Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;) - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-02-18, 12:44   #3361
mizerna_pani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 62
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Boze włosy wszędzie po myciu dwie szczotki włosów, rozczesuje po nocy - szczotka włosów, poduszka we włosach. Nienawidzę tego ze wszędzie je widzę kiedy to minie!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Piona! Mam to samo, makabra. Dodam jeszcze, że młody cały jest też w moich włosach ��
mizerna_pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 12:52   #3362
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Byłyśmy u neurologa i no nie jest rewelacyjnie. Nie żebym się spodziewała czegoś innego, ale czeka nas mnóstwo pracy, m.in. ćwiczenia Vojty. Już słyszę jej ryk jak będziemy to robić. Własna matkę znienawidzi

A mój siostrzeniec ma rota i wylądował w szpitalu. Nie wiem co mojej siostrze odbiło, że go nie zaszczepiła i wyszło jak wyszło. Dobrze, że nasza zaszczepiona, bo miała z nim ostatnio trochę kontaktu.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Mogę wam oddać moje włosy, mam ich zdecydowanie za dużo. Mąż się śmieje, że młoda, jak się nad nią nachylam, to widzi tylko jakiś krzak z kudłów i okulary
Ja mam od wczoraj podwójną Vojte w domu. Ze Starszakiem i z Młodym. Także, piona maly płacze, oczywiście że tak, ale tylko przestaje go dotykać i od razu się uśmiecha. Nie będzie tak źle. Przy starszym dużo się napłakałam po diagnozie, myślałam że nie dam sobie rady. Ale udało się go pięknie wyprowadzić. Teraz już jestem dużo spokojniejsza, tylko wkurza mnie jak mi coś nie wychodzi

Dzisiaj próbowałam ich zapisać do genetyka, do końca roku już nie ma miejsc. W marcu mam dzwonić to może już będą pisać na przyszły rok.

Do neurologa zapisałam małego ale na 15 marca. Ale może coś nasza fizjo mi pchnie żeby wcześniej go wzięła.

Uwielbiam ten nasz system

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 15:46   #3363
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Czy dobrze rozumiem że same dzieci cwiczyłyście bądź macie ćwiczyć? Ja miałam skierowanie od neurologa na rehabilitację i zanim dostałam się na NFZ, minęło dwa miesiące, ale później już dwa razy w tygodniu ćwiczyła syna fizjo. Wcześniej żeby nie tracić czasu chodziliśmy prywatnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Ja prywatnie córkę do gastrologa mam na 26 mają!! Czekam aż się zwolni jakiś termin, ale czarno to widzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 17:37   #3364
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Byłyśmy u neurologa i no nie jest rewelacyjnie. Nie żebym się spodziewała czegoś innego, ale czeka nas mnóstwo pracy, m.in. ćwiczenia Vojty. Już słyszę jej ryk jak będziemy to robić. Własna matkę znienawidzi

A mój siostrzeniec ma rota i wylądował w szpitalu. Nie wiem co mojej siostrze odbiło, że go nie zaszczepiła i wyszło jak wyszło. Dobrze, że nasza zaszczepiona, bo miała z nim ostatnio trochę kontaktu.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Mogę wam oddać moje włosy, mam ich zdecydowanie za dużo. Mąż się śmieje, że młoda, jak się nad nią nachylam, to widzi tylko jakiś krzak z kudłów i okulary
A skąd to się wzięło, te trudności u Twojej małej? Da się to określić? Ty jako chyba jedyna z wątku kojarzysz mi się z bezproblemową ciążą. Nie pomyślałabym, że takie nie błahe problemy będą was czekać później
Oby szybko pojawiły się efekty ćwiczeń

Zdrowia dla siostrzeńca. Ech, mimo tych wszystkich wątpliwości i możliwych skutków ubocznych szczepienia to jednak dobra rzecz... W przyszłym tygodniu czekają nas drugie dawki, m.in. rota właśnie.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Olga_1988 Pokaż wiadomość
Dzisiaj próbowałam ich zapisać do genetyka, do końca roku już nie ma miejsc
Aaa, krew mnie zalewa Ale wyższą składkę płać

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 17:49   #3365
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
A skąd to się wzięło, te trudności u Twojej małej? Da się to określić? Ty jako chyba jedyna z wątku kojarzysz mi się z bezproblemową ciążą. Nie pomyślałabym, że takie nie błahe problemy będą was czekać później
Oby szybko pojawiły się efekty ćwiczeń

Zdrowia dla siostrzeńca. Ech, mimo tych wszystkich wątpliwości i możliwych skutków ubocznych szczepienia to jednak dobra rzecz... W przyszłym tygodniu czekają nas drugie dawki, m.in. rota właśnie.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------


Aaa, krew mnie zalewa Ale wyższą składkę płać

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Myślę, że to może być efekt dwóch czynników: raz, że młoda urodziła się względnie długa (przypominam - 58 cm) i przez większość ciąży była w tym swoim dziwnym ułożeniu (poprzecznie, ale z głową w dół). A dwa to ten trudny poród, to wywoływanie, potem skoki tętna, w końcu CC, gdzie ledwo ją wyjęli, bo tak była ułożona i pokręcona pępowiną.

Fakt, ja ciążę miałam bezproblemową, ale chyba każda z Was pamięta jaka byłam zła, bo nie mogłam urodzić, bo królewna nie chciała wychodzić

Dlatego już ustaliłam z moim ginem, że kolejny poród na pewno CC, bo jak znowu mam mieć tę przeklętą indukcję, z której i tak nic nie wyjdzie, to wielkie dzięki.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Czy dobrze rozumiem że same dzieci cwiczyłyście bądź macie ćwiczyć? Ja miałam skierowanie od neurologa na rehabilitację i zanim dostałam się na NFZ, minęło dwa miesiące, ale później już dwa razy w tygodniu ćwiczyła syna fizjo. Wcześniej żeby nie tracić czasu chodziliśmy prywatnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Ja prywatnie córkę do gastrologa mam na 26 mają!! Czekam aż się zwolni jakiś termin, ale czarno to widzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam skierowanie na rehabilitację od pediatry i jeśli sama nie będę dawała rady dobrze ćwiczyć, to będziemy korzystać. Póki co chodzimy prywatnie, bo chodziłyśmy 2 razy w miesiącu, więc te 100 zł za wizytę to nie był ogromny wydatek. Ale jak nam przyjdzie chodzić 2 razy w tygodniu, to już wiadomo, że będzie inaczej.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

A właśnie - jak się idzie na 2 dawkę tych 6w1 to też się płaci? Czy jak raz zapłaciłam (chyba 240 zł), to już nie muszę?

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2022-02-18 o 17:46
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 18:02   #3366
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Mi jeszcze wlosy nie wypadają i jestem przerażona że to może nastąpić

Dziewczyny czy to normalne że jest mam ciągle mega dużo śluzu takiego bezwonnego , przypominającego ten płodny ? Myślałam że to od mucovaginu ale już od miesiąca nie korzystam a ze mnie normalnie leci I nie wiem czy iść do gina, czy to jeszcze oczyszczanie czy o co chodzi

A i miałam jeszcze napisać- bo ja tu w biegu tylko ostatnio- Mizerna Pani mój ma krostki na buzi typowo od śliny i zamówiłam dziś krem z Biodermy właśnie dla niemowlaków na podrażnione okolice ust od śliny bo podobno jest dobry

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Intuicja_88
Czas edycji: 2022-02-18 o 18:18
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 19:10   #3367
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Mikoma, za każdą dawkę tej samej szczepionki płacisz osobno

Powtórzę się niczym zdarta płyta, ale na szczepienia starszego syna przez pierwszy rok czy półtora wydałam kilka tys złotych Droga impreza

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2022-02-18 o 19:11
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-18, 19:11   #3368
mizerna_pani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 62
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

[/COLOR]A właśnie - jak się idzie na 2 dawkę tych 6w1 to też się płaci? Czy jak raz zapłaciłam (chyba 240 zł), to już nie muszę?[/QUOTE]

Nie no właśnie trzeba płacić. Już do końca szczepień idziesz ścieżka 6w1 i za każdym razem przed szczepieniem dostajesz receptę na Hexacime, za którą musisz zaplacic
mizerna_pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 19:31   #3369
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Trzymam kciuki za Wasze rehabilitacje i szybkie efekty 🥰🥰

Na NFZ to nie ma nic, ja w ciąży będac też musiałam mieć poradę genetyczną i termin na NFZ wyznaczyli mi po termienie ciąży w ogóle. No więc wiadomo skonczylo sie wizytą prywatną.
Za każdą dawkę szczepienia płacisz, czyli tych 6w1 chyba są 3 dawki i jedna przypominająca po roku o ile dobrze pamiętam, no i jeśli płaciłaś 240 zł za samą hexacimę to uważam to za wysoką cenę, ja płaciłam mniej na pewno za samą 6w1 chociaż ostatnio I tak podrożały bo w tej samej aptece drugą dawkę kupiłam drożej ale i tak nie tyle. Więc lepiej brać receptę
No za darmo to masz tylko rota i pneunokoki jeśli wybrałaś prevenar 10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez jedytka1
Czas edycji: 2022-02-18 o 19:34
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 19:32   #3370
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja nie kupuje żadnych szczepionek w aptece, tylko płace w przychodni, więc to pewnie była cena za 6w1 i rota łącznie.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 19:34   #3371
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

W ogole to dzis i jutro jest promo na Daday z kartą biedronka 2+1 gratis, gdyby komuś umknęło to ma szanse jeszcze jutro sie zaopatrzyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Ja nie kupuje żadnych szczepionek w aptece, tylko płace w przychodni, więc to pewnie była cena za 6w1 i rota łącznie.
Rota są bezpłatne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-18, 20:51   #3372
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Mikoma bardzo mi przykro ze taka diagnoza. Dużo wytrwałości. Wiem jak to jest. Ściskam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Tak, tak chodzimy do fizjo, ale ona mi od razu powiedziala, że Vojta to tylko jak neurolog zaleci.
Co powiedziała? W sumie bez większych konkretów, tyle że jest słabo, że jeszcze wcale nie podnosi głowy na tym etapie.
Jest też metoda Bobath - łatwiejsza, ale efekty przychodzą później.

Metoda Bobath jest bardzo tutaj popularna. Voyta w ogole.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Zamówiłam spray na wypadanie włosów. Tzn on przyspiesza odrost. Wiem ze to co ma wypaść wypadnie ale może je zmobilizuje do szybszego wzrostu. Do tego to co jeszcze mam na głowie jest mega przyklapnięte. Katastrofa na prawdę.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 21:28   #3373
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Powtarzam sobie, że to jeszcze nie tragedia. Sąsiedzi mają córkę z października... z SMA. To się dopiero można załamać, szczególnie jak się widzi ile kasy nasz rząd przewala na jakieś głupie kłótnie z UE, a ty się człowieku zastanawiaj skąd wytrząsnąć 9 milionów na jedną dawkę leku nasze problemy to przy tym nic. Oby tylko gorzej nie było. Jak będę wiedziała jak ćwiczyć, to zrobię wszystko, żeby to ogarnąć.

Olga, a po co idziesz do genetyka?

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
W ogole to dzis i jutro jest promo na Daday z kartą biedronka 2+1 gratis, gdyby komuś umknęło to ma szanse jeszcze jutro sie zaopatrzyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Rota są bezpłatne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to nie wiem.
Ale to dziwne, że są bezpłatne skoro są nieobowiązkowe

A kupiłam ostatnio te Dada Pure. Ciekawe jakie będą. Jakoś te Dady złote przestały mi pasować.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 22:17   #3374
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Powtarzam sobie, że to jeszcze nie tragedia. Sąsiedzi mają córkę z października... z SMA. To się dopiero można załamać, szczególnie jak się widzi ile kasy nasz rząd przewala na jakieś głupie kłótnie z UE, a ty się człowieku zastanawiaj skąd wytrząsnąć 9 milionów na jedną dawkę leku nasze problemy to przy tym nic. Oby tylko gorzej nie było. Jak będę wiedziała jak ćwiczyć, to zrobię wszystko, żeby to ogarnąć.

Olga, a po co idziesz do genetyka?

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

A to nie wiem.
Ale to dziwne, że są bezpłatne skoro są nieobowiązkowe

A kupiłam ostatnio te Dada Pure. Ciekawe jakie będą. Jakoś te Dady złote przestały mi pasować.

Dobrze, że trzymasz rękę na pulsie i wcześnie wykryte, w tym wieku naprawdę można wiele zdziałać ćwiczeniami. Trzymam kciuki, żeby niebawem po obecnych problemach nie było śladu.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-18, 22:19   #3375
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja na razie chodzę prywatnie do fizjo, dopóki nie dostaniemy się do ośrodka w którym ona pracuje. A żeby się dostać to musi nas zakwalifikować neurolog. Potem raz w tygodniu będziemy mieć wizytę u naszej pani Izy. I ona nam zadaje ćwiczenie do domu. Bez mojej pracy z nim w domu nic by nie było.

Ja mam porównanie jak starszy ekstra robił postępy na vojcie, a potem na bobatha jak przeszliśmy to stanął w miejscu... Dopiero jak wróciliśmy na Vojte to ruszyło, siadł, zaczął czworakowac itd.

Mikoma do genetyka idziemy bo właśnie ta nasza fizjo mnie ciśnie żeby dla własnego świętego spokoju sprawdzić dlaczego chłopaki mają takie obniżone napięcie mięśniowe. Przy starszym już mi mówiła, ale ja trochę machnęłam ręką, mąż w ogóle mówił że to bez sensu. A teraz przy drugim jak się okazało że jest identycznie to samo, to już się zmobilizowałam. To u nas nic pilnego, zapisze się i poczekamy na wizytę. Ale może jest coś takiego, jakaś duperela która odpowiada za takie a nie inne napięcie.


A te Dada pure ostatnio dostaliśmy, nawet spoko. Tylko 3 to już ledwo na styk na mojego królewicza najbardziej pasują mi zielone zwykłe dady. Od tych złotych miał odparzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-19, 11:41   #3376
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Dzieko w chuście spać nie chce 🤨
Opiumalfa pokazała mi co i jak, wiążemy się codziennie i ona chętnie się rozgląda w tej pozycji nawet pół godziny a jak się znudzi jej to płacz i stękanie, muszę dać cyca pocmoka dwa razy i zasypia od razu, da się odłożyć albo nie. Jak ona śpi to już nie próbuje wiązać w tej chuscie bo tam ją przekładam i majtam to się budzi i ogląda zamiast spać, już próbowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-19, 17:19   #3377
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Dzieko w chuście spać nie chce
Opiumalfa pokazała mi co i jak, wiążemy się codziennie i ona chętnie się rozgląda w tej pozycji nawet pół godziny a jak się znudzi jej to płacz i stękanie, muszę dać cyca pocmoka dwa razy i zasypia od razu, da się odłożyć albo nie. Jak ona śpi to już nie próbuje wiązać w tej chuscie bo tam ją przekładam i majtam to się budzi i ogląda zamiast spać, już próbowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A próbowałaś może się pobujać, pochodzić w chuście z dzieckiem? Mój teraz ma taki etap, że wszystko go ciekawi i rozgląda się i trochę rozpycha. Ale chodzę z nim , trochę się bujam, kołysze i po jakimś czasie odlatuje. Bo jak stoję w miejscu to nie ma opcji

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-19, 19:03   #3378
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
A próbowałaś może się pobujać, pochodzić w chuście z dzieckiem? Mój teraz ma taki etap, że wszystko go ciekawi i rozgląda się i trochę rozpycha. Ale chodzę z nim , trochę się bujam, kołysze i po jakimś czasie odlatuje. Bo jak stoję w miejscu to nie ma opcji

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Na początku chodziłam właśnie bujając się po mieszkaniu, to właśnie patrzyła wszędzie. Próbowałam też w jednym miejscu z nieciekawym widokiem dla niej i też słabo coś. Nie wiem może od urodzenia nie jest nauczona i nie potrafi tak zasnąć albo już nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-19, 23:52   #3379
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Mikoma niemiła sprawa, ale wszystko jest do ogarnięcia. My się rehabilitujemy raz/dwa razy w tygodniu metoda bobath i zobacz jakie K. zrobił postępy. Przypominam, że lewa rączkę miał mniej sprawna, nie podnosił jej ponad linie barków, kiedy zaczynaliśmy. Dzisiaj już nie ma żadnej różnicy. Do tego walczyliśmy z asymetrią i też już jest okej. Spłaszczenie główki również się wyrównało. Ćwiczenia, cierpliwość i czas i będzie dobrze

I tak jak sobie analizuje moja ciaze, to niesamowite jak te wszystkie naczynia są połączone. Począwszy od tego, że ciąża była leżąca więc było mało bujania i nacisk na jedna stronę u malucha, wczesne wstawienie się w kanał (spłaszczenie główki), wywoływanie i ciężki poród - nacisk na glowke. A później dobili mojego synka ta szczepionka...

Apropo szczepionek to mam nadzieję, że w marcu dostaniemy zielone światło na rozpoczęcie szczepień. Tak się martwię o mojego malucha, zwłaszcza o rota żeby Tzet nie przyniósł z pracy od kolegów którzy mają dzieci przedszkolne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Co do włosów mi zaczęły trochę bardziej wypadać, ale jeszcze nie ma tragedii. Jeżeli baby hair się zaostrzy, to zostanę lwem. Całe życie mam lwia grzywę dookoła głowy - aureolke

Aaa i pampki. My teraz używamy Bella Happy, ale nie ma wielkiej miłości. W kolejce mam Kindii. Później chyba spróbuje z rossa.

Co do rozszerzania diety to chciałabym również spróbować blw. Nawet przed ciąża już czytałam na ten temat. Z bloga alaantkowe czasami robiłam jakieś potrawy jeżeli chcecie się zapoznać z informacjami, to w marcu chyba wydają takie kompendium wiedzy na temat blw. Zapisałam się do newslettera i czekam na cynk i zamawiam.

Edytowane przez b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Czas edycji: 2022-02-19 o 23:56
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-20, 07:15   #3380
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja dzisiaj przetestuję dada pure chociaż bez entuzjazmu. Młody urósł i bambiboo 2-ki zrobiły się akuratne więc wracają do gry bo jednak były najlepsze dla skóry Leonka.

Dzisiaj dzień sprzątania ogrodu. Po wczorajszych wichurach wzbogaciliśmy się o sporo połamanych gałęzi i krzaków. Przed domem lata kawałek dachu z wiatki sąsiadów (drzewo przewróciło się na ich posesji).
Miałam sporo rzeczy do załatwienia wczoraj, ale nic z tego nie wyszło przez pogodę.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-20, 08:19   #3381
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj przetestuję dada pure chociaż bez entuzjazmu. Młody urósł i bambiboo 2-ki zrobiły się akuratne więc wracają do gry bo jednak były najlepsze dla skóry Leonka.

Dzisiaj dzień sprzątania ogrodu. Po wczorajszych wichurach wzbogaciliśmy się o sporo połamanych gałęzi i krzaków. Przed domem lata kawałek dachu z wiatki sąsiadów (drzewo przewróciło się na ich posesji).
Miałam sporo rzeczy do załatwienia wczoraj, ale nic z tego nie wyszło przez pogodę.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas też wszystko latało. W piątek odbierali śmieci, a że u nas jest tak, że jak nie wystawisz z altanki na chodnik, to nie wezmą więc mnóstwo wystawionych kartonów latało po ulicy. Oczywiście śmieciarze mieli to gdzieś.

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

[1=b2d301b4c170eaf9b136444 5e8ddaa8145214528_6583800 237796;89125146]Mikoma niemiła sprawa, ale wszystko jest do ogarnięcia. My się rehabilitujemy raz/dwa razy w tygodniu metoda bobath i zobacz jakie K. zrobił postępy. Przypominam, że lewa rączkę miał mniej sprawna, nie podnosił jej ponad linie barków, kiedy zaczynaliśmy. Dzisiaj już nie ma żadnej różnicy. Do tego walczyliśmy z asymetrią i też już jest okej. Spłaszczenie główki również się wyrównało. Ćwiczenia, cierpliwość i czas i będzie dobrze

I tak jak sobie analizuje moja ciaze, to niesamowite jak te wszystkie naczynia są połączone. Począwszy od tego, że ciąża była leżąca więc było mało bujania i nacisk na jedna stronę u malucha, wczesne wstawienie się w kanał (spłaszczenie główki), wywoływanie i ciężki poród - nacisk na glowke. A później dobili mojego synka ta szczepionka...

Apropo szczepionek to mam nadzieję, że w marcu dostaniemy zielone światło na rozpoczęcie szczepień. Tak się martwię o mojego malucha, zwłaszcza o rota żeby Tzet nie przyniósł z pracy od kolegów którzy mają dzieci przedszkolne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Co do włosów mi zaczęły trochę bardziej wypadać, ale jeszcze nie ma tragedii. Jeżeli baby hair się zaostrzy, to zostanę lwem. Całe życie mam lwia grzywę dookoła głowy - aureolke

Aaa i pampki. My teraz używamy Bella Happy, ale nie ma wielkiej miłości. W kolejce mam Kindii. Później chyba spróbuje z rossa.

Co do rozszerzania diety to chciałabym również spróbować blw. Nawet przed ciąża już czytałam na ten temat. Z bloga alaantkowe czasami robiłam jakieś potrawy jeżeli chcecie się zapoznać z informacjami, to w marcu chyba wydają takie kompendium wiedzy na temat blw. Zapisałam się do newslettera i czekam na cynk i zamawiam. [/QUOTE]Wkurza mnie to, że wczesniej wszyscy specjaliści mówili, że to od refluksu i na pewno nadrobi. A teraz mam poczucie, że dużo czasu straciliśmy
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-21, 07:58   #3382
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Dzień dobry!

Co za pogoda
Ponoć znowu ma ostro wiać.

Mały jeszcze śpi - wczoraj walka ze snem, po czym padł o północy i wstał o 8 na karmienie.
Czyżby kolejny skok na horyzoncie?

Mikoma, u mnie dzisiaj zabierają selekcję
Jak za chwilę nie przyjadą to cała ulica będzie zawalona plastikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-21, 09:09   #3383
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Moja Dziecinka ma super urozmaicenie posiłków ostatnio. Próbuje wpychać bokiem do buzi jeszcze palucha Czyżby teściowa jednak miała rację i dziecko nie dojada?
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-21, 09:16   #3384
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Moja Dziecinka ma super urozmaicenie posiłków ostatnio. Próbuje wpychać bokiem do buzi jeszcze palucha Czyżby teściowa jednak miała rację i dziecko nie dojada?

Daj kotleta


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-21, 09:58   #3385
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Daj kotleta


Sent from my iPhone using Tapatalk

O, spróbuję. Bo butli niestety kategorycznie odmawia
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-21, 10:11   #3386
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Moja teściowa to rosołem już by dokarmiala

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-21, 11:36   #3387
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
O, spróbuję. Bo butli niestety kategorycznie odmawia

Tylko pokroj jej na mniejsze kawałki bo wiesz, z zębami słabo


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Moja teściowa to rosołem już by dokarmiala

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Ze co??

Mój synek nie może się doczekać aż malutka będzie jeść to co on


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-21, 11:44   #3388
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Tylko pokroj jej na mniejsze kawałki bo wiesz, z zębami słabo


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------




Ze co??

Mój synek nie może się doczekać aż malutka będzie jeść to co on


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ale co, nie karmiłaś nigdy niemowlaka rosołem?

U mnie bunt na jedzenie. Cycek be, butelka f**k off.
Czyli idzie następny skok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-21, 11:52   #3389
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Ale co, nie karmiłaś nigdy niemowlaka rosołem?

U mnie bunt na jedzenie. Cycek be, butelka f**k off.
Czyli idzie następny skok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie to samo, kolejny dzień z rana foszki I zaczęła mnie gryźć w sutki, matko jedyna, dobrze, że nie ma zębów!
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-02-21, 12:08   #3390
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Ze co??

Mój synek nie może się doczekać aż malutka będzie jeść to co on


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ano. "Rosołek to samo zdrowie. Mleko pije, to i rosół wypije. No makaronu jeszcze dawać mu nie będę przecież" - moja teściowa. Nigdy nie jem u niej rosołu, bo przełknąć trudno, taki słony...

Hehe, synek jeszcze trochę poczeka U mnie też będzie ciekawie, kiedy zaczniemy rozszerzanie diety, starszak pewnie będzie chciał się dzielić swoim jedzeniem z braciszkiem

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-06 22:31:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.