Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-13, 11:18   #121
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 982
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-01-13 o 11:23
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:20   #122
Basia303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 137
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez morning_coffee Pokaż wiadomość
Tu się raczej z Tobą nie zgodzę. Ja rozumiem tę umowę tak, że ona zajmuje się dziećmi i domem kiedy on pracuje. Z jakiej racji ma dalej robić wszystko sama, kiedy oboje są w domu? Oczywiście mogę się mylić, bo tylko oni wiedzą jakie dokładnie były ustalenia, być może to Ty masz rację. W każdym razie zrobiłabym tak, jak napisałam wcześniej.


Edit:Nie udało mi się z telefonu zacytować, to było do poprzedniego posta Lisbeth.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest raz .
A dwa nawet jeśli umówili się że Autorka zajmie się domem to jak każdemu należy jej się odpoczynek i trochę czasu dla Siebie ,nie może non stop tylko latać na szmacie z dzieckiem na rękach bo się dziewczyna wykończy. Jeśli małżonek nie chce odciążyć Autorki to niech zatrudnią kogoś do pomocy. tyle.
Basia303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:27   #123
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez morning_coffee Pokaż wiadomość
Tu się raczej z Tobą nie zgodzę. Ja rozumiem tę umowę tak, że ona zajmuje się dziećmi i domem kiedy on pracuje. Z jakiej racji ma dalej robić wszystko sama, kiedy oboje są w domu? Oczywiście mogę się mylić, bo tylko oni wiedzą jakie dokładnie były ustalenia, być może to Ty masz rację. W każdym razie zrobiłabym tak, jak napisałam wcześniej.


Edit:Nie udało mi się z telefonu zacytować, to było do poprzedniego posta Lisbeth.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wlasnie, gdyby mi tż powiedział dokladnie to samo zdanie, że zrezygnuje z pracy i zajmie się domem i dziećmi, to dla mnie oznacza dokładnie tyle, że będzie się opiekował dziecmi pod moją nieobecność i w międzyczasie postara się ogarnąć dom, czyli zrobić jakis obiad, pranie, odkurzy. Ogarnie na tyle, na ile będzie miał mozliwość danego dnia a jak czegos nie zrobi no to ja wracam i też coś robię. End of story.

Ta zona, ktora siedzi z małymi dziecmi w domu i tak musi im przygotować jedzenie, musi je nakarmic/przypilnować przy jedzeniu, musi zmienic pieluchy, bo przeciez nie beda czekac na ojca az sie tyłek odparzy, musi sprzatnąć to czy tamto, musi polozyc je na drzemkę itd. To są rzeczy, ktore nie beda czekać az ojciec wroci z pracy. Śmieci czy zakupy owszem, mogą poczekać.

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie bardziej zadziwia, ze chłop robi sobie 2 dzieci, a potem ma wywalone na ich wychowanie i spędzanie z nimi czasu, bo on jest zmęczony. No sory, ale dziećmi się trzeba zajmować codziennie, a nie od święta jak się człowiek wyśpi i jest wypoczęty. Co do obowiązków dla mnie logicznym jest, że zajęcie się domem to w domyśle zajęcie się tym czym da radę, a nie, że on tylko je i śpi i traktuje żonę jak służącą. No, ale ja nie wierzę, że ktoś był skory do pomocy i naglę przez 'umowę' się zmienił. Obstawiam, że tam od początku był problem z podziałem obowiązków.
Niestety mam takie samo zdanie na temat męża.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:28   #124
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 390
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
No wlasnie, gdyby mi tż powiedział dokladnie to samo zdanie, że zrezygnuje z pracy i zajmie się domem i dziećmi, to dla mnie oznacza dokładnie tyle, że będzie się opiekował dziecmi pod moją nieobecność i w międzyczasie postara się ogarnąć dom, czyli zrobić jakis obiad, pranie, odkurzy. Ogarnie na tyle, na ile będzie miał mozliwość danego dnia a jak czegos nie zrobi no to ja wracam i też coś robię. End of story.

Ta zona, ktora siedzi z małymi dziecmi w domu i tak musi im przygotować jedzenie, musi je nakarmic/przypilnować przy jedzeniu, musi zmienic pieluchy, bo przeciez nie beda czekac na ojca az sie tyłek odparzy, musi sprzatnąć to czy tamto, musi polozyc je na drzemkę itd. To są rzeczy, ktore nie beda czekać az ojciec wroci z pracy. Śmieci czy zakupy owszem, mogą poczekać.
O to to to.

Edytowane przez morning_coffee
Czas edycji: 2022-01-13 o 11:31
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:34   #125
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
U mnie bardzo pomogły stałe, konkretne, codzienne obowiązki konkretnie podzielone. Nie ma, że "a zrób za mnie", tylko jak ktoś nie zrobi swojej części, to jest niezrobiona. I tak, oboje z mężem pracujemy i czasem nie ma siły. ALE!
Jak robimy takie rzeczy codziennie, to zwyczajnie łatwiej się jest przyzwyczaić i nie trzeba bóg wie ile sprzątać. Codzienne ogarnięcie całego domu zajmuje nam pół godziny. Porządne sprzątanie mamy raz w tygodniu, ok 2 h.
Po prostu ustalcie jakie rzeczy wykonujesz ty, a jakie on. I konsekwentnie, ty swoją część, on swoją.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
No dla mnie to jest układ z dzieckiem, a nie z partnerem.

Ale każdy ma swój pomysł na związek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Zadziwia mnie, ze dla ciebie to jest oczywiste i jednoznaczne z tym, ze facet pozbywa sie wszystkich obowiązków.
No jest jednoznaczne.

Jeśli ktoś mi mówi, że zajmuje się domem, to ja oczekuję, że będzie ugotowane, wyprane i posprzątane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:37   #126
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś mi mówi, że zajmuje się domem, to ja oczekuję, że będzie ugotowane, wyprane i posprzątane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No to niech zwolni żonę, bo nie daje rady.


W ogóle gdzie tu jakakolwiek miłość? Jedna strona nie wyrabia się z pracą, więc siedzę na dupie i grymaszę, bo tam brudno i tam... Koleżance z pracy poświęci się chwilę jak nie wyrabia, a tu mąż nie może, bo umówił się z żoną inaczej. Małżeństwo, niby najbliżsi sobie ludzie
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:39   #127
Czubas
Raczkowanie
 
Avatar Czubas
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 164
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

.., bo tego mężczyźni są niestety ale dość często nauczeni. jest ten kult matki polski co robi za 5 osób wszystko i nie ma prawa się poskarżyć. Chciał dziecko? Potem drugie? To niech się zajmuje. To nie jest tak, że on tylko przedłuża pokolenie i jego ojcostwo kończy się razem z zapłodnieniem. By nazwać kogoś ojcem trzeba wychować dziecko. Inaczej jest się tylko dawcą nasienia. Jeżeli chodzi o opcje to wydaje mi się, że najgorszym co można w takiej sytuacji zrobić to godzić się na to. Jesteś wykluczona z kontaktu z innymi ludźmi, masz na głowie dużą odpowiedzialność za dzieci i dbanie o dom i jesteś UZALEŻNIONA finansowo od niego. Niestety, ale czas leci, CV długo nieaktualizowane i siedzenie w domu nie pomaga później w szukaniu pracy. Przede wszystkim zadbaj o siebie. Nie o niego. Nie o jego zranioną dumę, że ma po sobie umyć łyżkę czy zmienić pampersa dziecku. Spłodzenie jest łatwe, ale już wychowanie nie bardzo.

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89073481]no to niech zwolni żonę, bo nie daje rady.


W ogóle gdzie tu jakakolwiek miłość? Jedna strona nie wyrabia się z pracą, więc siedzę na dupie i grymaszę, bo tam brudno i tam... Koleżance z pracy poświęci się chwilę jak nie wyrabia, a tu mąż nie może, bo umówił się z żoną inaczej. Małżeństwo, niby najbliżsi sobie ludzie [/quote]

zgadzam się w 100%

Edytowane przez Czubas
Czas edycji: 2022-01-13 o 11:40
Czubas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 11:39   #128
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie bardziej zadziwia, ze chłop robi sobie 2 dzieci, a potem ma wywalone na ich wychowanie i spędzanie z nimi czasu, bo on jest zmęczony. No sory, ale dziećmi się trzeba zajmować codziennie, a nie od święta jak się człowiek wyśpi i jest wypoczęty. Co do obowiązków dla mnie logicznym jest, że zajęcie się domem to w domyśle zajęcie się tym czym da radę, a nie, że on tylko je i śpi i traktuje żonę jak służącą. No, ale ja nie wierzę, że ktoś był skory do pomocy i naglę przez 'umowę' się zmienił. Obstawiam, że tam od początku był problem z podziałem obowiązków.
Znaczy dla mnie to jest o tyle dziwne, że on sam z siebie nie chce z tymi dziećmi spędzać czasu.

Też nie lubię dzieci i nie chciałabym spędzać z nimi czasu, no ale ja ich dobie nie robię.

Nawet nie tyle zajmowanie w stylu kąpania czy ogarniania, co zwyczajnie się z nimi pobawić dla własnej przyjemności.

I tak bym pewnie rozumiała ten układ - ona sprząta, gotuje, zajmuje się dziećmi. Ale on po powrocie po pracy też z nimi spędza czas i ona ma tę chwilę dla siebie.

Dlatego takie rzeczy dobrze ustalić dokładniej niż "ja dom i dzieci, ty praca", bo niestety wyszło jak wyszło i mąż ma w tym sensie rację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:39   #129
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Wszystko też zależy jakie są dzieci. Koleżanka ma dwójkę i w sumie nie wiem czy one takie są czy oni nad nimi nie panują. Cały czas wrzaski, krzyki, nie można na chwilę z oka spuścić, bo zaraz sobie krzywdę zrobią, bardzo absorbujące. Zawsze mi się żali, że ona to gotuje po nocach jak dzieci śpią, bo przy nich nie ma jak, ale z drugiej strony ona dzieci do żłobka i przedszkola nie oda. Jedno ma roczek to nie, bo jej szkoda takie małe dawać, poza tym pierwsze nie chodziło. Starsze ma prawie 3 latka, ale jak siedzi w domu to po co go będzie do przedszkola dawać. No nie wiem po co, może żeby kawę w spokoju wypić, a przede wszystkim nie gotować w nocy. Dziwi mnie, że można sobie pomóc, ale ktoś woli być męczennikiem. Myślę, że u Autorki może być podobnie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:42   #130
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 390
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No dla mnie to jest układ z dzieckiem, a nie z partnerem.

Ale każdy ma swój pomysł na związek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

No jest jednoznaczne.

Jeśli ktoś mi mówi, że zajmuje się domem, to ja oczekuję, że będzie ugotowane, wyprane i posprzątane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie nie jest, bo przy małym dziecku często może zwyczajnie nie wystarczyć na coś czasu. Jak napisała PaulinciaKWC nie da się jednocześnie karmić dziecka, układać go do snu, mieszać w garach i jeszcze lać płyn do pralki. Czasami dziecko pochłonie tyle czasu, że podłoga np. będzie niezmyta albo drugie danie niezrobione.
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:44   #131
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Znaczy dla mnie to jest o tyle dziwne, że on sam z siebie nie chce z tymi dziećmi spędzać czasu.

Też nie lubię dzieci i nie chciałabym spędzać z nimi czasu, no ale ja ich dobie nie robię.

Nawet nie tyle zajmowanie w stylu kąpania czy ogarniania, co zwyczajnie się z nimi pobawić dla własnej przyjemności.

I tak bym pewnie rozumiała ten układ - ona sprząta, gotuje, zajmuje się dziećmi. Ale on po powrocie po pracy też z nimi spędza czas i ona ma tę chwilę dla siebie.

Dlatego takie rzeczy dobrze ustalić dokładniej niż "ja dom i dzieci, ty praca", bo niestety wyszło jak wyszło i mąż ma w tym sensie rację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No dokładnie. Skoro on dziećmi się nie chce zająć, nie chce się z nimi bawić, to pytanie czy on tych dzieci chciał skoro mu tylko wadzą i przeszkadzają w odpoczywaniu po pracy. Ale jak dla mnie wiele ludzi w ogóle nie rozmawia o tym jak ich życie będzie wyglądało po narodzinach dziecka. Nie ustają podziału obowiązków, kwestii wychowania, opieki. A faceci chyba w domyśle zakładają, że ich kobiety przejmą całą opiekę nad dziećmi tak jak ich matki i babcie, bo przecież kobieta od tego jest
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 11:46   #132
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No dokładnie. Skoro on dziećmi się nie chce zająć, nie chce się z nimi bawić, to pytanie czy on tych dzieci chciał skoro mu tylko wadzą i przeszkadzają w odpoczywaniu po pracy. Ale jak dla mnie wiele ludzi w ogóle nie rozmawia o tym jak ich życie będzie wyglądało po narodzinach dziecka. Nie ustają podziału obowiązków, kwestii wychowania, opieki. A faceci chyba w domyśle zakładają, że ich kobiety przejmą całą opiekę nad dziećmi tak jak ich matki i babcie, bo przecież kobieta od tego jest
Autorka pisała, że jak zaszła w drugą ciążę to spoko, bo i tak kiedyś planowali. Więc raczej chciał. Nawet jakby teraz się rozmyślił to co z tego? Jest ojcem i ma obowiązki ojca. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:53   #133
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No jest jednoznaczne.

Jeśli ktoś mi mówi, że zajmuje się domem, to ja oczekuję, że będzie ugotowane, wyprane i posprzątane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja nie traktuje swojego partnera jak służącego

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Wszystko też zależy jakie są dzieci. Koleżanka ma dwójkę i w sumie nie wiem czy one takie są czy oni nad nimi nie panują. Cały czas wrzaski, krzyki, nie można na chwilę z oka spuścić, bo zaraz sobie krzywdę zrobią, bardzo absorbujące. Zawsze mi się żali, że ona to gotuje po nocach jak dzieci śpią, bo przy nich nie ma jak, ale z drugiej strony ona dzieci do żłobka i przedszkola nie oda. Jedno ma roczek to nie, bo jej szkoda takie małe dawać, poza tym pierwsze nie chodziło. Starsze ma prawie 3 latka, ale jak siedzi w domu to po co go będzie do przedszkola dawać. No nie wiem po co, może żeby kawę w spokoju wypić, a przede wszystkim nie gotować w nocy. Dziwi mnie, że można sobie pomóc, ale ktoś woli być męczennikiem. Myślę, że u Autorki może być podobnie.
Tego tez nie rozumiem, osobiscie uwazam, że zarówno rodzicom, jak i dzieciom przedszkole daje wiele korzysci.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:53   #134
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez Basia303030 Pokaż wiadomość
To jest raz .
A dwa nawet jeśli umówili się że Autorka zajmie się domem to jak każdemu należy jej się odpoczynek i trochę czasu dla Siebie ,nie może non stop tylko latać na szmacie z dzieckiem na rękach bo się dziewczyna wykończy. Jeśli małżonek nie chce odciążyć Autorki to niech zatrudnią kogoś do pomocy. tyle.
nie wiem po co ustawia sobie takie wysokie poprzeczki?jak tu pisala jedno dziecko jest juz starsze nie wiem czy jest w przedszkolu ale jak nie jest to czas je poslac
mozna spokojnie ogarnac chate na basic level w godzine a jakies szorowanie lazienek i inne rzeczy robic w weekendy jak maz jest w domu i wowczas A)moze zajac sie dziecmi
B) moze sam ta lazienke wyszorowac czy poukladac ubrania w szafkach czy co tam jeszcze jest do roboty
dla mnie tak jak dla limonki jesli ktos mowi ze zamiast pojsc do pracy bedzie zajmowal sie domem oznacza ze tym domem chce i bedzie sie zajmowal czyli sprzata gotuje i zajmuje sie dziecmi
jesli jej sie to znudzilo pora oddac dzieci do zlobka/przedszkola i isc do pracy a obowiazki domowe podzielic na pol
nie tylko maz autorki zrobil te drugie dziecko,autorka rowniez wiedziala na co sie pisze miala juz jedno dziecko ,widziala jak wyglada u nich w relacji"zajmowanie sie domem" zdecydowala sie na drugie wiedzac ze maz po pracy (fizycznej przychodzi do domu styrany i chce odpoczac.jesli jej taka postawa nie pasowala trzeba bylo przemyslec robienie drugiego dziecka jako ze pierwsze bylo juz odchowane i moglo pojsc do przedszkola a autorka do pracy
sama mialam dwoje dzieci,dwa razy wrocilam do pracy po 9 miesiacach od ich urodzenia i jakos ogarnialismy dom i opieke ,osoba ktora zostaje w domu ma wiecej mozliwosci odpoczynku moze sie polozyc na godzinke w trakcie dnia jak dziecko ma drzemke ,sama sobie ustala co robi w danym dniu nie musi zasuwac pucowac wszystkiego codziennie ,opieka nad dwojka dzieci w tym jednym w wieku przedszkolnym nie jest jakas harowka o ile nie narzucasz sobie jakis odrealnionych standardow
dla mnie rozwiazanie jest proste autorka musi powiedziec mezowi ze ta rola juz jej nie odpowiada i chce wrocic do pracy,powinni poszukac zlobka,przedszkola dla dzieci i po pracy obydwoje powinni ogarniac gotowanie i sprzatanie plus zajmowanie sie dziecmi ,wowczas kazde zasmakuje zycia tej drugiej osoby ktora uwaza za leniwa ;-)
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:57   #135
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89073481]No to niech zwolni żonę, bo nie daje rady.


W ogóle gdzie tu jakakolwiek miłość? Jedna strona nie wyrabia się z pracą, więc siedzę na dupie i grymaszę, bo tam brudno i tam... Koleżance z pracy poświęci się chwilę jak nie wyrabia, a tu mąż nie może, bo umówił się z żoną inaczej. Małżeństwo, niby najbliżsi sobie ludzie [/QUOTE]Nie zwolni jej, bo to nie jest umowa o pracę, tylko umowa między dorosłymi partnerami.

Gdybyśmy mówili o pracy zresztą, to też rozmawia się z przełożonym, że ma się za dużo obowiązków, po prostu.

A nie ich nie wykonuje i ma się gdzieś, niech się szef domyśli, że mamy za dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:02   #136
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 982
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-01-13 o 12:03
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:03   #137
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez morning_coffee Pokaż wiadomość
No właśnie nie jest, bo przy małym dziecku często może zwyczajnie nie wystarczyć na coś czasu. Jak napisała PaulinciaKWC nie da się jednocześnie karmić dziecka, układać go do snu, mieszać w garach i jeszcze lać płyn do pralki. Czasami dziecko pochłonie tyle czasu, że podłoga np. będzie niezmyta albo drugie danie niezrobione.
po dziecku jest wystarczająco dużo sprzątania na bieżąco, więc nie dziwię się, że pewne obowiązki schodzą na dalszy plan i panu sie wydaje, że nic jest niezrobione. Moze jakby sie przejechał na rozrzuconej marchewce z obiadu to by zmienił zdanie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:09   #138
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89073524]nie wiem po co ustawia sobie takie wysokie poprzeczki?jak tu pisala jedno dziecko jest juz starsze nie wiem czy jest w przedszkolu ale jak nie jest to czas je poslac
mozna spokojnie ogarnac chate na basic level w godzine a jakies szorowanie lazienek i inne rzeczy robic w weekendy jak maz jest w domu i wowczas A)moze zajac sie dziecmi
B) moze sam ta lazienke wyszorowac czy poukladac ubrania w szafkach czy co tam jeszcze jest do roboty
dla mnie tak jak dla limonki jesli ktos mowi ze zamiast pojsc do pracy bedzie zajmowal sie domem oznacza ze tym domem chce i bedzie sie zajmowal czyli sprzata gotuje i zajmuje sie dziecmi
jesli jej sie to znudzilo pora oddac dzieci do zlobka/przedszkola i isc do pracy a obowiazki domowe podzielic na pol
nie tylko maz autorki zrobil te drugie dziecko,autorka rowniez wiedziala na co sie pisze miala juz jedno dziecko ,widziala jak wyglada u nich w relacji"zajmowanie sie domem" zdecydowala sie na drugie wiedzac ze maz po pracy (fizycznej przychodzi do domu styrany i chce odpoczac.jesli jej taka postawa nie pasowala trzeba bylo przemyslec robienie drugiego dziecka jako ze pierwsze bylo juz odchowane i moglo pojsc do przedszkola a autorka do pracy
sama mialam dwoje dzieci,dwa razy wrocilam do pracy po 9 miesiacach od ich urodzenia i jakos ogarnialismy dom i opieke ,osoba ktora zostaje w domu ma wiecej mozliwosci odpoczynku moze sie polozyc na godzinke w trakcie dnia jak dziecko ma drzemke ,sama sobie ustala co robi w danym dniu nie musi zasuwac pucowac wszystkiego codziennie ,opieka nad dwojka dzieci w tym jednym w wieku przedszkolnym nie jest jakas harowka o ile nie narzucasz sobie jakis odrealnionych standardow
dla mnie rozwiazanie jest proste autorka musi powiedziec mezowi ze ta rola juz jej nie odpowiada i chce wrocic do pracy,powinni poszukac zlobka,przedszkola dla dzieci i po pracy obydwoje powinni ogarniac gotowanie i sprzatanie plus zajmowanie sie dziecmi ,wowczas kazde zasmakuje zycia tej drugiej osoby ktora uwaza za leniwa ;-)[/QUOTE]W punkt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:17   #139
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89073524]nie wiem po co ustawia sobie takie wysokie poprzeczki?jak tu pisala jedno dziecko jest juz starsze nie wiem czy jest w przedszkolu ale jak nie jest to czas je poslac
mozna spokojnie ogarnac chate na basic level w godzine a jakies szorowanie lazienek i inne rzeczy robic w weekendy jak maz jest w domu i wowczas A)moze zajac sie dziecmi
B) moze sam ta lazienke wyszorowac czy poukladac ubrania w szafkach czy co tam jeszcze jest do roboty
dla mnie tak jak dla limonki jesli ktos mowi ze zamiast pojsc do pracy bedzie zajmowal sie domem oznacza ze tym domem chce i bedzie sie zajmowal czyli sprzata gotuje i zajmuje sie dziecmi
jesli jej sie to znudzilo pora oddac dzieci do zlobka/przedszkola i isc do pracy a obowiazki domowe podzielic na pol
nie tylko maz autorki zrobil te drugie dziecko,autorka rowniez wiedziala na co sie pisze miala juz jedno dziecko ,widziala jak wyglada u nich w relacji"zajmowanie sie domem" zdecydowala sie na drugie wiedzac ze maz po pracy (fizycznej przychodzi do domu styrany i chce odpoczac.jesli jej taka postawa nie pasowala trzeba bylo przemyslec robienie drugiego dziecka jako ze pierwsze bylo juz odchowane i moglo pojsc do przedszkola a autorka do pracy
sama mialam dwoje dzieci,dwa razy wrocilam do pracy po 9 miesiacach od ich urodzenia i jakos ogarnialismy dom i opieke ,osoba ktora zostaje w domu ma wiecej mozliwosci odpoczynku moze sie polozyc na godzinke w trakcie dnia jak dziecko ma drzemke ,sama sobie ustala co robi w danym dniu nie musi zasuwac pucowac wszystkiego codziennie ,opieka nad dwojka dzieci w tym jednym w wieku przedszkolnym nie jest jakas harowka o ile nie narzucasz sobie jakis odrealnionych standardow
dla mnie rozwiazanie jest proste autorka musi powiedziec mezowi ze ta rola juz jej nie odpowiada i chce wrocic do pracy,powinni poszukac zlobka,przedszkola dla dzieci i po pracy obydwoje powinni ogarniac gotowanie i sprzatanie plus zajmowanie sie dziecmi ,wowczas kazde zasmakuje zycia tej drugiej osoby ktora uwaza za leniwa ;-)[/QUOTE]Zgadzam się.

Inna sprawa, że ja dzieci nie mam, więc problem znam tylko z opowieści.

Więc dla mnie cały dzień siedzenia w domu to aż nadto, żeby go ogarnąć.

Może się mylę, ale clue całej historii polega na tym, że mąż autorki ma takie same pojęcie o tym, co i ja, więc dla niego też pewnie autorka przesadza.

Może przesadza, może nie. Ale po to właśnie on musi zostać z dziećmi sam, żeby się przekonać, jak ciężka to praca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Narzekała, a nie rozmawiała i nie przedstawiała rozwiązania.

Trzeba na spokojnie usiąść, wytłumaczyć swoje stanowisko i wyjaśnić swoje oczekiwania, a nie marudzić pod nosem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 12:20   #140
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89073511]Autorka pisała, że jak zaszła w drugą ciążę to spoko, bo i tak kiedyś planowali. Więc raczej chciał. Nawet jakby teraz się rozmyślił to co z tego? Jest ojcem i ma obowiązki ojca. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny.[/QUOTE]


Niby planowali, ale w bliżej nieokreślonym terminie i nagle 'okazało się', że jest w ciąży. Jasne, to nie zmienia faktu, że facet to dziecko zrobił, jest ojcem i dziećmi powinien się zajmować. Ale Autorka też nawaliła i to mocno. Już z jednym dzieckiem nie dawała rady, wszystko było na jej głowie, ale nie odzywała się, bo przecież książę zmęczony był. W takiej sytuacji powinna się mocno zastanowić nad kolejną ciążą, a przynajmniej powiedzieć partnerowi, że drugie ok, ale trzeba zmienić pierwotny układ, bo ona nie wyrabia. Zastanawia mnie jeszcze czy tam przypadkiem nie ma przemocy finansowej skoro ona boi się odezwać. Zakładam, że facet może jej mówić, że jest jedynym żywicielem rodziny, więc niech nie marudzi. Ja na jej miejscu szybciutko zaczęłabym szukać pracy żeby nie zostać na lodzie.


Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
ja nie traktuje swojego partnera jak służącego

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------



Tego tez nie rozumiem, osobiscie uwazam, że zarówno rodzicom, jak i dzieciom przedszkole daje wiele korzysci.

Niby starsze poszło do przedszkola jak była w drugiej ciąży, ale pytanie czy nadal tam chodzi.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:33   #141
Basia303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 137
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89073524]nie wiem po co ustawia sobie takie wysokie poprzeczki?jak tu pisala jedno dziecko jest juz starsze nie wiem czy jest w przedszkolu ale jak nie jest to czas je poslac
mozna spokojnie ogarnac chate na basic level w godzine a jakies szorowanie lazienek i inne rzeczy robic w weekendy jak maz jest w domu i wowczas A)moze zajac sie dziecmi
B) moze sam ta lazienke wyszorowac czy poukladac ubrania w szafkach czy co tam jeszcze jest do roboty
dla mnie tak jak dla limonki jesli ktos mowi ze zamiast pojsc do pracy bedzie zajmowal sie domem oznacza ze tym domem chce i bedzie sie zajmowal czyli sprzata gotuje i zajmuje sie dziecmi
jesli jej sie to znudzilo pora oddac dzieci do zlobka/przedszkola i isc do pracy a obowiazki domowe podzielic na pol
nie tylko maz autorki zrobil te drugie dziecko,autorka rowniez wiedziala na co sie pisze miala juz jedno dziecko ,widziala jak wyglada u nich w relacji"zajmowanie sie domem" zdecydowala sie na drugie wiedzac ze maz po pracy (fizycznej przychodzi do domu styrany i chce odpoczac.jesli jej taka postawa nie pasowala trzeba bylo przemyslec robienie drugiego dziecka jako ze pierwsze bylo juz odchowane i moglo pojsc do przedszkola a autorka do pracy
sama mialam dwoje dzieci,dwa razy wrocilam do pracy po 9 miesiacach od ich urodzenia i jakos ogarnialismy dom i opieke ,osoba ktora zostaje w domu ma wiecej mozliwosci odpoczynku moze sie polozyc na godzinke w trakcie dnia jak dziecko ma drzemke ,sama sobie ustala co robi w danym dniu nie musi zasuwac pucowac wszystkiego codziennie ,opieka nad dwojka dzieci w tym jednym w wieku przedszkolnym nie jest jakas harowka o ile nie narzucasz sobie jakis odrealnionych standardow
dla mnie rozwiazanie jest proste autorka musi powiedziec mezowi ze ta rola juz jej nie odpowiada i chce wrocic do pracy,powinni poszukac zlobka,przedszkola dla dzieci i po pracy obydwoje powinni ogarniac gotowanie i sprzatanie plus zajmowanie sie dziecmi ,wowczas kazde zasmakuje zycia tej drugiej osoby ktora uwaza za leniwa ;-)[/QUOTE]

Autorka przecież napisała że drugie dziecko nie do końca pojawiło się w planowanym czasie.
Poza tym dziewczyna jest zależna od dziecka może odpocząć /przespać się wtedy gdy dziecko ma drzemkę a wstać musi wtedy gdy malec się obudzi Jeśli dziecko nie chce drzemki to Autorka również jej nie będzie miała.Dzieciaków nie obchodzi fakt ze Autorka jest zmęczona A co nieodrealnionych standardów to się zgadzam również myślę że nie wszystko musi być idealnie i perfekcyjnie zrobione ,tylko kto narzuca komu te wybujałe standardy? no niestety mąż despota.

Edytowane przez Basia303030
Czas edycji: 2022-01-13 o 12:38
Basia303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:46   #142
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 982
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:47   #143
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
O to to. Po pracy jasne, że mąż niech np. 2 godziny odpocznie, ale potem z 2 może spokojnie poświęcić dzieciom i jakimś domowym obowiązkom.
A ja nie ogarniam tego odpoczynku po pracy. Dzieci są stęsknione za tata, a zamiast czasu z nim to mają czekać aż jaśnie pan odpocznie. Przy dzieciach człowiek jest mega zmęczony sama ich obecnością dzień w dxien przez całe dnie, a z kolei jak się wraca z pracy to zabawa z dziećmi jest miłą odskocznia. Wiec to raczej osoba, ktors siedzi z dzieciakami poeinna miec chociaż godzinę wolnego po pracy osoby wychodzącej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:56   #144
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość
A ja nie ogarniam tego odpoczynku po pracy. Dzieci są stęsknione za tata, a zamiast czasu z nim to mają czekać aż jaśnie pan odpocznie. Przy dzieciach człowiek jest mega zmęczony sama ich obecnością dzień w dxien przez całe dnie, a z kolei jak się wraca z pracy to zabawa z dziećmi jest miłą odskocznia. Wiec to raczej osoba, ktors siedzi z dzieciakami poeinna miec chociaż godzinę wolnego po pracy osoby wychodzącej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też tego nie ogarniam. Ja też pracuję i jakoś kurde po pracy najpierw ogarniam zakupy, sprzątam, gotuję, piorę, wychodzę ze znajomymi, na fitness, a nie zalegam na kanapie. No kurde większość dorosłych pracuje i ma obowiązki
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 13:10   #145
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zgadzam się.

Inna sprawa, że ja dzieci nie mam, więc problem znam tylko z opowieści.

Więc dla mnie cały dzień siedzenia w domu to aż nadto, żeby go ogarnąć.

Może się mylę, ale clue całej historii polega na tym, że mąż autorki ma takie same pojęcie o tym, co i ja, więc dla niego też pewnie autorka przesadza.

Może przesadza, może nie. Ale po to właśnie on musi zostać z dziećmi sam, żeby się przekonać, jak ciężka to praca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Narzekała, a nie rozmawiała i nie przedstawiała rozwiązania.

Trzeba na spokojnie usiąść, wytłumaczyć swoje stanowisko i wyjaśnić swoje oczekiwania, a nie marudzić pod nosem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zajmowanie się dziećmi zabiera czas, a 2 to już w ogóle. Ja będąc z 2 w domu nie robię najczęściej nic innego niż zajmowanie sie nimi, przygotowanie jedzenia i jakiś relaks i mój mąż tak samo, z tym, ze on nie gotuję to jakieś prsnie wstawi czy powiesi. Bo małe dziecii nie bawią się same, pewnie możesz zamknąć w kojcu i puścić bajki na 4 h, ale no to nie o to chodzi w zajmowaniu sie dziećmi. Dla mnie kiesy jestem w domu z dziećmi to priorytetrm sa dzieci, nie sprzątanie, wymyślam zabawy, czytam im książki itd. A jak mam wolna chwile to nie latam z mopem tylko np ide wziąć prysznic, wypić na spokojnie kawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 13:18   #146
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 982
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-01-13 o 13:19
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 13:21   #147
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

To wychodzi na to, że ja z tz powinniśmy zarosnąć brudem (jeszcze nie widzę żebyśmy zarastali), bo zarówno ja jak i on pracujemy. Tz ma jeszcze dodatkowa pracę w domu. No kurde, jak on widzi,że trzeba podłogi umyć to bierze mopa i myje, jak widzi,że pranie wisi i czeka na ściągnięcie to też ściąga. Tak samo ja, jak widzę,że wypadałoby posprzątać kibelek czy wstawić pranie,bo już wyłazi z kosza to wstawiam. Oboje pracujemy, oboje jesteśmy zmęczeni po pracy,ale hello, ktoś to musi robić. Dlaczego tylko ja? Jeśli nam się już na prawdę nie chce to czasem odpuszczamy,ale no nie jest tak,że cały dom jest na mojej głowie. A nie mamy dzieci. Jak by były to dopiero byłby hardcor. Autorko ty nie powinnaś swojemu facetowi pokazywać paluszkiem co jest do zrobienia(on powinien to sam widzieć). Dom to nie hotel. Tak samo opieka nad dziećmi. Sorry ale już z samej tęsknoty (mąż jest cały dzień poza domem) jak wraca do domu to by się dziećmi zajął. Jego są chyba więc to jego obowiązek, tak samo jak Twój.
Ja uważam,że powinnaś iść do pracy. Dzieci do żłobka czy przedszkola. Wtedy by wam się dopiero życie wywróciło. Może to coś by pomogło i mezulek by się nie zasłaniał praca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 13:31   #148
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja po prostu sobie tego nie wyobrażam. Że dzieci mają przez 2 h udawać, że taty nie ma. Naprawdę nie trzeba nie wiadomo jak fizycznie angażować się w zabawę, wystarczy po prostu z tymi dziećmi być i poświęcać im uwagę. No i większość ludzi wraca do domu kol 17 lub 18 to właściwie po 2 h to już często powoli jest przygotowanie do snu. U nas dzieci dlugi czas chodziły spać ok 20.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 13:37   #149
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość
Ja po prostu sobie tego nie wyobrażam. Że dzieci mają przez 2 h udawać, że taty nie ma. Naprawdę nie trzeba nie wiadomo jak fizycznie angażować się w zabawę, wystarczy po prostu z tymi dziećmi być i poświęcać im uwagę. No i większość ludzi wraca do domu kol 17 lub 18 to właściwie po 2 h to już często powoli jest przygotowanie do snu. U nas dzieci dlugi czas chodziły spać ok 20.
Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość

To inna kwestia. Przecież dzieci nie siedzą do nocy. Poza tym dla mnie bezsensu jest planowanie dzieci kiedy z góry wiadomo, że jedno z rodziców nie będzie miało czasu na opiekę nad dzieckiem bo długo pracuje albo wyjeżdża w częste delegacje. Osobiście najpierw bym się zastanowiła czy można zmienić pracę żeby mieć więcej. Nie wyobrażam sobie, że tylko ja się zajmuję dziećmi. Nie fundowałabym dzieciom ojca, którego ciągle nie ma w domu, jak jest to śpi albo jest zmęczony.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 14:03   #150
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jestem kurą domową. Mam prawo być zmęczona czy zasługuję tylko na krytykę?

Cytat:
Napisane przez Basia303030 Pokaż wiadomość
Autorka przecież napisała że drugie dziecko nie do końca pojawiło się w planowanym czasie.
Poza tym dziewczyna jest zależna od dziecka może odpocząć /przespać się wtedy gdy dziecko ma drzemkę a wstać musi wtedy gdy malec się obudzi Jeśli dziecko nie chce drzemki to Autorka również jej nie będzie miała.Dzieciaków nie obchodzi fakt ze Autorka jest zmęczona A co nieodrealnionych standardów to się zgadzam również myślę że nie wszystko musi być idealnie i perfekcyjnie zrobione ,tylko kto narzuca komu te wybujałe standardy? no niestety mąż despota.
co to znaczy" pojawilo sie "w nieodpowiednim czasie?
o ile mi wiadomo czlowiek myslacy decyduje kiedy i czy wogole zajdzie w ciaze,dzieci nie pojawiaja sie z nienacka nad tym mamy pelna kontrole
autorka napisala ze jej pierwsze dziecko poszlo do przedszkola zgaduje ze nadal do niego chodzi
jakie rachunki ona ogarnia?mozna przeciez w banku wszystko ustawic zeby schodzilo w odpowiednim czasie,pranie samo sie robi w pralce wrzucenie ubran do pralki zajmuje 5 min.wyjecie i powieszenie(wlozenie do suszarki)tez 5 min.co do zakupow to tu moglaby zamawiac online albo robic zakupy raz w tygodniu z mezem (planowac menu na caly tydzien)ewentualne male rzeczy maz by mogl po drodze do domu zakupic -to juz jest zla organizacja ze nie umieja tego ogarnac
co do obiadow to tez uwazam ze to nie ejst jakis kosmos ile mozna obiad gotowac ile czasu to zajmuje?obranie jakis ziemniakow czy innych warzyw dzieciaka wlozyc do kojca czy w foteliku posadzic,pokroic co trzeba cos tam wrzucic do piekarnika czy do garnka i samo sie gotuje,przeciez nie musi gotowac 3 daniowych obiadow
ja sama rowniez nie chcialabym wrocic do czasow w ktorych siedzialm w domu z dzickiem nie dlatego ze nie mialam czasu pierdnac ale dlatego ze strasznie mnie to nudzilo,i tez mialam dwoje dzieci z roznica wieku 3 lata a mialam czas i ksiazke poczytac i pojsc do mojej mamy albo lazic sobie po parku,w chacie nie mialam wszystkiego na polysk ale pranie bylo zrobione i jedzenie tez ugotowalam krotko przed przyjsciem meza z pracy (dla niego) bo sama jadlam cokolwiek mi sie zachcialo w czasie kiedy ja sama bylam glodna.
odkurzalam w czasie gdy dzieci cos ogladaly w tv (moja mama tez tak robila-nozki do gory ;-) jak widze kurz na meblach w sloneczny dzien to zetre nie trzeba robic tego codziennie i sie zarzynac
jakbym pracowala fizycznie to popracy tez bym chciala zjesc cos i usiasc na chwile ,jak facet wraca 17-18 do domu (nie wiem ile godzin pracuje fizycznie) to mu sie nie dziwie ze jest zmeczony i chce usiasc w spokoju .oczywiscie zdecydowal sie na dzieci wiec nie probowalabym ich uspokajac,zabierac z jego pola widzenia bo niestety tai jest urok tej decyzji ze musi teraz z nimi zyc pod jednym dachem ale nie oczekiwalabym ze bedzie teraz pral prasowal i gotowal obiad
malzenstwo autorki nie przetrwalo proby posiadania dzieci,tak sie zdarza w wielu malzenstwach i moim zdaniem jest przyczyna wiekszosci rozwodow ,ludzie decyduja sie na powiekszenie rodziny nie zdajac sobie sprawy w co sie pakuja,o ile przy pierwszym dziecku jest to zrozumiale o tyle pozwalanie aby los decydowal o tym czy bedziemy mieli wiecej dzieci(pojawilo sie) jest juz wielce nierozsadne szczegolnie jak sa zgrzyty i niedomowienia po pierwszym dziecku
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-23 16:00:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.