Jak zaakceptować brak urody? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-17, 07:47   #1
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301

Jak zaakceptować brak urody?


Podobno terapia w tym pomaga - ale właściwie w jaki sposób? Oczywiście jest masa pięknych ludzi, którzy uważają się za brzydkich. Ale mnie zastanawia sytuacja, kiedy komuś naprawdę brakuje tej urody i otoczenie nie omieszka mu tego uświadamiać Jak wygląda taki proces akceptowania?
Czy nie uważacie, że odłożenie na operacje plastyczne i różne zabiegi jest w gruncie rzeczy łatwiejsze niż akceptacja, że jest się brzydkim?
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 09:17   #2
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

Tobie jest potrzebna terapia, co widać po wypowiedziach na forum.

Terapia uczy akceptacji i miłości do samego siebie. Uczy jak trzymać dystans od toksycznego środowiska, które ocenia nas za wygląd. Nie, operacja plastyczna nie jest łatwiejsza, zmienisz nos, usta, lecz to nie jest równoznaczne z zaakceptowaniem nowej wersji siebie.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 09:42   #3
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Podobno terapia w tym pomaga - ale właściwie w jaki sposób? Oczywiście jest masa pięknych ludzi, którzy uważają się za brzydkich. Ale mnie zastanawia sytuacja, kiedy komuś naprawdę brakuje tej urody i otoczenie nie omieszka mu tego uświadamiać Jak wygląda taki proces akceptowania?
Czy nie uważacie, że odłożenie na operacje plastyczne i różne zabiegi jest w gruncie rzeczy łatwiejsze niż akceptacja, że jest się brzydkim?
Nie jestem szczególnie urodziwa, ani nie mam dobrej figury, ale w sumie co z tego? Czy naprawdę muszę wszystko w sobie oceniać? Czy moja uroda to jakiś atut (większość z tych rzeczy nie jest zależna ode mnie, albo jest zależna ale kosztem, którego nie chcę ponosić), czy jest ona obiektywna (no nie, jednemu się podobam, a komuś innemu nie), czy w końcu jakie ma ona naprawdę znaczenie? Nigdy wcześniej nie miałam tak wywalone* na to i nareszcie zaczęłam się ubierać i malować tak, jak mam ochotę, a nie żeby się zamaskować czy optycznie odchudzić.

*wywalone nie znaczy, że nie dbam o siebie, tylko o to, że mam w nosie czy wyglądam odpowiednio szczupło, przypadkiem nie za nudno albo nie za pstrokato, czy mój makeup jest akceptowalny przez moją koleżankę i czy w ogóle mam na niego chęć konkretnego dnia
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2023-10-17 o 09:44
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 09:44   #4
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

Przede wszystkim polega to chyba na tym, żeby nie uzależniać swojego poczucia wartości i samopoczucia od wyglądu. Każdy ma prawo wyglądać gorzej, ale nie świadczy to o tym, że jest gorszym człowiekiem albo że powinien się tym zadręczać.

Edytowane przez PumpkinEyes
Czas edycji: 2023-10-17 o 09:46
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 09:57   #5
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

Widzę kilka rozwiązań problemu:
- terapia - żeby nauczyć się akceptacji swojego ciała oraz właściwej samooceny
- lookmaxing - możesz starać się poprawić swój wygląd na tyle, na ile możesz. Dobry strój, fryzura, makijaż, zabiegi kosmetyczne też robią swoje i potrafią poprawić nastrój. Byle nie przesadzić i nie wpaść w pętlę ciągłych poprawek oraz zabiegów, żeby nie wyglądać jak ktoś w stylu Donatelli Versace
- ograniczyć/zrezygnować z mediów typu Instagram, gdzie wszyscy wyglądają pięknie, mają cudowne życie, fantastyczne hobby itd.
- częściej wychodzić, przejść się na basen czy plażę. Gdy widzisz ludzi na co dzień, bez stylizacji, uświadamiasz sobie, że w sumie wszyscy mamy jakieś defekty, jest to zupełnie normalne i praktycznie nikt nie wygląda jak na okładkach gazet.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 10:01   #6
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 111
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

Bez terapii może się nie obejść. Choć możesz oczywiście spróbować zobaczyć jak wiele masz - zdrowie, ręce, nogi, masz gdzie mieszkać, co jeść, czasami możesz sobie pozwolić na różne przyjemności. To jest bardzo dużo. Uroda przemija, figura przemija, zostaje to co w głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 12:20   #7
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

A gdyby nagle zniknęli wszyscy ludzie, którzy Cię krytykują, wytykają wygląd, a w ich miejsce weszłyby osoby pozytywne, chwalące za brak make-upu, świetne włosy, super upolowane rzeczy w lumpie, cudowny śmiech czy paznokcie...
Wtedy o wiele łatwiej przejść tę przemianę i z załamującej ręce nad swoim wyglądem osoby przemienić się w kogoś, kto nie ma problemu z tym, jak wygląda, pozuje do zdjęć bez makijażu, nie przegląda się obsesyjnie w lustrze, nie porównuje się, a akceptuje i ma dużo przestrzeni na tak naprawdę zwykłe życie, a nie kontemplację niedociągnięć i nierówności w otrzymaniu urody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-17, 13:23   #8
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Podobno terapia w tym pomaga - ale właściwie w jaki sposób? Oczywiście jest masa pięknych ludzi, którzy uważają się za brzydkich. Ale mnie zastanawia sytuacja, kiedy komuś naprawdę brakuje tej urody i otoczenie nie omieszka mu tego uświadamiać Jak wygląda taki proces akceptowania?
Czy nie uważacie, że odłożenie na operacje plastyczne i różne zabiegi jest w gruncie rzeczy łatwiejsze niż akceptacja, że jest się brzydkim?
jezeli brzydota jest realna to oczywiscie ze odlozenie na operacje i zniwelowanie defektu pomoze,znam kilku ludzi w tym wlasna corke ktora miala brzydki nos a po operacji wyglada super
jesli twoje urodowe braki sa mozliwe do skorygowania to ja bym w to zainwestowala kase po co sie meczyc przez reszte zycia z np ,duzym nosem czy krzywymi zebami skoro mozna to skorygowac i czuc sie lepiej
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 14:27   #9
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A gdyby nagle zniknęli wszyscy ludzie, którzy Cię krytykują, wytykają wygląd, a w ich miejsce weszłyby osoby pozytywne, chwalące za brak make-upu, świetne włosy, super upolowane rzeczy w lumpie, cudowny śmiech czy paznokcie...
Wtedy o wiele łatwiej przejść tę przemianę i z załamującej ręce nad swoim wyglądem osoby przemienić się w kogoś, kto nie ma problemu z tym, jak wygląda, pozuje do zdjęć bez makijażu, nie przegląda się obsesyjnie w lustrze, nie porównuje się, a akceptuje i ma dużo przestrzeni na tak naprawdę zwykłe życie, a nie kontemplację niedociągnięć i nierówności w otrzymaniu urody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, to super wizualizacja

To ja tak kiedyś dumałam, że osoby niewidzące nie mają zupełnie problemu z czyimś wyglądem (urodą, sposobem ubierania się, ogólnym wizerunkiem). O ile to mniej rzeczy do rozkminiania, cały dział urody czy mody można traktować jak czystą abstrakcję.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 14:59   #10
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A gdyby nagle zniknęli wszyscy ludzie, którzy Cię krytykują, wytykają wygląd, a w ich miejsce weszłyby osoby pozytywne, chwalące za brak make-upu, świetne włosy, super upolowane rzeczy w lumpie, cudowny śmiech czy paznokcie...
Wtedy o wiele łatwiej przejść tę przemianę i z załamującej ręce nad swoim wyglądem osoby przemienić się w kogoś, kto nie ma problemu z tym, jak wygląda, pozuje do zdjęć bez makijażu, nie przegląda się obsesyjnie w lustrze, nie porównuje się, a akceptuje i ma dużo przestrzeni na tak naprawdę zwykłe życie, a nie kontemplację niedociągnięć i nierówności w otrzymaniu urody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 16:02   #11
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 490
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 17:41
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-18, 11:29   #12
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Podobno terapia w tym pomaga - ale właściwie w jaki sposób? Oczywiście jest masa pięknych ludzi, którzy uważają się za brzydkich. Ale mnie zastanawia sytuacja, kiedy komuś naprawdę brakuje tej urody i otoczenie nie omieszka mu tego uświadamiać Jak wygląda taki proces akceptowania?
Czy nie uważacie, że odłożenie na operacje plastyczne i różne zabiegi jest w gruncie rzeczy łatwiejsze niż akceptacja, że jest się brzydkim?
moze zacznij odpowiadac w swoich watkach zamiast tworzyc nastepne?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 12:55   #13
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Podobno terapia w tym pomaga - ale właściwie w jaki sposób? Oczywiście jest masa pięknych ludzi, którzy uważają się za brzydkich. Ale mnie zastanawia sytuacja, kiedy komuś naprawdę brakuje tej urody i otoczenie nie omieszka mu tego uświadamiać Jak wygląda taki proces akceptowania?
Czy nie uważacie, że odłożenie na operacje plastyczne i różne zabiegi jest w gruncie rzeczy łatwiejsze niż akceptacja, że jest się brzydkim?
Jeżeli masz kasę i TOBIE przeszkadza twój wygląd to tak, odkładanie na operacje jest dobrym pomysłem bo nie ma co sobie wmawiac że sie sobie podobasz jeżeli nie.
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 22:55   #14
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Jak zaakceptować brak urody?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
moze zacznij odpowiadac w swoich watkach zamiast tworzyc nastepne?
Jestem aktywna w każdym swoim wątku. Tutaj jeszcze nic nie piszę bo na razie nie mam nic mądrego do powiedzenia.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-18 23:55:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.