Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^ - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-25, 11:38   #1561
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Mam już spory udział siwków, ale własnie takich pojedynczo po naturalnie bardzo ciemnej głowie i one mi faktycznie jako baby hair rosną do góry i są takie troszkę "porażone prądem". Tak jak Celestine jestem ciepła i nie wiem jak będę wyglądała w chłodnym odcieniu kiedyś. Obie mamy dość szczupłe twarze, co siwe włosy mogą jeszcze wyciągnąć. Pewnie więc będę jak własna śmierć Są kobiety, którym pięknie, ale maja całe głowy siwe, a nie takie zapałki w ównie jak ja. Do tego to często mocne urody z południa i oliwkowe cery. Moja matka w naturalnej siwiznie jest po prostu wyprana i wtapia się w biała ścianę. Tym bardziej, że z wiekiem tracimy ogólnie barwnik, więc typowe słowniaki nie mają tu łatwo.

Natomiast od czasu pandemii, kiedy musiałam sobie poradzić sama, naoglądałam się tutoriali, a że zawsze obserwuję i analizuję, co mi stylistka robi na głowie, nie mam już problemu z ogarnięciem dekoloryzacji plus koloru w wersjach z lekko ciemniejszym odrostem, ombre itp. Biorąc pod uwagę, że w 2019 płaciłam 500zł za wizytę na krótkich włosach, to jestem bardzo tym faktem ucieszona. Cały czas trzymam się odcienia dobranego w salonie, zresztą wtedy pod wpływem Queen's Gambit, a że na rudościach nie robi się zazwyczaj tych wszystkich fancy refleksów, które pięknie wyglądają na blondach i brązach, to mam z górki. Wystarczy dbać o blask i zdrowie włosa. Efekt końcowy profesjonalny. Tu też z całego zestawu Olaplex przeniosłam się na zgłębienie nieco wiedzy i tańsze produkty, które dają mi lepsze efekty.

Tak samo z kosmetykami. Wydaję dużo mniej jak poczytałam profile edukacyjne, bo wybieram najtańsze z polecanych i tylko z substancjami, których moja skóra potrzebuje w danej pielęgnacji. Czyli mam jedną małą kosmetyczkę - dwa retinoidy, ceramidy, SPF, serum przyspieszające regeneracje skóry (w sumie wcale go nie potrzebuję, ale kupilam na okres retynizacji).

W kwestii cen farby, to profesjonalne tubki mają pojemność aż 90ml, kiedy drogeryjna ma jakąś mini tubeczkę chyba z połową tej zawartości i saszetkę wody utlenionej. Teraz robiłam zapasy, bo mi wyszły. Za pół kilo rozjaśniacza, najtanszego Joanny (nie widzę żadnej różnicy, a miałam rózne fancy marki kiedyś) już po podwyżkach płacę jakieś 35-38zł. Litr wody utlenionej (biorę również najtańszą jaka jest w sklepie) 15-20zł. Te rzeczy wystarczają na wieki... Matrix Socolor, którego używam 90ml 29-33zł. To jak dwie farby drogeryjne, czyli wychodzi cena takiej najtańszej, albo najtańszej w promocji. Chyba w %%% za te tanie Palette płaciłam właśnie po 15... przed inflacją. Zerknęłam do Rosska. Najtańsza jest Joanna - 12,49, raptem może 10 kolorów, w Matrixie mam kilkadziesiąt odcieni. Profesjonalna farba nie dość, że ma idiot podziałkę na tubce, to nie ma wydumanych nazw typu mroźny kasztan, tylko naprawdę jak krowie na rowie rozpisane poziomy jasności cyferkami od 1 do 8 oraz linie danych kolorów w tychże poziomach oznaczone literką, wszystko jest na próbnikach, które są i w sklepie, i w sieci. Ciężko się pomylić przy tak dobrych oznaczeniach.


Mimo researchu zaliczam wpadki z książkami. Ostatnio kupiłam polecana pozycję w tematyce minimalizmu, która okazała się ksiązką biznesową. Nie było o tym w recenzjach niestety. Średnio jedna na miesiąc to właśnie wpadka, ale kupuje tylko używane i wrzucam je na 2 mce na OLX, po tym czasie oddaję do biblioteki jeśli nikt się nie zainteresuje. Z kolei jak muszę kupić ebooka, to biorę z tego sklepu, który ma kody -10zł na każdą książkę. Oczywicie teraz nie pamietam nazwy. Ebookpoint? Wtedy wychodzą pozycje i po 10zł.

Moja biblio ma kod dla 1 użytkownika do Legimi tylko na 30 dni. I to wszystko. Do tego jako posiadaczka zestawu Kindle + Mac nie mam możliwości instalacji Legimi. Maki bardzo czesto nie widzą Kindla Już myślałam nad tym ich czytnikiem, ale chyba wolę opłacać Storytel i chodzić do miejskiej biblioteki. Dużo mam momentów w ruchu, kiedy lepiej mi słuchać niż czytać. Poza tym mogę wypozyczyć stacjonarnie 15 książek jednocześnie plus dowolną liczbę na Storytel. Nie ma szans, żebym miała takie moce przerobowe. Ebooki kupione w kwietniu leżą.

Teraz mam zonk, bo miejskie biblioteki nie mają podrecznikow studenckich, a uniwersytecka nie pozwala wypozyczac nikomu spoza studentów ich uczelni. Moje ksiazki to bedzie po 100zł za jedną jak nic, albo zamieszkam w bibliotece uniwersyteckiej, bo mogę je czytać na miejscu. Przydałoby się nabyć z 10 w semestrze Szlag mnie trafia, z astygmatyzmem zamęczę się czytając skany kserówek, którymi dysponują studenci. Poprzednia uczelnia miała swoją biliotekę, a ta nie. A to książki typu zakuj, zdaj i zapomnij. Jak nie zamierzam zostać wykładowcą, to więcej do nich nie zajrzę.

Co do kubeczka vs majtki. Na początku byłam zachwycona kubeczkiem i sterylnością jaką daje vel uczuciem czystości, ale po kilku okresach powiązałam silniejszy ból z tym zassaniem kubeczka na szyjce. Obecnie przerzuciłam się na majtki. Musze dokupić kilka par w takim układzie. Mam swoje ukochane z Aliexpress po 35zł sztuka. Nie wcinają się, nie są babciowe. Takie sympatyczne hipstery o bardzo korzystnym estetycznie kształcie.



A co do ogólnego oszczędzania, to ja piszczałam przez rachunki za prąd. Mam wodę na prąd, a byłam fanką długich kąpieli + 2x w tygodniu kąpiel 3 chorych psów, które myło się znacznie dłużej niż bezwłosego ludzia. Przeszłam na prysznice, skóra jest zachwycona zmianą i nie kiszeniem jej w ramach relaksu w zbiorniku z detergentami. Już nie pamiętam co to naruszenie bariery hydrolipidowej.

Zrezygnowałam ze świeczek, które uwielbiałam i paliłam hurtowo. Po pierwsze mój oczyszczacz powietrza podnosił alarm, że dusimy się smogiem, co dało mi do myślenia, czym ja oddycham w ramach tego "nastroju" po drugie zaczęłam mieć od nich migreny.

Jako wielka fanka ciast i stała bywalczyni cukiernio-kawiarni, gdzie za porcję jabłecznika płaciłam 20zł przeszłam na ciasta z Biedronki, których 4 porcje kosztują razem 15zł. Będę miała prawdopodobnie sporą oszczędność z uwagi na leczenie, które ograniczyło, czy też zlikwidowało u mnie impulsywne objadanie.

Z tym Legimi to zalezy jak biblioteka ma umowę. U nas też jest na 30 dni ale co miesiąc idziesz po kod i ci przedłużają. Pamiętam że na wątku czytelniczym to ktoś pisał że w ich bibliotece mogą brać kody ale jest ich ograniczona liczba i jak jest dużo chętnych to nie dla wszystkich starcza.

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

A w sumie to u nas też nie wiem czy nie mają limitu w tym Legimi tylko że ja jestem zapisana w 3 filiach i akurat po kody chodzę do tej najmniejszej więc może zależy od liczby chętnych też.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 11:43   #1562
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Zaczynasz brzmiesz jak ktoś kto świata nie widzi poza Kindle. No mam Kindle, kiedyś oceniałam go bardzo wysoko, dziś jest dalej wysoko na liście bo to dobry produkt ale ma konkurencję. Religia w kierunku jakiejkolwiek marki jest dla mnie mega absurdem właśnie, chociaz jeśli chodzi o słuchawki akurat faktycznie preferuję od lat jednego producenta. Za to co jest absurdalnego w tym że nie chce mi się ograniczeń wprowadzając książkę na listę. Jak mnie zainteresował jakiś tytuł to mam czekać kolejny miesiąc a do tego czasu go zapisać w notatniku żeby nie zapomnieć? Recenzje i fragmenty traktuję jako wstępniaki a nie jako torowisko którym się konsekwentnie podąza i bez żadnych odstępstw. W ogóle czytam właśnie legimiowy cennik i przy abo z narzuconą liczną stron za 7,20 i 25 zł napisane jest, że nie obsługuje Kindle. Tym bardziej nie wybrałabym Kindla by musieć dopasować abo za minimum 33 zeta skoro starczał mi ten z 20 a zeszłam do 7.
2. Nie wiem co masz na myśli. Ich ''audiobook'' otworzyłam na telefonie więc żaden dedykowany czytnik nie był potrzebny.
No nie widzę innego świata, bo mam czytnik od 8 lat, dalej działa idealnie. Nie mam zamiaru go zmieniać i ufam firmię której sprzęt działa tak długo bez zarzutu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 12:25   #1563
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 121
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89360474]No nie widzę innego świata, bo mam czytnik od 8 lat, dalej działa idealnie. Nie mam zamiaru go zmieniać i ufam firmię której sprzęt działa tak długo bez zarzutu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ale to chyba raczej norma wśród czytników. Mój pierwszy Sony mniej więcej tyle działał, teraz mam Kobo z 5 lat i dalej nie chce się popsuć :/ mój pierwszy miał przyciski, drugi nie ma i brakuje mi ich. Kupowałam na szybko i wzięłam co było, i teraz trochę się męczę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 15:35   #1564
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez Elinkaa11 Pokaż wiadomość
O tak. Latami kupowałam ciuchy i nigdy nie rozumiałam dlaczego coś mi nie pasuje i dlaczego ciągle mam potrzebę szukać innych ciuchów bo coś nieuchwytnego jest nie tak


I mam podobne przemyślenia dot. wzorów a szczególnie nadruków i aplikacji na koszulkach. Dodatkowo zdecydowałam że raczej dół ciuchów wolę mieć w jednym kolorze a góry różnokolorowe, bo tak mi często góra do dołu nie pasowała

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------




Chyba nic nietypowego, widzę tych samych autorów co na księgarni z której wcześniej korzystałam więc jak wyczytam to co już mam to chyba spróbuję
Ja chyba nigdy nie miałam szału na rzeczy modne sezonowo Od kiedy pamiętam, kupuje po prostu rzeczy w których dobrze wyglądam i dobrze się czuję (np wiem, że świetnie leżą na mnie rurki więc je biorę, bez względu na to co jest aktualnie modne). Po prostu prostota w krojach (bluzka może mieć ciekawy wzór, ale krojem też będzie taka, która mi pasuje). W ogóle temat pojawiającej się mody jakby mnie nie dotyczy i tylko obserwuje z zaciekawieniem Ubieram się bardzo basicowo- aktualnie jeansy, dobrze skrojony damski garnitur, olowkowa spódnica, trencz, ramoneska, biała koszula, t-shirt, golf,swetry i ze dwie super sukienki.A na ćwiczenia fajny dres/leginsy. Do tego 4 torebki i 1 plecak. Jak to pomieszam/zestawie to zawsze wygląda git.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 15:49   #1565
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 298
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89360474]No nie widzę innego świata, bo mam czytnik od 8 lat, dalej działa idealnie. Nie mam zamiaru go zmieniać i ufam firmię której sprzęt działa tak długo bez zarzutu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
A mój 11 i też działa idealnie. I co wynikać ma z tego przebijania się. Brzmisz jak ktoś zakochany w korporacji i jego guru założycielu. Sorry ale jak chcesz mieć audiobooki i dostęp lub nieograniczony/tani do Legimi (innych platform. Kindle jest dedykowany pod Amazon i zakupy w nim i sądze że to jest powód ograniczeń) to Kindle odpadł z tego wyścigu Dla Ciebie absurdem jest otworzyć czy dodać więcej niż 7 książek miesięcznie. Dla mnie absurdem byłoby chodzenie do biblioteki z przerobionym zawczasu riserczem literackim bo można wybrać tylko z 7 książek w miesiącu. Ogólnie usiłujesz tu udowodnić że bilet miesięczny tylko na trzy określone autobusy jest lepszy niż nieograniczony i tanszy. Bo jeździsz dwoma. No ale i tak nie jest. .
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 16:56   #1566
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
A mój 11 i też działa idealnie. I co wynikać ma z tego przebijania się. Brzmisz jak ktoś zakochany w korporacji i jego guru założycielu. Sorry ale jak chcesz mieć audiobooki i dostęp lub nieograniczony/tani do Legimi (innych platform. Kindle jest dedykowany pod Amazon i zakupy w nim i sądze że to jest powód ograniczeń) to Kindle odpadł z tego wyścigu Dla Ciebie absurdem jest otworzyć czy dodać więcej niż 7 książek miesięcznie. Dla mnie absurdem byłoby chodzenie do biblioteki z przerobionym zawczasu riserczem literackim bo można wybrać tylko z 7 książek w miesiącu. Ogólnie usiłujesz tu udowodnić że bilet miesięczny tylko na trzy określone autobusy jest lepszy niż nieograniczony i tanszy. Bo jeździsz dwoma. No ale i tak nie jest. .
lol, nie wiem co ma do tego korporacja.
Dla mnie otwieranie 20 ksiazke naraz to beznadziejny pomysl, nie wiem czemu mi probujesz wcisnac, ze jest inaczej. Ty lubisz, no spoko, kto Ci broni.
Risercz to normalna sprawa, nie bede sie zabierac do rzeczy ktore mi nie podejda. Tak samo jak nie rzucam sie na pierwszy lepszy film i nie zaczynam 20 naraz, a przeciez moge, bo na platformach streamingowych jest tego mnostwo.
Ja ogolnie uwazam ze legimi na kindle jest beznadziejny, co zreszta pisalam wyzej. Ale akurat nie dlatego, ze jest limit 7 ksiazek tylko z calkiem innego powodu.
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 18:06   #1567
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Ja mam czytnik 10 lat, ale nie korzystam aż tak dużo. Kindle classic 5. Może wątek przekona mnie do zmiany, mimo że nie potrzebuję nowego.
Przy zakupie nie przywiązywałam uwagi do marki, zrobiłam tylko research stosunek ceny do jakości.
Książki i tak wrzucam z komputera, często branżowe. Jedyne co mi przeszkadza, to że czasem potrzebuję widzieć na raz kilka nie połamanych linijek textu. Ekran jest dość mały i nie ma dotyku, więc nie zrobię sobie np zooma.
No i pdf to za bardzo nie da się na tym czytać.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-25, 18:57   #1568
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Ja zamierzam sobie kupić inkbooka, podobno najlepszy do legimi.
Ja w tej full opcji legimi uwielbiam to, że właśnie ściągam ile chce. Plus Ja słucham po kilka książek na raz - zależnie od nastroju. Jednego dnia mam ochotę na coś lekkiego, innego na jakąś pozycje popularnonaukowa czy filozoficzną. Z tym, że dla mnie audiobook to tylko profesjonalnie nagrany z lektorem, tych czytanych przez syntezator nie jestem w stanie słuchać dłużej niż minutę.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 19:02   #1569
Zamarzona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 600
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Jak na codzień kontrolujecie swoje finanse domowe? Stosuje ktoras z Was budzet kopertowy? Ja zaczynam od nowego miesiąca.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
I'm cook
Zamarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 19:09   #1570
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Ja wiem mniej więcej ile wydajemy na co i nie mam żadnego kopertowego budżetu czy excela.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 19:35   #1571
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez Zamarzona Pokaż wiadomość
Jak na codzień kontrolujecie swoje finanse domowe? Stosuje ktoras z Was budzet kopertowy? Ja zaczynam od nowego miesiąca.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Cały budżet dzielimy na tzw bloki - jedzenie+zdrowie( leki, suplementy itp) , opłaty, oszczędności, rozrywka+ ubrania. Jeśli na koniec miesiąca coś nam zostaje to wrzucamy na konto oszczędnościowe jako dodatkowe środki.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-25, 19:54   #1572
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 298
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89360711]lol, nie wiem co ma do tego korporacja.
Dla mnie otwieranie 20 ksiazke naraz to beznadziejny pomysl, nie wiem czemu mi probujesz wcisnac, ze jest inaczej. Ty lubisz, no spoko, kto Ci broni.
Risercz to normalna sprawa, nie bede sie zabierac do rzeczy ktore mi nie podejda. Tak samo jak nie rzucam sie na pierwszy lepszy film i nie zaczynam 20 naraz, a przeciez moge, bo na platformach streamingowych jest tego mnostwo.
Ja ogolnie uwazam ze legimi na kindle jest beznadziejny, co zreszta pisalam wyzej. Ale akurat nie dlatego, ze jest limit 7 ksiazek tylko z calkiem innego powodu.[/QUOTE]
To było do słów nie wymienię kindla na żadnego innego. No nie podeszłam do Kindla na zasadzie święty graal, najlepszy, i go za nic nie wymienię. Chociaż bardzo lubię. Był liderem. Ale mimo tego że konkurencja strasznego szału nie robi już nie jest.
Co do pogrubionego, dokładnie chodzi o dodawanie do mojej listy. W netlix jest moja lista, w Legi jest półka. Sky is the limit.

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89360849]Ja zamierzam sobie kupić inkbooka, podobno najlepszy do legimi.
Ja w tej full opcji legimi uwielbiam to, że właśnie ściągam ile chce. Plus Ja słucham po kilka książek na raz - zależnie od nastroju. Jednego dnia mam ochotę na coś lekkiego, innego na jakąś pozycje popularnonaukowa czy filozoficzną. Z tym, że dla mnie audiobook to tylko profesjonalnie nagrany z lektorem, tych czytanych przez syntezator nie jestem w stanie słuchać dłużej niż minutę.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]A są z lektorem czy tylko te z syntezatora ?
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 20:22   #1573
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez Zamarzona Pokaż wiadomość
Jak na codzień kontrolujecie swoje finanse domowe? Stosuje ktoras z Was budzet kopertowy? Ja zaczynam od nowego miesiąca.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ja staram się budżet prowadzić ale mąż ciężko współpracuje. Ogólnie to wygląda u nas teraz tak, że robię budżet pod koniec miesiąca na następny miesiąc i wiem mniej więcej ile mi kasy trzeba na następny miesiąc. To co w budżecie to w budżecie, ale korzystam też z opcji "cele" na koncie bankowym. To jest coś jak koperty. Zaraz po wypłacie robię stałe oszczędności. Moje cele to:

- wydatki nieregularne w roku: i mam podliczone mniej więcej z całego roku wszystkie wydatki których się nie płaci co miesiąc i tam przelewam co miesiąc 1/12 tej kwoty i korzystam jakby mi zabrakło. (urodziny, ubezpieczenia coroczne, bilety 5-miesięczne itp)

- nadpłata kredytu: Tu lądują wszystkie nadwyżki wg budżetu. Kasę przelewam po wypłacie. Jak mi wypadnie że coś przekroczy budżet albo wypadnie coś nieprzewidzianego to mogę skorzystać z tych pieniędzy ale nie widzę ich w koncie głównym więc nie kusi mnie żeby je wydać.

- skarbonka: tam lądują końcówki z przelewów, nie ma tego wiele.

- czasami jak mam jakiś wydatek na który składam to też dodaję cel np. ostatnio kupowałam biurko, albo opony do roweru itp.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 20:33   #1574
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 21:04   #1575
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Ja nie mam jakiegoś specjalnego systemu.
Po wypłacie wpłacam na oszczędnościowe, na wspólne konto na bierzące wydatki ( rachunki, jedzenie, wyjścia itp). Zostawiam też na swoich bierzących kontach "kieszonkowe" i stamtąd zamawiam jakieś ubrania itp. Jak skończą się środki na wspólnym to dopłacam.
Jak wiem, że mam jakiś większy wydatek to wpłacam mniej na oszczędnościowe.
Samochodu nie mam, kredytu nie mam, mieszkanie nie jest wynajmowane.
Bardziej zastanawiam się co zrobić z oszczędnościami, bo na koncie oszczędnościowym to wiadomo, że średnia opcja.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 21:21   #1576
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89357996]Ogólnie nie, ale uważam że karnety długoterminowe na cokolwiek to słabe rozwiązanie. Różnie może być w życiu i bez sensu płacić za coś z czego się nie korzysta.

Ja się tak wkopalam z Legimi. To raptem 33 zł miesięcznie, ale po jednym incydencie stwierdziłam, że to nie dla mnie i za cholerę nie mogę z tego zrezygnować. Umowę mam na rok, pisałam do nich, że pokryje różnice ( umowa na rok jest tańsza), pisali że nie ma problemu, a nagle te cwaniaki przestali sie odpisywać. Szarpie się z nimi od miesiąca.
Spróbuję jeszcze kartę zmienić na jednorazowa, żeby nie mieli z czego ściągać, ale nie wiem czy tak się da w sumie. ;/

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Polecam korzystać z kodu z biblioteki.

Nigdy nie miałam problemu z pracownikami Legimi. Zawsze odbierają, odpisują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
No patrząc na sam pomysł wielorazowego papieru to jestem naprawdę w stanie uwierzyć w dużo.

Oszczędna to jest moja teściowa- przegląda gazetki promocyjne, układa według nich zakupy i menu, gotuje na ok. 7 osób, robi zapasy chemii, robi dużo przetworów z działki, którą uprawia. Sama robi drobne przeróbki krawieckie, dużo kupuje w szmateksach.
Robię bardzo podobnie. W lumpie są takie perełki , i to firmowe. Tylko zabij mnie,ale nie potrafię szyć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 23:03   #1577
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

A znacie moze jakąś aplikację lub stronę, która pokazywałaby aktualne gazetki z różnych sklepów, promocje itp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 05:36   #1578
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Bardzo dużo jest gazetkowych aplikacji, i chyba zależy od przyzwyczajeń. Obecnie mam blix, można zaznaczyć produkt i wrzuca to go na listę zakupów lub wyszukiwać we wszystkich np colgate czy pomidor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 08:43   #1579
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Polecam korzystać z kodu z biblioteki.

Nigdy nie miałam problemu z pracownikami Legimi. Zawsze odbierają, odpisują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Robię bardzo podobnie. W lumpie są takie perełki , i to firmowe. Tylko zabij mnie,ale nie potrafię szyć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki masz czytnik, że korzystasz z kodu z biblioteki?
Miałam peperwhite i przeżył około miesiąca. Rozważam zakup kolejnego, ale chciałabym bardziej wytrzymały i żeby dało się korzystać z kodem z biblioteki z legimi.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Polecam korzystać z kodu z biblioteki.

Nigdy nie miałam problemu z pracownikami Legimi. Zawsze odbierają, odpisują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Robię bardzo podobnie. W lumpie są takie perełki , i to firmowe. Tylko zabij mnie,ale nie potrafię szyć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś byłam fanką lumpów. Teraz u mnie ceny w szmateksach bardzo wzrosły. W podobnej cenie kupię np. dziecku nową kurtkę w sklepie typu pepco czy kik i też rok mu posłuży.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-26, 09:01   #1580
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 484
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Kiedyś byłam fanką lumpów. Teraz u mnie ceny w szmateksach bardzo wzrosły. W podobnej cenie kupię np. dziecku nową kurtkę w sklepie typu pepco czy kik i też rok mu posłuży.

Też kiedyś latałam po second handach, potrafiłam upolować płaszczyki, sukienki, torebki, rzeczy do domu np: wielkie, grube, białe ręczniki bawełniane. Teraz ceny są zdecydowanie za wysokie, jak na rzeczy używane. Nawet zniszczone t-shirty są cenione jak nowe. A przecież żywotność takiego ciucha jest krótka. Nie żal wyrzucić za parę zetów. Ale w takiej sytuacji to wolę nowe, dać więcej i chodzić długo.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 09:16   #1581
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Jaki masz czytnik, że korzystasz z kodu z biblioteki?
Miałam peperwhite i przeżył około miesiąca. Rozważam zakup kolejnego, ale chciałabym bardziej wytrzymały i żeby dało się korzystać z kodem z biblioteki z legimi.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------



Kiedyś byłam fanką lumpów. Teraz u mnie ceny w szmateksach bardzo wzrosły. W podobnej cenie kupię np. dziecku nową kurtkę w sklepie typu pepco czy kik i też rok mu posłuży.
Mam inkbook lumos. Już prawie 3 lata mi śmiga. Będą w styczniu. Wcześniej też miałam. Ink book, ale zakończył żywot pod moim TŻ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 09:24   #1582
baletnica_natasza
Zakorzenienie
 
Avatar baletnica_natasza
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 244
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Ja nadal jestem fanką cocoszmatel. Ale podobnie jak u dziewczyn, widzę kolosalny wzrost cen. Np ostatnio kupiłam taki ni to żakiet, ni to sweter, na zamek, który widziałam w new yorker. Cena nowego 100 zl, za nowa rzecz z metka z lumpa zapłaciłam 43 zł. Ale raczej szukam perełek dobrych jakościowo. Był np świetny płaszcz, zadbany 80%welny, jednak nie mój rozmiar - 70 zł. Jeszcze z pół roku temu kosztował pewnie z 45-50 zł.


Jeśli chodzi o system kopertowy, nie sprawdzil mi się. W tym miesiącu miałam sporo nieplanowanych wydatków, albo okazji zakupowych. A przy obecnej inflacji wychodzę z założenia, że lepiej kupić teraz taniej, niz za jakiś czas z odłożonych pieniędzy które straciły na wartości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baletnica_natasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 10:35   #1583
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Ja w lumpeksach kupowałam bzdury, w których źle wyglądałam, bo np miały dobry skład. Ale większość (u nas jest sieciówka w mieście) to zniszczone t-shirty z H&M po 18-20zł No i niestety nigdy nie znalazłam tego, czego aktualnie szukałam.


Budżet prowadze tylko w Monefy. Czyli spisuje wydatki i jak widzę "za dużo", to się wyciszam z szaleństwami, albo czasem przysiadam przeanalizować kilka mcy. Teraz chyba tak zrobię jak wrócę. Popatrzę, co można obciąć. Na pewno nie muszę chodzić codziennie po ciasto do cukierni, ani kupować książek na zapas, bo mam całą komodę do przeczytania i chciejlistę z biblioteki na jakieś 40 pozycji.




Co do inflacji, to się zgodzę. Półtora roku temu szkoda mi bylo 120zł na podrecznik. To teraz kupiłam uzywany za 200, bo inni sprzedawcy maja po 350
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-09-26 o 10:37
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 10:44   #1584
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

To ja chodzę do takich na wagę. I dzięki temu bluzkę z M&S kupiłam za 4 zł. I inne fajne też w podobnie cenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 11:27   #1585
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
A znacie moze jakąś aplikację lub stronę, która pokazywałaby aktualne gazetki z różnych sklepów, promocje itp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Blix. Mnóstwo sklepów, można wyszukać po produkcie, wygodnie się robi listę zakupów.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 11:45   #1586
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Jaki masz czytnik, że korzystasz z kodu z biblioteki?
Miałam peperwhite i przeżył około miesiąca.



Jejku, a co mu się stało?


Mój miał jakieś 10-11 lat około jak padł.

Kupiłam na gwałt nowy, a ten stary skunks... sam z siebie ożył magicznie i nadal działa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 12:08   #1587
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jejku, a co mu się stało?


Mój miał jakieś 10-11 lat około jak padł.

Kupiłam na gwałt nowy, a ten stary skunks... sam z siebie ożył magicznie i nadal działa.
Wyświetlacz w połowie pokazuje paski. Co konretnie się stało? nie wiem. Nie przeżyl podróży w plecaku.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 12:24   #1588
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jejku, a co mu się stało?


Mój miał jakieś 10-11 lat około jak padł.

Kupiłam na gwałt nowy, a ten stary skunks... sam z siebie ożył magicznie i nadal działa.
Można na niego nagrywać książki od razu z Legimi czy trzeba najpierw na komputer?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 12:27   #1589
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89361615]Można na niego nagrywać książki od razu z Legimi czy trzeba najpierw na komputer?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]




Nie wiem, nie korzystam z Legimi .
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 14:10   #1590
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89361615]Można na niego nagrywać książki od razu z Legimi czy trzeba najpierw na komputer?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ale, że jak nagrywać? Legimi to taka wirtualne ma biblioteka. Tam się nic nie nagrywa 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-19 18:02:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.