Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III. - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-07, 15:47   #1051
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Jest info, że działają po min 2 tygodniach.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-07, 16:26   #1052
obLIWion
Raczkowanie
 
Avatar obLIWion
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 180
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

No to wiesz jakie są opcje. To nie jest sztywne dwa tygodnie. Każdy organizm jest inny. Wiek, masa ciała itd. Czekanie na działanie leku jest jak czekanie na odpowiedź po wysłaniu wiadomości.
obLIWion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-07, 16:31   #1053
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez obLIWion Pokaż wiadomość
No to wiesz jakie są opcje. To nie jest sztywne dwa tygodnie. Każdy organizm jest inny. Wiek, masa ciała itd. Czekanie na działanie leku jest jak czekanie na odpowiedź po wysłaniu wiadomości.
Wiem, tylko teraz czuję się gorzej, niż przed braniem leków.



Esh.. ciągle coś 😌
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-07, 21:34   #1054
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Wiem, tylko teraz czuję się gorzej, niż przed braniem leków.



Esh.. ciągle coś
Może skontaktuj się z psychiatra? Nie wiem, jaka to grupa leków, ale ja słyszałam zawsze o dłuższym czasie na działanie, niestety (6-8 tygodni?). Może już warto zmienić lek albo uspokoić się u lekarza, że tak może być.
A tak btw przyczyn wizyty, masz jakąś osobę na miejscu, która Ci pomaga przy dziecku? I jakieś osoby do rozmowy na co dzień?
Trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieję, że leki zaczną działać zgodnie z oczekiwaniami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 07:17   #1055
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Hej dziewczyny, mozna sie przylaczyc?
Jak sobie dajecie rade z ciaglym stresem zycia codziennego? Mnie rano potrafia budzic mysli o pracy, od rana ze scisnietym zoladkiem na mysl o robocie mimo ze nie mam podstaw do jakis stresow. Lecze sie od lat, mam antydepresant + stabilizator nastroju jednak to nie daje zadawalajacych efektow. Jak jest zle to lekiem na cale zlo jest xanax ale tez nie chce go brac za czesto, staram sie tylko w sytuacjach podbramkowych. Ostatnio lekarka przepisala mi jeszcze mala dawke lekow przeciwpsychotycznych (ketrel) ale ostatecznie ich nie zaczelam brac bo sie boje skutkow ubocznych i ile mozna lykac tabletek? Macie jakies sposoby na radzenie sobie ze stresem i lękiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 08:23   #1056
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88984829]
A tak btw przyczyn wizyty, masz jakąś osobę na miejscu, która Ci pomaga przy dziecku? I jakieś osoby do rozmowy na co dzień?
Trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieję, że leki zaczną działać zgodnie z oczekiwaniami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Hej, nikt mi nie pomaga, ale ja sobie dobrze radzę, tylko wydaje mi się, że nieraz reaguje nieadekwatnie do sytuacji, ale nie mam takich chwil, że sobie z czymś nie radzę. Zawsze mam dobry humor, tylko jestem wybuchowa, jak mnie starsze dziecko denerwuje, to nie potrafię mu na spokojnie odpowiedzieć, tylko z nerwami odpowiadam np zaraz! jak coś chce, a nie potrafię jakby spokojniej. Nie wiem czy mnie rozumiesz. Albo z tym płaczem, nie płacze non stop, tylko np na FB zobaczę jakieś dziecko z nowotworem i nie mogę tego przeżyć, że tak cierpi, odrazu łzy mi napływają do oczu, ale pochlipie sobię chwilkę i już jest ok. Nie dołuje się non stop.
Nie wiem, czy to depresja, nerwica, czy to i to, czy jestem wysoce wrażliwa.
Dziś czuję się już lepiej. Wczoraj rano też zrobiłam awanture sąsiadowi, który hałasował z rana w piwnicy, a często też po nocy, a to taka patologia i potem przeżywałam, że niepotrzebnie to zrobiłam, powiedziałm mu w nerwach trochę za dużo (choć to była prawda, teraz żałuję) nie wiem jak teraz będą się zachowywać w stosunku do mnie.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 08:55   #1057
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Hej, nikt mi nie pomaga, ale ja sobie dobrze radzę, tylko wydaje mi się, że nieraz reaguje nieadekwatnie do sytuacji, ale nie mam takich chwil, że sobie z czymś nie radzę. Zawsze mam dobry humor, tylko jestem wybuchowa, jak mnie starsze dziecko denerwuje, to nie potrafię mu na spokojnie odpowiedzieć, tylko z nerwami odpowiadam np zaraz! jak coś chce, a nie potrafię jakby spokojniej. Nie wiem czy mnie rozumiesz. Albo z tym płaczem, nie płacze non stop, tylko np na FB zobaczę jakieś dziecko z nowotworem i nie mogę tego przeżyć, że tak cierpi, odrazu łzy mi napływają do oczu, ale pochlipie sobię chwilkę i już jest ok. Nie dołuje się non stop.
Nie wiem, czy to depresja, nerwica, czy to i to, czy jestem wysoce wrażliwa.
Dziś czuję się już lepiej. Wczoraj rano też zrobiłam awanture sąsiadowi, który hałasował z rana w piwnicy, a często też po nocy, a to taka patologia i potem przeżywałam, że niepotrzebnie to zrobiłam, powiedziałm mu w nerwach trochę za dużo (choć to była prawda, teraz żałuję) nie wiem jak teraz będą się zachowywać w stosunku do mnie.

Ja też płaczę w takich sytuacjach i nigdy nie pomyślałam, że to problem i powinnam brać leki żeby przestać. To jest wrażliwość po prostu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-08, 09:07   #1058
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Ja też płaczę w takich sytuacjach i nigdy nie pomyślałam, że to problem i powinnam brać leki żeby przestać. To jest wrażliwość po prostu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dlatego trochę dziwi mnie, że dostałam odrazu leki na depresję, ale może one też działają uspokajająco, nie wiem. Wiem tylko, że od kiedy je biorę, to mam gorszy nastrój. Jak nigdy.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 09:17   #1059
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Dlatego trochę dziwi mnie, że dostałam odrazu leki na depresję, ale może one też działają uspokajająco, nie wiem. Wiem tylko, że od kiedy je biorę, to mam gorszy nastrój. Jak nigdy.
Zależy jakie leki. Niektóre są łagodniejsze, inne mocniejsze. Na twoim miejscu skonsultowałabym się chyba z innym psychiatrą, jeśli masz taką możliwość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 14:52   #1060
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88985067]Zależy jakie leki. Niektóre są łagodniejsze, inne mocniejsze. Na twoim miejscu skonsultowałabym się chyba z innym psychiatrą, jeśli masz taką możliwość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dzisiaj czuję się już normalnie, więc poczekam jeszcze i jeśli będę się źle czuła, to już do niego zadzwonię.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 13:50   #1061
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Jak samopoczucie na wątku?

Ja od wczoraj w rozsypce, czuję się strasznie ciulowo i boję się, że będę musiała wrócić na leki. Jasne z pomagały mi ogarniać życie "na autopilocie", pomogły znów zacząć jeść ale... To nie byłam ja.

Przykładowo wczoraj nie mogłam sobie znaleźć zajęcia i miejsca, strasznie się o to na siebie wkurzałam. Na lekarz różnica była zwykle taka, że też nic nie robiłam, tylko mi to nie przeszkadzało. Ot, patrzyłam sobie w sufit słuchając głupot z YouTube'a. Kosmos jakiś.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-13, 20:01   #1062
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Jak samopoczucie na wątku?

Ja od wczoraj w rozsypce, czuję się strasznie ciulowo i boję się, że będę musiała wrócić na leki. Jasne z pomagały mi ogarniać życie "na autopilocie", pomogły znów zacząć jeść ale... To nie byłam ja.

Przykładowo wczoraj nie mogłam sobie znaleźć zajęcia i miejsca, strasznie się o to na siebie wkurzałam. Na lekarz różnica była zwykle taka, że też nic nie robiłam, tylko mi to nie przeszkadzało. Ot, patrzyłam sobie w sufit słuchając głupot z YouTube'a. Kosmos jakiś.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
U mnie trochę odwrotnie, tylko leki biorę od niedawna i jeszcze na mnie tak nie działają, ale ja jakbym teraz straciła motywację i chęć działania. Wcześniej jednak ta adrenalina napędzała mnie do działania i robiłam kilka rzeczy naraz, czułam presje, że muszę jeszcze zrobić to i tamto, a teraz luzik, co się odwlecze, to nie uciecze xD
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:04   #1063
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Mi sie w sumie nic nie chce, mam poczucie zmarnowanego dnia bo nic takiego nie zrobiłam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:07   #1064
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Mi sie w sumie nic nie chce, mam poczucie zmarnowanego dnia bo nic takiego nie zrobiłam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W sumie to jest bez sensu, to karcenie się za to, że nic się produktywnego nie zrobiło. Trzeba sobie odpuścić.
I tak nikt tego nie doceni. Bezsensowna presja.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:44   #1065
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
W sumie to jest bez sensu, to karcenie się za to, że nic się produktywnego nie zrobiło. Trzeba sobie odpuścić.
I tak nikt tego nie doceni. Bezsensowna presja.
Dokładnie. Jak sobie odpoczęłaś, po prostu poleniuchowałaś to też jest dobrze spędzony czas.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 20:47   #1066
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Wiem, że nie powinnam za to się obwiniać, ale z tyłu głowy jest ta myśl, że mogłam coś zrobić konstruktywnego. To nie jest jeden dzień, tylko pewnego rodzaju norma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 01:00   #1067
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Wiem, że nie powinnam za to się obwiniać, ale z tyłu głowy jest ta myśl, że mogłam coś zrobić konstruktywnego. To nie jest jeden dzień, tylko pewnego rodzaju norma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znam to. Ale to też kwestia tego, że zwyczajnie daliśmy sobie jako społeczeństwo wmówić co jest "dobre" i "produktywne" a co "złe", czyli "nieproduktywne". Jeśli zrobiłaś cokolwiek, co sprawiło Ci przyjemność - obejrzenie serialu na Netfliksie chociażby - to nie jest to czas stracony

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 17:30   #1068
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Hej, tak się tu do was wbiję, bo mam pytanie. Mam brać Escipram (mam nerwicę lękową), ale po przeczytaniu ulotki jestem trochę przerażona Czy ktoś tutaj miał do czynienia z tym lekiem? Jak na niego zareagowaliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 21:31   #1069
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Hej, tak się tu do was wbiję, bo mam pytanie. Mam brać Escipram (mam nerwicę lękową), ale po przeczytaniu ulotki jestem trochę przerażona Czy ktoś tutaj miał do czynienia z tym lekiem? Jak na niego zareagowaliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po przeczytaniu każdej ulotki można się przerazić lekarz nie powiedział Ci, jakie są najczęstsze skutki uboczne? Większość z nich jest bardzo marginalna.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-14, 22:39   #1070
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Ja swego czasu strasznie sie bałam brać leki których nie brałam nigdy wcześniej. Czytałam ulotki i nakręcałam się, oczywiście później miałam objawy jak w ulotce.... teraz nie czytam, nie nakręcam się i jest git


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Dodam, że to były „zwykłe” leki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 22:49   #1071
obLIWion
Raczkowanie
 
Avatar obLIWion
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 180
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Mam wrażenie, że wszyscy będziemy żyć, mimo skutków ubocznych na ulotkach. Są specyfiki, których ulotka zawiera statystyki np. Biegunka jak po kebsie z ostrym-1 na 1000 badanych. Ból jąder porównywalny z porodem albo wkręceniem się ich między łancuch motocykla a zębatkę-5 na 1000. Skutki uboczne specyfików bez takich statów traktuję jak śmiertelność na covid. Gdzieś ktoś umarł, ale kto i gdzie to nikt nie wie...ale można umrzeć. Wcinaj i staraj się nie myśleć o tym. To co wcinasz, ma Ci pomóc nie myśleć o sprawie przeciw której działa ów lek cud, więc mu pomóż zamiast dopisywać kolejny problem w głowie. Ta wiem, łatwo powiedzieć. Nigdy nie czytam ulotek
__________________
"Bardzo ładny frak masz Billy,
Ale kiepski byłby z Ciebie mąż, kiepski byłby z Ciebie mąż.
obLIWion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 07:42   #1072
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Nawet ulotka z apapu może przerazić

wstrząs anafilaktyczny – objawy to zaburzenia świadomości, zawroty głowy, przyspieszenie czynności serca, spadek ciśnienia krwi,
obrzęk naczynioruchowy – jego symptomy to trudności w oddychaniu oraz obrzęk twarzy, warg, języka i gardła,
ciężkie reakcje skórne.

Rzadko, u 1 do 10 na 10 000 osób przyjmujących preparat pojawiały się:

reakcje nadwrażliwości, pokrzywka, rumień, wysypka,
dolegliwości ze strony układu pokarmowego: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.
Bardzo rzadko, u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów występowały:

ostre uszkodzenie wątroby – zazwyczaj na skutek przedawkowania,
skurcz oskrzeli - u osób nadwrażliwych na kwas acetylosalicylowy oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
spadek liczby płytek krwi (trombocytopenia),
plamica barwnikowa,
spadek liczby granulocytów (agranulocytoza
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 07:56   #1073
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Dzięki za odpowiedzi. Wiem, że każda ulotka może przerazić. Kiedyś nigdy ich nie czytałam i nie było problemu Lekarka powiedziała, że ludzie z reguły bardzo dobrze reagują na ten lek. Najczęściej pojawiają się takie objawy, jak suchość w ustach, biegunka itp. , ale żeby wtedy nie przestawać brać, bo po tygodniu, dwóch, te objawy mijają. No nic, muszę zacząć brać te tabletki, bo moja nerwica bardzo często "wraca", a wtedy nie daje mi normalnie funkcjonować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 08:02   #1074
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Ja pierwszy raz biorę leki(przewlekłe) (Faxolet) i właśnie miałam tą suchość w ustach, ale w sumie to dobrze, jeszcze więcej pije wody
Też na początku przeraziłam się, czytając że te leki są na ciężką depresję, no ale chyba trzeba zaufać lekarzowi, bo chyba wie, co robi?
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 08:09   #1075
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Ja pierwszy raz biorę leki(przewlekłe) (Faxolet) i właśnie miałam tą suchość w ustach, ale w sumie to dobrze, jeszcze więcej pije wody
Też na początku przeraziłam się, czytając że te leki są na ciężką depresję, no ale chyba trzeba zaufać lekarzowi, bo chyba wie, co robi?
Ten mój jest i na ciężką depresję, i na różnego rodzaju zaburzenia lękowe, więc dla mnie ok. Trochę się obawiam, jak będę funkcjonować na początku, bo mam pod opieką dziecko i nie chcę, żeby coś poszło nie tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 08:18   #1076
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Ten mój jest i na ciężką depresję, i na różnego rodzaju zaburzenia lękowe, więc dla mnie ok. Trochę się obawiam, jak będę funkcjonować na początku, bo mam pod opieką dziecko i nie chcę, żeby coś poszło nie tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mam i to dwoje(11lat i 1rok)
Lekarz wiedząc o tym, też dobiera odpowiednie leki.
Na początku przez tydzień miałam mniejsza dawkę 37, teraz 75 i naprawdę niewiele się zmieniło (dokładnie wzięłam tydzień ta mniejsza dawkę i dwa tygodnie większą) to na początku brania tej mniejszej, żeby organizm się przyzwyczaił, czułam właśnie ta suchość w ustach, pociłam się bardziej i byłam rozdrażniona. Teraz jest już normalniej, czuję się może odrobinę spokojniejsza, z tym że ja nigdy nie miałam tak, że byłam ciągle zdenerwowana, bardziej wybuchowa.

Też bałam się, że coś się we mnie jakby zmieni() ale dalej jestem sobą
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 08:48   #1077
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Ja też mam i to dwoje(11lat i 1rok)
Lekarz wiedząc o tym, też dobiera odpowiednie leki.
Na początku przez tydzień miałam mniejsza dawkę 37, teraz 75 i naprawdę niewiele się zmieniło (dokładnie wzięłam tydzień ta mniejsza dawkę i dwa tygodnie większą) to na początku brania tej mniejszej, żeby organizm się przyzwyczaił, czułam właśnie ta suchość w ustach, pociłam się bardziej i byłam rozdrażniona. Teraz jest już normalniej, czuję się może odrobinę spokojniejsza, z tym że ja nigdy nie miałam tak, że byłam ciągle zdenerwowana, bardziej wybuchowa.

Też bałam się, że coś się we mnie jakby zmieni() ale dalej jestem sobą
Ja na razie mam brać pół tabletki (5mg) przez tydzień. Jeśli będę miała jakieś objawy, to przez kolejny tydzień też mam brać pół, a jak będzie ok, to całą. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 11:02   #1078
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Dziewczyny które mają za sobą terapie poznawczo-behawioralną, jak długo trwała? Ja chodzę już półtora roku, założeniem był rok. Po roku zaczęłam chodzić co dwa tygodnie a nie co tydzień jak wcześniej, i końca nie widać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 11:37   #1079
obLIWion
Raczkowanie
 
Avatar obLIWion
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 180
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Dziewczyny które mają za sobą terapie poznawczo-behawioralną, jak długo trwała? Ja chodzę już półtora roku, założeniem był rok. Po roku zaczęłam chodzić co dwa tygodnie a nie co tydzień jak wcześniej, i końca nie widać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zara...To założeniem był czas a nie cel?
__________________
"Bardzo ładny frak masz Billy,
Ale kiepski byłby z Ciebie mąż, kiepski byłby z Ciebie mąż.
obLIWion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 13:03   #1080
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

obliwion a zapomniałam 😀 zapytać, a co oznacza ten wyrkot? Wroktyt? Czy jak co było? Ten nick, który był zajęty? 🤔
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-11 14:33:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.