Mamy wrześniowe 2021 - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-05, 07:49   #4321
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Pierwsza dlatego tak do głowy dostali chyba, widzimy co u rodziców tż było jak pojawiła się tam pierwsza wnuczka ale prognozujemy że może za tym razem fala szaleństwa u nich może być słabsza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No tak, skoro u TŻ już jest małe dziecko, to te emocje są już trochę "okiełznane"

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Super, że dziadkowie aż tak się cieszą i też wszystko przygotowują Tacy dziadkowie to medal powinni dostać czemu ja takich rodziców nie mam teraz przy 3 wnuku (wnuczce) się trochę bardziej zainteresowali, ale mieszkania czy działki po tylu latach jakkolwiek przygotowanych pod wnuków nie mają, więc nawet nie bardzo mam ich tam jak zostawić, chyba że Szymka na kilka h ale on nie chce, nie dość że się nudzi u nich to po prostu nie chce, bo moi rodzice nie zainwestowali czasu ani chęci na stworzenie z nim jakiejś więzi, więc jak jeździ to do rodziców TŻta.

Nogi mi praktycznie w ogóle nie puchną na szczęście. Jeszcze, bo nie wiadomo jak będzie dalej. Mam tylko takie wrażenie, jakbym mi stopy paliło. Nie wiem skąd ten rozstęp, wyszedł wczoraj, na szczęście nie jest duży, ale ja tylko zrobiłam takieeee oczyyyyy

Nie bójcie się obsługi malutkiego dziecka, to naprawdę nie jest aż takie skomplikowane wiele rzeczy rzeczywiście musimy się nauczyć, wypracować jakiś taki klucz, sposoby które się akurat u Was sprawdzą, jak Wam będzie wygodnie ogarniać wszystko na codzień, ale pewne rzeczy przychodzą automatycznie. Najważniejsze u noworodka to podtrzymywać główkę, wszystko inne ogarniecie na bank ja przed urodzeniem starszaka nie miałam styczności z takimi maluchami, chyba nigdy wcześniej nie trzymałam noworodka na rękach, nie przewijałam, nic z tych rzeczy, bo w moim otoczeniu jak dzieciaki były to u rodziny, z którą nie mam jak często się widywać a wśród koleżanek też jakoś dużo dzieciaków nie ma i nie są chętne, nigdy nie były przekazywać dzieci z rąk do rąk, by ktoś sobie potrzymał, sama tego nie robię. Więc wiele rzeczy mnie ominęło. A dałam radę, oboje z TŻ ogarnęliśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------


Dziś dzwoniłam na infolinię Taurona zaraz po 7 i okazuje się, że jest nadpłata (uffff!) I do końca tyg powinnam dostać korektę. Nie chcę, żeby ta kasa szła na następne rachunki, chcę ją na powrotem i będę składać o rozwiązanie umowy. Mój ojciec i moja macocha mieli rok na dogadanie się między sobą i ze mną, ale po co, macocha nie miała ochoty. Więc teraz, jak już nie ma mojego ojca, który jej przed wszystkimi broni i tłumaczy to niech się buja i sama załatwia Taurona.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Ja aptekę chcę jak najszybciej zamówić, tylko najpotrzebniejsze rzeczy, bo w każdej chwili mogę potem coś dokupić jeśli uznam że potrzebuję. Tym bardziej, że się okazuje, że znów muszę chłopakom kupić kilka ciuchów, z chęcią wybrałabym w totka tyle tego wszystkiego ostatnio jest i zakładamy jednak, że urodzę końcem sierpnia, niekoniecznie dotrwam do terminu, więc trzeba się zacząć ogarniać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To super, że jest ta nadpłata! I dobrze, skoro nie chciała się dogadać, to teraz będzie musiała sama sobie to ogarnąć

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Meble do kuchni mają być w ostatnim tygodniu lipca lub pierwszym sierpnia, więc mam nadzieję, że do tego czasu aż wszystko będzie ogarnięte (ewentualnie poza tą szafą w pokoju...)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to kciuki

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
O matko, ale się szykują nasi rodzice też się bardzo cieszą, ale na szczęście nie podejmują aż takich kroków Chociaż teściowa coś ostatnio przebąkiwała, ze zrobią w ogrodzie piaskownicę.

Ale przypomniałaś mi, że moja ciocia, która spędziła całe lata na metamorfozie ogródka działkowego po babci i z typowej działki z warzywami i szklarnią zrobiła teren rekreacyjny, trawka, kwiatki itd, niedawno znów wysiała warzywa, żeby wnuki mialy ekologiczne i niepryskane

@Michiru mój szwagier ma rozstępy na kolanie i też nie wiadomo, skąd mu się to wzięło ale jak dopiero Ci wyszedł, to smaruj czym popadnie, świeże rozstępy ponoć da się jeszcze uratować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mojemu tacie chodzą czasami takie pomysły, żeby z działki Rodos () przerobić część na trawkę, drzewka i kwiatki, ale potem jednak stwierdza, że będzie mu brakować pomidorów, czy ogórków i oddala ten pomysł od siebie

Matko przez to, że wcześnie wstałam na pobranie krwi to po śniadaniu spać mi się zachciało

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 08:12   #4322
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej, u mnie zakupy trochę mniej dzidziusiowe, TŻ w piątek pojechał pociągiem w Polskę a wrócił nowym autem, prawie 5m długości skubaniec ma, w sobotę wybraliśmy się na wycieczkę i wskoczyłam na siedzenie kierowcy, to była moja pierwsza styczność z automatem i od razu pokochałam całym sercem, jaka to wygoda, a jaki cichutki w porównaniu z dislami naszymi 🤭 no czad, oby tylko służył nam dobrze bo ja już teraz mogę tylko grandisem jeździć

U mnie coś na liście bardzo ubogo jeśli chodzi o aptekę, chyba jeszcze raz popatrzę czego w szpitalach wymagają bo ja bym się spokojnie w stówce wyrobiła 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 08:29   #4323
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej, ja aptekę mam chyba ogarnietæ ,tak mi się wydaje
Mam dwa pytania do Was
1: Jaka długość mają wasze gondole? I jakiej firmy macie wózki?
Bo ja zgłupiałam i nie wiem co wybrać ,a wydaje mi się że gondola 75 cm będzie mała na ten okres zimowy.
W sobotę mogłam kupić Muuvo quick 2.0 2w1 za 1600 zł ale nie wzięłam bo gondola wydawała się mała i kosz był odkryty i siatkę na bokach mial

2: w jakiem temp. Pierzecie ubranka ? Boje się że ta duża temp 80° zniszczy ubranka

Ja u siebie póki co nie zauważyłam żadnych rozstępów ,ale za to bolą mnie stopy i najgorzej pięty i odczuwam rwę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 08:46   #4324
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Hej, u mnie zakupy trochę mniej dzidziusiowe, TŻ w piątek pojechał pociągiem w Polskę a wrócił nowym autem, prawie 5m długości skubaniec ma, w sobotę wybraliśmy się na wycieczkę i wskoczyłam na siedzenie kierowcy, to była moja pierwsza styczność z automatem i od razu pokochałam całym sercem, jaka to wygoda, a jaki cichutki w porównaniu z dislami naszymi no czad, oby tylko służył nam dobrze bo ja już teraz mogę tylko grandisem jeździć

U mnie coś na liście bardzo ubogo jeśli chodzi o aptekę, chyba jeszcze raz popatrzę czego w szpitalach wymagają bo ja bym się spokojnie w stówce wyrobiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O proszę, to jakie auto kupiliście? Oby służył jak najdłużej

Ja robiąc zakupy w aptece patrzyłam na listę ze szpitala, a oprócz tego rzuciłam okiem na wyprawkę u dziewczyn z lutego 2021 i potem jeszcze dopytalam koleżanki

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Hej, ja aptekę mam chyba ogarnietæ ,tak mi się wydaje
Mam dwa pytania do Was
1: Jaka długość mają wasze gondole? I jakiej firmy macie wózki?
Bo ja zgłupiałam i nie wiem co wybrać ,a wydaje mi się że gondola 75 cm będzie mała na ten okres zimowy.
W sobotę mogłam kupić Muuvo quick 2.0 2w1 za 1600 zł ale nie wzięłam bo gondola wydawała się mała i kosz był odkryty i siatkę na bokach mial

2: w jakiem temp. Pierzecie ubranka ? Boje się że ta duża temp 80° zniszczy ubranka

Ja u siebie póki co nie zauważyłam żadnych rozstępów ,ale za to bolą mnie stopy i najgorzej pięty i odczuwam rwę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem Ci, że nie mierzyłam gondoli, firmy tak samo nie pamiętam, jedynie wiem, że jest koloru kremowego może dzisiaj TŻ przyniesie nosidełko z samochodu to wtedy będę wiedzieć

Co do prania, to jeszcze za to się nie zabierałam, także jeszcze nie wiem jaka temperatura

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 08:55   #4325
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Hej, ja aptekę mam chyba ogarnietæ ,tak mi się wydaje
Mam dwa pytania do Was
1: Jaka długość mają wasze gondole? I jakiej firmy macie wózki?
Bo ja zgłupiałam i nie wiem co wybrać ,a wydaje mi się że gondola 75 cm będzie mała na ten okres zimowy.
W sobotę mogłam kupić Muuvo quick 2.0 2w1 za 1600 zł ale nie wzięłam bo gondola wydawała się mała i kosz był odkryty i siatkę na bokach mial

2: w jakiem temp. Pierzecie ubranka ? Boje się że ta duża temp 80° zniszczy ubranka

Ja u siebie póki co nie zauważyłam żadnych rozstępów ,ale za to bolą mnie stopy i najgorzej pięty i odczuwam rwę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To patrzymy na ten sam wózek, mi się bardziej ta gondola xl podoba, chociaż podobno nie jest wcale większa, w sklepie doradca wspominał że niby mierzyli i faktycznie to one się nie różnią, pewnie w następnym tygodniu jeszcze pojeżdżę po sklepach żeby na coś innego się zdecydować więc również podczytam na czym oko zawiesić.

Co do temperatury prania to u mnie standardowo 40, bo później i tak żelazkiem wszystko traktuje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88791755]O proszę, to jakie auto kupiliście? Oby służył jak najdłużej

Ja robiąc zakupy w aptece patrzyłam na listę ze szpitala, a oprócz tego rzuciłam okiem na wyprawkę u dziewczyn z lutego 2021 i potem jeszcze dopytalam koleżanki



Powiem Ci, że nie mierzyłam gondoli, firmy tak samo nie pamiętam, jedynie wiem, że jest koloru kremowego może dzisiaj TŻ przyniesie nosidełko z samochodu to wtedy będę wiedzieć

Co do prania, to jeszcze za to się nie zabierałam, także jeszcze nie wiem jaka temperatura

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Mitsubishi Grandis

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 08:57   #4326
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Hej, u mnie zakupy trochę mniej dzidziusiowe, TŻ w piątek pojechał pociągiem w Polskę a wrócił nowym autem, prawie 5m długości skubaniec ma, w sobotę wybraliśmy się na wycieczkę i wskoczyłam na siedzenie kierowcy, to była moja pierwsza styczność z automatem i od razu pokochałam całym sercem, jaka to wygoda, a jaki cichutki w porównaniu z dislami naszymi 🤭 no czad, oby tylko służył nam dobrze bo ja już teraz mogę tylko grandisem jeździć

U mnie coś na liście bardzo ubogo jeśli chodzi o aptekę, chyba jeszcze raz popatrzę czego w szpitalach wymagają bo ja bym się spokojnie w stówce wyrobiła 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To pokazuj co masz na tej krótkiej liście, bo u mnie coś ten koszyk nie chce zejść poniżej pewnego niezadowalającego mnie pułapu

Jakbym miała robić prawko, to jeździłabym tylko w automacie, wydaje mi się o wiele wygodniejszy. Zresztą i bez niego dla mnie w aucie jest za dużo rzeczy naraz do ogarnięcia i pilnowania 🙈

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Hej, ja aptekę mam chyba ogarnietæ ,tak mi się wydaje
Mam dwa pytania do Was
1: Jaka długość mają wasze gondole? I jakiej firmy macie wózki?
Bo ja zgłupiałam i nie wiem co wybrać ,a wydaje mi się że gondola 75 cm będzie mała na ten okres zimowy.
W sobotę mogłam kupić Muuvo quick 2.0 2w1 za 1600 zł ale nie wzięłam bo gondola wydawała się mała i kosz był odkryty i siatkę na bokach mial

2: w jakiem temp. Pierzecie ubranka ? Boje się że ta duża temp 80° zniszczy ubranka

Ja u siebie póki co nie zauważyłam żadnych rozstępów ,ale za to bolą mnie stopy i najgorzej pięty i odczuwam rwę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My chyba się zdecydujemy na Cybexa Melio, ale za cholerę nie mogę znaleźć wymiarów gondoli :/ Natomiast Muuvo Quick koleżanka mi odradzała właśnie ze względu na małą gondolę.

Ubranka zamierzam prać maks w 60 stopniach

Właśnie spędziłam 15 min na infolinii Medicoveru, by się dowiedzieć, że nie można już umówić wizyty do położnej przez portal Trzeba złożyć zapytanie o termin i placówka oddzwania z propozycją. Jakaś paranoja. Oby dzisiaj zadzwonili, bo potrzebuję skierowań na kolejną pulę kłuć
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 09:07   #4327
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
@Michiru mój szwagier ma rozstępy na kolanie i też nie wiadomo, skąd mu się to wzięło ale jak dopiero Ci wyszedł, to smaruj czym popadnie, świeże rozstępy ponoć da się jeszcze uratować.
Mój mąż też. W ogóle na nogach i biodrach na dużo rozstępów Wiążę to z jego kilkoma sezonami pracy jako kurier rowerowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
U mnie coś na liście bardzo ubogo jeśli chodzi o aptekę, chyba jeszcze raz popatrzę czego w szpitalach wymagają bo ja bym się spokojnie w stówce wyrobiła 🤭
To faktycznie minimalistycznie Możesz się podzielić listą.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-05, 09:24   #4328
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Mój mąż też. W ogóle na nogach i biodrach na dużo rozstępów Wiążę to z jego kilkoma sezonami pracy jako kurier rowerowy.
Zawsze myślałam, że szwagier ma to po jakiejś kontuzji, bo kiedyś uprawiał dużo sportów, ale podobno nie. Może ogólnie od sportu właśnie albo od tego, że tak odrósł od ziemi, bo jest najwyższy z całej rodziny :P

Szkoła rodzenia przy moim szpitalu ma terminy dopiero na drugą połowę września :/ Mam jeszcze dzwonić w piątek, może coś się zwolni. Ech, oto kara za odkładanie tego w nieskończoność.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 09:37   #4329
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość

Właśnie spędziłam 15 min na infolinii Medicoveru, by się dowiedzieć, że nie można już umówić wizyty do położnej przez portal Trzeba złożyć zapytanie o termin i placówka oddzwania z propozycją. Jakaś paranoja. Oby dzisiaj zadzwonili, bo potrzebuję skierowań na kolejną pulę kłuć
W luxmedzie też nie da się umówić na wizytę do położnej przez portal tylko trzeba dzwonić lub osobiście w placówce

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 10:06   #4330
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Theali - piąteczka, my też w rozsypce jeśli chodzi o miejsce do mieszkania kuchnie też mamy mieć na koniec lipca. Właśnie wykańczamy nasz dom, mieliśmy na początku lipca się przeprowadzić ale wszystko teraz w opóźnieniu, same problemy i planujemy na początek sierpnia choć zobaczymy co życie przyniesie i w jakim stopniu będzie wykończone to wszystko. Strach się bać dzięki temu mam wrażenie że jestem głęboko w ... lesie z wyprawką i tym wszystkim. Dobrze,że to moje drugie dziecko to nie mam takiej spiny bo tak bym chyba zwariowała

Kupujcie truskawki bo już końcówka dziś pani mówiła że prawdopodobnie ostatni tydzień buuuu. Ja uwielbiam truskawki 🤩🥰 teraz z młodym codziennie robimy lody domowe z truskawek i jemy to na potęgę całą rodziną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 10:23   #4331
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Właśnie przyszła do mnie piłka do ćwiczeń, na szkole kazali nam siedzieć na pilce 1 h dziennie, musze poszukać jakis ćwiczeń z ta piłka


Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Hej, ja aptekę mam chyba ogarnietæ ,tak mi się wydaje
Mam dwa pytania do Was
1: Jaka długość mają wasze gondole? I jakiej firmy macie wózki?
Bo ja zgłupiałam i nie wiem co wybrać ,a wydaje mi się że gondola 75 cm będzie mała na ten okres zimowy.
W sobotę mogłam kupić Muuvo quick 2.0 2w1 za 1600 zł ale nie wzięłam bo gondola wydawała się mała i kosz był odkryty i siatkę na bokach mial

2: w jakiem temp. Pierzecie ubranka ? Boje się że ta duża temp 80° zniszczy ubranka

Ja u siebie póki co nie zauważyłam żadnych rozstępów ,ale za to bolą mnie stopy i najgorzej pięty i odczuwam rwę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nasza gondola ma 78 cm na długości, a prac będę w 40 albo 60 zależy co będzie ma metkach a potem żelazko


Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
To patrzymy na ten sam wózek, mi się bardziej ta gondola xl podoba, chociaż podobno nie jest wcale większa, w sklepie doradca wspominał że niby mierzyli i faktycznie to one się nie różnią, pewnie w następnym tygodniu jeszcze pojeżdżę po sklepach żeby na coś innego się zdecydować więc również podczytam na czym oko zawiesić.

Co do temperatury prania to u mnie standardowo 40, bo później i tak żelazkiem wszystko traktuje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Mitsubishi Grandis

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje nowego samochodu !
My tez mamy jeden samochód mitsubishi tylko asx i jesteśmy bardzo zadowoleni


Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Zawsze myślałam, że szwagier ma to po jakiejś kontuzji, bo kiedyś uprawiał dużo sportów, ale podobno nie. Może ogólnie od sportu właśnie albo od tego, że tak odrósł od ziemi, bo jest najwyższy z całej rodziny :P

Szkoła rodzenia przy moim szpitalu ma terminy dopiero na drugą połowę września :/ Mam jeszcze dzwonić w piątek, może coś się zwolni. Ech, oto kara za odkładanie tego w nieskończoność.
A może jakas inna szkoła ma wolne miejsca ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-05, 10:30   #4332
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Właśnie przyszła do mnie piłka do ćwiczeń, na szkole kazali nam siedzieć na pilce 1 h dziennie, musze poszukać jakis ćwiczeń z ta piłka





Nasza gondola ma 78 cm na długości, a prac będę w 40 albo 60 zależy co będzie ma metkach a potem żelazko




Gratulacje nowego samochodu !
My tez mamy jeden samochód mitsubishi tylko asx i jesteśmy bardzo zadowoleni




A może jakas inna szkoła ma wolne miejsca ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ta piłka to taka? https://bi.im-g.pl/im/a6/e6/17/z2506...-fit-ball-.jpg

Będę jeszcze czegoś szukać, jak w piątek się nie uda z tą, ale na tej mi najbardziej zależalo, bo jest w moim szpitalu, online i za darmoszkę
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 10:37   #4333
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Właśnie przyszła do mnie piłka do ćwiczeń, na szkole kazali nam siedzieć na pilce 1 h dziennie, musze poszukać jakis ćwiczeń z ta piłka
Możesz po prostu siedzieć i kręcić delikatne ósemki miednicą, albo zrobić taką "huśtawkę" przód-tył (ale ważne, żeby ten ruch wychodził właśnie z miednicy, nie z nóg czy tułowia). Ja nieraz po prostu przy stole siedzę na piłce zamiast na krześle, bo mój kręgosłup lepiej to toleruje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 10:59   #4334
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Hej, ja aptekę mam chyba ogarnietæ ,tak mi się wydaje
Mam dwa pytania do Was
1: Jaka długość mają wasze gondole? I jakiej firmy macie wózki?
Bo ja zgłupiałam i nie wiem co wybrać ,a wydaje mi się że gondola 75 cm będzie mała na ten okres zimowy.
W sobotę mogłam kupić Muuvo quick 2.0 2w1 za 1600 zł ale nie wzięłam bo gondola wydawała się mała i kosz był odkryty i siatkę na bokach mial

2: w jakiem temp. Pierzecie ubranka ? Boje się że ta duża temp 80° zniszczy ubranka

Ja u siebie póki co nie zauważyłam żadnych rozstępów ,ale za to bolą mnie stopy i najgorzej pięty i odczuwam rwę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piorę wszystko w 40st. Nie widzę potrzeby, by prać w wyższej temp przy późniejszym prasowaniu lub suszeniu w suszarce bębnowej.
Moja gondola dla małej ma długość 74x25, ale ja wielkiego wyboru nie mam, musi się zmieścić, a jak przestanie się mieścić to spacerówka na płasko. Zresztą chłopaki też nie mieli 6 miesiący jak przestali się mieścić w gondoli. Przy średniaku miałam Adamexa Vicco, gondola ma tam długość 80cm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
To patrzymy na ten sam wózek, mi się bardziej ta gondola xl podoba, chociaż podobno nie jest wcale większa, w sklepie doradca wspominał że niby mierzyli i faktycznie to one się nie różnią, pewnie w następnym tygodniu jeszcze pojeżdżę po sklepach żeby na coś innego się zdecydować więc również podczytam na czym oko zawiesić.

Co do temperatury prania to u mnie standardowo 40, bo później i tak żelazkiem wszystko traktuje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Mitsubishi Grandis

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo fajne też czegoś takiego szukamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 11:00   #4335
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ta piłka to taka? https://bi.im-g.pl/im/a6/e6/17/z2506...-fit-ball-.jpg

Będę jeszcze czegoś szukać, jak w piątek się nie uda z tą, ale na tej mi najbardziej zależalo, bo jest w moim szpitalu, online i za darmoszkę

Tak, tylko jak będziesz kupować dobierz do Twojego wzrostu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 11:35   #4336
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja po 3 USG, wszystko ok 1700g zdrowego chłopa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 11:37   #4337
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Tak, tylko jak będziesz kupować dobierz do Twojego wzrostu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Raczej odpuszczę, bo naprawdę już na nic nie mamy w domu miejsca xD Ale ćwiczyłam kiedyś z taką i lubiłam to, można naprawdę fajne rzeczy robić (ale to już po połogu :P).
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 11:39   #4338
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja po 3 USG, wszystko ok 1700g zdrowego chłopa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wiadomość

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 12:02   #4339
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Sale_girl ..hmm..ja jak wchodze na medicover on line i wybieram punkt pobran, a potem punkt pobran dla kobiet w ciazy to normalnie są terminy. Ja tak chodze i podczas takiej wizyty od razu wystawiaja mi skierowania na te pobrania co mam zapisane na wydruku od ginekologa zewnetrznego, i od razu kłują. Nie wiem czy dobrze zroozumialam i o to ci chodzilo
Sale_girl no tak mi się cos wydawalo ze troche pozno na umawianie się do szkoly rodzenia..ale może twoja trwa krótko...no i w sumie ja mam termin na 6 wrzesnia..a ty może dużo pozniej więc jeszcze ogarniesz na spokojnie

kghyt ja cwicze z pilka te cwiczenia:
https://www.youtube.com/watch?v=Krsr...36jZSD&index=3

tam pilka jest od polowy filmiku.
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-05, 12:25   #4340
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Sale_girl ..hmm..ja jak wchodze na medicover on line i wybieram punkt pobran, a potem punkt pobran dla kobiet w ciazy to normalnie są terminy. Ja tak chodze i podczas takiej wizyty od razu wystawiaja mi skierowania na te pobrania co mam zapisane na wydruku od ginekologa zewnetrznego, i od razu kłują. Nie wiem czy dobrze zroozumialam i o to ci chodzilo
Sale_girl no tak mi się cos wydawalo ze troche pozno na umawianie się do szkoly rodzenia..ale może twoja trwa krótko...no i w sumie ja mam termin na 6 wrzesnia..a ty może dużo pozniej więc jeszcze ogarniesz na spokojnie

kghyt ja cwicze z pilka te cwiczenia:
https://www.youtube.com/watch?v=Krsr...36jZSD&index=3

tam pilka jest od polowy filmiku.
Do punktu pobrań tak, ale mnie zależy na teleporadzie z położną albo wizycie w centrum, bo nie wiem, czy będzie mogła mi wystawić te skierowania, których potrzebuję, w ramach opieki przedporodowej, czy muszę mieć od ginekologa :/ Dlatego dotychczas w takiej sytuacji po prostu umawiałam się na teleporadę i pytałam, czy mogę to zrobić od ręki, i ona mi od razu wystawiała skierowanie, żeby już było szybciej w dniu pobierania krwi. A u Ciebie respektują skierowania od ginekologa spoza Medicoveru? Nie chodzisz do jakiejś placówki partnerskiej np. InviMed?
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 12:36   #4341
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dobra, ogarnęłam aptekę. Wyszło ok.132zl plus wysyłka.
- Linomag zielony maść 30ml
- sól fizjologiczna 50x5ml
- 2x kompresy jałowe 7cmx7cm (po 3szt/op)
- Vigantol krople Wit.D 10ml
- pedicetamol 30ml
- wodę morską do noska (pewnie będzie bardziej dla średniaka)
- 5x podkłady poporodowe Bella mama
- akuku podkłady na łóżko 90x60
- maltan na brodawki
- Tantum rosa w proszku do sporządzania roztworu 10 saszetek
- 2x majtki poporodowe wielorazowe siatkowe Bella mama (2szt/opakowanie)

To takie minimum, nie wiem czy jeszcze później czegoś nie dokupię, ale na razie czuję że wystarczy tym bardziej, że część rzeczy kupiłam przy okazji Leośka w tamtym roku, więc teraz kupuję tylko to co muszę, to czego już nie mam (np.wkładki laktacyjne zostały prawie wszystkie, nie przydały mi się nawet podczas nawału, bo nic mi samo nie ciekło, więc nie muszę kupować). Mogę się teraz skupić na czymś innym a muszę kupić jakąś szmatkę do porodu, potem do wyrzucenia, bo na oddział już mam zestaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja po 3 USG, wszystko ok 1700g zdrowego chłopa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 12:49   #4342
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Dobra, ogarnęłam aptekę. Wyszło ok.132zl plus wysyłka.
- Linomag zielony maść 30ml
- sól fizjologiczna 50x5ml
- 2x kompresy jałowe 7cmx7cm (po 3szt/op)
- Vigantol krople Wit.D 10ml
- pedicetamol 30ml
- wodę morską do noska (pewnie będzie bardziej dla średniaka)
- 5x podkłady poporodowe Bella mama
- akuku podkłady na łóżko 90x60
- maltan na brodawki
- Tantum rosa w proszku do sporządzania roztworu 10 saszetek
- 2x majtki poporodowe wielorazowe siatkowe Bella mama (2szt/opakowanie)

To takie minimum, nie wiem czy jeszcze później czegoś nie dokupię, ale na razie czuję że wystarczy tym bardziej, że część rzeczy kupiłam przy okazji Leośka w tamtym roku, więc teraz kupuję tylko to co muszę, to czego już nie mam (np.wkładki laktacyjne zostały prawie wszystkie, nie przydały mi się nawet podczas nawału, bo nic mi samo nie ciekło, więc nie muszę kupować). Mogę się teraz skupić na czymś innym a muszę kupić jakąś szmatkę do porodu, potem do wyrzucenia, bo na oddział już mam zestaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te podkłady z Belli to są takie wielkie na łóżko czy takie jakby podpaski?

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja po 3 USG, wszystko ok 1700g zdrowego chłopa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super <3
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 14:25   #4343
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Te podkłady z Belli to są takie wielkie na łóżko czy takie jakby podpaski?



Super <3
Podkłady z Belli to podpaski, podkłady na łóżko z akuku to te duże higieniczne, które notabene powinien jednak zapewnić szpital, ale wiele nie zapewnia i biorę. Ostatnio się przydały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Szpital Położniczy w Gliwicach przywrócił częściowo odwiedziny po porodzie ale punkt nr1 brzmi tak, że odwiedzić może tylko partner/osoba bliska będąca przy porodzie - ciekawe czy jak ktoś się nie decyduje na poród rodzinny to odwiedzin też nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Znalazłam otulacz bambusowy z lenny lamb poszukiwany od miesięcy brawo ja przy okazji okazało się, że szmata porodowa nie będzie potrzebna, znalazłam jeszcze koszule szpitalne z tamtego roku, myślę że mając 4 na stanie któraś może być do porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 14:30   #4344
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Podkłady z Belli to podpaski, podkłady na łóżko z akuku to te duże higieniczne, które notabene powinien jednak zapewnić szpital, ale wiele nie zapewnia i biorę. Ostatnio się przydały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Szpital Położniczy w Gliwicach przywrócił częściowo odwiedziny po porodzie ale punkt nr1 brzmi tak, że odwiedzić może tylko partner/osoba bliska będąca przy porodzie - ciekawe czy jak ktoś się nie decyduje na poród rodzinny to odwiedzin też nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, dzięki za info, zaktualizowałam sobie koszyk, bo myślałam, że te z Belli to te duże

Ciekawa jestem, czy do września utrzymają ten stan, skoro tak straszą IV falą... z drugiej strony, w zeszłym roku wzrost zachorowań i obostrzenia były dopiero w drugiej połowie października, a do tego czasu powinnyśmy wszystkie być już z maluchami w domach ��

Ufff zmierzyłam ten nasz kącik koło łóżka i jeśli wywalimy stamtąd regał, to zmieści się dostawka Także zmiana planów, najprawdopodobniej nie będziemy przykręcać tego regału do ściany, tylko wyniesiemy go do salonu, a Stasiek będzie mógł dalej spać z nami, jak wyrośnie z kosza Mojżesza. Nie będzie się to może jakoś super prezentowało, ale regał stanie za drzwiami, także liczę na to, że nie będzie się rzucać w oczy. W dodatku drzwi są w tym samym kolorze, więc może to się jakoś zleje

Myślę o takiej dostawce: https://allegro.pl/oferta/lozeczko-d...ed-10463204767 , doświadczone Mamy, co sądzicie? Niestety pełne łóżeczko nam się nie zmieści, bo z tego, co wiem, to standardem jest długość 120 :/

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Michiru
Znalazłam otulacz bambusowy z lenny lamb poszukiwany od miesięcy brawo ja przy okazji okazało się, że szmata porodowa nie będzie potrzebna, znalazłam jeszcze koszule szpitalne z tamtego roku, myślę że mając 4 na stanie któraś może być do porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że się znalazł <3 Pokażesz zdjęcie?

Ja chyba jeszcze skoczę do Pepco po jakąś tanią koszulę do porodu, bo w sumie tych, co mam, trochę mi szkoda :P
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 14:45   #4345
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Super, dzięki za info, zaktualizowałam sobie koszyk, bo myślałam, że te z Belli to te duże

Ciekawa jestem, czy do września utrzymają ten stan, skoro tak straszą IV falą... z drugiej strony, w zeszłym roku wzrost zachorowań i obostrzenia były dopiero w drugiej połowie października, a do tego czasu powinnyśmy wszystkie być już z maluchami w domach ��

Ufff zmierzyłam ten nasz kącik koło łóżka i jeśli wywalimy stamtąd regał, to zmieści się dostawka Także zmiana planów, najprawdopodobniej nie będziemy przykręcać tego regału do ściany, tylko wyniesiemy go do salonu, a Stasiek będzie mógł dalej spać z nami, jak wyrośnie z kosza Mojżesza. Nie będzie się to może jakoś super prezentowało, ale regał stanie za drzwiami, także liczę na to, że nie będzie się rzucać w oczy. W dodatku drzwi są w tym samym kolorze, więc może to się jakoś zleje

Myślę o takiej dostawce: https://allegro.pl/oferta/lozeczko-d...ed-10463204767 , doświadczone Mamy, co sądzicie? Niestety pełne łóżeczko nam się nie zmieści, bo z tego, co wiem, to standardem jest długość 120 :/

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------



Super, że się znalazł <3 Pokażesz zdjęcie?

Ja chyba jeszcze skoczę do Pepco po jakąś tanią koszulę do porodu, bo w sumie tych, co mam, trochę mi szkoda :P
Otulacz mam taki kupiłam na vinted za 2/3 ceny jako nowy, jeszcze z metką, jak kompletowałam wyprawkę dla średniaka i jest super https://pl.lennylamb.com/web_page/14406

Nie wiem, jak będzie z tymi obostrzeniami. Na razie szpital w Zabrzu milczy, nic się nie zmieniło, ale mam nadzieję że jak przywrócą odwiedziny to nie będzie to miało nic wspólnego z tym kto i czy ktoś w ogóle był przy porodzie, bo ja trochę tak ten punkt zrozumiałam. Ale fajnie, że coś się ruszyło

Z dostawką nie pomogę, ale dobrze że się udało to jakoś rozplanować po Waszej myśli. Na początek nie musi być ładnie, dziecko i tak ma to w poważaniu, bo interesuje je jedzenie, przytulanie i spanie. Ma być funkcjonalnie i wygodnie. A jak będziecie Staśkowi urządzać pokój to wtedy możecie poszaleć bardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 16:07   #4346
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Otulacz mam taki kupiłam na vinted za 2/3 ceny jako nowy, jeszcze z metką, jak kompletowałam wyprawkę dla średniaka i jest super https://pl.lennylamb.com/web_page/14406

Nie wiem, jak będzie z tymi obostrzeniami. Na razie szpital w Zabrzu milczy, nic się nie zmieniło, ale mam nadzieję że jak przywrócą odwiedziny to nie będzie to miało nic wspólnego z tym kto i czy ktoś w ogóle był przy porodzie, bo ja trochę tak ten punkt zrozumiałam. Ale fajnie, że coś się ruszyło

Z dostawką nie pomogę, ale dobrze że się udało to jakoś rozplanować po Waszej myśli. Na początek nie musi być ładnie, dziecko i tak ma to w poważaniu, bo interesuje je jedzenie, przytulanie i spanie. Ma być funkcjonalnie i wygodnie. A jak będziecie Staśkowi urządzać pokój to wtedy możecie poszaleć bardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śliczny <3 I teraz mi się przypomniało, że już go tu kiedyś pokazywałaś.

Z tą ładnością to akurat miałam na myśli pod kątem jakiejś ogólnej estetyki i przychodzących gości ;P Ogólnie jestem dumna ze swojego mieszkania (przynajmniej tej części, którą miałam okazję urządzić sama) i obawiam się, że ta migracja mebli zaburzy mój ład, no ale nie to jest teraz najważniejsze. Zwłaszcza, że na tym nieszczęsnym regale jest pełno książek dziecięcych.

Trzymajcie mnie - napisałam mężowi, że to wszystko pomierzyłam i że przesuwamy ten regał, i że poproszę rodziców o pomoc z tym w ten weekend, a on do mnie "a nie poradzimy sobie we dwójkę?" 🤣🤣🤣
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 17:28   #4347
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Sale_girl...ja chodze do ginekologa z Klinik...nie ma on nic wspolnego z Medicoverem. Na początku szlam do normalnej rejestracji i pokazywalam karte ciazy i wydruk z wizyty u ginekologa gdzie na ostatniej stronie są wypisane badania jakie mam zrobic....i te rejestratorki mi wystawialy skierowania. Druga opcja to pojsc prosto do punktu pobran dla ciezarnych. One zawsze pytaja czy skierowanie jest w systemie..i wtedy trzeba powiedziec ze nie ma ale ma się takie zalecenia od zewnetrznego ginekologa..i pokazac papier. One od reki to wystawiaja w systemie. Przyznam ze nie wpadlam na pomysl by do poloznej isc wczesniej tylko po to by mi wystawila skierowania.
I tak zeby było wiadomo: mój ginekolog mi zadnych skierowan nie wystawia, tylko pisze” badania do wykonania na następna wizyte” i to im pokazuje.

Sale_girl a w pepco są koszule takie typowe do karmienia? Bo nie widzialam
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 17:48   #4348
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Sale_girl...ja chodze do ginekologa z Klinik...nie ma on nic wspolnego z Medicoverem. Na początku szlam do normalnej rejestracji i pokazywalam karte ciazy i wydruk z wizyty u ginekologa gdzie na ostatniej stronie są wypisane badania jakie mam zrobic....i te rejestratorki mi wystawialy skierowania. Druga opcja to pojsc prosto do punktu pobran dla ciezarnych. One zawsze pytaja czy skierowanie jest w systemie..i wtedy trzeba powiedziec ze nie ma ale ma się takie zalecenia od zewnetrznego ginekologa..i pokazac papier. One od reki to wystawiaja w systemie. Przyznam ze nie wpadlam na pomysl by do poloznej isc wczesniej tylko po to by mi wystawila skierowania.
I tak zeby było wiadomo: mój ginekolog mi zadnych skierowan nie wystawia, tylko pisze” badania do wykonania na następna wizyte” i to im pokazuje.

Sale_girl a w pepco są koszule takie typowe do karmienia? Bo nie widzialam
Kurczę trochę boję się tak próbować, w sensie nie chcę być odesłana z kwitkiem :/ Raz miałam skierowanie z placówki partnerskiej Medicoveru i kręciły na to nosem w tej rejestracji. Ale jak się nie skontaktują w sprawie tej wizyty u położnej, to chyba przedzwonię na ogólną infolinię i zapytam o to.

Chyba takich typowo do karmienia nie ma, ale mi nie zależy, chcę po prostu jakąś szmatę do porodu jak Michiru zamierzała mieć :P Żeby potem ją wyrzucić.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 19:15   #4349
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Kurczę trochę boję się tak próbować, w sensie nie chcę być odesłana z kwitkiem :/ Raz miałam skierowanie z placówki partnerskiej Medicoveru i kręciły na to nosem w tej rejestracji. Ale jak się nie skontaktują w sprawie tej wizyty u położnej, to chyba przedzwonię na ogólną infolinię i zapytam o to.

Chyba takich typowo do karmienia nie ma, ale mi nie zależy, chcę po prostu jakąś szmatę do porodu jak Michiru zamierzała mieć Żeby potem ją wyrzucić.
A co by się stało, jakbyś została odesłana z kwitkiem? Warto spróbować nic nie masz do stracenia, a sporo do zyskania.

Do porodu wystarczy cokolwiek, nie musi być "do karmienia", dobrze żeby miało rozpinany przód przynajmniej do połowy albo żeby była dość elastyczna przy dekolcie, jeśli na ramiączkach. Coś czego w razie czego nie będzie szkoda, bo poród do najprzyjemniejszych i najczystszych doświadczeń nie należy. Nie zawsze opłaca się kupować. Ja poświęcę najbrzydszą, ewentualnie najszerszą (skoro jeszcze musi mi się zmieścić brzuszek) z koszul jakie mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Nawiedzili mnie rodzice ze słoikiem agrestu przywieźli trochę jakichś zabawek i matę, aż nie miałam serca im mówić że mam po Leośku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 19:19   #4350
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Super, dzięki za info, zaktualizowałam sobie koszyk, bo myślałam, że te z Belli to te duże

Ciekawa jestem, czy do września utrzymają ten stan, skoro tak straszą IV falą... z drugiej strony, w zeszłym roku wzrost zachorowań i obostrzenia były dopiero w drugiej połowie października, a do tego czasu powinnyśmy wszystkie być już z maluchami w domach ��

Ufff zmierzyłam ten nasz kącik koło łóżka i jeśli wywalimy stamtąd regał, to zmieści się dostawka Także zmiana planów, najprawdopodobniej nie będziemy przykręcać tego regału do ściany, tylko wyniesiemy go do salonu, a Stasiek będzie mógł dalej spać z nami, jak wyrośnie z kosza Mojżesza. Nie będzie się to może jakoś super prezentowało, ale regał stanie za drzwiami, także liczę na to, że nie będzie się rzucać w oczy. W dodatku drzwi są w tym samym kolorze, więc może to się jakoś zleje

Myślę o takiej dostawce: https://allegro.pl/oferta/lozeczko-d...ed-10463204767 , doświadczone Mamy, co sądzicie? Niestety pełne łóżeczko nam się nie zmieści, bo z tego, co wiem, to standardem jest długość 120 :/

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------



Super, że się znalazł <3 Pokażesz zdjęcie?

Ja chyba jeszcze skoczę do Pepco po jakąś tanią koszulę do porodu, bo w sumie tych, co mam, trochę mi szkoda :P
Prawdę mówiąc ciężko wykorzystać tę długość 120 cm w dostawce, bo maluch znacznie szybciej siada i wstaje i dostawka idzie w odstawkę ale tutaj jest jakaś funkcja obniżenia i robi się z tego po prostu łóżeczko turystyczne, dobrze widzę? właściwie to, czy się sprawdzi, zależy najbardziej od Stasia, nasz pierwszy synek potrzebował więcej bliskości niż dostawka umożliwiała i nadal nie wyprowadził się z naszego łóżka, liczę się z tym, że będziemy tam niedługo we czwórkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.