Problemy pierwszego świata + ot, część 7. - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-12, 14:51   #2011
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się niedawno, że okulary przeciwsłoneczne powinno się wymieniać co roku. Ponoć warstwa anty-uv się ściera i powstają w niej mikrouszkodzenia, im dłuższe użytkowanie, tym ich więcej. Mam trzy pary, które mają kilka lat (średnio 8) i nie chcę ich wyrzucać i co roku kupować nowe. Z kolei koszt wymiany szkieł równa się lub przewyższa koszt tych okularów. Wiem, że okulary ogólnie kosztują dużo, ale jako że normalnych nie noszę, to nie jestem przyzwyczajona do wydawania takich sum na coś, co w moim przypadku jest tylko akcesorium.
Sama nie wiem, wydaje mi się to trochę naciągane i generowanie zakupów co roku.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 15:01   #2012
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się niedawno, że okulary przeciwsłoneczne powinno się wymieniać co roku. Ponoć warstwa anty-uv się ściera i powstają w niej mikrouszkodzenia, im dłuższe użytkowanie, tym ich więcej. Mam trzy pary, które mają kilka lat (średnio 8) i nie chcę ich wyrzucać i co roku kupować nowe. Z kolei koszt wymiany szkieł równa się lub przewyższa koszt tych okularów. Wiem, że okulary ogólnie kosztują dużo, ale jako że normalnych nie noszę, to nie jestem przyzwyczajona do wydawania takich sum na coś, co w moim przypadku jest tylko akcesorium.
Jak teraz zaczęłam o tym czytać to znalazłam informację, że szkła korekcyjne też należy zmieniać co 2-3 lata. Kto tak robi? Ręka w górę
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 15:04   #2013
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 888
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się niedawno, że okulary przeciwsłoneczne powinno się wymieniać co roku. Ponoć warstwa anty-uv się ściera i powstają w niej mikrouszkodzenia, im dłuższe użytkowanie, tym ich więcej. Mam trzy pary, które mają kilka lat (średnio 8) i nie chcę ich wyrzucać i co roku kupować nowe. Z kolei koszt wymiany szkieł równa się lub przewyższa koszt tych okularów. Wiem, że okulary ogólnie kosztują dużo, ale jako że normalnych nie noszę, to nie jestem przyzwyczajona do wydawania takich sum na coś, co w moim przypadku jest tylko akcesorium.
Szczerze? Niech spadają z takimi rewelacjami. Generowanie zakupów plus koszty, jeżeli ktoś ma droższe okulary przeciwsłoneczne. Zresztą, ja mam kilka par i obnoszę je mniej więcej po równo.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 15:10   #2014
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Jak teraz zaczęłam o tym czytać to znalazłam informację, że szkła korekcyjne też należy zmieniać co 2-3 lata. Kto tak robi? Ręka w górę
Ja ostatnio zmieniałam co 2 lata, teraz tez zmienię za rok, czyli w drugim roku ich użytkowania

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 15:14   #2015
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio zmieniałam co 2 lata, teraz tez zmienię za rok, czyli w drugim roku ich użytkowania

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
Ale z powodu zmiany wady czy po prostu tak zmieniasz, bo uważasz, że tak trzeba?
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 15:52   #2016
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Zgadzam się, z tymi okularami przeciwsłonecznymi brzmi jak gadka, żeby napędzić sprzedaż plus wygeneruje to kupę nowych śmieci. Mam nadzieję, że to zaraz ktoś obali

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 15:56   #2017
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Silje_ Pokaż wiadomość
Mój PPŚ jest tak, że w ebookach nie ma tylnej okładki książek. Przynajmniej ja się jeszcze nie spotkałam i brakuje mi tych informacji o autorze, zdjęcia itd.
To plus dla mnie rzadkie obcowanie z okładką, przez co najczęściej zapominam zarówno autora jak i tytuł, bo fizycznie widzę je tylko jak wchodzę w książkę, a potem to już ciągle jestem w treści książki. Nawet jak z niej wyjdę, to widzę tylko miniaturkę na ekranie. I potem przeważnie nie pamiętam, co i kogo czytałam.


Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Szczerze? Niech spadają z takimi rewelacjami. Generowanie zakupów plus koszty, jeżeli ktoś ma droższe okulary przeciwsłoneczne. Zresztą, ja mam kilka par i obnoszę je mniej więcej po równo.
To pewnie zależy od tego, jak się obchodzi z okularami. Dlatego też pomimo sympatii nie kupię już więcej aviatorów, bo nie trzymają mi się na czubku głowy, jak chcę je na chwilę zsunąć z oczu. Muszę całkiem ściągać i przeważnie wrzucam wtedy do torebki, a wkurza mnie grzebanie za etui, więc walają się razem z całą jej zawartością. Nawet nie chce wiedzieć, ile mikrouszkodzeń już mają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-12, 17:25   #2018
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Jak teraz zaczęłam o tym czytać to znalazłam informację, że szkła korekcyjne też należy zmieniać co 2-3 lata. Kto tak robi? Ręka w górę
Ja. Chociaż muszę przyznać że obecne mam już 6lat. Pierwszy raz w życiu czekam tak długo z wymianą i widzę że są już zniszczone. Ale przeciwsłoneczne mam 9 lat. Kosztowały mnie wtedy 500 zł i nie mogłam sobie pozwolić na wymianę częściej. Teraz już muszę, bo zmieniły mi się dioptrie, ale gdyby nie to to dalej bym je nosiła. Są w ogóle niezniszczone, choć noszę je cały rok.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 18:20   #2019
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Tylko wymiana bo komuś zmienia się wada to konieczność, a zmiana "bo wypada" to inny temat. Jak ktoś dba o okulary i nosi je ciągle (typu zdejmuje tylko do spania czy mycia) to szanse na ich uszkodzenie nie są duże. Ja swoje okulary też noszę już kilka lat, niedługo będę je musiała zmienić bo zaczynam zauważać że się zużyły ale po dwóch czy trzech latach na pewno nie miałam im czego zarzucić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 18:28   #2020
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez mdusia123 Pokaż wiadomość
To ja mam już problem wzięty totalnie z powietrza. Bo z jednej strony chciałabym zakładać sobie konta na różnego rodzaju platformach streamingowych tylko i wyłącznie wtedy, gdy faktycznie będę tam coś intensywnie oglądać, ale z drugiej obawiam się, że jeśli nie będę ciągnęła stałych subskrypcji, to jednak coś ciekawego mi umknie. Bo przecież istnieją też tytuły nieco mniej oczywiste od "Rodu smoka" czy "Stranger Things" .
Też tak mam. Mam Netflix, HBO i VIKI na spółkę. A jak wyjdzie jakiś serial, którego tam nie ma, streamuję z pirackich linków. Nie chcę kupować Disney, bo akurat wypuścili jedną koreańską dramę, którą chcę obejrzeć.

Tak samo jak nie kupię Hulu, żeby streamować Podręczną, bo nic tam innego nie oglądam. Ściągnę.

Za dużo tego wszystkiego. Nie stać by mnie było na wszystkie platformy.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 18:53   #2021
mdusia123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 998
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Ja akurat jestem całkiem przychylnie nastawiona do samej idei zakładania konta na danej platformie tylko na chwilę, pod jedną wybraną produkcję, jeżeli komuś taki właśnie system pasuje, ale...mnie samej, prawdę mówiąc, takie skakanie po streamingach wydaje się ciut upierdliwe. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Dodatkowo dochodzi ten problem, o którym wspomniałam na początku: nie wszystko jest równie intensywnie promowane i pewne ciekawe pozycje mogą widzowi najzwyczajniej w świecie niepostrzeżenie umknąć. A niestety mnóstwo produkcji kusi, stąd ostatnio zaczęłam się wahać, czy jednak nie podjąć tego ryzyka, bo może akurat jednak się przekonam do tego systemu .
mdusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-12, 20:18   #2022
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Ja niestety musiałam zrezygnować z okularów przecisłonecznych odkąd postępującą ślepota zmusiła mnie do chodzenia w korekcyjnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 20:27   #2023
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja niestety musiałam zrezygnować z okularów przecisłonecznych odkąd postępującą ślepota zmusiła mnie do chodzenia w korekcyjnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sobie zrobiłam przeciwsłoneczne korekcyjne. Głównie po to, żebym mogła jeździć w nich samochodem. Po mieście mogłabym chodzić w zwykłych, ale do samochodu jednak wolałam mieć takie, żeby dobrze widzieć.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 20:50   #2024
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ale z powodu zmiany wady czy po prostu tak zmieniasz, bo uważasz, że tak trzeba?
Z powodu zmiany wady

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Ale obecne chce wymienić,bo jakość ich wykonania jest okropna. Mają niecały rok a wyglądają jak poprzednie po kilku latach...więc nawet jak wada mi się nie zmieni to wymienię. Nie były tanie,a takie badziewie. Od lat kupowałam w jednym miejscu i się nigdy nie zawiodłam,a ostatnio kupiłam gdzie indziej i masakra.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 21:01   #2025
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Jak teraz zaczęłam o tym czytać to znalazłam informację, że szkła korekcyjne też należy zmieniać co 2-3 lata. Kto tak robi? Ręka w górę
Zmieniam co 2 lata bo mam dopłaty z firmy do okularów po badaniach okresowych. No i wada też się zmienia.
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja niestety musiałam zrezygnować z okularów przecisłonecznych odkąd postępującą ślepota zmusiła mnie do chodzenia w korekcyjnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam oprawki Solano z nakładkami przeciwsłonecznymi. Przyczepiają się na magnes a nie jakieś dziwne klipsy rysujące szkła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 21:09   #2026
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Nie wiem jak można żyć bez okularow przeciwsłonecznych. Tzn wiem bo kiedyś tak żyłam, ale nie wiem do dzisiaj jak to było mozliwe, bo teraz nie jestem w stanie chodzić bez nich w słoneczny dzień, wszystko mnie razi, a wieczorem bolą oczy. A siedzenie na jakieś plaży to w ogóle nie da rady. No dramat.

No i zdrowej te okulary miec. Nie widzę problemu aby mieć korekcyjne, gdy ma się wadę wzroku.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 21:22   #2027
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja sobie zrobiłam przeciwsłoneczne korekcyjne. Głównie po to, żebym mogła jeździć w nich samochodem. Po mieście mogłabym chodzić w zwykłych, ale do samochodu jednak wolałam mieć takie, żeby dobrze widzieć.

Idę w piątek na kontrole nowych soczewek i właśnie wymyśliłam ze przeciwsłoneczne korekcyjne okulary to by było to. Dużo jeżdżę samochodem. Rozumiem, ze jesteś zadowolona?

Co do tej wymiany co 2 lata, to ja co roku mam kontrolę soczewek no i okazało się teraz, po 2 latach, ze znów zaplusowalam i trzeba wymienić oczy. Używam soczewek naprzemiennie z okularami. Poprzednio tez się uchowałam 2 lata, mam widać stały interwał.

Ale w sumie się cieszę, pal licho wydatki. Różnica w jakości widzenia jest spora, mam tez mniej zmęczony wzrok i głowa przestała mnie bolec.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez magbeth
Czas edycji: 2022-09-12 o 21:26
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 21:34   #2028
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 888
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Ja kilka lat temu przeszłam całkowicie na soczewki do stałego noszenia. W sumie to zapominam czasami, że mam wadę wzroku. Jestem jedną z tych osób, które na szczęście mogą je nosić i rzeczywiście nic mi się z oczami nie dzieje. Oczywiście w razie potrzeby (jakieś zanieczyszczone powietrze, czy coś) zdejmuję i przemywam, dbam o nawilżenie oczu. Ale poza tym to u mnie się to rewelacyjnie sprawdza. I mogę nosić "normalne" okulary przeciwsłoneczne. Nie wyobrażam sobie zresztą nie nosić, bo wystarczy lekkie słońce i już jestem oślepiona. Pod tym względem mam bardzo wrażliwy wzrok. Nie mówiąc o mrużeniu oczu i lwiej zmarszczce.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 21:40   #2029
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ja kilka lat temu przeszłam całkowicie na soczewki do stałego noszenia. W sumie to zapominam czasami, że mam wadę wzroku. Jestem jedną z tych osób, które na szczęście mogą je nosić i rzeczywiście nic mi się z oczami nie dzieje. Oczywiście w razie potrzeby (jakieś zanieczyszczone powietrze, czy coś) zdejmuję i przemywam, dbam o nawilżenie oczu. Ale poza tym to u mnie się to rewelacyjnie sprawdza. I mogę nosić "normalne" okulary przeciwsłoneczne. Nie wyobrażam sobie zresztą nie nosić, bo wystarczy lekkie słońce i już jestem oślepiona. Pod tym względem mam bardzo wrażliwy wzrok. Nie mówiąc o mrużeniu oczu i lwiej zmarszczce.
Soczewki to życie
Co prawda zdejmuje na noc, miałam przed wyjazdem spróbować di stałego noszenia, ale zapomniałam okulary słoneczne to must have, mam kilka par i życia bez sobie nie wyobrażam

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-12, 21:44   #2030
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 888
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89346995]Soczewki to życie
Co prawda zdejmuje na noc, miałam przed wyjazdem spróbować di stałego noszenia, ale zapomniałam okulary słoneczne to must have, mam kilka par i życia bez sobie nie wyobrażam
[/QUOTE]

Warto spróbować. Ja noszę niezmiennie Biofinity. Zaczynałam od kilku dni, potem coraz dłużej. Teraz - trochę wstyd się przyznać - nieraz noszę dłużej, niż 30 dni. Zauważam, że trzeba zmienić dopiero, gdy zaczynam odczuwać lekki dyskomfort. Zresztą, wątek mi przypomniał, aby zamówić, bo czas na zmianę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 21:47   #2031
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Zazdroszczę, u mnie oczy w soczewkach męczą się tak szybko że nawet całego dnia nie wytrzymam. Zazwyczaj po kilku godzinach muszę je zdjąć bo oczy mi wysychają i pieką, nieważne ile bym zakrapiała i czym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 21:50   #2032
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 888
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, u mnie oczy w soczewkach męczą się tak szybko że nawet całego dnia nie wytrzymam. Zazwyczaj po kilku godzinach muszę je zdjąć bo oczy mi wysychają i pieką, nieważne ile bym zakrapiała i czym.
Jakich próbowałaś do tej pory?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 21:52   #2033
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Warto spróbować. Ja noszę niezmiennie Biofinity. Zaczynałam od kilku dni, potem coraz dłużej. Teraz - trochę wstyd się przyznać - nieraz noszę dłużej, niż 30 dni. Zauważam, że trzeba zmienić dopiero, gdy zaczynam odczuwać lekki dyskomfort. Zresztą, wątek mi przypomniał, aby zamówić, bo czas na zmianę.
Są na mojej liście do spróbowania, choć od lat jestem wierna acuvue Oasis, czasami w nich spalam i tylko nad ranem musiałam używać kropel

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 22:04   #2034
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ja kilka lat temu przeszłam całkowicie na soczewki do stałego noszenia. W sumie to zapominam czasami, że mam wadę wzroku. Jestem jedną z tych osób, które na szczęście mogą je nosić i rzeczywiście nic mi się z oczami nie dzieje. Oczywiście w razie potrzeby (jakieś zanieczyszczone powietrze, czy coś) zdejmuję i przemywam, dbam o nawilżenie oczu. Ale poza tym to u mnie się to rewelacyjnie sprawdza. I mogę nosić "normalne" okulary przeciwsłoneczne. Nie wyobrażam sobie zresztą nie nosić, bo wystarczy lekkie słońce i już jestem oślepiona. Pod tym względem mam bardzo wrażliwy wzrok. Nie mówiąc o mrużeniu oczu i lwiej zmarszczce.
Ech, czyli mamy większą tendencję do lwiej zmarszczki z tytułu wady wzroku? :/

Jeśli tak, to że tak powiem : "Straszna lipa"

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 22:07   #2035
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 156
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja sobie zrobiłam przeciwsłoneczne korekcyjne. Głównie po to, żebym mogła jeździć w nich samochodem. Po mieście mogłabym chodzić w zwykłych, ale do samochodu jednak wolałam mieć takie, żeby dobrze widzieć.

Ja w ogóle mam korekcyjne przeciwsłoneczne, korekcyjne zwykłe, a i tak wiecznie i cały rok chodzę w korekcyjnych fotochromach, no bo oprawki są najwygodniejsze i nie ma żadnego zmieniania, kombinowania.



Weszłam do optyka i poprosiłam najtańsze oprawki wkurzona tym, że moje bardzo drogie od PradySrady czy innego SrajBana mi się zgubiły i powiedziałam "nigdy więcej". Zapłaciłam 119zł za te oprawki, nawet ich nie mierząc i umarła bym za nie. Są cudowne, najlepsze i w ogóle jakbym musiała wynieść z pożaru bombelka, kota, własną matkę albo te okulary to bym się nie zastanawiała ani chwili.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 22:08   #2036
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 888
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Ech, czyli mamy większą tendencję do lwiej zmarszczki z tytułu wady wzroku? :/

Jeśli tak, to że tak powiem : "Straszna lipa"
Jeżeli mrużymy oczy, to niestety tak. Lata mrużyłam, bo lekarze okuliści zapisywali mi słabsze szkła "żeby oczy się nie przyzwyczaiły" (kompletna głupota) plus nie zawsze nosiłam okulary przeciwsłoneczne. Na szczęście to już za mną. I widzę, że jest lepiej jeżeli chodzi o marszczenie. Jeszcze sobie fundnę jakieś zabiegi radiofrekwencji i myślę, że może być całkiem nieźle.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 22:16   #2037
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Jeżeli mrużymy oczy, to niestety tak. Lata mrużyłam, bo lekarze okuliści zapisywali mi słabsze szkła "żeby oczy się nie przyzwyczaiły" (kompletna głupota) plus nie zawsze nosiłam okulary przeciwsłoneczne. Na szczęście to już za mną. I widzę, że jest lepiej jeżeli chodzi o marszczenie. Jeszcze sobie fundnę jakieś zabiegi radiofrekwencji i myślę, że może być całkiem nieźle.
Cholera, no to już wszystko wyjaśnia. Nie żebym się czuła zaskoczona, bo to jest logiczne oczywiście, ale nigdy nie myślałam o tym defekcie w takim kontekście.

Mam astygmatyzm i krotkowzroczność.

Wada wzroku po pewnym czasie stała się dla mnie kompleksem i nie chodzi o jej stopień nawet czy wygląd (chociaż tego nie lubię, nie będę tego ukrywać), ale o ograniczoną percepcję po prostu. Nie umiem tego widzieć inaczej niż jako ułomność.



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 06:47   #2038
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja niestety musiałam zrezygnować z okularów przecisłonecznych odkąd postępującą ślepota zmusiła mnie do chodzenia w korekcyjnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noszę korekcyjne. Mam bardzo dużą wadę wzroku i bez korekcji nie dałabym rady. Mam zawsze przy sobie futerał z okularami (w torebce, dłoni, kieszeni TŻ, albo swojej własnej tylnej dżinsów) i zmieniam sobie - korekcyjne albo korekcyjne słoneczne. To nie jest jakoś bardzo upierdliwe. Mój TŻ miał korekcyjne z nakładkami ale miał bliki (między szkłami jakimś cudem światło się odbijało) i nie poleca.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 07:14   #2039
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 290
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Noszę korekcyjne. Mam bardzo dużą wadę wzroku i bez korekcji nie dałabym rady. Mam zawsze przy sobie futerał z okularami (w torebce, dłoni, kieszeni TŻ, albo swojej własnej tylnej dżinsów) i zmieniam sobie - korekcyjne albo korekcyjne słoneczne. To nie jest jakoś bardzo upierdliwe. Mój TŻ miał korekcyjne z nakładkami ale miał bliki (między szkłami jakimś cudem światło się odbijało) i nie poleca.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Niezastąpione są szkła przeciwsłoneczne korekcyjne

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 07:22   #2040
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Noszę korekcyjne. Mam bardzo dużą wadę wzroku i bez korekcji nie dałabym rady. Mam zawsze przy sobie futerał z okularami (w torebce, dłoni, kieszeni TŻ, albo swojej własnej tylnej dżinsów) i zmieniam sobie - korekcyjne albo korekcyjne słoneczne. To nie jest jakoś bardzo upierdliwe. Mój TŻ miał korekcyjne z nakładkami ale miał bliki (między szkłami jakimś cudem światło się odbijało) i nie poleca.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Niezastąpione są szkła przeciwsłoneczne korekcyjne

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
U mnie ten futerał na drugą parę okularów nigdy nie mieści się do torebki, zawsze mi za ciasno w niej (chodzi o małą na miasto, nie dużą do pracy). I wchodzenie do budynków/sklepów mając przeciwsłoneczne to problem, a zmiana co chwilę jest zwyczajnie wkurzająca.
No ale męczę się, bo soczewki to katorga dla moich oczu, a o operacji czytam i często są skutki uboczne takie, jak mam od soczewek obecnie, więc trochę bez sensu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-13 16:06:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.