Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2 - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-11-04, 16:52   #3991
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Konwalia, córka lubi bawić się bardzo zwierzątkami, takimi figurkami, to już od dłuższego czasu - budujemy zagrody, ona te zwierzątka układa sobie, przekłada, karmi. Arka noego była długo na topie, teraz chyba powoli się nudzi. Lubi bardzo puzzle, układanki, książeczki też ciągle na topie. Poza tym lubi rysować i wygłupiać się z maskotkami. A, i grać w karty w wojnę

A co kupiłaś na święta? Ja planuję drewnianą kuchnię i jakieś akcesoria. Takie "duże" rzeczy typu bujak drewniany czy basen z kulkami w ogóle nam się nie sprawdzily


U nas przychodnia będzie ta sama co córka do niej należy, chociaż jest bez szału, ale przynajmniej idzie się dodzwonić. Ogólnie masakra z przychodniami, mały wybór u nas :/



.

Ja jeszcze nic nie kupilam, bo w sumie do konca nie wiem co by sie jej przypodobalo na dluzej a nie tylko na chwile. Do tej pory zabawki interaktywne typu skrzynia, grajacy garnek, organki, stoliczki.


Bardzo lubi pianinko rozowe: smiki my 1st electronic organ, kupilam w smyku stacjonarnym 4ms temu i codziennie sie nim bawi. Wtedy dalam 50zl, takze za te cene ok patrzac na ceny zabawek..



Do rysowania ma specjalne kredki? A te zwierzatka z jakiej firmy?



Widze, ze moja tez kuchnia interesuje. Ma metalowa miske i moja szczotka do wlosow sluzy do mieszania. Pewnie taki zestaw kuchnia dla dziecka sporo kosztuje. Widzialam jakies male zestawy kuchenne, ale sa takie badziewne z wygladu.
Jak znajdziesz kuchnie to mozesz podeslac linka.


Ja co do przychodni to nadal nie wiem. Lekarka do ktorej chcialam ja zapisac zmarla i poza nia nie ma tam konkretnej pediatry.

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość

Bardziej myślę, że wypuszczą po południu, bo zanim przebadają itd, rano ogarniają cesarki, a dodatkowa im wskoczyła z bliźniakami, później badania i przyjęcia.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Moze kolo 14tej jak sie ogarna. An jedzenie jakies urozmajcone czy ciale sie powtarza? Cos Ci wyjatkowo zasmakowalo?
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 17:14   #3992
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Jedzenie ciągle słabo, czasem dadzą jakiś twarożek czy coś jadalnego na śniadanie albo kolację. Z warzywami jest istny szał, 3x miałam po liściu sałaty i raz plasterek ogórka kiszonego 🤣 Dzisiaj rano skończyły mi się warzywa, ale dziewczyna, która miała dziś cc też ma cukrzycę ciążową, to zostawiła mi kilka pomidorów i ogórka, bo miała mieć indujcje, a jednak zdecydowali o cc. W sumie trochę mnie ratuje, bo mąż musiałby jechać 30km w jedną stronę, żeby zostawić paczkę na portierni.
Zupy są dobre, drugie dania różnie, ale zupełnie nieprzystosowane do cukrzycy No nic, kilka dni muszę grzeszyć, bo Małego głodzić nie mogę, a ile można żyć na kanapkach z pieczywa chrupkiego czy na samym jogurcie z płatkami owsianymi.
Cukry mi się podniosły, ale max przekroczenia miałam o 4-5 po posiłku, myślę że przy tym żywieniu to i tak całkiem dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 17:21   #3993
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Ja też dumam nad prezentami świątecznymi. Chciałabym się zabrać teraz i mieć z głowy. Mężowi kupuje perfumy i pewnie dokupię mu bokserki jak co roku syn sporządził listę więc jego też latwo załatwię. Gorzej bo nie wiem co kupić mamie i dzieciakom mojego rodzeństwa.
Mój syn, gdy był mały, uwielbiał kuchnie. Kupiłam mu plastikową, ale nie taka miniaturkę, tylko taką wyższą, do tego wózek sklepowy i mnóstwo garnków, warzyw, owocow itp.
Dla mnie najlepszym i zawsze trafionym prezentem jest lego, najpierw duplo, następnie zwykle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 18:00   #3994
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cichazabka dobrze, ze chociaz zupy smakuja. Jak bylam na polozniczym to nie zapadlo mi w pamieci ani 1 dobre danie. Za to jak z ponad 10lat temu lezalam w szpitalu po wypadku to jedzenie mi wyjatkowo smakowalo, ale wtedy szpital mial swoja kuchnie a nie katering.


Bojatoja Twoje dziecko juz moze samo zamowienia robic na swieta przynajmniej nie trzeba za duzo glowkowac i bedzie zadowolone.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 18:11   #3995
Lawendowa_
Raczkowanie
 
Avatar Lawendowa_
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Przychodnię mam wybraną taką, która jest blisko nas. Kilka osób z okolicy ma tam zapisane dzieci i są zadowoleni. My z mężem też się tam zapisaliśmy.

Wiedzminka, spoczko, nie przejmuj się tymi przepisami, nie pali się przecież Po bliźniakach to powinnaś mieć wystarczająco ubranek. Chociaż Cichazabka też pewnie dorównuje ilością

Cichazabka, to dawaj znać jutro jak coś będziesz wiedzieć A z warzywami w szpitalach to mnie nie dziwi, to chyba taki standard o jakim się słyszy, że kilka kromek + plaster sałaty + wątpliwej jakości wędlina. Super, że dajesz radę Gdyby Ci jednak brakło warzyw zanim dostaniesz dostawę od męża, to spróbowałabym poprosić pielęgniarkę czy jest szansa, że Ci coś kupi w sklepie. Wiem, mała szansa, ale może akurat będą wychodzić sobie coś kupić i nie zrobi im to problemu.


Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Lawendowa, masz ok ilość ubranek Jak uznasz, że potrzebujesz więcej, bo dzieć dużo ulewa, kupka przelatuje czy cokolwiek, zdążysz uprać i wysuszyć, a nawet domówić sobie czy kupić stacjonarnie. Nie sądzę, by dziecko wszystkie komplety ubrudziło jednego dnia, a nawet jak 56 Ci wyjdzie, to możesz założyć ciut większe przecież Może być też tak, że dziecko będzie miało długie nóżki i np. body będzie nosić 56, a pajacyk już 62. Więc spokojnie zostałabym przy tym, co masz teraz.

Ja już po urodzeniu dokupowałam bodziaki, ale też z lenistwa, bo nie chciało mi się często prać.
Dzięki Wiem, że dokupić można, ale jakoś czuję, że ja urodzę tuż przed świętami i będzie ciężko z dokupieniem, bo wszystko zamknięte. Chociaż w ostateczności można prać nawet codziennie aż się uda coś dokupić
Lawendowa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 18:11   #3996
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

[1=068f17c74a689af16414de9 9cf46e6ba382cfcbb_626f10f 213472;88980357]

Bojatoja Twoje dziecko juz moze samo zamowienia robic na swieta przynajmniej nie trzeba za duzo glowkowac i bedzie zadowolone.[/QUOTE]

Ale ogólnie już trudniej mu cokolwiek kupić. Ma 8 lat, zabawki już odeszły w odstawkę (oczywiście jeszcze ma kilka rzeczy którymi się bawi, ale niewiele tego). Wierzy w Mikołaja 🤭 napisał list, więc wiem co chce nie ma jakiś dużych wymagań, napisał lego, piłkę do piłki nożnej, rękawice bramkarskie, szachy z magnesem. Na liście jest jeszcze koszulka liverpoolu (fan klubu), ale z konkretnym piłkarzem van Dijk, i to już ciężko zrealizować;P


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 18:29   #3997
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Lawendowa ale swieta sa sobota niedziela wiec na dobra sprawe zadna prawie roznica. To 2 dni przeżyjemy jakby ubranek braklo😂

Ja sie waham nad 2 przychodniami,na pewno nie ta do ktorej ja naleze,choc jest najblizej. Bede musiala poczytac o lekarzach.

My prezentów nie robimy wiec nie mamy kłopotu. A patrzylyscie na lidla ? Jakos w przyszlym tyg chyba zabawki wchodza.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

I za ta butelkę 4 dychy to mi tez sie duzo wydaje

Chyba,ze sa wklady jakies dodatkowe.
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-04, 18:33   #3998
Lawendowa_
Raczkowanie
 
Avatar Lawendowa_
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Aaa faktycznie nie sprawdzałam nawet jak wypadają święta, jakoś tak założyłam, że 4 dni wypadną. Z dostawami i tak będą problemy, ale w awaryjnej sytuacji nie będę zamawiać na allegro tylko wyślę męża do sklepu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lawendowa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 18:35   #3999
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Podobno jest tu w szpitala jakiś sklepik nienajgorzej zaopatrzony W pobliskiej żabce jest praktycznie tylko piwo, nawet jogurtu nie mają Jakbym musiała zostać dłużej (oby nie) to mąż w sobotę przywiezie.

Ja się zastanawiam czy 50 nie kupić, bo nie mam. Ale zobaczę jutro po badaniu. Jak będzie ok to wezmę jeden czy dwa komplety na wszelki wypadek, ale nie będę więcej szaleć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 18:36   #4000
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Kuchnie polecam drewnianą z Lidla. Bliźniaki dostały rok temu od moich rodziców. Codziennie się nią bawią.

Ja przychodnie wybiorę tę samą co dla bliźniaków. Co prawda nie jest najbliżej, ale ma kilka filii i nie ma problemu, żeby się dostać do lekarza. No i jest tam jedna doktorka, której chciałabym się trzymać. To ona zauważyła, że u mojego Maciusia jest coś nie tak z kształtem główki i to dzięki temu od momentu, że jej coś nie pasuje młody w niecałe pół roku przeszedł wszystkie badania razem z tomografem i miał operację. I to w czasie gdzie wszystko było utrudnione i pozamykane przez covid.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 19:22   #4001
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Wlasnie a w sumie, sa przeciez sklepiki w szpitalach, to bedzie mozna zejsc do niego czy nie?

Dziewczyny wypadlo mi to lekarstwo z zeba mam nadzieje ze jutro mnie przyjmie. Z reszta chyba nie będzie miala wyjscia.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

W 5 10 15 -55% na wszystko. Taka reklama mi wyskoczyla na face, ale nie sprawdzalam
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-04, 20:24   #4002
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
Wlasnie a w sumie, sa przeciez sklepiki w szpitalach, to bedzie mozna zejsc do niego czy nie?

Dziewczyny wypadlo mi to lekarstwo z zeba mam nadzieje ze jutro mnie przyjmie. Z reszta chyba nie będzie miala wyjscia.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

W 5 10 15 -55% na wszystko. Taka reklama mi wyskoczyla na face, ale nie sprawdzalam
Jeju, ja też miałam problemy z siódemką, ale poszłam do tej kliniki dentystycznej, odżałowałam 200 zł i mi zakleił porządnie tym lekarstwem, poprawił normalnie po tym dentyście co spier... spaprał mi zęba. Będę kończyła kanałówkę pod koniec stycznia, mam nadzieję że do tego czasu się ogarnę.. Będę jakieś 3 tygodnie po porodzie.

Z dzidziusiowatych rzeczy zostały mi maleńkie nożyczki, termometr i łóżeczko do kupienia. Wózek już mamy, znajomy sprzedaje po jednym dziecku taki 3 w 1 to i fotelik też będzie, tż się przekonał do używanego jednak.

Ale łóżeczko kupimy nowe i jeszcze szafę do pokoju bo nie pomieścimy się we trójkę. Już teraz nasz pokój wygląda jak jeden wielki skladzik albo spiżarka. Tragedia, tak mnie przytłacza ten nadmiar rzeczy. Ja lubię mieć wszystko ładnie poskładane, a tu burdel na kółkach. Nie wiem kiedy to ogarniemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 20:34   #4003
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Bojatoja ja mysle, ze trzeba sie cieszyc, ze syn ma takie zaintersowania i np. nie prosi o gre na playstation czy kompa


Dzieki o info kuchni z lidla.


Wiedzminka taki lekarz to skarb.


Zyjesiedalej, moze lepiej zmienic lekarza skoro kobieta nawet nie umie plomby tymczasowej zalozyc zeby chociaz kilka tyg wytrzymala :/
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 20:45   #4004
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Sprobuje sie jutro dostac bo to 5 min drogi z domu a nie mam sily nigdzie jeździć. W Zasadzie nie wiem czy nie ukruszyl mi sie po prostu ten zab jeszcze dalej ;/ z reszta mowila,ze jakby cos sie stalo to dzwonić.

A jakby znow wypadlo, to pójdę prywatnie.

U nas tez chyba jeszcze jedna komoda bedzie nieunikniona,ale to po porodzie. Na razie czekam tez na wypłatę i zamowie lozeczko i materac. Kolderke od razu kupujecie?

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Eneajla a jaki wozek?
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 20:58   #4005
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Jutro mam wizytę, dzisiaj robiłam badania. No i mocz wyszedł mi do dupy :/ Podłamałam się. Nie dość, że glukoza, to jeszcze osad, bakterie, erytrocyty :/ Pierwszy raz mam tak skopane wyniki w tej ciąży. Ech. Dobrze że jutro lekarz, bo oczywiście już się zdążyłam załamać.



Konwalia, to może jakaś tablica edukacyjna? U mojej córki elektroniczne zabawki bez jakiegoś specjalnego szału. Tzn bawiła się, ale nie jakoś bardzo, teraz już poszły w odstawkę. Ewentualnie książeczkę Fisher Price lubi sobie pooglądać i poodtwarzać te dźwięki i piosenki.
Kredki kupiłam takie grubsze świecówki. A zwierzątka mamy z Pepco - są takie zestawy 3 sztuki za 15 zł (w zestawie rolnik i dwa zwierzątka gospodarskie), mamy chyba wszystkie.
Kuchnię chciałam kupić drewnianą, ale muszę patrzeć na wymiary, bo obawiam się, czy będzie miejsce na kolejny, jakby nie patrzeć - mebel, w jej pokoju :/
Ogólnie to z tymi zabawkami ciężko utrafić, każde dziecko inne w końcu. Mamy np. bujak drewniany ze zjeżdżalnią, basen z kulkami, konika na biegunach, i to wszytko tylko zajmuje miejsce, Kornelia w ogóle tym się nie bawi, jedynie wyjmuje piłki z basenu i nimi rzuca... A gabaryty duże.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 21:10   #4006
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Patryka, dobrze, ze jutro wizyta to lekarz cos poradzi a same badania tez powtorzysz. W labie tez sie myla. Ja nadal walcze ze zlym posiewem.


Moja ma tablice edukacyjna w formie stolika i skrzyni i faktycznie czesto sie tym bawi. W sobote bede w Pepco to kupie jej te zwierzatka. Tez lubi wyrzucac pileczki z kojca i pozniej jest co zbierac.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-04, 21:48   #4007
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Kołderki nie planuję mieć przez pierwsze miesiące

Patryka dobrze, że jutro lekarz to Ci powie czy te wyniki są mocno martwiące.

Ja już się stresuję tym jutrzejszym badaniem... Boję się, że coś wyjdzie nie tak i będą chcieli mnie dłużej trzymać albo już rozwiązywać ciążę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 00:45   #4008
Yaira35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 297
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cichazabka trzeba być dobrej myśli



Ja dzisiaj poszłam na mały spacer ale brzuch mnie od razu piecze znaczy te więzadła więc a dużo nie moge

Właśnie mecze się ze zgaga a nie mam żadnych tabsow tylko mleko

Już myślałam że jak minimalnie poszedł w dół brzuszek to będzie lepiej

TZ smacznie śpi z synkiem w salonie nawet fajny ten dzień padł bez problemu

Wpadł do nas jednak ojciec Tz ma charakterek jak nie jedna teściowa wygłaszał mi kazania że wynajmujemy a po co nam 3 pokoje czemu nie mniejsze.. Tak mi dziad podnosił ciśnienie

Chyba Ja wiem lepiej czemu nie siedzę na małym mieszkaniu, w poprzednim nawet pies nie miał miejsca na kojec

Za to Ja i mój wierny kot mamy całe łóżko w sypialni 😁
Yaira35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 06:23   #4009
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Pospalam moze z 3 godziny. Z kazda noca irytacja narasta

Polykalam wszystkie tabletki,zjadlam jajecznice z calego 1 jajka(przed ciaza 2 z szyneczka i pomidorem to standard&#128514 i moze jeszcze przysne bo padam na twarz.

Jak Wy to robicie ze macie takie grzeczne koty😂 nasz dospi moze do 22 i zaczyna wariowac. Wtedy idzie na leżanke do piwnicy 🐈
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-05, 07:46   #4010
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
W 5 10 15 -55% na wszystko. Taka reklama mi wyskoczyla na face, ale nie sprawdzalam
U nich ciągle są te promocje. Bardxo często -75%.

[1=068f17c74a689af16414de9 9cf46e6ba382cfcbb_626f10f 213472;88980627]Bojatoja ja mysle, ze trzeba sie cieszyc, ze syn ma takie zaintersowania i np. nie prosi o gre na playstation czy kompa
[/QUOTE]

Dokładnie. Co do gier, mamy ustalone ze tylko w niedzielę może zagrać, i trzyma się tej reguły U nas w domu rządzą planszówki (fajnie bo już większy więc gramy w dorosłe gry). Ogólnie on jest bardzo ruchliwy, chodzi do klubu na piłkę nożną, często w weekendy na turniejach. Pierwszy swój poważny turniej zaliczyl na Słowacji jako 5latek. sam pojechał i był zachwycony.

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
Kolderke od razu kupujecie?
Ja kolderke mam po starszaku. Ale na pewno bym się wstrzymała z zakupem. Mój zaczął pod nią spać jak miał 5 miesięcy (wtedy też przyszła zima). Zależy w jakim okresie dziecko urodzone. Ja myślę że nasze długo nie będą potrzebować, teraz przez najbliższe miesiące będą spać w rozkach/otulaczach/spiworkach, przyjdzie wiosna/Lato więc wystarczy kocyk. Pewnie za rok użyje

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Ja już się stresuję tym jutrzejszym badaniem... Boję się, że coś wyjdzie nie tak i będą chcieli mnie dłużej trzymać albo już rozwiązywać ciążę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki żeby było dobrze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Rany, A ja dalej nie mam wózka i fotelika. Kompletnie nie mogę się za to zabrać:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 08:35   #4011
de2cb570b595f85b4f69fb0c20d3c79671712866_657ce8def25f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Dziś się co godzinę budziłam, jakoś spać nie moglam. Mam zdjęcia z sesji ciążowej i jakoś chciałam dać początkowo na popularny portal, to teraz się zastanawiam czy chcę unaocznić światu, że jestem w ciąży:P

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Ja mam 1km z buta do Action, a chciałam sobie podstawkę pod świeczkę kupić, bo potrzaskałam, ale kurczę dystans może mnie powalić, jeszcze łażenie po sklepie i powrót... Mhm...Mąż mi odradza, bo mówi, że pewnie się gdzieś zatrzymam i zbuntuję, że nigdzie nie idę:P Ruszę się choć po paczkę do paczkomatu naprzeciwko i po tłuczek do mięsa:P od tak dawna mam rozwalony, że tylko czekać kiedy mi coś zbije w kuchni.
Potem mam plan dalej prasować, przyniosłam sobie hoker z kuchni, deska, pudełeczka podpisywałam i układam małej damie.
Lepiej mi po tej wizycie u lekarza psychicznie, bo mimo, że nie mam siły na jakieś niewiadomo jakie wygibasy, to poczucie, że jest ok z małą dużo daje.
de2cb570b595f85b4f69fb0c20d3c79671712866_657ce8def25f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 08:37   #4012
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Czy dajcie pod prześcieradło na materac taka ceratkę nieprzemakalna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 08:38   #4013
de2cb570b595f85b4f69fb0c20d3c79671712866_657ce8def25f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
Czy dajcie pod prześcieradło na materac taka ceratkę nieprzemakalna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupując prześcieradło, kupiłam taki podkład ala ceratka w rozmiarze prześcieradła, szwagierka dawała podkłady.
de2cb570b595f85b4f69fb0c20d3c79671712866_657ce8def25f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 08:56   #4014
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Do tej pory daje zwykłe podkłady.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 09:36   #4015
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Miałam usg, wyszło jeszcze mniej niż tydzień temu. Przepływy ok, ktg też. Lekarka powiedziała mi tyle, że radzi zostać, ale mogę się wypisać na żądanie. Co do diety "No cóż, rodzina musi się tu wykazać"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 09:47   #4016
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cichazabka, chodzi o to, ze mniej wod? Co postanowilas?
Jesli zdecydujesz aby zostac to maz bedzie musial nakupic jedzenia i do lodowki wsadzisz.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 09:56   #4017
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Miałam usg, wyszło jeszcze mniej niż tydzień temu. Przepływy ok, ktg też. Lekarka powiedziała mi tyle, że radzi zostać, ale mogę się wypisać na żądanie. Co do diety "No cóż, rodzina musi się tu wykazać"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale mówią coś o wcześniejszym rozwiązaniu czy nie ma takiej potrzeby?
Z tymi wymiarami dziecka to też zależy jak lekarz kość udową zmierzy. Przecież kawałek przesunie dalej albo bliżej i już zupełnie inna wartość wychodzi. Nie da się zmierzyć 2x identycznie u porównać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 10:09   #4018
Lawendowa_
Raczkowanie
 
Avatar Lawendowa_
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Nie kupuję kołderki ani poduszki. Mam śpiworek.

Patryka, dobrze, że masz dzisiaj wizytę, to lekarz zerknie na badania i powie co i jak. Daj znać po wizycie

Zmalowana, takiej ceratki na materac nie będę dawać. Kupiłam podkład nieprzemakalny, ale oddychający z Motherhood za około 40 zl. Nie chciałam niczego sztucznego i nieprzepuszczającego powietrza tak blisko buzi dziecka.

Cichazabka, rozumiem, że wód ubyło? Wiesz z ilu do ilu? A jak z wagą i pomiarami dziecka? Jaka zmiana w porównaniu do zeszłego tygodnia? Zostajesz w szpitalu?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Wiedzminka, chyba wczoraj też usnęłaś zanim wysłałaś przepisy Ale to dobrze, śpij jak organizm potrzebuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Lawendowa_
Czas edycji: 2021-11-05 o 10:07
Lawendowa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 10:15   #4019
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Waga wyszła mniejsza niż tydzień temu, wody są podobne do wyniki sprzed tygodnia.
Przy przyjęciu wyliczyli 1900g, dziś 1700.
Nie wiem czy zostaje, waham się.
Mi ta lekarka praktycznie nic nie powiedziała, ani mnie nie uspokoiła ani nic. Mąż dzwonil i podobno z nią gadał, że wyniki są dobre i nie wiedzą czemu nie przybiera, ale niby nie ma się czym martwić. Powiedziała mu też, że skoro wszystko jest dobrze to nie będą rozwiązywać ciąży na pewno do 37tc. Szkoda, że mi nic nie powiedziała. W poniedziałek ma być kierowniczka patologii ciąży i jakbym miała pytania to mogę z nią wtedy porozmawiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-05, 10:25   #4020
Lawendowa_
Raczkowanie
 
Avatar Lawendowa_
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Dziwne, że waga wyszła mniejsza niż tydzień temu. Któryś z pomiarów pewnie jest błędny.

Może podejdź do dyżurki lekarzy i poproś o chwilę rozmowy? Albo zapytaj położną jak złapać lekarza, bo masz kilka pytań. W sumie to nie wiesz czemu takie wyniki i co to może oznaczać ani jaki pomysł dalej na Twój pobyt w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lawendowa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-20 07:34:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.