Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72 - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-03, 12:28   #2881
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Podzielam, ale cóż, sama moderacja robi tu klimacik pt. żałujmy mamusi, co zabiła, bo ona to biedna pewnie tak przeżywa. O dziecku cisza, że go powinno być szkoda najbardziej i ono jest prawdziwą, podstawową ofiarą.
Ellen,
tak jak Cię lubię i sznuję, tak teraz proszę Cię o spokojniejszą lub mniej pobieżną lekturę postów. Przeczytaj,proszę, mój wpis jeszcze raz. Natomiast jeśli to ja wyraziłam się nieprecyzyjnie to przepraszam.

Zal mi dziecka, któremu zabrano szansę by dorosnąć, przeżyć pięknie życie. Żal mi, że czynu Katarzyny nie da się odwrócić i żal mi (tak), że przez resztę życia ona będzie musiała żyć z tym, co zrobiła. Nie może być gorszej kary. Nie mówię, że Katarzyna na karę nie zasłużyła.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 12:49   #2882
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
czym innym jest brak wzruszenia, a czym innym głoszenie, ze śmierć noworodka to coś innego niż śmierć dorosłego, bo niemowlę nie ma znajomych, więc nie ma się czym przejmować
Dokladnie o to chodzi ale moze to jakas proba wybielenia sie 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 12:55   #2883
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Skąd pomysł, że denerwuje mnie "niemiłość" twoich komentarzy? To, co mi w nich przeszkadza, to bezmyślność.

Stąd, że już raz żaliłaś się w tym właśnie wątku jaka to ja jestem dla ciebie rzekomo nieuprzejma w swoich odpowiedziach. Biorąc pod uwagę nas dwie, to nie ja jestem bezmyślna.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 13:19   #2884
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Czyli żyć ma prawo tylko zdrowe dziecko, dziecko chore i z gwałtu nie ma prawa żyć i jest dzieckiem gorszej kategorii? Ten tzw. kompromis aborcyjny to tylko wymówka dla własnego sumienia, że no przecież ja nie jestem za aborcją na życzenie, te lewaki to by każdą ciążę usuwały, ja bym tego nie zrobiła, no chyba że dziecko jest chore, to wtedy wiadomo, że to inna sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Kompromis polega na tym, że nie można usunąć ciąży, bo płód to dziecko, a dzieci zabijać nie wolno.

Wolno za to zabijać dzieci z zespołem downa i dzieci gwałcicieli.

To jest fajne prawo według ciebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89059778]Jedno z drugim się wyklucza, przykro mi.
Kompromis aborcyjny to żaden kompromis.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Niesamowita to skrajność, żeby kobieta decydowała o własnej prokreacji.
Jakimś cudem ta skrajność jest oczywistością we wszystkich cywilizowanych krajach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Podpisuję się.

"Kompromis" jest dla mnie totalną inwalidą i bronienie go sprawia, że osoba bardzo traci w moich oczach przez swoją obłudę. Już bardziej jestem w stanie zrozumieć prolajferów, oni się nie kryją przynajmniej.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 13:43   #2885
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Stąd, że już raz żaliłaś się w tym właśnie wątku jaka to ja jestem dla ciebie rzekomo nieuprzejma w swoich odpowiedziach. Biorąc pod uwagę nas dwie, to nie ja jestem bezmyślna.
Nie, nie mam ci za złe tego, że mnie krytykujesz. Tylko to, że twoje wypowiedzi i ocena sensu słów są tak trywialne, że mnie to obraża.

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Choć masz rację, czasami piszę coś bezmyślnie. Ale ty piszesz trywialnie.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 13:45   #2886
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Ale Katarzyna W nigdy nie wyraziła skruchy, więc czego jej współczuć? Prawdopodobnie najbardziej żałuje, że została schwytana i siedzi w więzieniu.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;89059970]Jakie głoszenie? Nikt ci nie mówi, że nie masz się czym przejmować. Każdy się może przejmować lub nie czym chce. Niestety nic nie zrobisz, że ktoś inny będzie odbierać śmierć <tu wstaw cokolwiek> inaczej niż ty.
W ten sposób możesz skomentować dowolny post zawierajacy dowolne przemyślenia na dowolny temat.[/QUOTE]


Tak, tak, udawaj dalej, że tak nie umiesz w interakcje społeczne, że nie widzisz, co jest niestosownego w tej całej dyskusji o tym, że ma się gdzieś śmierć noworodka. Można mieć to gdzieś, już ta osoba świadczy sama o sobie takim słowami, ale po co o tym mówić? Żeby wow, być takim kontrowersyjnym na anonimowym forum? To proponuję te kontrowersje ogłaszać na żywo. A jakoś wątpię, żeby effcia przy stole rodzinnym wygłaszała takie zdania.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 13:45   #2887
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie, nie mam ci za złe tego, że mnie krytykujesz. Tylko to, że twoje wypowiedzi i ocena sensu słów są tak trywialne, że mnie to obraża.

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Choć masz rację, czasami piszę coś bezmyślnie. Ale ty piszesz trywialnie.
Daj juz spokój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-03, 13:46   #2888
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 13:51   #2889
snobik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 41
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Katarzyna W. padła ofiarą tego państwa. Brak edukacji seksualnej, możliwości aborcji, spowodował że zrobiła to co zrobiła. Była do tego zmuszona i nie widziała wyjścia z potrzasku. Dziś byłaby pewnie osobą która nie ma jak związać końca z końcem, córka pewnie by była młodociana prostytutka narkomanka z HIV, a ona bita przez męża alkoholika.
Naprawdę tak dobre by to było miejsce dla tego dziecka? Czy może Katarzyna W. zrobiła przysługę temu dziecku?
snobik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 13:59   #2890
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez snobik Pokaż wiadomość
Katarzyna W. padła ofiarą tego państwa. Brak edukacji seksualnej, możliwości aborcji, spowodował że zrobiła to co zrobiła. Była do tego zmuszona i nie widziała wyjścia z potrzasku. Dziś byłaby pewnie osobą która nie ma jak związać końca z końcem, córka pewnie by była młodociana prostytutka narkomanka z HIV, a ona bita przez męża alkoholika.
Naprawdę tak dobre by to było miejsce dla tego dziecka? Czy może Katarzyna W. zrobiła przysługę temu dziecku?
Córka miałaby dopiero 10 lat
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zab%...C5%9Bniewskiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 14:25   #2891
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ale Katarzyna W nigdy nie wyraziła skruchy, więc czego jej współczuć? Prawdopodobnie najbardziej żałuje, że została schwytana i siedzi w więzieniu.
No dokładnie, ona wcale z niczym nie 'musi żyć' bo wcale nie żałuje swojego czynu, a tylko tego, że dała się złapać.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-03, 15:24   #2892
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Zacznijmy od tego, że Waśniewska nigdy nie chciała mieć dziecka, ale "urodzisz to pokochasz". Może gdyby faktycznie ludziom, którzy nie chcą mieć dzieci dać spokój, i nie rzucać żadnych głupich tekstow, debilizmow typu "jeszcze ci się odmieni", to tej ciąży by nie było, albo zostałaby szybko usunięta, i nie byłoby cierpienia dziecka?
Akurat Waśniewska jest osobą mocno zaburzoną, prawdopodobnie socjopatka. Jako absolwentka resocjalizacji mogę powiedzieć, że w przypadku takich person resocjalizacja to mit. W ogóle, resocjalizacja to mit. Nie ma takich sił które odwróciłyby lata wychowania w patologii, kradzieży, pobić, przemocy różnego rodzaju. To, że zamkniemy 20 paro latka na 2-3 lata w więzieniu, gdzie będzie dostawał obiadek pod nos, nie będzie musiał robić N I C, pod opieką wychowawcy, który ma takich jak on (albo i gorszych) 20, w dodatku ma KUPĘ papierowej roboty, nie sprawi, że po wyjściu na wolność znajdzie pracę i będzie żył zapitalajac na magazynie za najniższą.
Nie, taka osoba odsiedzi, wyjdzie, i na drugi raz nie da się złapać.
Wracając do Waśniewskiej - takich jak ona TYLKO do specjalnego ośrodka (coś jak ten ośrodek w Gostyniu) i trzymać. Ile? Nie wiem. W każdym razie jak tu już wspomniano - Waśniewska nie żałuję tego, że zabiła swoje dziecko. Waśniewska żałuje, że prawda wyszła na jaw. I takie historie można by mnożyć.
Kilkanaście lat temu w moim mieście była podobna sytuacja, dość szeroko omawiana w mediach, stąd o niej pisze - młoda dziewczyna, socjopatka, zaszła w ciążę, w której być nie chciała. Alkohol, narkotyki, ogólnie rodzina mocno patologiczna. Co zrobiła? Dziecko leżało w wózku, a matka poszła do apteki. I ta nasza bohaterka podniosła dziecko (maleńkie) i rzuciła nim o chodnik.
Urodziła dziecko w więzieniu, odsiedziała jakiś tam symboliczny wyrok i jest na wolności.
Skąd wiadomo, że nie zrobi tego drugi raz (no już abstrahując, że w tych czasach nikt wózka przed apteka nie zostawi)? Skąd wiadomo, że nie zrobi czegoś gorszego?
https://warszawa.naszemiasto.pl/wyro...ch/ar/c1-73861

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 15:49   #2893
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Likka9
Czas edycji: 2022-01-03 o 15:50 Powód: Nie ten watek
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 15:57   #2894
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Tak, tak, udawaj dalej, że tak nie umiesz w interakcje społeczne, że nie widzisz, co jest niestosownego w tej całej dyskusji o tym, że ma się gdzieś śmierć noworodka. Można mieć to gdzieś, już ta osoba świadczy sama o sobie takim słowami, ale po co o tym mówić? Żeby wow, być takim kontrowersyjnym na anonimowym forum? To proponuję te kontrowersje ogłaszać na żywo. A jakoś wątpię, żeby effcia przy stole rodzinnym wygłaszała takie zdania.
Może zapytaj po co w ogóle udzielać sie na forum skoro można na żywo? Jest o tym dyskusja, akurat w tym temacie chce mi się coś pisać, więc odpowiadam.
A już to co ty sobie wyobrażasz na temat czyichś rozmów przy rodzinnym stole jest najmniej istotne. Nie wiem skąd w ogóle założenie, że to są poglądy, których nikt publicznie nie wygłosi. Dla mnie nawet nie ma w tym żadnej kontrowersji.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 16:09   #2895
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;89059970]Jakie głoszenie? Nikt ci nie mówi, że nie masz się czym przejmować. Każdy się może przejmować lub nie czym chce. Niestety nic nie zrobisz, że ktoś inny będzie odbierać śmierć <tu wstaw cokolwiek> inaczej niż ty.
W ten sposób możesz skomentować dowolny post zawierajacy dowolne przemyślenia na dowolny temat.[/QUOTE]


A gdyby za ścianą sąsiad katował swoje dziecko a Ty byś o tym wiedziała, to zgłosiłabyś to? Czy stwierdziłabyś, że to Cię nie wzrusza, więc można olać?



Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Żal mi, że czynu Katarzyny nie da się odwrócić i żal mi (tak), że przez resztę życia ona będzie musiała żyć z tym, co zrobiła. Nie może być gorszej kary. Nie mówię, że Katarzyna na karę nie zasłużyła.
Nie każdy morderca żałuje swoich czynów.
Seryjnym mordercom na przykład sprawia to przyjemność i spełnienie.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 16:10   #2896
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;89060449] Dla mnie nawet nie ma w tym żadnej kontrowersji.[/QUOTE]

Oho, wkraczamy na nowy poziom.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 16:20   #2897
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Podpisuję się.

"Kompromis" jest dla mnie totalną inwalidą i bronienie go sprawia, że osoba bardzo traci w moich oczach przez swoją obłudę. Już bardziej jestem w stanie zrozumieć prolajferów, oni się nie kryją przynajmniej.
Zgadzam się.

Ja prolajferów nie rozumiem, ale potrafię szanować ich poglądy.

Płód to dziecko, a w związku z tym nie wolno go zabić. Kropka. Ok.

Ale ten kompromis to takie nieprzemyślane coś, sklecone na szybko, że aż zęby bolą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 16:23   #2898
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Ja też prędzej zrozumiem totalnego prolajfa niż ten kulawy kompromis. Dlaczego można usunąć dziecko z gwałtu? Przecież to nie jego wina, w czym jest taki płód gorszy od zdrowego, splodzonego w prawilnym związku?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 16:23   #2899
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zgadzam się.

Ja prolajferów nie rozumiem, ale potrafię szanować ich poglądy.

Płód to dziecko, a w związku z tym nie wolno go zabić. Kropka. Ok.

Ale ten kompromis to takie nieprzemyślane coś, sklecone na szybko, że aż zęby bolą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak Cierpią na tym kobiety.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-03, 17:52   #2900
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Dziwi mnie egoizm ludzi. Siedzę w poczekalni u lekarza, po jednej stronie ściany są 3 krzesła, po drugie stronie trzy. Po jednej stronie siedziała pani zajmując 3 krzesła, po drugiej ja. Wszedł pan z nastolatkiem, posadził chłopaka po mojej stronie (między nami było wolne krzesło) a sam stanął przy drzwiach. Przyszła kolej pani, która zerwała się i pobiegła do gabinetu zostawiając swoje graty na wszystkich 3 krzesłach. Jak mnie wkurza taki brak myślenia o innych. Stara jestem i niejedno już widziałam a ciągle mnie to wpienia.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 17:55   #2901
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Dziwi mnie egoizm ludzi. Siedzę w poczekalni u lekarza, po jednej stronie ściany są 3 krzesła, po drugie stronie trzy. Po jednej stronie siedziała pani zajmując 3 krzesła, po drugiej ja. Wszedł pan z nastolatkiem, posadził chłopaka po mojej stronie (między nami było wolne krzesło) a sam stanął przy drzwiach. Przyszła kolej pani, która zerwała się i pobiegła do gabinetu zostawiając swoje graty na wszystkich 3 krzesłach. Jak mnie wkurza taki brak myślenia o innych. Stara jestem i niejedno już widziałam a ciągle mnie to wpienia.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Oh tak, bo jej tobolki musza odpoczac. Tak samo w autobusach, pociagach. Albo kladzenie brudnych buciorow na siedzeniach czy wpychanie smierdzacych stop na czyjs lokietnik w samolocie. Mozna by ksiazke pisac o egoistycznych zachowaniach w miejscach publicznych .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 18:10   #2902
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Wypraszam sobie wmawiania mi czegoś, czego nie napisałam.
Wojujący prolajf jest za rodzeniem wszystkich dzieci, a osoba, która jest za kompromisem popiera możliwość aborcji dzieci z ciężkimi wadami, czy z gwałtu. Jeśli nie rozumiesz różnicy, to już nie mój problem. Dla mnie EOT, bo i tak się nie dogadamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko aborcje z gwałtu to tylko teoretycznie były dopuszczalne. Udowodnić w Polsce, że się zostało zgwałconą i to na tyle szybko żeby można było dokonać terminacji ciąży = cud. Większość gwałtów jest w ogóle nie zgłaszana, nawet jak już się kobietą zdecyduje zgłosić to bardzo małe szanse, że faktycznie dojdzie do skazania a nie umorzenia sprawy.

Większość aborcji była z powodu wad płodu. W jednym roku kiedy była jeszcze jedna przesłanka dopuszczalna (bodajże w 1996) - związana z trudną sytuacją życiową (czy jakoś tak?) to wtedy ta przesłanka była najczęstszą.

Dlatego kompromis nie ma prawa działać i nigdy nie działał. Kobiety zgwałcone praktycznie nie miały szans z tego skorzystać, część kobiet którym ciąża zagrażała zdrowotnie bądź miały uszkodzone ciążę także zostawały odesłane z kwitkiem (patrz Alicja Tysiąc czy sprawa dziecka Chazana - to głośne sprawy, ale musiało być mnóstwo podobnych, o których nie wiemy). Tylko szeroki dostęp daje faktycznie możliwość l, że z tych dwóch przesłanek można korzystać bez problemów, inaczej zawsze można było trafić na wariata z "klauzulą sumienia".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 18:13   #2903
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89060490]Ja też prędzej zrozumiem totalnego prolajfa niż ten kulawy kompromis. Dlaczego można usunąć dziecko z gwałtu? Przecież to nie jego wina, w czym jest taki płód gorszy od zdrowego, splodzonego w prawilnym związku?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zgadzam się.

Ja prolajferów nie rozumiem, ale potrafię szanować ich poglądy.

Płód to dziecko, a w związku z tym nie wolno go zabić. Kropka. Ok.

Ale ten kompromis to takie nieprzemyślane coś, sklecone na szybko, że aż zęby bolą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaki kompromis w kwestii aborcji byłby niekulawy? (dla obu stron)
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 18:16   #2904
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A jaki kompromis w kwestii aborcji byłby niekulawy? (dla obu stron)
Kompromis nie istnieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 18:18   #2905
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Taki kompromis, że nikt się nikomu nie miesza tam, gdzie nie powinien. Jak ktoś chce zrobić sobie aborcję, to sobie ją robi, a jak nie, to nie.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 18:18   #2906
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89060490]Kompromis nie istnieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

To jakim cudem żyjemy? Gdyby nie kompromisy, nie moglibyśmy żyć.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 18:24   #2907
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A jaki kompromis w kwestii aborcji byłby niekulawy? (dla obu stron)
Twoje cialo twoja decyzja. Czemu dwie grupy ludzi maja osiagac kompromis o ciele kobiety. A gdyby nagle odwrocily sie role i jakies przepisy mialyby zmuszac do aborcji?
Wiesz ze kazda chora ciaza ma byc do usuniecia, ale w ramach kompromisu moze niech bedzie ze te ciaze z zespolem Downa mozna zostawic. Fajny kompromis?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 18:30   #2908
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A jaki kompromis w kwestii aborcji byłby niekulawy? (dla obu stron)
ale dla jakich stron? stroną jest tylko i wyłącznie kobieta w ciąży

dlaczego jakąś Kaję Godek czy jakąś wizażankę z innego końca Polski miałaby interesować moja ciąża i co ja z nią zrobię?

niech się każdy swoim ciałem interesuje i tyle wystarczyłoby aby wszystkich zadowolić
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 18:31   #2909
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Dziwi mnie egoizm ludzi. Siedzę w poczekalni u lekarza, po jednej stronie ściany są 3 krzesła, po drugie stronie trzy. Po jednej stronie siedziała pani zajmując 3 krzesła, po drugiej ja. Wszedł pan z nastolatkiem, posadził chłopaka po mojej stronie (między nami było wolne krzesło) a sam stanął przy drzwiach. Przyszła kolej pani, która zerwała się i pobiegła do gabinetu zostawiając swoje graty na wszystkich 3 krzesłach. Jak mnie wkurza taki brak myślenia o innych. Stara jestem i niejedno już widziałam a ciągle mnie to wpienia.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Pamiętam jak jechałem busem. Wszystkie miejsca były zajęte i w pewnym momencie jedna osoba wysiadła, więc było jedno wolne miejsce. Już miałem siadać, gdy Graża siedząca obok tej osoby co wysiadła siadła na jej miejsce a obok dała torbę. Widziała doskonale, że stoję, ale co tam młody niech stoi. Nawet miałem zapytać, czy za dwa miejsca zapłaciła, ale machnąłem ręką bo za ok. 10 minut miałem wysiadać.
Raz miałem sytuację, że jedna Graża i Janusz wepchali się na bezczelnego przede ze mną w kolejkę i udawali, że mnie nie widzą. Nie sądzili, że im zwrócę uwagę. To powiedzieli, że mnie nie widzieli i pewnie teraz kłamie i chcę się wtrynić przed nimi kobieta wtrąciła się w dyskusję i stanęła po mojej stronie. Ostatecznie poszli do innej kolejki i dalej podtrzymywali swoją wersję
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 18:35   #2910
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
To jakim cudem żyjemy? Gdyby nie kompromisy, nie moglibyśmy żyć.
owszem. ale kompromisy to sobie można ustawiać z mężem czy z rodzicami. nie z obcymi kobietami.

prawa człowieka nie powinny podlegać żadnym kompromisom
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-23 16:24:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.