Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-01, 16:04   #1201
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam że taki 'architekt kariery' w korespondencji z tobą, np tel czy @, wypytuje o wykonywane zadania czy cokolwiek co można wykorzystać pod nowe stanowisko. Jakby to powiedzieć elastyczne podejście i modelowanie twojej osoby.
Rozumiem to tak że np jesteś energiczna i w łapance w zastępstwie za sekretarkę świetnie sobie radziłaś, pomimo pracy dajmy na to w kadrach. Coś tam po swojemu powymyśla, nie kłamiąc a wyciągając ukryte fakty z szafy.
Tak naprawdę nie z każdym człowiekiem się to uda, no ale biznes kwitnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wlasnie dlatego zastanawiam sie czy takie cos w ogole ma sens. Bo akurat stanowiska na ktorych pracowalam to zakres obowiazkow maja dosc okreslony, kierownik przydziela zadanie, musze wszystko ze soba dopasowac, wykonac poprawna dokumentacje dla drugiego dzialu, czekac na koniec projektu i tyle

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-01, 17:03   #1202
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziękuję za odpowiedzi, rozjaśniły mi trochę myśli
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 04:44   #1203
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Mam do Was pytanie odnośnie rekrutacji. Otóż aplikowałam ostatnio do pewnej korporacji. Po jakimś czasie zadzwonili do mnie i miałam rozmowę przez telefon ale nie poszła mi ona, zestresowałam się. Dawno też nie miałam takich rozmów. I teraz chciałabym znów aplikować do tej samej korporacji ale na inne stanowisko i tak się zastanawiam czy moje CV znów trafi do tej samej osoby, która ze mną rozmawiała.



Czy orientujecie się jak to jest, chodzi mi o coś takiego:
jest jakaś korporacja duża i są oferty pracy to aplikować na kilka do tej samej korpo czy lepiej na jedno? Gdzieś przeczytałam że jak na wiele to robi się z siebie desperatkę gdzieś indziej znów było żeby aplikować i już sama nie wiem.
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 06:16   #1204
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie odnośnie rekrutacji. Otóż aplikowałam ostatnio do pewnej korporacji. Po jakimś czasie zadzwonili do mnie i miałam rozmowę przez telefon ale nie poszła mi ona, zestresowałam się. Dawno też nie miałam takich rozmów. I teraz chciałabym znów aplikować do tej samej korporacji ale na inne stanowisko i tak się zastanawiam czy moje CV znów trafi do tej samej osoby, która ze mną rozmawiała.



Czy orientujecie się jak to jest, chodzi mi o coś takiego:
jest jakaś korporacja duża i są oferty pracy to aplikować na kilka do tej samej korpo czy lepiej na jedno? Gdzieś przeczytałam że jak na wiele to robi się z siebie desperatkę gdzieś indziej znów było żeby aplikować i już sama nie wiem.
Ja bym aplikowała. Jak uznają za desperatke, to uznają. Jak nie uznają, to masz szansę na rozmowę A jak nie wyślesz w ogóle, to nic się nie wydarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 07:41   #1205
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

A wiecie może jak jest w działach w rekrutacji w korpo? Czy jak np. wysyłam CV to ono trafia do jednej i tej samej osoby?

Ta kobieta mówiła mi tylko o jednym dziale o tym do którego szukają. Czy w korpo każdy dział ma swoich ludzi od rekrutacji? Czy jak to jest?
Rozjaśni mi ktoś? Zazwyczaj pracowałam w mniejszych firmach, prywatnych i się wiem jak jest w tych większych z tym.
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 08:52   #1206
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
A wiecie może jak jest w działach w rekrutacji w korpo? Czy jak np. wysyłam CV to ono trafia do jednej i tej samej osoby?

Ta kobieta mówiła mi tylko o jednym dziale o tym do którego szukają. Czy w korpo każdy dział ma swoich ludzi od rekrutacji? Czy jak to jest?
Rozjaśni mi ktoś? Zazwyczaj pracowałam w mniejszych firmach, prywatnych i się wiem jak jest w tych większych z tym.
To zależy od korpo, ale u mnie np dział rekrutacji jest jeden, do nich trafiają cv i z nimi jest rozmowa wstępna, a potem rozsyłają je do leaderów z odpowiednich działów i oni decydują czy zapraszają na rozmowę do siebie czy nie.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 13:29   #1207
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja dziś po jednej rozmowie. Nie łudzę się, to za wysokie progi, jak dla mnie, ale pensja - 3k euro netto... Przytuliłabym Ale siedzę i wysyłam dalej.

Co to może znaczyć:
"Czego od Ciebie oczekujemy:

Podstawowej wiedzy z zakresu IT - nie wymagamy umiejętności programowania." ?????

Edytowane przez 4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Czas edycji: 2022-06-03 o 13:30
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-03, 15:29   #1208
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89244832]Ja dziś po jednej rozmowie. Nie łudzę się, to za wysokie progi, jak dla mnie, ale pensja - 3k euro netto... Przytuliłabym Ale siedzę i wysyłam dalej.

Co to może znaczyć:
"Czego od Ciebie oczekujemy:

Podstawowej wiedzy z zakresu IT - nie wymagamy umiejętności programowania." ?????[/QUOTE]Też natykalam się na ten wymóg i pytałam o co może chodzić kogoś z IT. Odpowiedział że jakies podstawy, ktore sa w tutorialach: kolor, kroj, wielkosc czcionki. W przypadku CSS, to na pewno trzeba wiedziec jak zrobic blok tekstu z okreslonym formatowaniem i np. umieszczony w konkretnym miejscu na stronie. Ponadto umieszczanie obrazka, w srodku tekstu i jako tla. Byc moze tez robienie menu strony.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-04, 09:34   #1209
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89244832]Ja dziś po jednej rozmowie. Nie łudzę się, to za wysokie progi, jak dla mnie, ale pensja - 3k euro netto... Przytuliłabym Ale siedzę i wysyłam dalej.

Co to może znaczyć:
"Czego od Ciebie oczekujemy:

Podstawowej wiedzy z zakresu IT - nie wymagamy umiejętności programowania." ?????[/QUOTE]
Zbyt ogólnie. Wiele stanowisk w IT nie wymaga programowania UX/UI czy help desk dla przykładu. Jak help desk to może być resetowanie haseł i tego typu rzeczy. Czym ta firma się zajmuje? Jak nie napisali czegoś bardziej szczegółowego, że chcą znajomości sieci, systemów operacyjnych, baz danych, chmury, itp. to strzelałabym, że to help desk i zależy im tylko, żeby nie zatrudnić totalnego młota komputerowego, co nic nie ogarnia i nie potrafi zrobić.


Jak to stanowisko spoza IT, to może chodzi im o ogarnianie excela czy coś w tym stylu? Umiejętność wyszukania i zmienienia czegoś prostego w ustawieniach? Wiedzy, że istnieniej co takiego jak skróty klawiszowe?

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2022-06-04 o 09:41
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 09:05   #1210
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziewczyny potrzebuję Waszej pomocy/rady


Mam jutro rozmowę o pracę taką wstępną online. Pracuję od kilku miesięcy w jednym z biur rachunkowych w księgowości a szukam pracy w banku. Nie wiem co powiedzieć żeby dobrze wypaść. Ostatnio w mojej obecnej pracy szef mnie docenił, dostałam małą podwyżkę (dla mnie to już dużo) i dostałam dwie firmy do rozliczania. Nie wiem czy powinnam o tym wspomnieć na tej rozmowie.


Jeśli tak to miałabym powiedzieć że w obecnej pracy zostałam doceniona przez szefa. Czy jak to ująć?


Proszę o jakieś rady
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 09:11   #1211
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję Waszej pomocy/rady


Mam jutro rozmowę o pracę taką wstępną online. Pracuję od kilku miesięcy w jednym z biur rachunkowych w księgowości a szukam pracy w banku. Nie wiem co powiedzieć żeby dobrze wypaść. Ostatnio w mojej obecnej pracy szef mnie docenił, dostałam małą podwyżkę (dla mnie to już dużo) i dostałam dwie firmy do rozliczania. Nie wiem czy powinnam o tym wspomnieć na tej rozmowie.


Jeśli tak to miałabym powiedzieć że w obecnej pracy zostałam doceniona przez szefa. Czy jak to ująć?


Proszę o jakieś rady
Hmm, jak tak to przedstawiasz, to od razu ciśnie się na usta pytanie "to skoro jesteś tam doceniana i masz rozszerzany zakres obowiązków, to po co chcesz zmieniać pracę?".
Jeśli chodzi tylko o kasę, to nie będzie to wyglądać i brzmieć profesjonalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-07, 11:30   #1212
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziewczyny,
macie jakiś pomysł jak można dorobić "po godzinach"?
Tak z 1000-1500 zł netto miesięcznie, żebym mogła sobie z 2 godzinki w tygodniu po pracy coś porobić. Praca tylko online. Widziałam różne ogłoszenia typu wypełnianie wniosków, ale czy to nie jest jakiś scam? Zwykle takie ogłoszenia o dodatkowej pracy online wydają się mało konkretne i dość podejrzane.
Chodzi o jakieś proste zajęcia czyli pisanie tekstów, jakieś właśnie wprowadzanie danych do wniosków albo coś innego, szukam właśnie inspiracji
Niby mogłabym dostać te pieniądze z nadwyżką zmieniając pracę i nie musieć kombinować, ale postanowiłam jeszcze poczekać żeby mieć dłuższy okres zatrudnienia w cv.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 11:33   #1213
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Ale wiesz, jeśli jest jedynie znajomość ustaw, to nie, nie są wysokie wymagania...
Zarobić i nie musieć się nie uczyć to każdy chce, dlatego masz dużą konkurencję do popularnych zajęć.
Coś od siebie też trzeba zaoferować, tyle razy tu było że dziewczyny same się uczyły aby coś zmienić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co, dla mnie wymagania pt. znajomość iks ustaw to bardzo dużo, bo wiem ile godzin musiałabym poświecić na to by się tego nauczyć, a nie mam żadnej gwarancji, że chociaż przejdę do 2 etapu. Poza tym w urzędach i tego typu miejscach raczej nie płacą super. No i odstrasza mnie ta cała papierologia, bo oczywiście trzeba osobiście to składać bądź pocztą, online nie ma opcji.
Do skarbówki są nabory bez tracenia czasu ileś dni na ustawy, a podejrzewam, że płaca podobna.

Co innego dla mnie przygotowanie z angielskiego do rozmów, przygotowanie z excela, bo wiem że będzie zadanie, a co innego wkuwanie bezsensowne ustaw, które do niczego mi się nie przydadzą. Pomijam już fakt, że po prostu ustawy jak i przepisy dla mnie to bardzo ciężka i nudna tematyka, by to wkuwać na sucho.

Przykład z wymagań na stanowisko na które mogłabym dziś papiery złożyć:
5. znajomość Kodeksu cywilnego w zakresie najmu lokali mieszkalnych
6. znajomość ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego
7. znajomość uchwały nr XV/420/19 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Wrocław na lata 2020-2025”
8. znajomość uchwały nr XXII/601/20 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Wrocław

To jak to nie jest dużo to hmm...

Jeszcze dwa mniej ciekawe widziałam, ale też z 3 ustawy itp.

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;89242043]Co piszecie w mailach, jak wysyłacie CV do firm, które nie mają aktualnie ogłoszeń? Niedługo będę się przeprowadzać i chciałabym również znaleźć pracę bliżej nowego miejsca zamieszkania, ale niestety aktualnie nie ma za dużo ofert w tamtej okolicy. Niby prosta sprawa, ale mam jakieś zaćmienie i nie mogę nic składnego wymyśleć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nigdy nie wysyłałam.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89242109]
Ja mam rozmowę za tydzień w środę. Byłoby super, bo praca zdalna i spokojna. Trochę się boję gadania po włosku na rozmowie... ale spróbuję.

Któraś pracowała/była na rozmowie w UPS?

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Eh słabo, że we Wrocławiu trudno przebić 3k netto. To drogie miasto przecież... :|[/QUOTE]

Powodzenia!

szukasz we Wrocławiu? Przekroczyć 3 tysiące netto to dla mnie jakieś niedoścignione marzenie Wszędzie gdzie aplikowałam albo dawali mniej albo zero odzewu lub negatywna zapewne w związku z moim podaniem stawki - a przeważnie podaje 2800-3100zł, w niektórych miejscach do 3500zł.

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość

Czy orientujecie się jak to jest, chodzi mi o coś takiego:
jest jakaś korporacja duża i są oferty pracy to aplikować na kilka do tej samej korpo czy lepiej na jedno? Gdzieś przeczytałam że jak na wiele to robi się z siebie desperatkę gdzieś indziej znów było żeby aplikować i już sama nie wiem.
Też o tym myślałam i sprawdzałam jakim departamentem zajmuje się osoba z którą miałam rozmowę, bo nie chciałabym znów na nią trafić - ciężka była w rozmowie. Różnie bywa. Czasem są oddzielne hry bo oddzielne sektory. Czasem cv trafia do menagera czy kogoś od danego działu.


Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
Mam jutro rozmowę o pracę taką wstępną online. Pracuję od kilku miesięcy w jednym z biur rachunkowych w księgowości a szukam pracy w banku. Nie wiem co powiedzieć żeby dobrze wypaść. Ostatnio w mojej obecnej pracy szef mnie docenił, dostałam małą podwyżkę (dla mnie to już dużo) i dostałam dwie firmy do rozliczania. Nie wiem czy powinnam o tym wspomnieć na tej rozmowie.


Jeśli tak to miałabym powiedzieć że w obecnej pracy zostałam doceniona przez szefa. Czy jak to ująć?


Proszę o jakieś rady
Powodzenia!

Co do tego jakbym powiedziała? no to zależy dlaczego chcesz zmienić i pracę i branżę. Może napomknęłabym o byciu chwalonym, ale zależy od kontekstu rozmowy. Mimo wszystko przecież możesz być chwalona, a wiesz że w danym miejscu już się niczego nowego nie nauczysz, dlatego chcesz zmienić branżę.


Ja z podsumowaniem do CV mam problem - mam doświadczenie w biurowych pracach, w sprzedaży, obsłudze klienta i niewielkie na magazynie i w pracy z towarem. I to własnie na magazynie i z towarem bardzo lubię pracować. I za Chiny nie mogę wymyślić by napisać tak, żeby podkreślić, że to lubię, mimo małego doświadczenia (prace w sklepach i 3 miesiące magazyn), bo w sprzedaży i handlu już nie szukam.

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
macie jakiś pomysł jak można dorobić "po godzinach"?
Tak z 1000-1500 zł netto miesięcznie, żebym mogła sobie z 2 godzinki w tygodniu po pracy coś porobić. .
Ha, sama bym chciała tyle umieć dorobić pracując online, bo bym mogła zarobić cokolwiek szukając pracy.
Niestety jak widzę ogłoszenia tego typu to naciagacze albo jakieś nie wiadomo co.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 11:37   #1214
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Netya rozumiem Cię z tymi ustawami - naukę ich czy choćby przeczytanie ze zrozumieniem przyplacilabym przynajmniej mocnym wkurzeniem i frustracją. Dlatego nigdy już nie zaaplikuję w miejsce związane z pracą z ustawami Bo pewnie po to wymagają - bo coś na ich podstawie się jednak robi w codziennej pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 12:52   #1215
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI




Ha, sama bym chciała tyle umieć dorobić pracując online, bo bym mogła zarobić cokolwiek szukając pracy.
Niestety jak widzę ogłoszenia tego typu to naciagacze albo jakieś nie wiadomo co.[/QUOTE]


Hmm, a nie możesz szukać pracy będąc w obecnej? Najlepiej szukać pracy odpowiednio wcześnie przed końcem obecnej umowy.
Też kiedyś najpierw czekałam do końca umowy (czasem nie z wyboru) a teraz uważam że to nielogiczne. Pracując gdzieś ma się lepsze pole do negocjacji, a jak szukasz nie będąc zatrudniona nigdzie jesteś bardziej skłonna brać byle co a i firmy widząc bezrobotnego nie są skłonne dawać najwyższych przewidzianych w widełkach stawek.
Szczerze to ja nie rozumiem tego, teraz gdy praca jest zdalna a rozmowy można załatwić online to nawet specjalnie urlopu nie trzeba brać żeby czegoś nowego poszukać.
Co do ofert zdalnych to sama się zastanawiam, większość wygląda dziwnie. Ale znajoma kiedyś mi mówiła że spokojnie te 1000 na miesiąc mogła wyciągnąć na copywritingu. Mi tyle obecnie brakuje do szczęścia bo połowę pensji chcę odkładać na mieszkanie a jakiś dodatkowy zarobek na podróże. No ale cóż, jeśli nie uda się to pewnie będę jednak mniej patrzeć na długość zatrudnienia w cv i jednak zmienię pracę.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 17:40   #1216
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Nigdy nie słyszałam o dorobieniu takich kwot, chętnie się dowiem czegoś nowego. Zwykle to raczej ktoś pół etatu podłapał, czy 1/4 (ale to jednak nie 10 które byś chciała a 40h)
Z drugiej strony, podwyżka 1000-1500 netto też dość spora?
Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość


Szczerze to ja nie rozumiem tego, teraz gdy praca jest zdalna a rozmowy można załatwić online to nawet specjalnie urlopu nie trzeba brać żeby czegoś nowego poszukać.
Nie rozumiem co piszesz. Coraz więcej firm wróciło już do pełnej lub częściowej pracy. Wtedy nie ma jak rozmawiać z HR. Dodatkowo ci co są na ho też niekoniecznie mieli/mają elastyczny czas pracy i dostępność dla rozmowy rekrutacyjnej (np 1h w ciągu dnia). Częste telefony, dostępność na czacie, wideorozmowy, monitorowanie aktywności w pracy, każde wyklucza takie tam rozmowy, testy itp. Trzeba w takiej sytuacji jeśli nie urlop, to po prostu zrobić 'wyjście prywatne' i odrobić później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 17:48   #1217
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Nigdy nie słyszałam o dorobieniu takich kwot, chętnie się dowiem czegoś nowego. Zwykle to raczej ktoś pół etatu podłapał, czy 1/4 (ale to jednak nie 10 które byś chciała a 40h)
Z drugiej strony, podwyżka 1000-1500 netto też dość spora?

Nie rozumiem co piszesz. Coraz więcej firm wróciło już do pełnej lub częściowej pracy. Wtedy nie ma jak rozmawiać z HR. Dodatkowo ci co są na ho też niekoniecznie mieli/mają elastyczny czas pracy i dostępność dla rozmowy rekrutacyjnej (np 1h w ciągu dnia). Częste telefony, dostępność na czacie, wideorozmowy, monitorowanie aktywności w pracy, każde wyklucza takie tam rozmowy, testy itp. Trzeba w takiej sytuacji jeśli nie urlop, to po prostu zrobić 'wyjście prywatne' i odrobić później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakby mozna bylo zarobic 1500 na reke za 2h pracy w tygodniu jesli dobrze zrozumialam, to jaka musialaby byc stawka pelnego etatu

Co do pracy zdalnej, to wydaje sie piekne, ze pracujesz a sie obijasz w domu, chociaz nie sadze zeby tak to dzialalo. Np moja firma przez caly czas pandemii nie dzialala zdalnie, wsrod znajomych jedna kolezanka miala 1 tydzien pracy zdalnej tylko dlatego, ze "zbuntowala sie" szefostwu i wymusila taka mozliwosc.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 18:04   #1218
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Hmm, jak tak to przedstawiasz, to od razu ciśnie się na usta pytanie "to skoro jesteś tam doceniana i masz rozszerzany zakres obowiązków, to po co chcesz zmieniać pracę?".
Jeśli chodzi tylko o kasę, to nie będzie to wyglądać i brzmieć profesjonalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zastanawiam się, bo czytam o rozmowach i o CV i jest tam napisane aby pochwalić się swoimi osiągnięciami np. że w danej firmie ktoś sprawił, że wzrosła sprzedaż o ileś tam procent itd.
Ja nie mam za bardzo czym się pochwalić, bo nie mam takich osiągnięć. Jedyne moje osiągnięcie to ta maleńka podwyżka i dodanie mi więcej obowiązków.


Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość



Powodzenia!

Co do tego jakbym powiedziała? no to zależy dlaczego chcesz zmienić i pracę i branżę. Może napomknęłabym o byciu chwalonym, ale zależy od kontekstu rozmowy. Mimo wszystko przecież możesz być chwalona, a wiesz że w danym miejscu już się niczego nowego nie nauczysz, dlatego chcesz zmienić branżę.



Ja z podsumowaniem do CV mam problem - mam doświadczenie w biurowych pracach, w sprzedaży, obsłudze klienta i niewielkie na magazynie i w pracy z towarem. I to własnie na magazynie i z towarem bardzo lubię pracować. I za Chiny nie mogę wymyślić by napisać tak, żeby podkreślić, że to lubię, mimo małego doświadczenia (prace w sklepach i 3 miesiące magazyn), bo w sprzedaży i handlu już nie szukam.

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------



Ha, sama bym chciała tyle umieć dorobić pracując online, bo bym mogła zarobić cokolwiek szukając pracy.
Niestety jak widzę ogłoszenia tego typu to naciagacze albo jakieś nie wiadomo co.
Chcę zmienić pracę, bo w takim biurze nie ma możliwości rozwoju. Ciągle jest to samo, a np. w banku czy ubezpieczeniach czy innych większych firmach związanych z branżą finansową jest większa możliwość awansu i rozwoju. Zdobycia nowej wiedzy, umiejętności.
Dlatego zależy mi aby znaleźć jakąś inną pracę w większej firmie.
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 18:12   #1219
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, bo czytam o rozmowach i o CV i jest tam napisane aby pochwalić się swoimi osiągnięciami np. że w danej firmie ktoś sprawił, że wzrosła sprzedaż o ileś tam procent itd.

Ja nie mam za bardzo czym się pochwalić, bo nie mam takich osiągnięć. Jedyne moje osiągnięcie to ta maleńka podwyżka i dodanie mi więcej obowiązków.









Chcę zmienić pracę, bo w takim biurze nie ma możliwości rozwoju. Ciągle jest to samo, a np. w banku czy ubezpieczeniach czy innych większych firmach związanych z branżą finansową jest większa możliwość awansu i rozwoju. Zdobycia nowej wiedzy, umiejętności.

Dlatego zależy mi aby znaleźć jakąś inną pracę w większej firmie.
Chyba sibie odpowiedzialas czemu chcesz zmienic firme? Bo chcesz miec mozliwosc rozwoju, zwiekszenia kompetencji, miec jasna sciezke awansu.
Czy ja wiem czy podwyzka i wiecej obowiazkow to osiagniecie? Czasem pracodawca dodaje obowiazkow, bo ktos musi to robic

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-07, 20:11   #1220
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Chyba sibie odpowiedzialas czemu chcesz zmienic firme? Bo chcesz miec mozliwosc rozwoju, zwiekszenia kompetencji, miec jasna sciezke awansu.
Czy ja wiem czy podwyzka i wiecej obowiazkow to osiagniecie? Czasem pracodawca dodaje obowiazkow, bo ktos musi to robic

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Też się nad tym zastanawiałam czy podwyżka i więcej obowiązków to jakieś osiągnięcie. Chociaż z drugiej strony szef równie dobrze mógłby mi podziękować za współpracę.
W większej firmie pewnie mogłabym zdobyć nowe kompetencje, nowych umiejętności bo w obecnym miejscu mojej pracy jest stagnacja.

Z drugiej strony znów jak poczytałam ostatnio opinie o pracy w firmach do których aplikuję to się przeraziłam. Teraz mam w pracy spokój ale brak rozwoju a o tych firmach czy korporacjach ludzie piszą same negatywne opinie. A przecież te biurowce są takie ogromne tyle ludzi w nich pracuje jest tyle obsadzonych stanowisk i dają radę. Można się przestraszyć bo bardzo chcę znaleźć pracę właśnie w takiej dużej firmie ale przerażające są te negatywne opinie. I to nie o jednej firmie a o prawie wszystkich do których aplikowałam.
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 20:19   #1221
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
Też się nad tym zastanawiałam czy podwyżka i więcej obowiązków to jakieś osiągnięcie. Chociaż z drugiej strony szef równie dobrze mógłby mi podziękować za współpracę.

W większej firmie pewnie mogłabym zdobyć nowe kompetencje, nowych umiejętności bo w obecnym miejscu mojej pracy jest stagnacja.



Z drugiej strony znów jak poczytałam ostatnio opinie o pracy w firmach do których aplikuję to się przeraziłam. Teraz mam w pracy spokój ale brak rozwoju a o tych firmach czy korporacjach ludzie piszą same negatywne opinie. A przecież te biurowce są takie ogromne tyle ludzi w nich pracuje jest tyle obsadzonych stanowisk i dają radę. Można się przestraszyć bo bardzo chcę znaleźć pracę właśnie w takiej dużej firmie ale przerażające są te negatywne opinie. I to nie o jednej firmie a o prawie wszystkich do których aplikowałam.
Info na gowork zawsze daje jakies odniesienie, ale kiedys aie nad tym zastanawialam (czytalam jakie byly opinie o firmie w ktorej wtedy pracowalam), ze wiekszosc opinii pisza pracownicy, ktorzy z firmami sie porzegnali z roznych powodow, ktorym cos nie odpowiadalo, jak ktos jest zadowolony to nie pisze, a jak napisze, ze jest spoko, to od razu reszta komentujacych odezwie sie, ze to szef sam pisze, takze trzeba miec dystans do tych opinii

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 20:33   #1222
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Info na gowork zawsze daje jakies odniesienie, ale kiedys aie nad tym zastanawialam (czytalam jakie byly opinie o firmie w ktorej wtedy pracowalam), ze wiekszosc opinii pisza pracownicy, ktorzy z firmami sie porzegnali z roznych powodow, ktorym cos nie odpowiadalo, jak ktos jest zadowolony to nie pisze, a jak napisze, ze jest spoko, to od razu reszta komentujacych odezwie sie, ze to szef sam pisze, takze trzeba miec dystans do tych opinii

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Gdyby było tak źle to nikt by nigdzie nie musiał pracować. Gdzie ostatnio aplikowałam i wpisałam na gowork to same negatywne opinie, może kilka pozytywnych.

Czy wie ktoś jak można sprawdzić czy dana duża firma ma dział rekrutacji jeden. Chodzi mi o coś takiego np. jest firma A i ona ma oferty pracy na różne stanowiska do różnych działów i teraz jak ja wyślę na powiedzmy 5 ofert ich moje cv to chciałabym wiedzieć czy ono trafia do tych samych osób czy każdy dział ma swoich ludzi od rekrutacji. Chciałabym to sprawdzić ale nie wiem jak to można zrobić.
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 21:08   #1223
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Eh miałam trochę telefonów (aplikuję tylko na stanowiska zdalne), zawsze się dopytuje i potem jest takie (nie no, tak jeden dzień można w tygodniu zdalny wziąć...). Aha. Dzięki Eh jutro mam rozmowę, dzisiaj też miałam. Już zapomniałam jakie to jest frustrujące. Chcę to po prostu mieć za sobą i chyba na kilka dni się z tego wyłączę, nie będę nic przeglądać i jakoś za tydzień zacznę na nowo. Trochę się podłamałam i straciłam nadzieję. do sierpnia chciałabym już coś mieć. Ale mam wrażenie, że wymagam za dużo z tą pracą zdalną + możliwość pracy zza granicy.

Na pracuj.pl wysłałam sporo i nikt nawet tego nie otwiera :|
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 12:04   #1224
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Netya rozumiem Cię z tymi ustawami - naukę ich czy choćby przeczytanie ze zrozumieniem przyplacilabym przynajmniej mocnym wkurzeniem i frustracją. Dlatego nigdy już nie zaaplikuję w miejsce związane z pracą z ustawami Bo pewnie po to wymagają - bo coś na ich podstawie się jednak robi w codziennej pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie wszystko zależy, bo mam znajomych, którzy jakoś tam się dostali do pracy przykładowo w nfz, ale nikt od nich nie wymagał znajomości w pracy, chociaż na rozmowie chyba tak. W urzędzie też coś tam pytali, ale no nikt na starcie nie znał ustawy. Dla mnie samo uczenie się tego tylko na rozmowę/test to już za wiele po prostu xd

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość



Hmm, a nie możesz szukać pracy będąc w obecnej? Najlepiej szukać pracy odpowiednio wcześnie przed końcem obecnej umowy.
Po pierwsze z dnia na dzień mi nie przedłużono teraz umowy, więc pracy nie mam żadnej.
Druga sprawa to w kwestii tych prac zdalnych - zależy jaka praca, mój facet czasem nie miał możliwości umawiać się na rozmowy bo ma zapelniony dzien wpracy spotkaniami itp innymi rzeczami, czesto tez monitoruja aktywnosc itp. Co innego zdalna jak sobie siedzisz, cos tam robisz i nikt Cię nie sprawdza. Ale fakt że teraz już czesto jest hybrydowo.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Nie rozumiem co piszesz. Coraz więcej firm wróciło już do pełnej lub częściowej pracy. Wtedy nie ma jak rozmawiać z HR. Dodatkowo ci co są na ho też niekoniecznie mieli/mają elastyczny czas pracy i dostępność dla rozmowy rekrutacyjnej (np 1h w ciągu dnia). Częste telefony, dostępność na czacie, wideorozmowy, monitorowanie aktywności w pracy, każde wyklucza takie tam rozmowy, testy itp. Trzeba w takiej sytuacji jeśli nie urlop, to po prostu zrobić 'wyjście prywatne' i odrobić później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość

Chcę zmienić pracę, bo w takim biurze nie ma możliwości rozwoju. Ciągle jest to samo, a np. w banku czy ubezpieczeniach czy innych większych firmach związanych z branżą finansową jest większa możliwość awansu i rozwoju. Zdobycia nowej wiedzy, umiejętności.
Dlatego zależy mi aby znaleźć jakąś inną pracę w większej firmie.
Tak myślałam. W tym wypadku dla mnie rozmowa o pracę jest łatwiejsza, bo potrafię dobrze uzasadnić dlaczego chcę ją zmienić. Gorzej jak chce się zmienić tylko ze wzgledu na kase, czy jest mobbing itp bo tutaj różnie bywa w odbiorze. Nie widze problemu zebys na rozmowie miała jakis klopot z tego tytulu.


Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Info na gowork zawsze daje jakies odniesienie, ale kiedys aie nad tym zastanawialam (czytalam jakie byly opinie o firmie w ktorej wtedy pracowalam), ze wiekszosc opinii pisza pracownicy, ktorzy z firmami sie porzegnali z roznych powodow, ktorym cos nie odpowiadalo, jak ktos jest zadowolony to nie pisze, a jak napisze, ze jest spoko, to od razu reszta komentujacych odezwie sie, ze to szef sam pisze, takze trzeba miec dystans do tych opinii

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka


[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89250161]

Na pracuj.pl wysłałam sporo i nikt nawet tego nie otwiera :|[/QUOTE]

Też nie kumam ocb z tą stroną, też czasem nie miałam w ogóle otwartych aplikacji. Ale zdarzyło się też tak że niby nie otwarta a był odzew.
Też mnie zawsze szukanie załamuje, tym bardzje, że wiem ile ostatnio szukałam i wiem że teraz nie mam tyle czasu.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 12:06   #1225
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Na pracuj mnie irytuje jedna rzecz, ale to nie wina strony a pracodawcow. Otwieraja, zmienia status na rozpatrywana, potem nie zaprosza na rozmowe, to juz mogliby zmienic na odrzucona. Na razie na jakies 100 aplikacji w ciagu kilku lat chyba tylko 2 po procesie zmienilo status w ten sposob

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 13:34   #1226
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Bo to trzeba na pracuj dodatkowo kliknąć, a podejrzewam że nie jest to w biznesie i czasie HR. Np jak ja poprzednio wysyłałam, często wyświetlało się 150 CV przesłanych, a u mnie nieotwarte CV + zaproszenie na rozmowę. Myślę, 'co jest grane'?
Ktoś mi na rozmowie powiedział że można ściągnąć CV dokądś do siebie, wtedy nie przeglądając przez pracuj, statusy są 'martwe'.
Też, akurat te osoby, przerywały przeglądanie po kilkudziesięciu CV. Zrozumiałe gdy nie mają aplikacji skanującej słowa kluczowe. Morał z tego taki: zmieścić się w pierwszej 20 (zwłaszcza jak dziś można w pracy z telefonu wysłać zgłoszenie, odzew jest ogromny i byle jaki)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 14:50   #1227
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Bo to trzeba na pracuj dodatkowo kliknąć, a podejrzewam że nie jest to w biznesie i czasie HR. Np jak ja poprzednio wysyłałam, często wyświetlało się 150 CV przesłanych, a u mnie nieotwarte CV + zaproszenie na rozmowę. Myślę, 'co jest grane'?
Ktoś mi na rozmowie powiedział że można ściągnąć CV dokądś do siebie, wtedy nie przeglądając przez pracuj, statusy są 'martwe'.
Też, akurat te osoby, przerywały przeglądanie po kilkudziesięciu CV. Zrozumiałe gdy nie mają aplikacji skanującej słowa kluczowe. Morał z tego taki: zmieścić się w pierwszej 20 (zwłaszcza jak dziś można w pracy z telefonu wysłać zgłoszenie, odzew jest ogromny i byle jaki)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze rozumiem, im szybciej tym lepiej? Ostatnio gdzieś przeczytałam że im szybciej się wyśle cv na ofertę tym lepiej bo większe szanse. Ale nie wiem czy tak jest.

W moich aplikacjach na pracuj mam statusy przy niektórych otwarty albo rozpatrywanie a przy niektórych tylko dostarczone. Przy jednym mam odrzucone a wymagania jakie były napisane w ofercie pracy wszystkie spełniałam i miałam je wpisane w moje cv. Nie wiem dlaczego zostało odrzucone czy już kogoś zatrudnili na to miejsce czy co nie pasowało w mojej aplikacji.

Wysyłam nawet jeśli rekrutacja trwa do dziś czy jeszcze kilka dni. Czytałam że w dużych firmach to nie pracownik czyta cv ale komputer je skanuje. Nie wiem jak to działa i czy to jest prawda. Nie wiem dlaczego w niektórych firmach moje cv jest odrzucone mimo spełnienia wymogów jakie przedstawiają w ofercie.

Wiecie może czy pracodawcy widzą do ilu miejsc aplikowałam?

Edytowane przez Patka_Natka
Czas edycji: 2022-06-08 o 14:57
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 16:22   #1228
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Tak, to mam na myśli. W sumie wyobraź sobie że zajmujesz się też innymi rzeczami poza rekrutacjami, 50 kolejnych nowych CV po mcu już prawdopodobnie wiele nie zmieni w decyzjach menedżerów w ich obszarach.
A na szeregowe stanowiska bez dużych wymagań, widziałam już po kilkaset wysłanych widać na pracuj (bo czasem mam te max kategorię 'powyżej ileś') Podczas gdy na takim stanowisku liczą się może aż chęci do pracy i bystrość/szybka nauka. Czyli potrzeba co najwyżej kilku sensownych kandydatów.
Też wysyłam często pod koniec terminu, zauważalny jest gorszy odzew. Nie dotyczy to specjalistycznych umiejętności, wtedy czas nie gra roli.
Skanowanie to prawda. Nie wiem jak działa od strony operatora. Ale ogólnie, wyszukiwane są słowa kluczowe w CV (powinno być w odp formacie, nie np jako jpg) i jest ono odsiane jako kilkanaście innych do przeglądu człowieka. Knif w tym że nie możesz skopiować ogłoszenia , a trzeba się jakoś wpasować w ustalony przez dziewczyny/chłopaki algorytm...
Jeśli chodzi ci o kilka ogłoszeń w jednej firmie, to widzą. Ale nikt poważny na pewno nie ma tego czasu analizować i myśleć, ooo jaka zdesperowana. Nie przejmowałabym się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

A propos odrzucenia CV, kolejna anegdotyczna opowieść Czasem, zwłaszcza jak rzadko zespół wymienia się osobowo, starają się dopasować nowego do obecnego zespołu. Wiek (np nierozrodczy lub przeciwnie, do oszacowania po roku dyplomu magistra) lub kierunek studiów, ale i inne czynniki mogą wpłynąć na decyzję. Jeśli kandydatów jest więcej niż 10, 20 to nic nie tracą. Czasem najlepszy jest ten który się dogadać z resztą a nie ten który ma spełnione wszystkie wymagania...
Znam to z drugiej strony, kilka razy mi powiedziano, że lubią takich czy owakich absolwentów, punkty nabite od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 16:57   #1229
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Tak, to mam na myśli. W sumie wyobraź sobie że zajmujesz się też innymi rzeczami poza rekrutacjami, 50 kolejnych nowych CV po mcu już prawdopodobnie wiele nie zmieni w decyzjach menedżerów w ich obszarach.
A na szeregowe stanowiska bez dużych wymagań, widziałam już po kilkaset wysłanych widać na pracuj (bo czasem mam te max kategorię 'powyżej ileś') Podczas gdy na takim stanowisku liczą się może aż chęci do pracy i bystrość/szybka nauka. Czyli potrzeba co najwyżej kilku sensownych kandydatów.
Też wysyłam często pod koniec terminu, zauważalny jest gorszy odzew. Nie dotyczy to specjalistycznych umiejętności, wtedy czas nie gra roli.
Skanowanie to prawda. Nie wiem jak działa od strony operatora. Ale ogólnie, wyszukiwane są słowa kluczowe w CV (powinno być w odp formacie, nie np jako jpg) i jest ono odsiane jako kilkanaście innych do przeglądu człowieka. Knif w tym że nie możesz skopiować ogłoszenia , a trzeba się jakoś wpasować w ustalony przez dziewczyny/chłopaki algorytm...
Jeśli chodzi ci o kilka ogłoszeń w jednej firmie, to widzą. Ale nikt poważny na pewno nie ma tego czasu analizować i myśleć, ooo jaka zdesperowana. Nie przejmowałabym się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteś pewna? Kurcze aplikuję do kilku firm bo mi na nich najbardziej zależy. I tak np. firma X daje ileś ogłoszeń to aplikuję na 5 lub więcej u innej podobnie i się zastanawiam czy nie pomyślą że jakaś zdesperowana i od razu odrzucą moje cv.
Tylko też nie tak że od razu na pięć. Dodają codziennie oferty pracy to jak któras mi pasuje to na nią aplikuje i z czasem może się tego trochę nazbierać. Ale też szukają do różnych działów więc moze to nie trafia do jednych osób w rekrutacji. Może jest kilka działów rekrutacji jak firma jest w kilku miastach w Polsce? Nie będą mnie mieli za desperatkę i jak zobaczą kolejny raz wysłane moje cv do ich firmy to nie odrzucą go? Miałam rozmowę w tej firmie na której mi zależy telefoniczną ale mi kompletnie nie poszła nie przygotowałam się i teraz aplikuję na kolejne oferty w ich firmie.


Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

A propos odrzucenia CV, kolejna anegdotyczna opowieść Czasem, zwłaszcza jak rzadko zespół wymienia się osobowo, starają się dopasować nowego do obecnego zespołu. Wiek (np nierozrodczy lub przeciwnie, do oszacowania po roku dyplomu magistra) lub kierunek studiów, ale i inne czynniki mogą wpłynąć na decyzję. Jeśli kandydatów jest więcej niż 10, 20 to nic nie tracą. Czasem najlepszy jest ten który się dogadać z resztą a nie ten który ma spełnione wszystkie wymagania...
Znam to z drugiej strony, kilka razy mi powiedziano, że lubią takich czy owakich absolwentów, punkty nabite od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do jednej firmy właśnie aplikowałam i została moja aplikacja odrzucona a spełniałam wszystkie wymagania jakie mieli napisane w ofercie pracy. Myślałam że będą dzwonić a tu sprawdzam i status odrzucone. Do dziś się zastanawiałam dlaczego odrzucili. Albo kogoś wcześniej już zatrudnili i reszcie odrzucili?


Masz jakies info dotyczące tego co piszą w wymaganiach? np. piszą doświadczenie min.3 lata na podobnym stanowisku albo wymagają znajomości danego programu. Czy jak wyślę na takie a nie mam takiego doświadczenia albo mam mniejsze doświadczenie i nie na takim stanowisku oraz programu nie znam ale wyślę to się wygłupię? Nie znam nikogo z rekrutacji ani nawet z korpo żeby podpytać co i jak. Moi znajomi pracują w mniejszych firmach po wiele lat i mają zamiar tam zostać do emerytury.

Edytowane przez Patka_Natka
Czas edycji: 2022-06-08 o 17:05
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 17:41   #1230
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Hej, czeka mnie rozmowa w dziale jakości. Ktoras z was cos wie czego mozna sie spodziewac na rozmowie w takim dziale? Przyznam ze do tej pory nie mialam z takim dzialem nic wspolnego

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.