Alkohol - pomoc - rada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-06, 04:05   #1
Dzinka1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 7

Alkohol - pomoc - rada


Hej wszystkim chciałam się zwierzyć , poradzić i zapytać jak podeszlibyscie do tego tematu. Otóż kilka tygodni temu miałam wesele brata. Wiadomo na stole z młodymi stała woda a ja miałam zaszczyt tam siedzieć obok świadka. Ogólnie jestem osobą niepijaca (a jak już to bardzo okazyjnie).... No i wiadomo nie chciałam pić na weselu własnego brata. Żeby nie narobić przypału (bo nie wiadomo czy człowiek nie zwymiotuje, za przeproszeniem narobi w majtki albo zrobi z siebie publiczne pośmiewisko) fakt wódka była dobra , bo był amundsen... No ale do rzeczy w pewnym momencie podszedł do mnie brat cioteczny i stwierdził , że się musi ze mną napić. Świadek wlał mu wody.... No ale jedna osoba się pokapowała i przyniosła prawdziwa wódkę... Ja jakoś mu próbowałam odmówić, ale w końcu stwierdziłam , że zrobię drinki ..... No i wypiłam już nie pamiętam ile... W końcu mu powiedziałam , że będę pić tylko ta swoją 'wode'.... Fakt moja głupota , bo powinnam nalać sobie w dużej szklance sok i powiedzieć , że to wypije .... No i pytanie jeśli ktoś z Was jest nie pijący co by zrobił z tą sytuacją ? Aha i moja rada dla nowożeńców jeśli ktoś ma zamiar z was mieć wodę na swoim stole to postawcie też obok normalna wódkę żeby zmylić towarzystwo .... Bo tutaj właśnie zaczął się problem .... Nie wiadomo kto tam podejdzie do Was z taką propozycją... Ogólnie to też nie chciałam żeby ode mnie po prostu śmierdziało wódka , więc dlatego było takie postanowienie, ale nie wyszło...

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-06 o 19:47 Powód: Słownictwo.
Dzinka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 05:11   #2
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Nowożeńcom nie mów, jak mają organizować swoje wesela (na których Cię nawet nie będzie). To nie ich wina, że nie umiesz pić.

Jak nie umiesz odmawiać, to cierp ciało coś chciało. Nikt Ci siłą alko do gardła nie wlewał.

Poza tym post jest tak chaotyczny, że nie rozumiem problemu. Że wódka była za blisko? Że w ogóle była? Że pić nie umiesz? Że zwymiotowałaś na tym weselu? Że brak ci asertywności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-09 o 10:12 Powód: Słownictwo.
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 05:59   #3
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Dziwne jest Twoje podejście do picia - w sensie dlaczego Twoim zdaniem picie = narobienie w majtki i wymiotowanie na weselu? To są chyba tylko jakieś patologiczne przypadki a nie standard. Ale jeśli podejmujesz już decyzje że nie pijesz to co za problem po prostu odmówić ? Po co odstawianie jakiś cyrków z wodą na stole? Ja nie jestem niepijąca ale mam słabą głowę i na weselach przy rodzinie też pije malutko bo nigdy nie wiem jak zareaguje i nigdy nie miałam problemu żeby odmówić jak ktoś mnie częstował


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymiana

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-06 o 19:47 Powód: Słownictwo.
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 06:35   #4
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Cytat:
Napisane przez Dzinka1991 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim chciałam się zwierzyć , poradzić i zapytać jak podeszlibyscie do tego tematu. Otóż kilka tygodni temu miałam wesele brata. Wiadomo na stole z młodymi stała woda a ja miałam zaszczyt tam siedzieć obok świadka. Ogólnie jestem osobą niepijaca (a jak już to bardzo okazyjnie).... No i wiadomo nie chciałam pić na weselu własnego brata. Żeby nie narobić przypału (bo nie wiadomo czy człowiek nie zwymiotuje, za przeproszeniem narobi w majtki albo zrobi z siebie publiczne pośmiewisko) fakt wódka była dobra , bo był amundsen... No ale do rzeczy w pewnym momencie podszedł do mnie brat cioteczny i stwierdził , że się musi ze mną napić. Świadek wlał mu wody.... No ale jedna osoba się pokapowała i przyniosła prawdziwa wódkę... Ja jakoś mu próbowałam odmówić, ale w końcu stwierdziłam , że zrobię drinki ..... No i wypiłam już nie pamiętam ile... W końcu mu powiedziałam , że będę pić tylko ta swoją 'wode'.... Fakt moja głupota , bo powinnam nalać sobie w dużej szklance sok i powiedzieć , że to wypije .... No i pytanie jeśli ktoś z Was jest nie pijący co by zrobił z tą sytuacją ? Aha i moja rada dla nowożeńców jeśli ktoś ma zamiar z was mieć wodę na swoim stole to postawcie też obok normalna wódkę żeby zmylić towarzystwo .... Bo tutaj właśnie zaczął się problem .... Nie wiadomo kto tam podejdzie do Was z taką propozycją... Ogólnie to też nie chciałam żeby ode mnie po prostu śmierdziało wódka , więc dlatego było takie postanowienie, ale nie wyszło...
Masz problem z asertywnoscią.
Mów dziękuję, nie pije. Albo po toascie od razu napełnij woda kieliszek to jak ktoś przyjdzie będziesz już miała nalane.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-06 o 19:48 Powód: Słownictwo w cytacie.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 07:09   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Nie rozumiem problemu, tzn zdaję sobie doskonale sprawę (jako osoba przeważnie niepijąca) jak to jest w towarzystwie pijącym - pojawia się często presja, dlaczego nie pijesz, nie żartuj, ze mną się nie napijesz, jesteś w ciąży?

I takie tam, ale Twoje podejście jest bardzo roszczeniowe. Nie możesz przerzucać odpowiedzialności za swoje własne picie na kogoś innego. Jeżeli za każdym razem nie panujesz podczas picia alkohol nad swoją fizjologią (tak to zrozumiałam, no bo ogólnie to są rzadkie przypadki, nie norma) to po prostu nie pij i tyle. Nie musisz się tłumaczyć, udawać, ze pijesz wodę zamiast wódki. Jedyne co musisz, to nauczyć się spokojnie i stanowczo odmówić i bawić się dalej, a nie dochodzić do wniosków, ze ktoś ma czegoś nie robić, bo Ty cos tam. Świat, to nie Ty.

Jeśli jesteś zaś osoba w chorobie alkoholowej i wiesz, ze będzie uroczystość, na której ten alkohol będzie, a Ty masz problem by utrzymać trzeźwość - to na te uroczystość nie idź.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 09:54   #6
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 261
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Napicie się, nawet wódki, nie oznacza z automatu, że zrobisz przypał, narobisz w majtki się czy zwymiotujesz. No litości, jesteśmy dorośli.

I jak się nie chce pić - albo nie chce pić więcej - to się to mówi: nie, dziękuję, wzniosę toast sokiem. Tyle.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-06 o 19:48 Powód: Słownictwo.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 13:13   #7
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

No to opowiadaj, co odwaliłaś na tym weselu
Chyba, że nie pamiętasz


_____

Generalnie, pomysł z podmianą alko na wodę, to często spotykany pomysł, zwłaszcza panny młodej 🤰
Uważam za genialny, jeśli nie potrafi się pić z głową, lub odmawać.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-10-06, 13:39   #8
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Cytat:
Napisane przez Dzinka1991 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim chciałam się zwierzyć , poradzić i zapytać jak podeszlibyscie do tego tematu. Otóż kilka tygodni temu miałam wesele brata. Wiadomo na stole z młodymi stała woda a ja miałam zaszczyt tam siedzieć obok świadka. Ogólnie jestem osobą niepijaca (a jak już to bardzo okazyjnie).... No i wiadomo nie chciałam pić na weselu własnego brata. Żeby nie narobić przypału (bo nie wiadomo czy człowiek nie zwymiotuje, za przeproszeniem narobi w majtki albo zrobi z siebie publiczne pośmiewisko) fakt wódka była dobra , bo był amundsen... No ale do rzeczy w pewnym momencie podszedł do mnie brat cioteczny i stwierdził , że się musi ze mną napić. Świadek wlał mu wody.... No ale jedna osoba się pokapowała i przyniosła prawdziwa wódkę... Ja jakoś mu próbowałam odmówić, ale w końcu stwierdziłam , że zrobię drinki ..... No i wypiłam już nie pamiętam ile... W końcu mu powiedziałam , że będę pić tylko ta swoją 'wode'.... Fakt moja głupota , bo powinnam nalać sobie w dużej szklance sok i powiedzieć , że to wypije .... No i pytanie jeśli ktoś z Was jest nie pijący co by zrobił z tą sytuacją ? Aha i moja rada dla nowożeńców jeśli ktoś ma zamiar z was mieć wodę na swoim stole to postawcie też obok normalna wódkę żeby zmylić towarzystwo .... Bo tutaj właśnie zaczął się problem .... Nie wiadomo kto tam podejdzie do Was z taką propozycją... Ogólnie to też nie chciałam żeby ode mnie po prostu śmierdziało wódka , więc dlatego było takie postanowienie, ale nie wyszło...
Że co?
1. Wiadomo, że stała woda? Nie każdy ma problem z odmową, więc to nie jest żaden standard.
2. No skoro nie potrafisz się kontrolować/ nie chcesz to nie pijesz.
3. Skoro nie umiesz się kontrolować i pijesz nie wiadomo ile to tylko i wyłącznie Twój problem.
4. Nie każdy musi oszukiwać na własnym weselu. Jakoś nie miałam problemu, gdy mówiłam "dziękuję, ale nie".

W ogóle bawi mnie motyw podstawiania wody. Dorośli ludzie, a nie potrafią wyznaczyć swoich granic.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-06 o 19:49 Powód: Słownictwo w cytacie.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 13:51   #9
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Cytat:
Napisane przez Dzinka1991 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim chciałam się zwierzyć , poradzić i zapytać jak podeszlibyscie do tego tematu. Otóż kilka tygodni temu miałam wesele brata. Wiadomo na stole z młodymi stała woda a ja miałam zaszczyt tam siedzieć obok świadka. Ogólnie jestem osobą niepijaca (a jak już to bardzo okazyjnie).... No i wiadomo nie chciałam pić na weselu własnego brata. Żeby nie narobić przypału (bo nie wiadomo czy człowiek nie zwymiotuje, za przeproszeniem narobi w majtki albo zrobi z siebie publiczne pośmiewisko) fakt wódka była dobra , bo był amundsen... No ale do rzeczy w pewnym momencie podszedł do mnie brat cioteczny i stwierdził , że się musi ze mną napić. Świadek wlał mu wody.... No ale jedna osoba się pokapowała i przyniosła prawdziwa wódkę... Ja jakoś mu próbowałam odmówić, ale w końcu stwierdziłam , że zrobię drinki ..... No i wypiłam już nie pamiętam ile... W końcu mu powiedziałam , że będę pić tylko ta swoją 'wode'.... Fakt moja głupota , bo powinnam nalać sobie w dużej szklance sok i powiedzieć , że to wypije .... No i pytanie jeśli ktoś z Was jest nie pijący co by zrobił z tą sytuacją ? Aha i moja rada dla nowożeńców jeśli ktoś ma zamiar z was mieć wodę na swoim stole to postawcie też obok normalna wódkę żeby zmylić towarzystwo .... Bo tutaj właśnie zaczął się problem .... Nie wiadomo kto tam podejdzie do Was z taką propozycją... Ogólnie to też nie chciałam żeby ode mnie po prostu śmierdziało wódka , więc dlatego było takie postanowienie, ale nie wyszło...
moglas wypic jednego drinka albo odmowic.
Nie obwiniaj innych o to ze nie umiesz pic.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-06 o 19:49 Powód: Słownictwo w cytacie.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 14:00   #10
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 261
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89371760]
W ogóle bawi mnie motyw podstawiania wody. Dorośli ludzie, a nie potrafią wyznaczyć swoich granic.[/QUOTE]
Są jeszcze "oszukane kieliszki" z grubym dnem, żeby wypić mniej, a żeby ludzie myśleli, że więcej. Właśnie specjalnie na wesela one są.

Upiorne.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 14:03   #11
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Są jeszcze "oszukane kieliszki" z grubym dnem, żeby wypić mniej, a żeby ludzie myśleli, że więcej. Właśnie specjalnie na wesela one są.

Upiorne.

Niestety kultura picia w pl ma się świetnie, to jest kuriozum


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-06, 14:06   #12
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

W ogóle upiorne jest skojarzenie napicia się alkoholu na imprezie z porzygamiem się i z narobieniem pod siebie (sic!). Autorko jeśli coś takiego Ci się przydarzyło, to pędem na terapię uzależnień, bo to jest katastrofa. Normalnie ludzie nie mają takich sytuacji. Jeszcze z wymiotowaniem się spotkałam (za młodu), ale żeby narobić pod siebie?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Niestety kultura picia w pl ma się świetnie, to jest kuriozum


Sent from my iPhone using Tapatalk
Już nie przesadzałabym, w każdym kraju alkohol jest obecny w kulturze, w niektórych nawet bardzo mocno - vide Francja, Włochy. Nie mówiąc o patologicznym piciu Brytyjczyków.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-06 o 19:49 Powód: Słownictwo.
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 14:28   #13
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Patrząc na dane z ostatnich lat to niestety nie przesadzam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 16:32   #14
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Miałaś kiedyś problem z alko? Bo nie wydaje mi się normalne, że nie potrafisz odmówić, a jak już zaczniesz pić, to oznacza dla Ciebie wymioty i defekacja.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-06 o 19:50 Powód: Słownictwo.
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 17:31   #15
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Jeżeli dobrze rozumiem to zamiast kombinowac powinnaś po prostu powiedziec, że nie pijesz i tyle. A jak bardzo potrzebujesz wymówki to mówisz o przyjmowaniu leków i niech sie odczepią.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 18:42   #16
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Całkowicie nie rozumiem problemu. Nie chcę pić to nie piję. Nie umiem pić to też nie piję.
A jeśli wypicie się kojarzy z załatwianiem pod siebie to coś jest mocno nie tak
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 22:09   #17
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Jeżeli dobrze rozumiem to zamiast kombinowac powinnaś po prostu
Przebadać sobie zwieracze.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-06, 23:22   #18
Adamski86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 11
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

A ja tam sie nie zgadzam z przedmowcami.
Jak jestes na weselu na ktorym nie chcesz pic, nie mozesz poprostu powiedziec komus kto sie zechce z toba napic (a kto zapewne juz troche ma wypite), ze sie z nim nie napijesz. Nie da ci spokoju, bedzie ci blubral i blubral tak dlugo, az to zrobisz. A po nim kolejni, bo co... "ze mna sie nie napijesz?" i gadanie, ze ja nie pije w niczym nie pomoze.

Ale...

Jest jedna wymowka ktora dziala u nas znakomicie, zaden podpity osobnik nawet nie pomysli, ze mozesz klamac.
Mianowicie, jak nie chcesz pic (gdziekolwiek) to wystarczy, ze powiesz: Sorry, jestem na antybiotykach, nie moge pic, lekarz zabronil
Tylko ta wymowka dziala hehe

Edit: wlasnie zauwazylem ze Eveen tez o tym napisala

Edytowane przez Adamski86
Czas edycji: 2022-10-06 o 23:24 Powód: Edit: wlasnie zauwazylem ze Eveen tez o tym napisala
Adamski86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 06:14   #19
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Cytat:
Napisane przez Adamski86 Pokaż wiadomość
A ja tam sie nie zgadzam z przedmowcami.
Jak jestes na weselu na ktorym nie chcesz pic, nie mozesz poprostu powiedziec komus kto sie zechce z toba napic (a kto zapewne juz troche ma wypite), ze sie z nim nie napijesz. Nie da ci spokoju, bedzie ci blubral i blubral tak dlugo, az to zrobisz. A po nim kolejni, bo co... "ze mna sie nie napijesz?" i gadanie, ze ja nie pije w niczym nie pomoze.

Ale...

Jest jedna wymowka ktora dziala u nas znakomicie, zaden podpity osobnik nawet nie pomysli, ze mozesz klamac.
Mianowicie, jak nie chcesz pic (gdziekolwiek) to wystarczy, ze powiesz: Sorry, jestem na antybiotykach, nie moge pic, lekarz zabronil
Tylko ta wymowka dziala hehe

Edit: wlasnie zauwazylem ze Eveen tez o tym napisala
Może przestańmy tłumaczyć chamów? Ludzie muszą się w końcu nauczyć, że NIE znaczy NIE. Jak facet będzie Cię molestował to zamiast dać mu w twarz i wołać o pomoc, będziesz się tłumaczyć, że masz okres?

Wkurza mnie takie usprawiedliwianie bezczelnych zachowań. To nie jest w porządku i nie zgadzam się na chodzenie wokół takich ludzi na paluszkach, kombinowanie i szukanie wymówek, bo ktoś nie rozumie prostego komunikatu "nie piję". To im powinno by głupio, a nie mi.

Ja bardzo długo nie piłam w ogóle żadnego alkoholu, ale wybrałam sobie takich znajomych, którzy po usłyszeniu mojej odmowy sami lecieli szukać dla mnie soku, zamiast odwalać maniany.

Na "ze mną się nie napijesz" jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź: NIE.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Czas edycji: 2022-10-07 o 06:15
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-07, 07:08   #20
road_rage
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1 119
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Cytat:
Napisane przez Adamski86 Pokaż wiadomość
A ja tam sie nie zgadzam z przedmowcami.
Jak jestes na weselu na ktorym nie chcesz pic, nie mozesz poprostu powiedziec komus kto sie zechce z toba napic (a kto zapewne juz troche ma wypite), ze sie z nim nie napijesz. Nie da ci spokoju, bedzie ci blubral i blubral tak dlugo, az to zrobisz. A po nim kolejni, bo co... "ze mna sie nie napijesz?" i gadanie, ze ja nie pije w niczym nie pomoze.
Chyba kpisz.
Szybciej dam takim po mordzie niż będę się martwić uczuciami upierdliwych pijanych buców.
road_rage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 07:59   #21
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Cytat:
Napisane przez Adamski86 Pokaż wiadomość
A ja tam sie nie zgadzam z przedmowcami.
Jak jestes na weselu na ktorym nie chcesz pic, nie mozesz poprostu powiedziec komus kto sie zechce z toba napic (a kto zapewne juz troche ma wypite), ze sie z nim nie napijesz. Nie da ci spokoju, bedzie ci blubral i blubral tak dlugo, az to zrobisz. A po nim kolejni, bo co... "ze mna sie nie napijesz?" i gadanie, ze ja nie pije w niczym nie pomoze.

Ale...

Jest jedna wymowka ktora dziala u nas znakomicie, zaden podpity osobnik nawet nie pomysli, ze mozesz klamac.
Mianowicie, jak nie chcesz pic (gdziekolwiek) to wystarczy, ze powiesz: Sorry, jestem na antybiotykach, nie moge pic, lekarz zabronil
Tylko ta wymowka dziala hehe

Edit: wlasnie zauwazylem ze Eveen tez o tym napisala
W sumie to warto sparafrazować.

A ja tam się nie zgadzam z przedmówcami.
Jak jesteś na imprezie, na której nie chcesz uprawiać seksu, nie możesz po prostu powiedzieć komuś, kto się zechce z tobą przespać (a kto zapewne już kogoś do łóżka zaciągnął), że się z nim nie prześpisz. Nie da ci spokoju, będzie ci blubrał i blubrał tak długo, aż to zrobisz. A po nim kolejni, bo co "mi dupy nie dasz"? i gadanie, że nie mam ochoty na seks w niczym nie pomoże.

Ale...

Jest jedna wymówka która działa u nas znakomicie, żaden napalony osobnik nawet nie pomyśli, że możesz kłamać.
Mianowicie, jak nie chcesz uprawiać seksu (gdziekolwiek) to wystarczy, że powiesz: sorry, mam rzeżączkę, nie mogę uprawiać seksu, lekarz zabronił.

Tylko ta wymówka działa hehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Czas edycji: 2022-10-07 o 08:00
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 11:53   #22
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Też nie ogarniam wymyślania wymówek. Ktoś pyta, to mówisz - nie, nie chcę. Pyta 'czemu'? Nie mam ochoty/nie piję/bo nie. Koniec, po co cudowanie z podmienianiem wódy na wodę?

Coś nie wierzę, że całą imprezę będzie za Tobą łazić, pogada, ponarzeka i se pójdzie. Osobiście bym nie szła na wesele gdzie wiem, że tacy ludzie będą, bo mnie to denerwuje, ale to ja. Mówisz 'nie' i w ogóle nie wchodzisz w dalszą dyskusję

Osobiście takich ludzi nie spotkałam, ale przeraża mnie ta kultura picia i szok, że ktoś może po prostu nie chcieć pić
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 12:17   #23
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Jezu dokładnie. Nie pije to nie pije - basta. Że mną się nie napijesz? Nie. Z nikim się nie napije. I ciao Amigo, koniec historii. Trochę asertywności ludzie. Jak na codzień żyją osoby , które mają problem z tak prosta sytuacja jak odmowa alkoholu? Przecież to jest jakieś minimum asertywności, w życiu są dużo trudniejsze sytuacje kiedy trzeba powiedzieć nie. To jest jakiś totalny bzdet.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 12:21   #24
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 843
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Jak ktoś obraca się w towarzystwie, które nie rozumie słowa "nie", to może warto zmienić towarzystwo
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 13:43   #25
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Cytat:
w końcu stwierdziłam , że zrobię drinki ..... No i wypiłam już nie pamiętam ile...
hit, przejść z picia wody na 'wypiłam nie pamiętam ile'
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 19:15   #26
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Ale nie rozumiem problemu, stało się coś złego poza tym, że brakuje ci asertywności? Najlepszy sposób - jak wiesz, że będzie bardzo zakrapiana impreza, ludzie idą gdzieś typowo się napić, a ty nie chcesz pić, to po prostu nie idź. Umówcie się innym razem na kawę. Rozumiem, że wesele to wyjątkowa sytuacja i wtedy wypadało się pojawić, ale to przecież się trafia bardzo rzadko, więc właściwie co to za problem, że raz na jakiś czas coś wypiłaś dla towarzystwa na weselu? Inne sposoby: jak już pisały dziewczyny to mówić, że jesteś na antybiotykach (ale znowu wtedy trochę głupio, bo czemu ktoś chory by przyszedł na imprezę, powinien zostać w domu ) mówić, że jesteś samochodem i nie pijesz, bo musisz wieczorem kierować albo zrobić sobie jednego drinka i po prostu powoli go sączyć przez cały wieczór. Mi akurat bardzo nie służy wódka, ale jak trzymam lampkę wina albo piwo to po prostu mówię, że nie mieszam, bo się potem źle czuję i nikt się nie obraża.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 21:46   #27
Stysia21
Rozeznanie
 
Avatar Stysia21
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wilkowice
Wiadomości: 636
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Ja jestem osobą niepijącą, nikt nigdy by mnie nie zmusił do wypicia czegokolwiek - mówię nie i kropka, ale muszę się zgodzić, że nie jest to takie łatwe i ludzie naprawdę potrafią męczyć. Chodzenie: "A napij się, a wypij, ze mną, wznieś toast", wlewanie mi wódki do szklanki, gdy nie widzę (zdarzyło mi się to na 18 koleżanki, na szczęście to zauważyłam), podśmiechiwanie. Na studniówce był toast szampanem, wzięłam szampana, udawałam, że z niego piję, ale nie zrobiłam łyka, kilku panów to zauważyło, oczywiście pytania - czemu? co ja robię?. Potem jeszcze za plecami słyszałam szemrania "czemu ona nie pije? coś jej jest? jest chora? jest w ciąży?".
Nie obracam się w towarzystwie takich ludzi, ale czasami jest to mimowolne (nie moja osiemnastka, studniówka, gdzie nie znałam towarzyszy moich koleżanek, wesela znajomych). I jak najbardziej jestem za tym, by nie wymyślać żadnych wymówek tylko wprost mówić NIE. Zaznaczam tylko, że osoby niepijące czasem mogą naprawdę źle czuć się w takich sytuacjach. Dobrze, że coraz częściej ten temat jest poruszany i normalizuje się nie picie na imprezach, jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało.
Stysia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-08, 08:44   #28
Dzinka1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 7
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Dziękuję wszystkim za rady... No właśnie chyba problem jest we mnie , że jestem zbyt mało stanowcza... Wesele było mojego brata rodzonego , więc nie było możliwości się nie zjawić... Ogólnie nie mam jakiś problemów alkoholowych tylko bardziej mi chodziło o to, że nie chciałam po prostu wgl akurat w tym dniu pić a organizm mi tak czasami reaguje, że później muszę chodzić do łazienki ☹️a przecież tego nikomu nie powiem , bo bym się wstydziła ujawniać takie fakty. .... jeszcze były piwa bezalkoholowe tylko stały na tzw.. oddzielonych stolikach (a ja po prostu nie wiedziałam o tym) ... Dlatego chyba na moim weselu nie będzie tych słodkich stolików, wiejskich stołów.... Wszystko będzie stało na stołach i tyle.... 😀... Przepraszam, że tak pisze o tym wszystkim , ale jakoś muszę to z siebie wyrzucić .... No właśnie czasem z towarzystwem jest problem .... Gdybym mogła cofnąć czas to też bym wyrzuciła ze swoich znajomych osoby, które nie potrafią zrozumieć słowa "nie".... I czasem to myślę, że wolałabym być osoba taka "cicha , która nie ma wgl znajomych i żyje w swoim świecie".... Przynajmniej jeden problem byłby z głowy.... Już nie wspominając o innych tematach..... Osobiście mam wrażenie, że czasami ludzie chcą znaleźć głupszego od siebie (nie obrażając oczywiście nikogo).... Też miałam problem z ciotka swoją też na jednej imprezie próbowała mnie udoic i nie dochodziło do niej, że po prostu nie pije alkoholu..... Chyba rzeczywiście muszę popracować nad asertywności albo powiem , że dietetyk mi zabronił alkoholu i tyle.... Z antybiotykami to też dobry pomysł.
Dzinka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-08, 10:23   #29
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

Dobra, to jeden z tych sytuacji, gdzie nie ma co strzępić języka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 13:21   #30
Dzinka1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 7
Dot.: Alkohol - pomoc - rada

O na to nie wpadłam 😀 na przyszłość będę wiedziała co robić 😀
Dzinka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-09 14:21:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.