Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74. - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-07, 09:02   #2191
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Mnie zastanawia jedno: skoro praca nauczyciela to taka wielogodzinna charówa dniami i nocami za marne grosze to co ich tam trzyma? Moje jednak nie jest tak źle? Może nauczyciel z doświadczeniem jednak nie musi przygotowywać się do każdej lekcj? Może nie pracują jednak 40+h w tygodniu tylko 20? Może dorabiają sobie w wolnym czasie 3xtyle na korkach bo mają na to czas i możliwości? Może fajnie jest mc kilkadziesiąt dni wolnego w roku więcej niż inni pracujacy w tym wszystkie najlepsze terminy (ferie, wakacje, długie weekendy, okolice swiat)? Może im pasuje to, że na spokojnie mogą zająć się woimi dziećmi bo mają mnóstwo wolnego i ich dzieci nie muszą poniewierac się po świetlicach w wolne od nauki dni i popołudniami

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
Wolne w najlepsze terminy? Chyba chcialas napisac: najgorsze, z najwyzszymi cenami.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 09:03   #2192
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;89249209]Raczej nie da się ich zwolnić. Pamiętam jakąś akcję w liceum, że nawet gadaliśmy z dyrektorką, że jakaś tam nauczycielka jest głupia. I nie wprost przyznała, że tak, jest głupia, ale niestety zwolnić się jej nie da [/QUOTE]Więc nie tylko niska pensja jest problemem ale też to że w pewnym momencie traci się motywację bo przecież i tak mnie nie zwolnią Po prostu zawód nauczyciela wymaga reformy ale czegoś więcej niż tylko większej pensji. Pytanie czy nauczyciele chcą takiej zmiany

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 09:09   #2193
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, złego nauczyciela jest zwolnić bardzo trudno. Co najwyżej są potem kombinacje przy układaniu planu klas żeby mu nie dawać np. klas pierwszych i "biednych dzieci nie zniechęcać już na starcie".
To tak było chyba z moją wychowawczynią w liceum

Z tego co pamiętam nie palono się do tego, żeby dawać jej pod opiekę nowe roczniki, ale w końcu musiano...

Boże, te 3 lata były takie smutne.

I baba generalnie nie była lubiana - ani przez młodzież, ani przez innych nauczycieli. Z tymi drugimi lubiła się kłócić.

Przepraszam też za okrutną prawdę, ale...Byla też odpychająca fizycznie i to mocno wpływało na jej odbiór. Nie dbała o siebie, a pewnych znaczących wyróżnikow pt. "Co było z nia nie tak?" nawet nie będę tutaj wymieniać.

Tak, nauczyciele powinni być sowicie wynagradzani. Ale nie wszyscy.

I też uważam, że to zawód, któremu należy się jakiś szacunek, a niestety często spotyka się z jego totalnym brakiem

Ja tam zawsze mówię "Dzień dobry" lubianym albo cenionym za kompetentnosc nauczycielom .
Tych zapamiętuje się na lata, innych pomija milczenie.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 09:11   #2194
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja zdecydowanie wolę świeżą, ale młodą żeby taka łykowata nie była i twarda.





Dokładnie. Jak pracodawcy zacznie brakować rąk do pracy, bo nikt za guano nie będzie chciał pracować to się ogarnie.





Jak dla mnie to jest bardzo możliwe. Siedzenie w domu, brak kontaktu z rówieśnikami, brak obowiązków, zdalne nauczanie, które było farsą rozleniwiły i odmóżdżyły dzieci i młodzież i teraz się nie potrafią odnaleźć w normalnej rzeczywistości.






Dziwne zachowanie, bo powinien zapytać co jest nie tak. Wdawanie się w pyskówki w komentarzach po wystawieniu opinii jest dla mnie mega słabe ze strony restauracji. Ale powiedziałaś mu czemu Ci nie smakuje czy, że tylko nie smakuje? Bo inna kwestia jak coś jest przesolone/przypalone/ surowe/rozgotowane, ale jak Ci nie smakuje, to co też oni mają zrobić? No takie sobie danie wybrałaś z karty.

Powiedziałam, że to nie jest sos z karty, tylko rozrobiona z olejem sezamowym pasta tahini, której jest tak dużo, że danie w tym po prostu pływa. Nie wiem co mieli zrobić, wystarczyłoby nieolewanie, wykręcanie twarzy i uciekanie byle tylko uniknąć „konfrontacji”, wytworzonej najwyraźniej w głowie kelnera, bo bylam miła i nie miałam do nikogo pretensji. A później nie nazywanie mnie głupia w internecie.
Poza tym w dobrych miejscach, jak klient nie zjada, to w 99% przypadków oferuje się mu coś innego.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2022-06-07 o 09:13
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 09:20   #2195
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 885
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Powiedziałam, że to nie jest sos z karty, tylko rozrobiona z olejem sezamowym pasta tahini, której jest tak dużo, że danie w tym po prostu pływa. Nie wiem co mieli zrobić, wystarczyłoby nieolewanie, wykręcanie twarzy i uciekanie byle tylko uniknąć „konfrontacji”, wytworzonej najwyraźniej w głowie kelnera, bo bylam miła i nie miałam do nikogo pretensji. A później nie nazywanie mnie głupia w internecie.
Poza tym w dobrych miejscach, jak klient nie zjada, to w 99% przypadków oferuje się mu coś innego.
Zatrważa mnie jak wiele osób nie odróżnia rzeczowego, "suchego" odpisania na opinię, z którą się nie zgadzają, od robienia z tego wycieczek osobistych i atakowania klienta, że jest taki i owaki. Tak, jak piszesz, od razu "napadnięto" Cię jakimiś stwierdzeniami, że wolisz glutaminian sodu, że pewnie jesteś głupia. WTF. Wstyd, po prostu wstyd dla tego odpisującego.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 09:31   #2196
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Powiedziałam, że to nie jest sos z karty, tylko rozrobiona z olejem sezamowym pasta tahini, której jest tak dużo, że danie w tym po prostu pływa. Nie wiem co mieli zrobić, wystarczyłoby nieolewanie, wykręcanie twarzy i uciekanie byle tylko uniknąć „konfrontacji”, wytworzonej najwyraźniej w głowie kelnera, bo bylam miła i nie miałam do nikogo pretensji. A później nie nazywanie mnie głupia w internecie.
Poza tym w dobrych miejscach, jak klient nie zjada, to w 99% przypadków oferuje się mu coś innego.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skoro tak, to powinni Ci wymienić i tyle. Aczkolwiek ja się nauczyłam, że nie ma sensu oddawać i wymieniać jedzenia. Boję się co potem do tego jedzenia trafi i wiem jakie to wzbudza oburzenie obsługi. Ja takie miejsca skreślam z kulinarnej mapy i omijam szerokim łukiem. A takie wdawanie się w gadki, to jest dla mnie żenada straszna i bardzo źle świadczy o lokalu i ludziach nim zarządzających. Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby pisać takie rzeczy klientowi, w momencie gdy widzą to inni potencjalni klienci.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 09:32   #2197
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Zatrważa mnie jak wiele osób nie odróżnia rzeczowego, "suchego" odpisania na opinię, z którą się nie zgadzają, od robienia z tego wycieczek osobistych i atakowania klienta, że jest taki i owaki. Tak, jak piszesz, od razu "napadnięto" Cię jakimiś stwierdzeniami, że wolisz glutaminian sodu, że pewnie jesteś głupia. WTF. Wstyd, po prostu wstyd dla tego odpisującego.

No tak, są po prostu rzeczy, które są nie na miejscu i tyle, jak płacisz 45 zł za makaron, to nie spodziewasz się takiego no, dla mnie - rynsztoka - od pana menagera czy kogoś tam, bo to nie buda z frytkami xd

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Skoro tak, to powinni Ci wymienić i tyle. Aczkolwiek ja się nauczyłam, że nie ma sensu oddawać i wymieniać jedzenia. Boję się co potem do tego jedzenia trafi i wiem jakie to wzbudza oburzenie obsługi. Ja takie miejsca skreślam z kulinarnej mapy i omijam szerokim łukiem. A takie wdawanie się w gadki, to jest dla mnie żenada straszna i bardzo źle świadczy o lokalu i ludziach nim zarządzających. Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby pisać takie rzeczy klientowi, w momencie gdy widzą to inni potencjalni klienci.
No może i powinni, ja spodziewałam się jedynie pytania co jest nie tak, no jakby tylko to zrobił, to nie pisalabym zadnej opinii xD w sensie pisalabym, ze reszta smaczna, a sezonowe średnie i tyle.

Pracowałam na kuchni jakiś czas i wiem, że nawet dobry kucharz może mieć gorszy dzień i po prostu coś popsuć. Nic w tym nienormalnego.

Później zarządzałam knajpka - co prawda maleńką i o niższym standardzie, ale gdyby jakiś kelner się u mnie tak zachował no to… no nie wiem chyba nie byłabym zadowolona xD my zawsze wymienialiśmy, zamienialiśmy, no nie było w ogóle problemu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2022-06-07 o 09:36
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-07, 09:45   #2198
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Hahaha, Grażynka z Krysią - nieodłączny duet, nawet w polskiej szkole

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 09:45   #2199
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No tak, są po prostu rzeczy, które są nie na miejscu i tyle, jak płacisz 45 zł za makaron, to nie spodziewasz się takiego no, dla mnie - rynsztoka - od pana menagera czy kogoś tam, bo to nie buda z frytkami xd



No może i powinni, ja spodziewałam się jedynie pytania co jest nie tak, no jakby tylko to zrobił, to nie pisalabym zadnej opinii xD w sensie pisalabym, ze reszta smaczna, a sezonowe średnie i tyle.

Pracowałam na kuchni jakiś czas i wiem, że nawet dobry kucharz może mieć gorszy dzień i po prostu coś popsuć. Nic w tym nienormalnego.

Później zarządzałam knajpka - co prawda maleńką i o niższym standardzie, ale gdyby jakiś kelner się u mnie tak zachował no to… no nie wiem chyba nie byłabym zadowolona xD my zawsze wymienialiśmy, zamienialiśmy, no nie było w ogóle problemu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dla mnie kelnerzy teraz to jest dramat w większości knajp. Nie potrafią nic doradzić, nic powiedzieć, ruchy jak mucha w smole. Często jadam na mieście w tygodniu jak nie ma jakieś wielkiego ruchu, a trzeba czekać aż ktoś łaskawie podejdzie z menu, potem żeby zebrać zamówienie. Potem można siedzieć i siedzieć przy pustych talerzach i nikt nie podejdzie i nie zapyta czy coś podać. A kelnerzy stoją i gadają w najlepsze. Już od jakiegoś czasy prawie w ogóle nie zostawiam napiwków przez takie coś.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 09:58   #2200
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 288
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Wolne w najlepsze terminy? Chyba chcialas napisac: najgorsze, z najwyzszymi cenami.
Wszystkie święta z przyległymi dniami, weekendy, długie weekendy to za najgorsze terminy na wolne?? A wakacje i ferie? Przynajmniej nie muszą kombinować co z dziećmi zrobić w tak długie wolne.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 09:58   #2201
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dla mnie kelnerzy teraz to jest dramat w większości knajp. Nie potrafią nic doradzić, nic powiedzieć, ruchy jak mucha w smole. Często jadam na mieście w tygodniu jak nie ma jakieś wielkiego ruchu, a trzeba czekać aż ktoś łaskawie podejdzie z menu, potem żeby zebrać zamówienie. Potem można siedzieć i siedzieć przy pustych talerzach i nikt nie podejdzie i nie zapyta czy coś podać. A kelnerzy stoją i gadają w najlepsze. Już od jakiegoś czasy prawie w ogóle nie zostawiam napiwków przez takie coś.

No roznie bywa, ale ja mam głównie pozytywne doświadczenia jesli chodzi o obsługę, w paru miejscach nawet jesli jedzenie było fatalne bądź długo się czekało, to ten miły kelner naprawdę jakoś sprawiał, że finalnie doświadczenie nie było tak złe, jak być mogło. Uważam, że atmosfera jest bardzo bardzo wazna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-07, 10:05   #2202
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Wszystkie święta z przyległymi dniami, weekendy, długie weekendy to za najgorsze terminy na wolne?? A wakacje i ferie? Przynajmniej nie muszą kombinować co z dziećmi zrobić w tak długie wolne.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
Czyli na wakacje możesz jechać tylko w sezonie, kiedy są największe tłumy i jest najdrożej. I chyba najbardziej gorąco, jeśli chodzi o cieplejsze kraje.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:16   #2203
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 885
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czyli na wakacje możesz jechać tylko w sezonie, kiedy są największe tłumy i jest najdrożej. I chyba najbardziej gorąco, jeśli chodzi o cieplejsze kraje.
Przecież nie tylko bycie nauczycielem oznacza ograniczenie sezonu urlopowego. W wielu zakładach pracy również nie można sobie wziąć wolnego ot tak, są okienka urlopowe itd. Trzeba dostosować swoje plany do współpracowników itd. Więc to jest narzekanie dla narzekania. Tyle wolnego i jeszcze źle. No dajcie spokój.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:22   #2204
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Przecież nie tylko bycie nauczycielem oznacza ograniczenie sezonu urlopowego. W wielu zakładach pracy również nie można sobie wziąć wolnego ot tak, są okienka urlopowe itd. Trzeba dostosować swoje plany do współpracowników itd. Więc to jest narzekanie dla narzekania. Tyle wolnego i jeszcze źle. No dajcie spokój.

Otóż to, ja np chciałam kiedyś jechać na wakacje w lipcu, ale pozwolono mi w listopadzie


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:23   #2205
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Przecież nie tylko bycie nauczycielem oznacza ograniczenie sezonu urlopowego. W wielu zakładach pracy również nie można sobie wziąć wolnego ot tak, są okienka urlopowe itd. Trzeba dostosować swoje plany do współpracowników itd. Więc to jest narzekanie dla narzekania. Tyle wolnego i jeszcze źle. No dajcie spokój.
i zawsze w okresie letnim
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:28   #2206
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Przecież nie tylko bycie nauczycielem oznacza ograniczenie sezonu urlopowego. W wielu zakładach pracy również nie można sobie wziąć wolnego ot tak, są okienka urlopowe itd. Trzeba dostosować swoje plany do współpracowników itd. Więc to jest narzekanie dla narzekania. Tyle wolnego i jeszcze źle. No dajcie spokój.
Ale zazwyczaj masz wybór. Wiadomo, że jak jest dużo pracowników, to trzeba się jakoś dogadać. Ja bym chętnie pojechała sobie gdzieś w innym terminie, ale nie mogę, bo muszę się dostosować do męża.

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Tylko nie zaczynajmy znowu dyskusji pod tytułem "Nauczyciele to mają tyyyyle wolnego i jeszcze narzekają"
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:30   #2207
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 885
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ale zazwyczaj masz wybór. Wiadomo, że jak jest dużo pracowników, to trzeba się jakoś dogadać. Ja bym chętnie pojechała sobie gdzieś w innym terminie, ale nie mogę, bo muszę się dostosować do męża.

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Tylko nie zaczynajmy znowu dyskusji pod tytułem "Nauczyciele to mają tyyyyle wolnego i jeszcze narzekają"
Sama tą dyskusję zaczynasz. I sorry, ale dokładnie tak jest.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:30   #2208
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dla mnie kelnerzy teraz to jest dramat w większości knajp. Nie potrafią nic doradzić, nic powiedzieć, ruchy jak mucha w smole. Często jadam na mieście w tygodniu jak nie ma jakieś wielkiego ruchu, a trzeba czekać aż ktoś łaskawie podejdzie z menu, potem żeby zebrać zamówienie. Potem można siedzieć i siedzieć przy pustych talerzach i nikt nie podejdzie i nie zapyta czy coś podać. A kelnerzy stoją i gadają w najlepsze. Już od jakiegoś czasy prawie w ogóle nie zostawiam napiwków przez takie coś.
mnie najbardziej wkurza, ze kelner podaje karte dan i doslownie ucieka a ja chcialabym od razu zamowic cos do picia.
Co mnie bardzo razi, to zabieranie pustych talerzy od osob ktore juz skonczyly, a pozostale jeszcze jedza, no masakra
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:32   #2209
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89249338]mnie najbardziej wkurza, ze kelner podaje karte dan i doslownie ucieka a ja chcialabym od razu zamowic cos do picia.
Co mnie bardzo razi, to zabieranie pustych talerzy od osob ktore juz skonczyly, a pozostale jeszcze jedza, no masakra [/QUOTE]


Noo, tak się nie powinno robić. Ja często się spotkałam z tym, że zabierają jak jeszcze ktoś je. Albo np mam drineczka, a dziewczyna podbiega gdzieś od tylu i nagle drineczka nie ma. XD


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-07, 10:33   #2210
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Sama tą dyskusję zaczynasz. I sorry, ale dokładnie tak jest.
Mówisz, że znasz środowisko nauczycieli, ja też i wygląda na to, że się nie zgodzimy.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:34   #2211
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 885
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mówisz, że znasz środowisko nauczycieli, ja też i wygląda na to, że się nie zgodzimy.
No nie zgodzimy się.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:39   #2212
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Wracając do tematu urody i jej poprawiania to lekko mnie zdziwiło, ze ta dziewczyna ma tylko 25 lat. Ciekawe czy za jakiś czas się nie okaże, ze od tych wszystkich wypełniaczy nie wyglada się gorzej niż z nimi IMG_4304.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:44   #2213
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

@nuova światło niekorzystne, ostre białe i padające od gory. Każdy będzie wyglądał w takim dość słabo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:53   #2214
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czyli na wakacje możesz jechać tylko w sezonie, kiedy są największe tłumy i jest najdrożej. I chyba najbardziej gorąco, jeśli chodzi o cieplejsze kraje.
Ale z drugiej strony dziwnym trafem w innych zawodach te terminy mają najbardziej branie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 10:54   #2215
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89249338]
Co mnie bardzo razi, to zabieranie pustych talerzy od osob ktore juz skonczyly, a pozostale jeszcze jedza, no masakra [/QUOTE]

A co w tym złego? Jak skończyłam, to mogą zabrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 11:02   #2216
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89249359]A co w tym złego? Jak skończyłam, to mogą zabrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Osoba wolnojedzaca jak ja czuje wtedy dużą presję, żeby zjeść szybko. Nie lubię tego. I pewnie w zasadach savoir-vivre'u też coś o tym jest (jest np. o tym, że nie powinno się pomagać i podawać kelnerowi talerzy - chyba że rzeczywiście są problemy logistyczne i bardzo trudno mu sięgnąć czy coś).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 11:03   #2217
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89249359]A co w tym złego? Jak skończyłam, to mogą zabrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


No tak jest niegrzecznie po prostu, sa pewne zasady i jedna brzmi tak, że nie zabiera się nikomu talerzy jeśli inni jedzą. Jesli knajpa tego nie wie, no to słabo, bo to swego rodzaju podstawa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 11:06   #2218
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No tak jest niegrzecznie po prostu, sa pewne zasady i jedna brzmi tak, że nie zabiera się nikomu talerzy jeśli inni jedzą. Jesli knajpa tego nie wie, no to słabo, bo to swego rodzaju podstawa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ok, dzięki, nie wiedziałam.
Ja nawet wolę, jak mi ten talerz zabiorą, bo wtedy mi nie przeszkadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 11:07   #2219
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 885
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

W Polsce nie ma po prostu szacunku do zawodu kelnera. U nas to zajęcie z doskoku, na zasadzie "mało chcę zapłacić pracownikowi, to wezmę na sezon 3 studentów i będzie". I potem takie kwiatki. Zero przeszkolenia, masz tu fartuch i pracuj. To jest w dużej mierze wina pracodawców januszy. Znam miejsca, gdzie ceny są "o boże", a rotacja pracowników jak na karuzeli - nie może się człowiek przyzwyczaić do jakiejś twarzy, bo co chwilę ktoś inny. Okazuje się, że ceny wysokie a zarobki wręcz symboliczne i to jeszcze z łaską.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 11:09   #2220
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
W Polsce nie ma po prostu szacunku do zawodu kelnera. U nas to zajęcie z doskoku, na zasadzie "mało chcę zapłacić pracownikowi, to wezmę na sezon 3 studentów i będzie". I potem takie kwiatki. Zero przeszkolenia, masz tu fartuch i pracuj. To jest w dużej mierze wina pracodawców januszy. Znam miejsca, gdzie ceny są "o boże", a rotacja pracowników jak na karuzeli - nie może się człowiek przyzwyczaić do jakiejś twarzy, bo co chwilę ktoś inny. Okazuje się, że ceny wysokie a zarobki wręcz symboliczne i to jeszcze z łaską.

To prawda.
W moim środowisku akurat większość osób jest z gastro, po latach to już praca u znajomych, więc spoko opcja, miesięcznie można kilka tysi wyłapać.

Ale np obok mnie jest knajpka, gdzie gość (mój sąsiad z reszta) jest znany z tego, że krzyczy na kelnerki przy wszystkich, jest nieprzyjemny, za mało im placi, dziewczyny chodzą wystraszone - a rotacja jest szalona. Po prostu szalona.
Do tego interes mu idzie po prostu świetnie. Ja czasem rozmawiam z tymi dziewczynami, bo niektóre wychodzą na papierosa no i serio, żal. Xd


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2022-06-07 o 11:10
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-23 23:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.