Red flag? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-17, 00:05   #1
twowalls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 13

Red flag?


Hej. Pewnie będzie na mnie lincz, że jestem dziecinna. Możliwe, że słusznie. Aż mi trudno uwierzyć, że takie coś spędza mi sen z powiek (hiperbolizuje)

Dla jasności, nastolatką nie jestem. Mam 25 lat. Mój facet ma 28. Tym bardziej mi wstyd, że mam taki 'problem'.

Jesteśmy razem ze sobą krótko, jakoś półtora miesiąca Opiszę wam jak ten związek póki co rokuje.

Poznaliśmy się na grupce tematycznej fb, jesteśmy z tego samego miasta. Po tygodniu intensywnego pisania spotkaliśmy się. Poznawaliśmy się powoli. Ja już byłam w nim zakochana od pierwszego wejrzenia, ale nie dałam po sobie poznać. Dopiero na szóstym spotkaniu on ruszył naszą relację do przodu, doczekałam się Byliśmy na pizzy, kazał mi zamknąć oczy i mnie pocałował Powiedział, że się zauroczył mną i chce ze mną spróbować zbudować coś pięknego. Było to konkretnie 8 stycznia i jesteśmy razem od tego dnia.

Facet mi nie dawał żadnych sygnałów do niepokoju. Nasze spotkania potrafiły trwać nawet od rana do wieczora jak mieliśmy wolny dzień. Starał się bardzo, spędzaliśmy ciekawie czas. Chemia między nami jest ogromna choć nie poszliśmy jeszcze do łóżka, bo nie jestem gotowa. Usłyszałam od niego 'kocham Cię' po 2 tygodniach oficjalnego bycia razem, nie planował mi tego powiedzieć tak szybko i sama się zdziwiłam. Wcześniej tylko słyszałam 'uwielbiam Cię', 'podobasz mi się', 'mam nadzieję, że nam wyjdzie'. Więc to był szok usłyszeć te słowa tak szybko. Ale odebrałam to pozytywnie. Nie poznałam jeszcze jego rodziny ani znajomych, ale wiem, że rodzina wie i część jego znajomych o moim istnieniu. Nie wydaje się jakby miał coś do ukrycia. Przy mnie potrafi odczytać wiadomość na fejsie, czasem mi pokaże co ktoś do niego napisał (np. jak ktoś wyśle śmiesznego mema czy coś). Wiem, że planuje mnie poznać ze swoimi znajomymi, bo stosuje słówka typu 'musisz poznać X i Y, jak wrócą z skądś tam to postaram się zaaranżować spotkanie', 'tego mojego kolegę to też musisz poznać', itd. Jak byłam u niego to akurat wpadła jego mama oddać mu klucze od samochodu i bez problemu mnie przedstawił jako swoją dziewczynę. W maju jego znajomy ma wesele, dostał zaproszenie z osobą towarzyszącą i też mi powiedział, że jak nasz związek się rozwinie dalej to chce, żebym z nim poszła. Między spotkaniami do mnie pisze, na dzień dobry, na dobranoc, nie piszemy non stop, ale mnie informuje o ważniejszych częściach swojego dnia. Co 2/3 dni też do mnie zadzwoni, ja też czasem dzwonię i potrafimy wisieć na słuchawce przez 2 godziny.

Wszystko miodzio, wygląda cukierkowo. ALE irytuje mnie fb. Mi to tam lotto czy mam status związku, obecnie nie mam zaznaczone nic. Ale on ma zaznaczone 'wolny' i jak sprawdzałam ten status jest widoczny nawet dla osób nieznajomych. Gdyby miał pusto to bym o tym nie myślała, ale te 'wolny' działa na mnie jak płachta na byka. Temat zagaiłam, ale nie chciałam naciskać i nic konkretnego się nie dowiedziałam. Rzuciłam specjalnie żartem odnośnie statusów i palnęłam co on myśli o ustawianiu tego. Powiedział, że nie chce tego ustawiać narazie. Nie wytłumaczył czemu. Ja tematu nie drążyłam, już się nie dopytywałam czemu ma ten nieszczęsny 'wolny', bo nie chciałam robić dziwnej sytuacji, mi samej głupio, że to dla mnie problem. To są początki związku i nie chce, żeby mnie odebrał jakoś źle.

Pomyślałam, że może to dla niego za szybko. Jesteśmy razem krótko, on sam mi kiedyś powiedział, że słowa 'kocham Cię' były szczere, że dużo do mnie czuje, często powtarza, że jest zakochany, że mu zależy, ale tak na serio to zobaczymy co będzie za pół roku kiedy nam haj emocjonalny minie. Ale on ma przeczucie jakby był już mnie pewien

No i poprostu chciałam, żebyście na mnie wylali kubeł zimnej wody. Uspokoiły. Że ja sobie wymyślam problemy z tym statusem. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Niestety nie chce kolejny raz wyskakiwać do niego z tym tematem, żeby chociaż ten wolny usunął, bo wyjdę już na totalną wariatkę, może do tego wrócę za 2/3 miesiące. Ale no ten status nie daje mi spokoju.

Dodam, że może przejmuje się takimi pierdołami, bo mój ex przyprawiał mi rogi (pomimo statusu na fb) I po prostu jeszcze w tym nowym związku nie mam takiej siły, aby zaufać odrazu na 100% i może stąd szukam jakiś powodów do obaw.
twowalls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 08:00   #2
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Red flag?

To niech są pierdoły, jak ktoś jest w związku to nie powinien kłamać, że jest wolny. Owszem można nie przejmować się Facebookiem, czyli mało co tam wrzucać albo w ogóle nie mieć konta, ale nie powinien kłamać, że jest wolny. Szczególnie, jeśli poznaliście się przez FB - wygląda mi na to jakby dalej chciał mieć tam otwartą furtkę, żeby poznawać dziewczyny. Tak samo jakby nie chciał usunąć konta na portalu randkowym, też by to było podejrzane. Ja bym go chyba wprost zapytała "czemu kłamiesz na FB, że jesteś wolny?" Przecież status związku można w ogóle usunąć. Poza tym martwi mnie, że nie czujesz się na siłach z nim o tym porozmawiać, jak nie możecie swobodnie rozmawiać o takich rzeczach, boisz się mu przyznać jak się czujesz ze wstydu, co on sobie pomyśli, to brzmi trochę toksycznie :/
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 08:00   #3
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Red flag?

Przez większość związku miałam status "wolny". Nie miałam potrzeby tego zmieniać.
Poza tym może on niespecjalnie chce ustawiać inny status, bo to świeży związek no i po pierwsze może być jeszcze różnie, może też nie chce już o sobie wrzucać na fb tak prywatnych informacji.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 08:01   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 100
Dot.: Red flag?

Przecież to jakaś totalna pierdoła. Na moim Facebooku też nie pokazuję męża, można pomyśleć, że jestem wolna. To moja prywatna sprawa, kto wie, ten wie, reszta im mniej wie, tym lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 08:16   #5
twowalls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 13
Dot.: Red flag?

Ja nie muszę mieć statusu, dostawać gratulacji z okazji związku. Ale chciałabym, aby on wpisał ten związek albo nie miał tam poprostu nic.. Bo mnie to mierzi. O innych sprawach umiem z nim rozmawiać normalnie, mówię co myślę, ale przy tym mam opory. Bo nie chce wyjść na osobe co sie czepia o pierdoły. Nawet nie wiem jak zacząć taką rozmowę. 'Śledziłam Cie na fb i widze, że masz status wolny, możesz to usunąć?' o.o Nie wiem czy to dobrze brzmi. Czuje się też dziecinnie, że sie przejmuje takimi pierdołami, ale sie no przejmuje. Dodam, że on ten status miał od bardzo dawna, znamy sie kilka msc i ten status zawsze tak widniał, wiec sie ludze ze mu sie tego zmieniac nie chce niz to, ze sie podkopuje pod pisanie z jakimis laskami. Ale no bym wolala, zeby tego tam nie było. Sama kiedyś zagadałam do kolegi,który miał status 'wolny', a potem sie okazało, że ma dziewczyne od ponad roku.
twowalls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 08:37   #6
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Red flag?

Normalnie z nim porozmawiaj, np "czemu dalej trzymasz status wolny na Facebooku ? dziwnie się z tym czuję". Jak oficjalnie jesteście razem, przedstawił cię jako swoją dziewczynę na przykład mamie, to nie powinien trzymać takiego fałszywego statusu Dla mnie takie kłamanie by było nie w porządku, niezależnie czy na fb czy na żywo, tak samo jak trzymanie na przykład konta na tinderze na tym etapie.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 08:38   #7
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Red flag?

No nie uspokoję Cię.
Słowa o tym, że zobaczy jak związek się rozwinie i jeśli coś tam, to jakieś tam plany zostaną zrealizowane, brzmią bardzo źle. Nie powinny padać w zdrowej, fajnej relacji, w której ludzie nie kalkulują, nie kombinują, a po prostu chcą być ze sobą. Podobnie z tym statusem na FB. Tzn - ja nawet nie wiem jaki status ma mój TZ, prawdopodobnie wolny (a jesteśmy razem od 17 lat ale oboje kompletnie nie przywiązujemy do tego wagi. Natomiast Twój facet powiedział że nie chce zmieniać statusu "na razie". Czyli rozumiem, ma to dla niego znaczenie, tylko z jakiegoś tajemniczego powodu nie chce tego robić, mimo wyznań miłości. No nie klei mi się to.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-17, 08:46   #8
Przytul_Mnie_Dzisiaj
Rozeznanie
 
Avatar Przytul_Mnie_Dzisiaj
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 680
Dot.: Red flag?

Na ustawianie związku jest za szybko, ale moim zdaniem powinien usunąć status wolny.



Druga sprawa jest taka, że facet stosuje love bombing i równie szybko jak zaczął ci wyznawać miłość, może mu się wszystko odmienić, więc lepiej bądź ostrożna. Nie panikuj, ale jeżeli zobaczysz, że się wycofuje to będzie to czerwona flaga.
Przytul_Mnie_Dzisiaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 08:48   #9
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Red flag?

To też prawda, niefajnie to zabrzmiało, że on będzie chciał, żeby z nim pojechała na wesele " jeśli coś tam". Trudno, żeby autorka sobie rezerwowała weekend na to wesele i nie robiła wtedy żadnych innych planów jak on nawet nie jest pewien, czy faktycznie ją będzie chciał zaprosić.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 08:51   #10
twowalls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 13
Dot.: Red flag?

Ok. Nie spodziewałam się takich odpowiedzi. Myślałam, że zostanę wyśmiana z tym statusem. Jak radzicie mi z nim pogadać o usunięciu tego statusu..? Face to face, pisząc, przez telefon? Jakbyście to ubrały w słowa, żeby nie wyjść na jakieś wariatki? Czy może jeszcze z tym tematem odczekać jakiś czas?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
No nie uspokoję Cię.
Słowa o tym, że zobaczy jak związek się rozwinie i jeśli coś tam, to jakieś tam plany zostaną zrealizowane, brzmią bardzo źle. Nie powinny padać w zdrowej, fajnej relacji, w której ludzie nie kalkulują, nie kombinują, a po prostu chcą być ze sobą. Podobnie z tym statusem na FB. Tzn - ja nawet nie wiem jaki status ma mój TZ, prawdopodobnie wolny (a jesteśmy razem od 17 lat ale oboje kompletnie nie przywiązujemy do tego wagi. Natomiast Twój facet powiedział że nie chce zmieniać statusu "na razie". Czyli rozumiem, ma to dla niego znaczenie, tylko z jakiegoś tajemniczego powodu nie chce tego robić, mimo wyznań miłości. No nie klei mi się to.
Mnie to trochę nie dziwi, bo przyznam, że sama mam jakieś lęki i strach przed oszukaniem, odrzuceniem. A równocześnie nie mam złych zamiarów. Będę tego faceta pewniejsza jak upłynie więcej czasu.
twowalls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 09:26   #11
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Red flag?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
No nie uspokoję Cię.
Słowa o tym, że zobaczy jak związek się rozwinie i jeśli coś tam, to jakieś tam plany zostaną zrealizowane, brzmią bardzo źle. Nie powinny padać w zdrowej, fajnej relacji, w której ludzie nie kalkulują, nie kombinują, a po prostu chcą być ze sobą. Podobnie z tym statusem na FB. Tzn - ja nawet nie wiem jaki status ma mój TZ, prawdopodobnie wolny (a jesteśmy razem od 17 lat ale oboje kompletnie nie przywiązujemy do tego wagi. Natomiast Twój facet powiedział że nie chce zmieniać statusu "na razie". Czyli rozumiem, ma to dla niego znaczenie, tylko z jakiegoś tajemniczego powodu nie chce tego robić, mimo wyznań miłości. No nie klei mi się to.

Brzmią bardzo źle? Wg mnie całkowicie racjonalnie. Przecież ta znajomość dopiero raczkuje, więc ciężko snuć jakieś odległe plany ze 100 procentową pewnością, że tak będzie.



Autorko red flag to jest dla tego gościa, że jesteś taką męczybułą i opierasz Waszą relację na tym co jest pokazane na social mediach. Nie wiem jak u Ciebie, ale wśród moich znajomych fb jest już praktycznie nieużywany. Mało kto coś wrzuca, ludzie korzystają głównie z grup tematycznych żeby pozyskać jakieś informacje, a nie obczają czyjeś profile i co na nich jest. Mam znajomych co od lat są w małżeństwie, a mają niepozmieniane statusy, a nawet nazwiska. Serio myślisz, że ktoś będzie wchodził na jego profil i jak zobaczy taki status to zacznie do niego wypisywać i go podrywać? Strasznie niedojrzała jesteś. Takimi rzeczami to się nastolatki w gimnazjum przejmują.



Dla mnie większym red flag byłoby wyznawanie miłości po 2 tygodniach znajomości. Dla mnie to nie jest poważne.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-17, 09:29   #12
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Red flag?

Jesteś strasznie w gorącej wodzie kąpana. Jesteście razem półtorej miesiąca, macie jakąś niebywałą intensywność spotkan i wyznawania sobie uczuc (BTW - to jest prawdziwa czerwona flaga) a Ciebie najbardziej boli status na FB. Trochę chyba za bardzo się wkręciłaś w tą znajomość i jeżeli na tak wczesnym etapie boli Cię status związku to przy ewentualnym zakończeniu relacji chyba wylądowałabyś w gabinecie psychologicznym. Może trochę ochłoń? Poczekaj aż pierwsze emocje opadną i co wtedy się wydarzy.
Pozatym u mnie nie ma takiej siły która zmusiłaby mojego faceta żeby ustawiał sobie jakiś status na fb chyba żebym go zaszantażowała odebraniem dziecka. Sama mam zaznaczoną od lat opcję wolna plus nigdy nie skasowałam konta na Tinderze (chyba je ukryłam). Tak więc dla niektórych to naprawdę kompletnie nic nie znaczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 09:34   #13
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Red flag?

Ale przecież on sobie tego statusu nie ustawił teraz, tylko ma go zapewne w takim ustawieniu od dawna. Więc po prostu nie nastąpiła zmiana. Dla mnie pierdoła.

Tak naprawdę to by mnie niepokoiły te szybkie i dość pochopne wyznania miłości. Uważam, że za dużo i za szybko sobie obiecujesz po tym związku i facecie tak naprawdę go praktycznie nie znając.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 09:37   #14
mikroorganizm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 32
Dot.: Red flag?

Moim zdaniem czerwieńszą flagą jest jego "jak nasz związek się rozwinie dalej to...". Bardzo asekuracyjne, zachowawcze i nie w porządku wobec Ciebie.
Ja bym chyba coś sobie zaplanowała na ten dzień innego po prostu, i przy okazji jakiejś rozmowy wspomniała o tym, a jakby się obruszył, że hola, hola, wesele, to, cóż, myślałam, że to luźne plany i przecież nie wiadomo, co z nami będzie do maja, pojawiła się okazja fajnego wyjazdu, nie wiem o co ma pretensje.

Co do statusu to, owszem, pierdoła, ale jeśli Cię to męczy, to powiedz mu zwyczajnie o tym. Jego reakcja będzie świadczyła o tym, jaki ma do Ciebie stosunek. I nie daj się zbyć, że on nie przywiązuje do tego wagi, bla, bla, bla. Skoro tak mu obojętne, to po co ustawiał, że wolny? A skoro wolny nie jest i mu wszystko jedno, a Tobie nie, to co za problem usunąć, żeby Tobie było milej i spokojnej 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mikroorganizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 09:39   #15
twowalls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 13
Dot.: Red flag?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Brzmią bardzo źle? Wg mnie całkowicie racjonalnie. Przecież ta znajomość dopiero raczkuje, więc ciężko snuć jakieś odległe plany ze 100 procentową pewnością, że tak będzie.



Autorko red flag to jest dla tego gościa, że jesteś taką męczybułą i opierasz Waszą relację na tym co jest pokazane na social mediach. Nie wiem jak u Ciebie, ale wśród moich znajomych fb jest już praktycznie nieużywany. Mało kto coś wrzuca, ludzie korzystają głównie z grup tematycznych żeby pozyskać jakieś informacje, a nie obczają czyjeś profile i co na nich jest. Mam znajomych co od lat są w małżeństwie, a mają niepozmieniane statusy, a nawet nazwiska. Serio myślisz, że ktoś będzie wchodził na jego profil i jak zobaczy taki status to zacznie do niego wypisywać i go podrywać? Strasznie niedojrzała jesteś. Takimi rzeczami to się nastolatki w gimnazjum przejmują.



Dla mnie większym red flag byłoby wyznawanie miłości po 2 tygodniach znajomości. Dla mnie to nie jest poważne.
No ja sama byłam taką dziewczyną. Kolega ze studiów mi się podobał parę lat temu, info ze jest niby 'wolny' wyczytałam z fejsa i zaczęłam zagadywać. Koleś mnie zbył, bo był w związku jak się okazało (i dobrze zrobił). Ale no ten status wprowadził mnie w błąd. Niemniej jednak watpie, że masowo dziewczyny pisza na fejsie do facetów. Jak już mówiłam, mam wgląd do jego fb (w sensie nie ze hasła, tylko jak jestem u niego to ma bez problemu ten portal wlaczony, ze widac jakby ktos do niego napisal, cos tez czasem odpisze przy mnie czy pokaze mi fragment rozmowy bo np jakis smieszny obrazek), tak samo jak jedziemy gdzies to mi kaze trzymac telefon z nawigacja z wlaczonym netem (bo mu sie ta zaczepka popsuła ). No mi sie wydaje, ze jakby jakis harem panien ukrywal to ten telefon by strzegł jak twierdzy. Dlatego raczej nie podejrzewam go o nieuczciwosc z tym statusem (zrestza bez statusu tez mozna zarywac). Ale no jakos wewnetrznie mnie to uwiera po prostu. Że to niedojrzałe - WIEM, zdaje sobie z tego sprawe. Dlatego tu przyszlam, zeby dostac opieprz ze jestem dziecinna, ale odpowiedzi niektore mnie jeszcze utwierdzily w tym zamartwianiu. :/

A co do tego wesela. Dla mnie to zadna czerwona flaga. Spotykamy sie krotko. Nie powiedzial 'jak mi sie zachce to cie zaprosze'. Powiedzial, ze jak dalej bedziemy razem to oczywiscie mnie bierze. I o to do niego nie mam pretensji, bo cos moze szybko przyjsc, tak samo moze sobie szybko pojsc. Ja sama nie jestem go pewna, a nie mam jakis zlych zamiarów, poprostu nie ufam na 100% jeszcze i nie mam gwarancji, ze nam sie uda.

Co do wyznan milosci. To nie jest love bombing. On jest bardzo oszczedny w slowach. Do tamtej pory nawet uslyszalam, ze mnie lubi... On sam stwierdzil, ze powiedzial to za szybko i teraz zaluje, bo chcial z takimi wyznaniami poczekac, ale tak wyszlo i mnie przepraszal, bo nie chcial mnie wystraszyc. Mi sie wydaje ze ma racjonalne podejscie, ok z tym wyznaniem to wyskoczyl, ale ma spiewke 'jak haj emocjonalny minie to bedziemy pewni' i ja sie w sumie z tym zgadzam, bo teraz jest najbardziej intensywna czesc relacji, a hormony i wszystko szaleja
twowalls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 09:42   #16
trzyplusy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 221
Dot.: Red flag?

Wg mnie czepiasz sie. Sa ludzie nie przywiazywujacy wagi to social mediow, statusow itp. Poza tym krotko jestescie razem moze jeszcze nie mial okazji zmienic albo wrecz nie jest swiadomy.
trzyplusy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 09:44   #17
twowalls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 13
Dot.: Red flag?

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;89121081]Jesteś strasznie w gorącej wodzie kąpana. Jesteście razem półtorej miesiąca, macie jakąś niebywałą intensywność spotkan i wyznawania sobie uczuc (BTW - to jest prawdziwa czerwona flaga) a Ciebie najbardziej boli status na FB. Trochę chyba za bardzo się wkręciłaś w tą znajomość i jeżeli na tak wczesnym etapie boli Cię status związku to przy ewentualnym zakończeniu relacji chyba wylądowałabyś w gabinecie psychologicznym. Może trochę ochłoń? Poczekaj aż pierwsze emocje opadną i co wtedy się wydarzy.
Pozatym u mnie nie ma takiej siły która zmusiłaby mojego faceta żeby ustawiał sobie jakiś status na fb chyba żebym go zaszantażowała odebraniem dziecka. Sama mam zaznaczoną od lat opcję wolna plus nigdy nie skasowałam konta na Tinderze (chyba je ukryłam). Tak więc dla niektórych to naprawdę kompletnie nic nie znaczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ta intensywność spotkań to tylko jak się trafił jakiś wolny dzień, bo tez on nie jest z tego miasta co ja (mamy 70 km), wiec wypada troche dluzej posiedzieć.

Z ta historia z Twoim mezem mnie troche uspokoilas, na pewno sobie wymyslam ten problem. Bo ten status on mial od zawsze.
twowalls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 09:49   #18
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Red flag?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Brzmią bardzo źle? Wg mnie całkowicie racjonalnie. Przecież ta znajomość dopiero raczkuje, więc ciężko snuć jakieś odległe plany ze 100 procentową pewnością, że tak będzie.



Autorko red flag to jest dla tego gościa, że jesteś taką męczybułą i opierasz Waszą relację na tym co jest pokazane na social mediach. Nie wiem jak u Ciebie, ale wśród moich znajomych fb jest już praktycznie nieużywany. Mało kto coś wrzuca, ludzie korzystają głównie z grup tematycznych żeby pozyskać jakieś informacje, a nie obczają czyjeś profile i co na nich jest. Mam znajomych co od lat są w małżeństwie, a mają niepozmieniane statusy, a nawet nazwiska. Serio myślisz, że ktoś będzie wchodził na jego profil i jak zobaczy taki status to zacznie do niego wypisywać i go podrywać? Strasznie niedojrzała jesteś. Takimi rzeczami to się nastolatki w gimnazjum przejmują.



Dla mnie większym red flag byłoby wyznawanie miłości po 2 tygodniach znajomości. Dla mnie to nie jest poważne.
No dokładnie. Sto procent się zgadzam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 09:58   #19
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Red flag?

Mój facet przez pół roku miał status "wolny". Któregoś razu jak patrzyliśmy u niego coś na fejsie stwierdziłam, że dla jaj mu zmienię na "w związku". Nawet nie wiedziałam, że to się na tablicy wyświetli. Wszyscy mu tam komentowali z gratulacjami (łącznie z tymi co już dawno wiedzieli). W sumie śmieszne to było. A i jeszcze jego eks zadzwoniła i chciała wszystko wiedzieć na mój temat.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-17, 10:03   #20
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Red flag?

Mnie dziwią słowa "jeśli nasz związek coś tam (sie rozwinie / przetrwa)". Oczywistym jest że nikt nie ma pewności co do związku z krótkim stażem (i długim też). Ale ujmowanie tego w ten sposób w słowa jest słabe i to bardzo. To jest jakieś wyrachowane, asekuracyjne (?). Różnie ludzie budują związki, więc powodzenia, możliwe że wszystko jest OK, ja cieszę się ze u nas w związku tego nie było i nie ma.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:06   #21
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Red flag?

ja zmienilam status z 'wolny' na 'zareczony'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:11   #22
twowalls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 13
Dot.: Red flag?

Przez te różne odpowiedzi to teraz nie wiem czy sie tego czepiać czy nie... :/ W środku wiem, ze moj problem to jakas dziecinada ale tez nie poradze na to ze mnie to uwiera
twowalls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:20   #23
WesolyGrzyb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 126
Dot.: Red flag?

Cytat:
Napisane przez twowalls Pokaż wiadomość
Przez te różne odpowiedzi to teraz nie wiem czy sie tego czepiać czy nie... :/ W środku wiem, ze moj problem to jakas dziecinada ale tez nie poradze na to ze mnie to uwiera
Moim zdaniem to nie powinnaś się pytać obcych ludzi, czy należy się o daną rzecz czepiać tylko nabrać szacunku do własnych odczuć.
Jeden Ci powie, że to pierdoła, a drugi, że to podejrzane, ale co za znaczenie ma ich zdanie? Ważne, że TOBIE przeszkadza i nie umniejszaj sobie, że ktoś inny ma dyktować, jak masz się czuć.
Ja bym na Twoim miejscu po prostu mu powiedziała szczerze, że Cię to niepokoi i czy może ten status zlikwidować. Jeśli on się z Tobą liczy to ja nie widzę problemu - dla mnie byłoby dziwne, gdyby się upierał, że tak ma zostać. Tylko musisz mu wyjaśnić, że Cię to martwi zwyczajnie. Wierz mi, że jak mu zależy to ten status zniknie.

A może boisz się mu powiedzieć nie dlatego, że to "pierdoła" tylko dlatego, że jeśli jakimś trafem on nie będzie tego chciał usunąć to zasieje w Tobie ziarno wątpliwości co do jego intencji?
WesolyGrzyb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:23   #24
agunia1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 17
Dot.: Red flag?

Cytat:
Napisane przez twowalls Pokaż wiadomość
W maju jego znajomy ma wesele, dostał zaproszenie z osobą towarzyszącą i też mi powiedział, że jak nasz związek się rozwinie dalej to chce, żebym z nim poszła..
Dziwne stwierdzenie, jakbys byla na okresie probnym w tym zwiazku. Albo nic nie powinien powiedziec i zaprosic Cie jak bedzie pewny albo zaprosic od razu - wiadomo, ze jak cos sie zepsuje i sie rozstaniecie zaproszenie nie bedzie wazne.

Co do FB - sam brak zmiany statusu bym olala, stwierdzenie ze jeszcze nie jest pewny juz by mnie niepokoilo.
Mowi, ze kocha ale nie jest pewny czy chce oficjalnie napisac ze jestescie para?

Edytowane przez agunia1978
Czas edycji: 2022-02-17 o 10:28
agunia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:25   #25
twowalls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 13
Dot.: Red flag?

Cytat:
Napisane przez WesolyGrzyb Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to nie powinnaś się pytać obcych ludzi, czy należy się o daną rzecz czepiać tylko nabrać szacunku do własnych odczuć.
Jeden Ci powie, że to pierdoła, a drugi, że to podejrzane, ale co za znaczenie ma ich zdanie? Ważne, że TOBIE przeszkadza i nie umniejszaj sobie, że ktoś inny ma dyktować, jak masz się czuć.
Ja bym na Twoim miejscu po prostu mu powiedziała szczerze, że Cię to niepokoi i czy może ten status zlikwidować. Jeśli on się z Tobą liczy to ja nie widzę problemu - dla mnie byłoby dziwne, gdyby się upierał, że tak ma zostać. Tylko musisz mu wyjaśnić, że Cię to martwi zwyczajnie. Wierz mi, że jak mu zależy to ten status zniknie.

A może boisz się mu powiedzieć nie dlatego, że to "pierdoła" tylko dlatego, że jeśli jakimś trafem on nie będzie tego chciał usunąć to zasieje w Tobie ziarno wątpliwości co do jego intencji?
To i to.

Bo gdyby usilnie nie chciał usunąć to by to we mnie zasiało ziarno niepewności i tego się boję, bo nie wiedziałabym jak zareagować w tej sytuacji.

A boję się też powiedzieć, bo mi samej status na fb wydaje się taką dziecinadą, że boję się, że wyjdę jakoś źle, że wgl rozmyślam o takich rzeczach. Bo skoro ten temat poruszyłam 3 dni wcześniej, a teraz bym do tego wróciła to znaczyłoby, że mnie to w jakiś sposób męczyło i nie chciałabym wyjść przez to jakoś źle..
twowalls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:32   #26
WesolyGrzyb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 126
Dot.: Red flag?

Cytat:
Napisane przez twowalls Pokaż wiadomość
A boję się też powiedzieć, bo mi samej status na fb wydaje się taką dziecinadą, że boję się, że wyjdę jakoś źle, że wgl rozmyślam o takich rzeczach. Bo skoro ten temat poruszyłam 3 dni wcześniej, a teraz bym do tego wróciła to znaczyłoby, że mnie to w jakiś sposób męczyło i nie chciałabym wyjść przez to jakoś źle..
To się męcz, żeby "nie wyjść jakoś źle".
Jak dla mnie to masz na tapecie znacznie gorszy problem, niż ten status - nieumiejętność mówienia o swoich potrzebach i zamartwianie się o swój wizerunek kosztem własnego samopoczucia. Może mnie zaraz zjadą, ale ja bym sugerowała terapię, bo bez tych umiejętności trudno będzie zbudować zdrowy związek. Ledwo miesiąc razem i nie umiecie jakiejś błahostki rozwiązać to co będzie, jak przyjdą prawdziwe problemy?
WesolyGrzyb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:38   #27
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Red flag?

Musisz z nim porozmawiać. Ja nie zmieniam statusu na fb, ale mam tę rubrykę ukrytą - tak samo mój TŻ. Przeszkadzałoby mi, gdyby miał widoczny status ustawiony na "wolny".

Dużo ludzi ma status gdzieś, bo tak naprawdę to pierdoła. Może twój chłopak należy do tej kategorii, jednak wtedy - skoro to podobno pierdoła - to powinien wziąć twoje uczucia pod uwagę i ukryć status.

Myślę też, że trochę na wyrost traktujesz jego deklaracje. Ok, układa się, jest super, ale naprawdę nie wierzę, że "kocham cię" po 2 tygodniach jest szczere. Facet trochę w gorącej wodzie kąpany, jak rzuca takimi słowami w ekspresowym tempie.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:40   #28
twowalls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 13
Dot.: Red flag?

Cytat:
Napisane przez WesolyGrzyb Pokaż wiadomość
To się męcz, żeby "nie wyjść jakoś źle".
Jak dla mnie to masz na tapecie znacznie gorszy problem, niż ten status - nieumiejętność mówienia o swoich potrzebach i zamartwianie się o swój wizerunek kosztem własnego samopoczucia. Może mnie zaraz zjadą, ale ja bym sugerowała terapię, bo bez tych umiejętności trudno będzie zbudować zdrowy związek. Ledwo miesiąc razem i nie umiecie jakiejś błahostki rozwiązać to co będzie, jak przyjdą prawdziwe problemy?
Mój lęk przed rozwiązaniem tego problemu powoduje to, że wielu ludzi uważa te statusy za żałosne i boję się wyjść na osobę niedojrzałą, dziecinną (co może jest słuszne). Gdybym była z tym facetem dłużej to bym raczej śmielej do tego podeszła, ale żeśmy krótko to boję się jakiegoś ośmieszenia albo że zmieni zdanie co do mnie skoro rozmyślam nad jakimś głupim statusem. Przyznam też, że terapia by mi się przydała, bo mam mocno zakorzeniony lęk przed odrzuceniem, przed tym, że zmarnuje znowu swój czas na nierokującą relację, dlatego potrzebuje jakiś potwierdzeń, że 'wszystko ok'. Ciężko mi było się zakochać po rozstaniu, długo byłam sama i w końcu mnie 'trafiło', a jestem dość wybredna że tak powiem i ciężko się zakochuję. Tutaj mam taką mieszankę, że jestem zakochana, zależy mi, a równocześnie czuję ogromny lęk przed związkiem, bo boję się zranienia, oszukania, zostawienia. I jak wszystko jest git to musiałam doczepić się tego fejsa i szukam tego problemu na siłę. Zdecydowałam, że powinnam jeszcze raz pogadać z nim, powiedzieć wprost, że mi ten status przeszkadza, bo znając siebie nie przestanę o tym myśleć. U niego to dwa, może trzy kliknięcia, żeby to ukryć, a ja będę myśleć, myśleć, myśleć.
twowalls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:46   #29
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Red flag?

Powinnaś "myśleć, myśleć, myśleć" ale nie o statusie, bo problem jest, tylko nie w wirtualnej przestrzeni a w tym, że się bardzo szybko i mocno zaangażowałaś a pan się zaczyna trochę asekurować. I podejrzewam, że tak naprawdę to Cię męczy, tylko szukasz problemu zastępczego. Pod wpływem zauroczenia padły wielkie słowa... które nie mają prawa mieć poparcia w rzeczywistości, bo za miłością musi iść czas - wspólne przeżycia, doświadczenia.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-02-17 o 10:56
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:55   #30
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Red flag?

Ze statusem to problem z . Dla wielu osób ten status i ten Facebook niewiele znaczy i to co na nim. Ja szczerze mówiąc nie pokazywała bym raczej partnera w internecie.

Bardziej bym jak na czerwoną flagę patrzyła na wyznanie uczuć po dwóch tygodniach. Szybko, szybko... Nie zawsze to zły znak, ale patrząc na to bym się miała na baczności...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-21 13:36:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.