę mieć, żeby nawet doraźnie na krótkie wyjście zapasy ogarnąć. I padło na Medelę Harmony (ręczny dwufazowy), bo z opinii co najmniej kilku znanych mi osób lepiej się sprawdzi solidny ręczny, niż jakiś absolutnie najtańszy elektryczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

A tak swoją drogą: jakieś modyfikacje do listy na pierwszej stronie, nowe wybrane imiona czy coś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego ja czekam z zakupem laktatora

Ja jeżeli mogę poprosić to zmiana TP na 4 września i imię można wpisać Kacper

Zrobiłam zakupy na Gemini (wyszło 367 zł, ale w tym moje tabletki i tabletki dla TŻ) i wzięłam ten termometr, który polecała Theali, rozmawiałam z koleżanką- farmaceutką i mówiła, że to jest dobry termometr, też go ma u siebie w aptece i zbiera dobre opinie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 21:08   #4116
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88773654]Dlatego ja czekam z zakupem laktatora

Ja jeżeli mogę poprosić to zmiana TP na 4 września i imię można wpisać Kacper

Zrobiłam zakupy na Gemini (wyszło 367 zł, ale w tym moje tabletki i tabletki dla TŻ) i wzięłam ten termometr, który polecała Theali, rozmawiałam z koleżanką- farmaceutką i mówiła, że to jest dobry termometr, też go ma u siebie w aptece i zbiera dobre opinie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

To ja też ten wrzucam

Oooo Kacper, pamiętam, jak moja mama miała fazę na to imię i mówiła, że jakby mieli jeszcze chłopca to Kacperka

Sprawdziłam swój koszyk (w sensie co tam tak drogo) i mam jeszcze:
- liście malin (ale to akurat grosze)
- olejek z Weledy do masażu krocza
- olej z wiesiołka w kapsułkach
- podpaski poporodowe (i tu pytanie, bo na liście ode mnie ze szpitala są osobno podkłady i podpaski, ale jak wpisuję w Gemini "podpaski poporodowe" to wychodzą tylko takie superdrogie, po 30 zł za niedużą paczkę, to tak ma być? )
- femaltiker na laktację

A dla bobo oprócz tego, co mówiłyśmy:
- zestaw szampon + płyn na ciemieniuchę Mustela (kojarzę z innego wątku, że jakaś mama polecała)
- płyn do kąpieli (trzeba? Nie trzeba? Mam też olej z migdałów jak coś)
- krem na wiatr i mróz
- mleczko/balsam Johnson's Baby (nie planuję używać dla dziecka, ale mam na liście ze szpitala, raczej sama się tym wysmaruję potem, bo odpowiadają mi te produkty od nich).

Coś zbędne?
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 21:14   #4117
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
- podpaski poporodowe (i tu pytanie, bo na liście ode mnie ze szpitala są osobno podkłady i podpaski, ale jak wpisuję w Gemini "podpaski poporodowe" to wychodzą tylko takie superdrogie, po 30 zł za niedużą paczkę, to tak ma być? )?
Przy takim podziale "podkłady" mogą oznaczać podkłady na łóżko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-23, 22:39   #4118
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

theali ja właśnie mam szczepienie krztuscowe pomiedzy covidowym. Ginekolog kazal po covidowym odczekac 2 tyg, zaszczepic na krztusiec i znow odczekac 2 tyg by ponowic covidowe
Mi polozna w Medicoverze podala nazwe szczepienia jako Boostrix i powiedziala ze kosztuje 240zl, więc zamowilam z doz . pl za 86 zl.Szczepie się w przyszlym tygodniu.

Michru ...tez ide 15 lipca na covidowa dawke ...druga
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 22:42   #4119
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
To ja też ten wrzucam



Oooo Kacper, pamiętam, jak moja mama miała fazę na to imię i mówiła, że jakby mieli jeszcze chłopca to Kacperka



Sprawdziłam swój koszyk (w sensie co tam tak drogo) i mam jeszcze:

- liście malin (ale to akurat grosze)

- olejek z Weledy do masażu krocza

- olej z wiesiołka w kapsułkach

- podpaski poporodowe (i tu pytanie, bo na liście ode mnie ze szpitala są osobno podkłady i podpaski, ale jak wpisuję w Gemini "podpaski poporodowe" to wychodzą tylko takie superdrogie, po 30 zł za niedużą paczkę, to tak ma być? )

- femaltiker na laktację



A dla bobo oprócz tego, co mówiłyśmy:

- zestaw szampon + płyn na ciemieniuchę Mustela (kojarzę z innego wątku, że jakaś mama polecała)

- płyn do kąpieli (trzeba? Nie trzeba? Mam też olej z migdałów jak coś)

- krem na wiatr i mróz

- mleczko/balsam Johnson's Baby (nie planuję używać dla dziecka, ale mam na liście ze szpitala, raczej sama się tym wysmaruję potem, bo odpowiadają mi te produkty od nich).



Coś zbędne?
O proszę

Ja nie wiem czy płyn do kąpieli jest potrzebny, jeżeli masz olej z migdałów może na początek wystarczy olej, a w razie potrzeby kupisz

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 06:10   #4120
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
theali ja właśnie mam szczepienie krztuscowe pomiedzy covidowym. Ginekolog kazal po covidowym odczekac 2 tyg, zaszczepic na krztusiec i znow odczekac 2 tyg by ponowic covidowe
Mi polozna w Medicoverze podala nazwe szczepienia jako Boostrix i powiedziala ze kosztuje 240zl, więc zamowilam z doz . pl za 86 zl.Szczepie się w przyszlym tygodniu.

Michru ...tez ide 15 lipca na covidowa dawke ...druga
To obyśmy ją dobrze zniosły

Ja mam termometr Kardioline KL80, nawet nie wiem co to za firma, ale mam porównanie z termometrami szpitalnymi i przy odpowiednio częstej wymianie baterii działa bez zarzutu od bardzo dawna, więc nie kupuję nowego. A z tego co widzę ten model termometru jest już praktycznie niedostępny

Nawet nie chcę wiedzieć ile mnie koszyk apteczno-kosmetycznych rzeczy wyjdzie ale chyba nie 400-500, skoro sporo rzeczy w domu już mam dla małego, nie zamierzam dla małej kupować innych kosmetyków tylko z racji faktu, że ona jest noworodkiem, a on ma rok, będzie się kąpać w dzidziusiu, osobno szamponu nie kupuję, na ciemieniuchę też co chwilę coś mam bo u nas ciemieniucha często wraca u dzieci choćby z racji alergii na bmk.
Notabene robię średniakowi prowokację i mam wrażenie, że wraca powoli refluks ukryty choć skóra się zbytnio nie pogorszyła, więc czarno to widzę, strzelę sobie w łeb z tymi alergiami.
My już od ponad godziny nie śpimy, pogoda zapowiada się barowa, ale przynajmniej rzeczywiście jest chłodniej. W nocy miał być deszcz, burza, aż się zastanawiałam czy spanie przy otwartym oknie to dobry pomysł - nic się nie działo. Za mniej więcej godzinę też ma być burza - zobaczymy. Ja dziś na 11.40 jadę do Katowic do gina i zapewne wtedy na burzę trafię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 06:12   #4121
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
theali ja właśnie mam szczepienie krztuscowe pomiedzy covidowym. Ginekolog kazal po covidowym odczekac 2 tyg, zaszczepic na krztusiec i znow odczekac 2 tyg by ponowic covidowe
Mi polozna w Medicoverze podala nazwe szczepienia jako Boostrix i powiedziala ze kosztuje 240zl, więc zamowilam z doz . pl za 86 zl.Szczepie się w przyszlym tygodniu.
Ogólnie początkowo producent zalecał te dwa tygodnie odstępu, teraz już mówią, że można nawet równocześnie - co do zasady postępy obowiązują tylko pomiędzy dwiema szczepionkami żywymi, a takimi w ciąży nie szczepi się wcale. Ale spokojnie te dwa czy dwa i pół tygodnia po covidowym zaczekam, odpocznę trochę. Podobno po tej na krztusiec ręka potrafi boleć gorzej niż po covidowej Na początku też myślałam o kombinacji Covid - krztusiec - Covid, ale nie partnerkami tego z ginem.

Co do zamówienia z DOZ - masz receptę? Ich system pozwala zamówić również leki na receptę, ale musisz ją okazać przy odbiorze. Jak nie, to do rodzinnego się zgłoś, powinien Ci wypisać. Ogólnie do zastosowania w ciąży jest Boostrix albo Adacel, ale Boostrix chyba popularniejszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-24, 07:34   #4122
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cześć Wam!

Ja już po teleporadzie ws krztuśca, dostałam receptę na boostrix. Ale te które z Was maja lx zorientujcie się wcześniej czy nie macie tego szczepienia w pakiecie bo wtedy jest za free wszystko.

Co do termometru na razie wstępnie wybrałam baruna po przeczytaniu opinii pana tabletki. Z apteką cała jeszcze czekam na szkole rodzenia może tam coś powiedzą wstępnie mam wybrane takie rzeczy jak płyn do kąpania z Alphanova Bebe, położna z webnarium bo polecała ale jeszcze zobaczymy jaka listę na szkole rodzenia będziemy tworzyć

Jak u Was z tym czasem tuż przed porodem? Bo tż ma lecieć w delegacje do Londynu w ostatni tydzień sierpnia na tydzień a ja w sumie mam termin na 11.09. Tż już kombinuje zeby wsztstko przesunąć chociaż ciężko bo odbiera linie produkcyjna a tam tez maja terminy i ciężko to przesunąć, ja nie wiem co myśleć bo nie mamy nikogo kto nas blisko mieszka i wyrazie W przyjedzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 08:55   #4123
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Cześć Wam!

Ja już po teleporadzie ws krztuśca, dostałam receptę na boostrix. Ale te które z Was maja lx zorientujcie się wcześniej czy nie macie tego szczepienia w pakiecie bo wtedy jest za free wszystko.

Co do termometru na razie wstępnie wybrałam baruna po przeczytaniu opinii pana tabletki. Z apteką cała jeszcze czekam na szkole rodzenia może tam coś powiedzą wstępnie mam wybrane takie rzeczy jak płyn do kąpania z Alphanova Bebe, położna z webnarium bo polecała ale jeszcze zobaczymy jaka listę na szkole rodzenia będziemy tworzyć

Jak u Was z tym czasem tuż przed porodem? Bo tż ma lecieć w delegacje do Londynu w ostatni tydzień sierpnia na tydzień a ja w sumie mam termin na 11.09. Tż już kombinuje zeby wsztstko przesunąć chociaż ciężko bo odbiera linie produkcyjna a tam tez maja terminy i ciężko to przesunąć, ja nie wiem co myśleć bo nie mamy nikogo kto nas blisko mieszka i wyrazie W przyjedzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój zmienia pracę od lipca i będzie miał 3 zmiany, jeszcze nie wiadomo na ile będzie mógł pokombinować, tym bardziej że niewiadomo czy mamy się nastawiać na wrzesień czy jeszcze sierpień, ja bym obstawiała końcówkę sierpnia/początek września 🤷 umowę na stałe ma dostać dopiero od października. no nie wiem, zobaczymy. Zawieźć do szpitala w razie wu mnie zawiezie, i tak porodu rodzinnego nie planujemy, bo musi ogarnąć dzieci, ale czy tacierzyński weźmie od razu, czy później to się okaże. Na pewno będzie chciał trochę przepracować, bo jak ja będę po zabiegu po usunięciu pęcherzyka to musi wziąć opiekę na dzieci przynajmniej na 3-4tyg, bo ja nie będę mogła nosić.l, a ja chcę mieć ten zabieg najszybciej jak to będzie możliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Michiru
Czas edycji: 2021-06-24 o 08:56
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 09:31   #4124
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Cześć Wam!

Ja już po teleporadzie ws krztuśca, dostałam receptę na boostrix. Ale te które z Was maja lx zorientujcie się wcześniej czy nie macie tego szczepienia w pakiecie bo wtedy jest za free wszystko.

Co do termometru na razie wstępnie wybrałam baruna po przeczytaniu opinii pana tabletki. Z apteką cała jeszcze czekam na szkole rodzenia może tam coś powiedzą wstępnie mam wybrane takie rzeczy jak płyn do kąpania z Alphanova Bebe, położna z webnarium bo polecała ale jeszcze zobaczymy jaka listę na szkole rodzenia będziemy tworzyć

Jak u Was z tym czasem tuż przed porodem? Bo tż ma lecieć w delegacje do Londynu w ostatni tydzień sierpnia na tydzień a ja w sumie mam termin na 11.09. Tż już kombinuje zeby wsztstko przesunąć chociaż ciężko bo odbiera linie produkcyjna a tam tez maja terminy i ciężko to przesunąć, ja nie wiem co myśleć bo nie mamy nikogo kto nas blisko mieszka i wyrazie W przyjedzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kurcze takie przełożenie odbioru może być trudne, ale mam nadzieję, że uda Wam się wypracować jakieś rozwiązanie

U mnie tz raczej będzie pracował cały czas (też pracuje na zmiany), jedynie po porodzie weźmie wolne, bo już informował przełożonego jaka jest sytuacja, a do porodu będzie pod telefonem, ponieważ pracuje dosłownie na przeciwko naszego bloku, więc nawet jakby coś się zaczęło dziać, to w ok 10 minut będzie w domu, ale jeszcze będziemy dyskutować, czy nic się nie zmieniło w tym temacie, bo prawdopodobnie będzie zmieniał zespół i to właśnie jakoś w sierpniu to też będzie musiał na nowo dogadać się, ale raczej nie powinno być problemów


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 09:56   #4125
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Jak u Was z tym czasem tuż przed porodem? Bo tż ma lecieć w delegacje do Londynu w ostatni tydzień sierpnia na tydzień a ja w sumie mam termin na 11.09. Tż już kombinuje zeby wsztstko przesunąć chociaż ciężko bo odbiera linie produkcyjna a tam tez maja terminy i ciężko to przesunąć, ja nie wiem co myśleć bo nie mamy nikogo kto nas blisko mieszka i wyrazie W przyjedzie
Mąż już jakiś czas temu gadał z szefem i mimo że wrócili do pracy stacjonarnej (najpierw rotacyjnie 1/3 w biurze, 2/3 zdalnie, teraz pół na pół), to większość sierpnia będzie na HO. U nas szpitale potrafią wymagać minimum dwóch tygodni "izolacji", żeby pozwolić na poród rodzinny, więc wolimy profilaktycznie tak zrobić. I w razie czego bezpośrednio po porodzie też będzie zdalnie - i nam, i firmie bardziej się to opłaca, niż żeby brał opiekę nade mną (chyba że faktycznie byłabym w bardzo słabym stanie, to się zobaczy).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 10:39   #4126
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ogólnie początkowo producent zalecał te dwa tygodnie odstępu, teraz już mówią, że można nawet równocześnie - co do zasady postępy obowiązują tylko pomiędzy dwiema szczepionkami żywymi, a takimi w ciąży nie szczepi się wcale. Ale spokojnie te dwa czy dwa i pół tygodnia po covidowym zaczekam, odpocznę trochę. Podobno po tej na krztusiec ręka potrafi boleć gorzej niż po covidowej Na początku też myślałam o kombinacji Covid - krztusiec - Covid, ale nie partnerkami tego z ginem.
Mnie gin zalecała nie łączyć krztuśca z covidowym, tylko najpierw obie dawki covidowego, a potem krztusiec (ale nie wspominała o jakimś konkretnym czasie na odczekanie). Tak czy inaczej wyjdzie mi lekko z 3 tyg odstępu, bo drugą dawkę covidu miałam w zeszłą sobotę, teraz jedziemy na urlop i dopiero po powrocie będę załatwiać krztusiec.

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Cześć Wam!

Ja już po teleporadzie ws krztuśca, dostałam receptę na boostrix. Ale te które z Was maja lx zorientujcie się wcześniej czy nie macie tego szczepienia w pakiecie bo wtedy jest za free wszystko.

Co do termometru na razie wstępnie wybrałam baruna po przeczytaniu opinii pana tabletki. Z apteką cała jeszcze czekam na szkole rodzenia może tam coś powiedzą wstępnie mam wybrane takie rzeczy jak płyn do kąpania z Alphanova Bebe, położna z webnarium bo polecała ale jeszcze zobaczymy jaka listę na szkole rodzenia będziemy tworzyć

Jak u Was z tym czasem tuż przed porodem? Bo tż ma lecieć w delegacje do Londynu w ostatni tydzień sierpnia na tydzień a ja w sumie mam termin na 11.09. Tż już kombinuje zeby wsztstko przesunąć chociaż ciężko bo odbiera linie produkcyjna a tam tez maja terminy i ciężko to przesunąć, ja nie wiem co myśleć bo nie mamy nikogo kto nas blisko mieszka i wyrazie W przyjedzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oo muszę się zorientować w Luxmedzie Dzięki za info!

U nas na szczęście raczej nie będzie jakichś problemów z pracą męża, nie pracuje na zmiany i nie wyjeżdża, no chyba że trafi mu się jakaś rozprawa w sądzie gdzieś daleko. No ale jego szef ma troje dzieci i jest bardzo wyrozumiały, więc obstawiam, że w razie czego pojedzie za niego Ja się tylko obawiam, że będzie miał nawał roboty i żeby się to nie skończyło tak, że nie weźmie wolnego na czas po porodzie, bo akurat w sierpniu i wrześniu mają odejść dwie dziewczyny z ich kancelarii i mało kto zostanie

Tylko u nas jest tak, że mąż pracuje na trasie z domu do szpitala, więc teoretycznie gdyby coś się podziało w ciągu dnia i trzeba było mnie wieźć, to musiałby się wracać. W pechowych okolicznościach i godzinach szczytu może się wbić w korki i to nawet 2x, jadąc po mnie i potem do szpitala. Może na taką ewentualność poproszę tatę, żeby był w pogotowiu, pracuje dosłownie 300 m od mojego mieszkania.

Melduję się po wizycie, 1300 kg Stanisława na pokładzie Ma długą kość udową i w ogóle jest dość spory, ale na razie mam dalej brać witaminy do 32. tygodnia, potem zobaczymy. Szyjka długa, wszystko dobrze. Jedna stopka na 100% szpotawa, drugiej nie było widać. TP wg dzisiejszych pomiarów na 13.09.

Muszę jednak zrobić to echo serca, moja lekarka załatwi mi skierowanie z przychodni przyszpitalnej. Napisałam już z prośbą o termin. Po echu zobaczymy, co dalej, czy to wodonercze będzie wskazaniem do operacji - tak czy inaczej takie rzeczy dopiero po 32. tygodniu. A na razie mam jechać na urlop i odpoczywać

Edytowane przez sale_girl
Czas edycji: 2021-06-24 o 10:42
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 13:15   #4127
Askatasuna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dirty South
Wiadomości: 554
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dzień dobry,
Podczytuję sobie tutaj od czasu do czasu Wasze posty, bo wyłapuję różne ciekawostki, a że właśnie zauważyłam link do fajnego filmiku o oddychaniu podczas porodu to postanowiłam się ujawnić i za niego podziękować
Będę mamą wrześniową lub październikową, bo przewidywany termin mam na 25.09. To moja 2. ciąża - drugi chłopczyk będzie, 6-letni synek czeka na braciszka który na razie jeszcze funkcjonuje jako "dzidzia", bo nie wybraliśmy imienia.
Pozdrawiam wszystkie oczekujące na wrzesień mamy! Pewnie będę tu regularnie zaglądała, choć nie tak często, w natłoku zajęć
Askatasuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 13:17   #4128
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

W ogóle to chyba mogę zameldować, że po drugiej dawce czuję się lepiej niż po pierwszej Ból ręki i ograniczona ruchomość podobne jak przy pierwszej. Temperatura od kilku godzin trzyma mi się lekko podwyższona (max. 37 stopni) temperatura, ale bez tego osłabienia i samopoczucia jak przy przeziębieniu. I trochę mnie głowa boli, ale to zwalę na dziwną pogodę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 13:19   #4129
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Tż już coś kombinuje że wyślę jakis swoich pracowników i będą mu zdawać raporty, a formalności jakoś zdalnie załatwi. Jego przełożony chciał wysłać kogos innego, ale tż chce wysłać swoją ekipę także jakoś tam się organizują już na nasz poród. To ja w pierwszej chwili pomyślałam żeby leciał przecież to tylko tydzień

Była u mnie mama i przywiozła i bob nie wiem czy coś dla tż zostanie


Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie, 1300 kg Stanisława na pokładzie Ma długą kość udową i w ogóle jest dość spory, ale na razie mam dalej brać witaminy do 32. tygodnia, potem zobaczymy. Szyjka długa, wszystko dobrze. Jedna stopka na 100% szpotawa, drugiej nie było widać. TP wg dzisiejszych pomiarów na 13.09.

Muszę jednak zrobić to echo serca, moja lekarka załatwi mi skierowanie z przychodni przyszpitalnej. Napisałam już z prośbą o termin. Po echu zobaczymy, co dalej, czy to wodonercze będzie wskazaniem do operacji - tak czy inaczej takie rzeczy dopiero po 32. tygodniu. A na razie mam jechać na urlop i odpoczywać
Jejku biedny z tą stopką, a jakie jest potem leczenie?
To tak teraz wyszła ta stopka bo ja nawet nie kojarzę zeby coś u mnie o stopkach wspominali.
Trzymam kciuki za echo oby teraz bez problemu się udało zrobić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-24, 13:37   #4130
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Askatasuna Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
Podczytuję sobie tutaj od czasu do czasu Wasze posty, bo wyłapuję różne ciekawostki, a że właśnie zauważyłam link do fajnego filmiku o oddychaniu podczas porodu to postanowiłam się ujawnić i za niego podziękować
Będę mamą wrześniową lub październikową, bo przewidywany termin mam na 25.09. To moja 2. ciąża - drugi chłopczyk będzie, 6-letni synek czeka na braciszka który na razie jeszcze funkcjonuje jako "dzidzia", bo nie wybraliśmy imienia.
Pozdrawiam wszystkie oczekujące na wrzesień mamy! Pewnie będę tu regularnie zaglądała, choć nie tak często, w natłoku zajęć
Witaj, dużo zdrowia dla Was )

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
W ogóle to chyba mogę zameldować, że po drugiej dawce czuję się lepiej niż po pierwszej Ból ręki i ograniczona ruchomość podobne jak przy pierwszej. Temperatura od kilku godzin trzyma mi się lekko podwyższona (max. 37 stopni) temperatura, ale bez tego osłabienia i samopoczucia jak przy przeziębieniu. I trochę mnie głowa boli, ale to zwalę na dziwną pogodę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że dobrze się czujesz, oby wszystkie dziewczyny miały tylko takie lekkie objawy!

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Jejku biedny z tą stopką, a jakie jest potem leczenie?
To tak teraz wyszła ta stopka bo ja nawet nie kojarzę zeby coś u mnie o stopkach wspominali.
Trzymam kciuki za echo oby teraz bez problemu się udało zrobić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stopka (albo stopy) wyszły u nas na połówkowych i kolejne USG tylko to potwierdzają :/ To najczęstsza wada genetyczna u dzieci (1 na 1000 urodzeń), rehabilitacja jest ponoć dość prosta, choć jak zobaczyłam fotki dzieciaczków w trakcie, to mnie zmroziło. Maluszkowi trzeba zagipsować nóżki na parę tygodni, i potem na etapie nauki chodzenia zakładać taką specjalną szynę/stelaż na stopy, który je "prostuje" do odpowiedniej pozycji. Ponoć trzeba tylko trafić na dobrego specjalistę, który leczy nowoczesnymi metodami i nie kwalifikuje od razu do operacji. Ale ciało niemowlaka jest bardzo elastyczne (słowa fizjoterapeutki ) i szybko się poddaje tej rehabilitacji.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 14:11   #4131
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ale u Was wszystkich dużo się dzieje ja się nie szczepie ani na koronę ani na krztusiec ,mój gin nawet nic o tym nie wspominał.
Nie wiem czy to dobrze czy źle .

Ja ostatnio zjadłam sama 0,5 kg bobu

Byłam na mieście ,rano padało a teraz nie ma ani śladu i zrobiło się znowu gorąco i duszno ,kupiłam olej migdałowy z botanicapharm bo był na promo za 250 ml 27 zł i pampersy Puree protection 1 też na promce .
Ogólnie rano miałam mega zjazd ,nie wiem czy to przez ta pogodę ale miałam dość niskie ciśnienie .

A teraz zbieram siły bo muszę upiec biszkopt bo mam do zrobienia tort dla znajomej .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 14:21   #4132
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Jestem zawiedziona wyprzedażami w zarze nic nie kupiłam.

Ścięłam dziś swoje cholernie długie włosy i teraz jest mi tak lekko i dobrze 🥰

My jutro wyjeżdżamy na weekend na mazury. Fajny hotel z animacjami dla dzieci (wykorzystujemy bon turystyczny 500zl ) mam nadzieję choć trochę odpocząć

Wczoraj była burza a dziś u nas nadal upał
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle


Edytowane przez alleyezonme
Czas edycji: 2021-06-24 o 16:36
alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 14:56   #4133
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Askatasuna Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
Podczytuję sobie tutaj od czasu do czasu Wasze posty, bo wyłapuję różne ciekawostki, a że właśnie zauważyłam link do fajnego filmiku o oddychaniu podczas porodu to postanowiłam się ujawnić i za niego podziękować
Będę mamą wrześniową lub październikową, bo przewidywany termin mam na 25.09. To moja 2. ciąża - drugi chłopczyk będzie, 6-letni synek czeka na braciszka który na razie jeszcze funkcjonuje jako "dzidzia", bo nie wybraliśmy imienia.
Pozdrawiam wszystkie oczekujące na wrzesień mamy! Pewnie będę tu regularnie zaglądała, choć nie tak często, w natłoku zajęć
Cześć rozgość się

Melduję się po wizycie. Powiem tak, nie znam wagi, wg lekarza odpowiednia dla przełomu 27/28tc, nic bardzo do przodu, nic bardzo do tyłu. Nie wiem, jak długą mam szyjkę, poza tym, że skrócona nie jest, jest odpowiednia do tego etapu ciąży biorąc pod uwagę, że to 3 poród, cokolwiek to znaczy i nic nie wskazuje na to, żebym miałam ciąży nie donosić i urodzić dużo wcześniej. Mam zrobić toxo, morfologię i mocz. W ogóle lekarz zaskoczony, że zmieniam prowadzącego na ostatni trymestr, że poprzedni prowadzący niewiele wpisał w kartę ciąży, bo wszystkie wyniki mam na portalu pacjenta. Czy jestem zadowolona? Tak sobie, ale przynajmniej zbadał mi szyjkę na samolocie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Mnie gin zalecała nie łączyć krztuśca z covidowym, tylko najpierw obie dawki covidowego, a potem krztusiec (ale nie wspominała o jakimś konkretnym czasie na odczekanie). Tak czy inaczej wyjdzie mi lekko z 3 tyg odstępu, bo drugą dawkę covidu miałam w zeszłą sobotę, teraz jedziemy na urlop i dopiero po powrocie będę załatwiać krztusiec.



Oo muszę się zorientować w Luxmedzie Dzięki za info!

U nas na szczęście raczej nie będzie jakichś problemów z pracą męża, nie pracuje na zmiany i nie wyjeżdża, no chyba że trafi mu się jakaś rozprawa w sądzie gdzieś daleko. No ale jego szef ma troje dzieci i jest bardzo wyrozumiały, więc obstawiam, że w razie czego pojedzie za niego Ja się tylko obawiam, że będzie miał nawał roboty i żeby się to nie skończyło tak, że nie weźmie wolnego na czas po porodzie, bo akurat w sierpniu i wrześniu mają odejść dwie dziewczyny z ich kancelarii i mało kto zostanie

Tylko u nas jest tak, że mąż pracuje na trasie z domu do szpitala, więc teoretycznie gdyby coś się podziało w ciągu dnia i trzeba było mnie wieźć, to musiałby się wracać. W pechowych okolicznościach i godzinach szczytu może się wbić w korki i to nawet 2x, jadąc po mnie i potem do szpitala. Może na taką ewentualność poproszę tatę, żeby był w pogotowiu, pracuje dosłownie 300 m od mojego mieszkania.

Melduję się po wizycie, 1300 kg Stanisława na pokładzie Ma długą kość udową i w ogóle jest dość spory, ale na razie mam dalej brać witaminy do 32. tygodnia, potem zobaczymy. Szyjka długa, wszystko dobrze. Jedna stopka na 100% szpotawa, drugiej nie było widać. TP wg dzisiejszych pomiarów na 13.09.

Muszę jednak zrobić to echo serca, moja lekarka załatwi mi skierowanie z przychodni przyszpitalnej. Napisałam już z prośbą o termin. Po echu zobaczymy, co dalej, czy to wodonercze będzie wskazaniem do operacji - tak czy inaczej takie rzeczy dopiero po 32. tygodniu. A na razie mam jechać na urlop i odpoczywać
Super, że wszystko ok, choć rzeczywiście szkoda, że czeka was rehabilitacja tego typu wady. Rzeczywiście to słabo wygląda, ale jeśli jest to dość często spotykane i w sumie dość łatwe do ogarnięcia to nie ma się czym aż tak przejmować. Będzie dobrze, choć na pewno będzie to uciążliwe dla Was i dla małego ale wszystko da radę wyprowadzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Kciuki za echo serca, oby wszystko jednak dobrze wyszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
W ogóle to chyba mogę zameldować, że po drugiej dawce czuję się lepiej niż po pierwszej Ból ręki i ograniczona ruchomość podobne jak przy pierwszej. Temperatura od kilku godzin trzyma mi się lekko podwyższona (max. 37 stopni) temperatura, ale bez tego osłabienia i samopoczucia jak przy przeziębieniu. I trochę mnie głowa boli, ale to zwalę na dziwną pogodę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że czujesz się w miarę ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Jestem zawiedziona wyprzedażami w zarze nic nie kupiłam.

Ścięłam dziś swoje cholernie slocie włosy i teraz jest mi tak lekko i dobrze 🥰

My jutro wyjeżdżamy na weekend na mazury. Fajny hotel z animacjami dla dzieci (wykorzystujemy bon turystyczny 500zl ) mam nadzieję choć trochę odpocząć

Wczoraj była burza a dziś u nas nadal upał
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bawcie się dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 15:26   #4134
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Askatasuna Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
Podczytuję sobie tutaj od czasu do czasu Wasze posty, bo wyłapuję różne ciekawostki, a że właśnie zauważyłam link do fajnego filmiku o oddychaniu podczas porodu to postanowiłam się ujawnić i za niego podziękować
Będę mamą wrześniową lub październikową, bo przewidywany termin mam na 25.09. To moja 2. ciąża - drugi chłopczyk będzie, 6-letni synek czeka na braciszka który na razie jeszcze funkcjonuje jako "dzidzia", bo nie wybraliśmy imienia.
Pozdrawiam wszystkie oczekujące na wrzesień mamy! Pewnie będę tu regularnie zaglądała, choć nie tak często, w natłoku zajęć
Hej, rozgość się

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
W ogóle to chyba mogę zameldować, że po drugiej dawce czuję się lepiej niż po pierwszej Ból ręki i ograniczona ruchomość podobne jak przy pierwszej. Temperatura od kilku godzin trzyma mi się lekko podwyższona (max. 37 stopni) temperatura, ale bez tego osłabienia i samopoczucia jak przy przeziębieniu. I trochę mnie głowa boli, ale to zwalę na dziwną pogodę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To elegancko, że nie masz żadnych uciążliwych objawów po szczepionce

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Stopka (albo stopy) wyszły u nas na połówkowych i kolejne USG tylko to potwierdzają :/ To najczęstsza wada genetyczna u dzieci (1 na 1000 urodzeń), rehabilitacja jest ponoć dość prosta, choć jak zobaczyłam fotki dzieciaczków w trakcie, to mnie zmroziło. Maluszkowi trzeba zagipsować nóżki na parę tygodni, i potem na etapie nauki chodzenia zakładać taką specjalną szynę/stelaż na stopy, który je "prostuje" do odpowiedniej pozycji. Ponoć trzeba tylko trafić na dobrego specjalistę, który leczy nowoczesnymi metodami i nie kwalifikuje od razu do operacji. Ale ciało niemowlaka jest bardzo elastyczne (słowa fizjoterapeutki ) i szybko się poddaje tej rehabilitacji.
Kciuki żeby echo wyszło dobrze a co do stopy/stóp to mam nadzieję, że przez to, że właśnie te kości niemowlaka są elastyczne to pójdzie to sprawnie

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Jestem zawiedziona wyprzedażami w zarze nic nie kupiłam.

Ścięłam dziś swoje cholernie slocie włosy i teraz jest mi tak lekko i dobrze

My jutro wyjeżdżamy na weekend na mazury. Fajny hotel z animacjami dla dzieci (wykorzystujemy bon turystyczny 500zl ) mam nadzieję choć trochę odpocząć

Wczoraj była burza a dziś u nas nadal upał
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ile cm włosów poszło?

Udanego wypadu na mazury

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Cześć rozgość się

Melduję się po wizycie. Powiem tak, nie znam wagi, wg lekarza odpowiednia dla przełomu 27/28tc, nic bardzo do przodu, nic bardzo do tyłu. Nie wiem, jak długą mam szyjkę, poza tym, że skrócona nie jest, jest odpowiednia do tego etapu ciąży biorąc pod uwagę, że to 3 poród, cokolwiek to znaczy i nic nie wskazuje na to, żebym miałam ciąży nie donosić i urodzić dużo wcześniej. Mam zrobić toxo, morfologię i mocz. W ogóle lekarz zaskoczony, że zmieniam prowadzącego na ostatni trymestr, że poprzedni prowadzący niewiele wpisał w kartę ciąży, bo wszystkie wyniki mam na portalu pacjenta. Czy jestem zadowolona? Tak sobie, ale przynajmniej zbadał mi szyjkę na samolocie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli wizytę można zaliczyć do względnie udanych tzn szału nie ma, ale tragedii też nie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 16:35   #4135
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88774831]Hej, rozgość się



To elegancko, że nie masz żadnych uciążliwych objawów po szczepionce



Kciuki żeby echo wyszło dobrze a co do stopy/stóp to mam nadzieję, że przez to, że właśnie te kości niemowlaka są elastyczne to pójdzie to sprawnie



To ile cm włosów poszło?

Udanego wypadu na mazury



Czyli wizytę można zaliczyć do względnie udanych tzn szału nie ma, ale tragedii też nie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Oj nie wiem ile cm ale duuuzo ale miałam już bardzo długie włosy, prawie do pasa mi sięgały, zapuściłam się teraz mam do ramion i jest mi tak lekko 🥰 i tak ostatnio moja fryzura to kok na czubku głowy w 90% czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 16:47   #4136
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Alleyezonme to sporo poszło ja ostatnio też w koku chodzę, bo przy tych upałach, rozpuszczone włosy to zło ostateczne

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 16:58   #4137
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88774946]Alleyezonme to sporo poszło ja ostatnio też w koku chodzę, bo przy tych upałach, rozpuszczone włosy to zło ostateczne

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]No dokładnie
Przy małych dzieciach rozpuszczone włosy to też zło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 17:30   #4138
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
No dokładnie
Przy małych dzieciach rozpuszczone włosy to też zło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pamiętam jak pierwszy raz miałam styczność z takim maluchem i miałam rozpuszczone włosy, nauczka na całe życie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 17:47   #4139
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Jestem zawiedziona wyprzedażami w zarze nic nie kupiłam.

Ścięłam dziś swoje cholernie długie włosy i teraz jest mi tak lekko i dobrze 🥰

My jutro wyjeżdżamy na weekend na mazury. Fajny hotel z animacjami dla dzieci (wykorzystujemy bon turystyczny 500zl ) mam nadzieję choć trochę odpocząć

Wczoraj była burza a dziś u nas nadal upał
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam 1 zestaw bluza + spodnie i osobno drugą bluzę (były też spodnie, ale już nie chciałam), dinozaura na kółkach i plakacik z pierwszą literą imienia Miałam w koszyku więcej rzeczy, ale już były wyprzedane o 21:50, jak udało mi się wejść na stronę i przejść do kasy :O Poszłam nawet dzisiaj do sklepu stacjonarnego, ale nic mi się nie udało ustrzelić z tych brakujących rzeczy.

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Cześć rozgość się

Melduję się po wizycie. Powiem tak, nie znam wagi, wg lekarza odpowiednia dla przełomu 27/28tc, nic bardzo do przodu, nic bardzo do tyłu. Nie wiem, jak długą mam szyjkę, poza tym, że skrócona nie jest, jest odpowiednia do tego etapu ciąży biorąc pod uwagę, że to 3 poród, cokolwiek to znaczy i nic nie wskazuje na to, żebym miałam ciąży nie donosić i urodzić dużo wcześniej. Mam zrobić toxo, morfologię i mocz. W ogóle lekarz zaskoczony, że zmieniam prowadzącego na ostatni trymestr, że poprzedni prowadzący niewiele wpisał w kartę ciąży, bo wszystkie wyniki mam na portalu pacjenta. Czy jestem zadowolona? Tak sobie, ale przynajmniej zbadał mi szyjkę na samolocie.
Jeśli Cię to pocieszy, to mi też nigdy nie podaje długości szyjki, tylko czy się nie skraca. Ale wagę dziecka podaje. Z tą Twoją długością "jak na 3 poród", to nie chodzi przypadkiem o to, że przy kolejnych ciążach to szybciej postępuje? Koleżanka mi coś takiego mówiła, że z drugim dzieckiem ma termin na kiedyś tam, ale że mała szansa, że tak długo donosi, skoro to kolejne dziecko

U nas lada chwila powinno lunąć

Umówiłam się na echo serca na 15.07, czyli na ten sam dzień, co III prenatalne. Ale nie odwołuję na razie tych prenatalnych (jakby co - nazwa "echo serca" jest myląca, bo lekarz i tak ogląda i bada całe dziecko i w zasadzie zakres tego badania pokrywa się z prenatalnymi, więc nie ma sensu robić i tego, i tego, zwłaszcza w kilkugodzinnym odstępie). Jeśli to echo dojdzie do skutku (bo to znowu ta durna przychodnia), to po prostu powiem lekarzowi, że już po południu nie będziemy się oglądać, i przedzwonię odwołać ;p A jeśli znowu odwalą jakąś manianę, to nie zostanę na lodzie, tylko w ten sam dzień pojadę i tak czy inaczej jakieś badanie będzie zrobione, zwłaszcza, że ono najprawdopodobniej zadecyduje o tym, co się dalej będzie działo i czy nie czeka nas operacja jeszcze na brzuchu (bo Staś ma też zaobserwowane wodonercze).
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 18:08   #4140
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja kupiłam 1 zestaw bluza + spodnie i osobno drugą bluzę (były też spodnie, ale już nie chciałam), dinozaura na kółkach i plakacik z pierwszą literą imienia Miałam w koszyku więcej rzeczy, ale już były wyprzedane o 21:50, jak udało mi się wejść na stronę i przejść do kasy :O Poszłam nawet dzisiaj do sklepu stacjonarnego, ale nic mi się nie udało ustrzelić z tych brakujących rzeczy.



Jeśli Cię to pocieszy, to mi też nigdy nie podaje długości szyjki, tylko czy się nie skraca. Ale wagę dziecka podaje. Z tą Twoją długością "jak na 3 poród", to nie chodzi przypadkiem o to, że przy kolejnych ciążach to szybciej postępuje? Koleżanka mi coś takiego mówiła, że z drugim dzieckiem ma termin na kiedyś tam, ale że mała szansa, że tak długo donosi, skoro to kolejne dziecko

U nas lada chwila powinno lunąć

Umówiłam się na echo serca na 15.07, czyli na ten sam dzień, co III prenatalne. Ale nie odwołuję na razie tych prenatalnych (jakby co - nazwa "echo serca" jest myląca, bo lekarz i tak ogląda i bada całe dziecko i w zasadzie zakres tego badania pokrywa się z prenatalnymi, więc nie ma sensu robić i tego, i tego, zwłaszcza w kilkugodzinnym odstępie). Jeśli to echo dojdzie do skutku (bo to znowu ta durna przychodnia), to po prostu powiem lekarzowi, że już po południu nie będziemy się oglądać, i przedzwonię odwołać ;p A jeśli znowu odwalą jakąś manianę, to nie zostanę na lodzie, tylko w ten sam dzień pojadę i tak czy inaczej jakieś badanie będzie zrobione, zwłaszcza, że ono najprawdopodobniej zadecyduje o tym, co się dalej będzie działo i czy nie czeka nas operacja jeszcze na brzuchu (bo Staś ma też zaobserwowane wodonercze).
Często w zarze te rozmiary wracają na stronę więc obserwuj sobie może jeszcze się uda [1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88775007]Pamiętam jak pierwszy raz miałam styczność z takim maluchem i miałam rozpuszczone włosy, nauczka na całe życie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE] człowiek uczy się na błędach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.