Utrata pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-29, 15:49   #1
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436

Utrata pracy


Piszę do Was bo potrzebuję wsparcia.
Tak się złożyło że zostałam dotknięta zwolnieniami, co jest skutkiem kryzysu w jednej z najbardziej dotkniętych nim branż, z którą jestem niejako powiązana. Sytuacja w mojej firmie od jakiegoś czasu była słaba, ale zarabiałam tam bardzo dobre pieniądze i czekałam, zamiast podjąć jakąś akcję i zmienić pracę na podobną jak jeszcze była możliwość.

Moja umowa trwa do końca maja. Od czasu wręczenia mi wypowiedzenia wysłałam chyba z 80 cv i miałam tylko 4 rozmowy, z których nic nie wyszło.

Jest to pierwsza taka sytuacja w moim życiu. Zawsze myślałam że mając już kilkuletnie doświadczenie, nie muszę się martwić bo praca będzie jak nie tu to tam.
Nawet będąc na początku swojej drogi zawodowej (niektórzy być może pamiętają mnie z narzekania na wątku o szukaniu pracy )
mam wrażenie że nie było tak słabo jak jest teraz.

Już pogodziłam się z tym, że będę pracować za mniejsze pieniądze, do czasu aż się rynek nie unormuje, choć coraz wyższa inflacja wcale nie pociesza, ale chciałabym już po prostu robić cokolwiek związanego z moją branżą żeby nie mieć przerwy w cv i zarabiać tyle, żeby mieć na bieżące potrzeby, bez szaleństw i odkładania.

Przez ostatni czas pracowałam w znanej firmie, gdzie szybko awansowałam na pozycję ekspercką. Myślę że przez to odrzucają mnie z ofert na niższe pozycje, których zdecydowanie jest najwięcej na rynku.

Od jakiegoś tygodnia czuję się okropnie z tym wszystkim. Zamiast się cieszyć, że mam trochę czasu dla siebie, cały dzień właściwie się stresuję i nie spędzam go wcale produktywnie. Już zaczynam mieć czarne myśli, że nigdy nic nie znajdę albo czeka mnie pójście do pracy, do której nigdy nie chciałabym pójść (jak np. produkcja).

Najgorsze jest to, że moje bazowe wykształcenie to bardzo rzadka filologia i pracy po tym właściwie nie ma, więc nie mam "alternatywnych" kwalifikacji.
Czuję się jakbym zawiodła samą siebie.

Czy któraś z Was miała taki problem kiedyś?
Jak odpędzać od siebie czarne myśli?
W perspektywie mam wyjazd na wakacje w czerwcu i boje się, że zamiast się nim cieszyć, będę wstawać z bólem brzucha jak co dzień.

Plus, czy macie jakieś pomysły jak wrócić do branży w czasie kryzysu? Myślałam o dzwonieniu osobiście do różnych firm, które podają swój numer w zakładce kariera, ale nie wiem czy nie będzie to oznaka desperacji.

Dziękuję każdemu kto dobrnął do końca i za każdą radę
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 17:23   #2
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Utrata pracy

Będzie oznaką desperacji. Teraz już tak nikt nie robi, tylko jeszcze bardziej się sfrustrujesz. Szukaj na Linkedin, Facebooku, przez znajomych. Trudno doradzić coś konkretnego skoro nie napisałaś, co to dokładnie była za branża. Ale teraz idą wakacje, wydaje mi się, że po filologii mogłabyś się załapać w jakimś biurze podróży przy prowadzeniu wyjazdów i pewnie byłoby to ciekawsze niż praca na produkcji. Co do CV zawsze możesz też spróbować trochę bardziej uogólnić cv czy zaniżyć trochę pozycję, zamiast na przykład pisać, że byłaś starszą księgową czy team liderem to wpisać po prostu "księgowa" czy "specjalistka do spraw xx". Ale trudno powiedzieć czy to przez to zaprosili cię na tak mało rozmów Może ogólnie to CV wymaga jakiejś sporej poprawy, bo to rzeczywiście dziwne, że miałaś tylko cztery zaproszenia na rozmowy. Poszukaj może jeszcze innych szablonów w internecie, dodaj swoje zdjęcie, żeby się bardziej wyróżnić, poproś znajomych o rekomendacje na LinkedIn.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 18:40   #3
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Piszę do Was bo potrzebuję wsparcia.
Tak się złożyło że zostałam dotknięta zwolnieniami, co jest skutkiem kryzysu w jednej z najbardziej dotkniętych nim branż, z którą jestem niejako powiązana. Sytuacja w mojej firmie od jakiegoś czasu była słaba, ale zarabiałam tam bardzo dobre pieniądze i czekałam, zamiast podjąć jakąś akcję i zmienić pracę na podobną jak jeszcze była możliwość.

Moja umowa trwa do końca maja. Od czasu wręczenia mi wypowiedzenia wysłałam chyba z 80 cv i miałam tylko 4 rozmowy, z których nic nie wyszło.

Jest to pierwsza taka sytuacja w moim życiu. Zawsze myślałam że mając już kilkuletnie doświadczenie, nie muszę się martwić bo praca będzie jak nie tu to tam.
Nawet będąc na początku swojej drogi zawodowej (niektórzy być może pamiętają mnie z narzekania na wątku o szukaniu pracy )
mam wrażenie że nie było tak słabo jak jest teraz.

Już pogodziłam się z tym, że będę pracować za mniejsze pieniądze, do czasu aż się rynek nie unormuje, choć coraz wyższa inflacja wcale nie pociesza, ale chciałabym już po prostu robić cokolwiek związanego z moją branżą żeby nie mieć przerwy w cv i zarabiać tyle, żeby mieć na bieżące potrzeby, bez szaleństw i odkładania.

Przez ostatni czas pracowałam w znanej firmie, gdzie szybko awansowałam na pozycję ekspercką. Myślę że przez to odrzucają mnie z ofert na niższe pozycje, których zdecydowanie jest najwięcej na rynku.

Od jakiegoś tygodnia czuję się okropnie z tym wszystkim. Zamiast się cieszyć, że mam trochę czasu dla siebie, cały dzień właściwie się stresuję i nie spędzam go wcale produktywnie. Już zaczynam mieć czarne myśli, że nigdy nic nie znajdę albo czeka mnie pójście do pracy, do której nigdy nie chciałabym pójść (jak np. produkcja).

Najgorsze jest to, że moje bazowe wykształcenie to bardzo rzadka filologia i pracy po tym właściwie nie ma, więc nie mam "alternatywnych" kwalifikacji.
Czuję się jakbym zawiodła samą siebie.

Czy któraś z Was miała taki problem kiedyś?
Jak odpędzać od siebie czarne myśli?
W perspektywie mam wyjazd na wakacje w czerwcu i boje się, że zamiast się nim cieszyć, będę wstawać z bólem brzucha jak co dzień.

Plus, czy macie jakieś pomysły jak wrócić do branży w czasie kryzysu? Myślałam o dzwonieniu osobiście do różnych firm, które podają swój numer w zakładce kariera, ale nie wiem czy nie będzie to oznaka desperacji.

Dziękuję każdemu kto dobrnął do końca i za każdą radę
Ja byłam kiedyś w podobnej sytuacji. Pracowałam w bardzo wąskiej, wysoko wyspecjalizowanej dziedzinie i bylam pewna, że jak się zwolnię to mnie inne firmy z otwartymi rękami przyjmą. No pomyliłam się a że miałam rachunki do oplaty to poszłam pracować do sklepu. Prace w sklepie znalazłam dopiero jak przestałam wpisywać w moje CV wykształcenie. Przykre, ale takie były czasy. Od tego czasu przebranzowilam się 2 razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 18:48   #4
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 097
Dot.: Utrata pracy

Łatwiej by było jakbyś napisała co to za branża.

Moim zdaniem dzwonienie nie jest przejawem desperacji, ale może faktycznie lepiej zacząć od zagadywania rekruterów na LinkedIn.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 19:56   #5
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Utrata pracy

Branży wolę nie zdradzać, ale mogę powiedzieć, że jest to branża bardzo mocno dotknięta obecnym kryzysem i na jedno stanowisko widzę że aplikuje po 100-200 osób. Myślę że to dlatego jest tak znikomy odzew.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez goslawka Pokaż wiadomość
Ja byłam kiedyś w podobnej sytuacji. Pracowałam w bardzo wąskiej, wysoko wyspecjalizowanej dziedzinie i bylam pewna, że jak się zwolnię to mnie inne firmy z otwartymi rękami przyjmą. No pomyliłam się a że miałam rachunki do oplaty to poszłam pracować do sklepu. Prace w sklepie znalazłam dopiero jak przestałam wpisywać w moje CV wykształcenie. Przykre, ale takie były czasy. Od tego czasu przebranzowilam się 2 razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jedyne co mnie teraz pociesza, to wmawianie sobie że ta sytuacja kiedyś w końcu minie, ale jak wysyłam na oferty już mocno poniżej swoich kwalifikacji i nikt nie oddzwania to zaczynam się zastanawiać czy może już koniec dla mnie

Ile pracowałaś w tym sklepie i co spowodowało że nie mogłaś wtedy znaleźć pracy? Był jakiś kryzys, zastój na rynku, jak teraz?
I jak wyglądała Twoja droga do przekwalifikowania się? Zaczynam brać tą opcję pod uwagę, chociaż już z wiekiem mi się nie chce, mam wrażenie że do mało czego bym się nadawała.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 20:25   #6
aninudy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 809
Dot.: Utrata pracy

A napisz może o swojej sytuacji na Fejsie na Give her a job. Możesz anonimowo i jak napiszesz branże tam to na pewno pomogą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aninudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 20:31   #7
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez aninudy Pokaż wiadomość
A napisz może o swojej sytuacji na Fejsie na Give her a job. Możesz anonimowo i jak napiszesz branże tam to na pewno pomogą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Próbuję się tam dostać, ale z jakiegoś powodu prośba jest odrzucana, a nie wiem dlaczego w sumie
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-29, 21:18   #8
Lagoon
Raczkowanie
 
Avatar Lagoon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 211
Dot.: Utrata pracy

Hej, pracuje jako rekruter, wiec moze bede mogla cos podpowiedziec, gdzie szukac, byc moze trzeba cos poprawic w cv? Jak chcesz to chodz na priv
Lagoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 23:16   #9
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 521
Dot.: Utrata pracy

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-12-08 o 09:54
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 04:50   #10
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Branży wolę nie zdradzać, ale mogę powiedzieć, że jest to branża bardzo mocno dotknięta obecnym kryzysem i na jedno stanowisko widzę że aplikuje po 100-200 osób. Myślę że to dlatego jest tak znikomy odzew.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------


Jedyne co mnie teraz pociesza, to wmawianie sobie że ta sytuacja kiedyś w końcu minie, ale jak wysyłam na oferty już mocno poniżej swoich kwalifikacji i nikt nie oddzwania to zaczynam się zastanawiać czy może już koniec dla mnie

Ile pracowałaś w tym sklepie i co spowodowało że nie mogłaś wtedy znaleźć pracy? Był jakiś kryzys, zastój na rynku, jak teraz?
I jak wyglądała Twoja droga do przekwalifikowania się? Zaczynam brać tą opcję pod uwagę, chociaż już z wiekiem mi się nie chce, mam wrażenie że do mało czego bym się nadawała.
W sklepie stosunkowo krótko, później zaczęłam pracę biurowa i zaczęłam studia.
Pracy nie mogłam znaleźć, ponieważ był krysys, dużo chętnych i mało miejsc pracy 🤷☠♀️ swoją drogą, teraz po 15 latach, wcale nie jest lepiej, więc cieszę się że zmian

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 06:59   #11
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Utrata pracy

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-30, 07:04   #12
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez Lagoon Pokaż wiadomość
Hej, pracuje jako rekruter, wiec moze bede mogla cos podpowiedziec, gdzie szukac, byc moze trzeba cos poprawic w cv? Jak chcesz to chodz na priv
Właśnie sama byłam rekruterem w firmie IT Miałam nie zdradzać ale już się wydało.

Swoją drogą zabawne, jeszcze rok temu dostawałam kilka propozycji na tydzień i były to stawki czasem nawet zbliżone do senior developerów. A w tej chwili nawet podając niskie kwoty, za jakie pracowałam 3 lata temu, ginie się w tłumie 200 innych kandydatów.


---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Chciałabym zacząć nową pracę maksymalnie od września. Zaczynając później, nadwyrężę oszczędności których nie chciałabym dotykać. Niby mam jeszcze czas, ale to stresuje. Wątpię że sytuacja się szybko poprawi i przewiduję że jeśli teraz jest problem i jest on spowodowany kryzysem na rynku to on tak szybko nie zniknie.

Edytowane przez Darine7
Czas edycji: 2023-05-30 o 07:12
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 07:42   #13
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Utrata pracy

Pracuje w IT. Aktualnie przegladam oferty m.in. na linked in- na jedno miejsce bylo 160+ ofert*_*
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 08:47   #14
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 097
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Właśnie sama byłam rekruterem w firmie IT Miałam nie zdradzać ale już się wydało.
Niestety, skoro rekrutacje są zamrożone i szuka się oszczędności, gdzie się da to i utrzymywanie zespołu rekruterów średnio się firmom opłaca. Nie wiem co doradzić oprócz wytrwałości i networkingu. Niestety widziałam na LinkedIn, że sporo dziewczyn z HR jest w podobnej do ciebie sytuacji.

A znasz języki? Szukasz też w firmach zagranicznych zdalnie? Może to odrobinę poszerzy ci rynek.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 08:52   #15
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Utrata pracy

Szukasz jak rozumiem po branżowych portalach? Justjoinit, nofluffjobs?
Ja bym się też przyjrzała dużym korporacjom (nie it) gdzie może nie HRy ale właśnie praca z rzadkim językiem? Dużo lepiej płatna niż z samym angielskim.

Ogólnie w moim starym korpo też ludzie z HR SA zwalniani, rozdmuchali zatrudnienie w trakcie pandemii i teraz niestety tną etaty.

Na pocieszenie dodam że szukałam pracy 4 miesiące w mojej wymarzonej branży (gamedev) i się udało nie dość że w dużej, fajnej firmie to jeszcze na idealnie pasujące stanowisko więc walczyć, nie poddawać się.

Nie liczyłam ile CV wysłałam, pewnie z setkę, miałam ok 15 rozmów, niektóre wręcz nieprzyjemne.

Pomysł sobie o ile lepszym rekruterem będziesz po poznaniu tego procesu z drugiej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 09:14   #16
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Szukasz jak rozumiem po branżowych portalach? Justjoinit, nofluffjobs?
Ja bym się też przyjrzała dużym korporacjom (nie it) gdzie może nie HRy ale właśnie praca z rzadkim językiem? Dużo lepiej płatna niż z samym angielskim.

Ogólnie w moim starym korpo też ludzie z HR SA zwalniani, rozdmuchali zatrudnienie w trakcie pandemii i teraz niestety tną etaty.

Na pocieszenie dodam że szukałam pracy 4 miesiące w mojej wymarzonej branży (gamedev) i się udało nie dość że w dużej, fajnej firmie to jeszcze na idealnie pasujące stanowisko więc walczyć, nie poddawać się.

Nie liczyłam ile CV wysłałam, pewnie z setkę, miałam ok 15 rozmów, niektóre wręcz nieprzyjemne.

Pomysł sobie o ile lepszym rekruterem będziesz po poznaniu tego procesu z drugiej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm, ja to rozumiem, pamiętam jak wyglądał rynek rok temu. Zatrudniali wszędzie, brali wszystko co się rusza i ma ręce i nogi a każdy tylko narzekał że są niedobory i ciężko o pracowników.

Ale z 2 strony, podobno natura nie lubi próżni, jest tyle firm, że aż dziwny jest tak diametralny przeskok w drugą stronę.
Dało mi to też trochę do myślenia jeśli chodzi o moją branżę. Pamiętam jak było gdy się covid zaczynał, też zwalniali rekruterów, tylko trwało to krócej. A później zaczął się szał zatrudnienia i wiele osób bez pomysłu na siebie stawało się rekruterami bo brali byle kogo, takie były potrzeby. Czyli jest to branża na czas dobrobytu Żałuje że nie pomyślałam o tym w ten sposób, gdy wchodziłam do branży.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Niestety, skoro rekrutacje są zamrożone i szuka się oszczędności, gdzie się da to i utrzymywanie zespołu rekruterów średnio się firmom opłaca. Nie wiem co doradzić oprócz wytrwałości i networkingu. Niestety widziałam na LinkedIn, że sporo dziewczyn z HR jest w podobnej do ciebie sytuacji.

A znasz języki? Szukasz też w firmach zagranicznych zdalnie? Może to odrobinę poszerzy ci rynek.
Znam kilka języków biegle, w tym jeden bardzo rzadki, ale pracy w nim nie ma.
Głównie wysyłam cv do polskich firm i korpo mających oddział w Polsce. Niestety ale czasy gdy firmy zatrudniały zdalnie do takich branż jak HR, zaczynają odchodzić.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 09:58   #17
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Utrata pracy

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 10:09   #18
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Spróbuję poszukać na grupach fb i za pośrednictwem networkingu, bo nic innego mi chyba nie zostaje na ten moment. Chętnie przebranżowiłabym się wewnątrz HR, żeby nie być stricte rekruterem, ale w tym roku o takie coś może być też ciężko, bo domyślam się, że wielu zwolnionych rekruterów wpadło na taki pomysł i też jest konkurencja.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 12:21   #19
CandyShopGirl
Raczkowanie
 
Avatar CandyShopGirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 312
Dot.: Utrata pracy

Przykro mi, że to Cię spotkało i trzymam kciuki, by udało Ci się znaleźć coś interesującego.

Nie mam zbyt wiele do dodania, ale trafiłam na bardzo ciekawy post dotyczący narzędzi które mogą pomóc w poszukiwaniu pracy, edytowaniu CV i listu motywacyjnego i przygotowania do rozmowy. Pewnie jako rekruterowi, te zagadnienia są Ci bliższe niż wielu innym ludziom, ale może coś stąd Ci się przyda. Myślę, że zwłaszcza teraz - gdy bardziej zwalnia się a nie zatrudnia i ofert na jedno miejsce jest bardzo dużo - warto przyjrzeć się sposobom które zwiększają szansę choćby na to, że CV nie odpadnie w przedbiegach przez jakiś bezlitosny algorytm.

Link: https://www.reddit.com/r/jobs/commen...sing_ai_tools/

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Many of us spend half our time wishing for things we could have
if we didn’t spend half our time wishing.

CandyShopGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-30, 12:47   #20
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Utrata pracy

Ale problem jest ogólnie ze znalezieniem pracy w HR? i te zwolnienia dotyczą całe branży?
Bo ja słyszałam o cięciach w IT, w sumie nie wiem czym to spowodowane.
Ale mam jednego znajomego z IT i ciągle się chwali, że on to ma w sumie mało do zrobienia, więc nie dziwię się firmom
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 13:23   #21
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez CandyShopGirl Pokaż wiadomość
Przykro mi, że to Cię spotkało i trzymam kciuki, by udało Ci się znaleźć coś interesującego.

Nie mam zbyt wiele do dodania, ale trafiłam na bardzo ciekawy post dotyczący narzędzi które mogą pomóc w poszukiwaniu pracy, edytowaniu CV i listu motywacyjnego i przygotowania do rozmowy. Pewnie jako rekruterowi, te zagadnienia są Ci bliższe niż wielu innym ludziom, ale może coś stąd Ci się przyda. Myślę, że zwłaszcza teraz - gdy bardziej zwalnia się a nie zatrudnia i ofert na jedno miejsce jest bardzo dużo - warto przyjrzeć się sposobom które zwiększają szansę choćby na to, że CV nie odpadnie w przedbiegach przez jakiś bezlitosny algorytm.

Link: https://www.reddit.com/r/jobs/commen...sing_ai_tools/

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Dzięki

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Ale problem jest ogólnie ze znalezieniem pracy w HR? i te zwolnienia dotyczą całe branży?
Bo ja słyszałam o cięciach w IT, w sumie nie wiem czym to spowodowane.
Ale mam jednego znajomego z IT i ciągle się chwali, że on to ma w sumie mało do zrobienia, więc nie dziwię się firmom
Głównie w IT, ale masa różnych innych osób z HR również poleciała. Rekrutacje są wstrzymywane w wielu miejscach.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 18:07   #22
Hanacha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 14
Dot.: Utrata pracy

Cześć Darine,

Bardzo dobrze cię rozumiem i wiem jak frustrujące bywa szukanie pracy (sama jestem absolwentką hebraistyki i italianistyki, więc myślę że nasze wykształcenie może być całkiem podobne). Chociaż brzmi to trochę jak rada taniego coacha, myślę że nie warto się poddawać. Tak jak radziły dziewczyny, szukaj przez Facebooka i Linkedin, bardzo polecam Ci też "zrobienie" dodatkowych kursów do wpisania na Linkedina (jeśli akurat masz na to czas i 60 dolarów) na edx.com albo coursera.com. Z doświadczenia nie polecałabym Ci dzwonienia do firm, ale jeśli któraś z nich ma zakładkę "careers" to jak najbardziej wyślij swoje CV. I pamiętaj, czasem szuka się miesiące a potem dzwoni do Ciebie jedna osoba i masz pracę na 10 lat.

Mocno trzymam za Ciebie kciuki
Hanacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 23:08   #23
Lagoon
Raczkowanie
 
Avatar Lagoon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 211
Dot.: Utrata pracy

Hej,
Revolut teraz zatrudnia na prace 100% zdalna, powiekszaja swoj zespol.
Zobacz na grupy fb PRACA | > Rekrutacja > Kariera > HR > EB oraz HR HRowi HRem.
Ile masz lat doswiadczenia?
Mozesz tez zaczac robic jakies projekty rekrutacyjne jako freelancer, moze nie bedzie to staly i pewny dochod na start ale masz napewno siec kontaktow i know how zobacz sobie na grupe RNFL GROUP na fb.

Edytowane przez Lagoon
Czas edycji: 2023-05-30 o 23:11
Lagoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 06:37   #24
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez Hanacha Pokaż wiadomość
Cześć Darine,

Bardzo dobrze cię rozumiem i wiem jak frustrujące bywa szukanie pracy (sama jestem absolwentką hebraistyki i italianistyki, więc myślę że nasze wykształcenie może być całkiem podobne). Chociaż brzmi to trochę jak rada taniego coacha, myślę że nie warto się poddawać. Tak jak radziły dziewczyny, szukaj przez Facebooka i Linkedin, bardzo polecam Ci też "zrobienie" dodatkowych kursów do wpisania na Linkedina (jeśli akurat masz na to czas i 60 dolarów) na edx.com albo coursera.com. Z doświadczenia nie polecałabym Ci dzwonienia do firm, ale jeśli któraś z nich ma zakładkę "careers" to jak najbardziej wyślij swoje CV. I pamiętaj, czasem szuka się miesiące a potem dzwoni do Ciebie jedna osoba i masz pracę na 10 lat.

Mocno trzymam za Ciebie kciuki

rodzice mojego byłego mają firme pogrzebową, ale oni bardziej niż pogrzeby to świadczyli jakieś usługi dla klientów z zagranicy, bardzo często Żydów. Ojciec mojego byłego mówił, ze w Warszawie jest mało tłumaczy przysięgłych hebrajskiego i kobieta z którą współpracują zarabia bardzo dużo, wiec sadziłam, że mozna znaleźć pracę
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 07:25   #25
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez Lagoon Pokaż wiadomość
Hej,
Revolut teraz zatrudnia na prace 100% zdalna, powiekszaja swoj zespol.
Zobacz na grupy fb PRACA | > Rekrutacja > Kariera > HR > EB oraz HR HRowi HRem.
Ile masz lat doswiadczenia?
Mozesz tez zaczac robic jakies projekty rekrutacyjne jako freelancer, moze nie bedzie to staly i pewny dochod na start ale masz napewno siec kontaktow i know how zobacz sobie na grupe RNFL GROUP na fb.
Dzięki, zerknę Freelancerkę już przerabiałam i nieszczególnie jestem za tą opcją, szczególnie że są takie czasy że większość projektów w tej chwili się zamyka. Więc można się narobić i nic nie zarobić.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 14:35   #26
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Utrata pracy

Hej, Darine7 ja doskonale Cie rozumiem, moj maz dostal miesiac temu wypowiedzenie, pracuje w marketingu, szuka pracy u nas w mieście, wysyla ciagle cv i jest masakra, byl na 2 rozmowach ale nic z tego nie wynikło, bardzo się nastawial ze sie uda i nic...zadne nowe ogłoszenia sie nie pojawiają, przez tą całą sytuację nasze relacje bardzo sie pogorszyły ciagle chodzi sfrustrowany...mamy male dziecko, ja kończę maciezynski i tez zostaje bez dochodu..wiec ogolnie czasy są co raz gorsze..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-03, 11:18   #27
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Utrata pracy

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:31
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 18:21   #28
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Utrata pracy

Hej dziewczyny, moja sytuacja potoczyła się tak, że pracę dostałam, ale jest to praca znacznie poniżej moich oczekiwań finansowych oraz praca bez żadnego rozwoju w perspektywie. Praca w mojej branży, ale nieco poniżej kwalifikacji. Raczej taka praca "na przeczekanie".


I tu zaczyna się mój dylemat, ale nie chcę już zakładać nowego wątku.


Brałybyście to na przeczekanie i w międzyczasie szukać czegoś innego, i nie wpisywać tego ewentualnie nawet w cv jeśli byłabym tam powiedzmy 2, 3 miesiące? Mam też opcję współpracy stricte projektowej i to mogłabym wpisać w cv jako projekt ograniczony czasowo. Nie wiem jak to rozegrać. Ciężko powiedzieć kiedy znajdę coś lepszego i ile to zajmie a rynek jest w tej chwili ciężki. Jednocześnie mam perspektywę na coś fajnego, ale dopiero najwcześniej w listopadzie albo nawet od nowego roku. Niestety nie mogę pozwolić sobie na brak zarobku aż do listopada/stycznia i zastanawiam się jak to teraz ugryźć żeby nie wyglądało źle w cv. Czy może lepiej wziąć jakąś inną pracę, nie wiem, może coś zupełnie niezwiązanego z zawodem i w ogóle tego nie wpisywać?

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
nie używam fb zbyt często
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 18:26   #29
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, moja sytuacja potoczyła się tak, że pracę dostałam, ale jest to praca znacznie poniżej moich oczekiwań finansowych oraz praca bez żadnego rozwoju w perspektywie. Praca w mojej branży, ale nieco poniżej kwalifikacji. Raczej taka praca "na przeczekanie".


I tu zaczyna się mój dylemat, ale nie chcę już zakładać nowego wątku.


Brałybyście to na przeczekanie i w międzyczasie szukać czegoś innego, i nie wpisywać tego ewentualnie nawet w cv jeśli byłabym tam powiedzmy 2, 3 miesiące? Mam też opcję współpracy stricte projektowej i to mogłabym wpisać w cv jako projekt ograniczony czasowo. Nie wiem jak to rozegrać. Ciężko powiedzieć kiedy znajdę coś lepszego i ile to zajmie a rynek jest w tej chwili ciężki. Jednocześnie mam perspektywę na coś fajnego, ale dopiero najwcześniej w listopadzie albo nawet od nowego roku. Niestety nie mogę pozwolić sobie na brak zarobku aż do listopada/stycznia i zastanawiam się jak to teraz ugryźć żeby nie wyglądało źle w cv. Czy może lepiej wziąć jakąś inną pracę, nie wiem, może coś zupełnie niezwiązanego z zawodem i w ogóle tego nie wpisywać?

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------


nie używam fb zbyt często
Tak z ciekawości - rozumiem, że to praca poniżej oczekiwan, ale czemu nie chcesz tego uwzględniać w swoim cv? Chyba lepiej wygląda nawet taka pozycja, zwłaszcza że to jest Twoja branża, niż kompletna dziura w cv? Ale ja w HR nie pracuje to mogę się nie znać
Ja bym zrobiła tak jak piszesz - wzięłabym na przeczekanie do tego nowego roku. Bo jeśli nie możesz sobie pozwolić na tyle miesięcy bez pracy ze względów finansowych, to co innego Ci pozostało?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 19:06   #30
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Utrata pracy

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości - rozumiem, że to praca poniżej oczekiwan, ale czemu nie chcesz tego uwzględniać w swoim cv? Chyba lepiej wygląda nawet taka pozycja, zwłaszcza że to jest Twoja branża, niż kompletna dziura w cv? Ale ja w HR nie pracuje to mogę się nie znać
Ja bym zrobiła tak jak piszesz - wzięłabym na przeczekanie do tego nowego roku. Bo jeśli nie możesz sobie pozwolić na tyle miesięcy bez pracy ze względów finansowych, to co innego Ci pozostało?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Bo mam już kilka innych krótkich okresów w cv niestety z różnych powodów tak wyszło, czasem po prostu nie było innego wyjścia, a wiem że i tak krzywo na to patrzą później mimo że powody zakończenia współpracy mogą być naprawdę najróżniejsze.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-16 00:59:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.