Jak wytrzymać z bałaganiarzem? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-23, 14:15   #301
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
O nie nie, teraz jak twierdzi, nie spędza ze mną czasu, bo czuje, że jestem na niego zła, ale byłoby inaczej gdybym się zachowywała tak jak zwykle, normalnie.

To jest juz jakiś wyzszy poziom manipulacji, żeby umieć tak z każdej sytuacji wybrnąć z racją i samousprawiedliwieniem się.
Dziewczyny dobrze wyczuły, kim ten facet jest.
Pytanie, co zamierzasz z tym zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-23, 14:18   #302
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
O nie nie, teraz jak twierdzi, nie spędza ze mną czasu, bo czuje, że jestem na niego zła, ale byłoby inaczej gdybym się zachowywała tak jak zwykle, normalnie.

To jest juz jakiś wyzszy poziom manipulacji, żeby umieć tak z każdej sytuacji wybrnąć z racją i samousprawiedliwieniem się.
Co z tego, że widzisz jak facet tobą manipuluje, skoro palcem nie kiwniesz. Tylko będziesz tak sobie pisać, jaki to on brudas.

Ile to już stron bezproduktywnego klepania w klawiaturę?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-23, 17:52   #303
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Ja się nie zgodzę, z tym że to nie jest brak szacunku. Moim zdaniem to właśnie jest brak szacunku. Jak w szkole zostawi się syf, porysuje się ławkę, przyklei gumę - to jest brak szacunku. Jak się rozrzuci śmieci na ulicy - to jest brak szacunku. Jak się pożycza książki z biblioteki i je niszczy - to jest brak szacunku. Jak się z kimś mieszka i zapleśnia ręczniki, rozrzuca śmieci na podłogę i brudy - to też jest brak szacunku (zarówno do autorki, jak i właściciela mieszkania), a nie taki styl, upodobania, standardy i inne brednie.
szkoła czy ulica to przestrzen wspólna dla wielu osób. W domu chcesz się czuć swobodnie i na własnych regułach. Najzdrowiej mieć podobne podejście bo związek z kimś kto goni cię do sprzątania gdy tobie się nie chce lub nie chce tak często przyjemny też nie będzie.

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;88960684]Otóż to.
Męczy mnie samo czytanie o życiu z tym facetem. Bałagan bym może wytrzymała, ale takiej chłodni emocjonalnej i manipulowania uczuciami? Nigdy.[/QUOTE]
Najlepsze podsumowanie. Z tym że nie tolerowałabym takiego chlewu bo z jakiej racji.

Jak dla mnie Twój facet autorko:
- jest w szoku że ktoś w ogóle od niego wymaga. Mamusia się nie stawiała i w koncu znudziła jęczeniem.
- bierze cię na przetrzymanie żebyś odpuściła (tresura).
- jest po prostu dupkiem bo w mojej ocenie fundowanie partnerowi cichych dni itd. to jest mega toksyna. Nie chciałoby mi się być w związku z kimś kto się nie odzywa tygodniami (dniami...) bo się obraził (gorzej, tresuje i myśli że kogoś wytresuje).
Niepotrzebnie się przejmujesz, kiedyś zrozumiesz że takie sytuacje ucina się w zarodku a nie pozwala zatruwać sobie powietrze czymś takim. Też się kiedyś przejęłam, dzisiaj wiem że fochy należy wyśmiać na wstępie lub po krótkim czasie i jak nie to nie, odwrócić się na pięcie i iść w swoją stronę i zająć się sobą.
- powinien wybrać się na terapię skoro nie chcesz z nim zrywać, i na terapię z Tobą dla par, bo jego budowanie relacji leży i kwiczy, tak w oparciu o teksty od czapy które Ci serwuje.

To tak obok podstawowego kursu że sprzątaczkę się zatrudnia a nie narzuca jej rolę własnej dziewczynie.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-10-23 o 17:57
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-24, 18:48   #304
PrzytloczonaBalaganem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 65
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Pytałam czy poszedłby do psychologa. Powiedział, że nie ma czasu.
PrzytloczonaBalaganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-24, 18:51   #305
bloodylev
Raczkowanie
 
Avatar bloodylev
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 98
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Wiadomo, gry się same nie pograją

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloodylev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-24, 18:59   #306
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
Pytałam czy poszedłby do psychologa. Powiedział, że nie ma czasu.
Dlaczego teraz z nim nie zerwiesz. Co cię trzyma że nie chcesz z nim się rozstać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-24, 19:34   #307
PrzytloczonaBalaganem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 65
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Chyba to, że nie dowierzam jeszcze w 100%, że to są manipulacje wszystko. Zastanawiam się czy może go źle oceniam, a to dobry chłopak.

Już jestem zmęczona tym związkiem, serio, ale wciąż nie dowierzam.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Ale to głupie, wiem. Myślę, że nastąpi koniec, tylko muszę się zebrać w sobie.
PrzytloczonaBalaganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-24, 20:19   #308
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
Chyba to, że nie dowierzam jeszcze w 100%, że to są manipulacje wszystko. Zastanawiam się czy może go źle oceniam, a to dobry chłopak.

Już jestem zmęczona tym związkiem, serio, ale wciąż nie dowierzam.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Ale to głupie, wiem. Myślę, że nastąpi koniec, tylko muszę się zebrać w sobie.
Rozumiem Cie, ale kobieto otrzasnij się.
Byłam kiedyś z podobnym typem faceta i zerwanie z nim było trudne, ponieważ też zastanawiałam się, jak Ty teraz, czy to nie moje wymysły. Później dopiero zobaczyłam jak w związku może być przyjemnie, bez dram, obrażania się, fochowania, czy zrzucania winy.
Życzę Ci siły!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-24, 21:10   #309
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
Chyba to, że nie dowierzam jeszcze w 100%, że to są manipulacje wszystko. Zastanawiam się czy może go źle oceniam, a to dobry chłopak.

Już jestem zmęczona tym związkiem, serio, ale wciąż nie dowierzam.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Ale to głupie, wiem. Myślę, że nastąpi koniec, tylko muszę się zebrać w sobie.
Na tym polega manipulacja (gaslighting), że wątpisz w swój własny osąd. Sama widzisz, że ten koleś z automatu, co byś do niego nie powiedziała, odwraca kota ogonem, właśnie po to, żebyś Ty myślała, że to problem jest w Tobie. Nie da się dogadać z kimś takim. Teraz siedzisz w gównie po uszy, więc tego nie widzisz, ale jak się z nim rozstaniesz i zaczną Ci spadać klapki z oczu, to będziesz tylko zła na siebie za wszystko co ten typek Ci wyrządzał i że się nad nim litowałaś, zamiast wywalić go z hukiem razem z tymi jego syfiastymi ręcznikami.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-24, 22:12   #310
PrzytloczonaBalaganem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 65
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Ale on to potrafi niesłychanie dobrze, że się zastanawiam czy może to ja mu nie okazuję, że mi zależy. Masakra. Gdzie nasze randki, spacery, czułości? Co się z tym stało?

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Dobrze, nie będę tutaj marudzić w nieskończoność.
PrzytloczonaBalaganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-24, 22:28   #311
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
Chyba to, że nie dowierzam jeszcze w 100%, że to są manipulacje wszystko. Zastanawiam się czy może go źle oceniam, a to dobry chłopak.

Już jestem zmęczona tym związkiem, serio, ale wciąż nie dowierzam.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Ale to głupie, wiem. Myślę, że nastąpi koniec, tylko muszę się zebrać w sobie.
Ale co realnie zmieniłoby w twoim życiu gdyby to faktycznie był dobry chłopak i twoje ocena jego postępowania/osoby była błędna/zła? Sama zaczęłabyś przynosić swoje mokre ręczniki do swojego łóżka? Z uśmiechem na ustach przejęłabyś na swoje barki 250 % obowiązków domowych (bo on nie dość że nie sprząta to generuje większy syf niż statystyczna osoba)? Czujesz się źle żyjąc razem z tym facetem niezależnie od tego czy on obiektywnie jest dobry czy toksyczny, niezależnie czy oceniasz go poprawnie czy błędnie.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-24, 22:43   #312
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Ale co realnie zmieniłoby w twoim życiu gdyby to faktycznie był dobry chłopak i twoje ocena jego postępowania/osoby była błędna/zła? Sama zaczęłabyś przynosić swoje mokre ręczniki do swojego łóżka? Z uśmiechem na ustach przejęłabyś na swoje barki 250 % obowiązków domowych (bo on nie dość że nie sprząta to generuje większy syf niż statystyczna osoba)? Czujesz się źle żyjąc razem z tym facetem niezależnie od tego czy on obiektywnie jest dobry czy toksyczny, niezależnie czy oceniasz go poprawnie czy błędnie.
O to to. Z "dobrym chłopakiem" rozstać się nie można?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 04:07   #313
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
Gdzie nasze randki, spacery, czułości? Co się z tym stało?

Były, ale się zmyły. On już nie potrzebuje być dobry i zabierać Cię na randki, po co? I tak kręcisz się wokół niego jak satelita, sprzątasz, opierasz gacie, jak dawniej mamusia. Stałaś się gderliwą służącą, a on manipulującym Tobą panem z fochem.
Żyjesz przeszłością i naiwnie liczysz, że ten romantyzm z początków związku wróci. No nie wróci, facet aktualnie ma na Ciebie wylane tak bardzo jak tylko można. Kiedy to zrozumiesz? Może zastanów się, co daje Ci ta relacja AKTUALNIE, a nie kiedyś tam w przeszłości?

Może najwyższa pora zakończyć tą farsę, którą nazywasz związkiem?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 05:42   #314
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Nie wydaje mi się, żeby ten facet był manipulatorem nie wiadomo jakiego kalibru, bo tak przedstawia go autorka. Mam wrażenie, że ona chce mu wierzyć i dlatego tlumaczy się manipulacjami. Trochę rozumiem, bo to jednak kawał czasu razem i były dobre momenty, ale jak już mawis napisała, były ale się zmyły. Może w fazie motylków stać było tego faceta na coś dobrego, teraz jest proza życia, brudy w wannie i wzajemna niechęć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Czas edycji: 2021-10-25 o 05:44
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 09:02   #315
PrzytloczonaBalaganem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 65
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Ja tez mam wątpliwości czy jest czy nie jest tym manipulatorem.
PrzytloczonaBalaganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 09:08   #316
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

A czy to ma znaczenie?
Związek do kitu tak czy inaczej. Facet to rozpuszczony dzieciak który MUSI mieć zawsze rację

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 09:09   #317
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
Pytałam czy poszedłby do psychologa. Powiedział, że nie ma czasu.
Uważam, ze nie on a ty powinnaś pójśc.

Jesteś uzalezniona od niego i to jest twój problem i to nie byle jaki. Mozesz sama od niego odejsc ale boisz się o swoją psychikę, czy dasz radę i czy bedziesz w stanie "po" w miarę normalnie funkcjonowac. Możesz jeszcze x czasu poczekać z decyzją ( wyznacz sobie sama) ale jesli nadal nic się nie zmieni, to radzę poszukac pomocy.

Najgorsza z możliwych decyzji jest czekanie by samej sobie dac w dupę na tyle mocno, by odejście było ulgą a nie zdrowym rozsadkiem.

Samobiczowanie podwójnie odbije ci się rykoszetem na twojej psychice.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 09:15   #318
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
Ja tez mam wątpliwości czy jest czy nie jest tym manipulatorem.
A co to zmienia? Nie dogadujecie się, nawet specjalnie nie lubicie ostatnio, on ma Cię w tyłku aktualnie. Mało powodów żeby to zakończyć? Musi być oficjalna diagnoza?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 09:17   #319
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
Ja tez mam wątpliwości czy jest czy nie jest tym manipulatorem.
Kobieto daj w końcu spokój z okłamywaniem samej siebie. Czy jest manipulatorem czy też nie to drugorzędna kwestia. Styl życia tego faceta kompletnie Ci nie odpowiada i jesteś z nim od dłużego czasu nieszczęśliwa ale boisz się rozstania więc wmawiasz sobie że jak wystarczająco długo będziesz mu tłumaczyć że jego zachowanie Cię krzywdzi to w końcu coś się zmieni. Posłuchaj teraz uważnie: NIE, NIE ZMIENI SIĘ. Nawet jeżeli na początku facet się starał i pokazywał inną twarz aby Ci się przypodobać to całożyciowo nikt udawać nie potrafi. W końcu się odsłonił i pokazał jaki jest. Tobie to kompletnie nie leży i na siłę chcesz go zmienić robiąc z siebie ofiarę i męczennicę w tym związku z nadzieją że taki szantaż emocjonalny coś zmieni. Wiesz jak to się skończy? On już wie ze Ty się wahasz więc nie zdziwiłoby mnie jakby za chwilę zaczął szukać na boku innej gałęzi której się uchwyci, z Tobą zerwie a Ty założysz nowy wątek o tym jak to się poświęciłaś w relacji a facet kopnął Cię w D. Tak szczerze: naprawdę myślisz że ktokolwiek nawet z ogromnej miłości jest w stanie zmienić całą swoją osobowość dla drugiego człowieka? Jeżeli tak to mam dla Ciebie zadanie. Skoro tak kochasz swojego faceta to zostań bałaganiarą. Chowaj ręczniki do łóżka, nie myj naczyń, nie rób prania. Przecież dla miłości wszystko prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-25, 09:22   #320
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
A co to zmienia? Nie dogadujecie się, nawet specjalnie nie lubicie ostatnio, on ma Cię w tyłku aktualnie. Mało powodów żeby to zakończyć? Musi być oficjalna diagnoza?
Jedna z wizazanek ma tyle powodów, ze dna nie widać. Az w koncu zamkneła wątek.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 09:33   #321
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Jedna z wizazanek ma tyle powodów, ze dna nie widać. Az w koncu zamkneła wątek.
Teraz to już dla mnie typowe męczybułowanie.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 09:49   #322
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Teraz to już dla mnie typowe męczybułowanie.
Jesli męczybułowanie autorce nie przeszkadza, to wizaz ma tez zawsze wybór.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 10:05   #323
olszae
Raczkowanie
 
Avatar olszae
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 149
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Serio, przeczytałam 3 strony i.... zaniemówiłam. Serio, teraz już bardziej szuka się w tym momencie na to by zakończyć związek :| Szybko przeszło tutaj w inny temat.
olszae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 10:21   #324
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez olszae Pokaż wiadomość
Serio, przeczytałam 3 strony i.... zaniemówiłam. Serio, teraz już bardziej szuka się w tym momencie na to by zakończyć związek :| Szybko przeszło tutaj w inny temat.
Jesli coś pominełysmy, z czymś się nie zgadzasz i masz inne rozwiązanie to chętnie skorzystamy z twoich spostrzezen, uwag a moze i lepszych rad. Pisz śmiało.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 10:56   #325
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
Ja tez mam wątpliwości czy jest czy nie jest tym manipulatorem.
No i właśnie, może on wcale nie manipuluje tobą specjalnie jak jakiś psychopata. Po prostu wygląda na to, że to leń-balaganiarz, pierwszy raz ktoś coś od niego czegoś wymaga i pojawił się okres buntu, mur, sprzeciw, foszek, karanie milczeniem itd. Jak matka nigdy od niego nie wymagała podstawowych zasad higieny i zachowania porządku, a teraz ty masz wymagania, to on sobie myśli, że oczekujesz jakiegos niewiarygodnego poświęcenia. Bo przecież on jest jaki jest, jest i chce być bałaganiarzem, tyle lat taki żył z domownikami i nikt sie nie czepiał.

Natomiast jak ktoś słusznie zwrócił uwagę - nieważne czy on manipuluje świadomie, czy nieświadomie jak dzieciak wymusza buntem zachowania. Clue sprawy jest takie - czy ty chcesz być w takim związku, który nie daje szczęścia a frustracje oraz jak macie inny styl życia.

Te pojawiające się foszki, brak spędzania czasu i frustracje, brak czułości i zaangażowania w relację, to zazwyczaj równia pochyła związku w dół. I żeby to odratować, trzeba byłoby naprawde sporej pracy i głębokiej chęci obu stron. W przeciwnym razie to tylko przedłużanie agonii. Ale rozumiem, że ciężko jest zerwać będąc zaangażowanym w związku. Pamiętam jednego swojego byłego. Byłam młodsza. Tez trudno było mi zerwać, bo uważałam jak ty, że zwiazek to poświęcenie i tyle było dobrych chwil. A on odwalał coraz gorsze akcje (ale nie związane ze sprzątaniem) ;-) w końcu zerwał sam. Troche to przypomina scenariusz opisany wyżej przez wizażankę taka_ona.

Jak bardzo chcesz coś tu ratować i go zrozumieć, to ja bym jeszcze próbowała sobie od serca pogadać z jego matką o co chodzi i skąd u niego się wzięło takie masakryczne bałaganiarstwo i lenistwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Czas edycji: 2021-10-25 o 10:57
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 11:08   #326
ElBelzebub
Raczkowanie
 
Avatar ElBelzebub
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 391
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Ale tu nawet nie bardzo jest co dalej analizować, bo fakty są takie:

1. On jest syfiarzem, któremu bałagan po prostu nie przeszkadza.
2. On nie widzi problemu w swoim zachowaniu i się nie zmieni.
3. On ma głęboko w zadku Twoje zdanie i to, że Tobie syf przeszkadza.
4. W jego ocenie, jeżeli Ty chcesz mieć czysto, to Ty sobie sprzątaj, w tym po nim.

Tu sprawa jest prosta - albo akceptujesz powyższe fakty, bierzesz na siebie rolę jego osobistej gospodyni domowej i przestajesz narzekać, bo w końcu sama się na to zgodziłaś, albo kończysz ten związek i szukasz sobie kogoś, kto nie jest syfiarzem i nie ma Ciebie w tylnej części ciała.

P.S. To, że strzelił focha jak go trochę pogoniłaś to efekt tego, że on nie zaczął czego robić, bo przyznał Ci rację albo nagle zaczęło go obchodzić Twoje zdanie, ale tego, że Twoje marudzenie zrobiło się dla niego bardziej uciążliwe niż sprzątanie i dla świętego spokoju ruszył trochę tyłek.

A że mu to się nie podoba to zgrywa obrażonego, pewnie licząc na to, że ten mechanizm zadziała w drugą stronę - tj. jego foch stanie się dla Ciebie bardziej uciążliwy niż sprzątanie po nim, więc w końcu dasz sobie spokój.

Edytowane przez ElBelzebub
Czas edycji: 2021-10-25 o 11:17
ElBelzebub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 11:50   #327
PrzytloczonaBalaganem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 65
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

To brzmi przerażająco, ale chyba masz rację. Z nieznnych sobie powodów uzależniłam się od niego i boję się tego jak mogę to rozstanie przeżywać.

Czy ktoś przeżył coś podobnego i wie z czego Może wynikać ta obawa?
PrzytloczonaBalaganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 11:53   #328
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez PrzytloczonaBalaganem Pokaż wiadomość
To brzmi przerażająco, ale chyba masz rację. Z nieznnych sobie powodów uzależniłam się od niego i boję się tego jak mogę to rozstanie przeżywać.

Czy ktoś przeżył coś podobnego i wie z czego Może wynikać ta obawa?
Chyba klasycznie: niska samoocena, strach przed samotnością?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 12:24   #329
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Cytat:
Napisane przez ElBelzebub Pokaż wiadomość
Ale tu nawet nie bardzo jest co dalej analizować, bo fakty są takie:

1. On jest syfiarzem, któremu bałagan po prostu nie przeszkadza.
2. On nie widzi problemu w swoim zachowaniu i się nie zmieni.
3. On ma głęboko w zadku Twoje zdanie i to, że Tobie syf przeszkadza.
4. W jego ocenie, jeżeli Ty chcesz mieć czysto, to Ty sobie sprzątaj, w tym po nim.

Tu sprawa jest prosta - albo akceptujesz powyższe fakty, bierzesz na siebie rolę jego osobistej gospodyni domowej i przestajesz narzekać, bo w końcu sama się na to zgodziłaś, albo kończysz ten związek i szukasz sobie kogoś, kto nie jest syfiarzem i nie ma Ciebie w tylnej części ciała.

P.S. To, że strzelił focha jak go trochę pogoniłaś to efekt tego, że on nie zaczął czego robić, bo przyznał Ci rację albo nagle zaczęło go obchodzić Twoje zdanie, ale tego, że Twoje marudzenie zrobiło się dla niego bardziej uciążliwe niż sprzątanie i dla świętego spokoju ruszył trochę tyłek.

A że mu to się nie podoba to zgrywa obrażonego, pewnie licząc na to, że ten mechanizm zadziała w drugą stronę - tj. jego foch stanie się dla Ciebie bardziej uciążliwy niż sprzątanie po nim, więc w końcu dasz sobie spokój.
Zgadzam się w 100%, Belzebubie.

Nie jest ważne, czy on manipuluje, jak i w jaki sposób, ważniejsze jest, czemu autorka tak bardzo jest na te pseudomanipulacje nieodporna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 13:00   #330
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Jak wytrzymać z bałaganiarzem?

Czy nie byłoby najprościej abyście ustalili sobie grafik sprzątania? Bo nic dziwnego że chłop ci syfi jak ty wszystko sprzątniesz za niego.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-28 13:02:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.