Listopadówki 2021! Część III ;) - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-15, 07:13   #691
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Dzień dobry,

Młody obudził się w bojowym nastroju
Pokrzykuje, drze się, stroi miny i ciągnie mnie wściekle za włosy. Matko, ratujcie

Opiumalfa, udanego wypoczynku i wyluzuj
Będziecie częściowo improwizować.
Ja robię wakacyjną listę eliminacyjną. Część rzeczy i tak kupi się na miejscu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 08:19   #692
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Dzień dobry, moje pełniowe dziecko dało dziś o sobie znać. Albo jej zeby rosną albo pełnią wzbudzą w niej dziwne nocne płaczki poszła na drzemkę, idę po litr kawy.
My byliśmy 8dni nad Bałtykiem. Nie licząc apteczki, w której miałam wszystko, wyszłam z założenia że resztę się dokupi jakbym czegoś nie miała dla dzieci. No i u nas było o tyle dobrze, że jechaliśmy na dwie rodziny, obie z małymi dziećmi więc w razie czego coś można było pożyczyć
Opiumalfa, udanych wakacji
Lagun, a wy gdzie się wybieracie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 09:12   #693
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Dzień dobry, moje pełniowe dziecko dało dziś o sobie znać. Albo jej zeby rosną albo pełnią wzbudzą w niej dziwne nocne płaczki poszła na drzemkę, idę po litr kawy.
My byliśmy 8dni nad Bałtykiem. Nie licząc apteczki, w której miałam wszystko, wyszłam z założenia że resztę się dokupi jakbym czegoś nie miała dla dzieci. No i u nas było o tyle dobrze, że jechaliśmy na dwie rodziny, obie z małymi dziećmi więc w razie czego coś można było pożyczyć
Opiumalfa, udanych wakacji
Lagun, a wy gdzie się wybieracie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Aga, zapomniałam o pełni dlatego od kilku dni się wybudzam w nocy i nie mogę spać, boziu.
Kawy mogę dolać jak chcesz bo akurat robię sobie tak na oko z 5 litrów

My w to lato Bułgaria. Stresuję się, nie wiem czemu może dlatego, ze to pierwszy dalszy wypad z dzieckiem. Najwyżej będzie potrzebny urlop po urlopie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 10:12   #694
Ewelinatir
Zadomowienie
 
Avatar Ewelinatir
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 976
Dot.: Listopadówki 2021! Część III

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Rodos


Sent from my iPhone using Tapatalk

Super. Zazdroszczę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ewelinatir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 10:13   #695
chiare
Raczkowanie
 
Avatar chiare
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 310
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Hej wpadłam na szybko się przywitać i dać znać że żyjemy zmieniłam telefon i nie miałam aplikacji, ale już naprawiłam ten błąd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
chiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 10:14   #696
Ewelinatir
Zadomowienie
 
Avatar Ewelinatir
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 976
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
My w to lato Bułgaria. Stresuję się, nie wiem czemu może dlatego, ze to pierwszy dalszy wypad z dzieckiem. Najwyżej będzie potrzebny urlop po urlopie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A gdzie konkretnie lecicie?

My byliśmy 3 razy. Zawsze jak mieliśmy mało $ i chcieliśmy chociaż trochę pewnej pogody to lecieliśmy tam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ewelinatir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 10:35   #697
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Ewelinatir Pokaż wiadomość
A gdzie konkretnie lecicie?

My byliśmy 3 razy. Zawsze jak mieliśmy mało $ i chcieliśmy chociaż trochę pewnej pogody to lecieliśmy tam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak od 10 lat niezmiennie - Sozopol
Pogoda pewna, tanio - owszem było bardzo tanio🥲, klimat słowiańsko-bałkański nie do podrobienia.
I blisko do Stambułu, który kocham miłością wielką

Przez ostatnie dwa lata jeździliśmy na urlopy do Holandii bo covid i potrzeba odmiany, ale to autem i jeszcze nie czujemy się na siłach organizować takich wojaży z Młodym. A szkoda bo mają świetne warunki na windsurfing i ogólnie lubimy się


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-15, 11:32   #698
Ewelinatir
Zadomowienie
 
Avatar Ewelinatir
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 976
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Jak od 10 lat niezmiennie - Sozopol
Pogoda pewna, tanio - owszem było bardzo tanio🥲, klimat słowiańsko-bałkański nie do podrobienia.
I blisko do Stambułu, który kocham miłością wielką


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Byliśmy tam 2 razy Fajnie spotkać kogoś kto też lubi ten klimat, bo większość narzeka i nie poleca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ewelinatir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 12:04   #699
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

My w Bułgarii byliśmy za czasów przed dzieciowych i bardzo nam się podobało

Mam nadzieję że w przyszłym roku młodemu się odmieni i polubi jazdę samochodem to gdzieś dalej ruszymy. Teraz jak wracaliśmy to przez godzinę spał, a przez 1.5 h musiałam tak go zabawiać że głowa mała. Beczał przez cały czas. Wydaje mi się że już mu niewygodnie w tym foteliku. Jak mielibyśmy tak jechać nad morze 9h to dla mnie tylko szpital psychiatryczny od razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

No starszak obciął młodemu włosy nożyczkami oszaleje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 13:51   #700
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Ewelinatir Pokaż wiadomość
Byliśmy tam 2 razy Fajnie spotkać kogoś kto też lubi ten klimat, bo większość narzeka i nie poleca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja praktycznie co roku słyszę yyyyy Bułgaria, ale co tam jest!?
Ale mnie już mają za stracony przypadek, nasze wakajki w NL też uchodzą za skrajnie podejrzane

Ogólnie BGR kojarzy się z przaśną komuną i nie brzmi sexy. To nie jest kierunek dla fanów all inc., Bułgarzy za cholerę nie ogarniają takiego serwisu i ludzie są rozczarowani. Obiektywnie morze też nienajpiękniejsze, Grecja czy Chorwacja ma zdecydowanie ładniejsze plaże. Jest mało instagramowo chociaż może ja się połaszę w tym roku i zrobię fajny kontent o Sozo.

Może jesteśmy nienormalni, ale nam się podoba ten folklor i jakiś taki cygański vibe
Lubię ten wybór lokalnych knajp z utapirowaną divą śpiewającą do kotleta i wywijaniem na parkiecie między jednym, a drugim kęsem sałatki

A widok morza o poranku w drodze do piekarni po banicę i ajran…kurczę, nie mogę się doczekać jak zapakuję Młodego do chusty i sobie pójdziemy na śniadanie

Olga, czyli jest nas więcej
Młody od zawsze ma niechęć do jazdy? Właśnie my nie jezdziliśmy dalej niż 250 km i serio nie wiem jak Młody zachowywałby się przy dłuższej trasie. On już nie przesypia całej podróży w samochodzie, ogląda sobie świat i bawi się. Nie wiem na ile miałby cierpliwość bo długa podróż z krzykaczem to koszmar.

Ale przynajmniej ładny ten nowy fryz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 14:06   #701
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Ewelinatir Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie My mamy granatowy ze srebrną ramą wiec kolorystyka chyba inna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
YEP. My team czarno-pozłacany. Fajnie, musimy się jakoś zgadać
Cytat:
Napisane przez chiare Pokaż wiadomość
Hej wpadłam na szybko się przywitać i dać znać że żyjemy zmieniłam telefon i nie miałam aplikacji, ale już naprawiłam ten błąd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
u was to chyba ciągle intensywnie, nie?
Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Ja praktycznie co roku słyszę yyyyy Bułgaria, ale co tam jest!?
Ale mnie już mają za stracony przypadek, nasze wakajki w NL też uchodzą za skrajnie podejrzane

Ogólnie BGR kojarzy się z przaśną komuną i nie brzmi sexy. To nie jest kierunek dla fanów all inc., Bułgarzy za cholerę nie ogarniają takiego serwisu i ludzie są rozczarowani. Obiektywnie morze też nienajpiękniejsze, Grecja czy Chorwacja ma zdecydowanie ładniejsze plaże. Jest mało instagramowo chociaż może ja się połaszę w tym roku i zrobię fajny kontent o Sozo.

Może jesteśmy nienormalni, ale nam się podoba ten folklor i jakiś taki cygański vibe
Lubię ten wybór lokalnych knajp z utapirowaną divą śpiewającą do kotleta i wywijaniem na parkiecie między jednym, a drugim kęsem sałatki

A widok morza o poranku w drodze do piekarni po banicę i ajran…kurczę, nie mogę się doczekać jak zapakuję Młodego do chusty i sobie pójdziemy na śniadanie

Olga, czyli jest nas więcej
Młody od zawsze ma niechęć do jazdy? Właśnie my nie jezdziliśmy dalej niż 250 km i serio nie wiem jak Młody zachowywałby się przy dłuższej trasie. On już nie przesypia całej podróży w samochodzie, ogląda sobie świat i bawi się. Nie wiem na ile miałby cierpliwość bo długa podróż z krzykaczem to koszmar.

Ale przynajmniej ładny ten nowy fryz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Borze, my jesteśmy takie same dziwadła. Wszyscy wkoło na all in na 1-2 tygodnie, a my jak te sieroty zawsze na własną rękę i na maks 5 dni, bo nam się dłużej po prostu nudzi.

Byliśmy w Amsterdamie na chwilę przed paniką covidową (dosłownie, dzień po naszym powrocie już było obowiązkowe mierzenie temperatury na Okęciu) i ogólnie było sympatycznie, ale jedzenie to dramat- drogie i niedobre. Plus wszechobecny smród marychy. Ale mąż zadowolony, bo chociaż fajne cycki pooglądał Teraz mamy w planach Lizbonę, Stambuł i Wiedeń, ale to na pewno dopiero w przyszłym roku. Wiedeń zimą to byłoby coś pięknego

Nie wypowiadam się na temat drzemek, bo u nas to wciąż temat kontrowersyjny i czuję, że zawiodłam

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2022-07-15 o 14:08
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-15, 15:07   #702
Ewelinatir
Zadomowienie
 
Avatar Ewelinatir
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 976
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Ja praktycznie co roku słyszę yyyyy Bułgaria, ale co tam jest!?
Ale mnie już mają za stracony przypadek, nasze wakajki w NL też uchodzą za skrajnie podejrzane

Ogólnie BGR kojarzy się z przaśną komuną i nie brzmi sexy. To nie jest kierunek dla fanów all inc., Bułgarzy za cholerę nie ogarniają takiego serwisu i ludzie są rozczarowani. Obiektywnie morze też nienajpiękniejsze, Grecja czy Chorwacja ma zdecydowanie ładniejsze plaże. Jest mało instagramowo chociaż może ja się połaszę w tym roku i zrobię fajny kontent o Sozo.

Może jesteśmy nienormalni, ale nam się podoba ten folklor i jakiś taki cygański vibe
Lubię ten wybór lokalnych knajp z utapirowaną divą śpiewającą do kotleta i wywijaniem na parkiecie między jednym, a drugim kęsem sałatki

A widok morza o poranku w drodze do piekarni po banicę i ajran…kurczę, nie mogę się doczekać jak zapakuję Młodego do chusty i sobie pójdziemy na śniadanie

Olga, czyli jest nas więcej
Młody od zawsze ma niechęć do jazdy? Właśnie my nie jezdziliśmy dalej niż 250 km i serio nie wiem jak Młody zachowywałby się przy dłuższej trasie. On już nie przesypia całej podróży w samochodzie, ogląda sobie świat i bawi się. Nie wiem na ile miałby cierpliwość bo długa podróż z krzykaczem to koszmar.

Ale przynajmniej ładny ten nowy fryz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tam się nie jeździ na all My też kupowaliśmy nocleg osobno, dojazd osobno i byliśmy z tego bardzo zadowoleni. Śniadanie w drodze na plaże, dzieci sprzedające muszelki i wszystko co znajdą lub zrobią (bez zagadywania, natręctwa, bardziej dla zabawy), granie do kotleta ().
Byłaś kiedyś w sozopolskim klubie? Tam ludzie tańczą wokół stolików Zawsze śmiać nam się chce z tego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ewelinatir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 17:56   #703
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Ja byłam w złotych piaskach jak miałam 17-18 lat z koleżankami z klasy i to był mega melanż wyjazd. Każda z nas poznała jakiegoś obcokrajowca i przemycalysmy ich do pokoi co śmieszne do tej pory mam kontakt na fb z tym „moim” Szwedem, mimo ze każdy z nas ma już swoje rodziny! Poza tamtym razem nigdy więcej się nie zobaczyliśmy.
Także poza płomiennymi romansami za bardzo nie wypowiem się co do Bułgarii. Było gorąco i fajny basen. W Warnie prawie się rozpuscilam i wcale mi się nie podobało. Może byłam za młoda żeby docenić. Ale jakoś mnie nie ciągnie żeby pojechać drugi raz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 19:47   #704
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Olga_1988 Pokaż wiadomość
My w Bułgarii byliśmy za czasów przed dzieciowych i bardzo nam się podobało

Mam nadzieję że w przyszłym roku młodemu się odmieni i polubi jazdę samochodem to gdzieś dalej ruszymy. Teraz jak wracaliśmy to przez godzinę spał, a przez 1.5 h musiałam tak go zabawiać że głowa mała. Beczał przez cały czas. Wydaje mi się że już mu niewygodnie w tym foteliku. Jak mielibyśmy tak jechać nad morze 9h to dla mnie tylko szpital psychiatryczny od razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

No starszak obciął młodemu włosy nożyczkami oszaleje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezzuuu chować włosy fryzjer idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
YEP. My team czarno-pozłacany. Fajnie, musimy się jakoś zgadać u was to chyba ciągle intensywnie, nie?Borze, my jesteśmy takie same dziwadła. Wszyscy wkoło na all in na 1-2 tygodnie, a my jak te sieroty zawsze na własną rękę i na maks 5 dni, bo nam się dłużej po prostu nudzi.

Byliśmy w Amsterdamie na chwilę przed paniką covidową (dosłownie, dzień po naszym powrocie już było obowiązkowe mierzenie temperatury na Okęciu) i ogólnie było sympatycznie, ale jedzenie to dramat- drogie i niedobre. Plus wszechobecny smród marychy. Ale mąż zadowolony, bo chociaż fajne cycki pooglądał Teraz mamy w planach Lizbonę, Stambuł i Wiedeń, ale to na pewno dopiero w przyszłym roku. Wiedeń zimą to byłoby coś pięknego

Nie wypowiadam się na temat drzemek, bo u nas to wciąż temat kontrowersyjny i czuję, że zawiodłam
Mikoma, jak zawiodłaś najlepiej znasz swoje dziecko może ona wlasnie tak lubi i tyle. Jeśli jest szczęśliwe za dnia to chyba ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Ja o wakacjach sie nie wypowiadam bo nie wiem czy w tym roku jakieś dłuższe będą

Co do jazdy autem to u nas może 2 razy było źle w sumie raz tragicznie a raz źle a tak to ona spi i sobie zje cos, pobawi się. W aucie kilka zabawek i dobrze jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 20:13   #705
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Ewelinatir Pokaż wiadomość
Tam się nie jeździ na all My też kupowaliśmy nocleg osobno, dojazd osobno i byliśmy z tego bardzo zadowoleni. Śniadanie w drodze na plaże, dzieci sprzedające muszelki i wszystko co znajdą lub zrobią (bez zagadywania, natręctwa, bardziej dla zabawy), granie do kotleta ().
Byłaś kiedyś w sozopolskim klubie? Tam ludzie tańczą wokół stolików Zawsze śmiać nam się chce z tego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No jaszka, club Revue i występ niejakiego 100Kila zaliczam do jednej z większych patologii wakacyjnych jakie wymyśliliśmy

A wy wybieracie się na jakieś dalsze wakajki w tym roku?

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Borze, my jesteśmy takie same dziwadła. Wszyscy wkoło na all in na 1-2 tygodnie, a my jak te sieroty zawsze na własną rękę i na maks 5 dni, bo nam się dłużej po prostu nudzi.

Byliśmy w Amsterdamie na chwilę przed paniką covidową (dosłownie, dzień po naszym powrocie już było obowiązkowe mierzenie temperatury na Okęciu) i ogólnie było sympatycznie, ale jedzenie to dramat- drogie i niedobre. Plus wszechobecny smród marychy. Ale mąż zadowolony, bo chociaż fajne cycki pooglądał Teraz mamy w planach Lizbonę, Stambuł i Wiedeń, ale to na pewno dopiero w przyszłym roku. Wiedeń zimą to byłoby coś pięknego

Nie wypowiadam się na temat drzemek, bo u nas to wciąż temat kontrowersyjny i czuję, że zawiodłam
Ale przecież Helcia śpi w ciągu dnia, tylko nieregularnie

Wszystkie 3 miejscóweczki są przecudowne, ja ze swojej strony polecam koniecznie Stambuł. Spodoba wam się energia tego miejsca
Jest co zobaczyć, pysznie zjeść i jest bardzo kosmopolitycznie.
Raz wylądowaliśmy w tadżyckim kwartale. Po pierwszym obiedzie w przypadkowej knajpce tylko dla lokalsów, cała ulica nas znała i było wiadomo, że nas się nie tyka nie chcieli nam też dawać wszystkich niektórych dań z karty chociaż mój TŻ chciał spróbować jakiejś hardkorowej baraniny. Powiedzieli, że nie i koniec bo to śmierdzi i my nie damy rady tego zjeść

A Wiedeń zimą - o ja. Jak lubicie historyczne zabytki to jedźcie na 3 dni minimum. Hofburg to jest 1 dzień zwiedzania. A warto się jeszcze nacieszyć starówką.

Siostro, ja nie wiem jak można nie umrzeć z głodu w Niderlandach. Oni chyba nie wiedzą jak używać przypraw. Tż z kolei twierdzi, że ich kuchnia jest bardzo smaczna i pożywna :/

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Ja byłam w złotych piaskach jak miałam 17-18 lat z koleżankami z klasy i to był mega melanż wyjazd. Każda z nas poznała jakiegoś obcokrajowca i przemycalysmy ich do pokoi co śmieszne do tej pory mam kontakt na fb z tym „moim” Szwedem, mimo ze każdy z nas ma już swoje rodziny! Poza tamtym razem nigdy więcej się nie zobaczyliśmy.
Także poza płomiennymi romansami za bardzo nie wypowiem się co do Bułgarii. Było gorąco i fajny basen. W Warnie prawie się rozpuscilam i wcale mi się nie podobało. Może byłam za młoda żeby docenić. Ale jakoś mnie nie ciągnie żeby pojechać drugi raz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hahaha, Złote i Słoneczny Brzeg to są typowe imprezownie tak jak włoskie Rimini.
Gdzie ja, leśna dziadówka na takie melanże

Ja mam tak z Hiszpanią. Nie wrócę, nie czuję klimatu. Co innego Ameryka Południowa

Wypocznijcie i wybawcie się dobrze na Rodos

Jedytka, no właśnie pamiętam, że ty robisz konkretne km z Emilką. Kurczę kusi mnie spróbować, a jednocześnie boję się wylądować w psychiatryku, o którym wspominała Olga


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 20:14   #706
chiare
Raczkowanie
 
Avatar chiare
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 310
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Mikoma intensywnie intensywnie. Młody rzadko kiedy siedzi spokojnie, woli wstawać i chodzić wszędzie (aż zaczęłam czytać o dziecięcym ADHD ) więc muszę albo ciagle być blisko, albo cały dom wyłożyć pianką do tego co chwile wizyty u lekarzy, pobieranie krwi itd. Jedyne dobre ze mąż póki co skończył pracować 5-22, teraz tylko 5-16 starszak ma etap ogromnego strachu o nasze życie a ja za 6 dni mam zabieg w szpitalu, odpocznę sobie dwa dni (jak można to tak nazwać )

Marcel tez nie cierpi jazdy autem. Chcieliśmy jechać w góry w tym roku, ale tak długiej podróży z nim sobie nie wyobrażamy. W sierpniu pojedziemy na Mazury pod namiot (4h jazdy). Zastanawiamy się jeszcze nad zagranica, w samolocie byłoby nam z Marcelem łatwiej niż w aucie my tez zawsze na własna rękę latamy uwielbiam takie podróże. Nie czerpalibyśmy przyjemności z all in w hotelu, wolimy na własna rękę zwiedzać i robić wszystko tak jak chcemy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
chiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 21:26   #707
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Jezzuuu chować włosy fryzjer idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Mikoma, jak zawiodłaś najlepiej znasz swoje dziecko może ona wlasnie tak lubi i tyle. Jeśli jest szczęśliwe za dnia to chyba ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Ja o wakacjach sie nie wypowiadam bo nie wiem czy w tym roku jakieś dłuższe będą

Co do jazdy autem to u nas może 2 razy było źle w sumie raz tragicznie a raz źle a tak to ona spi i sobie zje cos, pobawi się. W aucie kilka zabawek i dobrze jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ona może i jest szczęśliwa, ale ja przez to niekoniecznie
Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
No jaszka, club Revue i występ niejakiego 100Kila zaliczam do jednej z większych patologii wakacyjnych jakie wymyśliliśmy

A wy wybieracie się na jakieś dalsze wakajki w tym roku?



Ale przecież Helcia śpi w ciągu dnia, tylko nieregularnie

Wszystkie 3 miejscóweczki są przecudowne, ja ze swojej strony polecam koniecznie Stambuł. Spodoba wam się energia tego miejsca
Jest co zobaczyć, pysznie zjeść i jest bardzo kosmopolitycznie.
Raz wylądowaliśmy w tadżyckim kwartale. Po pierwszym obiedzie w przypadkowej knajpce tylko dla lokalsów, cała ulica nas znała i było wiadomo, że nas się nie tyka nie chcieli nam też dawać wszystkich niektórych dań z karty chociaż mój TŻ chciał spróbować jakiejś hardkorowej baraniny. Powiedzieli, że nie i koniec bo to śmierdzi i my nie damy rady tego zjeść

A Wiedeń zimą - o ja. Jak lubicie historyczne zabytki to jedźcie na 3 dni minimum. Hofburg to jest 1 dzień zwiedzania. A warto się jeszcze nacieszyć starówką.

Siostro, ja nie wiem jak można nie umrzeć z głodu w Niderlandach. Oni chyba nie wiedzą jak używać przypraw. Tż z kolei twierdzi, że ich kuchnia jest bardzo smaczna i pożywna :/




Hahaha, Złote i Słoneczny Brzeg to są typowe imprezownie tak jak włoskie Rimini.
Gdzie ja, leśna dziadówka na takie melanże

Ja mam tak z Hiszpanią. Nie wrócę, nie czuję klimatu. Co innego Ameryka Południowa

Wypocznijcie i wybawcie się dobrze na Rodos

Jedytka, no właśnie pamiętam, że ty robisz konkretne km z Emilką. Kurczę kusi mnie spróbować, a jednocześnie boję się wylądować w psychiatryku, o którym wspominała Olga


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bułka ze śledziem albo tostowy "chleb" z czekoladową posypką to bardzo pożywne. Kiełbasa z ziemniakami to już trochę lepiej my się tam najlepiej cieszyliśmy z arabskich cukierni chociaż te wafelki karmelowe, co się kładzie na herbatę, są zacne, ale to i w Polsce można kupić
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 21:51   #708
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Ja praktycznie co roku słyszę yyyyy Bułgaria, ale co tam jest!?
Ale mnie już mają za stracony przypadek, nasze wakajki w NL też uchodzą za skrajnie podejrzane

Ogólnie BGR kojarzy się z przaśną komuną i nie brzmi sexy. To nie jest kierunek dla fanów all inc., Bułgarzy za cholerę nie ogarniają takiego serwisu i ludzie są rozczarowani. Obiektywnie morze też nienajpiękniejsze, Grecja czy Chorwacja ma zdecydowanie ładniejsze plaże. Jest mało instagramowo chociaż może ja się połaszę w tym roku i zrobię fajny kontent o Sozo.

Może jesteśmy nienormalni, ale nam się podoba ten folklor i jakiś taki cygański vibe
Lubię ten wybór lokalnych knajp z utapirowaną divą śpiewającą do kotleta i wywijaniem na parkiecie między jednym, a drugim kęsem sałatki

A widok morza o poranku w drodze do piekarni po banicę i ajran…kurczę, nie mogę się doczekać jak zapakuję Młodego do chusty i sobie pójdziemy na śniadanie

Olga, czyli jest nas więcej
Młody od zawsze ma niechęć do jazdy? Właśnie my nie jezdziliśmy dalej niż 250 km i serio nie wiem jak Młody zachowywałby się przy dłuższej trasie. On już nie przesypia całej podróży w samochodzie, ogląda sobie świat i bawi się. Nie wiem na ile miałby cierpliwość bo długa podróż z krzykaczem to koszmar.

Ale przynajmniej ładny ten nowy fryz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Właśnie od niedawna ta niechęć się pojawiła. Od początku nie był takim fanem auta jak jego brat, ale znosił jakoś podróż. Sama z nim jeździłam po 60 km w jedną stronę i luzik. A od jakiegoś miesiąca to jest maskara, beczy przeokrutnie. U nas Mazury nawet przez to odpadały bo to właśnie jednak podróż około 4 h. Ale tu gdzie byliśmy też było spoko 2.5h jakoś ogarneliśmy.

A fryzura? Grzywkę mu skrócił na szczęście ma jaśniutkie włosy i mało widać. W tamtym tygodniu sobie coś poprzycinał, ale też nie było zbytnio widać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 22:27   #709
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Proszę się od NL odstawić. Mieszkałam wiele lat w Amsterdamie, tam tez robiłam magistra i poznałam swojego męża. Kocham to miasto i wszystko z nim związane. Mam ogromny sentyment i zawsze się wzruszam jak tak jestem. Bruksela przy nim wymięka w przedbiegach.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-16, 03:07   #710
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Oddajcie mi moje dziecko! może nie spała za dobrze wcześniej ale ten skok mnie wykończy. Spi mi na rękach pół nocy a odłożenie do łóżka kończy się pozycja do raczkowania. I tak bawimy się od północy. Kiedy to się skończy??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 10:09   #711
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Oddajcie mi moje dziecko! może nie spała za dobrze wcześniej ale ten skok mnie wykończy. Spi mi na rękach pół nocy a odłożenie do łóżka kończy się pozycja do raczkowania. I tak bawimy się od północy. Kiedy to się skończy??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wkrótce powtarzałam to w nocy kiedy Młody wyczyniał jakieś akrobacje przez sen. Pierwszy raz w historii spał część nocy na brzuchu. A miałam ograniczać kawę.. hehe

A i wczoraj tż usłyszał na spacerze pytanie ”a czemu Mały nie ma czapki”. Zadane na. poważnie, od kobiety grubo poniżej 70-tki Lipiec, 19 stopni. Tracę wiarę w to społeczeństwo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 13:16   #712
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Wkrótce powtarzałam to w nocy kiedy Młody wyczyniał jakieś akrobacje przez sen. Pierwszy raz w historii spał część nocy na brzuchu. A miałam ograniczać kawę.. hehe

A i wczoraj tż usłyszał na spacerze pytanie ”a czemu Mały nie ma czapki”. Zadane na. poważnie, od kobiety grubo poniżej 70-tki Lipiec, 19 stopni. Tracę wiarę w to społeczeństwo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zyje nadzieja, że to wkrótce będzie szybciej niż myślę

Pewnie trochę wiało, to i czapeczka potrzebna 🤣 Wiem, moja teściowa też tak mówi. A młoda i mądra to kobieta. Nie wiem o co chodzi z tymi czapkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 15:00   #713
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Lagun, u nas pierwsza taka podróż była jak miała ponad miesiąc na święta wiec moze po prostu jest przyzwyczajona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Ona może i jest szczęśliwa, ale ja przez to niekoniecznie Bułka ze śledziem albo tostowy "chleb" z czekoladową posypką to bardzo pożywne. Kiełbasa z ziemniakami to już trochę lepiej my się tam najlepiej cieszyliśmy z arabskich cukierni chociaż te wafelki karmelowe, co się kładzie na herbatę, są zacne, ale to i w Polsce można kupić
Mikoma, jestem z Tobą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Oddajcie mi moje dziecko! może nie spała za dobrze wcześniej ale ten skok mnie wykończy. Spi mi na rękach pół nocy a odłożenie do łóżka kończy się pozycja do raczkowania. I tak bawimy się od północy. Kiedy to się skończy??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby sie skonczylo jak najszybciej
Łącze sie w bólach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 19:52   #714
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Pytanko do tych z Was, które chrzciły córki - gdzie (jeśli online) kupiłyście strój dla dzidki?
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 23:31   #715
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Pytanko do tych z Was, które chrzciły córki - gdzie (jeśli online) kupiłyście strój dla dzidki?
Ja online kupiłam sukienkę od lana baby, dokładnie taką
https://www.lanababy.pl/produkt/suki...ure-simple-ii/

Mają nowe fasony właśnie widzę z krótkim rękawkiem. Ja z tej sukienki byłam mega zadowolona bo wyglądała ślicznie i materiał był porządny, generalnie jakość była bardzo dobra.

Do tego miałam opaskę z kwiatkami
https://www.lanababy.pl/produkt/opaska-wianuszek-ii/

No u mnie było zimno więc do kościoła miała czapkę a opaskę to tylko pozniej juz na obiedzie

I na vinted swoją sprzedawałam i było też sporo tego tam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-17, 06:37   #716
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Jedytka, uroczy komplecik

Dzień dobry wszystkim, ja już oczy jak 5 pln więc wstaję.

Noc spokojna, ale Mały był wczoraj zmęczony, po wizycie u rodziców padł i śpi snem kamiennym. TŻ tak samo

No i mamy postęp w jedzeniu - Młody ogryzł całą brzoskwinię i zakumał jak używać zęboli. Oczywiście testy na moim palcu też miały miejsce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-17, 06:48   #717
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Ja online kupiłam sukienkę od lana baby, dokładnie taką
https://www.lanababy.pl/produkt/suki...ure-simple-ii/

Mają nowe fasony właśnie widzę z krótkim rękawkiem. Ja z tej sukienki byłam mega zadowolona bo wyglądała ślicznie i materiał był porządny, generalnie jakość była bardzo dobra.

Do tego miałam opaskę z kwiatkami
https://www.lanababy.pl/produkt/opaska-wianuszek-ii/

No u mnie było zimno więc do kościoła miała czapkę a opaskę to tylko pozniej juz na obiedzie

I na vinted swoją sprzedawałam i było też sporo tego tam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ładna

No jak mąż zobaczył ceny nowych, to też stwierdził, że trzeba Vinted przejrzeć
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-17, 07:37   #718
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Jedytka, uroczy komplecik

Dzień dobry wszystkim, ja już oczy jak 5 pln więc wstaję.

Noc spokojna, ale Mały był wczoraj zmęczony, po wizycie u rodziców padł i śpi snem kamiennym. TŻ tak samo

No i mamy postęp w jedzeniu - Młody ogryzł całą brzoskwinię i zakumał jak używać zęboli. Oczywiście testy na moim palcu też miały miejsce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki
U mnie jest wywalanie każdej łyżeczki "za burdę"
Zrobiłam kaszę jaglana z masełkiem i bananem. No to jest ciapa więc chciałam nakarmić łyżeczką bo ona nie umie sobie w garść tego wziac i do buzi. No więc łyżeczką jedna za druga lądowały na podłodze bo sie tylko denerwowała ze ona chce te lyzeczke
Wiec karmiłam ja z palca hahah nabierałam na palec i do buzi i wtedy chętnie nawet zjadla

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Bardzo ładna

No jak mąż zobaczył ceny nowych, to też stwierdził, że trzeba Vinted przejrzeć
Są drogie ale możesz mężowi przekazać ze to i tak najtaniej jakie znalazlam na necie i które nie wyglądały karyniasto. Bo przeszukałam wiele stron i sukienki były po 200-250 zł a nawet mi sie trafiły gdzies za 400
Ale na vinted tez jest spory wybór tych lana baby bo akurat sprzedawałam tam i patrzyłam na "konkurencje" xd



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-18, 07:47   #719
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Hej

Robię dzban kawy i lecimy z tym poniedziałkiem. Chlopaki nie śpią od 5 w sumie to starszy wstał o 4.45

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-18, 09:22   #720
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Olga_1988 Pokaż wiadomość
Hej

Robię dzban kawy i lecimy z tym poniedziałkiem. Chlopaki nie śpią od 5 w sumie to starszy wstał o 4.45

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O siema, ale Ci się trafił duet skowronków
Powiedz, ze przynajmniej padają wcześniej.

U mnie za to poranny pan maruda bo o 6:30 strzelił i się rozbudził. Teraz odsypia, a ja popijam bardzo gorącą kawę.

I zaczynają się upały juhu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-13 20:34:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.