Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77. - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-01-20, 09:44   #3271
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Portale to rozdmuchały. Ona raczej nie miała złej intencji publikując swojego insta. Chociaż uważam że zamiast mieć pretensje do kogokolwiek, zamiast ''iść pół godziny na nogach z dzieckiem'', mogła zadzwonić upewnić się czy jest możliwość wejścia z małym dzieckiem. To są zwierzęta, nie jakieś żywe pluszaki. Jak dla mnie wyszło podejście jestę mamę i mam dzieciątko i wszyscy mają uważać że jak jestę mamę to nikomu z tym dzieciątkiem nie przeszkadzam. Nie polecam mamom (a mamom bez bombelka?) bo nie wpadłam na to żeby najpierw sprawdzić miejsce.




Tak samo niedawno był artykuł o niedobrych złych 2 restauracjach na całe miasto co dzieci nie goszczą. Pan dziennikarz ze znajomym i jego córcią oczywiście tam poszli, sprawdzili, i biedna mała Tosia nie została ugoszczona. O jak jej na pewno bardzo było przykro, o jak rozumiała wszystko. Można było wziąć jedzenie na wynos, można było pójśc gdzieś indziej no ale nie, wiadomo, Tosia musiała zjeść własnie tam. Kij że dorośli chcą mieć trochę stref, z naciskiem na trochę stref, gdzie nie muszą dzielić przestrzeni z żywym srebrem. dziwię się że jeszcze nikt nie wpadł na to żeby hejtować Bałtyk że po plażach nie szusuje się na nartach z górki. Teren to teren, kcem jeździć, nie.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-01-20 o 09:45
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 09:46   #3272
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 09:51   #3273
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Szczerze? Ani mnie to ziębi, ani grzeje. Skoro kobieta chce postawić takie warunki, to ma do tego prawo - to jej nieruchomość. Znajdą się chętni lub nie. Rodzice z dziećmi mają inne opcje do wyboru. Tak samo właściciele zwierząt. Nie wiemy jakie ma doświadczenia ona lub jacyś ludzie z jej otoczenia, którzy coś komuś wynajmowali. Obecne przepisy niestety nadmiernie chronią oszustów, którzy latami potem zajmują czyjeś mieszkanie i nie płacą. A wyrzuć potem "samotną matkę z dziećkiem".
Zgadzam się w całej rozciągłości.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 09:56   #3274
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Hehe, dokładnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 10:02   #3275
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Co myślicie o artykule Krytyki Politycznej krytykującej dziennikarkę Ewę Wanat, która zaoferowała swoje warszawskie mieszkanie pod wynajem, skreślając z listy potencjalnych najemców osoby z dziećmi oraz właścicieli zwierząt?

Dziwi mnie taka krytyka, bo co kogo obchodzi na jakich zasadach ktoś wynajmuje swoje prywatne mieszkanie. Jak jest taki mądry zawsze może wynająć swoje. Mnie nie dziwą takie wymagania. Wystarczy wejść na grupę na fb 'czarna lista lokatorów'. Ludzie potrafią zrujnować czyjąś własność, nie płacić i jeszcze nie można go wywalić na zbity pysk, bo nie można zostawić dzieci bez dachu nad głową. No fajnie, ale to niech państwo im ten dach zapewni, a nie robi to rękami obywateli. Niestety, ale w Polsce jest chore prawo, które chroni nieuczciwych najemców. I to prawo należy krytykować, a nie ludzi, którzy boją się, że będą się miesiącami bujać po sądach, a potem robić remonty na własny koszt. Do tego będą stratni, bo tacy lokatorzy nie płacili.



[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89472283]Mnie ostatnio drażni słowo hejt. Cokolwiek nie po myśli? Hejt. Na grupach rękodzielniczych ktoś dodaje swoją pracę. Widać, że dopiero się uczy i do profesjonalizmu mu daleko. I byłoby ok, gdyby nie fakt, że ta osoba chce sprzedać. Komentarze " poćwicz i dopiero sprzedawaj, bo czegoś takiego nikt nie kupi". Odpowiedź autora pracy - hejt.[/QUOTE]


Mnie też drażni, bo ludzie go nadużywają nie znając jego znaczenia.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 10:05   #3276
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 10:11   #3277
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Co myślicie o artykule Krytyki Politycznej krytykującej dziennikarkę Ewę Wanat, która zaoferowała swoje warszawskie mieszkanie pod wynajem, skreślając z listy potencjalnych najemców osoby z dziećmi oraz właścicieli zwierząt?

Jej mieszkanie, jej prawo.
Wcale mnie to nie dziwi, trudno się pozbyć niepłacących lokatorów z dzieckiem.
Jakbym miała mieszkanie na wynajem, to też wolałabym go nie wynajmować najemcom z dziećmi.
Idealnie to byłaby chyba para gejów.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-20, 10:11   #3278
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Właśnie, blog.pl! Też miałam bloga, którego prowadziłam chyba z 7-8 lat miałam stałych czytelników oraz ulubione blogi. Czasem sobie z tymi ludźmi pisałam maile, ale spotkać się na żywo nie odważyłam się, ale ja taki cykor byłam. Potem miałam kolejnego, nieco tematycznego, ale umarł śmiercią naturalną.
Brakuje mi takiego anonimowego pisania, i czytania takich "prawdziwych" blogów, nie profesjonalnych i tematycznych(choć niektóre, np. książkowe, podróżnicze czy kulinarne bardzo lubię). Fajne czasy.
Tak, mialo sie stalych czytelnikow i komentowalo sobie nawzajem posty. Niektorzy ludzie naprawde ladnie pisali i o takich zyciowych sprawach. Teraz raczej wszystko jest mniej anonimowe, polaczone z social mediami i bardzo pod publike, mniej szczere.
Moglabym moze jeszcze prowadzic bloga, ale anonimowo i nie laczyc tego z milionem innych mediow.

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2023-01-20 o 10:13
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 10:15   #3279
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 10:18   #3280
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Jak dla mnie podawanie warunków w ogłoszeniu jest bardzo uczciwe. Owszem, komuś może się zrobić przykro ale osobiście wolałabym od razu wiedzieć że ktoś nie życzy sobie mojego kota w swoim mieszkaniu - przynajmniej nie będziemy sobie nawzajem marnować czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 10:36   #3281
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Patrząc na opis, nawet uwzględniając remont, narzuciła mieszkaniu formę i funkcję dość konkretnie. Nie ma drzwi, pokoje dzieli na salon z aneksem i sypialnie z gabinetem. Stół jakis ''zabytkowy'', to samo nie działający zegar. oszklone regały z Ikea to też raczej ładniejsze biblioteczki a nie najtanszy paździerz. Łóżko mozna zakładać że jak metalowe to metaloplastyka a nie prycza. Czyli nie są to rzeczy które łatwo by jej było wymienić w przypadku uszkodzeń. A wykonczenie może w ogóle nie uwzględniać montazu drzwi.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-20, 10:55   #3282
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Co myślicie o artykule Krytyki Politycznej krytykującej dziennikarkę Ewę Wanat, która zaoferowała swoje warszawskie mieszkanie pod wynajem, skreślając z listy potencjalnych najemców osoby z dziećmi oraz właścicieli zwierząt?

to sa bardzo popularne waruneki wynajmu- bez dzieci i bez zwierzat. Wlasciciel ma prawo postawic wymagania jakie chce i nikomu nic do tego.
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 11:09   #3283
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie nie dziwą takie wymagania. Wystarczy wejść na grupę na fb 'czarna lista lokatorów'.

Ludzie potrafią zrujnować czyjąś własność, nie płacić i jeszcze nie można go wywalić na zbity pysk, bo nie można zostawić dzieci bez dachu nad głową. No fajnie, ale to niech państwo im ten dach zapewni, a nie robi to rękami obywateli.

Niestety, ale w Polsce jest chore prawo, które chroni nieuczciwych najemców. I to prawo należy krytykować, a nie ludzi, którzy boją się, że będą się miesiącami bujać po sądach, a potem robić remonty na własny koszt. Do tego będą stratni, bo tacy lokatorzy nie płacili.
Państwo sprytnie przerzuca odpowiedzialność na obywateli, bo brakuje im pomysłu jak to samemu trzymać w ryzach za pomocą prawa.



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 11:10   #3284
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 11:14   #3285
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Portale to rozdmuchały. Ona raczej nie miała złej intencji publikując swojego insta. Chociaż uważam że zamiast mieć pretensje do kogokolwiek, zamiast ''iść pół godziny na nogach z dzieckiem'', mogła zadzwonić upewnić się czy jest możliwość wejścia z małym dzieckiem. To są zwierzęta, nie jakieś żywe pluszaki. Jak dla mnie wyszło podejście jestę mamę i mam dzieciątko i wszyscy mają uważać że jak jestę mamę to nikomu z tym dzieciątkiem nie przeszkadzam. Nie polecam mamom (a mamom bez bombelka?) bo nie wpadłam na to żeby najpierw sprawdzić miejsce.
To prawda, u tej celebrytki można akurat odnieść wrażenie, że gra dzieckiem. Raczej zdobędzie dzięki temu więcej fanów, a w szczególności fanek. Za to jakieś osoby lub miejsca będą mieć dzięki niej gorszą prasę

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 11:28   #3286
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Co do wynajmowania mieszkań oraz warunków to w momencie jak szukałam mieszkania dla mnie oraz eks to padały mniej więcej takie teksty "nooo, niby moglibyśmy wam wynająć, ale to mieszkanie raczej bardziej nadaje się dla pary". Jak pytałam co to ma do rzeczy to mało kto potrafił normalnie odpowiedzieć, więc przy następnych rozmowach już trochę inaczej prowadziłam dialog.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 11:39   #3287
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Co do wynajmowania mieszkań oraz warunków to w momencie jak szukałam mieszkania dla mnie oraz eks to padały mniej więcej takie teksty "nooo, niby moglibyśmy wam wynająć, ale to mieszkanie raczej bardziej nadaje się dla pary". Jak pytałam co to ma do rzeczy to mało kto potrafił normalnie odpowiedzieć, więc przy następnych rozmowach już trochę inaczej prowadziłam dialog.
Skojarzyło mi się w pierwszej chwili z jakimś podglądaczem .
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2023-01-20 o 11:40
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 11:46   #3288
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Co myślicie o artykule Krytyki Politycznej krytykującej dziennikarkę Ewę Wanat, która zaoferowała swoje warszawskie mieszkanie pod wynajem, skreślając z listy potencjalnych najemców osoby z dziećmi oraz właścicieli zwierząt?



Myślę że powinni się najpierw zastanowić z czego to wynika. Zwierzęta potrafią nieźle zdemontować mieszkanie. Znów w Polsce mamy takie świetne prawo że jak masz dzieci to w sumie nie musisz płacić Ja osobiście wolałbym chyba już wynajac ludziom że zwierzętami.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 11:48   #3289
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Nie trzeba mieć złych intencji, by wypowiadać się w krzywdzący sposób i żeby było to krzywdzące i by ktoś zwrócił na to uwagę. Cos albo takie jest, albo nie jest. żyjemy w 2023 i takie rzucanie stereotypami z przeszłości, jest po prostu nieakceptowalne dla coraz większej ilości osób. Jest to zauważane, piętnowane, bo jest to zwyczajnie złe i nie w porządku.
Intencje w takim razie pozostają dla mnie w sferze domysłów, jeśli ktoś jest pośrednio nieprzyjemny, sam z siebie, dlaczego? Skoro nie ma niby złych intencji (to tylko domysły swoją drogą) to znaczy, że jest okej? Ktoś powie, że „Murzyni to jedzą tylko kurczaki smażone” jest okej, No bo w jego mniemaniu tak jest? Litości, nie jesteśmy dziećmi, mamy mega pole do poszerzania wiedzy, świadomości, dorosła osoba powinna zdawać sobie sprawę z pewnych spraw, nie powinno być zaś potraktowane milczeniem jeśli daje wyraz temu, ze sobie nie zdaje.

Co do sytuacji na forum, to wybacz, ale nie masz jak wiedzieć, czy ktoś ma złe intencje czy nie - to Twój subiektywny odbiór, który nie będzie wyznacznikiem dla reszty, bo w sumie dlaczego miałby być.
Użytkownicy reagują gdy widza cos nie w porządku - i nie, nie kiedy ktoś napisze o swoim życiu, wypowie się na temat związku, opisze swój, podzieli się jakaś historią nie wiem, dajmy na to z czasów szkolnych - tylko wtedy, kiedy jakaś granica jest naprężana. Naprawdę nie znajduję powodu, bym ja czy Ty, czy ktoś inny, miał bądź musiał to ignorować. I nie, nie jest to napiętnowanie tej osoby, tylko niezgoda na jakiś zakurzony standard myślenia, wyrządzający w różnych skalach - krzywdę innym. W mojej opinii to dobra postawa i cieszę się, że naprawdę coraz więcej ludzi to widzi, świat idzie właśnie w takim kierunku jeśli chodzi o poruszane kwestie.

A już usprawiedliwianie czegoś takiego jakimiś swoimi osobistymi złymi doświadczeniami - nie rozumiem. Są rzeczy, na które po prostu usprawiedliwienia nie ma, jeżeli zaś jakieś prywatne problemy wpływają na nas az tak, to nie należy przekładać ich na innych i spróbować cos z tym zrobić.

Może ojciec, bijący dzieciaka, tez nie ma złych intencji - on po prostu robi to, bo chce by wyszedł na ludzi - rozwijając - by sobie poradził, by się nauczył, by wychować go dobrze. Serio przykłady można dosłownie mnożyć z taka narracją.

Dodatkowo, nie mówię w ogóle o nikim z forum, ale jeżeli uchodzisz w towarzystwie za osobę załóżmy napastliwą, niemiłą, wampira energetycznego - to chyba najgorsze co możesz zrobić będzie mówienie - ej no juz tak mam, jak nie rozumiecie to trudno.

Tak samo będzie z każdą wypowiedzią, napisaną w tonie pogardy, ośmieszania, poczucia wyższości. No może tak masz, może nie umiesz inaczej, ale tak właśnie piszesz wiec nie wymagaj by inni to zaakceptowali i udawali, że to normalne.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Świetny post, dzięki za niego

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89472283]Mnie ostatnio drażni słowo hejt. Cokolwiek nie po myśli? Hejt. Na grupach rękodzielniczych ktoś dodaje swoją pracę. Widać, że dopiero się uczy i do profesjonalizmu mu daleko. I byłoby ok, gdyby nie fakt, że ta osoba chce sprzedać. Komentarze " poćwicz i dopiero sprzedawaj, bo czegoś takiego nikt nie kupi". Odpowiedź autora pracy - hejt.[/QUOTE]

Śledzę od dawna różne amatorskie twórczości muzyczne na yt i ten trend jest bardzo widoczny. Niektórzy twórcy akceptują tylko komplementy i nawet jakaś ogólna uwaga typu "moim zdaniem popracuj nad tym i nad tym, bo to i to", od razu jest okrzyknięta hejtem. Ludzie serio zapominają, że krytyka nie musi być podszyta nienawiścią, a nawet może być pomocna i konstruktywna...


Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jak dla mnie podawanie warunków w ogłoszeniu jest bardzo uczciwe. Owszem, komuś może się zrobić przykro ale osobiście wolałabym od razu wiedzieć że ktoś nie życzy sobie mojego kota w swoim mieszkaniu - przynajmniej nie będziemy sobie nawzajem marnować czasu.
Też tak to widzę. Tylko jeszcze jak by pisali co rozumieją przez zwierzę... Bo ja przez kilkanaście lat wynajmowania zawsze mam jakiegoś zwierzaka w klatce lub terrarium i zawsze muszę o to dopytywać. A reakcje są kompletnie różne: od "a co to za różnica, terrarium to jak mebel", od "zwierzę to zwierzę, czytać ogłoszeń pani nie umie?". Raz dzień przed podpisaniem umowy gość mi się rozmyślił, bo przedyskutował sprawę z żoną i doszedł do wniosku, że chomik też może zniszczyć mieszkanie
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-20, 11:49   #3290
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 11:58   #3291
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Skojarzyło mi się w pierwszej chwili z jakimś podglądaczem .
Hahaha to na to nawet nie wpadłam! Jak juz ktoś się zapierał, że to koniecznie MUSI być para to padały słowa, że zależy im na długim wynajmie i traktowali parę jako osoby, które nigdy się nie pokłócą i będą ze sobą na wieki wieków, więc nie grozi im nagle wypowiedzenie...
Laief jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 12:02   #3292
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-01-20 o 12:14
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 12:07   #3293
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Myślę że powinni się najpierw zastanowić z czego to wynika. Zwierzęta potrafią nieźle zdemontować mieszkanie. Znów w Polsce mamy takie świetne prawo że jak masz dzieci to w sumie nie musisz płacić Ja osobiście wolałbym chyba już wynajac ludziom że zwierzętami.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Jak to nie musisz płacić?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 12:18   #3294
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Jak to nie musisz płacić?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Normalnie. Osobę/rodzinę z dzieckiem bardzo ciężko eksmitować. Trzeba zdaje się zapewnić lokal zastępczy. Nawet jak nie płaci. Więc w sumie nie musi bo jak przestanie to co zrobisz?


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 12:19   #3295
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Państwo sprytnie przerzuca odpowiedzialność na obywateli, bo brakuje im pomysłu jak to samemu trzymać w ryzach za pomocą prawa.



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Ale tu nie trzeba żadnego wielkiego pomysłu. Dla mnie sprawa jest prosta. Lokator nie płaci 2 miesiące to dostaje wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym. Jak się nie wyprowadzi sam, to eksmisja, tylko też w trybie natychmiastowym. To, że ktoś nie płaci jest naprawdę bardzo łatwo udowodnić. To już powinien być jego problem gdzie będzie mieszkać. Poza tym jakby było wiadome, że eksmisja jest natychmiastowa, to nikt by nie kombinował, bo i po co jak i tak nic nie ugra.


Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Myślę że powinni się najpierw zastanowić z czego to wynika. Zwierzęta potrafią nieźle zdemontować mieszkanie. Znów w Polsce mamy takie świetne prawo że jak masz dzieci to w sumie nie musisz płacić Ja osobiście wolałbym chyba już wynajac ludziom że zwierzętami.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

To prawda. Jak ktoś się zwierzakiem nie zajmuje i ma go gdzieś to pies zaszcza i zniszczy całe mieszkanie.


Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Dokładnie. Można tego nie pisać, ale przecież potem i tak ktoś sobie wybierze parę bez dzieci i zwierzaka, tylko na głos tego nie powiem.Szkoda czasu na takie rzeczy wg mnie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀

Edytowane przez meliandra
Czas edycji: 2023-01-20 o 12:29
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 12:21   #3296
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Duuużo czasu spędziłam na pokojach na tlenie
Na takim czacie lokalnym poznałam męża

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 12:26   #3297
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Jej mieszkanie, jej prawo.
Wcale mnie to nie dziwi, trudno się pozbyć niepłacących lokatorów z dzieckiem.
Jakbym miała mieszkanie na wynajem, to też wolałabym go nie wynajmować najemcom z dziećmi.
Idealnie to byłaby chyba para gejów.
Ale wiecie, że nieuczciwy może być gej, para z dzieckiem i samotna kobieta? Posiadanie dziecka nie jest równoznaczne z zasyfionym mieszkaniem.
Dla mnie skierowanie; każdy, byleby nie dzieci jest dyskryminacją.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Normalnie. Osobę/rodzinę z dzieckiem bardzo ciężko eksmitować. Trzeba zdaje się zapewnić lokal zastępczy. Nawet jak nie płaci. Więc w sumie nie musi bo jak przestanie to co zrobisz?


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Każdego jest ciężko eksmitować. W przypadku najmu ogajonego nie ma obowiązku lokalu zastępczego.

Edytowane przez 26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Czas edycji: 2023-01-20 o 12:27
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 12:28   #3298
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 12:29   #3299
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tego nie napisałam.

Dla mnie to dyskryminacja. Czy właściciel może dyskryminować x grupę? Może. Czy to słabe? DLA MNIE tak. I jak wyżej pisałam - tu problemem jest polskie prawo.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-20, 12:30   #3300
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 77.

[1=bceb01c221ea3319abad6ab 25f068feed7228d52_657f8c4 7e3c47;89472477]Świetny post, dzięki za niego



Śledzę od dawna różne amatorskie twórczości muzyczne na yt i ten trend jest bardzo widoczny. Niektórzy twórcy akceptują tylko komplementy i nawet jakaś ogólna uwaga typu "moim zdaniem popracuj nad tym i nad tym, bo to i to", od razu jest okrzyknięta hejtem. Ludzie serio zapominają, że krytyka nie musi być podszyta nienawiścią, a nawet może być pomocna i konstruktywna...




Też tak to widzę. Tylko jeszcze jak by pisali co rozumieją przez zwierzę... Bo ja przez kilkanaście lat wynajmowania zawsze mam jakiegoś zwierzaka w klatce lub terrarium i zawsze muszę o to dopytywać. A reakcje są kompletnie różne: od "a co to za różnica, terrarium to jak mebel", od "zwierzę to zwierzę, czytać ogłoszeń pani nie umie?". Raz dzień przed podpisaniem umowy gość mi się rozmyślił, bo przedyskutował sprawę z żoną i doszedł do wniosku, że chomik też może zniszczyć mieszkanie [/QUOTE]Z doświadczenia z własnym chomikiem wiem że też potrafi zniszczyć mieszkanie, ale to można wyraźnie napisać w ogłoszeniu - żadnych zwierząt chodzących po mieszkaniu. Wtedy wiadomo że chomik którego się wypuszcza z klatki odpada, ale już formikarium spokojnie można sobie na szafce postawić - i problem z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-03 21:34:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.