Listopadowe mamy 2023 - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-13, 14:25   #1201
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Mi dzisiaj przyszło kolejne zamówienie z nexta. Udało się zgarnąć kombinezon na promocji. I właśnie się zastanawiam czy on jest bardziej taki na jesień czy na zimę. Czy szykować go na wyjście ze szpitala czy jednak będzie za goraco. I jak to jest z tym wożeniem dzieci w kombinezonach? Nie można wcale czy nie można w takich tych śliskich? Bo on jest jakby bawełniany?

https://www.next.pl/pl/style/ST883286/m22048#m22048

Mysle, ze tez nie ma co opatulać małej nie wiadomo jak skoro mąż podjedzie autem pod sam szpital a do domu mamy całe 1.3km ja z ubranek mam po kilka sztuk body na krótki i na długi z przewaga długiego w rozmiarach 56 i 62 (z przewaga rozmiaru 62, bo chyba młoda na małe dziecię się nie zapowiada), leginsy, dresowe takie trochę grubsze spodnie, 9 par skarpetek, 2 pary rajstopek, po kilka pajaców jedne ze stopami inne bez (udało się znaleźć kilka par na zamek), 2 sweterki i z 4 czy 5 takich jakby kompletów bluzka/bluza plus spodnie (większość takie z trochę grubszych materiałów). No i ten różowy misiu, który wam ostatnio wysyłałam. Czapeczkę póki co mam tylko jedna taka ciemną z kompletu z hmu „Born in 2023” może kojarzycie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 14:37   #1202
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

No właśnie do fotelika nie wolno wkładać dzieci w puchatych kombinezonach że względów bezpieczeństwa więc lepiej w cienszy. A gruby to do wózka na bardzo zimne dni, tak myślę. Tyle wiem z teorii na razie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 14:42   #1203
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
No właśnie do fotelika nie wolno wkładać dzieci w puchatych kombinezonach że względów bezpieczeństwa więc lepiej w cienszy. A gruby to do wózka na bardzo zimne dni, tak myślę. Tyle wiem z teorii na razie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie tez, ze tak powiem tyle wiem, ale właśnie często te typowo zimowe są puchate oraz śliskie i to logiczne, bo materiał po prostu w razie wypadku wyślizguje się spod pasów. No i jak rozróżnić który jest jeszcze na tyle cienki, ze bezpieczny a który już tylko do wózka się nadaje? Ciężkie tematy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 15:23   #1204
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

U nas przychodnia ma swoją glukozę i taką trzeba wypić, niestety swojej nie pozwolą, także trzeba będzie jakoś przemęczyć

To rampersy zostawię sobie na lato dla większego bobasa .

Też mam więcej ubranek 62, myślę, że 6 kompletów i zestawów wystarczy.

W Smyku promocje na ubranka niemowlęce, kupiłam 3xbody z długim rękawem 62, 1 bluzę 62 i 2 czapeczki . Plus 3 pieluchy tetrowe. Faktycznie te ubranka ze Smyka są większe niż z Pepco.

Muszę dokupić jeszcze półśpiochy, z 2 body z krótkim rękawem 56 i skarpetki ze 2 pary, bo mam jak narazie 3.

Mam w sumie 4 czapeczki (jedną z zestawu), ale myślę, że jeszcze cieplejsza na zimę się przyda

Edytowane przez izan1222
Czas edycji: 2023-07-13 o 15:32 Powód: .
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 15:36   #1205
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
No właśnie tez, ze tak powiem tyle wiem, ale właśnie często te typowo zimowe są puchate oraz śliskie i to logiczne, bo materiał po prostu w razie wypadku wyślizguje się spod pasów. No i jak rozróżnić który jest jeszcze na tyle cienki, ze bezpieczny a który już tylko do wózka się nadaje? Ciężkie tematy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja to rozumiem tak, że te dresowe, dzianinowe jak grubsza bluza, nadają się do fotelika. A te grube, śliskie jak nasze kurtki zimowe, to już nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 15:42   #1206
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Co do przewożenia dzieci to chodzi bardziej o to że w grubych rzeczach nie jest się w stanie dobrze zapiąć dziecka i przy silnym hamowaniu jest taka siła że dziecko może wypaść, dlatego lepiej jakiś troszkę grubszy pajac i otulacz/spiworek przeznaczony do fotelika, w lżejsze dni to kocykiem przykryć.

O jejku Wy już kosmetyki kompletujecie? Woow ja to planuje jakoś pod koniec października, wcześniej to ogarnę komodę przewijak, wózek ale to tez jeszcze nie teraz rzeczy dla siebie to też jeszcze nie, ale w sumie to kosmetyczne rzeczy głównie muszę.

Co do ubranek to w sumie nie wiem ile czego mam, typowo dziweczece to te co ostatnio Wam pokazywałam. Przejrzę rzeczy po sunie to wtedy będę dokupywać co tam jeszcze potrzeba. Dzisiaj przyszedł mi kombinezon zimowy do wózka, znalazłam na olx z przesyłką za niecałe 30 zł, praktycznie jak nowka sztuka. Kupiłam rozmiar 50-56 ale po wymiarach to na ponad 60 cm starczy. U mnie młoda pod koniec listopada albo w grudniu się urodzi i raczej długa nie będzie to może do lutego wystarczy. W razie czego na później mogę opatulić w śpiworek bez rękawków po braciszku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230713_163019.jpg (169,7 KB, 32 załadowań)
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 15:45   #1207
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Mi jak lekarz powiedział, że od 36 tygodnia już ktg i najpóźniej w 39 rozwiązanie, to poczułam jak czas przyspiesza. Zostało 15 tygodni

Teoretycznie termin mam na 21 listopada, ale mała może się urodzić i na koniec października.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-13, 16:07   #1208
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
O dokładnie takiego kombinezoniku szukam Tylko te uszy mnie nie przekonują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mi sie właśnie bardzo podobają na długo i tak nie posłuży, to się choć chwilkę nacieszę
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 16:20   #1209
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Butterfly a pokażesz te czapeczki z allegro? bo te co oglądam to wszystkie są takie dzianinowe, jak dla mnie na jesień.

My mamy tylko ubranka ogarnięte i mam wstępnie załadowany koszyk w aptece.

A i w superpharm jest dobra cena na kosmetyki Weleda, więc mam zamiar zrobić zamówienie i zakończyć temat kosmetyków dla bobasa.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

no właśnie takie jesienne dzianinowe są

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
Mi dzisiaj przyszło kolejne zamówienie z nexta. Udało się zgarnąć kombinezon na promocji. I właśnie się zastanawiam czy on jest bardziej taki na jesień czy na zimę. Czy szykować go na wyjście ze szpitala czy jednak będzie za goraco. I jak to jest z tym wożeniem dzieci w kombinezonach? Nie można wcale czy nie można w takich tych śliskich? Bo on jest jakby bawełniany?

https://www.next.pl/pl/style/ST883286/m22048#m22048

Mysle, ze tez nie ma co opatulać małej nie wiadomo jak skoro mąż podjedzie autem pod sam szpital a do domu mamy całe 1.3km ja z ubranek mam po kilka sztuk body na krótki i na długi z przewaga długiego w rozmiarach 56 i 62 (z przewaga rozmiaru 62, bo chyba młoda na małe dziecię się nie zapowiada), leginsy, dresowe takie trochę grubsze spodnie, 9 par skarpetek, 2 pary rajstopek, po kilka pajaców jedne ze stopami inne bez (udało się znaleźć kilka par na zamek), 2 sweterki i z 4 czy 5 takich jakby kompletów bluzka/bluza plus spodnie (większość takie z trochę grubszych materiałów). No i ten różowy misiu, który wam ostatnio wysyłałam. Czapeczkę póki co mam tylko jedna taka ciemną z kompletu z hmu „Born in 2023” może kojarzycie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
w śliskich i grubych. Ten akurat wydaje mi się trochę watowany, to wtedy odpada.

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
No właśnie tez, ze tak powiem tyle wiem, ale właśnie często te typowo zimowe są puchate oraz śliskie i to logiczne, bo materiał po prostu w razie wypadku wyślizguje się spod pasów. No i jak rozróżnić który jest jeszcze na tyle cienki, ze bezpieczny a który już tylko do wózka się nadaje? Ciężkie tematy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
materiał to raz, ale ten puch w przypadku wypadku może się uklepać (nie wiem jak to okreslić )i nagle pomiędzy dzieckiem a pasami powstaje pusta przestrzeń, co zwłaszcza dla takich maluchów jest niebezpieczne.

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Co do przewożenia dzieci to chodzi bardziej o to że w grubych rzeczach nie jest się w stanie dobrze zapiąć dziecka i przy silnym hamowaniu jest taka siła że dziecko może wypaść, dlatego lepiej jakiś troszkę grubszy pajac i otulacz/spiworek przeznaczony do fotelika, w lżejsze dni to kocykiem przykryć.

O jejku Wy już kosmetyki kompletujecie? Woow ja to planuje jakoś pod koniec października, wcześniej to ogarnę komodę przewijak, wózek ale to tez jeszcze nie teraz rzeczy dla siebie to też jeszcze nie, ale w sumie to kosmetyczne rzeczy głównie muszę.

Co do ubranek to w sumie nie wiem ile czego mam, typowo dziweczece to te co ostatnio Wam pokazywałam. Przejrzę rzeczy po sunie to wtedy będę dokupywać co tam jeszcze potrzeba. Dzisiaj przyszedł mi kombinezon zimowy do wózka, znalazłam na olx z przesyłką za niecałe 30 zł, praktycznie jak nowka sztuka. Kupiłam rozmiar 50-56 ale po wymiarach to na ponad 60 cm starczy. U mnie młoda pod koniec listopada albo w grudniu się urodzi i raczej długa nie będzie to może do lutego wystarczy. W razie czego na później mogę opatulić w śpiworek bez rękawków po braciszku
ja tam nie mam co kompletować z kosmetyków, uznaję minimalizm

Chusteczki nawilżane to tak na wyjścia, w domu przegotowana woda w miseczce+ waciki. Pupa tak co którąś zmianę Linomag maść (apteczna), w razie odparzeń mąka ziemniaczana, a jak grubsza sprawa to pediatra mi przepisuje maść do zrobienia w aptece.Do kąpieli?Sama woda lub z olejem ze słodkich migdałów lub pestek winogron. Szczotka z naturalnym włosiem, nożyczki najzwyklejsze tylko z okrągłą końcówką z Solingena- przeca te dla niemowląt to jakiś dramat, obcinać się tym nie da takich cieniutkich pazurków.

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Mi jak lekarz powiedział, że od 36 tygodnia już ktg i najpóźniej w 39 rozwiązanie, to poczułam jak czas przyspiesza. Zostało 15 tygodni

Teoretycznie termin mam na 21 listopada, ale mała może się urodzić i na koniec października.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
ja na 24 listopada, to urodzi się jakoś 10-13listopada najpóźniej (ja chciałabym 13 i mam nadzieję,że się uda )
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 16:36   #1210
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja z kosmetyków to też mało rzeczy będę kupować, chodziło mi ogólnie o higieniczne artykuły.
Z kosmetyków to linomag, olejek migdałowy do kupienia, szczotkę do włosow i nożyczki mam. Podkłady do przewijania, chusteczki, pampersy, duże płatki kosmetyczne będę musiała kupić. Muszę sprawdzić ile mam soli fizjologicznej i jalowych gazikow i jak z datą ważności. Octenisept na pępek też mam.
Także dużo tego nie ma, przy jednym zamówieniu kupię wszystko jakoś przy drugim dziecku już spokojniej że wszystkim, ale przy synu to pamiętam że też jakoś super wcześnie higienicznych artykułów nie kupowałam.
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 16:40   #1211
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Ja z kosmetyków to też mało rzeczy będę kupować, chodziło mi ogólnie o higieniczne artykuły.
Z kosmetyków to linomag, olejek migdałowy do kupienia, szczotkę do włosow i nożyczki mam. Podkłady do przewijania, chusteczki, pampersy, duże płatki kosmetyczne będę musiała kupić. Muszę sprawdzić ile mam soli fizjologicznej i jalowych gazikow i jak z datą ważności. Octenisept na pępek też mam.
Także dużo tego nie ma, przy jednym zamówieniu kupię wszystko jakoś przy drugim dziecku już spokojniej że wszystkim, ale przy synu to pamiętam że też jakoś super wcześnie higienicznych artykułów nie kupowałam.

sól fizjo, gaziki i ocetenisept też mam-must have przy dzieciach w każdym wieku ale fakt, podkłady trzeba dokupić-dla siebie i dziecia no i te nieszczęsne "pampersy"- dla dziecia i siebie
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-13, 17:13   #1212
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Octenisept to mój must have od kilku lat więc nawet nie muszę go kupować Produkt uniwersalny. Ratował mnie nawet z infekcji intymnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 17:20   #1213
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Tak piszecie o tych kombinezonach na wyjście ze szpitala i jestem zdezorientowana. 2 kombinezony dostałam (takie "misiowate") i jeden kupiłam (ten jest ze śliskiego materiału). Rozumiem, że one nadają się na spacer do wózka, tak? W takim razie czy mogę maleństwo przewieść w foteliku samochodowym w rożku/otulaczu?

Co do ubranek to zaczęłam prać te ciuszki, które dostałam od znajomych z pracy. Zaczęłam od rozmiaru 56 i 62. Na pewno mam tego za dużo ale nie mam doświadczenia, to moja pierwsza ciąża i wolę mieć więcej ubranek niż za mało. Mam sporo bluzek i spodenek. Sama, nim jeszcze podostawałam te ubranka, kupiłam w rozmiarze 56: 3 szt body z krótkim rękawem i 3 szt z długim, 6 pajacy, 4 półśpiochy, 2 rampersy, kombinezon 56-62 i otulacz. Teraz dokupiłam jeszcze otulacz flanelowy i tetrowy w rozmiarze 100x100 i 2 szt pieluch flanelowych oraz 3 szt tetrowych.
Kosmetyki dla dziecka to rzecz indywidualna ale kupiłam maść przeciw odparzeniom, puder, oliwkę, szampon i płyn do kąpieli 2w1 oraz 2 kremy pielęgnacyjne (jeden do buzi z UV a drugi do ciała). Gdzieś czytałam, że trzeba się też zaopatrzyć w czopki glicerynowe i przeciwgorączkowe oraz witaminy K i D.

Z rzeczy dla dziecka musimy kupić wanienkę na stojaku, dostawkę do łóżka i wózek 3w1. Jedna koleżanka z pracy ma cybex priam, inna cybex balios i bardzo sobie chwalą. Córka szefa za to poleca jechać do komisu z wózkami, bo sama tam kupowała za ułamek normalnej ceny i po co przepłacać Dobrze, że mamy jeszcze czas

U mnie w pracy dwie kolejne dziewczyny w ciąży. Obie mają termin na styczeń, różnica 4 dni między jednym a drugim terminem

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
sól fizjo, gaziki i ocetenisept też mam-must have przy dzieciach w każdym wieku ale fakt, podkłady trzeba dokupić-dla siebie i dziecia no i te nieszczęsne "pampersy"- dla dziecia i siebie
No właśnie, mam zapisane, że trzeba kupić.
Podkłady i podpaski mam dostać w pakiecie porodowym od ubezpieczyciela Dostanę też majtki ażurowe
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 18:02   #1214
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja dzis po badaniach i wszystko ok. Termin mam na 21.11 ale do 14.11 ciaza musi byc rozwiazana a w szpitalu w ktorym chce rodzic to pewnie bede miec wywolanie w pierwszym tyg listopada. W sumie liczylam ze mam miesiac wiecej a tu wychodzi ze zostalo 3.5 miesiaca w przyszlym tyg prenatalne i okaze sie czy na pewno dziewczyna nas czeka.

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 20:10   #1215
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Tak piszecie o tych kombinezonach na wyjście ze szpitala i jestem zdezorientowana. 2 kombinezony dostałam (takie "misiowate") i jeden kupiłam (ten jest ze śliskiego materiału). Rozumiem, że one nadają się na spacer do wózka, tak? W takim razie czy mogę maleństwo przewieść w foteliku samochodowym w rożku/otulaczu?

Co do ubranek to zaczęłam prać te ciuszki, które dostałam od znajomych z pracy. Zaczęłam od rozmiaru 56 i 62. Na pewno mam tego za dużo ale nie mam doświadczenia, to moja pierwsza ciąża i wolę mieć więcej ubranek niż za mało. Mam sporo bluzek i spodenek. Sama, nim jeszcze podostawałam te ubranka, kupiłam w rozmiarze 56: 3 szt body z krótkim rękawem i 3 szt z długim, 6 pajacy, 4 półśpiochy, 2 rampersy, kombinezon 56-62 i otulacz. Teraz dokupiłam jeszcze otulacz flanelowy i tetrowy w rozmiarze 100x100 i 2 szt pieluch flanelowych oraz 3 szt tetrowych.
Kosmetyki dla dziecka to rzecz indywidualna ale kupiłam maść przeciw odparzeniom, puder, oliwkę, szampon i płyn do kąpieli 2w1 oraz 2 kremy pielęgnacyjne (jeden do buzi z UV a drugi do ciała). Gdzieś czytałam, że trzeba się też zaopatrzyć w czopki glicerynowe i przeciwgorączkowe oraz witaminy K i D.

Z rzeczy dla dziecka musimy kupić wanienkę na stojaku, dostawkę do łóżka i wózek 3w1. Jedna koleżanka z pracy ma cybex priam, inna cybex balios i bardzo sobie chwalą. Córka szefa za to poleca jechać do komisu z wózkami, bo sama tam kupowała za ułamek normalnej ceny i po co przepłacać Dobrze, że mamy jeszcze czas

U mnie w pracy dwie kolejne dziewczyny w ciąży. Obie mają termin na styczeń, różnica 4 dni między jednym a drugim terminem

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------


No właśnie, mam zapisane, że trzeba kupić.
Podkłady i podpaski mam dostać w pakiecie porodowym od ubezpieczyciela Dostanę też majtki ażurowe
no otulacz do fotelika, chyba nie kojarzę czegoś takiego jak rożek.

co do kosmetyków to po prostu z doświadczenia wiem,ze nie warto dziecka od początku przyzwyczajać do dużej ilości, bo potem jak coś się będzie działo to zwykłe kosmetyki już nie pomogą.Stąd taki minimalizm zawsze mi się sprawdzał.

Ja kupiłam Cybex Talos S Lux (bardziej terenowy) i jest naprawdę super- mega zwrotny, fajnie się składa.Ale z tego co wiem to Priam i Balios są też super-jedynie Balios ma mniejszą spacerówkę.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 07:00   #1216
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
no otulacz do fotelika, chyba nie kojarzę czegoś takiego jak rożek.

co do kosmetyków to po prostu z doświadczenia wiem,ze nie warto dziecka od początku przyzwyczajać do dużej ilości, bo potem jak coś się będzie działo to zwykłe kosmetyki już nie pomogą.Stąd taki minimalizm zawsze mi się sprawdzał.

Ja kupiłam Cybex Talos S Lux (bardziej terenowy) i jest naprawdę super- mega zwrotny, fajnie się składa.Ale z tego co wiem to Priam i Balios są też super-jedynie Balios ma mniejszą spacerówkę.
Znalazłam taki otulacz do fotelika samochodowego w internecie https://jukki.pl/pl/c/Kocyki-do-fote...mochodowego/66 Kupiłam wcześniej identyczny ale pod nazwą "rożek".

Dziękuję za cenną informację odnośnie kosmetyków

Po pracy sprawdzę cybex talos Ogólnie jesteśmy nastawieni na cybex, tylko właśnie zastanawiamy się nad modelem. I tak jak piszesz: musi być mega zwrotny i jak najmniejszy po złożeniu. Za miesiąc przeprowadzamy się na wieś (na stałe w przyszłym roku), gdzie nie ma asfaltu ani chodnika, tylko droga utwardzona, więc potrzebny nam dobry wózek. Teściowa i mama mieszkają 2 km dalej, w mieście, gdzie już na spokojnie będę śmigać z wózkiem po chodnikach ale te 2 km bez chodnika muszę pokonać
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 08:36   #1217
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Znalazłam taki otulacz do fotelika samochodowego w internecie https://jukki.pl/pl/c/Kocyki-do-fote...mochodowego/66 Kupiłam wcześniej identyczny ale pod nazwą "rożek".

Dziękuję za cenną informację odnośnie kosmetyków

Po pracy sprawdzę cybex talos Ogólnie jesteśmy nastawieni na cybex, tylko właśnie zastanawiamy się nad modelem. I tak jak piszesz: musi być mega zwrotny i jak najmniejszy po złożeniu. Za miesiąc przeprowadzamy się na wieś (na stałe w przyszłym roku), gdzie nie ma asfaltu ani chodnika, tylko droga utwardzona, więc potrzebny nam dobry wózek. Teściowa i mama mieszkają 2 km dalej, w mieście, gdzie już na spokojnie będę śmigać z wózkiem po chodnikach ale te 2 km bez chodnika muszę pokonać
W tej sytuacji stawiałabym na Talosa. Oglądałam oba cybexy, Balios i Talos, i jednak ten drugi jest bardziej terenowy. Owszem, nowy Balios 2023 ma poprawioną amortyzację, ale wygląda na bardziej miejski wózek, mały i zwrotny.
Talos to typowa terenówka. Zrezygnowaliśmy z niego, bo będziemy często przewozić wózek w samochodzie (do dziadków) i Espiro Miloo wypadał lepiej po złożeniu.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 08:57   #1218
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Tak piszecie o tych kombinezonach na wyjście ze szpitala i jestem zdezorientowana. 2 kombinezony dostałam (takie "misiowate") i jeden kupiłam (ten jest ze śliskiego materiału). Rozumiem, że one nadają się na spacer do wózka, tak? W takim razie czy mogę maleństwo przewieść w foteliku samochodowym w rożku/otulaczu?



Co do ubranek to zaczęłam prać te ciuszki, które dostałam od znajomych z pracy. Zaczęłam od rozmiaru 56 i 62. Na pewno mam tego za dużo ale nie mam doświadczenia, to moja pierwsza ciąża i wolę mieć więcej ubranek niż za mało. Mam sporo bluzek i spodenek. Sama, nim jeszcze podostawałam te ubranka, kupiłam w rozmiarze 56: 3 szt body z krótkim rękawem i 3 szt z długim, 6 pajacy, 4 półśpiochy, 2 rampersy, kombinezon 56-62 i otulacz. Teraz dokupiłam jeszcze otulacz flanelowy i tetrowy w rozmiarze 100x100 i 2 szt pieluch flanelowych oraz 3 szt tetrowych.

Kosmetyki dla dziecka to rzecz indywidualna ale kupiłam maść przeciw odparzeniom, puder, oliwkę, szampon i płyn do kąpieli 2w1 oraz 2 kremy pielęgnacyjne (jeden do buzi z UV a drugi do ciała). Gdzieś czytałam, że trzeba się też zaopatrzyć w czopki glicerynowe i przeciwgorączkowe oraz witaminy K i D.



Z rzeczy dla dziecka musimy kupić wanienkę na stojaku, dostawkę do łóżka i wózek 3w1. Jedna koleżanka z pracy ma cybex priam, inna cybex balios i bardzo sobie chwalą. Córka szefa za to poleca jechać do komisu z wózkami, bo sama tam kupowała za ułamek normalnej ceny i po co przepłacać Dobrze, że mamy jeszcze czas



U mnie w pracy dwie kolejne dziewczyny w ciąży. Obie mają termin na styczeń, różnica 4 dni między jednym a drugim terminem

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------



No właśnie, mam zapisane, że trzeba kupić.

Podkłady i podpaski mam dostać w pakiecie porodowym od ubezpieczyciela Dostanę też majtki ażurowe
W foteliku najlepiej wozic w pajacu zwyklym i cieplo opatulonym. Syna wozilam przykrytego welnianym kocykiem. Teraz kupilam ten otulacz do wotelika ale to dlatego ze mam praktycznie cala wyprawke przy pierwszym bylo mi szkoda bo jest dosc drogi i uwazam ze jest zbedny. Teraz kupilam uzywany na vinted bo jest piekny.
Rozek zwykly od takiego do wozka rozni sie tym ze nie ma dziur na pasy. IMG20230714095631.jpg

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 09:33   #1219
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Znalazłam taki otulacz do fotelika samochodowego w internecie https://jukki.pl/pl/c/Kocyki-do-fote...mochodowego/66 Kupiłam wcześniej identyczny ale pod nazwą "rożek".

Dziękuję za cenną informację odnośnie kosmetyków

Po pracy sprawdzę cybex talos Ogólnie jesteśmy nastawieni na cybex, tylko właśnie zastanawiamy się nad modelem. I tak jak piszesz: musi być mega zwrotny i jak najmniejszy po złożeniu. Za miesiąc przeprowadzamy się na wieś (na stałe w przyszłym roku), gdzie nie ma asfaltu ani chodnika, tylko droga utwardzona, więc potrzebny nam dobry wózek. Teściowa i mama mieszkają 2 km dalej, w mieście, gdzie już na spokojnie będę śmigać z wózkiem po chodnikach ale te 2 km bez chodnika muszę pokonać

no to własnie to, ale ejszcze nie spotkałam się z nazewnictwem rożek
ja na zimę kupiłam bardziej śpiworek, na wiosnę pomyślę o cienkim otulaczu

ja mieszkam w górach i też właśnie żwiry,kamienie to większość dróg,stąd wybór na Talosa.Ale z drugiej strony- na najmniejszy składa się Balios.

widziałam fajne porównanie w necie i Talos też ma fajniejszą budkę.Zaraz Ci gdzies poszukam.

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
W tej sytuacji stawiałabym na Talosa. Oglądałam oba cybexy, Balios i Talos, i jednak ten drugi jest bardziej terenowy. Owszem, nowy Balios 2023 ma poprawioną amortyzację, ale wygląda na bardziej miejski wózek, mały i zwrotny.
Talos to typowa terenówka. Zrezygnowaliśmy z niego, bo będziemy często przewozić wózek w samochodzie (do dziadków) i Espiro Miloo wypadał lepiej po złożeniu.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
dokładnie, Balios to bardziej miejski wózek. Priam jeśli chodzi o amortyzację też.
U nas nie ma znaczenia ile miejsca zajmuje, bo mamy duże auto na co dzień i wymieniamy na jeszcze większe.A na wyjazdy busy

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

o mam https://www.youtube.com/watch?v=3SHO1sLGcqk
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-14, 09:52   #1220
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

My to do wózka musimy się przymierzyć zanim kupimy aby nie wyglądać jak z wózkiem dla lalek z racji wzrostu A że chcemy używany to najpierw pewnie wizyta w sklepie, przymiarki i szukanie na olx.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 10:03   #1221
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
My to do wózka musimy się przymierzyć zanim kupimy aby nie wyglądać jak z wózkiem dla lalek z racji wzrostu A że chcemy używany to najpierw pewnie wizyta w sklepie, przymiarki i szukanie na olx.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja dlatego patrzyłam tylko na te które mają adaptery i gondola jest wyżej. Mój TZ ma 191cm wzrostu, wiec wyglądał trochę komicznie przy tych niskich wózkach. A dwa, ze nawet mi będzie wygodniej jak będzie wyżej. Nie trzeba się będzie tak schylać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 10:59   #1222
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
Ja dlatego patrzyłam tylko na te które mają adaptery i gondola jest wyżej. Mój TZ ma 191cm wzrostu, wiec wyglądał trochę komicznie przy tych niskich wózkach. A dwa, ze nawet mi będzie wygodniej jak będzie wyżej. Nie trzeba się będzie tak schylać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A co wybraliście? Mój też tego wzrostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 11:03   #1223
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
A co wybraliście? Mój też tego wzrostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A chyba już tu kiedyś pisałam, ze cybex priam 4.0. Ja miałam hopla na punkcie tego wózka od dawien dawna patrzyłam jeszcze na venicci tinum upline beżowy, ale ta gondola wydawała mi się jakaś taka toporna, kwadratowa jak trumna. Gondola ma chyba 99cm na zewnątrz a w srodku jest 78cm, wiec standardowo. Wizualnie jednak te 99 dawało właśnie ten efekt toporności. No i tez naoglądałam się, ze ludzie ze spacerówki w venicci raczej nie są zadowoleni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez a_revek
Czas edycji: 2023-07-14 o 11:04
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 11:16   #1224
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
A chyba już tu kiedyś pisałam, ze cybex priam 4.0. Ja miałam hopla na punkcie tego wózka od dawien dawna patrzyłam jeszcze na venicci tinum upline beżowy, ale ta gondola wydawała mi się jakaś taka toporna, kwadratowa jak trumna. Gondola ma chyba 99cm na zewnątrz a w srodku jest 78cm, wiec standardowo. Wizualnie jednak te 99 dawało właśnie ten efekt toporności. No i tez naoglądałam się, ze ludzie ze spacerówki w venicci raczej nie są zadowoleni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Aa rozumiem, no fajne są i Cybex i Vennici. Ale jednak nie chcemy wydawać kilka tysięcy na wózek więc te odpadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 12:37   #1225
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Aa rozumiem, no fajne są i Cybex i Vennici. Ale jednak nie chcemy wydawać kilka tysięcy na wózek więc te odpadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no ja pisałam,że kupiłam tego Cybexa nowego, a połowę taniej.Przez kombinacje
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 13:43   #1226
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
no ja pisałam,że kupiłam tego Cybexa nowego, a połowę taniej.Przez kombinacje
No tak, pamiętam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 15:42   #1227
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
W tej sytuacji stawiałabym na Talosa. Oglądałam oba cybexy, Balios i Talos, i jednak ten drugi jest bardziej terenowy. Owszem, nowy Balios 2023 ma poprawioną amortyzację, ale wygląda na bardziej miejski wózek, mały i zwrotny.
Talos to typowa terenówka. Zrezygnowaliśmy z niego, bo będziemy często przewozić wózek w samochodzie (do dziadków) i Espiro Miloo wypadał lepiej po złożeniu.
Będziemy z mężem szukać Talosa Na nasze tereny będzie najlepszy.


Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
W foteliku najlepiej wozic w pajacu zwyklym i cieplo opatulonym. Syna wozilam przykrytego welnianym kocykiem. Teraz kupilam ten otulacz do wotelika ale to dlatego ze mam praktycznie cala wyprawke przy pierwszym bylo mi szkoda bo jest dosc drogi i uwazam ze jest zbedny. Teraz kupilam uzywany na vinted bo jest piekny.
Rozek zwykly od takiego do wozka rozni sie tym ze nie ma dziur na pasy. Załącznik 7791737
Dziękuję za wyjaśnienie Mój otulacz nie ma tych dziurek, więc nie jest typowo pod fotelik.
Po wyjściu ze szpitala ubiorę maleństwo w ciepłego pajaca, opatulę w kocyk i powinno być ok. Nie chcę już kupować dodatkowych rzeczy.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Aa rozumiem, no fajne są i Cybex i Vennici. Ale jednak nie chcemy wydawać kilka tysięcy na wózek więc te odpadają
Ja też nie planuję kupować nowego. Szukamy używanego.
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 17:27   #1228
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
No właśnie, mam zapisane, że trzeba kupić.
Podkłady i podpaski mam dostać w pakiecie porodowym od ubezpieczyciela Dostanę też majtki ażurowe
Jedyne co dostałam dla siebie to wkładki laktacyjne w pakiecie startowym ze szkoły rodzenia. Trzeba będzie w końcu zająć się zakupami również dla siebie. Na razie mam zapisany laktator ręczny na allegro (planuję karmić piersią i sporadycznie odciągać) i majtki wielorazowe.

Jak zobaczyłam ceny laktatorów elektrycznych w Smyku to szybko ominęłam tę półkę

Już mam wyniki krzywej cukrowej. Wyniki idealne, także cieszę się bardzo . 3 h w sumie zajęło (łącznie z czekaniem w kolejce i uzupełnianiem danych przez pielęgniarkę) ale ważne, że już z głowy


Za to wynik toxo Igm wyszedł ,,wątpliwy'' cokolwiek to znaczy. W poniedziałek wizyta, to dowiem się od lekarza.

A że miałam dużo czasu między pobraniami, zamówiłam śpiworek na Vinted . Ponoć najlepiej 2,5 TOG, a w opisie tylko ,,grubszy''. Zobaczymy co to przyjdzie, zapłaciłam grosze, także w razie jak będzie za cienki na sezon jesienno-zimowy, kupię drugi.

Edytowane przez izan1222
Czas edycji: 2023-07-14 o 17:38 Powód: .
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-15, 09:29   #1229
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Będziemy z mężem szukać Talosa Na nasze tereny będzie najlepszy.



Dziękuję za wyjaśnienie Mój otulacz nie ma tych dziurek, więc nie jest typowo pod fotelik.
Po wyjściu ze szpitala ubiorę maleństwo w ciepłego pajaca, opatulę w kocyk i powinno być ok. Nie chcę już kupować dodatkowych rzeczy.


Ja też nie planuję kupować nowego. Szukamy używanego.
Pamiętaj tylko,żeby to nie był zbyt śliski lub gruby pajac.W takich nie powinno się przewozić dzieci.No i to się odnosi nie tylko do drogi ze szpitala,ale za każdym razem jak będziecie gdzieś jechać
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-15, 10:00   #1230
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Pamiętaj tylko,żeby to nie był zbyt śliski lub gruby pajac.W takich nie powinno się przewozić dzieci.No i to się odnosi nie tylko do drogi ze szpitala,ale za każdym razem jak będziecie gdzieś jechać
Na szczęście nie mam śliskich ani grubych pajacy Same cienkie bawełniane plus dwa z grubszej bawełny.
Będę przewozić maluszka tak jak wcześniej pisała tu jedna z dziewczyn: pajac plus kocyk.
Kombinezony i otulacze zostawiam do wózka na spacer.


Dziewczyny, pojawił się u mnie problem ze skórą na brzuchu. Wcześniej miałam problem z suchą skórą na twarzy (już jest ok), potem na dłoniach (myślę, że to od tego, że ciągle myję ręce, czy to po częstych wizytach w toalecie czy po dotykaniu kotów) a teraz pojawił się problem na brzuchu. Staram się nie drapać, chociaż wczoraj wieczorem swędziało okropnie ale mimo to dzisiaj zauważyłam, że mam lekką wysypkę, kilka krostek. Oczywiście przejrzałam internet i znalazłam informację, że powodem może być rozciągająca i napinająca się skóra. Mój brzuch w ostatnim czasie wkońcu zaczął rosnąć, więc mam nadzieję, że to właśnie ta rozciągająca się skóra i hormony odpowiadają za taki stan rzeczy.
Czy Wy też tak macie lub miałyście wcześniej?
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 12:46:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.