Październikowe mamusie 2023 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-02, 17:48   #181
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Już po wizycie, ale nadal nie znam płci, nie chciało nic pokazać
Wszystko jest w porządku, więc najważniejsze
Połówkowe w luxmedzie mam za 1.5 tygodnia, wtedy też umówię się prywatnie jeszcze. A Wy już macie terminy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-03, 15:21   #182
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Jeszcze nie mam terminu polowkowych, teraz jestem 15+2, będę umawiala w poniedziałek, akurat będę wtedy na wizycie w związku z amnio. Te połówkowe robię na nfz, ale chyba umowie się jeszcze gdzieś prywatnie. Może któraś z Was jest z Warszawy lub okolic i może coś polecić? Mam też pakiet medicover ale nie mam pojęcia jak tam to wygląda, czy nie jest robione na szybko...

Magda Ty idziesz prywatnie i do luxmed, robiłaś w luxmed może prenatalne? Możesz coś napisać czy są dokładnie? Czemu idziesz też prywatnie?
Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-03, 17:11   #183
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja mam połówkowe 24 maja, w poprzedniej ciąży robiłam w Medicoverze u doktora Sołowieja, byłam zadowolona ☺ ale teraz robię w IMiD, a jeśli w Warszawie prywatnie to polecam doktora Roszkowskiego, przyjmuje w Fertinie na ul. Dzikiej, koszt połówkowego to chyba tam teraz około 550 zł, ale nie orientowałam się dokładnie teraz bo robię na NFZ. Jest specyficzny, ale jest specjalistą w swojej dziedzinie i ma ogromne doświadczenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-03, 17:39   #184
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Jeszcze nie mam terminu polowkowych, teraz jestem 15+2, będę umawiala w poniedziałek, akurat będę wtedy na wizycie w związku z amnio. Te połówkowe robię na nfz, ale chyba umowie się jeszcze gdzieś prywatnie. Może któraś z Was jest z Warszawy lub okolic i może coś polecić? Mam też pakiet medicover ale nie mam pojęcia jak tam to wygląda, czy nie jest robione na szybko...

Magda Ty idziesz prywatnie i do luxmed, robiłaś w luxmed może prenatalne? Możesz coś napisać czy są dokładnie? Czemu idziesz też prywatnie?
Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
W luxmedzie ogólnie prowadzę ciążę, prenatalne robiłam prywatnie, ale u tego samego lekarza co mam w luxmedzie.
On przyjmuje prywatnie, ma odpowiednie certyfikaty, ale obecnie nie pracuje w żadnym szpitalu.
Nie wiem właśnie jak w luxmedzie będą te badania przeprowadzone, czy nie będzie za mało dokładnie, chociaż lekarz ten sam. Uzgodniłam z nim wczoraj, że wtedy ustali kiedy najlepiej zrobić u niego te badania.
Jak już nie płacę za normalne wizyty to chcę takie ważniejsze badania robić prywatnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-04, 13:14   #185
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Magda, dzięki. Ja umówiłam połówkowe na 2 czerwca na nfz a pójdę gdzieś prywatnie jeszcze. Z nfz mam za darmo z racji wieku. Medicover chyba odpuszczę z polowkowymi, znajdę może jakaś polecana klinikę i tam się umówię.


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-04, 14:03   #186
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja niestety prywatnie musze robić prenatalne. Na wiek się jeszcze w tym roku nie łapię.
Połówkowe mam za ponad 2 tygodnie.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-04, 15:44   #187
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Jeszcze nie mam terminu polowkowych, teraz jestem 15+2, będę umawiala w poniedziałek, akurat będę wtedy na wizycie w związku z amnio. Te połówkowe robię na nfz, ale chyba umowie się jeszcze gdzieś prywatnie. Może któraś z Was jest z Warszawy lub okolic i może coś polecić? Mam też pakiet medicover ale nie mam pojęcia jak tam to wygląda, czy nie jest robione na szybko...

Magda Ty idziesz prywatnie i do luxmed, robiłaś w luxmed może prenatalne? Możesz coś napisać czy są dokładnie? Czemu idziesz też prywatnie?
Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
Hej wetnę się w wątek, ale również polecam doktora Sołowieja w szpitalu Medicover w Warszawie Byłam na 1 prenatalnych i szczegółowo omawiał wszystko więc na połówkowe też chcę do niego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-04, 15:46   #188
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Hej wetnę się w wątek, ale również polecam doktora Sołowieja w szpitalu Medicover w Warszawie Byłam na 1 prenatalnych i szczegółowo omawiał wszystko więc na połówkowe też chcę do niego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, dziękuję bardzo! Zapisuje sobie, może się umowię do niego skoro taki dokładny

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 09:19   #189
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Hej wszystkim, wpadłam się podzielić dobrą wiadomością, wynik amniopunkcji prawidłowy, mamy zdrową dziewczynkę
A co tam u Was po weekendzie majowym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 13:34   #190
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Iskierka wspaniale!! Cudowna wiadomosc
Ja zlapalam angine, wlasnie siedze u lekarza, ktory przepisal mi antybiotyk... Niby wszystko dozwolone, ale i tak sie martwie zeby nie mialo wplywu na maluszka...
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 17:01   #191
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ale super! 🥳

Ja jestem właśnie na konferencji z pracy, miłe rozpoczęcie tygodnia

Widzę po sobie, że zrobiłam się bardziej niezdarna - albo się potknę albo upuszczę, zapominam nieraz słów.. Też tak macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-08, 17:30   #192
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Buli Twoje zdrowie jest również ważne, a czasami w ciąży lepiej przyjąć mocniejsze leki, niż się męczyć z dolegliwościami, które mogłyby zaszkodzić maleństwu jeszcze bardziej. Sama brałam antybiotyk w poprzedniej ciąży. Kciuki za szybki powrót do zdrowia
Magda o tak coś w tym jest, u mnie ciążowy kalafior już się uaktywnił ale po porodzie wszystko wróci do normy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 22:28   #193
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Cytat:
Napisane przez iskierka95 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim, wpadłam się podzielić dobrą wiadomością, wynik amniopunkcji prawidłowy, mamy zdrową dziewczynkę
A co tam u Was po weekendzie majowym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!

Ja dziś miałam amniopunkcje, więcej strachu niż to warto teraz trochę odpoczywam, wyniki mają być za 3 tygodnie.


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 06:44   #194
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Trzymam kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 09:07   #195
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Cytat:
Napisane przez iskierka95 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim, wpadłam się podzielić dobrą wiadomością, wynik amniopunkcji prawidłowy, mamy zdrową dziewczynkę
A co tam u Was po weekendzie majowym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!
Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Iskierka wspaniale!! Cudowna wiadomosc
Ja zlapalam angine, wlasnie siedze u lekarza, ktory przepisal mi antybiotyk... Niby wszystko dozwolone, ale i tak sie martwie zeby nie mialo wplywu na maluszka...
Dużo zdrówka życzę!
Cytat:
Napisane przez Magda923 Pokaż wiadomość
Ale super!

Ja jestem właśnie na konferencji z pracy, miłe rozpoczęcie tygodnia

Widzę po sobie, że zrobiłam się bardziej niezdarna - albo się potknę albo upuszczę, zapominam nieraz słów.. Też tak macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O z tym zapominaniem słów to ja już od początku ciąży tak mam, ale teraz coraz gorzej :p
Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Gratulacje!

Ja dziś miałam amniopunkcje, więcej strachu niż to warto teraz trochę odpoczywam, wyniki mają być za 3 tygodnie.


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
Super, że jestes już po i dobrze się czujesz, odpoczywaj

Ja dzisiaj miałam ciężka noc, plecy mnie bolały i nie mogłam normalnie spać. W ogóle to sobie uświadomiłam że od kilku miesięcy nie przespałam całej nocy ciągiem.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 09:23   #196
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja padłam wieczorem chyba z tego stresu i spałam aż do 9 rano. Zdjęłam plaster pp amnio, malutki ślad jest, dziś już nawet nie czuć gdzie było wkłucie, ale do końca tyg mam zamiar nie przemęczać się.
Na wadze dalej beż zmian, brzuch ledwo widoczny, ciekawe kiedy zacznę tyć? Wy już coś macie na wadze?
Czekam też na jakieś ruchy dzieciaka, ale jeszcze cisza jest :

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 10:04   #197
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

U mnie na wadze 1kg na plusie na szczęście tylko, ale co z tego jak brzuch jak w 30tc z poprzednią córką 🤦🏽☠♀️ mnie od jakiegoś czasu smyra już delikatnie, więc czekam aż się rozkręci, nie wspominam ciężko ruchów z poprzedniej ciąży, nie dostałam w żadnego kopa w żebra i nie znam tego uczucia a podobno jest bolesne ale Zosia przez całą ciążę się nie obróciła główką w dół, zobaczymy jak będzie teraz, bo chciałabym spróbować porodu sn 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-11, 14:24   #198
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Umówiłam dziś prenatalne polowkowe u profesora co robil mi amnio, podobno wybitny specjalista w tym zakresie, jakoś się do niego wepchnąłam. Dziś po wizycie dostałam żelazo, okazało się, że dzieciak zaczął mnie podgryzać jak to Pani Doktor powiedziała w przyszłym tyg idę na usg 3d prywatnie, chce ocenić anatomię...
Poza tym dalej l4, dostałam do wyboru szpital albo l4, cisnienie 157 na 80 , tragedia, w domu trochę lepiej, ale powyżej 140...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-15, 07:51   #199
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Luffka musisz duzo wypoczywac z tym cisnieniem! Trzymam kciuki zeby sie uspokoilo! Ja kiedys przez jakis czas mialam problem z cisnieniem a najbardziej stresowaly mnie pomiary i wychodzily mi jakies kosmiczne wyniki co mnie jeszcze bardziej nakrecalo. Stres jest najgorszy! Trzymaj sie! Kiedy badanie?
Iskierka w ktorym jestes tyg? Z tym brzuchem to u mnie tez jest szok, jest juz taki jak z synem w 7 miesiacu, a ja jeszcze 5 nie zaczelam . W 9 to chyba eksploduje albo beda mnie wozic wozeczkiem...nie wyobrazam sobie ale nie czuje jeszcze ruchow. Jestem na antybiotyku i chcialabym juz cos poczuc zeby sie troche uspokoic ze wszystko ok, do kolejnej wizytu jeszcze ponad 2 tygodnie...
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-15, 08:31   #200
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja jestem w 19, słodyczy nie jem wcale, wcale mnie nawet nie ciągnie, ogólnie średni apetyt, nie mam nawet jakichś specjalnych zachcianek, w odróżnieniu do poprzedniej ciąży, tłumaczę sobie że ten brzuch to po prostu 'zasługa' tego, że to kolejna ciąża 🤷🏽☠♀️ ja już czuję ruchy, codziennie, ale większość wieczorami, w ciągu dnia sporadycznie, tak to mała daje popisy jak matka chce iść spać a jak coś mnie niepokoi czy dla świętego spokoju chce sprawdzić, to używam detektora tętna płodu od 11tc. U mnie teraz połówkowe 24 maja. A dziś zostawiam starszaka z dziadkiem i idę do fryzjera, pojutrze na paznokcie a w sobotę idziemy na wesele, więc jakoś to zleci do następnej wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-15, 09:34   #201
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Mam umówione połówkowe równo na 20 tc, na 5 czerwca, to chyba nie będzie za wcześnie? Mam taką nadzieję, udało mi się dostać do dobrego specjalisty a tylko był ten termin dostępny. Na jaki termin Wy macie połówkowe???

Już tydzień od ambio, jeszcze 2 i powinny być wyniki... ruchów dalej nie czuję niestety.
Muszę dziś wepchnąć się do lekarza, okazało się, że źle mi wypisał l4 w ubiegły czwartek i muszę to pilnie skorygować...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-15, 10:39   #202
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Myślę, że to nie za wcześnie, niektórzy robią też i wcześniej, ewentualnie jeśli dziecko jest małe żeby wszystko dobrze sprawdzić, to powtarzają za tydzień lub dwa ja będę równo 19+6, ale i tak też lekarz chciał żebym przyszła mniej więcej, jest świetnym specjalistą, więc ufam że wie co robi a bardzo zależy nam na prawidłowej ocenie serduszka ze względu na ogromną wadę serca synka z pierwszej ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-16, 06:26   #203
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja na prenatalnych będę w 20+3, ale to też ze względu na to że udało mi się dostać do dobrego specjalisty, tak to poszłabym pewnie ok tydzień wcześniej. Myślę że nie będzie za wcześniej w Twoim przypadku, teoretycznie można robić od 18 tygodnia.
Miałam taką samą rozkmine z I prenatalnymi bo miałam je w 11+6 i też się bałam że będzie za wcześniej, a jednak nie było

Co do ruchów, też ich nie czułam, albo nie wiedziałam że to to i były one zbyt subtelne. Praktycznie równo z rozpoczęciem 20 tygodnia pojawiły się wyraźne ruchy, że teraz wiem że to na pewno one.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-17, 18:52   #204
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja na połówkowych będę 20+5, miałam już te na luxmed i tak jak myślałam trwało to jakieś 10 minut. Ogólnie wszystko ok, ale lekarz stwierdził, że te kolejne faktycznie się przydadzą, bo nie można było wszystkiego dokładnie określić. To było 18+6, ale też dziecko jest w 33 centylu, może to miało wpływ.
Oczywiście nóżki zaciśnięte, więc nadal czekam na info o płci

Dzisiaj poczułam pierwsze ruchy, tak mi się wydaje, że to one
I kupiliśmy Chicco Baby Hug, jako łóżeczko na parter. Była okazja na olx, więc pierwszy poważny zakup za nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-18, 17:20   #205
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja byłam dziś 17+2 na usg 3d, chciałam posprawdzać pod katem trisomii 18 bo ciągle czekam na wyniki amniopunkcji. W tym tygodniu wady już powinny być widoczne, na szczęście na ten moment wszystko jest ok! Mała waży 186 gram, ewidentnie bezwstydna dziewucha, na dzień dobry pokazala co ma między nogami kolejne badania dopiero 5 czerwca, to będzie połówkowe już.
Ruchów dalej nie czuję, mimo, że wywijała nogami i rękami na usg... łożysko tłumi wszytko skutecznie.
Ile ważą i mierzą Wasze dzieci?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 11:56   #206
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Cytat:
Napisane przez Magda923 Pokaż wiadomość
Ja na połówkowych będę 20+5, miałam już te na luxmed i tak jak myślałam trwało to jakieś 10 minut. Ogólnie wszystko ok, ale lekarz stwierdził, że te kolejne faktycznie się przydadzą, bo nie można było wszystkiego dokładnie określić. To było 18+6, ale też dziecko jest w 33 centylu, może to miało wpływ.
Oczywiście nóżki zaciśnięte, więc nadal czekam na info o płci

Dzisiaj poczułam pierwsze ruchy, tak mi się wydaje, że to one
I kupiliśmy Chicco Baby Hug, jako łóżeczko na parter. Była okazja na olx, więc pierwszy poważny zakup za nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie, że będziesz miała dwa badania, częściej zobaczysz Maleństwo

Podoba mi się babyhug ale u mnie w mieszkaniu jest to bez sensu niestety, bo za mały metraż
Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Ja byłam dziś 17+2 na usg 3d, chciałam posprawdzać pod katem trisomii 18 bo ciągle czekam na wyniki amniopunkcji. W tym tygodniu wady już powinny być widoczne, na szczęście na ten moment wszystko jest ok! Mała waży 186 gram, ewidentnie bezwstydna dziewucha, na dzień dobry pokazala co ma między nogami kolejne badania dopiero 5 czerwca, to będzie połówkowe już.
Ruchów dalej nie czuję, mimo, że wywijała nogami i rękami na usg... łożysko tłumi wszytko skutecznie.
Ile ważą i mierzą Wasze dzieci?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
Jak na USG jest ok, to na pewno amnio też tylko to potwierdzi

Ja co do wagi dziecka i jego wymiarów na razie nic nie wiem, ale za dwa dni Ja zobaczę wydaje mi się że pewnie waży że 300 g, bo i ja przybieram na wadze

Od ok tygodnia czuje ruchy i to już coraz bardziej i w różnych miejscach. Na początku tylko w jednym, a teraz już w różnych, dlatego myślę że Mala szybko rośnie i nabiera coraz więcej siły, tak z nawet łożysko na przedniej ścianie już nie tłumi jej ruchów



Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY


Edytowane przez white_bear
Czas edycji: 2023-05-21 o 12:00
white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 06:23   #207
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Hej dziewczyny, ja nie mam pojecia o wadze maluszka bo juz prawie miesiac nie mialam badania kolejne dopiero za ponad tydzien... Ale wydaje mi sie ze kilka razy poczulam juz ruchy �� takie delikatne pukanie jakby palcem po brzuchu. Ale tylko jak sie poloze na plecach i naprawde zrelaksuje, podczas codziennego kolowrotka nie byloby szans czegokolwiek poczuc. Luffka z pierwszym dzieckiem zawsze pozniej! Z synem poczulam jakos w 20tc, a teraz w 18tc.
Ale wysyp dziewczynek bedzie! Super dziewczyny ze wasze badania ok

Edytowane przez buli_szufla
Czas edycji: 2023-05-22 o 06:26
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 21:25   #208
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja dalej czekam na ruchy, brzuch już widać, nawet rano, wcześniej tylko wieczorami... już 2 tyg od amnio minęło, czekam z utęsknieniem na wynik. 5 czerwca połówkowe, teraz mam holtera, potem echo serca i doppler tetnic, niestety nadciśnienie daje znać o sobie. Oby jak najdłużej wytrwać bez szpitala!
Jak się czujecie? Ja dalej bezobjawowo, wiadomo, brzuch wiekszy to ciężko się wstaje czy schyla a tak to wszytko ok. Tylko to cisnienie i moje serce, co zaczyna gorzej pracować...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 18:18   #209
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

U mnie już po polowkowych, dziecko waży ponad 330 g, więc dobrze obstawiałam wagę

Brzuch już mam spory, szczególnie jak założę coś obcisłego to go widać. W sumie na samym początku czerwca zaczynam 6 miesiąc, więc to chyba już normalne że widać

A co do samopoczucia, to bardzo różnie. Jeden dzień rewelacja, drugi masakra.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-24, 09:25   #210
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja też się witam po połówkowych, Zuzia waży około 350g, doktor nie widział na razie niczego niepokojącego, ale ze względu na obciążony wywiad dostałam skierowanie na echo serca płodu
Niestety złapało mnie przeziębienie, więc jestem trochę osłabiona, ale poza tym czuję się dobrze, a na plusie 1kg ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-15 18:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.