Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-08, 08:55   #931
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
nie wchłaniam całego opakowania,koncze na 2 -3 sztukach
no to gratulajszyn, bo ja tak nie potrafie ja mam do nich slabosc i na wszelki wypadek omijam je szerooookim lukiem jak robie zakupy bo lubie (ehem.. lubilam) je jesc na przekaske bardziej od slodyczy
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 09:48   #932
katka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar katka_19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 156
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Mój dzisiejszy jadłospis (na R):
śniadanie: płatki nestle fitness z mleczkiem 2%
w pracy (od 9 do 17) brzoskwinka i gruszka
po pracy (ok 17:30) obiad: zupka pomidorowa z ryżem i mielony z surówką
kolacja: sałatka z tuńczykiem warstwowa, bądź serek wieśniak

Oceńcie dziewczyny i doradźcie co powinnam zmienić.
__________________
04.12.2011 - 12 tydz. 6 dz. [*]
Oliwia 26.03.2013

katka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 09:56   #933
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez katka_19 Pokaż wiadomość
Mój dzisiejszy jadłospis (na R):
śniadanie: płatki nestle fitness z mleczkiem 2% - płatki fitness nie są wskazane na R bo są przetworzone i mają sporo cukru lepiej zjeśc płatki owsiane
w pracy (od 9 do 17) brzoskwinka i gruszka - to nie jest posiłek dodaj do tego jakiś serek wiejski lub homogenizowany niskotłuszczowy i będzie bardzo dobrze Możesz tez zjeść chlebek pełnoziarnisty/graham z jakąś szynką z indyka/kurczaka + owoce
po pracy (ok 17:30) obiad: zupka pomidorowa z ryżem i mielony z surówką - ryż najlepiej jeść ciemny, pełnoziarnisty lub makaron razowy/pełnoziarnisty i zupkę niezabielaną. Drugie danie z jaką surówką? Z czego mielony?
kolacja: sałatka z tuńczykiem warstwowa, bądź serek wieśniak - z czego składa się ta sałatka warstwowa z tuńczyka?

Oceńcie dziewczyny i doradźcie co powinnam zmienić.
Tak jak dopisałam wyżej Aha no i dodaj NNKT (orzechy, pestki, oliwę z oliwek np. na zimno do sałatek) W tej chwili wychodzą Ci 3 posiłki a lepiej żeby było ich ok 5...
Mam nadzieję że jeszcze inne dziewczyny Ci odpiszą. Ja jestem jeszcze słabiutka w tych tematach W sumie to co napisałam powyżej to powtarzam wg. tego co mi radziły inne dziewczyny
__________________


ines25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 10:09   #934
katka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar katka_19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 156
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez ines25 Pokaż wiadomość
Tak jak dopisałam wyżej Aha no i dodaj NNKT (orzechy, pestki, oliwę z oliwek np. na zimno do sałatek) W tej chwili wychodzą Ci 3 posiłki a lepiej żeby było ich ok 5...
Mam nadzieję że jeszcze inne dziewczyny Ci odpiszą. Ja jestem jeszcze słabiutka w tych tematach W sumie to co napisałam powyżej to powtarzam wg. tego co mi radziły inne dziewczyny

Dziękuję za szybką odpowiedź i postara, się dostosować do Twoich porad
co do sałatki warstwowej to składa się ona z : białka , zółtka, sera żółtego, tuńczyka, kukurydzy, papryki, cebuli i majonezu... wiem, wiem ser żółty i majonez odpadają na redukcji, ale nie mogę się oprzeć tej sałatce

A powiedzicie mi dziewczyny czym mogę zastąpić wodę mineralną??
Bo po prostu jej nie znoszę wody mineralnej
__________________
04.12.2011 - 12 tydz. 6 dz. [*]
Oliwia 26.03.2013

katka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 10:18   #935
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez dwakolory Pokaż wiadomość
Witajcie.
jestem tu nowa i dopiero zaczynam swoja drogę. Mam do zrzucenia brzuch- jest straszny. Nie wiem ile ważę dokładnie ale tak na oko to mam do zrzucenia tak ok 6-10 kg.
Chciałabym aby ktoś skomentował moje jadłospis, abyście napisały mi co i kiedy jeść aby trochę schudnąć.

Mój wczorajszy dzień:
1 śn. (godz 10) - 3 kromki chleba czerstwego usmażonego w jajku

2 śn.- (godz 11)- baton

Obiad (godz 14)- porcja frytek + kapusta biała +marchewka z jabłkiem + buraczki czerwone + ogórek konserwowy

Podwieczorek (godz 18) - activia

Kolacja (godz 20) - 2 parówki wieprzowe + 1 kromka chleba + keczup + szklanka soku wieloowocowego + 2 plastry babki piaskowej.

Dla porównania napiszę jeszcze swój sobotni jadłospis:

1 śn (godz 9)- budyń czekoladowy

2 śn (godz 11)- jajecznica na cebuli + kromka chleba

Przegryzka( godz 13) - activia + kawałek jabłecznika

Obiad (godz 14)- porcja ziemniaków + szklanka mleka

Podwieczorek (godz 17)- kawałek jabłecznika


Poradźcie ci poprawić.
Wszystko Ale nikt Ci nie będzie radził, skoro wykazujesz zero własnej inicjatywy. Skoro pisać potrafisz to zakładam, ze czytać też więc zapraszam do wątków podwieszonych... tam masz wszystko. Poczytaj, ułóż nowy jadłospis i jesli pojawią się wątpilowości zapraszamy tutaj.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 10:31   #936
dwakolory
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Szczecin... prawie
Wiadomości: 130
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Wszystko Ale nikt Ci nie będzie radził, skoro wykazujesz zero własnej inicjatywy. Skoro pisać potrafisz to zakładam, ze czytać też więc zapraszam do wątków podwieszonych... tam masz wszystko. Poczytaj, ułóż nowy jadłospis i jesli pojawią się wątpilowości zapraszamy tutaj.
Owszem umiem czytać. Zero własnej inicjatywy? Miło słyszeć. To ty chyba nie wiesz jak jadłam wczesniej. Ale bardzo dziękuję. W takim razie wycofuję prośbę o pomoc. Bo raczej jej tu nie otrzymam.
Dzięki
dwakolory jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 11:10   #937
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Weronka i moje P (1/96)
Iśn: kaszka ryżowa Bobovita z jabłkami + garść płatków owsianych i otrąb (1:1) na mleku kozim, herbata z cukrem (1 i pół łyżeczki cukru)
w międzyczasie: 3 garście mieszanki orzechowej
IIśn: sałatka - 2 pomidory, oliwa, pieprz, ser feta w kostkach, 3 kromki zapiekanego białego chleba z serem, herbata z cukrem (1 i pół łyżeczki)
w międzyczasie: garść mieszanki bakaliowej
Ob: miska domowej zupy pomidorowej z śmietaną i makaronem
7 placków z jabłkami z kwaśną śmietaną
D: miska budyniu waniliowego na mleku kozim
P: ciastka, herbata z cukrem, reszta op mieszanki studenckiej
K: sałatka: ryż, tuńczyk, kukurydza, chleb z masłem (3), tea z cukrem
Do oceny!

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-09-08 o 14:16
Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 11:14   #938
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dwakolory, postaram się pomóc choć sama jestem bardzo słaba z tych tematów... jeszcze się wszystkiego uczę. Gdyby nie pomoc dziewczyn z tego wątku to dalej bym źle jadła i wierzyła że jest wszystko super
Cytat:
Napisane przez dwakolory Pokaż wiadomość
Witajcie.
jestem tu nowa i dopiero zaczynam swoja drogę. Mam do zrzucenia brzuch- jest straszny. Nie wiem ile ważę dokładnie ale tak na oko to mam do zrzucenia tak ok 6-10 kg.
Chciałabym aby ktoś skomentował moje jadłospis, abyście napisały mi co i kiedy jeść aby trochę schudnąć.

Mój wczorajszy dzień:
1 śn. (godz 10) - 3 kromki chleba czerstwego usmażonego w jajku - jesli to chleb pełnoziarnisty i smazony na odrobince dobrego oleju to nie jest fatalnie ale dobrze też nie lepiej zjeść jakąś smaczna kanapeczkę ze swieżym chlebkiem i np. gotowanym jajkiem albo jajecznicą no i koniecznie dodaj do tego jakieś warzywka lub owoce. Możesz też na śniadanko zjeść owsiankę z owocami lub orzechami albo jak wolisz to na słono...

2 śn.- (godz 11)- baton - na R batony na pewno nie są dobre zamien to na jakiś serek wiejski lub homogenizowany niskotłuszczowy z warzywami/owocami/orzechami/pestakimi itp. lub na jakąś smaczną kanapkę na chlebie pełnoziarnistym z szynką z indyka/kurczaka/schab pieczony z warzywkami (pomidor, ogórek, rzodkiewka itp.), pojedz też jakieś owoce

Obiad (godz 14)- porcja frytek + kapusta biała +marchewka z jabłkiem + buraczki czerwone + ogórek konserwowy - frytki niewskazane na R lepiej zjedz ryż pełnoziarnisty lub inny ciemny albo makaron razowy/pełnoziarnisty, poza tym brak białka!!! Zjedz do tego jakieś chude pieczone/grilowane/gotowane mięsko. Buraczki też nienajlepsze na R ale dobrze że tu dużo warzyw

Podwieczorek (godz 18) - activia - activia też nie jest najlepszym wyborem Mozesz zjeść na podwieczorek jakieś może gotowane warzywa z chudym mięsem, sałatkę z tuńczykiem/kurczakiem; może serek wiejski lub homogenizowany niskotłuszczowy z warzywami lub kanapeczkę z chlebem pełnoziarnistym, serkiem i warzywami...

Kolacja (godz 20) - 2 parówki wieprzowe + 1 kromka chleba + keczup + szklanka soku wieloowocowego + 2 plastry babki piaskowej. - niestety i tu nie za bardzo Parówki niewskazane na R, keczup niewskazany, babka piaskowa nie za bardzo

Poradźcie ci poprawić.
Ten drugi jadłospis też sie nie nadaje na redukcję Weź pod uwagę moje sugestie i spróbuj sobie ułożyc nowy, zdrowszy jadłospis Mam nadzieję że inne wizażanki Ci jeszcze coś podpowiedzą... Powodzenia! Aha, poczytaj sobie ten watek i popatrz na dobrze oceniane jadłospisy i staraj sie na nich wzorować
__________________


ines25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 11:17   #939
dwakolory
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Szczecin... prawie
Wiadomości: 130
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez ines25 Pokaż wiadomość
Dwakolory, postaram się pomóc choć sama jestem bardzo słaba z tych tematów... jeszcze się wszystkiego uczę. Gdyby nie pomoc dziewczyn z tego wątku to dalej bym źle jadła i wierzyła że jest wszystko super


Ten drugi jadłospis też sie nie nadaje na redukcję Weź pod uwagę moje sugestie i spróbuj sobie ułożyc nowy, zdrowszy jadłospis Mam nadzieję że inne wizażanki Ci jeszcze coś podpowiedzą... Powodzenia! Aha, poczytaj sobie ten watek i popatrz na dobrze oceniane jadłospisy i staraj sie na nich wzorować
Bardzo ci dziękuję.
dwakolory jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 11:21   #940
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez dwakolory Pokaż wiadomość
Owszem umiem czytać. Zero własnej inicjatywy? Miło słyszeć. To ty chyba nie wiesz jak jadłam wczesniej. Ale bardzo dziękuję. W takim razie wycofuję prośbę o pomoc. Bo raczej jej tu nie otrzymam.
Dzięki
deMitia trochę ostro ci odpowiedziała,ale to co napisała pomyśli każdy kto przeczyta twój jadłospis.Poczytaj sobie najpierw o zasadach zdrowego odżywiania i diecie redukcyjnej,to da ci obraz jak powinien wyglądać taki jadłospis.Masz prawo pewnych rzeczy nie wiedzieć,ale gdy do czegoś dążysz najpierw musisz sama włożyć w to trochę wysiłku.Pozdrawiam i życzę powodzenia
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 12:04   #941
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

R ...U

sniadanie:
czerwona herbata,250g jogurtu sanok 0%
3ciasteczka owsiane (własnej roboty -dietetyczne ,bez tłuszczu i cukru)

IIśniadanie:
Kawa bez cukru
owsianka (150g mleka 0,5%,3łyzki płatków owsianych górskich, ok.4 łyzki otrebów granulowanych ,garsc malin,łyzka kokosu,garsc rodzynek+kawałe k chudego twarogu i łyzka galaretki porzeczkowej(własnej roboty bez cukru)

obiad:
grillowany szaszłyk z kurczakiem (ok 1/2 fileta) ,papryką,pieczarkami ,cebulką
sałata lodowa,pomidor,rzodkiewka skropione octem

kolacja:
tunczyk w sosie włąsnym z brokułami


cały dzień towarzyszy mi mineralka ...hmm wiem że 2sniadanie powinno byc 1 ale nie miałam czasu więc przeskoczyło na 2 i te rodzynki w owsiance mnie dręczą
__________________
W myślach wszystko ma początek!
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 14:24   #942
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez dwakolory Pokaż wiadomość
Owszem umiem czytać. Zero własnej inicjatywy? Miło słyszeć. To ty chyba nie wiesz jak jadłam wczesniej. Ale bardzo dziękuję. W takim razie wycofuję prośbę o pomoc. Bo raczej jej tu nie otrzymam.
Dzięki
Po co odrazu takie oburzenie ? Twój jadłospis nie nadaje się na reduckję więc Demita poprostu to napisała i skierowała Cię, abyś podczytała wątki podwieszone w których jest wszystko co potrzebne żeby zdrowo się zredukowac. Podpatrz też na dobrze oceniane jadłospisy Wizażanek
Może i wcześniej jadłas gorzej, więc teraz jest lepiej i widzisz poprawę. Ale my nie wiemy jak wczęsniej jadłaś, więc oceniamy tylko pod kątem redukcji. Wszystko powoli, małymi kroczkami, skoro widzisz poprawę że juz jest lepiej- to życze by było i jeszcze lepiej .
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 14:38   #943
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość

sniadanie:

3ciasteczka owsiane (własnej roboty -dietetyczne ,bez tłuszczu i cukru)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

PROSZE o przepis
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 14:41   #944
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość

Baby14 gratuluję decyzji ale jak na p to to jest za mało, jem podobnie na u dobra jest fitella z mlekiem, tak btw? czy lepsza z jogurtem ?
Dzis bedzie wiecej Ale pozniej wkleje bo dotychczas nie caly mam
Fitella z mlekiem? Pycha TYLKO oczywiscie z takim zimnym z lodówki
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 15:25   #945
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

w orginale (watku ciasteczka owsiano-cynaminowe ) jest masło miód dla słodkiego smaku (ja nie jem cukru wiec zrezygnowałam z niego -jak pisze kwestia smaku )

To moja zmieniona wersja ciasteczek

1szklanka płatków owsianych górskich
1szklanka otrebów granulowanych- zytnich
pszennych obojetne
3łyzki kokosu
garsc rodzynek
2łyzeczki cynamonu
ok.5 łyżek wody

wszystko razem wymieszac i gotowac az zrobi sie lepka masa

nastepnie formowac ciasteczka z lekko ostudzonej masy , nastepnie wyłozyłam na pergamin i do lodówki aby wszystko "stężało"

mozna dodać rózne nasionka orzechy ja np dzis dodałam maliny ktore pod wpływem gotowania nadały fajny smak ciasteczką .... nie wiem moze sie przyda przepis w kazdym razie mnie syca i sa przepyszne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05908h.jpg (4,8 KB, 263 załadowań)
__________________
W myślach wszystko ma początek!
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 16:27   #946
Murron
Rozeznanie
 
Avatar Murron
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 549
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

ok. R
Śniadanie: 50 g płatków pelnoziarnistych ( zapewne z bialym cukrem 12 g) + pól szklanki mleka sojowego bez cukru i soli + papryka
II ś: grejfrut..2 gruszki;p
Obiad filet z mintaja smażony na teflonie+kromka wasy+duzo brokuł i ogórek malosolny.
Podwieczorek : Tost pełnoziarnisty z białkiem jednego jajka + brokuly
Kolacja: Twarozek chudy 100 g z masłem orzechowym 2 łyzki?. ... albo twarożek z pomidorem.
__________________
/////
Murron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 17:31   #947
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Murron Pokaż wiadomość
ok. R
Śniadanie: 50 g płatków pelnoziarnistych ( zapewne z bialym cukrem 12 g) + pól szklanki mleka sojowego bez cukru i soli + papryka
II ś: grejfrut..2 gruszki;p
Obiad filet z mintaja smażony na teflonie+kromka wasy+duzo brokuł i ogórek malosolny.
Podwieczorek : Tost pełnoziarnisty z białkiem jednego jajka + brokuly
Kolacja: Twarozek chudy 100 g z masłem orzechowym 2 łyzki?. ... albo twarożek z pomidorem.
Można wiedzieć ile masz wzrostu,że chcesz schudnąć do 48kg,jak zrozumiałam z podpisu?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 17:32   #948
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

wczorajsze U:

I.
jogurt ananasowy- 150g., wymieszany z wiórkami kokosowymi, rodzynkami, słonecznikiem i orzechami włoskimi, do tego mała ziarnista bułeczka żytnia i kawa z mlekiem;
II. kaszka ryżowa bobovita- jabłkowa, posypałam suszoną żurawiną
pół dużej gruszki
4 śliwki
III. twarożek z warzywami- jakieś 150g. twarogu chudego, 3 rzodkiewki, pomidor, szczypior, koperek, żółta papryka, sałata;
w międzyczasie: 2 ogórki kiszone
IV. schab pieczony z majerankiem i bazylią;
porcja 'kopytek' ziemniaczanych
sałatka z marchwi, pora i kapusty pekińskiej, polana majonezem;
szklanka kompotu truskawkowego
w międzyczasie: 3 śliwki
V. serek wiejski wymieszany z homo truskawkowym
garść pestek słonecznika
VI. mały 'serdelek'- parówka
kromka chleba białego

__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 17:34   #949
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
wczorajsze U:

I.
jogurt ananasowy- 150g., wymieszany z wiórkami kokosowymi, rodzynkami, słonecznikiem i orzechami włoskimi, do tego mała ziarnista bułeczka żytnia i kawa z mlekiem;
II. kaszka ryżowa bobovita- jabłkowa, posypałam suszoną żurawiną
pół dużej gruszki
4 śliwki
III. twarożek z warzywami- jakieś 150g. twarogu chudego, 3 rzodkiewki, pomidor, szczypior, koperek, żółta papryka, sałata;
w międzyczasie: 2 ogórki kiszone
IV. schab pieczony z majerankiem i bazylią;
porcja 'kopytek' ziemniaczanych
sałatka z marchwi, pora i kapusty pekińskiej, polana majonezem;
szklanka kompotu truskawkowego
w międzyczasie: 3 śliwki
V. serek wiejski wymieszany z homo truskawkowym
garść pestek słonecznika
VI. mały 'serdelek'- parówka
kromka chleba białego

Podoba mi się ten jadłospis,ale mam wrażenie,że dałabyś radę zjeść jeszcze trochę
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 17:46   #950
Murron
Rozeznanie
 
Avatar Murron
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 549
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Można wiedzieć ile masz wzrostu,że chcesz schudnąć do 48kg,jak zrozumiałam z podpisu?
166cm i wiem wiem wiem o co chodzi, ale widocznie mam lekkie kosci;p bo nie wiedzieć czemu na niedowagę nie wyglądam.
__________________
/////
Murron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 17:57   #951
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Przepraszam za OT! Murron a jest gdzieś zdjęcie Twojej figury na wizażu? Możesz ew. wstawić? Bo naprawdę taka waga przy Twoim wzroście jest niska raczej...

Moje dzisiejsze *R*
Isn - 3 kromki chleba graham z serkiem białym i warzywami.
IIsn - serek homo0% z papryką i rzodkiewką 3 ogórki małosolne
obiad - pół torebki ryżu pełnoziarnistego + pół puszki fasolki w sosie pomidorowym + pomidor
podwieczorek - pół kefiru 0% i 4 plastry szynki z indyka z chrzanem

planuję jeszcze:
kolecja - sałatka z ogórka, ogórka kiszonego, pomidora i rzodkiewki z kurczakiem
__________________


ines25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 18:04   #952
sailormoon00011
Raczkowanie
 
Avatar sailormoon00011
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Księżyc:P
Wiadomości: 138
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dzisiejsze U:

6:30- owsianka : 4 łyżki płatków, 50g musli z crunchy, banan, szklanka mleka

11(szkola)- grahamka z ogórkiem kiszonym

13-14 ( w drodze ze szkoly)- brzoskwinia, 2 kostki czekolady z orzechami laskowymi

15-16- 2 naleśniki z serem białym i łyżeczką cukru, brzoskwinia

19-20- 100g sera bialego poltlustego z papryka, pomidorem,szczypiorem i ogorkiem
sailormoon00011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 18:17   #953
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
chyba sobie żartujesz... Nie no, po prostu paranoja! gdzie tu jest dużo, wszędzie 0% i co to jest 20g piersi z kurczaka?! że co - nutella i ferrero rocher? jesteś na u - możesz! ech... już nie wiem, śmiać się czy płakać?

tego naprawdę nie jest dużo. mialas problemy z ed, wiec wiem, ze mozesz miec zaburzone postrzeganie normalnosci, wiec rozumiem Cie doskonale. ale Twoje jedzenie jest normalne! wyrzuty sumienia wyslij daleko, gdzies na alaske
Dziekuje, uspokoiłaś mnie Wyrzuty już wystawione za dzrwi A na tym forum jestem własnie dlatego, żeby mnie miał kto otrzeźwić w razie takiego właśnie krzywego postrzegania swojego jadłospisu itp. Dziękuje iza
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 18:26   #954
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Murron Pokaż wiadomość
166cm i wiem wiem wiem o co chodzi, ale widocznie mam lekkie kosci;p bo nie wiedzieć czemu na niedowagę nie wyglądam.
No nie wiem.Faktycznie może jakieś zdjęcie byś wrzuciła,co?Ja ważę 48 kg(dobijam do 49kg)i jestem 2cm wyższa,a chciałabym przytyć z 7 kg,bo raczej u mnie przewaga kości
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 19:12   #955
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dziękuję za komplementy

P:

Iśń- bułka duża z nutellą, kakao, nektarynka

IIśń-a) bułka z masłem sałatą sopocką pomidorem i ogórkiem, o i papryka była
b) 7day's, dr witt

koktajl jak zawsze

O: naleśniki: 2 z serem, 1 z dzemem i 1 z nutellą, słodzony kompot

pół czekolady, herbata

P: twaróg 200 gr z pomidorami, kromka razowca, jabłko

K: duża bułka z paprykarzem, slodzona herbata

coś na pewno jeszcze wpadnie, tylko nie wiem co
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 19:33   #956
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Moje P:

IS: 2 jajka smażone na 4 plastrach boczku,dwie kromki chleba z masłem,jogurt truskawkowy,jabłko,kawa z mlekiem

IIS: jagodzianka,kubek kakao,banan

IIIS: sałatka jarzynowa(ok 250gr),bułka pszenna z masłem,zielona herbata

O: ziemniaki z sosem grzybowym(zbiór własny-jeszcze żyję )zabielanym śmietaną,zupa jarzynowa,kompot truskawkowy

D: maliny z bitą śmietaną(duży pucharek)

P: 2 naleśniki z nutellą,kawa z mlekiem

K: 2 bułki pszenne z serem i szynką,sałatka z ogórka,pomidora i cebuli(dużo),herbata owocowa

P: serek wiejski+ 4 rzodkiewki,pół paczki krakersów sezamowych

I jak?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 19:46   #957
vixeen89
Rozeznanie
 
Avatar vixeen89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 558
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

dobry wieczór
moje U:
śniadanko: bułka z siemieniem lnianym posmarowana Florą z 2 plastrami polędwicy i dużym plastrem żółtego sera + pomidor, mango, jabłko
2śniadanko: na mieście, średni lód włoski (jakoś brak apetytu)
obiad: domowy kebab: bułka kebab (z mąki graham) nadziewana kawałkami piersi z kurczaka, surówką z kapusty pekinskiej z ogórkiem szczypiorkiem i oliwą z oliwek + sos czosnkowy
deser: 5 lub 6 ciasteczek maślanych
podwieczorek: 2 jabłka, 50g migdałów
kolacja: pół dużego dorsza (ok 200-250 g?) z 2 kromkami chleba żytniego + ogórek małosolny
po kolacji wpadły dwie duże nektaryny
vixeen89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 19:50   #958
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

R

I fitella bananowa, 3/5 szklanki mleka 1,5%, śliwka, wafel ryzowy pełnoziarnisty
II wafel ryzowy pełnoziarnisty, danio warzywne, czekoladka, papryka
III 2 kromki zytniego razowego, 2 plastry sopockiej, sałata, papryka, plaster sera fit, serek topiony
IV leczo z piersią z kurczaka, sliwka
VI wiejski lekki, marchewka

kcal: ok 1200 (miało wyjść więcej..)
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 19:51   #959
Malwina0982394
Raczkowanie
 
Avatar Malwina0982394
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Moje dzisiejsze P:

6- 4 tosty : 1 z serem żółtym i ketchupem, 2 z nutellą, 3 z dżemem truskawkowym, 4 z wędliną i pomidorem

8-jabłko

9- paczka lily stars , banan

11:30- serek homo czekoladowy z 4 łyżkami orzechów laskowych

14-talerz kapuśniaku, kromka razowca, 2 kotlety mielone ,pół woreczka kaszy gryczanej, sałatka: ogórek, sałata,szczypiorek, smietana 12%

16- lód włoski z polewą wiśniową, pół tabliczki milki bakaliowej , garść słonecznika

18- kanapka z razowca z wędliną,masłem,jajkiem, szczypiorkiem

20:30- 6 pierogów ruskich z tłuszczem, 2 szklanki kompotu z wiśni, kiwi
Malwina0982394 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 19:54   #960
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez ines25 Pokaż wiadomość
Przepraszam za OT! Murron a jest gdzieś zdjęcie Twojej figury na wizażu? Możesz ew. wstawić? Bo naprawdę taka waga przy Twoim wzroście jest niska raczej...

Moje dzisiejsze *R*
Isn - 3 kromki chleba graham z serkiem białym i warzywami.
IIsn - serek homo0% z papryką i rzodkiewką 3 ogórki małosolne
obiad - pół torebki ryżu pełnoziarnistego + pół puszki fasolki w sosie pomidorowym + pomidor
podwieczorek - pół kefiru 0% i 4 plastry szynki z indyka z chrzanem

planuję jeszcze:
kolecja - sałatka z ogórka, ogórka kiszonego, pomidora i rzodkiewki z kurczakiem
Nie jadasz NNKT?

Cytat:
Napisane przez sailormoon00011 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U:

6:30- owsianka : 4 łyżki płatków, 50g musli z crunchy, banan, szklanka mleka

11(szkola)- grahamka z ogórkiem kiszonym

13-14 ( w drodze ze szkoly)- brzoskwinia, 2 kostki czekolady z orzechami laskowymi

15-16- 2 naleśniki z serem białym i łyżeczką cukru, brzoskwinia

19-20- 100g sera bialego poltlustego z papryka, pomidorem,szczypiorem i ogorkiem
fajne jestes wege?

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
Dziękuję za komplementy

P:

Iśń- bułka duża z nutellą, kakao, nektarynka

IIśń-a) bułka z masłem sałatą sopocką pomidorem i ogórkiem, o i papryka była
b) 7day's, dr witt

koktajl jak zawsze

O: naleśniki: 2 z serem, 1 z dzemem i 1 z nutellą, słodzony kompot

pół czekolady, herbata

P: twaróg 200 gr z pomidorami, kromka razowca, jabłko

K: duża bułka z paprykarzem, slodzona herbata

coś na pewno jeszcze wpadnie, tylko nie wiem co
ładnie

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Moje P:

IS: 2 jajka smażone na 4 plastrach boczku,dwie kromki chleba z masłem,jogurt truskawkowy,jabłko,kawa z mlekiem

IIS: jagodzianka,kubek kakao,banan

IIIS: sałatka jarzynowa(ok 250gr),bułka pszenna z masłem,zielona herbata

O: ziemniaki z sosem grzybowym(zbiór własny-jeszcze żyję )zabielanym śmietaną,zupa jarzynowa,kompot truskawkowy

D: maliny z bitą śmietaną(duży pucharek)

P: 2 naleśniki z nutellą,kawa z mlekiem

K: 2 bułki pszenne z serem i szynką,sałatka z ogórka,pomidora i cebuli(dużo),herbata owocowa

P: serek wiejski+ 4 rzodkiewki,pół paczki krakersów sezamowych

I jak?

Boooooosko podziwiam

Miałam wstawic jadlopsis ,ale moje P to sie do Was nie umywa
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.