Finanse w związku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-25, 17:00   #1
marek3322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 5

Finanse w związku


Witam jestem z dziewczyną w związku od 2 miesięcy nie mieszkamy razem spotykamy sie na weekedny ja przyjeżdżam do niej w piątek wracam w poniedziałek wcześnie rano potem ona do mnie przyjeżdża na weekend ona chce mnie zostawiać ponieważ twierdzi że nie zachowuje sie jak mężczyzna bo nie płace jak jestem u niej za zakupy które robi do siebie do domu w której są rzeczy na obiad który jem u niej w niedzile mówi że przeze mnie ma większe opłaty bo sie myje zużywam prąd musi kupić coś na obiad jak ja jestem u niej ogólnie to wypomina mi wszystko co robie lub jem jak jestem u niej mówi że mam płacić za zakupy i może nie byłoby w tym nic złego ale kiedy ona jest u mnie ostatnio była 5 dni to zapewniam jej wszystko sam robie obiad kupuje jej różne rzeczy które lubi kupuje jej piwka i takie tam nawet przez myśl mi nie przeszło żeby jej powiedzieć że ma mi sie do czegoś dokładać za wyjścia do kina do restauracji czy do kfc też ja płace często ją woże na zakupy na solarium i też nawet złotówki nie chce. I chciałbym sie zapytać czy to ze mną jest coś nie tak że uważam że w związku trzeba sie dzielić wydatkami i raz ona wyda na mnie raz ja na nią i jest dobrze czy może faktycznie żeby być prawdziwym facetem powinienem robić jej zakupy? co o tym sądzicie?
marek3322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-25, 22:16   #2
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Finanse w związku

Cytat:
Napisane przez marek3322 Pokaż wiadomość
Witam jestem z dziewczyną w związku od 2 miesięcy nie mieszkamy razem spotykamy sie na weekedny ja przyjeżdżam do niej w piątek wracam w poniedziałek wcześnie rano potem ona do mnie przyjeżdża na weekend ona chce mnie zostawiać ponieważ twierdzi że nie zachowuje sie jak mężczyzna bo nie płace jak jestem u niej za zakupy które robi do siebie do domu w której są rzeczy na obiad który jem u niej w niedzile mówi że przeze mnie ma większe opłaty bo sie myje zużywam prąd musi kupić coś na obiad jak ja jestem u niej ogólnie to wypomina mi wszystko co robie lub jem jak jestem u niej mówi że mam płacić za zakupy i może nie byłoby w tym nic złego ale kiedy ona jest u mnie ostatnio była 5 dni to zapewniam jej wszystko sam robie obiad kupuje jej różne rzeczy które lubi kupuje jej piwka i takie tam nawet przez myśl mi nie przeszło żeby jej powiedzieć że ma mi sie do czegoś dokładać za wyjścia do kina do restauracji czy do kfc też ja płace często ją woże na zakupy na solarium i też nawet złotówki nie chce. I chciałbym sie zapytać czy to ze mną jest coś nie tak że uważam że w związku trzeba sie dzielić wydatkami i raz ona wyda na mnie raz ja na nią i jest dobrze czy może faktycznie żeby być prawdziwym facetem powinienem robić jej zakupy? co o tym sądzicie?
Myślę, że 2 miesiące to mało jak na jakiekolwiek dramaty. Daj jej wolność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-25, 22:33   #3
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Finanse w związku

Cytat:
Napisane przez marek3322 Pokaż wiadomość
Witam jestem z dziewczyną w związku od 2 miesięcy nie mieszkamy razem spotykamy sie na weekedny ja przyjeżdżam do niej w piątek wracam w poniedziałek wcześnie rano potem ona do mnie przyjeżdża na weekend ona chce mnie zostawiać ponieważ twierdzi że nie zachowuje sie jak mężczyzna bo nie płace jak jestem u niej za zakupy które robi do siebie do domu w której są rzeczy na obiad który jem u niej w niedzile mówi że przeze mnie ma większe opłaty bo sie myje zużywam prąd musi kupić coś na obiad jak ja jestem u niej ogólnie to wypomina mi wszystko co robie lub jem jak jestem u niej mówi że mam płacić za zakupy i może nie byłoby w tym nic złego ale kiedy ona jest u mnie ostatnio była 5 dni to zapewniam jej wszystko sam robie obiad kupuje jej różne rzeczy które lubi kupuje jej piwka i takie tam nawet przez myśl mi nie przeszło żeby jej powiedzieć że ma mi sie do czegoś dokładać za wyjścia do kina do restauracji czy do kfc też ja płace często ją woże na zakupy na solarium i też nawet złotówki nie chce. I chciałbym sie zapytać czy to ze mną jest coś nie tak że uważam że w związku trzeba sie dzielić wydatkami i raz ona wyda na mnie raz ja na nią i jest dobrze czy może faktycznie żeby być prawdziwym facetem powinienem robić jej zakupy? co o tym sądzicie?
Dobrze myślisz. Dziewczyna do odstrzału. Niech szuka innego jelenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-25, 22:55   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 118
Dot.: Finanse w związku

Myślę, że temat trollowy :/
A co do problemu, to dobry moment na zmianę dziewczyny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 06:01   #5
CostaDeLaLuz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 87
Dot.: Finanse w związku

Dlaczego nie umowicie się na płacenie 50/50?
CostaDeLaLuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 06:58   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Finanse w związku

Cytat:
Napisane przez CostaDeLaLuz Pokaż wiadomość
Dlaczego nie umowicie się na płacenie 50/50?

Bo ona by chciała by on płacił za nią, tylko tak postrzegac go będzie jako prawdziwego mężczyznę.
Ma prawo do takich wymagań wobec drugiej osoby, Ty nie musisz ich jednak spełniać. Tu pojawia się ten zgrzyt, który nie wróży przyszłości.

Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 08:15   #7
marek3322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 5
Dot.: Finanse w związku

Bo ona chce żeby to ja płacił w innym przypadku nie jestem dla niej facetem
marek3322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-26, 08:18   #8
road_rage
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1 118
Dot.: Finanse w związku

To już pytanie do ciebie czy odpowiada ci pasożyt i seksistowska buceria. Ja bym nie mogła poważnie spojrzeć na osobę, która serio wierzy w "prawdziwych" mężczyzn i kobiety.
road_rage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 08:52   #9
marek3322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 5
Dot.: Finanse w związku

No napisałem jej że ja i tak ponosze więcej kosztów ale nie patrze na to i nie wyliczam ile wydałem i no nie podoba mi sie jej podejście czuje sie jakby chciała mieć bankomat a nie partnera

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Ona uważa że ona mnie utrzymuje bo robi obiady i wgl jem u niej na weekend ale potem jak ona jest u mnie to sytuacja sie odwraca za paliwo też ja płace za wyjścia np do kina też ja więc nie wiem skąd sie bierze takie podejście może z pazerności na pieniądze ciężko mi powiedzieć
marek3322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 08:53   #10
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Finanse w związku

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Myślę, że temat trollowy :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziwnym trafem któreś nowe konto, które się kręcić w okół pasożytowania okropnych bab na facetach.

Ale serio - jak po 2 miesiącach są zgrzyty, to strach pomyśleć co będzie później, jeśli to uciągną.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 08:54   #11
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Finanse w związku

Może finanse to tylko przykrywką, a rzuca Cię, bo nie umiesz w interpunkcję?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-26, 09:11   #12
marek3322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 5
Dot.: Finanse w związku

tak pewnie dlatego bo nie używam przecinków haha
marek3322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 09:19   #13
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Finanse w związku

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 09:27   #14
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 508
Dot.: Finanse w związku

Zakładając, że to nie troll:


Jeśli w tak krótkim związku macie takie rozbieżności w poglądach, rozstańcie się. Lepiej teraz, niż później.


Swoją drogą, okropne podejście ma ta dziewczyna. Facet nic nie "powinien", tylko dlatego, ze jest facetem. Tak samo, jak kobieta nie powinna wchodzić w żadną rolę z racji swojej płci.

Okropna, roszczeniowa księżniczka. Niech szuka innego frajera.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 19:15   #15
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Finanse w związku

Okropna dziewczyna.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 20:55   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Finanse w związku

A ona sama mieszka ?
Bo jak z rodzicami i to oni placa, to widza tylko swoje wyzsze koszty i wypominaja to corce, a ona dalej Tobie. Faktyczni sponsorzy Twojego pobytu u niej, nie korzystaja pozniej z kina z Toba czy z Twojej benzyny.

Ja w kazdym razie bym radzila nie jezdzic do niej. Niech ona przyjezdza do Ciebie, albo spotykajcie sie na miescie. No chyba ze ona faktycznie chce odejsc i tylko szuka pretekstu. Wtedy zadne nowe ustalenia nie pomoga.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-27, 07:59   #17
marek3322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 5
Dot.: Finanse w związku

sama mieszka
marek3322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-27, 09:28   #18
Basia303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 137
Dot.: Finanse w związku

Ja się zastanawiam ile zarabia ta dziewczyna i czy macie podobny standard życia?

Bo jednak przez weekend musi zapewnić Ci wyżywienie i inne udogodnienia a to kosztuje , jeśli ona dobrze sobie radzi finansowo to faktycznie nie powinna mieć z tym problemu, jednak nie wiadomo jak jest w tym przypadku. ..

To że Ty masz możliwość i zasoby aby przez 5 dni zapewnić drugiej osobie wszystko co niezbędne to jeszcze nie znaczy że ona ma tak samo. Ja np na pewno nie byłaby wstanie utrzymywać swojego faceta przez tydzień czasu gdy jest u mnie w gościach ,bo to bardzo uszczupliło by mój budżet.

Edytowane przez Basia303030
Czas edycji: 2023-01-27 o 09:32
Basia303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-27, 11:15   #19
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Finanse w związku

Cytat:
Napisane przez Basia303030 Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam ile zarabia ta dziewczyna i czy macie podobny standard życia?

Bo jednak przez weekend musi zapewnić Ci wyżywienie i inne udogodnienia a to kosztuje , jeśli ona dobrze sobie radzi finansowo to faktycznie nie powinna mieć z tym problemu, jednak nie wiadomo jak jest w tym przypadku. ..

To że Ty masz możliwość i zasoby aby przez 5 dni zapewnić drugiej osobie wszystko co niezbędne to jeszcze nie znaczy że ona ma tak samo. Ja np na pewno nie byłaby wstanie utrzymywać swojego faceta przez tydzień czasu gdy jest u mnie w gościach ,bo to bardzo uszczupliło by mój budżet.
No ale ona to sobie odbije w nast. tygodniu kiedy to on ja utrzymuje, wiec jej koszta teoretycznie wychodza na 0. Plus oszczedza sobie na dojazdach
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-27, 12:15   #20
Basia303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 137
Dot.: Finanse w związku

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;89480378]No ale ona to sobie odbije w nast. tygodniu kiedy to on ja utrzymuje, wiec jej koszta teoretycznie wychodza na 0. Plus oszczedza sobie na dojazdach[/QUOTE]

To czy wychodzi na zero zależy od tego jakimi zasobami dysponuje dziewczyna. Ona może przebywać u niego tydzień czasu a facet tego zbyt mocno nie odczuje z racji zarobków ,z kolei w drugą stronę gdy on przyjeżdża do niej to na musi dać z Siebie więcej zważywszy na mniejsze możliwość finansowe i dlatego też może czuć że na tym stratna. Tak dywaguje.

Aczkolwiek jeśli Autor chce się rozliczać po równo to nie ma tutaj dyskusji ,bo ma do tego prawo.
Basia303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-27, 20:15   #21
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Finanse w związku

Cytat:
Napisane przez Basia303030 Pokaż wiadomość
To czy wychodzi na zero zależy od tego jakimi zasobami dysponuje dziewczyna. Ona może przebywać u niego tydzień czasu a facet tego zbyt mocno nie odczuje z racji zarobków ,z kolei w drugą stronę gdy on przyjeżdża do niej to na musi dać z Siebie więcej zważywszy na mniejsze możliwość finansowe i dlatego też może czuć że na tym stratna. Tak dywaguje.

Aczkolwiek jeśli Autor chce się rozliczać po równo to nie ma tutaj dyskusji ,bo ma do tego prawo.
No ale co za różnica czy on odczuje, czy nie, skoro chodzi o to, że ona nie ponosi w danym tygodniu kosztów za samą siebie.

Wychodzi na 0, a nawet lepiej, skoro on stawia rzeczy ekstra.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-29, 15:34   #22
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Finanse w związku

Myślę, że laska szuka sponsora, a nie faceta-partnera. Co tu jest do komentowania?
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-30, 19:01   #23
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 519
Dot.: Finanse w związku

Serio nikt tego jeszcze nie zgłosił?
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 09:55   #24
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 369
Dot.: Finanse w związku

Cytat:
Napisane przez marek3322 Pokaż wiadomość
Witam jestem z dziewczyną w związku od 2 miesięcy nie mieszkamy razem spotykamy sie na weekedny ja przyjeżdżam do niej w piątek wracam w poniedziałek wcześnie rano potem ona do mnie przyjeżdża na weekend ona chce mnie zostawiać ponieważ twierdzi że nie zachowuje sie jak mężczyzna bo nie płace jak jestem u niej za zakupy które robi do siebie do domu w której są rzeczy na obiad który jem u niej w niedzile mówi że przeze mnie ma większe opłaty bo sie myje zużywam prąd musi kupić coś na obiad jak ja jestem u niej ogólnie to wypomina mi wszystko co robie lub jem jak jestem u niej mówi że mam płacić za zakupy i może nie byłoby w tym nic złego ale kiedy ona jest u mnie ostatnio była 5 dni to zapewniam jej wszystko sam robie obiad kupuje jej różne rzeczy które lubi kupuje jej piwka i takie tam nawet przez myśl mi nie przeszło żeby jej powiedzieć że ma mi sie do czegoś dokładać za wyjścia do kina do restauracji czy do kfc też ja płace często ją woże na zakupy na solarium i też nawet złotówki nie chce. I chciałbym sie zapytać czy to ze mną jest coś nie tak że uważam że w związku trzeba sie dzielić wydatkami i raz ona wyda na mnie raz ja na nią i jest dobrze czy może faktycznie żeby być prawdziwym facetem powinienem robić jej zakupy? co o tym sądzicie?
Ja uwazam, ze jezeli od poczatku jest taka kalkulacja i wyliczanie, to nie wrozy niczego dobrego dla takiego zwiazku i ja bym dala sobie spokoj. Z reguly ludzie na tym etapie jeszcze maja ptorzebe starania sie i naturalnie chca cos od siebie dac, jezeli tego nie ma, to moim zdaniem kiepsko rokuje na przyszlosc.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-03 10:55:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.