Randka w innym państwie, doradzisz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-03, 16:58   #1
karolcia955
Raczkowanie
 
Avatar karolcia955
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 40
Exclamation

Randka w innym państwie, doradzisz?


A więc potrzebuję pewnej porady

Niedługo lecę do innego Państwa na 4/5 dni. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli trochę zwiedzanie (nigdy tam nie byłam), a przede wszystkim na randkę z facetem

I mam dwie zagwozdki... pierwsza z nich to bagaż podręczny!! Zastanawiam się czy kupując bilety powinnam dopłacić do klasycznej walizki na kółkach, czy próbować zapakować się w taką torbę 40x30x20? Czy macie z tym jakąś praktykę i czy jest to w ogóle wykonalne? Jeśli chodzi o cenę to jest pewna różnica, bo bez bagażu wychodzi 300 w dwie strony a z bagażem ponad 500...
Po 2. Zastanawiam się jaki rodzaj ciuchów zabrać... (będzie chłodno) w sensie, nie chcę ich brać dużo, więc potrzebuję czegoś "uniwersalnego". Mój styl na codzień jest raczej elegancki/dziewczęcy. Nie wiem na co postawić, aby było wygodnie a jednocześnie ładne na spotkanie z facetem

Niby takie błahostki, a jednak mam problem. Z góry dziękuję za sugestie!!
karolcia955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 09:48   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

A która linia lecisz? Ja w Ryanairze biorę opcje priorytet i mogę wnieść na pokład duża torebkę (lub plecak miejski) plus mala walizkę kabinowa (wymiary masz podane na stronie). Jak przewidujesz mala torebkę na wieczorne wyjścia to po prostu wsadzisz ja do bagażu. Buty wez minimum dwie pary - botki np na obcasie i sportowe gdybys planowała zwiedzać okolice czy dłuższy spacer.

Jak to wyjazd do chłopaka, to nie zapomnij o ładnej bieliźnie (to na szczęście nie zajmuje dużo miejsca), perfumach (może być tester, na kilka dni wystarczy) i makijażu plus czego do ogarniania fryzury. No chyba, ze stawiasz na naturalność. Makijaż ma wszystko mniej niż 100ml płynu, wiec bez problemu weźmiesz i pokład, maskarę i inne wynalazki.

Ubrania najlepiej ciemne w podróży sie sprawdzaja. Pomysł o czymś od deszczu i na cieplo.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 10:17   #3
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 247
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Pakowanie się w ten mikrobagaż jest koszmarem, dopłać za duży podręczny (czyli normalną walizkę podróżną 55x40x20).
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 10:31   #4
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Ja bym wziela wiekszy bagaz,do malego nie mozesz wsadzic wiekszych kosmetykow ,perfum itp poza tym moze tam zobaczysz cos ajnego co warto kupic jakis ciuch buty itp to bedziesz mogla zaabrac ze soba z malym bagazem to byloby utrudnione
Co do randki to mam nadzieję ze znasz goscia dobrze a randka w miejscu publicznym jesli to pierwsza w jego kraju

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2022-11-04 o 10:36
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 10:31   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Większy bagaż.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 11:16   #6
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Ja bym się spokojnie spakowała w mały bagaż, jedyne co to wybrałabym ubrania, które się mało gną, żeby ładnie wyglądały po wyjęciu. Kosmetyki na tę parę dni można przełożyć do mniejszych pojmeników, przecież to dużo miejsca nie zajmuje.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 11:18   #7
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Większy bagaż. Jeśli jakimś cudem się zapakujesz na styk to na koniec wyjazdu, zamiast odpocząć/dalej randkować będziesz ślęczeć na kolanach w stresie żeby zdążyć zapakować się do tej torby przed wylotem do Polski. Lepiej mieć komfort
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-04, 14:09   #8
karolcia955
Raczkowanie
 
Avatar karolcia955
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 40
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady
Lecę Ryanair’em, ale właśnie najtańszy bilet nie zawiera możliwości wzięcia na pokład bagażu podręcznego (klasycznego) czyli właśnie np. Walizki na kółkach, tylko można mieć coś małego o wielkości plecaka szkolnego/damskiej torebki. Finalnie dopłaciłam za bagaż, bo przemyślałam że jakbym leciała na max 1-2 dni to pewnie dałabym radę, ale na 5 to właśnie przydałoby mi się wziąć chociaż jakieś buty na zmianę itp ��

Ładna bielizna obowiązkowo! Zastanawiam się jednak nad ciuchami… brać jakąś sukienkę? Czy postawić po prostu na jakieś spodnie + koszula/top/sweterek?
karolcia955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 14:12   #9
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Ja bym wzięła to, w czym dobrze wyglądam i czuje się dobrze i wygodnie. Tak żeby strój i zaabsorbowanie wyglądem nie położyły nastroju i nastawienia.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:49   #10
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 102
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Popytaj też / poczytaj w necie jaka tam panuje aktualnie odczuwalna temperatura. Bo odczyty termometru to nie wszystko.
I bierz te ciuchy, w których dobrze się czujesz i dobrze wyglądasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 15:17   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Cytat:
Napisane przez karolcia955 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady
Lecę Ryanair’em, ale właśnie najtańszy bilet nie zawiera możliwości wzięcia na pokład bagażu podręcznego (klasycznego) czyli właśnie np. Walizki na kółkach, tylko można mieć coś małego o wielkości plecaka szkolnego/damskiej torebki. Finalnie dopłaciłam za bagaż, bo przemyślałam że jakbym leciała na max 1-2 dni to pewnie dałabym radę, ale na 5 to właśnie przydałoby mi się wziąć chociaż jakieś buty na zmianę itp ��

Ładna bielizna obowiązkowo! Zastanawiam się jednak nad ciuchami… brać jakąś sukienkę? Czy postawić po prostu na jakieś spodnie + koszula/top/sweterek?
w tej linii lotniczej by moc na pokład wziasc dwie sztuki bagażu - torebka + mala walizka 10 kg trzeba wykupić priorytet. Jednak to opcja sporo tańsza niż bagaż nadawany z duża walizka. A na kilka dni takie dwa bagaże w zupelnosci starcza. Sama tylko torebka to stanowczo za mało jak pisza poprzedniczki.

Co do stylu ubrania, to juz musisz ustalić z Twoim partnerem jakie macie plany spędzania czasu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-05, 15:28   #12
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Ja bym się spokojnie spakowała w mały bagaż, jedyne co to wybrałabym ubrania, które się mało gną, żeby ładnie wyglądały po wyjęciu. Kosmetyki na tę parę dni można przełożyć do mniejszych pojmeników, przecież to dużo miejsca nie zajmuje.
Ja zawsze przelewam kosmetyki w mniejsze butelki, a później nigdy nie wiem, co w której jest haha

Wszystko zależy od osoby, ja nie wybrałabym się nigdzie bez dwóch suszarek do włosów, więc lepiej upewnić się, czy w hotelu jest dostępna i ręczniki.
Reszta to zależy od osoby, ile razy będzie się przebrać, jaki klimat panuje w tym kraju, wiadomo letnie rzeczy mniej miejsca zajmują.

Weź się teraz spakuj do tej małej i sprawdź, czy wszystko się zmieści lol eureka
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 18:26   #13
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Ja zawsze przelewam kosmetyki w mniejsze butelki, a później nigdy nie wiem, co w której jest haha

Wszystko zależy od osoby, ja nie wybrałabym się nigdzie bez dwóch suszarek do włosów, więc lepiej upewnić się, czy w hotelu jest dostępna i ręczniki.
Reszta to zależy od osoby, ile razy będzie się przebrać, jaki klimat panuje w tym kraju, wiadomo letnie rzeczy mniej miejsca zajmują.

Weź się teraz spakuj do tej małej i sprawdź, czy wszystko się zmieści lol eureka
Dobrym pomysłem jest też zbieranie na takie okazje wszelkich próbek/gratisów, poza tym np. w rossmanie jest trochę kosmetyków w wersjach podróżnych (aczkolwiek cenowo słabo się to opłaca).

Zgadzam się, że to zależy od osoby, ja przez wielki bagaż czuję się ograniczona i nawet w wyjazdach w PL z transportem pod drzwi wolę mieć mały Potrafiłam się też spakować na parę tygodniowy wyjazd w ten mini podręczny z tanich linii (z laptopem łącznie).
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 18:37   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Ja zawsze przelewam kosmetyki w mniejsze butelki, a później nigdy nie wiem, co w której jest haha
ja mam opisane butelki. Szampon jako szampon, krem jako krem. Nie zawsze jest to ta sama marka kosmetyku co na opakowaniu, bo przelewam ten co akurat mam z łazience, ale przynajmniej jest wiadomo, ze to do mycia wlosow a nie balsam do ciała (fakt oba produkty mogą wyglądać podobnie jak sa biale). Testerki małych kosmetyków często dostaje w Yves Rocher, ale tez przy okazji innych zakupów. Male opakowania trzymam i nie wyrzucam, bo często podróżuje i tez używam ich na basenie. W przypadku buteleczek noname można samemu opisać np niezmywalnym pisakiem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 23:06   #15
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Randka w innym państwie, doradzisz?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ja mam opisane butelki. Szampon jako szampon, krem jako krem. Nie zawsze jest to ta sama marka kosmetyku co na opakowaniu, bo przelewam ten co akurat mam z łazience, ale przynajmniej jest wiadomo, ze to do mycia wlosow a nie balsam do ciała (fakt oba produkty mogą wyglądać podobnie jak sa biale). Testerki małych kosmetyków często dostaje w Yves Rocher, ale tez przy okazji innych zakupów. Male opakowania trzymam i nie wyrzucam, bo często podróżuje i tez używam ich na basenie. W przypadku buteleczek noname można samemu opisać np niezmywalnym pisakiem.
Ja gdy przelewam, to myślę sobie, dobra nie podpisuje butelek, przecież rozpoznam po zapachu, kolorze itp który to żel do mycia ciała, a który szampon, a potem w hotelu wielkie zdziwienie, że nie poznaje jednak.

Co do próbek, tak to świetny pomysł, też zawsze zabieram i specjalnie kupuje kalendarz adwentowy z daglasa, o czym w tym roku zapomniałam. Jest w nim dużo miniaturek, także perfum.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-06 00:06:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.