Co robicie na obiad? Część XXI! - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-06, 14:19   #211
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Może teraz IMG_20221106_150432-01_copy_791x1408.jpg
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 14:30   #212
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

O rany. Ale ja palnełam. Jaki dłuższe dni. Miałam na myśli wieczory 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-07, 06:52   #213
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

U mnie końcówka tygodnia wyglądała tak:
- w piątek obiad w Ikei, zupa grzybowa i zestaw z wege klopsikami
- w sobotę domowy makaron z krewetkami
- w niedzielę pizza: pieczona papryka, kapary, marynowane chili, burrata / salami, cebula / szynka prosciutto, oliwki, ser cambozola
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20221104_183722-01.jpg (73,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221106_201148-01.jpg (149,9 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221106_201203-01.jpg (154,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221106_201237-01.jpg (226,7 KB, 35 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-07, 09:25   #214
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ale pyszny obiad. Czyżby jakaś dieta ?

Dawno mnie tu nie było. Myślę, że teraz gdy dni, są dłuższe zagoszczę i tutaj
Nie wpadam, bo jadamy na szybko. Rzadko jest coś co warto uchwycić. Ale będę się starać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Ja już po zdjęciach poznaję czyje dania są kogo

Co do palenia, to nigdy nie paliłam, i nie zamierzam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też nigdy nie paliłam dlatego nic się nie odzywałam


Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość

Dawno nie robiłam wątróbki. Wolę wieprzową, ale Twoja wygląda pysznie


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
U mnie końcówka tygodnia wyglądała tak:
- w piątek obiad w Ikei, zupa grzybowa i zestaw z wege klopsikami
- w sobotę domowy makaron z krewetkami
- w niedzielę pizza: pieczona papryka, kapary, marynowane chili, burrata / salami, cebula / szynka prosciutto, oliwki, ser cambozola

Zjadłabym grzybową, klopsiki i pizzę
Co kupiłaś w Ikei?


W sobotę zrobiłam tagliatelle z łososiem w sosie koperkowym, a wczoraj rano gulasz wołowy z pieczarkami i surówkę Lulkową. Do tego ja miałam ziemniaki gotowane a TŻ kaszę gryczaną.
Zjedliśmy dosyć wcześnie, bo jechaliśmy na planszówki


Dziś dojemy wczorajsze resztki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20221107_075235.jpg (107,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20221106_132309.jpg (124,3 KB, 31 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2022-11-07 o 09:33
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-07, 09:33   #215
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

u mnie domowe skrzydełka jak z KFC jedliśmy dwa dni, okazało się, że odgrzane w piekarniku są całkiem ok! A wyszły super. Wczoraj zrobiłam na dwa dni gołąbki z vege farszem-ryż, marchewka, pieczarki i curry. Zawijałam je w czerwoną kapustę, ale wolę zdecydowanie tradycyjną. Ta dużo mniej elastyczna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20221105_162040.jpg (105,7 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221106_123802.jpg (135,3 KB, 38 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-07, 09:36   #216
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
u mnie domowe skrzydełka jak z KFC jedliśmy dwa dni, okazało się, że odgrzane w piekarniku są całkiem ok! A wyszły super. Wczoraj zrobiłam na dwa dni gołąbki z vege farszem-ryż, marchewka, pieczarki i curry. Zawijałam je w czerwoną kapustę, ale wolę zdecydowanie tradycyjną. Ta dużo mniej elastyczna

Piękne skrzydełka, wyglądają jak z KFC Jak robisz panierkę?
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-07, 10:08   #217
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Zjadłabym grzybową, klopsiki i pizzę
Co kupiłaś w Ikei?


W sobotę zrobiłam tagliatelle z łososiem w sosie koperkowym, a wczoraj rano gulasz wołowy z pieczarkami i surówkę Lulkową. Do tego ja miałam ziemniaki gotowane a TŻ kaszę gryczaną.
Zjedliśmy dosyć wcześnie, bo jechaliśmy na planszówki


Dziś dojemy wczorajsze resztki.
W sumie kupiłam tylko 6 słoików śledzi
Ale zmieniamy (nareszcie!) nasze łóżko i rozglądamy się za nową ramą i przede wszystkim materacem. Przez weekend leżałam chyba na 20 różnych i już z grubsza wiemy czego szukamy
Jak pysznie u Ciebie! Odgapię może gulasz
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-07, 12:59   #218
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Mniam Kocham wątróbkę Tylko mój mąż jej nienawidzi :P Ja mam dzisiaj jeszcze z wczoraj rosól z makaronem plus rolada wołowa, kluski śląskie i czerwona kapusta.
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-07, 13:23   #219
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Jak wracać to z przytupem IMG_20221107_142054.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-07, 13:52   #220
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
U mnie końcówka tygodnia wyglądała tak:
- w piątek obiad w Ikei, zupa grzybowa i zestaw z wege klopsikami
- w sobotę domowy makaron z krewetkami
- w niedzielę pizza: pieczona papryka, kapary, marynowane chili, burrata / salami, cebula / szynka prosciutto, oliwki, ser cambozola
Ale pizza

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ja też nigdy nie paliłam dlatego nic się nie odzywałam





Dawno nie robiłam wątróbki. Wolę wieprzową, ale Twoja wygląda pysznie





Zjadłabym grzybową, klopsiki i pizzę
Co kupiłaś w Ikei?


W sobotę zrobiłam tagliatelle z łososiem w sosie koperkowym, a wczoraj rano gulasz wołowy z pieczarkami i surówkę Lulkową. Do tego ja miałam ziemniaki gotowane a TŻ kaszę gryczaną.
Zjedliśmy dosyć wcześnie, bo jechaliśmy na planszówki


Dziś dojemy wczorajsze resztki.
Ja nie potrafię zrobić wieprzowej tak, żeby nie była twarda. Solę na końcu, niby wszystko ok a jakaś taka wychodzi niefajna. Masz jakiś sprawdzony przepis?

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
u mnie domowe skrzydełka jak z KFC jedliśmy dwa dni, okazało się, że odgrzane w piekarniku są całkiem ok! A wyszły super. Wczoraj zrobiłam na dwa dni gołąbki z vege farszem-ryż, marchewka, pieczarki i curry. Zawijałam je w czerwoną kapustę, ale wolę zdecydowanie tradycyjną. Ta dużo mniej elastyczna
Jak robiłaś skrzydełka?

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Jak wracać to z przytupem Załącznik 7782328

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kocham pierogi
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-08, 06:59   #221
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Jak wracać to z przytupem
Dobrze, że jesteś
Pierogi cudo

U mnie wczoraj ramen z makaronem soba. Jajo powinno być płynne, ale robiłam kilka rzeczy na raz i przegapiłam
Dzisiaj faszerowana papryka z Lidlowego przepisu, który tu kiedyś podawałam, ale trochę go pozmieniałam. W środku m.in. kasza jęczmienna, fasola z puszki i halloumi. TŻ oczywiście w wersji jednogarnkowej z upieczoną papryką pokrojoną w kostkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20221107_190750-01.jpg (221,9 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221107_190731-01.jpg (119,5 KB, 43 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-08, 09:55   #222
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Lulka, nie chcesz mi trochę pierogów przywieźć?
Dziewczyny, generalnie robiłam z tego przepisu-https://kasia.in/przepis/601.skrzydelka-jak-z-kfc
moje uwagi- obowiązkowo więcej przypraw ostra i słodka papryka, ja nie lubię pikantnych potraw, ale po pierwszej partii, dodałam więcej papryki ostrej
Do ostatniego panierowania, zrobiłam miks mąki ziemniaczanej i pszennej, wyszły cudownie chrupiące. Tż panierował je też ręcznie, w sensie wrzucał w mąkę i rękoma mieszał- na studiach dorabiał w KFC i podobno tak się tam robi
I ważna uwaga, właśnie mąż mi przyniósł ekologiczne skrzydełka i były bardzo duże, chyba za duże do tej potrawy, lepsze będą mniejsze Ale ogólnie, wyszły lepsze niż z KFC, objedliśmy się jak głupi
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-08, 14:09   #223
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Lulka, nie chcesz mi trochę pierogów przywieźć?
Dziewczyny, generalnie robiłam z tego przepisu-https://kasia.in/przepis/601.skrzydelka-jak-z-kfc
moje uwagi- obowiązkowo więcej przypraw ostra i słodka papryka, ja nie lubię pikantnych potraw, ale po pierwszej partii, dodałam więcej papryki ostrej
Do ostatniego panierowania, zrobiłam miks mąki ziemniaczanej i pszennej, wyszły cudownie chrupiące. Tż panierował je też ręcznie, w sensie wrzucał w mąkę i rękoma mieszał- na studiach dorabiał w KFC i podobno tak się tam robi
I ważna uwaga, właśnie mąż mi przyniósł ekologiczne skrzydełka i były bardzo duże, chyba za duże do tej potrawy, lepsze będą mniejsze Ale ogólnie, wyszły lepsze niż z KFC, objedliśmy się jak głupi
Tobie zawsze

Dziś resztka gulaszu z niedzieli, ale w wersji węgierskiej kasza bulgur, moje ogórki z kurkumąIMG_20221108_133616_copy_800x600.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-08, 14:13   #224
Grabi97
Raczkowanie
 
Avatar Grabi97
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 313
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

U mnie dzisiaj karkówka pieczona w brytfance z marchewką i ziemniakami. Wyszło pysznie
Grabi97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-08, 15:00   #225
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Lulka, nie chcesz mi trochę pierogów przywieźć?
Dziewczyny, generalnie robiłam z tego przepisu-https://kasia.in/przepis/601.skrzydelka-jak-z-kfc
moje uwagi- obowiązkowo więcej przypraw ostra i słodka papryka, ja nie lubię pikantnych potraw, ale po pierwszej partii, dodałam więcej papryki ostrej
Do ostatniego panierowania, zrobiłam miks mąki ziemniaczanej i pszennej, wyszły cudownie chrupiące. Tż panierował je też ręcznie, w sensie wrzucał w mąkę i rękoma mieszał- na studiach dorabiał w KFC i podobno tak się tam robi
I ważna uwaga, właśnie mąż mi przyniósł ekologiczne skrzydełka i były bardzo duże, chyba za duże do tej potrawy, lepsze będą mniejsze Ale ogólnie, wyszły lepsze niż z KFC, objedliśmy się jak głupi
Super, bardzo dziękuję myślę, że bliżej weekendu się pokuszę ☺

U mnie dziś pomidorowa z makaronem orzo nasz kompromis - ja lubię z ryżem, TŻ z makaronem
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-08, 16:02   #226
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość

U nas wczoraj i dziś ziemniaki, wątróbka drobiowa z cebulą z surówką z kiszonej kapusty ☺do tego kompot domowy z winogron, porzeczek i jabłek
Uwielbiam wątróbkę i też zawsze robię drobiową, bo jest delikatniejsza w smaku. Ten kompot musiał być pyszny.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
W sobotę zrobiłam tagliatelle z łososiem w sosie koperkowym, a wczoraj rano gulasz wołowy z pieczarkami i surówkę Lulkową. Do tego ja miałam ziemniaki gotowane a TŻ kaszę gryczaną.
Zjedliśmy dosyć wcześnie, bo jechaliśmy na planszówki

Jak robisz te tagliatelle? Wyglądają bosko.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
W sumie kupiłam tylko 6 słoików śledzi
Ale zmieniamy (nareszcie!) nasze łóżko i rozglądamy się za nową ramą i przede wszystkim materacem. Przez weekend leżałam chyba na 20 różnych i już z grubsza wiemy czego szukamy
Jak pysznie u Ciebie! Odgapię może gulasz
Jak mogę doradzić, to polecam nie Ikea tylko sklep, który specjalizuje się w materacach. Kupowaliśmy tak rok temu i dla siebie i dla rodziców, bardzo profesjonalna obsługa, dostaliśmy też fajny rabat. Jak potem byliśmy w Ikea po coś tam, to przy okazji poszliśmy obejrzeć ich materace, no nie umywają się

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Jak wracać to z przytupem Załącznik 7782328
Brakowało Cię
Ruskie?

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Dziewczyny, generalnie robiłam z tego przepisu-https://kasia.in/przepis/601.skrzydelka-jak-z-kfc
moje uwagi- obowiązkowo więcej przypraw ostra i słodka papryka, ja nie lubię pikantnych potraw, ale po pierwszej partii, dodałam więcej papryki ostrej
Do ostatniego panierowania, zrobiłam miks mąki ziemniaczanej i pszennej, wyszły cudownie chrupiące. Tż panierował je też ręcznie, w sensie wrzucał w mąkę i rękoma mieszał- na studiach dorabiał w KFC i podobno tak się tam robi
I ważna uwaga, właśnie mąż mi przyniósł ekologiczne skrzydełka i były bardzo duże, chyba za duże do tej potrawy, lepsze będą mniejsze Ale ogólnie, wyszły lepsze niż z KFC, objedliśmy się jak głupi
Ten przepis wygląda mega.

Cytat:
Napisane przez Grabi97 Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj karkówka pieczona w brytfance z marchewką i ziemniakami. Wyszło pysznie
Mniam, brzmi super

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość

U mnie dziś pomidorowa z makaronem orzo nasz kompromis - ja lubię z ryżem, TŻ z makaronem
Genialny pomysł

U nas dziś na makaron kokardki z pomidorami, awokado, czosnkiem i pestkami dyni.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-09, 11:48   #227
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Jak wracać to z przytupem Załącznik 7782328


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Piękne pierogi
Powrót w wielkim stylu

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ale pizza



Ja nie potrafię zrobić wieprzowej tak, żeby nie była twarda. Solę na końcu, niby wszystko ok a jakaś taka wychodzi niefajna. Masz jakiś sprawdzony przepis?



Jak robiłaś skrzydełka?



Kocham pierogi

Nie mam konkretnego przepisu, ale zazwyczaj wychodzi mi miękka. Solę też oczywiście na końcu a w trakcie duszenia dodaję ocet balsamiczny dla smaku.


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dobrze, że jesteś
Pierogi cudo

U mnie wczoraj ramen z makaronem soba. Jajo powinno być płynne, ale robiłam kilka rzeczy na raz i przegapiłam
Dzisiaj faszerowana papryka z Lidlowego przepisu, który tu kiedyś podawałam, ale trochę go pozmieniałam. W środku m.in. kasza jęczmienna, fasola z puszki i halloumi. TŻ oczywiście w wersji jednogarnkowej z upieczoną papryką pokrojoną w kostkę.

Ale fajne papryki


Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Lulka, nie chcesz mi trochę pierogów przywieźć?
Dziewczyny, generalnie robiłam z tego przepisu-https://kasia.in/przepis/601.skrzydelka-jak-z-kfc
moje uwagi- obowiązkowo więcej przypraw ostra i słodka papryka, ja nie lubię pikantnych potraw, ale po pierwszej partii, dodałam więcej papryki ostrej
Do ostatniego panierowania, zrobiłam miks mąki ziemniaczanej i pszennej, wyszły cudownie chrupiące. Tż panierował je też ręcznie, w sensie wrzucał w mąkę i rękoma mieszał- na studiach dorabiał w KFC i podobno tak się tam robi
I ważna uwaga, właśnie mąż mi przyniósł ekologiczne skrzydełka i były bardzo duże, chyba za duże do tej potrawy, lepsze będą mniejsze Ale ogólnie, wyszły lepsze niż z KFC, objedliśmy się jak głupi

Dziękuję za przepis


Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Uwielbiam wątróbkę i też zawsze robię drobiową, bo jest delikatniejsza w smaku. Ten kompot musiał być pyszny.



Jak robisz te tagliatelle? Wyglądają bosko.



Jak mogę doradzić, to polecam nie Ikea tylko sklep, który specjalizuje się w materacach. Kupowaliśmy tak rok temu i dla siebie i dla rodziców, bardzo profesjonalna obsługa, dostaliśmy też fajny rabat. Jak potem byliśmy w Ikea po coś tam, to przy okazji poszliśmy obejrzeć ich materace, no nie umywają się


Brakowało Cię
Ruskie?


Ten przepis wygląda mega.


Mniam, brzmi super


Genialny pomysł

U nas dziś na makaron kokardki z pomidorami, awokado, czosnkiem i pestkami dyni.

Tagliatelle robię tak: filet z łososia ze skórą nacieram solą i pieprzem cytrynowym. Smażę na suchej patelni do momentu aż zacznie odchodzić od skóry. Ściągam skórę i trochę rozdrabniam mięso łyżką. Dodaję łyżkę masła i chwilę smażę aż się zrumieni, następnie dodaję śmietanę kremówkę (2/3 dużego kubeczka) i łyżkę musztardy dijon.
Gdy sos się nieco zredukuje, dodaję koperek i w razie potrzeby jeszcze doprawiam solą i pieprzem. Sos mieszam z ugotowanym makaronem i gotowe


Wczoraj mieliśmy kupne kartacze z podsmażoną cebulką.


Dziś wieczorem idziemy na stand up więc wczoraj zrobiłam zapiekankę w stylu pasterskiej (w stylu, bo nie z baraniną tylko z wieprzowiną ). Podam z sałatą z jogurtem i fasolką szparagową gotowaną na parze


Jutro będzie to samo a jeśli nie zjemy wszystkiego to resztę zamrożę bo na weekend wybieramy się w Pieniny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20221108_170542.jpg (80,1 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20221108_193300.jpg (115,3 KB, 33 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-11, 08:50   #228
Zakupocholiczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 3
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Każdemu kto nie ma pomysłu na obiad gorąco polecam borgacz. Trzeba poświęcić trochę więcej czasu na przygotowanie, ale warto
__________________
Mendigo.pl
Zakupocholiczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-11, 12:09   #229
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Uwielbiam kartacze, ale nie potrafię ich robić. Może kiedyś się nauczę

U mnie w ostatnich dniach krokiety z kapustą kiszoną, wczoraj odgrzewane pierogi ruskie z poniedziałku.
Dziś obiad świąteczny :
Ćwikła, purée z cebulką, i schabowe IMG_20221111_125426.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-13, 17:10   #230
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

U mnie ostatnio pojawił się strogonow, boczniaki a la KFC, a dziś obiad u moich rodziców, czyli rosół, polędwiczka w sosie cebulowym, ziemniaczki i buraczki
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 08:18   #231
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jak mogę doradzić, to polecam nie Ikea tylko sklep, który specjalizuje się w materacach. Kupowaliśmy tak rok temu i dla siebie i dla rodziców, bardzo profesjonalna obsługa, dostaliśmy też fajny rabat. Jak potem byliśmy w Ikea po coś tam, to przy okazji poszliśmy obejrzeć ich materace, no nie umywają się
Zgadzam się byliśmy w dwóch takich i chociaż do pani z Ikei nie mam zastrzeżeń to obsługa w tych typowo materacowych sklepach zupełnie inna no i same materace też.
Myślę, że w ciągu 1-2 tygodni już się na coś zdecydujemy, ja jeszcze trochę przeciągam bo liczę, że z okazji Black Friday może coś fajnego się trafi

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Dziś obiad świąteczny :
Ćwikła, purée z cebulką, i schabowe Załącznik 7782473
Pycha

A u mnie tak:
- w czwartek TŻ miał męski wieczór, zrobiłam przekąski, upiekłam muffinki, a na ciepło była wołowina z wolnowaru z ziemniakami i marchewką, ja wypiłam lampkę wina i zniknęłam z książką bo rano czekała mnie wczesna pobudka
- bo właśnie w piątek miałam rodzinne spotkanie i wstawałam wcześnie żeby zdążyć z upieczeniem rogali, niestety z każdym rokiem zmierzam w stronę moich indywidualnych preferencji i zamiast typowo marcińskich robię croissanty z białym makiem , na powrocie do domu kupiłam w restauracji 2 barszcze z kołdunami i pyzy z sosem myśliwskim (pysznym!) z surówką i zjedliśmy to wszystko z resztką wołowiny
- w sobotę jechaliśmy do znajomych (było sushi i pizza), upiekłam rogaliki serowe Ottolenghiego, ale wzięłam też 2 moje marcińskie, okazało się, że te ekspresowe serowe to hit, który pobił na głowę pracochłonne marcińskie
- wczoraj TŻ był w pracy, więc zrobiłam wege misz masz obiad, jak zawsze przekombinowany i masakrycznie kaloryczny , był ryż z soczewicą na nutę turecką, do tego domowy sos tatarski (zrobiony z myślą o dzisiejszych burgerach) i oliwki - do tego momentu wszystko do siebie bardzo fajnie pasowało. Ale dołożyłam też kimchi i na próbę 3 kulki serowo-jalapeno Aviko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20221113_210207.jpg (218,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221113_210225-01.jpg (107,6 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221113_210314-01.jpg (236,3 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221113_210358-01.jpg (145,0 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221113_210438-01.jpg (198,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221113_210521-01.jpg (161,1 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221113_210618-01.jpg (176,6 KB, 43 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 19:15   #232
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
.

Tagliatelle robię tak: filet z łososia ze skórą nacieram solą i pieprzem cytrynowym. Smażę na suchej patelni do momentu aż zacznie odchodzić od skóry. Ściągam skórę i trochę rozdrabniam mięso łyżką. Dodaję łyżkę masła i chwilę smażę aż się zrumieni, następnie dodaję śmietanę kremówkę (2/3 dużego kubeczka) i łyżkę musztardy dijon.
Gdy sos się nieco zredukuje, dodaję koperek i w razie potrzeby jeszcze doprawiam solą i pieprzem. Sos mieszam z ugotowanym makaronem i gotowe

Super przepis, dziękuję, zapisałam sobie.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Zgadzam się byliśmy w dwóch takich i chociaż do pani z Ikei nie mam zastrzeżeń to obsługa w tych typowo materacowych sklepach zupełnie inna no i same materace też.
Myślę, że w ciągu 1-2 tygodni już się na coś zdecydujemy, ja jeszcze trochę przeciągam bo liczę, że z okazji Black Friday może coś fajnego się trafi

A u mnie tak:
- w czwartek TŻ miał męski wieczór, zrobiłam przekąski, upiekłam muffinki, a na ciepło była wołowina z wolnowaru z ziemniakami i marchewką, ja wypiłam lampkę wina i zniknęłam z książką bo rano czekała mnie wczesna pobudka
- bo właśnie w piątek miałam rodzinne spotkanie i wstawałam wcześnie żeby zdążyć z upieczeniem rogali, niestety z każdym rokiem zmierzam w stronę moich indywidualnych preferencji i zamiast typowo marcińskich robię croissanty z białym makiem , na powrocie do domu kupiłam w restauracji 2 barszcze z kołdunami i pyzy z sosem myśliwskim (pysznym!) z surówką i zjedliśmy to wszystko z resztką wołowiny
- w sobotę jechaliśmy do znajomych (było sushi i pizza), upiekłam rogaliki serowe Ottolenghiego, ale wzięłam też 2 moje marcińskie, okazało się, że te ekspresowe serowe to hit, który pobił na głowę pracochłonne marcińskie
- wczoraj TŻ był w pracy, więc zrobiłam wege misz masz obiad, jak zawsze przekombinowany i masakrycznie kaloryczny , był ryż z soczewicą na nutę turecką, do tego domowy sos tatarski (zrobiony z myślą o dzisiejszych burgerach) i oliwki - do tego momentu wszystko do siebie bardzo fajnie pasowało. Ale dołożyłam też kimchi i na próbę 3 kulki serowo-jalapeno Aviko

Super, że masz już typ, jeśli chodzi o materac, pochwal się potem, jaki kupiłaś. U nas był problem, bo ja wolę twarde materace, a mąż miękkie Potrzebny był kompromis i tak mamy półtwardy dwustronny (jedna strona jest bardziej miękka), kochamy go

O, soczewica z ryżem, masz jakiś fajny przepis?
Ceny rogali marcińskich mnie powaliły w tym roku i jakoś się nie skusiłam.

U nas dziś jajka w sosie koperkowym, ziemniaki i sałatka z pomidorów, cebulki i śmietany.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 11:32   #233
Triszuniek
Rozeznanie
 
Avatar Triszuniek
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 677
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dzisiaj domowe pierogi z gęsia i żurawiną Przymiarka nowego przepisu przed świętami.
Triszuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 14:13   #234
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Jak wracać to z przytupem Załącznik 7782328

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierożki ? Mniam mniam
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 14:59   #235
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dwa dni jedliśmy zupę pomidorową z ryżem. Imperfecta mnie natchnęła, a ja również wolę tę wersję
Dziś krokiety odmrożone z kiszoną kapustą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 15:06   #236
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Dwa dni jedliśmy zupę pomidorową z ryżem. Imperfecta mnie natchnęła, a ja również wolę tę wersję
Dziś krokiety odmrożone z kiszoną kapustą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo! Piąteczka

My drugi dni jemu żurek z jajkiem ☺ na jutro będę robić gołąbki bez zawijania.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 16:52   #237
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ooo! Piąteczka

My drugi dni jemu żurek z jajkiem ☺ na jutro będę robić gołąbki bez zawijania.
O Żurek będzie, w następnym tygodniu

Gołąbki takie uwielbiam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 19:49   #238
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Ale mi ostatnio słownik szwankuje. Jak piszę coś tu na szybko, a później to czytam to oczy więdną
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-17, 07:46   #239
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Super, że masz już typ, jeśli chodzi o materac, pochwal się potem, jaki kupiłaś. U nas był problem, bo ja wolę twarde materace, a mąż miękkie Potrzebny był kompromis i tak mamy półtwardy dwustronny (jedna strona jest bardziej miękka), kochamy go

O, soczewica z ryżem, masz jakiś fajny przepis?
Ceny rogali marcińskich mnie powaliły w tym roku i jakoś się nie skusiłam.

U nas dziś jajka w sosie koperkowym, ziemniaki i sałatka z pomidorów, cebulki i śmietany.
To my właśnie oboje wolimy twarde, śmiejemy się, że w zasadzie materac niepotrzebny - wystarczy podłoga i karimata
Co prawda w sklepie mówili, że przy naszej różnicy wzrostu i wagi powinniśmy mieć dwa osobne materace, ale to nie wchodzi w grę z uwagi na nasze przyzwyczajenia - śpimy po prostu razem na środku, zmieniamy pozycje na hasło

A tę soczewicę z ryżem uwielbiam, można przyrządzać w różnych wersjach cebuli na wierzchu - karmelizowanej albo chrupiącej obtoczonej w mące. Korzystałam z kilku przepisów i nie umiem powiedzieć, który lubię najbardziej
https://www.seriouseats.com/mejadra-from-jerusalem
https://filozofiasmaku.pl/2011/02/22/megadarra/
https://melizskitchen.blogspot.com/2...-and-rice.html

A jeszcze co do ceny rogali, wczoraj odbierałam paczkę z TGTG z rzemieślniczej piekarni i mieli na ladzie wystawione rogale - 19 zł./szt. Więc gdybym chciała kupić takie na spotkanie rodzinne, które mieliśmy 11.11. - 12 osób to poszłabym z torbami
W mojej paczce też był właśnie taki wczorajszy rogal - bardzo smaczny, no ale ta cena

Cytat:
Napisane przez Triszuniek Pokaż wiadomość
Dzisiaj domowe pierogi z gęsia i żurawiną Przymiarka nowego przepisu przed świętami.
Wow, brzmi naprawdę super!
Daj znać jak wyszły

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
na jutro będę robić gołąbki bez zawijania.
Chodzą mi po głowie od dłuższego czasu, muszę zrobić

U nas przez ostatnie dni było tak:
- fishburgery z dorszem w panierce, sos tatarski, pomidory, bułka graham, kiszony dla TŻ-ta, rukola dla mnie
- kupne gnocchi z duszonymi pieczarkami w śmietanie, posypane Dziugasem i do tego surówka z kapusty pekińskiej i pora
- bitki schabowe w sosie własno-chrzanowym, puree i resztka surówki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20221115_074312.jpg (125,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221116_080256-01.jpg (134,0 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20221116_181454.jpg (148,6 KB, 29 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-17, 09:39   #240
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

U mnie czas leci jak szalony i jakoś takie proste to gotowanie
Poniedziałek- makaron z serem na słodko
Wtorek-placki z cukinii
Środa i dziś-krem z kalafiora z chipsami z boczku
na jutro mamy gości, robię sernik i butter chicken
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-06-20 00:03:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.