Mamy lipcowe 2022 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-14, 15:25   #181
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja miałam obciążenie glukoza w pierwszej ciąży normalnie, koło 24 tygodnia? Teraz juz musiałam robić na początku grudnia, ale wyniki wyszły ok, choć muszę się z cukrem pilnować.

Jeśli chodzi o tętno, to w pierwszej ciąży to chyba było 146, a podobno od 140 jest dziewczynka, a wyszedł chłopiec, teraz nie miałam mierzonego, tylko pokazał mi lekarz zbliżenie, że serce bije.
I też miałam badanie dowcipnie, wydaje mi się, że w poprzedniej ciąży też tak było.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 16:15   #182
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 31 065
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
Kurcze panikuje bo jakieś plamienie mi się pojawiło. Niewiele ale stres juz x1000

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam delikatne brudzenie po większym wysiłku. Jak się uspokoję i położę to jest wszystko w porządku. Nic się nie dzieje. Też trochę panikuję bo następną wizytę mam dopiero na początku stycznia.
Na szczęście brzuch mnie nie boli i ogólnie czuję się bardzo dobrze. Biorę Duphaston, który zmniejsza ryzyko poronienia.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 16:18   #183
mrookuu
Raczkowanie
 
Avatar mrookuu
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 103
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja już po pierwszej wizycie. Serduszko bije, ale ciąża o prawie 2tyg młodsza.... za tydzień się okaże czy zapłodnienie było później czy coś jest nie tak

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
mrookuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 17:23   #184
MokkaLady
Raczkowanie
 
Avatar MokkaLady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 337
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Myślałam o tym, tylko czy nie będzie tak, że do ciężarnej to rodzinny nie będzie chciał się dotknąć i wtrącać w jej leczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Myślę że to tak naprawdę zależy od lekarza.


Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
A jakie miałaś i masz teraz? I na czym one polegają?

Bo ja to wiem tyle że jest jakieś USG w którym.sie ocenia przezierność karku i pappa z krwi. Jest jeszcze nifty, ale to dość już kosztowne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też na pewno będę robiła to USG z badaniem krwi. Nad badaniem Nifta też się zastanawiam, ale ono u mnie kosztuje ok 3k i to trochę sporo. Ale ja jestem raczej z tych osób które muszą takie rzeczy wiedzieć i ja zawsze wszystko badam nad wyrost więc nie wiem czy się na nie zdecydujemy. Zapytam jeszcze swojego lekarza prowadzącego.


Cytat:
Napisane przez Kosmiczna_Astronautka Pokaż wiadomość



Ja w ciąży sprawdzałam często produkty u "sroka o", po porodzie zresztą tez. Wydaje mi się, ze rekomendowala filtr od Basiclab mimo filtrów chemicznych. Od razu mowie, ze nie znam się na tym, tylko informuję tak na marginesie Basiclab czasem pisze przy swoich produktach, ze są bezpieczne w ciąży. Spoko sprawa

Tak w Basiclab prawie przy każdym kosmetyku jest informacja o tym czy może być stosowane przez kobiety w ciąży i mi to bardzo ułatwiło dobór kosmetyków
MokkaLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 19:10   #185
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez mrookuu Pokaż wiadomość
Ja już po pierwszej wizycie. Serduszko bije, ale ciąża o prawie 2tyg młodsza.... za tydzień się okaże czy zapłodnienie było później czy coś jest nie tak

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Trzymamy kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 19:43   #186
Aleks813
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Hej dziewczyny
Ja dziś miałam kolejne badania. Z USG wyszło 8+1. Termin na 25.07 zamiast 22.07
Wszystko wyszło prawidłowo, widać było bicie serca. Okazało się, że była to ciąża bliźniacza, ale na bardzo wczesnym etapie jeden zarodek zrezygnował. Stąd miałam ostatnio plamienia (ale naprawdę baaaardzo delikatne). Lekarka powiedziała, że w najbliższych dniach pewnie ze mnie wypłynie.

Zwiększyła mi też dawkę tyroksyny (z 75 na 100) bez badań, a same badania zleciła, ale skontrolujemy je dopiero na następnej wizycie. Stwierdziła, że lepiej od razu zwiększyć, bo zdarza się że tarczyca szaleje i może wzmagać ryzyko poronienia.

Czy któraś z Was robiła badanie Sanco? Będę w Polsce w tygodniu 10+1 i chciałabym go wtedy zrobić. Zastanawiam się czy czas będzie ok

Dobrego wieczoru!

Edytowane przez Aleks813
Czas edycji: 2021-12-14 o 19:47
Aleks813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 19:51   #187
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

To mamy ten sam dzień porodu przykro mi z powodu jednego bliźniaka. Czytałam, że często tak bywa w ciążach mnogich. Ja jutro ide na drugą wizytę zobaczyc jak się sprawy maja.

U mnie wyszło na badaniach, że mam wysoki poziom tsh i musze kolejne badania zrobić i iść do endokrynologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-15, 05:06   #188
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Mi przedwczoraj na badaniu wyszło 8+3 i termin na 22.07... No ale ciąża to nie matematyka. Was też pobolewaja brzuchy jak na okres?

Aleks a kiedy następna wizyta?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2021-12-15 o 05:08
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 05:09   #189
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez mrookuu Pokaż wiadomość
Ja już po pierwszej wizycie. Serduszko bije, ale ciąża o prawie 2tyg młodsza.... za tydzień się okaże czy zapłodnienie było później czy coś jest nie tak

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Myślę że na razie nie ma się co martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 05:18   #190
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez malinowa44 Pokaż wiadomość
@ciri ja za wszystkie badania krwi prywatnie zapłaciłam ponad 400 zł ale z tego co wiem kilka pozycji można zrobić w swojej przychodni na fundusz.

Ptenatalne też bym zrobiła na Twoim miejscu, u mnie w wieku 28 lat została wykryta wada płodu więc moim zdaniem warto. Z jakiego jesteś miasta? może uda się kogoś podpowiedzieć a jak nie to tak jak dziewczyny piszą szukaj przez internet.
Najbliżej do dużych miast mam do Warszawy, ew. Olsztyna. Pewnie i u mnie w małym mieście robią, ale szczerze to trochę nie ufam że mają aż tak dobre oko do USG, robią szkolenia itp.
Obserwuję na FB profil Doktor Ashtanga, która wczoraj zamieściła wpis o klinice w której pracuje w Warszawie i myślę czy tam się nie zapisać. USG i ocena wyniku pappa 680 zł. Drogo czy standardowa cena?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 07:18   #191
mrookuu
Raczkowanie
 
Avatar mrookuu
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 103
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Myślę że na razie nie ma się co martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo się staram, bo stres nie pomaga... ale jestem po stracie i nie jest to takie proste..

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
mrookuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-15, 07:56   #192
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez mrookuu Pokaż wiadomość
Ja już po pierwszej wizycie. Serduszko bije, ale ciąża o prawie 2tyg młodsza.... za tydzień się okaże czy zapłodnienie było później czy coś jest nie tak

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Trzymam mocno kciuki!


Ja się od kilku dni lepiej czuje i już sobie wmawiam że coś jest nie tak
Ciągle porównuje ta ciążę do poprzedniej i chyba sama siebie nakręcam niepotrzebnie
Byle do wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 08:01   #193
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Hej!
Witam się z wami jako kolejna lipcówka

Wczoraj byłam na USG, wszystko wygląda ładnie i jestem aktualnie w 8t3d. Ciąża była dla nas niemałym zaskoczeniem, bo o córkę staraliśmy się parę lat bezskutecznie i dopiero za 3 podejściem do in vitro się udało. Nie sądziłam, że w ogóle mogę zajść w ciążę naturalnie o ciąży dowiedziałam się dopiero 1.5 tygodnia temu, tak bardzo nie wierzyłam że cokolwiek może tam się dziać

Mieszkam za granicą i tutaj pappa jest dla każdego za darmo, więc oczywiście robię. Jakbym miała zapłacić też bym zrobiła dla spokoju ducha




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 19:50   #194
Aleks813
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Mi przedwczoraj na badaniu wyszło 8+3 i termin na 22.07... No ale ciąża to nie matematyka. Was też pobolewaja brzuchy jak na okres?

Aleks a kiedy następna wizyta?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej! Mnie też pobolewa, tak jak na okres, ale lekarka powiedziała, że to raczej normalne, o ile ten ból nie jest ciągły i nie na tyle silny, żeby mi przeszkadzać.

Następna wizyta teoretycznie za 3 tygodnie, ale w międzyczasie będę w Polsce (mieszkam za granicą), więc chyba przejdę się do ginekologa w Polsce trochę wcześniej
Aleks813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 18:09   #195
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Hej po chwili ciszy rozłożyło mnie i gdyby nie to, ze byłam w przymusowej izolacji z dzieckiem, to bym pomyślała ze to covid:/ spałam prawie całe dwa dni i kaszel w koncu zaczyna przechodzić. Mam za to takie uczucie gorąca i czasem budzę się spocona, zastanawiam się czy nie przegrzewam dzidziora… objawów jakby mniej ostatnio…



Mrookuu pytałam Cię pewnie, ale na jakim etapie ciąży jesteś? Tez czuje się lepiej, czasem poczuje ze mdli mnie, ale to bez porównania z tym co było, piersi raz bolą, raz nie. Zmęczenie ciężko stwierdzic bo choroba 🙄 oczywiście naczytałam się w necie ze to za wcześnie na zatrzymanie mdłości i niby człowiek wie, ze nie ma tu reguł, ale jednak… przy poprzedniej ciąży zatrzymanej do ostatniej chwili myślałam ze wszystko jest ok

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Ach! Może się komuś przyda - leczyłam się syropem

Islandzkim i zero. Pomógł Prenalen (mam nadzieje ze dobrze pisze nazwę). Po jednym dniu czułam już różnicę

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

I witam nową koleżankę za darmo to jak marzenie świetna sprawa gratuluję ciąży
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 21:41   #196
mrookuu
Raczkowanie
 
Avatar mrookuu
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 103
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Kosmiczna_Astronautka Pokaż wiadomość
Hej po chwili ciszy rozłożyło mnie i gdyby nie to, ze byłam w przymusowej izolacji z dzieckiem, to bym pomyślała ze to covid:/ spałam prawie całe dwa dni i kaszel w koncu zaczyna przechodzić. Mam za to takie uczucie gorąca i czasem budzę się spocona, zastanawiam się czy nie przegrzewam dzidziora… objawów jakby mniej ostatnio…



Mrookuu pytałam Cię pewnie, ale na jakim etapie ciąży jesteś? Tez czuje się lepiej, czasem poczuje ze mdli mnie, ale to bez porównania z tym co było, piersi raz bolą, raz nie. Zmęczenie ciężko stwierdzic bo choroba oczywiście naczytałam się w necie ze to za wcześnie na zatrzymanie mdłości i niby człowiek wie, ze nie ma tu reguł, ale jednak… przy poprzedniej ciąży zatrzymanej do ostatniej chwili myślałam ze wszystko jest ok

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Ach! Może się komuś przyda - leczyłam się syropem

Islandzkim i zero. Pomógł Prenalen (mam nadzieje ze dobrze pisze nazwę). Po jednym dniu czułam już różnicę

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

I witam nową koleżankę za darmo to jak marzenie świetna sprawa gratuluję ciąży
We wtorek byłam na wizycie, gdzie z om powinno być 7+5 z usg jednak wyszło 6+1. Także sam początek. W kolejny wtorek mam znow usg by sprawdzić czy owulacja się przesunęła, czy coś jest nie tak.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
mrookuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 02:11   #197
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ach mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze. U mnie różnica wynosiła 4 dni z tego co pamiętam. Z tym rozjazdem jest ciekawie bo niektóre dziewczyny na wizycie 5+5 widzą już serce a inne w 7. Nie wiem z czego to wynika, ale przesunięcie owulacji brzmi sensownie
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 08:20   #198
mrookuu
Raczkowanie
 
Avatar mrookuu
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 103
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Kosmiczna_Astronautka Pokaż wiadomość
Ach mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze. U mnie różnica wynosiła 4 dni z tego co pamiętam. Z tym rozjazdem jest ciekawie bo niektóre dziewczyny na wizycie 5+5 widzą już serce a inne w 7. Nie wiem z czego to wynika, ale przesunięcie owulacji brzmi sensownie
U mnie serduszko juz było... martwię się bardzo mimo tego. Ale cóż, już na nic nie mam wpływu, pozostaje czekać.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
mrookuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 09:49   #199
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Dzień dobry w nowym dniu
Przyszłam się pochwalić że mi się dzisiaj urodził siostrzeniec także jestem dumna ciocia

Poza tym u nas jest lepiej,czuje się dobrze, piersi mnie nie bolą i tylko senność mnie ogarnia od czasu do czasu więc też się martwię czy wsyztsko ok. Wizyta dopeiro w środę🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-17, 11:03   #200
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

A Ty w ktorym jesteś tygodniu? Szukam kogos kto utwierdzi mnie w przekonaniu ze moje samopoczucie na tym etapie jest ok 😂 wizyta już w poniedziałek aaaa😂 nie wiem czy bardziej się boję czy cieszę



No jasne, ze nie mamy na to wpływu.. mimo

Wszystko szuka się zapewnień i znaków ech



Zsynchronizowalam aplikacje i jestem dziś 10+6 jutro zaczynam 12 tydzień

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

I gratulacje ciociu z doświadczenia wiem, ze siostrzeńców i siostrzenice kocha się jak swoje
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 12:10   #201
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

A kiedy będzieci zapisywać się do szkoły rodzenia? Ile czasu wcześniej trzeba się zapisać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 14:47   #202
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Stresu znowu mialam ze hej, a teraz tak odetchnęłam w nocy mialam plamienie różowe i maly skrzep krwi, do południa także. Nie mogłam się dodzwonić do swojego lekarza,umówiłam się do tej samej przychodni ale do kogoś innego by sprawdził co się dzieje. Dzidzius caly i na ten moment nie ma nic niepokojącego,a ja już sobie wmawiałam że na pewno poroniłam. Okazało się że to nadżerka, którą podrażniłam aplikując sobie globulkę na infekcje.

Co za ulga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 15:25   #203
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ależ musiał być stres…😳 dobrze ze poszłaś do lekarza, nie wyobrażam sobie czekać do kolejnej wizyty nie wiedząc co się dzieje… super, ze wszystko jest ok mogłaś przy okazji popatrzeć co tam się w brzuchu dzieje



Ja już byłam, wiec nie wybieram się. Jeśli chcecie jakaś fajna to dobrze jest po zgrać. Koleżanka trafiła na jakaś online i bardzo po łebkach lecieć. Ja załapałam się na stacjonarna i niby było ok, ale same oczywistości 🤷🏼☠♀️ Tj dla mnie bo mąż podobno sporo się dowiedział ☺️ Chodziłam jakos od 25 tygodnia i każdy dziwił się, ze tak wcześnie. Większość par była koło 30. Spotkań było chyba 4-5

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Oczywiście pisze o szkole rodzenia 😅 jakos zapomniałam dodać 😅
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 16:54   #204
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Kosmiczna_Astronautka Pokaż wiadomość
Ależ musiał być stres… dobrze ze poszłaś do lekarza, nie wyobrażam sobie czekać do kolejnej wizyty nie wiedząc co się dzieje… super, ze wszystko jest ok mogłaś przy okazji popatrzeć co tam się w brzuchu dzieje



Ja już byłam, wiec nie wybieram się. Jeśli chcecie jakaś fajna to dobrze jest po zgrać. Koleżanka trafiła na jakaś online i bardzo po łebkach lecieć. Ja załapałam się na stacjonarna i niby było ok, ale same oczywistości 🤷🏼♀️ Tj dla mnie bo mąż podobno sporo się dowiedział Chodziłam jakos od 25 tygodnia i każdy dziwił się, ze tak wcześnie. Większość par była koło 30. Spotkań było chyba 4-5

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Oczywiście pisze o szkole rodzenia jakos zapomniałam dodać
Dokladnie, popatrzyłam i się uspokoiłam A dziecko takie małe a te raczki i nóżki tak fikają


Ja do szkoły rodzenia tez się nie wybieram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 17:47   #205
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja w pierwszej ciąży do szkoły rodzenia nie chodziłam, byłam raz u położnej (bo wizyty u położnej przysługują już w ciazy), odpowiedziała mi na pytania, które wtedy mnie nurtowaly, na pisanie planu ciąży byłam na jakiejś akcji ogólnopolskiej, w wielu miastach były takie spotkania, i więcej potrzeb nie mialam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 18:13   #206
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja oglądałam na youtube filmiki Joanny mróz i wydaje mi się, że bardzo duzo ciekawych tematów porusza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 19:41   #207
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja jeszcze się nie orientowałam, czy u mnie w mieście jest taka możliwość. Na pewno jeśli będzie to się zapisze, żeby się na to przygotować, bo szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia na ten temat.
Zapisałam się też na badania prenatalne (USG+pappa - ja powiedziałam że chce, ale rejestratorka wspomniała coś że jeśli lekarz oceni że są potrzebne? Nie wiem, wolałabym zrobić tak czy inaczej) na 8 stycznia. To jeszcze wcześniej niż moja pierwsza wizyta w przychodni przyszpitalnej

Z dotychczasowych obliczeń wychodzi mi że to będzie 12t1d. Myslicie że to może być trochę za wcześnie? Mam możliwość przelozyc. Niby od 11 tyg. Ale co jeśli ciąża młodsza... Sama nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 19:42   #208
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze się nie orientowałam, czy u mnie w mieście jest taka możliwość. Na pewno jeśli będzie to się zapisze, żeby się na to przygotować, bo szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia na ten temat.
Zapisałam się też na badania prenatalne (USG+pappa - ja powiedziałam że chce, ale rejestratorka wspomniała coś że jeśli lekarz oceni że są potrzebne? Nie wiem, wolałabym zrobić tak czy inaczej) na 8 stycznia. To jeszcze wcześniej niż moja pierwsza wizyta w przychodni przyszpitalnej

Z dotychczasowych obliczeń wychodzi mi że to będzie 12t1d. Myslicie że to może być trochę za wcześnie? Mam możliwość przelozyc. Niby od 11 tyg. Ale co jeśli ciąża młodsza... Sama nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że dobry czas, ja mam prenatalne 4.01

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 20:33   #209
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 31 065
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze się nie orientowałam, czy u mnie w mieście jest taka możliwość. Na pewno jeśli będzie to się zapisze, żeby się na to przygotować, bo szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia na ten temat.
Zapisałam się też na badania prenatalne (USG+pappa - ja powiedziałam że chce, ale rejestratorka wspomniała coś że jeśli lekarz oceni że są potrzebne? Nie wiem, wolałabym zrobić tak czy inaczej) na 8 stycznia. To jeszcze wcześniej niż moja pierwsza wizyta w przychodni przyszpitalnej

Z dotychczasowych obliczeń wychodzi mi że to będzie 12t1d. Myslicie że to może być trochę za wcześnie? Mam możliwość przelozyc. Niby od 11 tyg. Ale co jeśli ciąża młodsza... Sama nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Badania prenatalne robi się między 11 a 14 tygodniem ciąży.

Ja idę 11 stycznia. To będzie jakoś 13 tydzień.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 21:12   #210
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

12 tydzień to idealny moment ja mam prenatalne 28 grudnia w 12+3 jeśli dobrze policzyłam mam nadzieje, ze w pon dowiem się: 1. Ze wszystko jest ok 2. Czy to dziewczynka tak jak się spodziewam a później na prenatalnych potwierdzę już płeć tak było przy mojej pierwszej ciąży w ogóle badania prenatalne pamietam jako bardzo przyjemne - lekarz bardzo dokładnie wszystko oglądał i opowiadał martwi mnie teraz tylko to, ze wyniki otrzymam kilka dni po badaniu.

Kiedyś oddawałam krew rano a wieczorem na usg miałam już pełen wynik badania i mogłam go omówić z lekarzem. Teraz dostanę wynik i co? Mam go sama interpretować? Wizyta u ginekologa prowadzącego będzie za prawie miesiąc. Miałyście kiedyś takie „wysyłkowe” wyniki pappa?
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-08 12:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.