Mamy styczniowe 2023 - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-21, 14:00   #451
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89444870]dziewczyny, jak się pobiera wymaz na gbs? coś podobnego do cytologii, na fotelu ginekologicznym?[/QUOTE]Tak, na fotelu podobnie jak cytologię
Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
No właśnie, dlaczego tak przedwcześnie przewiduje poród jakieś objawy tego masz?



Wszędzie choroby ja już mam w tym roku dość! Teraz młody do końca stycznia do przedszkola nie idzie..
Ja w sumie oprócz przygotowania i spakowania prezentów nic nie zrobiłam do Wigilii zrobię sałatkę i jakieś mięsko chcę upiec w samą Wigilię. Chciałam jakieś ciasto zrobić ale Tż mówi że nie,bo mam się oszczędzać choinkę już mamy, chłopacy ubrali. Resztę zrobi mąż

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
My właśnie nie chorowaliśmy a wszyscy wokół chorzy byli ciągle.. Ale mam nadzieję, że nas ominie, dziś czuję się lepiej, witamina C w kropelkach i inhalacje solą fizjologiczną działają cuda
Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Niee, poród będzie wywoływany ze względu na cukrzycę ciążową. To będzie akurat 38 tydzień. Mi to bardzo pasuje, bo Tż pracuje za granicą i 15.01 musi wyjechać już.

Mam się stawić 2.01 w szpitalu, pewnie 3.01 zaczną wywoływać i mam nadzieję, że pójdzie to sprawnie i do końca tygodnia będę w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie, że już znasz termin

My pewnie też jakoś w tym terminie pojedziemy do szpitala na ktg i zobaczymy co powiedzą

A tymczasem po dzisiejszej wizycie mamy się dobrze. Córcia już 3,5 kg waży, a szyjka jeszcze zamknięta i nic nie wskazuje, że termin się zbliża
Coś czuję, że znów mnie CC czeka🤷
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2022-12-21 o 14:04
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-21, 20:12   #452
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Tak, na fotelu podobnie jak cytologię My właśnie nie chorowaliśmy a wszyscy wokół chorzy byli ciągle.. Ale mam nadzieję, że nas ominie, dziś czuję się lepiej, witamina C w kropelkach i inhalacje solą fizjologiczną działają cudaFajnie, że już znasz termin

My pewnie też jakoś w tym terminie pojedziemy do szpitala na ktg i zobaczymy co powiedzą

A tymczasem po dzisiejszej wizycie mamy się dobrze. Córcia już 3,5 kg waży, a szyjka jeszcze zamknięta i nic nie wskazuje, że termin się zbliża
Coś czuję, że znów mnie CC czeka
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to ładna waga już u nas z usg 3,1kg a położna mówiła, że chyba duże dziecko, bo duży brzuch, więc nie wiem czy wierzyć w to 3,1kg
W ogóle żadnych objawów nie masz przedporodowych?
Kurczę ja już mam od 2tyg ponad i normalnie siedzę jak na szpilkach, a dzisiaj Tż wyjeżdża nad ranem

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-22, 07:55   #453
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
No to ładna waga już u nas z usg 3,1kg a położna mówiła, że chyba duże dziecko, bo duży brzuch, więc nie wiem czy wierzyć w to 3,1kg
W ogóle żadnych objawów nie masz przedporodowych?
Kurczę ja już mam od 2tyg ponad i normalnie siedzę jak na szpilkach, a dzisiaj Tż wyjeżdża nad ranem

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Z tą szacowana wagą to wiesz jak jest.. +/- 500g jest napisane Jak byłam z synkiem w szpitalu tuż przed porodem lekarz powiedział, że 4700g i m.in. dlatego miałam CC. Syn się urodził 4200g także ten..

Niby mam jakieś twardnienie brzucha, czyli chyba te przepowiadające ale poza tym chyba nic.. A Ty jakie masz objawy? Mąż na długo wyjeżdża?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-22, 08:15   #454
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Mam dużo tych skurczów przepowiadających, a wczoraj to miałam nawet dwa bolące ból w kroczu jakby mnie ktoś okopal, kłucie , brzuch też już nisko, czasem mam wrażenie że o uda trze
Mąż dzisiaj wraca, ale ja już w nocy 3 razy rodziłam ze stresu
Nie wiem czy mi czop nie zaczyna odchodzić, bo dzisiaj taką miałam galaretkę na bieliźnie.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-22, 13:57   #455
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja też znowu chora. 10/11 grudnia mieliśmy dwie imprezy urodzinowe, albo tam coś złapałam albo syn złapał na lotnisku i mi sprzedał. Wlazło mi w zatoki, więc jest jazda na sterydach, w sobotę byłam na dyżurze, ale zastanawiam się, czy jutro nie iść jeszcze do siebie do przychodni, żeby potem w Święta znowu nie bujać się po dyżurach, jeśli nadal nie zacznie mi się poprawiać. Wczoraj sobie przygotowałam farsz na pierogi, dziś mam robić, ale wróciłam z synem od okulisty strasznie zmęczona. Mieliśmy jechać do dziadków, ale jeden z siostrzeńców, którzy we wtorek przyjechali, w nocy i rano miał biegunkę i wymiotował. Siostra pisze, że już ok i nie ma żadnych objawów, ale sama nie wiem. Niby nikt inny z domu nie poczuł się gorzej, więc może być tylko zatrucie.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-22, 14:37   #456
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Mam dużo tych skurczów przepowiadających, a wczoraj to miałam nawet dwa bolące ból w kroczu jakby mnie ktoś okopal, kłucie , brzuch też już nisko, czasem mam wrażenie że o uda trze
Mąż dzisiaj wraca, ale ja już w nocy 3 razy rodziłam ze stresu
Nie wiem czy mi czop nie zaczyna odchodzić, bo dzisiaj taką miałam galaretkę na bieliźnie.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Te bolące takie spinanie brzucha też? Czy jak na okres? Ja zupełnie nie wiem jak to wygląda

Mnie raz złapał taki ból na dole w plecach.. nie wiem od czego, bo siedziałam sobie wtedy spokojnie w pozycji półleżącej. A ból był mocny, musiałam go rozchodzić. Przestraszyłam się wtedy, że to już

W pierwszej ciąży czop mi odszedł jakoś koło 30 tygodnia chyba, albo wcześniej i nic się po tym nie zadziało, a teraz nie zauważyłam, więc chyba jeszcze siedzi 🤷☠♀️

Jak mąż dziś wraca to na spokojnie, zawsze przecież jest jeszcze trochę czasu od skurczy pierwszych do porodu
Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ja też znowu chora. 10/11 grudnia mieliśmy dwie imprezy urodzinowe, albo tam coś złapałam albo syn złapał na lotnisku i mi sprzedał. Wlazło mi w zatoki, więc jest jazda na sterydach, w sobotę byłam na dyżurze, ale zastanawiam się, czy jutro nie iść jeszcze do siebie do przychodni, żeby potem w Święta znowu nie bujać się po dyżurach, jeśli nadal nie zacznie mi się poprawiać. Wczoraj sobie przygotowałam farsz na pierogi, dziś mam robić, ale wróciłam z synem od okulisty strasznie zmęczona. Mieliśmy jechać do dziadków, ale jeden z siostrzeńców, którzy we wtorek przyjechali, w nocy i rano miał biegunkę i wymiotował. Siostra pisze, że już ok i nie ma żadnych objawów, ale sama nie wiem. Niby nikt inny z domu nie poczuł się gorzej, więc może być tylko zatrucie.
Oj współczuję bardzo chorowania🥺 I chorych w rodzinie... Mojej siostry dzieciaki ciągle są chore bo starsza chodzi do przedszkola, nie wiem jak przeżyjemy z nimi święta, w wigilię na pewno się spotkamy..

Jak tam Dziewczyny, spakowane jesteście do szpitala?
Ja dziś chyba to zrobię, wczoraj sobie trochę poszykowałam, muszę włożyć w walizkę i dopakować co tam jeszcze brakuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-22, 18:42   #457
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ja też znowu chora. 10/11 grudnia mieliśmy dwie imprezy urodzinowe, albo tam coś złapałam albo syn złapał na lotnisku i mi sprzedał. Wlazło mi w zatoki, więc jest jazda na sterydach, w sobotę byłam na dyżurze, ale zastanawiam się, czy jutro nie iść jeszcze do siebie do przychodni, żeby potem w Święta znowu nie bujać się po dyżurach, jeśli nadal nie zacznie mi się poprawiać. Wczoraj sobie przygotowałam farsz na pierogi, dziś mam robić, ale wróciłam z synem od okulisty strasznie zmęczona. Mieliśmy jechać do dziadków, ale jeden z siostrzeńców, którzy we wtorek przyjechali, w nocy i rano miał biegunkę i wymiotował. Siostra pisze, że już ok i nie ma żadnych objawów, ale sama nie wiem. Niby nikt inny z domu nie poczuł się gorzej, więc może być tylko zatrucie.
Jest naprawdę jakaś tragedia z tymi chorobami. Młody chory od soboty, a teraz tak kaszle jakby chciał płuca wypluć jak mi się dziecko teraz urodzi to ze szpitala do przychodni domowej

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Te bolące takie spinanie brzucha też? Czy jak na okres? Ja zupełnie nie wiem jak to wygląda

Mnie raz złapał taki ból na dole w plecach.. nie wiem od czego, bo siedziałam sobie wtedy spokojnie w pozycji półleżącej. A ból był mocny, musiałam go rozchodzić. Przestraszyłam się wtedy, że to już

W pierwszej ciąży czop mi odszedł jakoś koło 30 tygodnia chyba, albo wcześniej i nic się po tym nie zadziało, a teraz nie zauważyłam, więc chyba jeszcze siedzi

Jak mąż dziś wraca to na spokojnie, zawsze przecież jest jeszcze trochę czasu od skurczy pierwszych do poroduOj współczuję bardzo chorowania I chorych w rodzinie... Mojej siostry dzieciaki ciągle są chore bo starsza chodzi do przedszkola, nie wiem jak przeżyjemy z nimi święta, w wigilię na pewno się spotkamy..

Jak tam Dziewczyny, spakowane jesteście do szpitala?
Ja dziś chyba to zrobię, wczoraj sobie trochę poszykowałam, muszę włożyć w walizkę i dopakować co tam jeszcze brakuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wczoraj i dzisiaj mi się przytrafiły takie skurcze z bólem jak przy okresie właśnie. Do tego ból pleców też doszedł
A potem się okaże, że jednak w styczniu jeszcze urodzę
Mi w 1 nie odszedł przed porodem, no ale wtedy nic się nie działo kompletnie i wywoływali. A dzisiaj przy kąpieli znowu sporo galaretki, więc chyba powoli odchodzi. Ale wiem, że to niczego rychłego nie oznacza
Ja spakowana, bo czuję się jakbym na bombie siedziała. Ale codziennie coś dokładam. Dzisiaj jeszcze przyszła koszula jedna, bo te moje takie średnie są i chciałam jedną chociaż porządną, a ja będę je w domu też nosić. No ale trzeba wyprać jeszcze, to dzisiaj nie mogę rodzić

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-22, 22:24   #458
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Rozumiem, ale i tak wydaje mi się to wcześnie. Dlaczego nie czekacie do skończonego 38tyg?Mi pobierała na fotelu patyczkiem takim do wymazów

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Wg zaleceń powinno się wywoływać poród między 38-40 tc. Ciąża w 38 tygodniu jest już donoszona, a dziecko tylko przybiera na wadze, jak pisałam mi to bardzo odpowiada także nie ma na co czekać, niech wychodzi

Niestety, wyszedł mi dodatni gbs. Rozumiem, że nic się z tym do porodu nie robi?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-22, 22:59   #459
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Jest naprawdę jakaś tragedia z tymi chorobami. Młody chory od soboty, a teraz tak kaszle jakby chciał płuca wypluć jak mi się dziecko teraz urodzi to ze szpitala do przychodni domowej



Wczoraj i dzisiaj mi się przytrafiły takie skurcze z bólem jak przy okresie właśnie. Do tego ból pleców też doszedł
A potem się okaże, że jednak w styczniu jeszcze urodzę
Mi w 1 nie odszedł przed porodem, no ale wtedy nic się nie działo kompletnie i wywoływali. A dzisiaj przy kąpieli znowu sporo galaretki, więc chyba powoli odchodzi. Ale wiem, że to niczego rychłego nie oznacza
Ja spakowana, bo czuję się jakbym na bombie siedziała. Ale codziennie coś dokładam. Dzisiaj jeszcze przyszła koszula jedna, bo te moje takie średnie są i chciałam jedną chociaż porządną, a ja będę je w domu też nosić. No ale trzeba wyprać jeszcze, to dzisiaj nie mogę rodzić

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Haha, to nieźle, ja nie czuję "bomby" jeszcze. Taki spokój właśnie, nic się nie dzieje... Chciałabym żeby się zaczęło samo

Ja właśnie dokupiłem sobie 2 koszule, bo te co mam, to śpiew nich nieustannie od ponad 2 lat, bo najpierw karmiłam jeszcze synka, a później na ciążowy brzuch w sam raz mi leżą I nie mam jak spakować, bo te są ciągle w użytku a nowych mi szkoda do porodu
W stanikach do karmienia w sumie też ciągle chodzę A rozmiary to mam chyba wszystkie, bo tak się zmieniały w ciąży, przy karmieniu... mogę komis otworzyć No i też nie mogę spakować, bo te co są teraz dobre to noszę
Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Wg zaleceń powinno się wywoływać poród między 38-40 tc. Ciąża w 38 tygodniu jest już donoszona, a dziecko tylko przybiera na wadze, jak pisałam mi to bardzo odpowiada także nie ma na co czekać, niech wychodzi

Niestety, wyszedł mi dodatni gbs. Rozumiem, że nic się z tym do porodu nie robi?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo, to piona, wreszcie ktoś z dodatnim No teraz nic nie robimy, tylko jak trafimy do szpitala to trzeba poinformować, bo muszą nam od razu antybiotyk dać. I później chyba co 4 godziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-23, 07:47   #460
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Wg zaleceń powinno się wywoływać poród między 38-40 tc. Ciąża w 38 tygodniu jest już donoszona, a dziecko tylko przybiera na wadze, jak pisałam mi to bardzo odpowiada także nie ma na co czekać, niech wychodzi

Niestety, wyszedł mi dodatni gbs. Rozumiem, że nic się z tym do porodu nie robi?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie że niech wychodzi, będzie z głowy
Musisz mieć tylko wynik gbs przy sobie przy przyjęciu do szpitala

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Haha, to nieźle, ja nie czuję "bomby" jeszcze. Taki spokój właśnie, nic się nie dzieje... Chciałabym żeby się zaczęło samo

Ja właśnie dokupiłem sobie 2 koszule, bo te co mam, to śpiew nich nieustannie od ponad 2 lat, bo najpierw karmiłam jeszcze synka, a później na ciążowy brzuch w sam raz mi leżą I nie mam jak spakować, bo te są ciągle w użytku a nowych mi szkoda do porodu
W stanikach do karmienia w sumie też ciągle chodzę A rozmiary to mam chyba wszystkie, bo tak się zmieniały w ciąży, przy karmieniu... mogę komis otworzyć No i też nie mogę spakować, bo te co są teraz dobre to noszęOo, to piona, wreszcie ktoś z dodatnim No teraz nic nie robimy, tylko jak trafimy do szpitala to trzeba poinformować, bo muszą nam od razu antybiotyk dać. I później chyba co 4 godziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tu się śmieje na forum, ale prawda jest taka że wykańcza mnie już psychicznie to wszystko, w nocy spać nie mogę. Wiele bym dała żeby znać datę porodu
Już wolałabym nie mieć żadnych objawów i się nie denerwować.
Ja w ogóle biustonoszy do karmienia nie kupowałam jeszcze, bo właśnie nie wiem jak rozmiar. Póki co mam sportowe biustonosze, bo w swoje już od dawna się nie mieszczę, a po porodzie kupię sobie jakieś ładne do karmienia
A koszule kupiłam śliczna do porodu i też mi jej teraz szkoda

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-23, 10:09   #461
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja dziś u lekarza, mam wrażenie, że zamiast być lepiej to jest coraz gorzej, chyba skończę z antybiotykiem, bo zatoki zawalone, kaszel szarpie aż mi niedobrze i całe żebra mnie bolą, tylko jakimś cudem nie mam gorączki.
Torba absolutnie nie spakowana, chyba czekam aż mi podadzą jakąś datę czy to indukcji czy to cięcia, to się wreszcie ogarnę. Pasowałoby dokupić te wszystkie gatki z siatki, podkłady itp. Może wychodząc od lekarza zajdę do rossmanana 😂
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-23, 10:32   #462
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Naprawdę współczuję dobrze że masz jeszcze tyle czasu do terminu, bo ja ten tydzień miałam katar i gardło mnie bolało i się martwiłam że z infekcją będę rodzić. A z takim kaszlem to już w ogóle sobie nie wyobrażam

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-23, 11:47   #463
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Naprawdę współczuję dobrze że masz jeszcze tyle czasu do terminu, bo ja ten tydzień miałam katar i gardło mnie bolało i się martwiłam że z infekcją będę rodzić. A z takim kaszlem to już w ogóle sobie nie wyobrażam

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Kaszlniesz i dziecko wyleci, może to nie taka zła opcja


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-23, 12:27   #464
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Gatki z siatki! Byłam dziś na zakupach i miałam kupić i zapomniałam pojadę po świętach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-23, 13:23   #465
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Gatki z siatki! Byłam dziś na zakupach i miałam kupić i zapomniałam pojadę po świętach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja kupiłam a mam z poprzedniego porodu
Tak samo wkładki laktacyjne kupiłam jednorazowe, a przecież mam wielorazowe sprzed 2 lat Źle ze mną, kalafior zamiast mózgu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-23, 21:50   #466
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Kaszlniesz i dziecko wyleci, może to nie taka zła opcja


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A ja kupiłam a mam z poprzedniego porodu
Tak samo wkładki laktacyjne kupiłam jednorazowe, a przecież mam wielorazowe sprzed 2 lat Źle ze mną, kalafior zamiast mózgu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jednorazowe też się przydadzą na wyjazd, albo do szpitala!


Dziewczyny życzę Wam wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt! Szybkiego i bezbolesnego rozwiązania w styczniu i pozbycia się wszelkich chorób do tego czasu

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-24, 09:17   #467
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

I ja również dołączam do życzeń, niech świąteczne dni upływają Wam w spokoju i radości oczekiwania na swoje cuda!
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-24, 14:09   #468
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Spokojnych Świąt Dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 14:41   #469
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

2.01 na oddział 😬 ale jeszcze mam zgodę jechać z młodym do okulisty, bylebym do 13 na ten oddział się stawiła 😂 Ale dopiero wtedy podejmą decyzję czy dołem czy górą, dziś z pomiarów wyszło 3300g, więc przy takich gabarytach mimo większego brzucha jeszcze dołem przejdzie, ale za tydzień już może być inaczej.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-27, 14:54   #470
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
2.01 na oddział ale jeszcze mam zgodę jechać z młodym do okulisty, bylebym do 13 na ten oddział się stawiła Ale dopiero wtedy podejmą decyzję czy dołem czy górą, dziś z pomiarów wyszło 3300g, więc przy takich gabarytach mimo większego brzucha jeszcze dołem przejdzie, ale za tydzień już może być inaczej.
Czemu tak? Z powodu masy dziecka..? U mnie już przed świętami było 3500

Przed chwilą znów miałam ten mocny ból lędźwi, nie wiem co to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 17:21   #471
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cześć Dziewczyny po Świętach, pozdrawiamy z Nelą z oddziału, urodzona dzisiaj o godz. 10:30, 3700g, 56cm

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 18:40   #472
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Czemu tak? Z powodu masy dziecka..? U mnie już przed świętami było 3500

Przed chwilą znów miałam ten mocny ból lędźwi, nie wiem co to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cukrzyca - nie pozwalają się przeterminować, rozbieżność w terminach z OM i z usg mam 6 dni, więc tak granicznie. Wolą wziąć to z usg.

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny po Świętach, pozdrawiamy z Nelą z oddziału, urodzona dzisiaj o godz. 10:30, 3700g, 56cm

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Gratulacje!!!
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 19:19   #473
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny po Świętach, pozdrawiamy z Nelą z oddziału, urodzona dzisiaj o godz. 10:30, 3700g, 56cm

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Wow, to już! Gratulacje!🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Cukrzyca - nie pozwalają się przeterminować, rozbieżność w terminach z OM i z usg mam 6 dni, więc tak granicznie. Wolą wziąć to z usg.
Aaa, już mi się myli, które z Was mają cukrzycę
To już tak niedługo, powodzenia

Ja czuję się źle od wczoraj, chyba za mało się ruszałam w święta i od wczoraj wieczorem czuje się mega ociężale, jakby mi się miał zaraz brzuch urwać 🤦🏻☠♀️ Aż się spakowałam dziś do szpitala.
I do tego przeziębienie znów mnie bierze, gardło boli



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 09:11   #474
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Czekamy za lekarzem i do domku, więc napiszę Wam jak to było

W poniedziałek miałam ogólnie zły dzień, skurcze miałam bolesne ale rzadkie i nieregularne więc nawet nikomu nie mówiłam. Do tego źle się czułam, spadek formy. Położyłam się spać i pojawiły się znowu skurcze, ale połaziłam trochę po łazience i się uspokoiło. Położyłam się znowu ale skurcze wróciły, zaczęłam liczyć i były tak co 15min. Wstałam, przygotowałam wszystko do szpitala i w tym czasie skurcze już miałam co 7min, więc obudziłam małża. Jak jechaliśmy do szpitala to miałam skurcze co 4-5min ale dosyć krótkie mi się wydawały, co potwierdziło ktg. Zaczęły się robić coraz bardziej bolesne, ale dopiero jak mi wody odeszły już na sali porodowej to przyszły takie mocne skurcze. Najgorzej było do 6cm, a później poszło już szybko (choć boleśnie). Na trzecim skurczu partym urodziłam Nelkę .
Bardzo dużo dzieci jak na nasz malutki szpital urodziło się w ciągu tych 48h! A jak przyjechałam, to nie było ani jednego noworodka na oddziale .

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Catherrine jak się czujesz?
Ja miałam nie do końca wyleczony katar, okazało się zresztą że mam wysokie crp i dostałam antybiotyk, ale ciężko się wysmarkać po porodzie

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 10:42   #475
Ciastko_Pomaranczowe
Raczkowanie
 
Avatar Ciastko_Pomaranczowe
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 62
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Gratulacje Jon Snow! Dzięki wielkie za opis
Ciastko_Pomaranczowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 11:56   #476
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Czekamy za lekarzem i do domku, więc napiszę Wam jak to było

W poniedziałek miałam ogólnie zły dzień, skurcze miałam bolesne ale rzadkie i nieregularne więc nawet nikomu nie mówiłam. Do tego źle się czułam, spadek formy. Położyłam się spać i pojawiły się znowu skurcze, ale połaziłam trochę po łazience i się uspokoiło. Położyłam się znowu ale skurcze wróciły, zaczęłam liczyć i były tak co 15min. Wstałam, przygotowałam wszystko do szpitala i w tym czasie skurcze już miałam co 7min, więc obudziłam małża. Jak jechaliśmy do szpitala to miałam skurcze co 4-5min ale dosyć krótkie mi się wydawały, co potwierdziło ktg. Zaczęły się robić coraz bardziej bolesne, ale dopiero jak mi wody odeszły już na sali porodowej to przyszły takie mocne skurcze. Najgorzej było do 6cm, a później poszło już szybko (choć boleśnie). Na trzecim skurczu partym urodziłam Nelkę .
Bardzo dużo dzieci jak na nasz malutki szpital urodziło się w ciągu tych 48h! A jak przyjechałam, to nie było ani jednego noworodka na oddziale .

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Catherrine jak się czujesz?
Ja miałam nie do końca wyleczony katar, okazało się zresztą że mam wysokie crp i dostałam antybiotyk, ale ciężko się wysmarkać po porodzie

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Dzięki za relację🥰

My jeszcze oczekujemy, nic się nie dzieje, chyba do połowy stycznia się będę bujać..

Czuję się już lepiej, dzięki że pytasz Katar mam ale to nic przy tym co było podczas ostatnich 2 dni... Ociężałość też odeszła, po prostu zasiedziałam się w święta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 18:03   #477
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Co bierzecie do szpitala z kategorii "do pielęgnacji dziecka"? Zupełnie nic mi nie przychodzi do głowy oprócz pieluch, chusteczek nawilżanych, olejku kokosowego (do smarowania pupy), wacików sterylnych i NaCl (przemywanie oczek i buzi), octanisept (?) do pępuszka (nie wiem czy brać) . Co jeszcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 19:03   #478
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Co bierzecie do szpitala z kategorii "do pielęgnacji dziecka"? Zupełnie nic mi nie przychodzi do głowy oprócz pieluch, chusteczek nawilżanych, olejku kokosowego (do smarowania pupy), wacików sterylnych i NaCl (przemywanie oczek i buzi), octanisept (?) do pępuszka (nie wiem czy brać) . Co jeszcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sprawdź, czy szpital podaje listę, co zabrać dla siebie i dziecka - czasem różne rzeczy zapewnią szpital i nic nie trzeba brać.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 19:24   #479
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Sprawdź, czy szpital podaje listę, co zabrać dla siebie i dziecka - czasem różne rzeczy zapewnią szpital i nic nie trzeba brać.
Właśnie napisali "kosmetyki do pielęgnacji"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-30, 19:14   #480
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Właśnie napisali "kosmetyki do pielęgnacji"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to nie pomogli 😅 u nas na liście jest podane "mydełko, chusteczki nawilżane, krem/oliwka" ale podobno nie kąpią dzieci na oddziale, więc przydają się tylko chusteczki i ewentualnie ten krem pod pieluszkę.

Byłam dziś na ostatniej wizycie u mojej pani doktor - nic nie zapowiada, żebym mogła zacząć rodzić, wszystko pozamykane, młoda też wysoko i absolutnie nie szykuje się do wychodzenia. Szacuje ją na 3700, brzuch ok 4 cm szerszy od głowy, więc zdecydowanie rekomenduje cięcie. Wszystko mi dokładnie wypisała do dokumentacji i jak mój szpital zacznie się upierać na indukcję, to mam wychodzić na żądanie i dać jej znać, ogarnie mi cięcie w swoim szpitalu.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-23 21:34:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.