Mamusie kwietniowe 2022 - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-16, 06:17   #661
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Oto nasz wózek, są dwie gondole i dwie spacerówki. Jedyny minus że spacerówki są wąskie ale na dotarcie do żłobka i przedszkola będzie akurat.IMG_20211216_071617.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 08:53   #662
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Oto nasz wózek, są dwie gondole i dwie spacerówki. Jedyny minus że spacerówki są wąskie ale na dotarcie do żłobka i przedszkola będzie akurat.Załącznik 7764393

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, że wąskie, wjedziesz wszędzie

Jeszcze co do smoczków, to właśnie Lovi 0-2 nie przykrywał pół noska, dlatego się polubiliśmy 0-3 już trochę za duży dla noworodka.
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 09:04   #663
Manka157
Raczkowanie
 
Avatar Manka157
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Hej🥰
Ja mam grupę krwi ABrh-. Po pierwszym porodzie nic nie dostałam bo młody też z minusem. Po drugim porodzie dostałam zastrzyk z imunoglobukiny( chyba tak się to nazywa ) ostatnio położna mi mówiła, że w 28 tygodniu dostanę zastrzyk normalnie w przychodni, bo coś się u nich zmieniło i teraz mają 🤷☠♀️

U nas będzie różnica 21 miesięcy. Chyba też właśnie kupię dostawke do wózka, chociaż obawiam się, że z moim szogunem się nie sprawdzi. Jak będziemy szli na spacer wszyscy to wtedy chyba na dwa wózki 🤷☠♀️

A jeśli chodzi o smoczki to my mieliśmy od początku Lovi. Teraz też taki będziemy używać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manka157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 09:11   #664
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Manka157 Pokaż wiadomość
Hej🥰
Ja mam grupę krwi ABrh-. Po pierwszym porodzie nic nie dostałam bo młody też z minusem. Po drugim porodzie dostałam zastrzyk z imunoglobukiny( chyba tak się to nazywa ) ostatnio położna mi mówiła, że w 28 tygodniu dostanę zastrzyk normalnie w przychodni, bo coś się u nich zmieniło i teraz mają 🤷☠♀️

U nas będzie różnica 21 miesięcy. Chyba też właśnie kupię dostawke do wózka, chociaż obawiam się, że z moim szogunem się nie sprawdzi. Jak będziemy szli na spacer wszyscy to wtedy chyba na dwa wózki 🤷☠♀️

A jeśli chodzi o smoczki to my mieliśmy od początku Lovi. Teraz też taki będziemy używać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale z tego co się orientuję to właśnie "ujemne mamy" powinny dostać po porodzie ten zastrzyk bez względu na to jaką grupę krwi ma dziecko, bo chodzi o to, żeby "ochronić" dziecko z ewentualnej następnej ciąży Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Tak, kiedyś było po porodzie, ja w drugiej ciąży już byłam w 28 tygodniu, więc musiało to się zmienić jakieś 3 lata temu. Pamiętam, że kazali mi czekać ok. 15 minut po w poczekalni, bo różnie może organizm zareagować.
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 10:35   #665
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Oto nasz wózek, są dwie gondole i dwie spacerówki. Jedyny minus że spacerówki są wąskie ale na dotarcie do żłobka i przedszkola będzie akurat.Załącznik 7764393

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki fajny
Ja nie wiem jaki wózek kupić.. czy podwójny czy tylko gondolkę. Synek będzie miał w kwietniu 2.5 roku, teraz w spacerówce ma drzemki, ale czy za 4 miesiące i przez lato też będzie miał ciężko zgadnąć.. a jak kupimy tylko gondolkę będzie się dało spacerować z dwoma osobnymi wózkami, czy to będzie mega niewygodne? I lepiej jednak od razu podwójny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 10:47   #666
Manka157
Raczkowanie
 
Avatar Manka157
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Ale z tego co się orientuję to właśnie "ujemne mamy" powinny dostać po porodzie ten zastrzyk bez względu na to jaką grupę krwi ma dziecko, bo chodzi o to, żeby "ochronić" dziecko z ewentualnej następnej ciąży Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Tak, kiedyś było po porodzie, ja w drugiej ciąży już byłam w 28 tygodniu, więc musiało to się zmienić jakieś 3 lata temu. Pamiętam, że kazali mi czekać ok. 15 minut po w poczekalni, bo różnie może organizm zareagować.
Wiesz co teraz już zgłupiałam. Pierwszego rodziłam 11 lat temu, może dostałam i nie pamiętam? 🤣
Drugiego rodziłam w lipcu 2020 i po porodzie przyszła pielęgniarka i powiedziała, że robimy zastrzyk ze względu na grupę krwi. Wcześniej podczas ciąży nie miałam podawanej. I teraz prowadzę ciążę w tym samym miejscu co poprzednia i mówią mi, że dostanę w 28 tygodniu
Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Jaki fajny
Ja nie wiem jaki wózek kupić.. czy podwójny czy tylko gondolkę. Synek będzie miał w kwietniu 2.5 roku, teraz w spacerówce ma drzemki, ale czy za 4 miesiące i przez lato też będzie miał ciężko zgadnąć.. a jak kupimy tylko gondolkę będzie się dało spacerować z dwoma osobnymi wózkami, czy to będzie mega niewygodne? I lepiej jednak od razu podwójny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
We dwie osoby na dwa wózki luz, gorzej iść gdzieś samej. Ja mam obawy, że mój nie ogarnie dostawki i będzie z niej schodził cały czas. Dodatkowo naczytałam się, że przez dostawke często niewygodnie prowadzi się wózek 🤦☠♀️ teraz mam mętlik w głowie 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manka157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 11:05   #667
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Manka157 Pokaż wiadomość
Wiesz co teraz już zgłupiałam. Pierwszego rodziłam 11 lat temu, może dostałam i nie pamiętam?
Drugiego rodziłam w lipcu 2020 i po porodzie przyszła pielęgniarka i powiedziała, że robimy zastrzyk ze względu na grupę krwi. Wcześniej podczas ciąży nie miałam podawanej. I teraz prowadzę ciążę w tym samym miejscu co poprzednia i mówią mi, że dostanę w 28 tygodniu We dwie osoby na dwa wózki luz, gorzej iść gdzieś samej. Ja mam obawy, że mój nie ogarnie dostawki i będzie z niej schodził cały czas. Dodatkowo naczytałam się, że przez dostawke często niewygodnie prowadzi się wózek teraz mam mętlik w głowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jasne że mniej wygodnie z dostawka niż bez. Tak samo mniej wygodnie podwójny niż pojedynczy dla m i dostawka była spoko bo starszak był między moimi rękami, moim ciałem a rączka od wózka. W razie jakby chciał zejść to zawsze zdążyłam zareagować. W takim wieku z wózka też byłby w stanie uciec wiec tu nie ma różnicy wozek można kupić chociażby na olx w dniu w którym o tym pomyślisz, do wiosny może się faktycznie sporo zmienic.
Chociaz mam koleżankę z dziećmi w tym samym wieku co moje i jak moje szło przez las te 6km mając 2.5 roku tak w tym samym czasie jej dziecko elegancko drzemało razem z młodsza siostra w wózku... Nigdy nie wiadomo jaki egzemplarz się trafi
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-16, 11:16   #668
Manka157
Raczkowanie
 
Avatar Manka157
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez pequenininha Pokaż wiadomość
Jasne że mniej wygodnie z dostawka niż bez. Tak samo mniej wygodnie podwójny niż pojedynczy dla m i dostawka była spoko bo starszak był między moimi rękami, moim ciałem a rączka od wózka. W razie jakby chciał zejść to zawsze zdążyłam zareagować. W takim wieku z wózka też byłby w stanie uciec wiec tu nie ma różnicy wozek można kupić chociażby na olx w dniu w którym o tym pomyślisz, do wiosny może się faktycznie sporo zmienic.
Chociaz mam koleżankę z dziećmi w tym samym wieku co moje i jak moje szło przez las te 6km mając 2.5 roku tak w tym samym czasie jej dziecko elegancko drzemało razem z młodsza siostra w wózku... Nigdy nie wiadomo jaki egzemplarz się trafi
No właśnie podwójny wózek też jakoś mało wygodny. No i mieszkamy w bloku. Wózek zostaje na dole koło skrzynek, pojedynczy spoko, podwójny się tam nie zmieści ahhh tyle dobrego, że faktycznie jest to olx. Jak nie będę ogarniała dostawki to wtedy chyba się kupi wózek na już 🤷☠♀️ jak bym miała urodzić późna jesienią albo zimą to raczej bym się nie wahała nad wózkiem. Ale na wiosnę może nie będzie tak źle spacerować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manka157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 12:55   #669
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Moja starsza miała 2 lata i 9 miesięcy jak urodziła się młodsza i użyła dostawki może 3 razy po 2 minuty 😂 A czy niewygodna? Czy ja wiem, na pewno wygodniejsze niż powtarzanie do starszaka po raz 50, że czas do domu 🙈
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 14:08   #670
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Manka157 Pokaż wiadomość
Wiesz co teraz już zgłupiałam. Pierwszego rodziłam 11 lat temu, może dostałam i nie pamiętam? 🤣
Drugiego rodziłam w lipcu 2020 i po porodzie przyszła pielęgniarka i powiedziała, że robimy zastrzyk ze względu na grupę krwi. Wcześniej podczas ciąży nie miałam podawanej. I teraz prowadzę ciążę w tym samym miejscu co poprzednia i mówią mi, że dostanę w 28 tygodniu We dwie osoby na dwa wózki luz, gorzej iść gdzieś samej. Ja mam obawy, że mój nie ogarnie dostawki i będzie z niej schodził cały czas. Dodatkowo naczytałam się, że przez dostawke często niewygodnie prowadzi się wózek 🤦♀️ teraz mam mętlik w głowie 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No my tą dostawkę doczepilismy na chwilę i nie wyobrażam sobie spaceru z nią a ja sama z wózkiem, dostawka i dwoma psami to już w ogóle kosmos 🤣 byłabym chyba mistrzynią całej wsi 🤣



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 17:12   #671
Manka157
Raczkowanie
 
Avatar Manka157
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
No my tą dostawkę doczepilismy na chwilę i nie wyobrażam sobie spaceru z nią a ja sama z wózkiem, dostawka i dwoma psami to już w ogóle kosmos 🤣 byłabym chyba mistrzynią całej wsi 🤣



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też pies jeszcze do tego na szczęście mały, ale wariat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manka157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-16, 21:30   #672
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Och tez miałam psa wariata! Ale z nim to małe w chustę, a duże miało taki patent że pies miał dwie smycze - rozwijana i stała. Rozwijana należała do starszaka lat 2.5 a stała do mnie to była taka atrakcja że nigdzie nie uciekało mi dziecko no i małe wiadomo też nie
Ale z tym wiariatem i dwójką maluchów wytrzymałam tydzień. Teraz mieszka u mojej mamy. Nie dało się mieć trójkę na raz

Dwójka dzieci i dwa psy - nie wyobrażam sobie
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 07:16   #673
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Jak byłam w drugiej ciąży to mieliśmy okazję adoptować pieska, ale zrezygnowaliśmy właśnie ze względu na to, że nie wyobrażałam sobie spacerów ze starszakiem i noworodkiem 🙈 Ale nie zostawiliśmy go samego, znalazłam mu nowy, kochający dom w którym jest do dzisiaj Podziwiam Was za organizację.

Ja przyszłam się trochę pożalić... Od kilku dni znowu wróciły mi mdłości i wymioty, 2 dni temu i dzisiaj zwróciłam śniadanie, w ogóle kiepsko się czuję Całe szczęście w południe przechodzi, ale ranki są tragiczne.
W ogóle ostatnio słabo czułam młodego, wczoraj wieczorem się nakręciłam, że cały dzień go nie czułam, więc trochę ten brzuch "wygniotłam", musiałam go chyba obudzić, bo się wkurzył i później całą noc szalał i dziś rano też ma dyskotekę
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 13:32   #674
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

No ja mam dwa mieszańce husky-owczarek. Jest wesoło! Jeszcze młody teraz na siłę chce prowadzić, więc jak idziemy z tz na spacer to też na dwie smycze, bo jednak za duże psiaki by prowadził sam
Nie wiem jak to wyjdzie organizacyjnie, ale cale szczęście, że będzie już w miarę ciepło. Przynajmniej odejdzie mi ubieranie maluchow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 17:10   #675
Manka157
Raczkowanie
 
Avatar Manka157
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

My mamy 8 miesięcznego mopsa 🤣 więc mały kompaktowy, ale szalony wiadomo, jak idę na spacer to go zabieram. A takie wyjścia na siku ogarnia w większości najstarszy syn no i Tż z samego rana przed pracą i najczęściej też wieczorem jak mi się nie chce teraz wyłaniać bo zimno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manka157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-18, 12:54   #676
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Jak byłam w drugiej ciąży to mieliśmy okazję adoptować pieska, ale zrezygnowaliśmy właśnie ze względu na to, że nie wyobrażałam sobie spacerów ze starszakiem i noworodkiem Ale nie zostawiliśmy go samego, znalazłam mu nowy, kochający dom w którym jest do dzisiaj Podziwiam Was za organizację.

Ja przyszłam się trochę pożalić... Od kilku dni znowu wróciły mi mdłości i wymioty, 2 dni temu i dzisiaj zwróciłam śniadanie, w ogóle kiepsko się czuję Całe szczęście w południe przechodzi, ale ranki są tragiczne.
W ogóle ostatnio słabo czułam młodego, wczoraj wieczorem się nakręciłam, że cały dzień go nie czułam, więc trochę ten brzuch "wygniotłam", musiałam go chyba obudzić, bo się wkurzył i później całą noc szalał i dziś rano też ma dyskotekę
O nieee, współczuję tego tragicznego samopoczucia. Dziś już lepiej się czujesz?

Ja w tym tygodniu zupełnie nie mam weny na gotowanie obiadów, wszystko mnie odrzuca. Nie mdli, ale po prostu nie mam ochoty jeść obiadu

Jakie plany na ostatni przedwiateczny weekend dziewczyny? Ja od rana w kuchni, bo mąż dziś idzie na wigilie z kumplami (taka tradycja) i każdy robi coś do jedzenia. A że mąż śpi po nocce, to walczę w kuchni sama.
Do Wigilii został niecały tydzień a ja nie mam ani jednego prezentu. Ale w tym roku idę na łatwiznę i dziadkom chce zrobić paczki z słodkościami i alkoholami a rodzicom vouchery na kolację w jakiejś dobrej restauracji. My z mężem odpuszczamy prezenty dla siebie, czeka nas sposób wydatków po nowym roku, wyprawkę trzeba będzie skompletować od zera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-18, 14:23   #677
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Niestety, dzisiaj też zwrócone śniadanie 😭 I jestem wypompowana z sił, poszliśmy tylko na krótki spacer z rodzinką.
Ja nic nie gotuję na święta, odpuściłam w tym roku. Jesteśmy całe 3 dni poza domem, więc bez sensu gotować do domu, a od rodzinki usłyszałam, że nic nie mam szykować, a ja się nie będę kłócić I tak pewnie dostaniemy wszystkiego do domu jak co roku.
A co do prezentów, to z rodziną tż co roku losujemy jedną osobę, traf chciał, że w tym roku wylosowałam męża a on mnie A z moją rodzinką już od dawna mamy zasadę, że prezenty dostają tylko dzieci.
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-18, 16:34   #678
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Ja dziś zrobiłam sobie plan co muszę zrobić każdego dnia żeby się wyrobić ze świetami :p poza tym nic szczególnego. Udało mi się sprzedać pare rzeczy na Olx wiec miałam trochę pakowania. JedIemy teraz do znajomych.

Ja prezenty mam już wszystkie. Uwielbiam obdarowywać bliskich. Teraz to jeszcze zapakować bo trochę tego jest
Wigilia odkąd mieszkamy w domu jest u nas i zapraszamy moich dziadków. Ale ja tak wolno gotuje ze i tak chociaż wyżywienie naszej czworki to już wyzwanie dla mnie

Ale zakupy wszystkie już mam, plan mam, przepisy mam,... Ale mam też młodsze w domu od dziś bo żłobek się skończył nie wiem jak się wyrobię z dwulatkiem u boku ale dam radę

Dziś też poczułam niemoc, bobas mnie oszczędza w tej ciąży poza rwa kulszowa ale dziś było słabo. Co minute musiałam siadać. Na szczęście już ok!
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-18, 21:13   #679
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Maz wczoraj był na imprezie firmowej i wrocil w nocy. Od rana wzięliśmy się trochę za porządki, a później pojechaliśmy na zakupy I do wioski Mikołaja. Jutro planujemy się wziąć za większe porządki i trochę ogarnąć mieszkanie.

Udało nam się synka przenieść że spaniem do jego pokoju. Poszło szybko, a tyle się stresowałam niepotrzebnie. Dzis złożyliśmy łóżeczko i mamy wreszcie trochę miejsca w pokoju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-19, 07:00   #680
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez pequenininha Pokaż wiadomość
Ja dziś zrobiłam sobie plan co muszę zrobić każdego dnia żeby się wyrobić ze świetami :p poza tym nic szczególnego. Udało mi się sprzedać pare rzeczy na Olx wiec miałam trochę pakowania. JedIemy teraz do znajomych.

Ja prezenty mam już wszystkie. Uwielbiam obdarowywać bliskich. Teraz to jeszcze zapakować bo trochę tego jest
Wigilia odkąd mieszkamy w domu jest u nas i zapraszamy moich dziadków. Ale ja tak wolno gotuje ze i tak chociaż wyżywienie naszej czworki to już wyzwanie dla mnie

Ale zakupy wszystkie już mam, plan mam, przepisy mam,... Ale mam też młodsze w domu od dziś bo żłobek się skończył nie wiem jak się wyrobię z dwulatkiem u boku ale dam radę

Dziś też poczułam niemoc, bobas mnie oszczędza w tej ciąży poza rwa kulszowa ale dziś było słabo. Co minute musiałam siadać. Na szczęście już ok!
Moja dwulatka ostatnio mocno wymagająca, ale dajemy radę. Wy też dacie!

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Maz wczoraj był na imprezie firmowej i wrocil w nocy. Od rana wzięliśmy się trochę za porządki, a później pojechaliśmy na zakupy I do wioski Mikołaja. Jutro planujemy się wziąć za większe porządki i trochę ogarnąć mieszkanie.

Udało nam się synka przenieść że spaniem do jego pokoju. Poszło szybko, a tyle się stresowałam niepotrzebnie. Dzis złożyliśmy łóżeczko i mamy wreszcie trochę miejsca w pokoju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasze dziewczyny dostaną łóżko piętrowe pod choinkę (starsza się bardzo na nie nakręciła), więc młodsza też się wyprowadza z sypialni niedługo 🙈 Ciekawe jak to u nas wyjdzie, oby tak jak u Ciebie 😊 Chociaż bardziej się zastanawiam jak taka zmiana wpłynie na starszą, bo od jakiś 2 miesięcy pakuje nam się codziennie do łóżka w nocy, a wiadomo z góry ciężej zejść, jeszcze w nocy, może jej się nie będzie chciało i w końcu odzyskamy sypialnię
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 09:34   #681
Manka157
Raczkowanie
 
Avatar Manka157
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

My na wigilię standardowo, najpierw do rodziców starego, a później do moich. Prezenty to takie upominki, żeby coś pod tą choinką było, jedynie dzieci coś lepszego starszy dostanie kask taki full face bo sobie zażyczył, a młodszy jakieś Duplo

Mieliśmy jechać dzisiaj na jakiś fajny obiad, ale od wczoraj mam gorączkę i ogólnie ledwo żyje, więc niedzielę spędzamy w domu, leniuchując.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manka157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 18:45   #682
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Moja dwulatka ostatnio mocno wymagająca, ale dajemy radę. Wy też dacie!



Nasze dziewczyny dostaną łóżko piętrowe pod choinkę (starsza się bardzo na nie nakręciła), więc młodsza też się wyprowadza z sypialni niedługo Ciekawe jak to u nas wyjdzie, oby tak jak u Ciebie Chociaż bardziej się zastanawiam jak taka zmiana wpłynie na starszą, bo od jakiś 2 miesięcy pakuje nam się codziennie do łóżka w nocy, a wiadomo z góry ciężej zejść, jeszcze w nocy, może jej się nie będzie chciało i w końcu odzyskamy sypialnię

Ile ma starsza? U mnie niecale 5 ale od roku już mamy kurę i starszak wchodzi i schodzi mimo zdemontowanej drabinki (bo z drabinka młodsze też wchodziło ). Dorobiłam na górę drzwi zeby musiał je świadomie otworzyć zanim zacznie nieswidomie spadać z góry i póki co działa!

Rzecz jasna własny pokój i piętrowe łóżko nie wyklucza mocnych wędrówek młodsze zwykle śpi cała noc chyba że starsze go obudzi a starsze prawie zawsze się budzi w nocy i przychodzi do nas. Kilka razy w życiu tego nie zrobił... Ale ostatnio staram się nauczyć że rodzice w nocy muszą spać i nie można ich budzić a więc co on robi? Przychodzi... Tylko cichutko i stara się nie obudzić ale czujność matki jest jaka jest i i tak budzi ale tak się stara że chociaż udaje że śpię eh nie jest łatwo

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Manka157 Pokaż wiadomość
My na wigilię standardowo, najpierw do rodziców starego, a później do moich. Prezenty to takie upominki, żeby coś pod tą choinką było, jedynie dzieci coś lepszego starszy dostanie kask taki full face bo sobie zażyczył, a młodszy jakieś Duplo

Mieliśmy jechać dzisiaj na jakiś fajny obiad, ale od wczoraj mam gorączkę i ogólnie ledwo żyje, więc niedzielę spędzamy w domu, leniuchując.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zdrówka! Oby szybko przeszło!
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 19:16   #683
Manka157
Raczkowanie
 
Avatar Manka157
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Dziewczyny, a co myślicie nad założeniem grupy na FB? Pewnie niedługo będziemy chciały wrzucać jakieś zdjęcia, a tu wiadomo jak jest nie bardzo tym bardziej, że nie jest nas jakoś super dużo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manka157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 19:50   #684
kedziorka09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 10
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Manka157 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myślicie nad założeniem grupy na FB? Pewnie niedługo będziemy chciały wrzucać jakieś zdjęcia, a tu wiadomo jak jest nie bardzo tym bardziej, że nie jest nas jakoś super dużo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak dla mnie żaden problem
Mało się udzielam ale ostatnio sporo u nas się działo.
Zaczęliśmy trochę oglądać wózki, czym więcej czytam i patrzę tym bardziej boli mnie głowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kedziorka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 19:50   #685
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez pequenininha Pokaż wiadomość
Ile ma starsza? U mnie niecale 5 ale od roku już mamy kurę i starszak wchodzi i schodzi mimo zdemontowanej drabinki (bo z drabinka młodsze też wchodziło ). Dorobiłam na górę drzwi zeby musiał je świadomie otworzyć zanim zacznie nieswidomie spadać z góry i póki co działa!

Rzecz jasna własny pokój i piętrowe łóżko nie wyklucza mocnych wędrówek młodsze zwykle śpi cała noc chyba że starsze go obudzi a starsze prawie zawsze się budzi w nocy i przychodzi do nas. Kilka razy w życiu tego nie zrobił... Ale ostatnio staram się nauczyć że rodzice w nocy muszą spać i nie można ich budzić a więc co on robi? Przychodzi... Tylko cichutko i stara się nie obudzić ale czujność matki jest jaka jest i i tak budzi ale tak się stara że chociaż udaje że śpię eh nie jest łatwo
Moja też niecałe 5, skończy pod koniec kwietnia. Przeważnie też się stara nas nie budzić. Ona już miała okres, że ładnie spała całą noc u siebie, a od ok. 2 miesięcy przychodzi codziennie. Młodsza też jeszcze przychodzi, więc nikt nie wie gdzie się rano obudzi, zależy która pierwsza się wpakuje na środek 😂 Ja często idę w nocy z młodszą do starszej do łóżka jak ona już u nas śpi. A często się też zdarza, że starsza się wciśnie między tża a ścianę i tak śpimy w 4 całą noc. A nie mamy king size bed, raczej marne 140 cm szerokości

Cytat:
Napisane przez Manka157 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myślicie nad założeniem grupy na FB? Pewnie niedługo będziemy chciały wrzucać jakieś zdjęcia, a tu wiadomo jak jest nie bardzo tym bardziej, że nie jest nas jakoś super dużo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem za. Nie jest nas dużo, ale stała ekipa i każda raczej stara się coś napisać, trochę się już znamy Z młodszą w ciąży dziewczyny od razu założyły grupę i nie był to dobry pomysł, bo z czasem zrobiło się tam kilkaset osób nie wiadomo skąd i ja się wypisałam.
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 22:11   #686
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Manka157 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myślicie nad założeniem grupy na FB? Pewnie niedługo będziemy chciały wrzucać jakieś zdjęcia, a tu wiadomo jak jest nie bardzo tym bardziej, że nie jest nas jakoś super dużo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak dla mnie ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 23:42   #687
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Moja też niecałe 5, skończy pod koniec kwietnia. Przeważnie też się stara nas nie budzić. Ona już miała okres, że ładnie spała całą noc u siebie, a od ok. 2 miesięcy przychodzi codziennie. Młodsza też jeszcze przychodzi, więc nikt nie wie gdzie się rano obudzi, zależy która pierwsza się wpakuje na środek Ja często idę w nocy z młodszą do starszej do łóżka jak ona już u nas śpi. A często się też zdarza, że starsza się wciśnie między tża a ścianę i tak śpimy w 4 całą noc. A nie mamy king size bed, raczej marne 140 cm szerokości



Ja jestem za. Nie jest nas dużo, ale stała ekipa i każda raczej stara się coś napisać, trochę się już znamy Z młodszą w ciąży dziewczyny od razu założyły grupę i nie był to dobry pomysł, bo z czasem zrobiło się tam kilkaset osób nie wiadomo skąd i ja się wypisałam.

Hahaha to jak u nas. Co noc inna konfiguracja osób w łóżkach. Ja i mąż też wędrujemy, zwykle on stwierdza jak już małe śpi między nami a starsze na waleta że dla niego miejsca już nie ma i idzie spać do młodych - sielanka, cały pokój dla niego
U nas 160cm i te 20cm robi mega różnice - poprzednio też mieliśmy 140. Chociaż nie ma co liczyć na jakieś miejsce ekskluzywnie dla siebie niezależnie od szerokości łóżka - w końcu dzieciaki najchętniej w poprzek

Grupa na fb chętnie, taka zamknięta prywatna, kameralne grono jest spoko!

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kedziorka09 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie żaden problem
Mało się udzielam ale ostatnio sporo u nas się działo.
Zaczęliśmy trochę oglądać wózki, czym więcej czytam i patrzę tym bardziej boli mnie głowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ooooh pamiętam ten dylemat z wózkiem. Jeszcze pojęcia nie miałam to skąd miałam wiedzieć na co zwrócić uwagę. Zwykle i tak ludzie kończą z dwoma wózkami - jeden wygodny duży średnio mobilny a drugi (spacerówka) mały kompaktowy zwrotny ale niezbyt w las czy kocie łby :p
Na szczęście trafiłam w idealny zestaw do moich wymagań - roman marita i gmini travel a jaki masz na oku?
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 07:39   #688
Manka157
Raczkowanie
 
Avatar Manka157
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

A jest jakaś chętna, żeby założyć taką grupę? Ja ledwo ogarniam tutaj pierwszy post, a tam to już całkiem nieogar🤣 taka grupa kameralna i prywatna fajna sprawa jestem na jednej u młodszego syna, nadal mamy fajny kontakt z dziewczynami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manka157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 09:01   #689
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Manka157 Pokaż wiadomość
A jest jakaś chętna, żeby założyć taką grupę? Ja ledwo ogarniam tutaj pierwszy post, a tam to już całkiem nieogar🤣 taka grupa kameralna i prywatna fajna sprawa jestem na jednej u młodszego syna, nadal mamy fajny kontakt z dziewczynami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się mogę podjąć Założę grupę, a wy wyślijcie mi na priv wasze profile na fb to wyśle zaproszenie.
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 09:55   #690
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Super pomysł z grupą na fb.
U mnie słabo ze zdrowiem, coś mnie złapało i chłopcy z gilem biegają masakra, tydzień zdrowi i znów się zacznie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-29 21:05:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.