Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2. - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-31, 12:23   #511
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89056417]Gratuluję. Bardzo bym chciała jeździć do pracy rowerem, ale mam 45 km w dwie strony i zima to całkiem odpada, a latem też mi się nie chce codziennie.
Teraz szukam pracy na tyle blisko, że będę mogła rowerem jeździć cały rok. Zobaczymy.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja mam 11 km w jedną stronę. Na wiosnę i w lecie pewnie będę jeździć rowerem, tym bardziej że mogę wziąć prysznic w pracy. Do starej pracy też miałam mniej więcej tyle i w ciepłe miesiące czasami tak jeździłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 14:45   #512
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89056480]Ja mam 11 km w jedną stronę. Na wiosnę i w lecie pewnie będę jeździć rowerem, tym bardziej że mogę wziąć prysznic w pracy. Do starej pracy też miałam mniej więcej tyle i w ciepłe miesiące czasami tak jeździłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]11 to nie tak mało, trzeba motywacji. Wydaje mi się, że optymalnie jest 5 km.
No ale ty urodzony sportowiec, więc będzie ok.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-01, 20:50   #513
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Udało mi się aktywnie zacząć ten rok. W 2022 planuję naprawdę przycisnąć się z treningami, żeby wszystkim kopary opadły jak wyjdę latem na plażę. Niedawno dowiedziałam się, jaką rolę odgrywa powięź w ciele ludzkim i jeszcze bardziej chce mi się ćwiczyć moją ukochaną yin jogę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-01, 21:04   #514
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Ja też dzisiaj aktywnie zaczęłam.
Ale w sumie nie wyobrażam sobie inaczej 1 stycznia niż na sportowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-01, 21:14   #515
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja też dzisiaj aktywnie zaczęłam.
Ale w sumie nie wyobrażam sobie inaczej 1 stycznia niż na sportowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to był zawsze zmarnowany dzień pełen dojadania po sylwestrze i snucia się z kąta w kąt. Dzisiaj dojadłam sałatkę, trochę się posnułam, ale wieczorem odpaliłam filmik i od razu czuję się lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-01, 21:17   #516
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Pogoda się zepsuła to zamiast spacerów wzięłam się za ćwiczenia na macie. Zrobiłam się leniwym prosiaczkiem i pauzuję sobie kilka razy 30 minutowy zestaw ćwiczeń i robię przerwy. Ale kończę.

We wtorek idę na 3 dawkę szczepionkę na koronę i wiem, że będę miała po niej przerwę od ćwiczeń, bo mi ramię odpadnie z bólu.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 01:46   #517
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Ja miałam 3 dawkę w tym tygodniu, inna szczepionka niż poprzednie, więc nie wiedziałam czego się spodziewać, jak zareaguję. Dla bezpieczeństwa tego dnia i następnego się tylko pojogowałam i porolowalam. Na drugi dzień się czułam zmęczona jak po ciężkim treningu, jakbym ćwiczyła z za ciężkim hantlem. Poprzednie szczepienia były pod tym względem lepsze, bo normalnie robiłam trening siłowy i nic więcej oprócz uczucia siniaka na ramieniu mi nie dolegało.

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2022-01-02 o 01:53
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-02, 13:47   #518
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

U mnie wczoraj wpadł i spacer i trening Także dobry początek roku. Aczkolwiek żadnych postanowień itp sobie nie tworzę, bo raz, że znam siebie, dwa - nie mam parcia.



Jestem zadowolona, że od sierpnia 2020 ćwiczę, a najdłuższe przerwy to takiej 2-3 tygodnie. To mi wystarczy.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 14:38   #519
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj wpadł i spacer i trening Także dobry początek roku. Aczkolwiek żadnych postanowień itp sobie nie tworzę, bo raz, że znam siebie, dwa - nie mam parcia.



Jestem zadowolona, że od sierpnia 2020 ćwiczę, a najdłuższe przerwy to takiej 2-3 tygodnie. To mi wystarczy.
Gratulacje SUPER


Ja lecę ostatnio programami, zaraz po świętach skończyłam 7 dniowy GLOW UP , a teraz robię 14 dniowy FIERCE Heather Robertson. Dziś dzień 4 był, na pośladki:
https://www.youtube.com/watch?v=j8gRhE5vMzU&t=581s
Zawsze to dodatkowa motywacja, dla mnie zwłaszcza na treningi dzielone, których nie lubię i sama z siebie nie robię.
Jak cis mi tam wypada w trakcie, to sobie robię dzień, dwa przerwy i w takie dni przerwy cisnę z jogą.
Teraz mam wolne w pracy od świąt do jeszcze 10 stycznia i do kompletu codziennie spacer na 7-10 tysięcy kroków + 15-30 minut jogi przed snem z filmików typu” Bedtime”.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 14:44   #520
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

2021 mogę podsumować jako dobry rok, także pod względem sportowym. Mogę śmiało powiedzieć, że nigdy w życiu nie byłam tak sprawna, jak teraz

Dzisiaj miałam rozmyślania, czy domowe treningi siłowe/siłowo wytrzymałościowe mogą być tak efektywne, jak te na siłowni. Mam wrażenie, że mogłabym mieć o wiele większy progres, jednak z drugiej strony nie przepadam za siłowniami, nie pasuje mi ich atmosfera (a próbowałam wielu siłowni- od modnych sieciówek po klasyczne koksiarnie). Muszę wykombinować, jak mocniej (ale z głową, bez zażynania się) mogę szybciej progresować trenując w domu.

Czy u Was jest też dzisiaj wiosenna pogoda? Aura sprzyja długim spacerom, zrobiłam właśnie 10k kroków i czuję się wspaniale
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 14:58   #521
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89056638]11 to nie tak mało, trzeba motywacji. Wydaje mi się, że optymalnie jest 5 km.
No ale ty urodzony sportowiec, więc będzie ok.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

No 5 km to łatwizna, chciałabym mieć tak blisko pracę.
Ja urodzony sportowiec 🤣 Raczej nie

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Dzisiaj miałam rozmyślania, czy domowe treningi siłowe/siłowo wytrzymałościowe mogą być tak efektywne, jak te na siłowni. Mam wrażenie, że mogłabym mieć o wiele większy progres, jednak z drugiej strony nie przepadam za siłowniami, nie pasuje mi ich atmosfera (a próbowałam wielu siłowni- od modnych sieciówek po klasyczne koksiarnie). Muszę wykombinować, jak mocniej (ale z głową, bez zażynania się) mogę szybciej progresować trenując w domu.

Czy u Was jest też dzisiaj wiosenna pogoda? Aura sprzyja długim spacerom, zrobiłam właśnie 10k kroków i czuję się wspaniale
Jak tak patrzę na treningi np. z Caroline, to to, co robiłam na siłowni na kursach grupowych wcale nie było trudniejsze. A chodziłam właściwie tylko na grupowe i to mi wystarczyło, żeby progresowac. Podczas lockdownu, kiedy siłownia byla zamknięta też progresowałam właśnie dzięki treningom z YouTube.
U mnie 13 stopni i wszedł rower.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-02, 15:06   #522
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Ja mam właśnię matę z Lidla (o taką https://www.lidl.pl/p/crivit-mata-do...uka/p100315987) i jest spoko. Podobne widziałam na hali Auchan. Mata nie ślizga się. Może w przyszłym roku kupię sobie jeszcze jedną, ciut grubsza, a ta z Lidla będzie zastępcza/plenerowa.

Teraz widziałam, że klasycznie w Lidlu pierwszy tydzień stycznia oferta pt. "zacznę ćwiczyć w nowym roku" ale jakoś nic ciekawego nie wpadło mi w oku. Może tylko zerknę na kostki do jogi.
Widziałam kettle, ale z moją niechęcią do ćwiczeń w domu pewnie by się kurzyły.

Dla mnie też dobry rok. Cel: utrzymać regularność, czyli 2 razy w tygodniu pump i trzecie salsation. Będzie mi brakować tabaty, była inna niż pump, tętno mocno skakało, a trener nas zarzynał, ale z uśmiechem na twarzy. Największą przeszkodą jest niestety praca, często dużo się dzieje i ciężko dojechać nawet na 18.00. Idealnie byłoby mieć tę alternatywę w postaci treningu w domu, no ale przy mojej niechęci plus zaledwie 5 minut od domu mam klub fitness i małą siłownię osiedlową (może muszę ją częściej wykorzystywać, bo otwarta jest do 22.00 czy 23.00) to raczej nie ma sensu kupować sprzętu do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 15:25   #523
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Ja mam zamiar wieczorem jak dzieci zasną pobiegać. Walczę z sobą bo najchętniej już bym wypiła kieliszek wina do obiadu

Zarejestrowałam się na półmaraton w maju,to mój 3, jest motywacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 15:29   #524
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
2021 mogę podsumować jako dobry rok, także pod względem sportowym. Mogę śmiało powiedzieć, że nigdy w życiu nie byłam tak sprawna, jak teraz

Dzisiaj miałam rozmyślania, czy domowe treningi siłowe/siłowo wytrzymałościowe mogą być tak efektywne, jak te na siłowni. Mam wrażenie, że mogłabym mieć o wiele większy progres, jednak z drugiej strony nie przepadam za siłowniami, nie pasuje mi ich atmosfera (a próbowałam wielu siłowni- od modnych sieciówek po klasyczne koksiarnie). Muszę wykombinować, jak mocniej (ale z głową, bez zażynania się) mogę szybciej progresować trenując w domu.

Czy u Was jest też dzisiaj wiosenna pogoda? Aura sprzyja długim spacerom, zrobiłam właśnie 10k kroków i czuję się wspaniale
Ja na siłowni jednak robię większe wysiłki.
Choćby z racji dostępu do większych ciężarów.
Niby mam w domu sztangę, ale nie mam stojaka z którego mogłabym wziąć solidniejszy ciężar na przysiady i go odłożyć.
Z ziemi nie porywam się na targanie na siebie powyżej 30 kilo.
Do martwych moja sztanga tez słaba, bo obciążniki są bardzo niskie wiec siła rzeczy gryf jest bardzo nisko nad ziemia, a nie chcę aż tak nisko schodzić, jednak ryzykowne.
Na hip trusty tez słabo bo jak gryf nisko to nie wtoczę sztangi nad siebie tylko muszę ja na siebie założyć a potem zdjąć, nie opiera się o ziemie tylko cały czas jest na biodrach, to tez powyżej tych 30 kilo ryzykowne.
No i reszta sprzętu, jakieś większe ketle, liny.
+ jednak rywalizacja i adrenalina.
No jak widzę ze obok jakaś Kaśka cis podniosła, albo dalej robi No to mi się włącza zazdrość ze co? Ja nie dam rady?

No mnie masa zleciała przy ćwiczeniu w domu. Wytrzymałość została, siła nie wiem bo nie mam jak sprawdzić w domowych warunkach, ale masa zeszła.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja mam zamiar wieczorem jak dzieci zasną pobiegać. Walczę z sobą bo najchętniej już bym wypiła kieliszek wina do obiadu

Zarejestrowałam się na półmaraton w maju,to mój 3, jest motywacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napisałaś to przepadło. Musisz iść biegać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2022-01-02 o 15:30
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 15:34   #525
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja na siłowni jednak robię większe wysiłki.
Choćby z racji dostępu do większych ciężarów.
Niby mam w domu sztangę, ale nie mam stojaka z którego mogłabym wziąć solidniejszy ciężar na przysiady i go odłożyć.
Z ziemi nie porywam się na targanie na siebie powyżej 30 kilo.
Do martwych moja sztanga tez słaba, bo obciążniki są bardzo niskie wiec siła rzeczy gryf jest bardzo nisko nad ziemia, a nie chcę aż tak nisko schodzić, jednak ryzykowne.
Na hip trusty tez słabo bo jak gryf nisko to nie wtoczę sztangi nad siebie tylko muszę ja na siebie założyć a potem zdjąć, nie opiera się o ziemie tylko cały czas jest na biodrach, to tez powyżej tych 30 kilo ryzykowne.
No i reszta sprzętu, jakieś większe ketle, liny.
+ jednak rywalizacja i adrenalina.
No jak widzę ze obok jakaś Kaśka cis podniosła, albo dalej robi No to mi się włącza zazdrość ze co? Ja nie dam rady?

No mnie masa zleciała przy ćwiczeniu w domu. Wytrzymałość została, siła nie wiem bo nie mam jak sprawdzić w domowych warunkach, ale masa zeszła.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------



Napisałaś to przepadło. Musisz iść biegać.
To pewnie bardzo indywidualne. Pewnie bardzo dużo osób chodzi na siłownię i więcej niż 30 kg nie bierze.

Mi ostatnio w ogóle nie po drodze z siłownią. Jakoś tak polubiłam ćwiczenia w domu. Ale dużo się rozciągam/wzmacniam i tańczę. A treningi z Caroline robię na 6kg hantelkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 15:43   #526
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Myślę, że zależy, co dla kogo oznacza progres, bo ja przysiady robię z obciążeniem maksymalnie 20 kilo i szczerze, to nie wiem, po co miałabym brać więcej. Nie chcę rozbudowywać już pośladków ani ud, naturalnie mam spory tyłek, a dzięki ćwiczeniom jest jędrniejszy. Większym progresem jest dla mnie lepsza wydolność, kondycja; jak chodzę regularnie na crossfit, to po prostu coraz mniej się męczę i jestem w stanie zrobić więcej powtórzeń.

Tyle że ja chcę jeszcze więcej zredukować, a nie rosnąć, więc to zależy od celu.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 16:01   #527
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

No może faktycznie zbyt jednostronnie to potraktowałam.
Ja tez nie robię treningu typowo siłowego, może to mnie zmyliło.

Jakiś progres zrobiłam, jestem na pewno o wiele bardziej rozciągnięta, mobilna, bardzo popracowałam nad równowagą i siłą kalisteniczną typowo , nauczyłam się pracy hantlami w zamian sztangi w wielu ćwiczeniach co wyrównuje siłe stron ciała i takie tam.

Ale wiem ze jakbym z miejsca poszła na taki typowy cross training w klubie naszym i wzięła obciążenia jak na ostatnim zrobionym w klubie, to bym w połowie była ugotowana, a po doczołganiu się jakoś do końca, pewnie miała zakwasy tydzień i to takie ze bym tylko jęczała i tyłem chodziła.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 16:10   #528
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Powiem, że jak patrzę na sytuację, to jestem pewna, że zamkną niedługo siłownie...

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No może faktycznie zbyt jednostronnie to potraktowałam.
Ja tez nie robię treningu typowo siłowego, może to mnie zmyliło.

Jakiś progres zrobiłam, jestem na pewno o wiele bardziej rozciągnięta, mobilna, bardzo popracowałam nad równowagą i siłą kalisteniczną typowo , nauczyłam się pracy hantlami w zamian sztangi w wielu ćwiczeniach co wyrównuje siłe stron ciała i takie tam.

Ale wiem ze jakbym z miejsca poszła na taki typowy cross training w klubie naszym i wzięła obciążenia jak na ostatnim zrobionym w klubie, to bym w połowie była ugotowana, a po doczołganiu się jakoś do końca, pewnie miała zakwasy tydzień i to takie ze bym tylko jęczała i tyłem chodziła.
Do crossa to dla mnie dużo zależy od ćwiczenia; do przysiadów nigdy nie biorę mniej niż 10 kilo i to 10 kilo do takich z wyciskaniem, do innych wiadomo - więcej. Ale jak mam zrobić takich przysiadów sumarycznie np. 150 bardzo szybko we wszystkich seriach, to nie wyobrażam sobie brać np. nawet tych 20 kilo, a co dopiero więcej. Tam się liczy jednak głównie tempo.

Jak sobie sama ćwiczę na siłowni w swoim tempie, to biorę trochę więcej, ale jak dla mnie cross powinien być z mniejszymi ciężarami, łatwo o kontuzję, a tam się liczy trochę coś innego niż progres z ciężarami. To bardziej na pumpach.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 16:42   #529
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja mam zamiar wieczorem jak dzieci zasną pobiegać. Walczę z sobą bo najchętniej już bym wypiła kieliszek wina do obiadu

Zarejestrowałam się na półmaraton w maju,to mój 3, jest motywacja.
Podziwiam bieganie takich długich dystansów, nie tyle co za ilość kilometrów (choć też robi wrażenie, niektórzy nawet tyle nie przejdą, nie mówiąc o bieganiu), ale bardziej ze względu na czas jaki trzeba na to poświęcić. To nie jest coś na co można wyskoczyć między zajęciami lub odbębnić w pół godziny.
Długie dystanse nie dla mnie. Zgłodniałabym podczas takiej trasy


Dostalam bona zakupowego i dzięki temu dziś zamówiłam sobie nowe hantle do treningu w domu. 2 x 3 kg. Jeszcze chciałabym 2x5 kg i mała sztangę. Może jeszcze jeden hantel albo kettle 10 kg. Na chwilę obecną to dosyć kosztowne zachcianki, więc poczekam aż natrafi się okazja lub dostanę w prezencie. To z ciężarów byłoby juz zupełnie wystarczające w moim treningu domowym, bo nie bije żadnego rekordu, ani nie przygotowuje się do żadnych zawodów.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-02, 16:52   #530
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Gosia_9508
Chyba rzadko kto biega takie dystanse rekreacyjnie. Ja wychodzę na 5-15km. Dystans polmaratonu kilka razy do roku. Właśnie z tego względu- kto ma na to czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 16:59   #531
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Powiem, że jak patrzę na sytuację, to jestem pewna, że zamkną niedługo siłownie...



Do crossa to dla mnie dużo zależy od ćwiczenia; do przysiadów nigdy nie biorę mniej niż 10 kilo i to 10 kilo do takich z wyciskaniem, do innych wiadomo - więcej. Ale jak mam zrobić takich przysiadów sumarycznie np. 150 bardzo szybko we wszystkich seriach, to nie wyobrażam sobie brać np. nawet tych 20 kilo, a co dopiero więcej. Tam się liczy jednak głównie tempo.

Jak sobie sama ćwiczę na siłowni w swoim tempie, to biorę trochę więcej, ale jak dla mnie cross powinien być z mniejszymi ciężarami, łatwo o kontuzję, a tam się liczy trochę coś innego niż progres z ciężarami. To bardziej na pumpach.
100- 150 powtórzeń w 4-6 minut na daną partię to klasyczny Body Pump, wtedy faktycznie do 20 -25 kilo wystarczy żeby zetrzeć kobietę na miazgę i to te największe partie mięśniowe.

U nas ten trening typu cross chyba wyglada inaczej.
Typowy cross w boxach jak podglądałam , to w ogóle mieli oparty o regularny trójbój siłowy. Ale to już były konie nie ludzie. No i u nas w klubie na bramie crosfitowej nie ma miejsca na podest do ciężarów, wiec i nie ma tego typowo siłowego elementu. Co mnie cieszy, bo chyba bym nie chodziła jakby był.


Na funkcjonalnym i tym bardziej na crosie który jest u nas cięższy w sensie, bardziej siłowy od funkcjonalnego, idą u nas dużo większe obciążenia i trening raczej w stylu obwodowym, od tabatowych serii 20 sekund przez bardziej klasyczne interwałowe 40 do 60 sekund.
Czasem interwały kilkuminutowe 5-8 minut pracy ciągłej np 4 ćwiczeń po x powtórzeń i kto da więcej.
Albo zadaniowki - określone ćwiczenia razy x powtórzeń i kto zrobi więcej obwodów w czasie 30-40 minut, każdy wtedy swoim tempem idzie.

Czasem jakieś kombinacje liczone , cuda wianki.

No w sumie ciężko wyczuć co będzie, zawsze jakaś niespodzianka, nigdy nie wiadomo na co się trafi, bardzo mnie cieszyło to zawsze.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 17:04   #532
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
100- 150 powtórzeń w 4-6 minut na daną partię to klasyczny Body Pump, wtedy faktycznie do 20 -25 kilo wystarczy żeby zetrzeć kobietę na miazgę i to te największe partie mięśniowe.

U nas ten trening typu cross chyba wyglada inaczej.
Typowy cross w boxach jak podglądałam , to w ogóle mieli oparty o regularny trójbój siłowy. Ale to już były konie nie ludzie. No i u nas w klubie na bramie crosfitowej nie ma miejsca na podest do ciężarów, wiec i nie ma tego typowo siłowego elementu. Co mnie cieszy, bo chyba bym nie chodziła jakby był.


Na funkcjonalnym i tym bardziej na crosie który jest u nas cięższy w sensie, bardziej siłowy od funkcjonalnego, idą u nas dużo większe obciążenia i trening raczej w stylu obwodowym, od tabatowych serii 20 sekund przez bardziej klasyczne interwałowe 40 do 60 sekund.
Czasem interwały kilkuminutowe 5-8 minut pracy ciągłej np 4 ćwiczeń po x powtórzeń i kto da więcej.
Albo zadaniowki - określone ćwiczenia razy x powtórzeń i kto zrobi więcej obwodów w czasie 30-40 minut, każdy wtedy swoim tempem idzie.

Czasem jakieś kombinacje liczone , cuda wianki.

No w sumie ciężko wyczuć co będzie, zawsze jakaś niespodzianka, nigdy nie wiadomo na co się trafi, bardzo mnie cieszyło to zawsze.


No to ja mam podobny cross, te przysiady to jedno ćwiczenie z serii; normalnie jak na pumpie mam siłę na większy ciężar, to na crossie przy tej 5 serii już czasami wymiękam i biorę lżejsze obciążenie, bo co z tego, że są przysiady, ale jeszcze w międzyczasie - przykładowo - burpees, swingi, wyciskanie, w przerwie pajacyki itd.

Lubię też właśnie cross za ten brak przewidywalności, że już były tabaty, rozgrzewka, seria przysiadów/ czy czegoś innego, a tak na koniec jeszcze trening dnia i seria różnych ćwiczeń z taką liczbą powtórzeń, że ledwo nadążam. Ale im regularniej chodzę, tym widzę, że jestem w stanie utrzymać tempo i czasami mam najlepsze z grupy, nawet jeśli obiektywnie jakiś pan jest dużo lepiej zbudowany niż ja i na pewno ma więcej mięśni i mniej tłuszczu.

I to chyba określam jako swój progres, tyle że ja nigdy nie byłam bardzo chuda - chyba że w czasach zaburzeń odżywiania, gdzie nie jadłam i cisnęłam kilkugodzinne cardio, ale wiadomo że to było zajeżdżanie swojego organizmu - więc nie potrzebuję dużego ciężaru i zwiększania objętości mięśni.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2022-01-02 o 17:06
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 17:08   #533
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
[/B]

No to ja mam podobny cross, te przysiady to jedno ćwiczenie z serii; normalnie jak na pumpie mam siłę na większy ciężar, to na crossie przy tej 5 serii już czasami wymiękam i biorę lżejsze obciążenie, bo co z tego, że są przysiady, ale jeszcze w międzyczasie - przykładowo - burpees, swingi, wyciskanie, w przerwie pajacyki itd.

Lubię też właśnie cross za ten brak przewidywalności, że już były tabaty, rozgrzewka, seria przysiadów/ czy czegoś innego, a tak na koniec jeszcze trening dnia i seria różnych ćwiczeń z taką liczbą powtórzeń, że ledwo nadążam. Ale im regularniej chodzę, tym widzę, że jestem w stanie utrzymać tempo i czasami mam najlepsze z grupy, nawet jeśli obiektywnie jakiś pan jest dużo lepiej zbudowany niż ja i na pewno ma więcej mięśni i mniej tłuszczu.
A, bo ja jakoś błędnie zrozumiałam ze 150 na raz.
No ale kto ich wie, kiedyś przychodzę a się ludki skarżą, ze czymś tam wnerwili prowadzącą, czy może eksperyment na nich byl i mieli cały trening padnij-powstań..
Jak ja się wtedy cieszyłam, ze mnie akurat nie było.

No a ja zawsze byłam strasznie chuda, wiec dla mnie każdy gram masy mięśniowej to zwycięstwo.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 18:18   #534
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No a ja zawsze byłam strasznie chuda, wiec dla mnie każdy gram masy mięśniowej to zwycięstwo.
Dla mnie też.

Na mojej siłowni low-cost i tak nie było żadnej maszyny do hip-thrustów, a tej smitha się bałam i nigdy nie nauczyłam się jej używać Także zawsze brałam wolne ciężary i też nie więcej, niż 30 kg do ćwiczeń na tyłek. Cóż, mam mały i pewnie do rozbudowania go rzeczywiście przydałyby mi się spore ciężary, ale trudno, nie mam możliwości, a nie jest to jakiś mój priorytet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 20:08   #535
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Ja dzisiaj jednak odpuściłam bo leję za oknem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 22:45   #536
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj jednak odpuściłam bo leję za oknem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matę rozkładasz i dajesz!
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 04:58   #537
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Matę rozkładasz i dajesz!
Musieliby do mnie strzelać,żebym ruszyła ręką i noga w domu ja tylko bieganie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 07:35   #538
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89059127]Dla mnie też.

Na mojej siłowni low-cost i tak nie było żadnej maszyny do hip-thrustów, a tej smitha się bałam i nigdy nie nauczyłam się jej używać Także zawsze brałam wolne ciężary i też nie więcej, niż 30 kg do ćwiczeń na tyłek. Cóż, mam mały i pewnie do rozbudowania go rzeczywiście przydałyby mi się spore ciężary, ale trudno, nie mam możliwości, a nie jest to jakiś mój priorytet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No ale przy hip thrustach to chyba nie trzeba żadnej maszyny, tylko ławeczka. Jak talerze są wystarczająco duże to Ty i Twoje biodra mieszczą się bez problemu pod sztangą i ziemia jest zabezpieczeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 07:44   #539
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Mam zamiar kupić kettla. Jaką wagę polecacie dla niezbyt silnej dziewczyny, która chce samodzielnie ćwiczyć z obciążeniem? Przy ćwiczeniu ramion biorę 1-2 kg hantelki. Mam do wyboru 4, 6 albo 8 kg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 07:46   #540
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
No ale przy hip thrustach to chyba nie trzeba żadnej maszyny, tylko ławeczka. Jak talerze są wystarczająco duże to Ty i Twoje biodra mieszczą się bez problemu pod sztangą i ziemia jest zabezpieczeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba nie było ławeczki, albo nie widziałam
To może kupię sobie jakieś duże talerze specjalnie do hip thrustow, wtedy i z ziemi mogłabym robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-20 13:16:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.