Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68. - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-31, 13:51   #4291
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

czy któraś z Was stosuje depilator kryształowy (kształtem przypomina tangle teezer) i mogłaby podzielić się opinią? w necie są same reklamy i komentarze z fejkowych kont.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 13:59   #4292
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Dzięki za odpowiedź w sprawie grilla elektrycznego.

Powiedzcie mi czym się kierować przy zakupie, czego unikać?

Większość tych grilli nie ma funkcji regulacji temperatury, czy taka opcja jest konieczna, czy niepotrzebna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 14:15   #4293
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu pobolewa mnie prawy jajnik, takie uczucie, jakbym miała zaraz dostać okres, promieniuje do całego podbrzusza, czasami nasila się po stosunku, czasami po prostu boli. Zastanawiam się czy to może być przez długotrwałe przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej? Może któraś miała podobny problem z bólem tego typu, albo orientuje się co może oznaczać? W lutym miałam USG TV i cytologię, wszystko było ok. Stresuję się, choć jutro już idę do lekarza, bo się umówiłam niedługo po tym jak zaczęło pobolewać, ale strasznie się zaczynam nakręcać i czytać cały internet, że to na pewno rak jajnika, albo coś równie przykrego, bo nie wiem czemu miałby boleć.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Już w pierwszym poście pisałam, że prawy
Może być jakaś torbiel. A w jakiej fazie cyklu jesteś teraz albo od jakiej fazy cyklu zaczęło boleć?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 14:15   #4294
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź w sprawie grilla elektrycznego.

Powiedzcie mi czym się kierować przy zakupie, czego unikać?

Większość tych grilli nie ma funkcji regulacji temperatury, czy taka opcja jest konieczna, czy niepotrzebna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja korzystam z regulacji moim zdaniem sie przydaje, bo robie na nim rozne rzeczy i czasem cos moze nie byc gotowe a wierzch sie sfajczy od zbyt wysokiej temperatury. Bez na pewno tez mozna zyc, choc to uzyteczna opcja. U moich rodzicow na płytowym chyba nie ma i tez dobre rzeczy wychodzą.

To co jest konieczne to zwroc uwage czy plyty zamykają sie rownolegle, czy tak jak opiekacz. Druga opcja dyskwalifikuje grilla, uzytkowalam kiedys taki, bo kolega mial, okropny
Plus wyjmowane plyty do mycia w zmywarce, tacka na sciekający tluszcz. To chyba tyle.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 14:17   #4295
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ja korzystam z regulacji moim zdaniem sie przydaje, bo robie na nim rozne rzeczy i czasem cos moze nie byc gotowe a wierzch sie sfajczy od zbyt wysokiej temperatury. Bez na pewno tez mozna zyc, choc to uzyteczna opcja. U moich rodzicow na płytowym chyba nie ma i tez dobre rzeczy wychodzą.

To co jest konieczne to zwroc uwage czy plyty zamykają sie rownolegle, czy tak jak opiekacz. Druga opcja dyskwalifikuje grilla, uzytkowalam kiedys taki, bo kolega mial, okropny
Plus wyjmowane plyty do mycia w zmywarce, tacka na sciekający tluszcz. To chyba tyle.
Z tym zamykaniem to ci chodzi o to, że jest taka sprężynka, że można grubasy piec i się podnosi pod górę dekiel, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 14:18   #4296
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89637722]Może być jakaś torbiel. A w jakiej fazie cyklu jesteś teraz albo od jakiej fazy cyklu zaczęło boleć?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Delikatnie zaczęło mnie boleć jakoś przy kilku pierwszych tabletkach z nowego opakowania anty, może 4-5, w połowie opakowania się nasiliło do takiego stopnia jak teraz. Teraz tydzień temu zaczęłam już kolejne opakowanie i boli nadal.

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2023-07-31 o 14:20
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 14:24   #4297
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Z tym zamykaniem to ci chodzi o to, że jest taka sprężynka, że można grubasy piec i się podnosi pod górę dekiel, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, wtedy gorna plyta przygniata jedzenie na plasko i rowno grilluje, te "opiekaczowe" są bezuzyteczne

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Moze tych lipnych juz sie nawet nie robi? Nie wiem, lepiej zwrocic uwage, bo lipa
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-31, 14:34   #4298
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Moj ma plyty do zmywarki
Jak ten dokona żywota, to następny na pewno będzie z płytami do zmywarki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 15:18   #4299
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Musze na szybko wymyślić wakacje w Polsce
Zwracam się do was, bo sama mam małe doświadczenie w organizowaniu takich wakacji wypoczynkowych po kraju. Za dzieciaka jeżdziłam po parkach naturalnych na wycieczkach klasowych, ale niestety niewiele z tego pamiętam. Z kolei później prawie w ogole nie jeździłam na takie wakacje, chyba, że do Zakopanego albo nad Bałtyk. Uściślę więc:
Musze zorganizować wyjazd dla siebie i swojego faceta, przyjedziemy za półtora tygodnia. Mój facet nie jest polakiem i szczerze mowiac chcialabym zeby wybrana okolica zrobila na nim wrazenie. Tzn szukam malowniczej okolicy, gdzie nie ma wielu turystow, straganow (stad odpadaja znane turystyczne miejscowosci), bo przede wszystkim zalezy mi na tym zeby bylo tam spokojnie (caly wyjazd ma byc na zasadzie wyciszenia, rekonwalescencji po ciężkiej chorobie i relaksu). Czyli natura, jakies miasteczko do zwiedzenia, latwe piesze szlaki (z naciskiem na latwe).

Jesli chodzi o czesc Polski to mam na mysli mniej wiecej wschod kraju, przylatujemy do Warszawy, wylatujemy z Krakowa, a w miedzy czasie musimy zahaczyc o Lublin. Bedziemy miec samochod, wiec mozemy jechac w trase.

Czy ktoras z was może kojarzy jakąś wyjątkową okolicę, park narodowy/krajobrazowy które chwytają za serce i pomagają się wyciszyć? Zaznaczę jeszcze raz, ze kwestia psychicznego spokoju jest właściwie priorytetowa, bo zmagamy się z trudną sytuacją życiową. Coś co pomogłoby nam chociaż na tydzień się odciąć od problemów.

Zastanawiałam się nad puszczą białowieską, jednak nigdy tam nie byłam i nie wiem nawet od czego zacząć, dokąd się udać. Druga opcja to okolice Przemyśla? Bieszczady? Wiem, ze proszę o niemożliwe, ale gdzie będzie pięknie a nie będzie dużo ludzi?

Wiem też, że jest bardzo późno i znalezienie noclegu pewnie też będzie graniczyć z cudem, no ale muszę probować.

Dziękuję za doczytanie do końca
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 15:37   #4300
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Już w pierwszym poście pisałam, że prawy
Zawsze możesz pojechać na SOR, sprawdzą czy to nie wyrostek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Mam optigrill, ale nie wiem jaki model, pewnie takiego juz nie produkują
Dzięki. Sprawdzę sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 15:47   #4301
agata1213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Czy ludzie z Waszego otoczenia też popierają konfe i uważają, że mentzen to taki inteligent i tak dobrze gada?

Dzisiaj w pracy podczas lunchu dostałam niestrawności, nawet mi się nie chciało odzywać w tym temacie
agata1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-31, 15:49   #4302
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Czy ludzie z Waszego otoczenia też popierają konfe i uważają, że mentzen to taki inteligent i tak dobrze gada?



Dzisiaj w pracy podczas lunchu dostałam niestrawności, nawet mi się nie chciało odzywać w tym temacie
Nie, bo odcinam takich bakłażanów ze swojego otoczenia. W pracy też na szczęście się nie trafili, jest jedynie fan słuchania Korwina do jazdy autem - "bo tego się słucha jak dobrego stand-upu"

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 15:50   #4303
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Musze na szybko wymyślić wakacje w Polsce
Zwracam się do was, bo sama mam małe doświadczenie w organizowaniu takich wakacji wypoczynkowych po kraju. Za dzieciaka jeżdziłam po parkach naturalnych na wycieczkach klasowych, ale niestety niewiele z tego pamiętam. Z kolei później prawie w ogole nie jeździłam na takie wakacje, chyba, że do Zakopanego albo nad Bałtyk. Uściślę więc:
Musze zorganizować wyjazd dla siebie i swojego faceta, przyjedziemy za półtora tygodnia. Mój facet nie jest polakiem i szczerze mowiac chcialabym zeby wybrana okolica zrobila na nim wrazenie. Tzn szukam malowniczej okolicy, gdzie nie ma wielu turystow, straganow (stad odpadaja znane turystyczne miejscowosci), bo przede wszystkim zalezy mi na tym zeby bylo tam spokojnie (caly wyjazd ma byc na zasadzie wyciszenia, rekonwalescencji po ciężkiej chorobie i relaksu). Czyli natura, jakies miasteczko do zwiedzenia, latwe piesze szlaki (z naciskiem na latwe).

Jesli chodzi o czesc Polski to mam na mysli mniej wiecej wschod kraju, przylatujemy do Warszawy, wylatujemy z Krakowa, a w miedzy czasie musimy zahaczyc o Lublin. Bedziemy miec samochod, wiec mozemy jechac w trase.

Czy ktoras z was może kojarzy jakąś wyjątkową okolicę, park narodowy/krajobrazowy które chwytają za serce i pomagają się wyciszyć? Zaznaczę jeszcze raz, ze kwestia psychicznego spokoju jest właściwie priorytetowa, bo zmagamy się z trudną sytuacją życiową. Coś co pomogłoby nam chociaż na tydzień się odciąć od problemów.

Zastanawiałam się nad puszczą białowieską, jednak nigdy tam nie byłam i nie wiem nawet od czego zacząć, dokąd się udać. Druga opcja to okolice Przemyśla? Bieszczady? Wiem, ze proszę o niemożliwe, ale gdzie będzie pięknie a nie będzie dużo ludzi?

Wiem też, że jest bardzo późno i znalezienie noclegu pewnie też będzie graniczyć z cudem, no ale muszę probować.

Dziękuję za doczytanie do końca
Jak wschód kraju i samochód pod ręką, to Roztocze. Są proste szlaki, piękne lasy do łażenia, jest kawałek wody do odpoczynku (zalew w Nieliszu czy stawy Echo w Zwierzyńcu). IMHO nie ma tam jako takich miasteczek do zwiedzania. Są ciekawe obiekty, ale są porozrzucane po różnych miejscowościach.

Na północ to Suwalszczyzna. Ludzi mało, sporo jezior (ale woda raczej będzie już zimna), tylko dla mnie to znowu miejsce na aktywny wypoczynek- rowery, kajaki. Podobnie jak na Roztoczu- nie ma jednego miejsca, gdzie byłoby sporo rzeczy na raz do zwiedzenia, trzeba jeździć.

Bieszczady- to zależy co ktoś rozumie pod pojęciem prostych szlaków. Na pewno mniej męczące niż Tatry, ale trochę wysiłku trzeba włożyć. Chyba, że jedziecie z myślą zaszycia się w jakiejś dziurze bez zasięgu komórkowego, to tam parę takich miejsc jest W drodze można zahaczyć właśnie o Przemyśl.

W pobliżu Lublina to warto zobaczyć Nałęczów i Kazimierz, na Roztoczu- Zamość.

Mnie bardzo podobało się w Gorcach i Beskidzie Wyspowym (nocowaliśmy w Rabce), ale w sezonie pewnie będzie tam trochę ludzi, szczególnie z uwagi na to, że Rabka to uzdrowisko. Nie mniej- bardzo fajny klimat.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 16:19   #4304
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź w sprawie grilla elektrycznego.

Powiedzcie mi czym się kierować przy zakupie, czego unikać?

Większość tych grilli nie ma funkcji regulacji temperatury, czy taka opcja jest konieczna, czy niepotrzebna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Polecam wyjmowane płytki, łatwiej je umyć
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 16:30   #4305
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Jak wschód kraju i samochód pod ręką, to Roztocze. Są proste szlaki, piękne lasy do łażenia, jest kawałek wody do odpoczynku (zalew w Nieliszu czy stawy Echo w Zwierzyńcu). IMHO nie ma tam jako takich miasteczek do zwiedzania. Są ciekawe obiekty, ale są porozrzucane po różnych miejscowościach.

Spływy kajakowe w Zwierzyńcu/ okolicach.



Jeśli Lublin to może wąwozy w Kazimierzu? Chociaż tu może być różnie pod względem ilości osób. Pięknym miejscem jest również pałac w Kozłówce/Muzeum Zamoyskich.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 16:47   #4306
Melissana_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Z tym zamykaniem to ci chodzi o to, że jest taka sprężynka, że można grubasy piec i się podnosi pod górę dekiel, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gorąco mogę polecić grill el3ktryczny tefal gc450b lub model wyżej 451, albo juz z wyższej półki tefal opti grill. Używam juz kilka lat, super się na nim grilluje, robie bardzo dużo rzeczy. Płyty można myć w zmywarce, można też dokupić same płyty gdyby się zniszczyły. Te wyższe modele maja tez opcje, ze pokazują stopień wysmażenia mięsa.
Melissana_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 16:49   #4307
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Czy ludzie z Waszego otoczenia też popierają konfe i uważają, że mentzen to taki inteligent i tak dobrze gada?

Dzisiaj w pracy podczas lunchu dostałam niestrawności, nawet mi się nie chciało odzywać w tym temacie
Odcinam się zaraz od takiej zarazy, bo nigdy nie chcą posłuchać czy wejść w polemikę, tylko szerszą te bzdety niczym sekciarze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 17:09   #4308
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu pobolewa mnie prawy jajnik, takie uczucie, jakbym miała zaraz dostać okres, promieniuje do całego podbrzusza, czasami nasila się po stosunku, czasami po prostu boli. Zastanawiam się czy to może być przez długotrwałe przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej? Może któraś miała podobny problem z bólem tego typu, albo orientuje się co może oznaczać? W lutym miałam USG TV i cytologię, wszystko było ok. Stresuję się, choć jutro już idę do lekarza, bo się umówiłam niedługo po tym jak zaczęło pobolewać, ale strasznie się zaczynam nakręcać i czytać cały internet, że to na pewno rak jajnika, albo coś równie przykrego, bo nie wiem czemu miałby boleć.
U mnie takie objawy dawała torbiel jajnika, ale skoro bierzesz anty to raczej nie jest to torbiel. Ostatnio zmieniłam ginekologa i od nowej lekarki dowiedziałam się że jeden jajnik najprawdopodobniej mam przyrośnięty do ściany macicy - stąd w różnych dniach cyklu też mam bóle i takie uczucie ciągnięcia.
Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Czy ludzie z Waszego otoczenia też popierają konfe i uważają, że mentzen to taki inteligent i tak dobrze gada?

Dzisiaj w pracy podczas lunchu dostałam niestrawności, nawet mi się nie chciało odzywać w tym temacie
Pracuję w zasadzie z samymi kobietami więc na szczęście automatycznie zmniejsza się szansa na spotkanie miłośnika konfy. Mąż jednej mojej koleżanki z pracy ich uwielbia, bo to tacy wolnościowcy. Młody gość, nie pamiętający Młodzieży Wszechpolskiej i korzeni konfy, był bardzo zdziwiony jak mu powiedziałam jakie mają podstawy światopoglądowe bo jemu się takie tematy na necie nie wyświetlały.
Na szczęście w bliskim otoczeniu nikogo takiego nie mam, musiałabym zrywać znajomości gdyby mnie raczyli pochwałami Mentzena.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 18:53   #4309
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Musze na szybko wymyślić wakacje w Polsce
Zwracam się do was, bo sama mam małe doświadczenie w organizowaniu takich wakacji wypoczynkowych po kraju. Za dzieciaka jeżdziłam po parkach naturalnych na wycieczkach klasowych, ale niestety niewiele z tego pamiętam. Z kolei później prawie w ogole nie jeździłam na takie wakacje, chyba, że do Zakopanego albo nad Bałtyk. Uściślę więc:
Musze zorganizować wyjazd dla siebie i swojego faceta, przyjedziemy za półtora tygodnia. Mój facet nie jest polakiem i szczerze mowiac chcialabym zeby wybrana okolica zrobila na nim wrazenie. Tzn szukam malowniczej okolicy, gdzie nie ma wielu turystow, straganow (stad odpadaja znane turystyczne miejscowosci), bo przede wszystkim zalezy mi na tym zeby bylo tam spokojnie (caly wyjazd ma byc na zasadzie wyciszenia, rekonwalescencji po ciężkiej chorobie i relaksu). Czyli natura, jakies miasteczko do zwiedzenia, latwe piesze szlaki (z naciskiem na latwe).

Jesli chodzi o czesc Polski to mam na mysli mniej wiecej wschod kraju, przylatujemy do Warszawy, wylatujemy z Krakowa, a w miedzy czasie musimy zahaczyc o Lublin. Bedziemy miec samochod, wiec mozemy jechac w trase.

Czy ktoras z was może kojarzy jakąś wyjątkową okolicę, park narodowy/krajobrazowy które chwytają za serce i pomagają się wyciszyć? Zaznaczę jeszcze raz, ze kwestia psychicznego spokoju jest właściwie priorytetowa, bo zmagamy się z trudną sytuacją życiową. Coś co pomogłoby nam chociaż na tydzień się odciąć od problemów.

Zastanawiałam się nad puszczą białowieską, jednak nigdy tam nie byłam i nie wiem nawet od czego zacząć, dokąd się udać. Druga opcja to okolice Przemyśla? Bieszczady? Wiem, ze proszę o niemożliwe, ale gdzie będzie pięknie a nie będzie dużo ludzi?

Wiem też, że jest bardzo późno i znalezienie noclegu pewnie też będzie graniczyć z cudem, no ale muszę probować.

Dziękuję za doczytanie do końca
Bieszczady są zawsze cudowne, tylko zaznaczam że okolice soliny lub Ustrzyk dolnych to nie Bieszczady. Ale w sierpniu to nawet w tych miejscach-perełkach ciężko o małą ilość ludzi
A może Beskid niski? Zaszyć się gdzieś na uboczu, rymanow zdrój na wypad, Magurski park narodowy do powloczenia się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-31, 20:01   #4310
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Czy ludzie z Waszego otoczenia też popierają konfe i uważają, że mentzen to taki inteligent i tak dobrze gada?

Dzisiaj w pracy podczas lunchu dostałam niestrawności, nawet mi się nie chciało odzywać w tym temacie
To jest nowa zaraza, tak jak kiedys byl wysyp patriotycznych propisowskich tekstow, tak teraz mam pseudointeligenckich pseudoekonomistow lubujacych sie w konfie. Czasami ktos mi probuje mi wytlumaczyc jakies podstawowe zagadnienia ekonomiczne populistycznymi tekstami a la Mentzen z tiktoka, tylko ze ja jestem ekonomistka z wyksztalcenia i nawet do tych ludzi nie dociera ze to troche... no nie wiem, ze ja tych rzeczy na pierwszym semestrze studiow sie nauczylam.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Czy jest taka mozliwosc, ze jak ktos zaczyna brac tabletki na nadcisnienie, to organizm musi sie najpierw przyzwyczaic do tego i troche dziwnie reaguje? Jakie to moga byc reakcje?
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 20:11   #4311
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Musze na szybko wymyślić wakacje w Polsce

Zwracam się do was, bo sama mam małe doświadczenie w organizowaniu takich wakacji wypoczynkowych po kraju. Za dzieciaka jeżdziłam po parkach naturalnych na wycieczkach klasowych, ale niestety niewiele z tego pamiętam. Z kolei później prawie w ogole nie jeździłam na takie wakacje, chyba, że do Zakopanego albo nad Bałtyk. Uściślę więc:

Musze zorganizować wyjazd dla siebie i swojego faceta, przyjedziemy za półtora tygodnia. Mój facet nie jest polakiem i szczerze mowiac chcialabym zeby wybrana okolica zrobila na nim wrazenie. Tzn szukam malowniczej okolicy, gdzie nie ma wielu turystow, straganow (stad odpadaja znane turystyczne miejscowosci), bo przede wszystkim zalezy mi na tym zeby bylo tam spokojnie (caly wyjazd ma byc na zasadzie wyciszenia, rekonwalescencji po ciężkiej chorobie i relaksu). Czyli natura, jakies miasteczko do zwiedzenia, latwe piesze szlaki (z naciskiem na latwe).



Jesli chodzi o czesc Polski to mam na mysli mniej wiecej wschod kraju, przylatujemy do Warszawy, wylatujemy z Krakowa, a w miedzy czasie musimy zahaczyc o Lublin. Bedziemy miec samochod, wiec mozemy jechac w trase.



Czy ktoras z was może kojarzy jakąś wyjątkową okolicę, park narodowy/krajobrazowy które chwytają za serce i pomagają się wyciszyć? Zaznaczę jeszcze raz, ze kwestia psychicznego spokoju jest właściwie priorytetowa, bo zmagamy się z trudną sytuacją życiową. Coś co pomogłoby nam chociaż na tydzień się odciąć od problemów.



Zastanawiałam się nad puszczą białowieską, jednak nigdy tam nie byłam i nie wiem nawet od czego zacząć, dokąd się udać. Druga opcja to okolice Przemyśla? Bieszczady? Wiem, ze proszę o niemożliwe, ale gdzie będzie pięknie a nie będzie dużo ludzi?



Wiem też, że jest bardzo późno i znalezienie noclegu pewnie też będzie graniczyć z cudem, no ale muszę probować.



Dziękuję za doczytanie do końca
Z całego serca polecam Beskid Wyspowy (blisko Wieliczki i Krakowa). Konkretnie pensjonat Bliżej Nieba. Mega widoki, można trochę po górach połazić. Swietna strefa spa (zabiegi+sauny), cisza, spokój i domowe pyszne jedzenie (robią nawet swoją mozarelle). W ogóle zerknij na slowhop- tam większość miejsc to klimatyczne pensjonaty w duchu slow life, gdzie widoki często zapierają dech

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 20:24   #4312
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Gdzie stacjonarnie kupię brokat jadalny?

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 20:41   #4313
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Po wstępnym rekonesansie trafiłam na jakieś za +- tysiaka. Takich poniżej 2 tysięcy nie brać pod uwagę?
Nie wiem na razie, ile chcę wydać. Na pewno nie 10 tysięcy, tylko mniej.

Patrzyłam na crossowe, ale one nie maja bagażnika, więc chyba odpada. Muszę mieć jak przewieźć jakieś zakupy czy coś.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Najpierw myslałam, że może miejski, ale widzę, że chyba jednak lepiej nie iść w tę stronę.
Co to za rower ?
Możesz go podlinkować ?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja miałam turystyczny z całym osprzętem (błotniki, bagażnik, koszyk) - był totalnie za ciężki, żeby się rozpędzić do 18-20 km/h musiałam się ostro namęczyć, pod koniec długich wycieczek padałam z nóg, do tego dość wąskie opony nienadające się na piach - ogólnie nie polecam (kosztował niecałe 2000)

Kolejny rower, crossowy - ten był dużo lepszy, nie miał niepotrzebnych gratów, fajna geometria, dobre przełożenia, fajnie się na nim jeździło, ale po puszczy nie dawał rady, bo znowu wąskie oponki i piach go pokonywał - jak ktoś nie jeździ po bezdrożach to polecam, lubiłam go (budżet w 2015 roku to było 3000)

Aktualnie mam sztywniaka MTB (czyli górski, golasek, nie ma nawet błotników) - zapierdziela aż miło i to zarówno po asfalcie jak i po głębokim piachu, uwielbiam go bez problemu utrzymuje na szosie prędkość powyżej 20km/h, ma świetne przerzutki do wjeżdżania nawet pod spore górki (1:12), kocham go bardzo, jeżdżę nim już 3 sezon i następny też będę brała górski - koszt powyżej 5000
Ja jako nastolatka przerobiłam ciężki rower i nigdy więcej.
Dobry osprzęt i lekka rama swoje kosztuje.
Ja się nie dziwię, widziałam ceny samych przerzutek, lekkich ram, klamek itp. Taniej to można chyba tylko samemu składać rower ( jak ktoś potrafi ).
Błotniki można kupić plastikowe, one są wtedy lekkie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 21:00   #4314
Yersinia_p
Nudziara
 
Avatar Yersinia_p
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 57 149
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Czy ktos reperowal laptopa? Oplacalo sie? Popsul sie ekran, fizycznie nic mu nie jest, wiec pewnie na zawiasach nie jest nowy, juz po gwarancji
__________________

Yersinia_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 21:15   #4315
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Z całego serca polecam Beskid Wyspowy (blisko Wieliczki i Krakowa). Konkretnie pensjonat Bliżej Nieba. Mega widoki, można trochę po górach połazić. Swietna strefa spa (zabiegi+sauny), cisza, spokój i domowe pyszne jedzenie (robią nawet swoją mozarelle). W ogóle zerknij na slowhop- tam większość miejsc to klimatyczne pensjonaty w duchu slow life, gdzie widoki często zapierają dech

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Beskid Wyspowy bardzo tak.
Lasagna, swoją droga zerkne na ten pensjonat, brzmi zachęcająco

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89637912]
[/COLOR]Czy jest taka mozliwosc, ze jak ktos zaczyna brac tabletki na nadcisnienie, to organizm musi sie najpierw przyzwyczaic do tego i troche dziwnie reaguje? Jakie to moga byc reakcje?[/QUOTE]

Zawsze mogą wystąpić skutki uboczne- a już nowy lek to szczególna sytuacja. Generalnie jeśli nie dzieje się nic bardzo niepokojącego, nagłego, zagrażającego zdrowiu lub życiu (vide problemy z oddychaniem, nagła opuchlizna etc.) to nie ma powodów do paniki. Jesli skutki uboczne nie mijają po kilku dniach/max 2 tygodniach to można nawiedzić medyka i porozmawiac o tym, być może będzie wskazana zmiana dawki/leku.
Co do tych skutków to mogą być oczywiście indywidualne i różne w zależności od leku, ale najczęściej czuje się przejściowe osłabienie, ból głowy, zwiekszona senność czy uczucie takiego "przymulenia".
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 21:19   #4316
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Czy ludzie z Waszego otoczenia też popierają konfe i uważają, że mentzen to taki inteligent i tak dobrze gada?

Dzisiaj w pracy podczas lunchu dostałam niestrawności, nawet mi się nie chciało odzywać w tym temacie
Nie, ja żyję w lewicowej bańce. Chociaż tata ma zapędy pisowskie, konfy, ale raczej wybije mu to z głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 21:30   #4317
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Beskid Wyspowy bardzo tak.

Lasagna, swoją droga zerkne na ten pensjonat, brzmi zachęcająco







Zawsze mogą wystąpić skutki uboczne- a już nowy lek to szczególna sytuacja. Generalnie jeśli nie dzieje się nic bardzo niepokojącego, nagłego, zagrażającego zdrowiu lub życiu (vide problemy z oddychaniem, nagła opuchlizna etc.) to nie ma powodów do paniki. Jesli skutki uboczne nie mijają po kilku dniach/max 2 tygodniach to można nawiedzić medyka i porozmawiac o tym, być może będzie wskazana zmiana dawki/leku.

Co do tych skutków to mogą być oczywiście indywidualne i różne w zależności od leku, ale najczęściej czuje się przejściowe osłabienie, ból głowy, zwiekszona senność czy uczucie takiego "przymulenia".
Zerknij bo serio warto, dla mnie top miejsce w Polsce To jest takie miejsce bez TV w pokojach, ale z takim klimatem i jedzeniem, że nie chce się wyjeżdżać

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 22:10   #4318
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Yersinia_p Pokaż wiadomość
Czy ktos reperowal laptopa? Oplacalo sie? Popsul sie ekran, fizycznie nic mu nie jest, wiec pewnie na zawiasach nie jest nowy, juz po gwarancji

Zależy jaki laptop. Jeśli bardzo drogi i świeżo po gwarancji to może bym naprawiała.


Ale jak na przykład 4-letni i za 3/4 tysiące, to pewnie bym sobie darowała. A jak 6 lat i więcej to na pewno.



Jeszcze zależy, czy pilnie potrzebuję laptopa i czy stać mnie na nowy. Bo jeśli potrzebuję na wczoraj, a nie mam kasy, ale na naprawę wyskrobię, to też inaczej.



Biorę pod uwagę osobę, która używa jednego laptopa, starego wyrzuca, a naprawy zleca komuś.


Optymalnie to bym kupiła nowego, a ten naprawiła i trzymała w zapasie. Albo kupiła nowy, a stary naprawiła za jakiś czas, jak będzie kasa.


Jak jest po gwarancji to po prostu bym go rozkręciła i popatrzyła, co tam się wyprawia. Tego się serio nie da popsuć, nawet jak porozkręcasz, to intuicyjnie wejdzie z powrotem jak puzzle.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 22:20   #4319
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie takie objawy dawała torbiel jajnika, ale skoro bierzesz anty to raczej nie jest to torbiel. Ostatnio zmieniłam ginekologa i od nowej lekarki dowiedziałam się że jeden jajnik najprawdopodobniej mam przyrośnięty do ściany macicy - stąd w różnych dniach cyklu też mam bóle i takie uczucie ciągnięcia.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ooo, a ja mam bardzo bolesne owulacje i zastanawiam się jaka jest tego przyczyna. Póki co lekarze totalnie zlewają te objawy, a ja przez kilka dni w miesiącu muszę brać rozkurczowe, bo się ruszyć nie mogę bez bólu
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 22:24   #4320
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
ooo, a ja mam bardzo bolesne owulacje i zastanawiam się jaka jest tego przyczyna. Póki co lekarze totalnie zlewają te objawy, a ja przez kilka dni w miesiącu muszę brać rozkurczowe, bo się ruszyć nie mogę bez bólu

Ale co, nawet USG ci nie robią?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 12:24:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.