Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-22, 10:29   #3691
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
jakieś konkrety? jakie powikłania, jak długo trwały, jaki procent chorych? po covidzie bodajże 30% - a może więcej, nie mam pod ręką danych - ma problemy trwające kilak miesięcy po przechorowaniu. Ja grypę przeszłam, dochodziłam do normy 4 tygodnie, potem wszystko wróciło do normy. Po covidzie ludzie - młodzi, wcześniej zdrowi - skarżą się na trwające miesiącami spadki wydolności i inne problemy - np cukrzyca, której wcześniej nie było, i inne cudeńka, w tym cukrzyca, poważne problemy z zakrzepami, pojawianiem się cukrzycy i inne cudeńka. Grypa to przy tym naprawdę pikuś.
Ale wiesz, że po grypie nikt nie badał ludzi na powikłania? Nikt nie sprawdzał, czy ta cukrzyca to pojawiła się po ciężkiej grypie, przechorowaniu przeziębienia etc. Te dane dopiero zaczęto zbierać po wybuchu covid.


Wiec tak naprawdę nie mamy dokładnych danych wiec miejmy nadzieję, że chociaż teraz ktoś pochyli się nad innymi infekcjami w takim sam sposób, jak nad koronawirusem

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-22, 11:04   #3692
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że po grypie nikt nie badał ludzi na powikłania? Nikt nie sprawdzał, czy ta cukrzyca to pojawiła się po ciężkiej grypie, przechorowaniu przeziębienia etc. Te dane dopiero zaczęto zbierać po wybuchu covid.


Wiec tak naprawdę nie mamy dokładnych danych wiec miejmy nadzieję, że chociaż teraz ktoś pochyli się nad innymi infekcjami w takim sam sposób, jak nad koronawirusem

nie trzeba badać, żeby zauważyć, że po chorobie człowiek nagle traci 70% wydolności - ja po grypie wracałam do normy przez bity miesiąc, codziennie musiałam w ciągu dnia spać dwie godziny - dosłownie odcinało mi prąd, o treningach nie było mowy bo zwyczajnie nie miałam siły. Gdyby po grypie blisko połowa chorujących była miesiącami niezdolna do normalnego funkcjonowania, to raczej by się o tym pisało.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-22, 11:54   #3693
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Wiec tak naprawdę nie mamy dokładnych danych wiec miejmy nadzieję, że chociaż teraz ktoś pochyli się nad innymi infekcjami w takim sam sposób, jak nad koronawirusem

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
Nie trzeba daleko szukac takich chorob, ktore nikogo nie interesowaly. Ludzie chorujacy od lat na encefalopatie mialgiczna/zespol chronicznego zmeczenia przez wiele lat byli ignorowani i nic nie mozna bylo im zaoferowac. Sama znam taki przypadek, czlowiek z dnia na dzien niezdolny do pracy, mimo ze wyniki badan nic nie pokazuja, zadnych anomalii. Wmawiana jest depresja, lekarze odsylaja z kwitkiem i nie szczedza sobie komentarzy. Srodowisko odbiera jako leniwa osobe. Kto ma wiecej pieniedzy, ten moze sobie pozwolic na wykonanie bardziej specjalistycznych badan, np. badan mitochondriow i cos tam wychodzi, ale wiekszosc osob dotknietych ta choroba popada w ruine finansowa. Ciezko ubiegac sie o rente.

Dopiero teraz na fali long covid ktos zaczyna tych ludzi zauwazac, bo wiele symptomow jest podobnych. Nagle pojawia sie lek na long covid (jest w fazie badan, powinien byc w przyszlym roku dostepny), ktory najprawdopodobnie i tym ludziom pomoze.

Dobrze, ze przy okazji pandemia pomogla im zostac zauwazonym, ale jednak to smutne, jak latami byli po prostu ignorowani.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-22, 18:36   #3694
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
nie trzeba badać, żeby zauważyć, że po chorobie człowiek nagle traci 70% wydolności - ja po grypie wracałam do normy przez bity miesiąc, codziennie musiałam w ciągu dnia spać dwie godziny - dosłownie odcinało mi prąd, o treningach nie było mowy bo zwyczajnie nie miałam siły. Gdyby po grypie blisko połowa chorujących była miesiącami niezdolna do normalnego funkcjonowania, to raczej by się o tym pisało.
Tylko ze lekarze ignorowali to. Ja w wieku 19 lat przeszłam paskudna grypę ((3 tygodnie w szpitalu) I dochodziłam do siebie przez ponad pół roku. Gdy zgłaszałam lekarzowi, że jestem zmeczona, mam zadyszki i kołatania serca to kazał mi się nie stresować i zażywać magnez :/ wiec wcale się nie dziwie, że się o tym nie mówiło czy nie pisało, bo po co jak musialam studiować a inni pracowac.[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89264855]Nie trzeba daleko szukac takich chorob, ktore nikogo nie interesowaly. Ludzie chorujacy od lat na encefalopatie mialgiczna/zespol chronicznego zmeczenia przez wiele lat byli ignorowani i nic nie mozna bylo im zaoferowac. Sama znam taki przypadek, czlowiek z dnia na dzien niezdolny do pracy, mimo ze wyniki badan nic nie pokazuja, zadnych anomalii. Wmawiana jest depresja, lekarze odsylaja z kwitkiem i nie szczedza sobie komentarzy. Srodowisko odbiera jako leniwa osobe. Kto ma wiecej pieniedzy, ten moze sobie pozwolic na wykonanie bardziej specjalistycznych badan, np. badan mitochondriow i cos tam wychodzi, ale wiekszosc osob dotknietych ta choroba popada w ruine finansowa. Ciezko ubiegac sie o rente.

Dopiero teraz na fali long covid ktos zaczyna tych ludzi zauwazac, bo wiele symptomow jest podobnych. Nagle pojawia sie lek na long covid (jest w fazie badan, powinien byc w przyszlym roku dostepny), ktory najprawdopodobnie i tym ludziom pomoze.

Dobrze, ze przy okazji pandemia pomogla im zostac zauwazonym, ale jednak to smutne, jak latami byli po prostu ignorowani.[/QUOTE]Dokladnie, moje dolegliwości były bardzo długo przez lekarza ignorowane, wmawiał mi problemy psychiczne, depresję etc. Dobrze ze trafiłam na ogarnięte internistę i hematologa i w końcu wiem co mi jest, ale przez bardzo długi czas próbowano ze mnie robic hipochondryczke.

Mam nadzieje, ze chociaz w jakimś % zmieni się podejście lekarzy do rzadszych chorób czy problemów po przejściu infekcji.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-22, 18:41   #3695
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 06:48   #3696
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Tylko ze lekarze ignorowali to. Ja w wieku 19 lat przeszłam paskudna grypę ((3 tygodnie w szpitalu) I dochodziłam do siebie przez ponad pół roku. Gdy zgłaszałam lekarzowi, że jestem zmeczona, mam zadyszki i kołatania serca to kazał mi się nie stresować i zażywać magnez :/ wiec wcale się nie dziwie, że się o tym nie mówiło czy nie pisało, bo po co jak musialam studiować a inni pracowac.Dokladnie, moje dolegliwości były bardzo długo przez lekarza ignorowane, wmawiał mi problemy psychiczne, depresję etc. Dobrze ze trafiłam na ogarnięte internistę i hematologa i w końcu wiem co mi jest, ale przez bardzo długi czas próbowano ze mnie robic hipochondryczke

mam nadzieję, że teraz jest inne podejście - tak się trąbi, że grypa to poważna choroba. Skoro ja po kilku dniach chorowania w domu wracałam do normy bity miesiąc, wcale mnie Twoich kilka po 3 tygodniach hospitalizacji nie dziwi.


Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Może nie do końca "jest sezon grypowy to grypa" - grypa daje konkretne objawy, inne niż zwykłe przeziębienie. Ja np przy przeziębieniu nie miewam podwyższonej temperatury -może czasem w porywach do 37,2. Wtedy miałam 38,5, więc dla mnie jasne, że to było coś innego. Ale - fakt, że warto byłoby wiedzieć na pewno z czym mamy do czynienia, i po prostu robić testy - skoro są szybkie testy na covid, dlaczego nie ma takich na grypę? (tzn wiadomo dlaczego()
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 12:22   #3697
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że teraz jest inne podejście - tak się trąbi, że grypa to poważna choroba. Skoro ja po kilku dniach chorowania w domu wracałam do normy bity miesiąc, wcale mnie Twoich kilka po 3 tygodniach hospitalizacji nie dziwi.





Może nie do końca "jest sezon grypowy to grypa" - grypa daje konkretne objawy, inne niż zwykłe przeziębienie. Ja np przy przeziębieniu nie miewam podwyższonej temperatury -może czasem w porywach do 37,2. Wtedy miałam 38,5, więc dla mnie jasne, że to było coś innego. Ale - fakt, że warto byłoby wiedzieć na pewno z czym mamy do czynienia, i po prostu robić testy - skoro są szybkie testy na covid, dlaczego nie ma takich na grypę? (tzn wiadomo dlaczego()
Ja na grypę zachorowałam w lutym 2020. Też dosłownie ścięło mnie z nóg - gorączka 39,5,kaszel w ciągu jednego dnia(od razu lekarz coś usłyszał na oskrzelach) i nie byłam w stanie sama dojść do łazienki Kaszel miałam bite 2 m-ce i do tego ból w płucach. Ogólnie dla mnie najgorsze wydarzenie od kilku lat (potem miałam jeszcze 2 razy covid, ale przy tej grypie to akurat był u mnie mały pikuś).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-23, 12:41   #3698
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że teraz jest inne podejście - tak się trąbi, że grypa to poważna choroba. Skoro ja po kilku dniach chorowania w domu wracałam do normy bity miesiąc, wcale mnie Twoich kilka po 3 tygodniach hospitalizacji nie dziwi.





Może nie do końca "jest sezon grypowy to grypa" - grypa daje konkretne objawy, inne niż zwykłe przeziębienie. Ja np przy przeziębieniu nie miewam podwyższonej temperatury -może czasem w porywach do 37,2. Wtedy miałam 38,5, więc dla mnie jasne, że to było coś innego. Ale - fakt, że warto byłoby wiedzieć na pewno z czym mamy do czynienia, i po prostu robić testy - skoro są szybkie testy na covid, dlaczego nie ma takich na grypę? (tzn wiadomo dlaczego()
Są testy na grypę. Pobiera się wymaz. Na NFZ już dawno z takimi objawami nie byłam, więc nie wiem czy lekarze POZ je mogą zlecać. W luxmedzie zlecają takie przy podejrzeniu grypy.
https://diag.pl/sklep/badania/grypa-typ-a-i-b-antygeny/
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 17:06   #3699
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
skoro są szybkie testy na covid, dlaczego nie ma takich na grypę? (tzn wiadomo dlaczego()
Tzn. dlaczego?
Są testy na grypę. Przy covidzie były dość często używane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 17:38   #3700
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 842
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Są testy na grypę. Pobiera się wymaz. Na NFZ już dawno z takimi objawami nie byłam, więc nie wiem czy lekarze POZ je mogą zlecać. W luxmedzie zlecają takie przy podejrzeniu grypy.
https://diag.pl/sklep/badania/grypa-typ-a-i-b-antygeny/
Są już nawet szybkie testy, do szybkiego potwierdzania w gabinecie.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 18:12   #3701
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Tzn. dlaczego?
Są testy na grypę. Przy covidzie były dość często używane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

może źle zapytałam - dlaczego nie są używane? moja grypa była diagnozowana "na pałę", po objawach - fakt, że były zdecydowanie odmienne od moich zwykłych przeziębień. Testu mi nikt nie proponował.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-23, 19:38   #3702
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Mialam grype w lutym tego roku ,ktorego zaczela sie pandemia . Nawet covid mnie tak nie rozlozyl. 3 miesiace ziajałam jak pies po przejsciu dluzszego odcinka ,zwapnienie w plucach itp. Nikt nie mial testow na grype , kolezanka lezala w szpitalu 2 tyg . Tez zdiagnozowano mnie po objawach ,w przychodni siedzialam miedzy innymi ludzmi. W szkole bylo 1/3 uczniow . Kiedy zaczela sie histeria panndemiczna zaczelismy sie zastanawiac czy wszyscy nie przeszlismy covida

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 19:43   #3703
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Są testy na grypę. Pobiera się wymaz. Na NFZ już dawno z takimi objawami nie byłam, więc nie wiem czy lekarze POZ je mogą zlecać. W luxmedzie zlecają takie przy podejrzeniu grypy.
https://diag.pl/sklep/badania/grypa-typ-a-i-b-antygeny/
Testy nie są refundowane przez nfz ale jeśli się chce to przynajmniej w naszej przychodi robią za kase.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 20:37   #3704
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Mialam grype w lutym tego roku ,ktorego zaczela sie pandemia . Nawet covid mnie tak nie rozlozyl. 3 miesiace ziajałam jak pies po przejsciu dluzszego odcinka ,zwapnienie w plucach itp. Nikt nie mial testow na grype , kolezanka lezala w szpitalu 2 tyg . Tez zdiagnozowano mnie po objawach ,w przychodni siedzialam miedzy innymi ludzmi. W szkole bylo 1/3 uczniow . Kiedy zaczela sie histeria panndemiczna zaczelismy sie zastanawiac czy wszyscy nie przeszlismy covida

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widzisz to ja dokładnie w tym samym czasie chorowałam razem z 3/4 moich współpracowników. Rozłożyło nas dzień po dniu, każdy te same objawy (jeden dzień zdrowy człowiek, następnego dnia z łóżka nie można się było podnieść). Kilka dni po nas, rozchorował się mój lekarz POZ i prawie wszystkie pielęgniarki w ośrodku. Też rozkminialismy czy to nie był covid, ale pytałam później lekarza przy innej wizycie i powiedział że mnóstwo pacjentów wtedy przychodziło z z takimi objawami i kilka osób wysłał na test- wyszła świńska grypa :/

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 21:24   #3705
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Moje dziecko miało grype dwa razy i za każdym razem potwierdzona testem .Raz przeszedł ciężko mimo leku przeciwgrypowego i raz po szczepieniu kiedy w zasadzie skończyło się po 2 dniach w tym jeden dzień gorączki i jeszcze jeden dzien kaszlu .
Ja nigdy nie chorowałam na grype ale szczepię się co roku .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 22:14   #3706
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Voytkova Pokaż wiadomość
Moje dziecko miało grype dwa razy i za każdym razem potwierdzona testem .Raz przeszedł ciężko mimo leku przeciwgrypowego i raz po szczepieniu kiedy w zasadzie skończyło się po 2 dniach w tym jeden dzień gorączki i jeszcze jeden dzien kaszlu .
Ja nigdy nie chorowałam na grype ale szczepię się co roku .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też nie chorowałam na grypę a się nie szczepie. U mnie to raz lub dwa w sezonie przeziębienie zaczynające się od mocnego bólu gardła przez dwa dni a później katar, kaszel i zatoki.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 12:26   #3707
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Mialam grype w lutym tego roku ,ktorego zaczela sie pandemia . Nawet covid mnie tak nie rozlozyl. 3 miesiace ziajałam jak pies po przejsciu dluzszego odcinka ,zwapnienie w plucach itp. Nikt nie mial testow na grype , kolezanka lezala w szpitalu 2 tyg . Tez zdiagnozowano mnie po objawach ,w przychodni siedzialam miedzy innymi ludzmi. W szkole bylo 1/3 uczniow . Kiedy zaczela sie histeria panndemiczna zaczelismy sie zastanawiac czy wszyscy nie przeszlismy covida

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w mieście tez w styczniu/lutym 2020r. było mnóstwo osób, ktore chorowały na podobno grypę i tez potem były spekulacje lekarzy i wszystkich, że to covid. Ale zrobili badania panelowe pracownikom SOR i części szpitala na przeciwciala i nikomu p.ciala covidowe nie wyszły.
Ale kto ich tam wie w sumie...
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 07:10   #3708
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Mam Covid. Czy może ktoś polecić dobry syrop na kaszel taki pomiędzy suchym a mokrym? Tzn. jest wydzielina i próbuję ją odksztuszac i czasem się udaje ale muszę się przy tym bardzo namęczyć. Mam wrażenie, że zdzieram sobie tym mało produktywnym odkrztuszaniem gardło. Teleporadę mam dopiero w poniedziałek.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 07:37   #3709
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Pecto Drill jest dobry, ale to na receptę niestety. Z łatwo dostępnych polecam syrop prawoślazowy.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-23, 09:01   #3710
motylek_na_ramieniu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 101
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Już mialam nadzieję, ze nie będę musiala tego wątku oglądac w nieprzeczytanych, ale oczywiście wiadomo, że kwestia czasu bylo az się ktos w nim odezwie... Tylko mnie to tak irytuje? Zaraz jesień i będzie stara śpiewka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
motylek_na_ramieniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 09:08   #3711
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Mam Covid. Czy może ktoś polecić dobry syrop na kaszel taki pomiędzy suchym a mokrym? Tzn. jest wydzielina i próbuję ją odksztuszac i czasem się udaje ale muszę się przy tym bardzo namęczyć. Mam wrażenie, że zdzieram sobie tym mało produktywnym odkrztuszaniem gardło. Teleporadę mam dopiero w poniedziałek.
Polecam tabletki ACC Optima takie musujące do wypicia. Co prawda to nie syrop ale mnie zawsze pomagają przy odkrztuszaniu.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 09:22   #3712
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89295567]Pecto Drill jest dobry, ale to na receptę niestety. Z łatwo dostępnych polecam syrop prawoślazowy.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Dziękuję. Podratuję się tym syropem póki co, a w poniedziałek poproszę lekarkę o receptę na pecto drill.

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Polecam tabletki ACC Optima takie musujące do wypicia. Co prawda to nie syrop ale mnie zawsze pomagają przy odkrztuszaniu.

Dzięki za przypomnienie. Właśnie próbowałam sobie przypomnieć ich nazwę, bo też zawsze mi pomagały.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Cytat:
Napisane przez motylek_na_ramieniu Pokaż wiadomość
Już mialam nadzieję, ze nie będę musiala tego wątku oglądac w nieprzeczytanych, ale oczywiście wiadomo, że kwestia czasu bylo az się ktos w nim odezwie... Tylko mnie to tak irytuje? Zaraz jesień i będzie stara śpiewka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma obowiązku wchodzenia na wątki, które cię irytują.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 09:56   #3713
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 860
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Mam Covid. Czy może ktoś polecić dobry syrop na kaszel taki pomiędzy suchym a mokrym? Tzn. jest wydzielina i próbuję ją odksztuszac i czasem się udaje ale muszę się przy tym bardzo namęczyć. Mam wrażenie, że zdzieram sobie tym mało produktywnym odkrztuszaniem gardło. Teleporadę mam dopiero w poniedziałek.
Ja miałam coś podobnego ale szczerze mówiąc nie robiłam testu. Mnie pomógł Mucosolvan. Używałam też Sudafed bo miałam katar i bardzo zatkany nos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 10:29   #3714
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Ja miałam coś podobnego ale szczerze mówiąc nie robiłam testu. Mnie pomógł Mucosolvan. Używałam też Sudafed bo miałam katar i bardzo zatkany nos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dzięki. Ten mój kaszel to niestety nie jest jedyny objaw, a że nigdy w życiu nie byłam chora latem więc z ciekawości zrobiłam test no i pozytywny.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 11:26   #3715
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Dzięki. Ten mój kaszel to niestety nie jest jedyny objaw, a że nigdy w życiu nie byłam chora latem więc z ciekawości zrobiłam test no i pozytywny.
Masz może inhalator? Inhalacje z soli fizjologicznej zawsze mi pomagają na wykrztuszanie i ewentualny katar. A w poniedziałek możesz poprosić o receptę na Nebbud do inhalacji, świetnie się sprawdza! Jak mój syn miał covid i podobne objawy, to bardzo szybko mu pomógł ten steryd.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 12:11   #3716
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 860
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Dzięki. Ten mój kaszel to niestety nie jest jedyny objaw, a że nigdy w życiu nie byłam chora latem więc z ciekawości zrobiłam test no i pozytywny.
No ja też mówiąc szczerze rzadko choruje latem a teraz wzięło mnie i to w maju potem w czerwcu. Tylko w czerwcu delikatniej. Jakby było tak następny raz to zrobię test. Na szczęście mogłam też ułożyć w czerwcu tak że bez brania L4 jakieś dni wolne choćby pojedyncze miałam by lepiej się poczuć. Ja też myślałam że może od klimatyzacji bo tak bywa ale nie wiadomo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 12:45   #3717
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Masz może inhalator? Inhalacje z soli fizjologicznej zawsze mi pomagają na wykrztuszanie i ewentualny katar. A w poniedziałek możesz poprosić o receptę na Nebbud do inhalacji, świetnie się sprawdza! Jak mój syn miał covid i podobne objawy, to bardzo szybko mu pomógł ten steryd.
Dzięki Czy inhalator i nebulizator to jest to samo? Nie mam w domu, ale zdecydowanie mogę sobie sprawić, jeśli ma pomóc. Co do sterydów, mam nasometin z poprzedniej choroby, więc może się przyda.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
No ja też mówiąc szczerze rzadko choruje latem a teraz wzięło mnie i to w maju potem w czerwcu. Tylko w czerwcu delikatniej. Jakby było tak następny raz to zrobię test. Na szczęście mogłam też ułożyć w czerwcu tak że bez brania L4 jakieś dni wolne choćby pojedyncze miałam by lepiej się poczuć. Ja też myślałam że może od klimatyzacji bo tak bywa ale nie wiadomo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja obstawiam, że złapałam albo w pociągu (dość zatłoczony był) albo w schronisku w górach. No albo w sklepie jakimś, ale chyba mniejsza szansa.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 13:01   #3718
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ogólnie mam wrażenie, że od ponad roku czepia mnie się każda możliwa zaraza. Wcześniej nie byłam szczególnie chorowita. A teraz? Zima dosłownie co miesiąc jak nie zatoki, to gardło. Nawet teraz w lato zdarza mi się kasłać.
Oczywiście wyniki w normie.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 13:02   #3719
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Dzięki Czy inhalator i nebulizator to jest to samo? Nie mam w domu, ale zdecydowanie mogę sobie sprawić, jeśli ma pomóc. Co do sterydów, mam nasometin z poprzedniej choroby, więc może się przyda.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------





Ja obstawiam, że złapałam albo w pociągu (dość zatłoczony był) albo w schronisku w górach. No albo w sklepie jakimś, ale chyba mniejsza szansa.
Nebulizator w zupełności wystarczy.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 13:34   #3720
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 860
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Dzięki Czy inhalator i nebulizator to jest to samo? Nie mam w domu, ale zdecydowanie mogę sobie sprawić, jeśli ma pomóc. Co do sterydów, mam nasometin z poprzedniej choroby, więc może się przyda.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------



Ja obstawiam, że złapałam albo w pociągu (dość zatłoczony był) albo w schronisku w górach. No albo w sklepie jakimś, ale chyba mniejsza szansa.
No ja pracuje w sklepie więc możliwości było wiele. Za to w zimie najczęściej chorowałam a teraz udało mi się wtedy nie zachorować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.