Niedziela bez zakupów - cz. 3 - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-26, 12:41   #3811
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:22
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 12:47   #3812
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Na pewno tak. Nigdy w Wigilię nie można było chyba jak żyje pracować dłużej niż do 14. Co jest chyba oczywiste pracownicy też mają rodziny chcą coś czasem przygotować ten dzień zazwyczaj spędza się z rodziną to nielogiczne byłoby ze jedni siedzą już przy stole z rodziną a inni nie mogą bo dalej pracują. Zwłaszcza że jednak większość osób wtedy widzi sie z rodziną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 12:47   #3813
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
dokładnie. skoro już mamy prawie wszystkie niedziele bez handlu tylko i wyłącznie z troski o życie rodzinne kasjerów, no to ta jedna dodatkowa niedziela, wypadająca akurat w wigilię, już by chyba nikomu wielkiej różnicy nie zrobiła.
No to jest strasznie głupie.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 12:47   #3814
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:22
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 12:53   #3815
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Na pewno tak. Nigdy w Wigilię nie można było chyba jak żyje pracować dłużej niż do 14. Co jest chyba oczywiste pracownicy też mają rodziny chcą coś czasem przygotować ten dzień zazwyczaj spędza się z rodziną to nielogiczne byłoby ze jedni siedzą już przy stole z rodziną a inni nie mogą bo dalej pracują. Zwłaszcza że jednak większość osób wtedy widzi sie z rodziną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo osób tego dnia nie siedzi przy wigilijnym stole z rodziną. Krzywda im się jakoś nie dzieje, ale jak zwykle tylko kasjerzy czy sprzedawcy mają najgorzej

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 12:54   #3816
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 274
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

A ja wolę tak jak jest bo dla mnie wigilia i tak jest nieoficjalnym dniem świątecznym. Nie sądzę by ktoś na serio w wigilię tak samo jak w wielkanocną sobotę przykładał się super poważnie do pracy. Głownie dlatego że w samą wigilię wiekszości ludzi nie chce się latać za innymi sprawami jak tymi typowo związanymi ze świętami (zakupy gotowanie itp.) Dzięki temu z 1 dnia robią się 2. Pracownicy sklepów mają najgorzej bo te tłumy obsługiwać muszą, ale mi się też wydaje że jako społeczeństwo staramy się największe zakupy itp. odbębnić wcześniej. Taka pani domu jak wychodzi z pracy w wigilię nawet o tej 13 to i tak już chyba woli już skupić się na gotowaniu niż jeszcze latać po zakupach. Jeszcze w korkach.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-04-26 o 12:56
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 12:57   #3817
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No dla mnie Wigilia pracująca może jeszcze najgorsza nie była bo jednak ja w handlu z butami wtedy pracowałam i maksymalnie wtedy byłam 4 i pół godziny bo od 9. Ludzi mało w sklepach więcej w spożywczych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-26, 12:59   #3818
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Na pewno tak. Nigdy w Wigilię nie można było chyba jak żyje pracować dłużej niż do 14. Co jest chyba oczywiste pracownicy też mają rodziny chcą coś czasem przygotować ten dzień zazwyczaj spędza się z rodziną to nielogiczne byłoby ze jedni siedzą już przy stole z rodziną a inni nie mogą bo dalej pracują. Zwłaszcza że jednak większość osób wtedy widzi sie z rodziną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ciekawe, że ta nielogiczność nie dotyczy np pracowników stacji benzynowych czy gastronomi tam to logiczne, że jedni pracują, gdy pracownicy sklepów siedzą już z rodziną
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 13:03   #3819
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 274
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
No to by było lepsze. Też tak uważam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

No ja współczuję każdemu oczywiście. Miałam wujka z ochrony i czasem wypadła Wigilia pracująca lub Boze Narodzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

No dla mnie Wigilia pracująca może jeszcze najgorsza nie była bo jednak ja w handlu z butami wtedy pracowałam i maksymalnie wtedy byłam 4 i pół godziny bo od 9. Ludzi mało w sklepach więcej w spożywczych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi by się nie chciało chodzić za butami akurat w wigilię. Szczególnie że ludzie wiedzą, że 27 zaczynają się wyprze.
Jakbym miała gotować kolację dla rodziny też by mi się nie chciało dopiero łazić za produktami. Z tłumem zapominalskich.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
ciekawe, że ta nielogiczność nie dotyczy np pracowników stacji benzynowych czy gastronomi tam to logiczne, że jedni pracują, gdy pracownicy sklepów siedzą już z rodziną
to ciekawe, nie słyszałam żeby w wigilie w porze kolacji knajpy miały największy ruch.

https://www.kawiarniany.pl/2021/12/1...ne-24-grudnia/
Cytat:
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: czy w Wigilie restauracje są otwarte. Na prowincji w małych miasteczkach restauracje mogą być zamknięte przez cały dzień 24 grudnia albo czynne jedynie przez kilka godzin. W większych miastach i w turystycznych lokalizacjach takich jak Zakopane czy Kraków. W takich miejscach możemy pokusić się również o poszukanie restauracji czynnych w Wigilię popołudniu, ale takich jest naprawdę niewiele.


Restauracji czynnych wieczorem w Wigilie możemy szukać w hotelach w turystycznych lokalizacjach, a także w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław oraz w tradycyjnych kurortach jak Zakopane czy Karpacz, jednak warto pamiętać że takich restauracji nie będzie wiele, a jeśli uda się je znaleźć to może się okazać, że kolejka chętnych będzie naprawdę duża.
Jeśli szukacie restauracji otwartej w Wigilię to najlepiej wcześniej zadzwonić i upewnić się czy upatrzony lokal będzie czynny 24 grudnia, a jeśli tak to w jakich godzinach.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 13:04   #3820
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Dużo osób tego dnia nie siedzi przy wigilijnym stole z rodziną. Krzywda im się jakoś nie dzieje, ale jak zwykle tylko kasjerzy czy sprzedawcy mają najgorzej

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
?? Przecież co roku w wiekszosci są kłótnie kto ma być w wigilię w pracy.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 13:10   #3821
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
ciekawe, że ta nielogiczność nie dotyczy np pracowników stacji benzynowych czy gastronomi tam to logiczne, że jedni pracują, gdy pracownicy sklepów siedzą już z rodziną
Nie. Także dotyczy i mi tez ich szkoda. Chociaż bez pewnych rzeczy da się obyć. Bez paliwa jak ktoś jedzie np gdzieś daleko już nie. Bez spożywki bo się kupi wcześniej już tak. No ale i tak w Wigilię jest otwarte więc można rano po coś skoczyć wiec nie widzę problemu?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Mi by się nie chciało chodzić za butami akurat w wigilię. Szczególnie że ludzie wiedzą, że 27 zaczynają się wyprze.
Jakbym miała gotować kolację dla rodziny też by mi się nie chciało dopiero łazić za produktami. Z tłumem zapominalskich.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------


to ciekawe, nie słyszałam żeby w wigilie w porze kolacji knajpy miały największy ruch.

https://www.kawiarniany.pl/2021/12/1...ne-24-grudnia/
No mnie tez by się nie chciało. Raz w Wigilię byłam w galerii jako klient ale to wyjątek. Zazwyczaj mieliśmy może z 2-3 paragony w Wigilię ale raz się zdarzyło tez zaskoczenie że przez te jedynie 3 i pół godziny otwarcia uhandlowalam chyba ponad tysiąc czy niewiele mniej niż tysiac co jest naprawe3 dużo na buty w Wigilię na tak kroyki czas otwarcia.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-26, 13:14   #3822
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
?? Przecież co roku w wiekszosci są kłótnie kto ma być w wigilię w pracy.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Sa takie zawody gdzie musi być np kilka osób.
U mni akurat w obecnej pracy jak i poprzedniej było dzielone sprawiedliwie.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 13:20   #3823
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Nie. Także dotyczy i mi tez ich szkoda. Chociaż bez pewnych rzeczy da się obyć. Bez paliwa jak ktoś jedzie np gdzieś daleko już nie. Bez spożywki bo się kupi wcześniej już tak. No ale i tak w Wigilię jest otwarte więc można rano po coś skoczyć wiec nie widzę problemu?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

No mnie tez by się nie chciało. Raz w Wigilię byłam w galerii jako klient ale to wyjątek. Zazwyczaj mieliśmy może z 2-3 paragony w Wigilię ale raz się zdarzyło tez zaskoczenie że przez te jedynie 3 i pół godziny otwarcia uhandlowalam chyba ponad tysiąc czy niewiele mniej niż tysiac co jest naprawe3 dużo na buty w Wigilię na tak kroyki czas otwarcia.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
przecież można zatankować wcześniej. albo sobie kupić na zapas paliwa do kanistra i dolać w trasie. dokładnie tak samo jak można sobie wcześniej zrobić zapas spożywki. ja tu żadnej różnicy nie widzę.
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 13:26   #3824
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 274
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
przecież można zatankować wcześniej. albo sobie kupić na zapas paliwa do kanistra i dolać w trasie. dokładnie tak samo jak można sobie wcześniej zrobić zapas spożywki. ja tu żadnej różnicy nie widzę.
Jest to do zrobienia chociaż uważam że w kraju potrzebne są takie awaryjne węzły gdzie właśnie w środku nocy wyskoczysz po różne rzeczy. Tak działają nocne sklepy.

Widzę różnicę między próbami totalnego zamrożenia państwa a wymuszaniem na jednej grupie ludzi żeby pracowali w czasie kiedy większość społeczeństwa może zbijać bąki. Bo może. I żadne gadki o freelancerach mnie tu nie ruszają bo zaraz się okaże że w weekend każdy jest zarobiony bo plewi własny ogród lub sprząta sobie mieszkanie. Tak samo jak zaraz się okaże że Polacy nie mają urlopów bo wiadomo że urlop to najlepszy czas na remont.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 13:30   #3825
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
przecież można zatankować wcześniej. albo sobie kupić na zapas paliwa do kanistra i dolać w trasie. dokładnie tak samo jak można sobie wcześniej zrobić zapas spożywki. ja tu żadnej różnicy nie widzę.
Można. Tylko wiadomo pewnie mało kto tak robi. Jednak tak dałoby się.
Gorzej jak wiesz coś się wydarzy i jednak musisz jechać gdzieś dalej np szpital i paliwa Ci jednak nie starczy.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 13:42   #3826
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 422
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Jest to do zrobienia chociaż uważam że w kraju potrzebne są takie awaryjne węzły gdzie właśnie w środku nocy wyskoczysz po różne rzeczy. Tak działają nocne sklepy.

Widzę różnicę między próbami totalnego zamrożenia państwa a wymuszaniem na jednej grupie ludzi żeby pracowali w czasie kiedy większość społeczeństwa może zbijać bąki. Bo może. I żadne gadki o freelancerach mnie tu nie ruszają bo zaraz się okaże że w weekend każdy jest zarobiony bo plewi własny ogród lub sprząta sobie mieszkanie. Tak samo jak zaraz się okaże że Polacy nie mają urlopów bo wiadomo że urlop to najlepszy czas na remont.
Hmm no dobrze, co w takim razie z ludźmi pracującymi w szeroko ujętej rozrywce - Ty zbijasz bąki, a kino otwarte, puby otwarte, knajpy otwarte, muzea otwarte, parki rozrywki otwarte, lodziarnie, stragany, wyciągi górskie i wiele wiele innych.
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 17:13   #3827
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
ciekawe, że ta nielogiczność nie dotyczy np pracowników stacji benzynowych czy gastronomi tam to logiczne, że jedni pracują, gdy pracownicy sklepów siedzą już z rodziną
Dokładnie.
Moim zdaniem sklepy powinny być czynne w niedzielę a pracownicy powinni mieć ustawowo 2-3 weekendów wolne plus dodatek pieniężny za pracę w weekend, miałoby to więcej sensu.
Jest masa zawodów które w weekend pracują.

Najbardziej nienawidzę hipokryzji - jest pewna marudzaca wizazanka której facet pracuje w handlu - ona jest oczywiście za wolnymi niedzielami co nie przeszkadza jej chodzić w niedzielę do kawiarni czy sklepów które są czynne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 17:43   #3828
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Moim zdaniem sklepy powinny być czynne w niedzielę a pracownicy powinni mieć ustawowo 2-3 weekendów wolne plus dodatek pieniężny za pracę w weekend, miałoby to więcej sensu.
Jest masa zawodów które w weekend pracują.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to też ma sens. Nie chciałabym pracować w weekend za taką samą stawkę jak na tygodniu. To wiele osób odstrasza od zawodów, gdzie pracujące weekendy są normą. W pewnych okresach życia taki sposób pracy może mocno ograniczać relacje rodzinno-towarzyskie, zwłaszcza jak człowiek się obraca w kręgach pracujących pon-pt. Dlaczego miałoby się akceptować taki duży minus i nie mieć żadnej gratyfikacji z tego powodu?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 17:59   #3829
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie to też ma sens. Nie chciałabym pracować w weekend za taką samą stawkę jak na tygodniu. To wiele osób odstrasza od zawodów, gdzie pracujące weekendy są normą. W pewnych okresach życia taki sposób pracy może mocno ograniczać relacje rodzinno-towarzyskie, zwłaszcza jak człowiek się obraca w kręgach pracujących pon-pt. Dlaczego miałoby się akceptować taki duży minus i nie mieć żadnej gratyfikacji z tego powodu?
wydaje mi się, że to by się przyjęło lepiej niż wolna niedziela
wbrew pozorom dużo ludzi chce pracować w weekendy, zwłaszcza jeśli się to wiąże z jakimś bonusem

ja pracowałam w sklepie na studiach i obstawiałam wszystkie weekendy (każdy jeden weekend), bo tylko tak mogłam połączyć to ze studiami i zarabiać tyle żeby się samej utrzymać.

i w pewnym momencie zrobił się trochę kwas, bo inni pracownicy (dorosłe kobiety, mające dzieci) miały problem, że one też chcą pracować w weekendy gdy jest największy utarg. mieliśmy premię zależną od utargu i dzienny utarg dzielony był na osoby na zmianie. nie były to jakieś straszne kwoty, tak średnio 200-300 zł wpadało co miesiąc. ja dostawałam ok 100 zł wiecej za wszystkie weekendy.

nie mieliśmy braku chętnych na pracę w weekendy, bo jak nie trochę wyższa premia, to dodatkowo niektórym tak pasował grafik pod dzieci. o studentach to już nie wspomnę.
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-26, 18:23   #3830
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
nie mieliśmy braku chętnych na pracę w weekendy, bo jak nie trochę wyższa premia, to dodatkowo niektórym tak pasował grafik pod dzieci. o studentach to już nie wspomnę.
U mnie też nie ma z tym jakichś problemów, bo niedziela jest płatna o 25% lepiej, sobota od południa 20%. Co prawda wynika to z układów zbiorowych pracy a nie bezpośrednio z kodeksu pracy, który takich bonusów nie narzuca, ale wydaje mi się to logiczne i wielu pracodawcom też.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 18:39   #3831
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 146
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;89565767]
A ja uważam, że akurat ten jeden raz mogłyby odpocząć [/QUOTE]

Zgadzam się w 100%.

W ogóle zamknęłabym wszystkie sklepy/restauracje/miejsca pracy w Wigilie i do widzenia.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie to też ma sens. Nie chciałabym pracować w weekend za taką samą stawkę jak na tygodniu. To wiele osób odstrasza od zawodów, gdzie pracujące weekendy są normą. W pewnych okresach życia taki sposób pracy może mocno ograniczać relacje rodzinno-towarzyskie, zwłaszcza jak człowiek się obraca w kręgach pracujących pon-pt. Dlaczego miałoby się akceptować taki duży minus i nie mieć żadnej gratyfikacji z tego powodu?
Dlatego, że w Polsce i tak mamy galopującą inflację.

Jeszcze tego brakowało, żeby masło było po 7zł za kostkę 150g, bo praca w sobotę i niedzielę jest dodatkowo płatna. Przecież CEO Biedronki nie da im tej premii z własnego konta, tylko podniesie ceny.

Ewentualnie obniży stawkę w tygodniu, żeby w weekend było lepiej płatne. (W sensie po prostu następnym razem nie da podwyżki i się samo obniży przez niepodnoszenie.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 21:52   #3832
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 274
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie to też ma sens. Nie chciałabym pracować w weekend za taką samą stawkę jak na tygodniu. To wiele osób odstrasza od zawodów, gdzie pracujące weekendy są normą. W pewnych okresach życia taki sposób pracy może mocno ograniczać relacje rodzinno-towarzyskie, zwłaszcza jak człowiek się obraca w kręgach pracujących pon-pt. Dlaczego miałoby się akceptować taki duży minus i nie mieć żadnej gratyfikacji z tego powodu?
no jak najbardziej ale dopóki deprecjonuje się niedziele że dzien jak każdy inny nikt ci nie da wyższej stawki bo z jakiej racji. żeby niedziela stanowiła wyższą wartość w stosunku do reszty tyg trzeba to uargumentować, właśnie tym, że to niedziela; so.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 22:09   #3833
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Niedziela bez zakupów - cz. 3

Rejczel, a nie pomyślałaś o tym żeby zmienić branże, albo iść do sklepu otwartego pn-pt 8-16?
Nie rozumiem tego narzekania w kilku wątkach jaki to pracownik handlu uciśniony.
Już prawie nie ma niedziel handlowych to jaki problem? A nawet jak są to ja np z nich nie korzystam, bo nie chce mi się sprawdzać czy dany sklep jest otwarty i czy akurat ta niedziela pozwala na zrobienie zakupów.
Jak dla mnie obędzie się bez Twojego poświęcenia tej „wyzyskującej” pracy w niedzielę.
Tylko już bądź sprawiedliwa i nie korzystaj z niedzielnych usług jak transport i restauracje. Możesz iść na spacer i ugotować sobie w domu.
Jaki następny będzie problem? Że już nie ma tylu miejsc pracy w handlu, bo sklepy skróciły godziny pracy i kasy samoobsługowe przeszły rewolucję, że na sklep wystarczy jedna zwykła kasjerka i jedna do pomocy przy samoobsługowych? Albo w ogóle jakaś inna forma kasowania towaru?

Limonka słusznie zauważyła koszt zawsze zostanie przerzucony na klienta, bądź inaczej ograny względem pracownika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez 8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Czas edycji: 2023-04-26 o 22:10
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 22:18   #3834
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Moim zdaniem sklepy powinny być czynne w niedzielę a pracownicy powinni mieć ustawowo 2-3 weekendów wolne plus dodatek pieniężny za pracę w weekend, miałoby to więcej sensu.
Jest masa zawodów które w weekend pracują.

Najbardziej nienawidzę hipokryzji - jest pewna marudzaca wizazanka której facet pracuje w handlu - ona jest oczywiście za wolnymi niedzielami co nie przeszkadza jej chodzić w niedzielę do kawiarni czy sklepów które są czynne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak też tak uważam i właśnie te zmiany w prawie i dodatki za pracę w weekendy i to że ustawowo połowa z nich byłaby wolna dla każdego myślę że byłoby najlepsze.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że to by się przyjęło lepiej niż wolna niedziela

wbrew pozorom dużo ludzi chce pracować w weekendy, zwłaszcza jeśli się to wiąże z jakimś bonusem



ja pracowałam w sklepie na studiach i obstawiałam wszystkie weekendy (każdy jeden weekend), bo tylko tak mogłam połączyć to ze studiami i zarabiać tyle żeby się samej utrzymać.



i w pewnym momencie zrobił się trochę kwas, bo inni pracownicy (dorosłe kobiety, mające dzieci) miały problem, że one też chcą pracować w weekendy gdy jest największy utarg. mieliśmy premię zależną od utargu i dzienny utarg dzielony był na osoby na zmianie. nie były to jakieś straszne kwoty, tak średnio 200-300 zł wpadało co miesiąc. ja dostawałam ok 100 zł wiecej za wszystkie weekendy.



nie mieliśmy braku chętnych na pracę w weekendy, bo jak nie trochę wyższa premia, to dodatkowo niektórym tak pasował grafik pod dzieci. o studentach to już nie wspomnę.
U nas tak mniej pasowało studentkom bo jednak one miały rodziny gdzieś dalej i wolały tak pół na pol wlasnie pracować w weekendy by jechać do domu rodzinnego czy też nie skłaniało ich to by przyjść do pracy więcej by więcej zarobić. Same mówiły że czas dla siebie też chcą mieć nawet jak trochę mniej zarobią. Tyle że udawało im się tak pogodzić że studiami dziennymi że zazwyczaj te 80-120 godzin chociaż miały choć na pewno to było męczące.

Jak swieta były to też zazwyczaj więcej wolnego chciały bo dalej miały dom rodzinny i ja to rozumiem choć nie da się tak zawsze. Pamiętam jednak że zaszła raz pomyłka i ja miałam wpisane wolne 31 października. Zazwyczaj to któraś z nich miała wolne. To ucieszyłam się i uznałam że będę mogła z chlopakiem spokojnie na jego groby pojechac a są trochę dalej. Potem jednak jedna z dziewczyn oowiedziala że to była pomyłka bo zapomniała kierowniczce powiedzieć że chciałaby wtedy wolne bo dłużej by u rodziny pobyla. Ja wtedy jednak się nie zgodziłam. W 99 % się zamieniałam przez co nie miałam prawie czasu dla siebie. W końcu powiedziałam dość. W końcu też już sobie zaplanowałam. Mogłam jechać teoretycznie z chkipakiem na jego cmentarz w nocy bo nawet i wtedy otwarty i chłopakowi by to nie przeszkadzało bo potem wolne lub nie jechać z nim ale jednak jaki to komfort.... Już kiedyś tak późno jechaliśmy i tak nie chciałam. Jednak lepiej trochę wcześniej. No a następnego dnia moje cmentarze. Na szczęście koleżanka zrozumiała. Każdy czasem po prostu potrzebuje wolnego.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 23:01   #3835
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 470
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Jezu, jak ja się cieszę z tej niedzieli handlowej... Wreszcie będę mogła w spokoju dotrzeć do sklepu... Z nieba mi spadła dosłownie
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-27, 12:29   #3836
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Ja bym chętnie skorzystała z tej handlowej niedzieli,ale niestety będę w pracy
Więc muszę zakupy zrobić w piątek lub sobotę.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 08:10   #3837
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_64582d7 210082;89566566]Jezu, jak ja się cieszę z tej niedzieli handlowej... Wreszcie będę mogła w spokoju dotrzeć do sklepu... Z nieba mi spadła dosłownie [/QUOTE]Ja tak samo. Będę szaleć na spożywce

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 18:28   #3838
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja bym chętnie skorzystała z tej handlowej niedzieli,ale niestety będę w pracy
Więc muszę zakupy zrobić w piątek lub sobotę.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Ja też. W wigilię też najpewniej będę pracować. Jakieś zawrotne 4 godziny, bo od 10 :P
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 20:22   #3839
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 146
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja bym chętnie skorzystała z tej handlowej niedzieli,ale niestety będę w pracy
Więc muszę zakupy zrobić w piątek lub sobotę.

Ja co niedzielę jestem w pracy. (Ktoś musi zrobić pewne rzeczy w firmie, a mi nie przeszkadza. Czasem słabo, bo po wolnym też to obowiązuje, czyli 1 stycznia, albo w poniedziałek wielkanocny, więc sobie nie pojadę na przykład na imprezę do znajomych za miasto i nie pokacuję dzień po sylwestrze, ale no takie życie, samo się nie zrobi.)


Ale zawsze się staram znaleźć ze dwie godzinki na wypad do sklepu. Nawet jeśli potem muszę siedzieć te dwie godziny dłużej. Mam szczęście, że w sumie sobie mogę wejść w środku dnia.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 21:34   #3840
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 274
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Chyba raczej będzie, to wątek dla tęskniących za handlem w niedzielę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bez obaw.
Nie ma sensu wkoło wałkować tego samego, poza tym da dyskusja już tu/tam była.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Plus do urzędu raczej nie chodzi się parę razy w tygodniu.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Może nie chodzisz codziennie do urzędu ale robią to codziennie tysiące różnych ludzi. I w sklepach zakupy robisz od ręki a ustawowe terminy odpowiedzi wynoszą np. miesiąc lub dwa.
https://www.prawo.pl/samorzad/termin...ksu,77366.html
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 12:07:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.