Kredyt mieszkaniowy partnera - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-09, 06:21   #301
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ale co ty mielisz non stop te odsetki? Nikogo nie obchodzi ile jest odsetek, a ile kapitału. Kupujesz mieszkanie i za nie płacisz. Bierzesz auto w leasing też za nie płacisz, jak mówisz dziewczynie, że ma się dorzucać, to jesteś burak.
Możesz mieć mieszkanie po babci, wziąć 300 tysi i je przewalić, finał jest taki sam, że masz kredyt i dziewczynę w domu.
Odsetki nie są żadnym kosztem wspólnego życia, są kosztem kredytu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wasz argument przeciw dokładaniu się jest taki, że ktoś się wzbogaca waszym kosztem, a wy nic z tego nie macie.

Ale z raty kredytu nie wszystko idzie w bezpośrednie wzbogacenie się, bo część jest kosztem kredytu właśnie.

Niech będzie rata 2 tysiące, 1000 część kapitałowa i 1000 odsetki.

No to dając komuś 500zł wcale nie spłacacie mieszkania, tylko pokrywacie część kosztów mieszkania w tym mieszkaniu na kredyt.

Nie wiem, czemu to takie trudne.

Dokładnie tak samo jak płacicie odstępne właścicielowi, to jest takie odstępne dla banku za to, że dał wam hajs na mieszkanie, którego za gotówkę nie byliście w stanie kupić.

Jak mieszkasz u kogoś za frajer, toś po prostu burak szukający sponsora.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 06:35   #302
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mahdab, jeśli on ma taką ratę kredytu (nawet uwzględniając stopy), to raczej nie mieszka w Pcimiu Dolnym, gdzie jest tani wynajem.

Zwłaszcza że autorka sama napisała, że oni za wynajem dawali 2500. A wątpię, żeby wynajmowali duże mieszkanie.

Nawet jeśli autorka weźmie coś mniejszego, to i tak ceny poszły w górę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Jak wyżej, czytacie wątek?

Oni wynajmując płacili 2500. Szczerze wątpię, żeby wynajmowali willę na Śląsku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Weź pod uwagę, że oni pewnie we 2 wynajmowali co najmniej 2 pokojowe mieszkanie. Ja mieszkam we Wro, więc ceny dość wysokie, a na wakacjach jak szukałam kawalerek to oglądałam nawet jedną za 1600 (już z czynszem i rachunkami) i to w samym centrum, fakt że była mała, ale dla jednej osoby zdecydowanie wystarczająca, a dodatkowo piszę aby pokazać że nie wszystko jest teraz za 2tys+
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 06:39   #303
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 120
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ale co ty mielisz non stop te odsetki? Nikogo nie obchodzi ile jest odsetek, a ile kapitału. Kupujesz mieszkanie i za nie płacisz. Bierzesz auto w leasing też za nie płacisz, jak mówisz dziewczynie, że ma się dorzucać, to jesteś burak.
Możesz mieć mieszkanie po babci, wziąć 300 tysi i je przewalić, finał jest taki sam, że masz kredyt i dziewczynę w domu.
Odsetki nie są żadnym kosztem wspólnego życia, są kosztem kredytu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

mielę, bo mogę, a co?


no cóż, porównanie z autem o tyle nietrafione, że nie oddajesz go komuś do dyspozycji 24/h, tylko Ty głównie z niego korzystasz. Poza tym, są alternatywy do auta, choćby komunikacja miejska. Posiadanie samochodu nie jest konieczne, w przeciwieństwie do dachu nad głową.


Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wasz argument przeciw dokładaniu się jest taki, że ktoś się wzbogaca waszym kosztem, a wy nic z tego nie macie.

Ale z raty kredytu nie wszystko idzie w bezpośrednie wzbogacenie się, bo część jest kosztem kredytu właśnie.

Niech będzie rata 2 tysiące, 1000 część kapitałowa i 1000 odsetki.

No to dając komuś 500zł wcale nie spłacacie mieszkania, tylko pokrywacie część kosztów mieszkania w tym mieszkaniu na kredyt.

Nie wiem, czemu to takie trudne.

Dokładnie tak samo jak płacicie odstępne właścicielowi, to jest takie odstępne dla banku za to, że dał wam hajs na mieszkanie, którego za gotówkę nie byliście w stanie kupić.

Jak mieszkasz u kogoś za frajer, toś po prostu burak szukający sponsora.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie, dziwne, że tak ciężko niektórym osobom przychodzi zrozumienie prostych zależności. Już nie mówiąc o podwójnych standardach - za wynajem to na pół, obcemu płacić trzeba. Niby bliskiej osobie - płać frajerze i mnie gość u siebie, czym chata bogata
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 06:46   #304
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

I powtórzę raz jeszcze - nawet gdyby mieszkanie nie było na kredyt to bym się dokładała trochę ekstra za to, że partner udostępnia mi swoje mieszkanie i dzięki temu ja mogę odłożyć kupę kasy.

Albo bym pokrywała całe rachunki, albo fundowała wakacje, jakiś sposób bym znalazła, w zależności od naszej sytuacji finansowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 07:06   #305
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Przecież i tak finansuje, płacąc więcej za mieszkanie.

Czasami jak czytam komentarze na tym forum to mam wrażenie, że zaprzeczacie sami sobie. Wątek zaczął się od autorki, gdzie większość komentarzy brzmiała: trzeba płacić więcej niż połowę czynszu+rachunki, ale mniej niż wyniósłby nas wynajem czegoś, wtedy każdy jest na plus. Jak Limonka pisze, że u niej właśnie tak jest, to teraz na nią siedliście, że partnera wykorzystuje
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 07:21   #306
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 22:01
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 07:31   #307
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I powtórzę raz jeszcze - nawet gdyby mieszkanie nie było na kredyt to bym się dokładała trochę ekstra za to, że partner udostępnia mi swoje mieszkanie i dzięki temu ja mogę odłożyć kupę kasy.

Albo bym pokrywała całe rachunki, albo fundowała wakacje, jakiś sposób bym znalazła, w zależności od naszej sytuacji finansowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że dla większości jest to oczywiste. Nie wiem co to za związek gdy jeden sobie kryje kasę i zadowolony. Nie ważne co z tymi pieniędzmi bym zrobiła, byłoby to na wspólny cel. Płacenie za cokolwiek partnerowi (poważnego z którym mieszkam) dla mnie jest niedorzeczne.
Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
mielę, bo mogę, a co?


no cóż, porównanie z autem o tyle nietrafione, że nie oddajesz go komuś do dyspozycji 24/h, tylko Ty głównie z niego korzystasz. Poza tym, są alternatywy do auta, choćby komunikacja miejska. Posiadanie samochodu nie jest konieczne, w przeciwieństwie do dachu nad głową.





Dokładnie, dziwne, że tak ciężko niektórym osobom przychodzi zrozumienie prostych zależności. Już nie mówiąc o podwójnych standardach - za wynajem to na pół, obcemu płacić trzeba. Niby bliskiej osobie - płać frajerze i mnie gość u siebie, czym chata bogata
Ale co cie dziwi, że obcemu trzeba zapłacić? Jakby jeden miał mniejsze zarobki też bym nie była za tym żeby płacić na pół.
Śmieszne są dla mnie te twoje rozliczenia, a może pracuje 12h na godzin i wtedy mi odliczy coś? Nie chciałabym być w związku z taką osobą. Nie wiem jak możesz nazywać frajerstwem zwykle zaufanie.
Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
I widzę jak ktoś negocjuje zasady wypowiedzenia, gdy np. były już partner na złość przyprowadzi panienkę do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-09, 07:32   #308
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Tak czytam i wydaje mi się, że kłótnia wynika z wyobrażenia, że jedna strona chciałaby, żeby partner płacił pół raty, a druga, żeby mieszkał na krzywy, bo taki wniosek faktycznie można wysnuć z argumentacji. A wydaje mi się, że większość osób tutaj się zgadza, że fair jest płacić coś więcej niż połowę rachunków?

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2022-06-09 o 07:34
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 07:43   #309
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 779
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

[1=d5f2b1fe262415f84dead74 6c1bee8c0d6ac2850_6340b04 00d0a7;89251035]Wyzywanie ludzi, że robią tak jak uważają za stosowne w kwestiach, które nas nie dotyczą, to jest posiadanie zdania?

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Bo dla mnie raczej wiocha i wtykanie nosa w nie swoje sprawy.[/QUOTE]

"robić z kogoś jelenia" - to fraza powszechnie stosowana, a nie wyzywanie
Ale poprawię się - wykorzystywać. Teraz jest ładnie i poprawnie

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Tak czytam i wydaje mi się, że kłótnia wynika z wyobrażenia, że jedna strona chciałaby, żeby partner płacił pół raty, a druga, żeby mieszkał na krzywy, bo taki wniosek faktycznie można wysnuć z argumentacji. A wydaje mi się, że większość osób tutaj się zgadza, że fair jest płacić coś więcej niż połowę rachunków?

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Pojawiały się tutaj głosy, że tylko rachunki na pół i ani grosza więcej - dość liczne z resztą. I że "spłacanie komuś kredytu to frajerstwo". I stąd cała dyskusja.

Edytowane przez Magmag0194
Czas edycji: 2022-06-09 o 07:45
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 08:13   #310
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Nie rozumiem całej tej dyskusji. Tak czysto, na logikę, gdyby facet mieszkał sam, to płaciłby całą ratę. Więc jeśli mieszka z dziewczyną i dalej płaci całą ratę, to jak on niby na tym traci? Dziewczyna nie zyskuje przecież jego kosztem oszczędzając na wynajmie. Jej zysk jest odrębny od jego finansów.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 08:18   #311
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jak mieszkasz u kogoś za frajer, toś po prostu burak szukający sponsora.
Ale żałosna wypowiedź
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-09, 08:32   #312
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie rozumiem całej tej dyskusji. Tak czysto, na logikę, gdyby facet mieszkał sam, to płaciłby całą ratę. Więc jeśli mieszka z dziewczyną i dalej płaci całą ratę, to jak on niby na tym traci? Dziewczyna nie zyskuje przecież jego kosztem oszczędzając na wynajmie. Jej zysk jest odrębny od jego finansów.
Prawda? To on zyskuje, bo ona pokrywa połowę rachunków, które nie rosną 2 razy. Jedyna sytuacja w której spłacanie kredytu partnera ma sens to wtedy, gdy był tam jakiś współlokator i finalnie zamienił się na partnera.
Wtedy rozumiem, jesteś jakoś stratny i partner zastępuje współlokatora, który płacił.
Oczywiście, każdy MOŻE dokładać się więcej i jest to miły gest, ale to chyba tyle. Gest, a nie konieczność.
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 08:45   #313
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie rozumiem całej tej dyskusji. Tak czysto, na logikę, gdyby facet mieszkał sam, to płaciłby całą ratę. Więc jeśli mieszka z dziewczyną i dalej płaci całą ratę, to jak on niby na tym traci? Dziewczyna nie zyskuje przecież jego kosztem oszczędzając na wynajmie. Jej zysk jest odrębny od jego finansów.
A nie byłoby sprawiedliwie, gdyby oboje zyskali po trochę, zamiast ona zyskuje 1500, a on nic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 08:47   #314
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Każda sytuacja jest inna i nie ma idealnego rozwiązania. Najmniej konfliktogenne byłoby wynajmować mieszkane do momentu, aż partnerzy się zdecydują kupić coś wspólnie.

Jak do mnie, do kredytowanego mieszkania, wprowadził się mój facet, to płacił połowę rachunków. Miało to dla nas sens, bo mój kredyt to było 1000zł, płaciłam go sobie z palcem w nosie już od kilku lat, a on przeprowadzał się do mnie od rodziców, gdzie koszty miał żadne i w dodatku zmieniał pracę i województwo, żebyśmy mogli zamieszkać razem.

Ale sytuacja byłaby inna, gdybyśmy mieszkali razem na wynajmie, a ja podczas tego wynajmowania wzięłabym kredyt na mieszanie, żebyśmy mogli w nim zamieszkać. Wtedy połowa opłat nie wydawała by mi się taka oczywista. Po pierwsze, żeby mój partner mógł płacić tylko połowę rachunków, ja wcześniej musiałabym uzbierać wkłąd własny, więc kilkadziesiąt tysięcy. Po drugie kredyt, zwłaszcza w naszym pięknym kraju, to ryzyko. Całe ryzyko kredytowe na mnie, koszty kredytu na mnie, a całe benefity z niepłacenia odstepnego dla partnera - brzmi jak średni interes. W dodatku teraz stopy procentowe poszły mocno do góry i nikt się nie spodziewał, że aż tak szybko i gwałtownie wzrosną raty kredytów. Nawet jak ktos się nie zakredytował pod korek, to może być mu ciężko, bo go Jastrzomb na czele Jastzębi zrobił w ciula. Zakładam, że w takiej sytuacji, przy podobnych zarobkach partner wziąłby większy udział w naszym utrzyaniu na siebie, zwłaszcza, jeśli uczestniczyłby wcześniej w dezycji o kupnie mieszkania i pomysł popierał, albo do niego namawiał. Może to być np. wzięcie na siebie wszystkich opłat, albo większa partycypacja w budżecie spożywczym.

Natomiast prpozycja autorki jest bardzo hojna i facetow chyba coś na głowę padło, że miałaby dorzucać się jeszcze więcej.

Warto też zauważyć, że do związku to się wnosi nie tylko pieniądze, ale i kupę innych rzeczy i wyliczanie tylko ile kto zarobi, straci na wpólnym mieszkaniu nie ma sensu. Już nawet nie mówię o wsparciu emocjonalnym, bliskości i innych takich. Ale o bardzo konkretnych rzeczach: np. mój partner wnosi posiadane samochodu i chęć jego prowadzenia (a więc wygodę w zakupach, wakacjach, wycieczkach, odwedzinach u rodziców...), a ja umiejętność i chęć gotowania, a więc oszczędności na zakupach, restauracjach, dowozach, ale też fakt, że zawsze ciepły obiad w domu jest, bo ja go po prostu lubię robić. To tylko pierwsze z brzegu przykłady, chodzi o to, że dla mnie takie szytywne wyliczanie kto zyskał, a kto stracił przez lata mieszkania razem kasę i kto komu dołożył do kredytu, a kto mieszkał na krzywy ryj są bez sensu, nawet w sytuacji rozstania. Oprócz złotówek ze związku ma się jeszcze szereg innych korzyści, bardzo konkretnych, bo emocjonale, to inna para kaloszy.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 08:47   #315
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

No bo na tą samą logikę to ona wynajmując za 1600 gdzieś by musiałaby wynająć.

To nie sprawiedliwiej, żeby ona zaoszczędziła 1000, a on 600, niż żeby ona zaoszczędziła 1600?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 08:54   #316
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
"robić z kogoś jelenia" - to fraza powszechnie stosowana, a nie wyzywanie
Ale poprawię się - wykorzystywać. Teraz jest ładnie i poprawnie



Pojawiały się tutaj głosy, że tylko rachunki na pół i ani grosza więcej - dość liczne z resztą. I że "spłacanie komuś kredytu to frajerstwo". I stąd cała dyskusja.
Że tylko rachunki na pół i nic więcej, to chyba rzadkie wypowiedzi z tego co kojarzę. A to "spłacanie komuś kredytu to frajerstwo" to nie wynika właśnie z przeświadczenia, że druga strona chce, żeby spłacać kredyt po połowie?

Wydaje mi się po prostu, że kłótnia wynika z tego, że dwie strony skupiły się na skrajnościach, a to że ktoś pisze o spłacaniu komuś kredytu, nie znaczy, że uważa, że się powinno płacić równe zero. I takie wypowiedzi były, ale przepadły wśród wymawiania sobie takich właśnie zwrotów jak frajerstwo.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2022-06-09 o 08:59
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:04   #317
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 779
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Że tylko rachunki na pół i nic więcej, to chyba rzadkie wypowiedzi z tego co kojarzę. A to "spłacanie komuś kredytu to frajerstwo" to nie wynika właśnie z przeświadczenia, że druga strona chce, żeby spłacać kredyt po połowie?

Wydaje mi się po prostu, że kłótnia wynika z tego, że dwie strony skupiły się na skrajnościach, a to że ktoś pisze o spłacaniu komuś kredytu, nie znaczy, że uważa, że się powinno płacić równe zero. I takie wypowiedzi były, ale przepadły wśród wymawiania sobie takich właśnie zwrotów jak frajerstwo.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Pewnie że były, sama mam takie zdanie. Dać coś więcej, ale niekoniecznie równe pół
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:06   #318
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No bo na tą samą logikę to ona wynajmując za 1600 gdzieś by musiałaby wynająć.

To nie sprawiedliwiej, żeby ona zaoszczędziła 1000, a on 600, niż żeby ona zaoszczędziła 1600?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyna wyżej świetnie to wytłumaczyła.

Limonko, każdy ma prawo dawać w związku ile chce. Nie wiem czy tu funkcjonuje słowo "sprawiedliwe".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:07   #319
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No bo na tą samą logikę to ona wynajmując za 1600 gdzieś by musiałaby wynająć.

To nie sprawiedliwiej, żeby ona zaoszczędziła 1000, a on 600, niż żeby ona zaoszczędziła 1600?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W ogóle nie skupiałabym się na tym, że ona musi i tak gdzieś mieszkać, bo przy takim założeniu, jeśli mieszkanie nie byłoby w kredycie, ona i tak powinna mu płacić więcej niż rachunki, bo inaczej musiałaby wynajmować, a to już jest dziwna sytuacja imo (chociaż kojarzę, że dla Ciebie to byłoby fair?).
Ja wychodzę z założenia, że wprowadzając się do mieszkania partnera oszczędzam i jest mi lżej, ale chciałabym, żebyśmy oboje na tym zyskali, więc dorzucam się te kilka stówek, żeby lżej było obu stronom. Połowy kredytu nie spłacam, bo musiałabym płacić więcej niż na wynajmie i to imo absurd przy braku własności.


Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-09, 09:10   #320
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 861
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Jeśli patrzymy na chłodno to mieszkanie pod najem i szukamy czegoś innego do wynajęcia na co partnerkę stać

A tak serio, jak mówię, ja tutaj nie mam nic do dokładania kwoty wspólnie ustalonej, mam natomiast obiekcje to 100x wałkowanej postawy "połowa rachunków, żarcie, ale mieszkam w Twoim zakredytowanym mieszkaniu, a kątem odkładam na swoje". Dla mnie to robienie z osoby zakredytowanej jelenia.
Rozumiem. Tylko ze można odkładać na coś wspólnego. To ze partner nie dokłada połowy kredytu to nie oznacza że zbiera pieniądze tylko dla siebie. Za to wlozy dużo pieniędzy w kredyt (np po polowie) a po rozstaniu jest z niczym. Przy wynajmie też tak jest ale związek to dla mnie nie model biznesowy. No a jakbym miała umawiać się z partnerem na rachunki i połowę kredytu a nie byłoby mnie stać to nie byłoby fajnie zwłaszcza że nie mój kredyt. Inaczej to wygląda gdy jest powiedziane by dołożyć jeżeli się chce i ile chce - jednego miesiąca tak a innego tak ale ze nie jest to mój obowiązek. Takiemu partnerowi chętniej się pomoże niż roszczeniowemu ze "spłacaj mi kredyt" a Ty nic z tego nie masz i nie wiesz czy traktuje Cie poważnie czy tylko jako osobę spłacająca jemu kredyt. No chyba że splaca się razem ale ogląda się też już coś żeby było wspólne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:16   #321
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 779
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
W ogóle nie skupiałabym się na tym, że ona musi i tak gdzieś mieszkać, bo przy takim założeniu, jeśli mieszkanie nie byłoby w kredycie, ona i tak powinna mu płacić więcej niż rachunki, bo inaczej musiałaby wynajmować, a to już jest dziwna sytuacja imo (chociaż kojarzę, że dla Ciebie to byłoby fair?).
Ja wychodzę z założenia, że wprowadzając się do mieszkania partnera oszczędzam i jest mi lżej, ale chciałabym, żebyśmy oboje na tym zyskali, więc dorzucam się te kilka stówek, żeby lżej było obu stronom. Połowy kredytu nie spłacam, bo musiałabym płacić więcej niż na wynajmie i to imo absurd przy braku własności.


Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Ale zobacz - rata kredytu to już teraz równowartość wynajmu. Więc facet płaci 2x więcej sam, a partnerka daje na te symboliczne rachunki + kilka stówek, gdzie wcześniej płaciła 1,5k - no średnio fajne.

Na czerwono - A gdyby to było tyle samo ile wynosił wynajem?

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Rozumiem. Tylko ze można odkładać na coś wspólnego. To ze partner nie dokłada połowy kredytu to nie oznacza że zbiera pieniądze tylko dla siebie. Za to wlozy dużo pieniędzy w kredyt (np po polowie) a po rozstaniu jest z niczym.
Ale to w przypadku rozstania dzielą te oszczędności na pół, tak? Bo w przeciwnym wypadku to właściciel mieszkania jest z niczym.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:16   #322
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 861
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ale co ty mielisz non stop te odsetki? Nikogo nie obchodzi ile jest odsetek, a ile kapitału. Kupujesz mieszkanie i za nie płacisz. Bierzesz auto w leasing też za nie płacisz, jak mówisz dziewczynie, że ma się dorzucać, to jesteś burak.
Możesz mieć mieszkanie po babci, wziąć 300 tysi i je przewalić, finał jest taki sam, że masz kredyt i dziewczynę w domu.
Odsetki nie są żadnym kosztem wspólnego życia, są kosztem kredytu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Czy jak facet weźmie kredyt na samochód to mam mu też spłacać bo czasem np też bym jeździła? Co innego np koszty paliwa a co innego to. Nie jest to moim obowiązkiem. Nikt nie jest frajerem. Kwestia ustaleń. Tylko przykre gdy ktoś wymaga zamiast spokojnie porozmawiać. Zwłaszcza że dziewczyna I tak chce zapłacić więcej niż rachunki i co? Jest pasożytem nadal? Nie musi bo jak pisałam nie jej kredyt ale chce. Chyba każdy ma swoje możliwości i zrozumiale ze może ona nie ma jak zapłacić więcej jemu? Przy wspólnym życiu chyba nie liczą się tylko pieniądze. To on wybral takie mieszkanie w takim metrażu i być może dobrej lokalizacji - np drogie dla niej. Chyba też powinien się wykazać empatia a nie ze np odda większość wypłaty i zostanie jej prawie nic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:28   #323
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A nie byłoby sprawiedliwie, gdyby oboje zyskali po trochę, zamiast ona zyskuje 1500, a on nic?
A dlaczego musi być sprawiedliwie? Mam wrażenie, że traktujesz tutaj sprawiedliwość jako zasadę, której należy przestrzegać, "bo tak". Brzmi to trochę religijnie. Rozumiem wymaganie równego traktowania przez kogoś, ale tutaj tym kimś jest... rzeczywistość. Nie ma jak od niej czegokolwiek wymagać.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:33   #324
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 861
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Ale zobacz - rata kredytu to już teraz równowartość wynajmu. Więc facet płaci 2x więcej sam, a partnerka daje na te symboliczne rachunki + kilka stówek, gdzie wcześniej płaciła 1,5k - no średnio fajne.

Na czerwono - A gdyby to było tyle samo ile wynosił wynajem?



Ale to w przypadku rozstania dzielą te oszczędności na pół, tak? Bo w przeciwnym wypadku to właściciel mieszkania jest z niczym.
Dlaczego on płaci 2 razy więcej?

Tak będzie płacił więcej ale ogólnie drogie to opisywane mieszkanie nawet licząc podwyżki. Może 3 pokojowe? W każdym razie myślę że brał na co go stać. Z tego co napisała autorka ona będzie dokładać do kredytu 1200 zł więc niemało on będzie płacił 2500 zł. Oczywiście on dużo więcej ale nie uważam żeby to bylo jakieś niesprawiedliwe. Wszystko kwestia ustaleń. Jak chce się być razem z trzeba dużo rozmawiać, ale nie tak jak on od razu reagować oburzeniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2022-06-09 o 09:37
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:34   #325
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Ale zobacz - rata kredytu to już teraz równowartość wynajmu. Więc facet płaci 2x więcej sam, a partnerka daje na te symboliczne rachunki + kilka stówek, gdzie wcześniej płaciła 1,5k - no średnio fajne.



Na czerwono - A gdyby to było tyle samo ile wynosił wynajem?







Ale to w przypadku rozstania dzielą te oszczędności na pół, tak? Bo w przeciwnym wypadku to właściciel mieszkania jest z niczym.
No ja akurat pisałam o swojej sytuacji, bo mieszkam w mieszkaniu partnera, które jest w kredycie. I pisałam gdzieś na początku tego wątku, że odliczam od kwoty jaką płaciłabym na wynajmie połowę naszych obecnych rachunków, a to co zostaje dzielę na pół między nas. I dla nas obojga taki podział jest fair. W ogóle przy tych wyliczeniach nie braliśmy pod uwagę wysokości jego raty.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2022-06-09 o 10:25
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:36   #326
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
A dlaczego musi być sprawiedliwie? Mam wrażenie, że traktujesz tutaj sprawiedliwość jako zasadę, której należy przestrzegać, "bo tak". Brzmi to trochę religijnie. Rozumiem wymaganie równego traktowania przez kogoś, ale tutaj tym kimś jest... rzeczywistość. Nie ma jak od niej czegokolwiek wymagać.
No i sprawiedliwie to nie jest zawsze po równo. Zwłaszcza jak jedna osoba zarabia mało, a druga znacząco więcej. Albo ktoś ma na przykład zaplecze w postaci finansowej pomocy od rodziny, a ktoś inny nie. Czynników do wzięcia pod uwagę jest wiele.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:38   #327
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 861
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

[1=d5f2b1fe262415f84dead74 6c1bee8c0d6ac2850_6340b04 00d0a7;89251917]No i sprawiedliwie to nie jest zawsze po równo. Zwłaszcza jak jedna osoba zarabia mało, a druga znacząco więcej. Albo ktoś ma na przykład zaplecze w postaci finansowej pomocy od rodziny, a ktoś inny nie. Czynników do wzięcia pod uwagę jest wiele.[/QUOTE]Dokładnie. Ja np nie byłabym w stanie dokładać połowy kredytu w takiej wysokości. Przynajmniej nie w tym momencie. Dużej pomocy rodziny też nie mam, radzę sobie sama.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:40   #328
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 22:01
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:41   #329
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To wtedy byłoby sprawiedliwie, gdyby spłacali raty po pół albo ze wspólnego budżetu jeśli wkład do gospodarstwa domowego jest np. procentowy.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 09:45   #330
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Kredyt mieszkaniowy partnera

Jeszcze tak a propos sprawiedliwości. Załóżmy, że razem z chłopakiem kupujemy sobie po zdrapce na loterię. Ja wygrywam 100zł, on nic. Czy to jest sprawiedliwe? No nie jest. Ale czy to znaczy, że mam obowiązek podzielić się zyskiem, "żeby sprawiedliwości stało się zadość"?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-11 18:29:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.