Marcowe Mamy 2024 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-14, 10:07   #1141
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Koniec wizażu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 10:24   #1142
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Koniec wizażu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No

Dajcie znać, jak powstanie jakaś grupa wizażowa.
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 10:53   #1143
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Właśnie przyszlam napisać o tym, że zamykają wizaż, ale widzę, że już wiecie.
Szkoda
W takim razie grupa na facebooku mogłaby być dobrym pomysłem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 11:47   #1144
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Dziewczyny link do grupy (Vision już zaproszenie poszło z fb

https://www.facebook.com/groups/727347245427244/

Zanim przyjmę poproszę o wiadomość z nazwa nicku z wizażu żeby była pewność ze będziemy na grupie same.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 13:07   #1145
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny link do grupy (Vision już zaproszenie poszło z fb

https://www.facebook.com/groups/727347245427244/

Zanim przyjmę poproszę o wiadomość z nazwa nicku z wizażu żeby była pewność ze będziemy na grupie same.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłałam prośbę o dodanie i wiadomość prywatną z nickiem z wizażu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 17:28   #1146
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Wysłałam prośbę o dodanie i wiadomość prywatną z nickiem z wizażu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo.

Dziewczyny, dodawajcie się, a jest nas tu chyba z 10 na wizażu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 18:46   #1147
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Jak wiecie za nieco ponad miesiąc zniknie forum wizaż. Zapraszamy na discorda ogólnego: https://discord.gg/d92Ua9MB Wiadomo, że to nie to samo, ale już część z nas się tam przeniosła, powstają nowe kategorie i tematy. Jest już wątek mamusiowy i dla ciężarnych
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-15, 10:47   #1148
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Jakoś mało nas na tej grupie, halooo gdzie reszta?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-15, 21:00   #1149
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Chyba nic nie będzie z naszej grupy na fb, a na jakieś discordy to ja nie przechodzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-15, 21:56   #1150
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Hej dziewczyny, szkoda, że zamykają wizaż
Ja rzadko się udzielam, ale regularnie Was podczytuję i kibicuję
Po przemyśleniu sprawy nie dołączę do grupy na facebooku - od początku moim założeniem było pozostanie anonimową, dodatkowo z doświadczenia wiem, że nie udzielam się zbytnio w socialach więc i tylko bym robiła za sztuczny tłum.
Ale do grudnia jeszcze trochę czasu, to możemy chyba tutaj jeszcze popisać?
@TedCooper, w którym tygodniu jesteś, że myślisz dopiero o L4? Pytam z ciekawości, bo z tego co pamiętam chyba rodzisz jakoś szybciej niż my? Ja dzisiaj jestem 25+0 tc i planuję od 1 grudnia pożegnać się z pracą. Pech chce, że mojego lekarza wtedy nie będzie i nie ma mi kto wystawić L4. Myślicie, że mogę pójść do innego ginekologa żeby mi wystawił zwolnienie? Myślę, że kobiecie w 7 miesiącu już chyba raczej nikt nie odmówi...
Miałam też dzisiaj wizytę u lekarza i okazuje się, że od ostatniej wizyty miesiąc temu przybrałam 5kilo.. jestem załamana, to w sumie już prawie 11 kg od początku ciąży. A planowałam zamknąć się w 12 kg
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 07:55   #1151
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, szkoda, że zamykają wizaż

Ja rzadko się udzielam, ale regularnie Was podczytuję i kibicuję

Po przemyśleniu sprawy nie dołączę do grupy na facebooku - od początku moim założeniem było pozostanie anonimową, dodatkowo z doświadczenia wiem, że nie udzielam się zbytnio w socialach więc i tylko bym robiła za sztuczny tłum.

Ale do grudnia jeszcze trochę czasu, to możemy chyba tutaj jeszcze popisać?

@TedCooper, w którym tygodniu jesteś, że myślisz dopiero o L4? Pytam z ciekawości, bo z tego co pamiętam chyba rodzisz jakoś szybciej niż my? Ja dzisiaj jestem 25+0 tc i planuję od 1 grudnia pożegnać się z pracą. Pech chce, że mojego lekarza wtedy nie będzie i nie ma mi kto wystawić L4. Myślicie, że mogę pójść do innego ginekologa żeby mi wystawił zwolnienie? Myślę, że kobiecie w 7 miesiącu już chyba raczej nikt nie odmówi...

Miałam też dzisiaj wizytę u lekarza i okazuje się, że od ostatniej wizyty miesiąc temu przybrałam 5kilo.. jestem załamana, to w sumie już prawie 11 kg od początku ciąży. A planowałam zamknąć się w 12 kg
Teoretycznie zwolnienie dostaje się jak są wskazania lekarskie/ zdrowotne, nie ma czegoś takiego jak zwolnienie "na ciążę", ale wiadomo jak to u nas w kraju jest. Zwolnienie może wypisać inny lekarz, a potem będziesz kontynuować u swojego prowadzącego.

Co do wagi to po 20 tc można tyć 0.5 kg tygodniowo. U mnie waga rośnie skokowo, tak samo wielkość brzucha - przez 2-3 tygodnie zero zmiany, a potem nagle 1-2 kg na plusie i większy brzuszek.

Szkoda, że nie będziesz się udzielać na Fb, ale może jeszcze nas się trochę nazbiera. Discord to też nie dla mnie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-16, 10:48   #1152
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Teoretycznie zwolnienie dostaje się jak są wskazania lekarskie/ zdrowotne, nie ma czegoś takiego jak zwolnienie "na ciążę", ale wiadomo jak to u nas w kraju jest. Zwolnienie może wypisać inny lekarz, a potem będziesz kontynuować u swojego prowadzącego.

Co do wagi to po 20 tc można tyć 0.5 kg tygodniowo. U mnie waga rośnie skokowo, tak samo wielkość brzucha - przez 2-3 tygodnie zero zmiany, a potem nagle 1-2 kg na plusie i większy brzuszek.

Szkoda, że nie będziesz się udzielać na Fb, ale może jeszcze nas się trochę nazbiera. Discord to też nie dla mnie.

Discord u mnie też odpada.

Myślę że nie ma się co załamywać i nie liczy się ilość a jakość - mając nawet 5 członków grupy, ale aktywnych da się fajnie pogadać... tylko te kategorie i posty jakoś do mnie nie prezmawiają i przy takiej frekwencji chyba nie mają racji bytu. Mozna nawet pomyśleć o zwykłym czacie zamiast grupy



Ja wczoraj na wizycie dowiedziałam się ze przytyłam 8kg - czyli tyle ile przez całą ciąże z pierwsza córką... w drugiej ciąży miałam 10kg na plusie, teraz liczyłam na 12, ale z tego co piszesz musze się bardziej nastawić na 15

Nie wiem też co myślec o wadze Brunka, bo niby waga jest szacunkowa, ale chłopaczek jest w 94 centylu dzisiaj mam usg i bardzo jestem ciekawa ile przybrał przez równo 2 tygodnie od ostatniego


Aaaa z newsów jestem po krzywej i moje wyniki to: na czczo 74,7, po godzinie 76, a po 2h 75,2 wizyte mam w środę ale mega jestem ciekawa co powie gin... oby tylko nie kazała powtarzać badania
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 12:04   #1153
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Discord u mnie też odpada.

Myślę że nie ma się co załamywać i nie liczy się ilość a jakość - mając nawet 5 członków grupy, ale aktywnych da się fajnie pogadać... tylko te kategorie i posty jakoś do mnie nie prezmawiają i przy takiej frekwencji chyba nie mają racji bytu. Mozna nawet pomyśleć o zwykłym czacie zamiast grupy



Ja wczoraj na wizycie dowiedziałam się ze przytyłam 8kg - czyli tyle ile przez całą ciąże z pierwsza córką... w drugiej ciąży miałam 10kg na plusie, teraz liczyłam na 12, ale z tego co piszesz musze się bardziej nastawić na 15

Nie wiem też co myślec o wadze Brunka, bo niby waga jest szacunkowa, ale chłopaczek jest w 94 centylu dzisiaj mam usg i bardzo jestem ciekawa ile przybrał przez równo 2 tygodnie od ostatniego


Aaaa z newsów jestem po krzywej i moje wyniki to: na czczo 74,7, po godzinie 76, a po 2h 75,2 wizyte mam w środę ale mega jestem ciekawa co powie gin... oby tylko nie kazała powtarzać badania
Może być i czat, na kilka osób to się sprawdzi ja jestem na jakiejś grupie na Fb w stylu rodzę w lutym i tam dziewczyny porobiły oddzielne czaty dla miast. I na czacie warszawskim w kółko gadamy w max 10 osób i jest fajnie

Co do krzywej to raczej nie będziesz musiała powtarzać, wygląda to trochę na hipoglikemię, zmiana diety powinna pomóc. Jeśli chodzi o dziecko to moja w tych niższych zakresach na siatce centylowej, ale też jestem ciekawa co będzie za tydzień na USG.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 12:13   #1154
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Discord u mnie też odpada.

Myślę że nie ma się co załamywać i nie liczy się ilość a jakość - mając nawet 5 członków grupy, ale aktywnych da się fajnie pogadać... tylko te kategorie i posty jakoś do mnie nie prezmawiają i przy takiej frekwencji chyba nie mają racji bytu. Mozna nawet pomyśleć o zwykłym czacie zamiast grupy



Ja wczoraj na wizycie dowiedziałam się ze przytyłam 8kg - czyli tyle ile przez całą ciąże z pierwsza córką... w drugiej ciąży miałam 10kg na plusie, teraz liczyłam na 12, ale z tego co piszesz musze się bardziej nastawić na 15

Nie wiem też co myślec o wadze Brunka, bo niby waga jest szacunkowa, ale chłopaczek jest w 94 centylu dzisiaj mam usg i bardzo jestem ciekawa ile przybrał przez równo 2 tygodnie od ostatniego


Aaaa z newsów jestem po krzywej i moje wyniki to: na czczo 74,7, po godzinie 76, a po 2h 75,2 wizyte mam w środę ale mega jestem ciekawa co powie gin... oby tylko nie kazała powtarzać badania
Kilogramami się nie martw, zleci po porodzie.

Trochę płaska ta krzywa. Ginekolog nic nie powie bo dla niego wynik ma się mieścić w normie, dla nich tylko za duży wynik jest martwiący a niekoniecznie tak jest, ale mnie by trochę zmartwiło czy to nie hopoglikemia reaktywna.

No cóż, ja jestem na ovufriend i tam ruch jest ciągle, wizaż umiera i całkiem go zamkną więc trzeba się pogodzić, trudno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 15:32   #1155
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Marcowe Mamy 2024

W poniedziałek idę na prenatalne, we wtorek wizyta u swojego lekarza. Te prenatalne jak robią?

Trzeba się jakoś przygotować?
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 15:36   #1156
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
W poniedziałek idę na prenatalne, we wtorek wizyta u swojego lekarza. Te prenatalne jak robią?

Trzeba się jakoś przygotować?
Nie trzeba, to usg jak każde inne, po prostu trwa dłużej i lekarz sprawdza więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-17, 14:49   #1157
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Jeszcze ja!
Próbowałam wejść na discord, ale od jakiegoś czasu mam problem tam z kontem, poza tym... Nie będę udawać - średnio się tam czuję

Mnie znowu przełożyli prenatalne, tym razem na wtorek

Ja jestem jeszcze na grupie na FB rodzę w marcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Czy wam też ostatnio wizaż chodzi jakby nie mógł? Długo się ładuje, a ostatnio mnie z apki wywalało.

U nas znowu atrakcje imienne. Jednak Ida mi nie leży, jak wcześniej wrócił pierwszy wybór Sara i nieśmiało Klara. Jak tak dalej będzie to jeszcze 10 razy nam się zmieni do marca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-17, 14:54   #1158
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Jeszcze ja!
Próbowałam wejść na discord, ale od jakiegoś czasu mam problem tam z kontem, poza tym... Nie będę udawać - średnio się tam czuję

Mnie znowu przełożyli prenatalne, tym razem na wtorek

Ja jestem jeszcze na grupie na FB rodzę w marcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Czy wam też ostatnio wizaż chodzi jakby nie mógł? Długo się ładuje, a ostatnio mnie z apki wywalało.

U nas znowu atrakcje imienne. Jednak Ida mi nie leży, jak wcześniej wrócił pierwszy wybór Sara i nieśmiało Klara. Jak tak dalej będzie to jeszcze 10 razy nam się zmieni do marca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas z imieniem to samo jest, odpadły wszystkie imiona które rozważałam i jestem w kropce i nie wiem dalej jakie wybrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-17, 15:49   #1159
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Jeszcze ja!
Próbowałam wejść na discord, ale od jakiegoś czasu mam problem tam z kontem, poza tym... Nie będę udawać - średnio się tam czuję

Mnie znowu przełożyli prenatalne, tym razem na wtorek

Ja jestem jeszcze na grupie na FB rodzę w marcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Czy wam też ostatnio wizaż chodzi jakby nie mógł? Długo się ładuje, a ostatnio mnie z apki wywalało.

U nas znowu atrakcje imienne. Jednak Ida mi nie leży, jak wcześniej wrócił pierwszy wybór Sara i nieśmiało Klara. Jak tak dalej będzie to jeszcze 10 razy nam się zmieni do marca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dodałaś się na naszą grupę na fb?

U nas póki co zostaje imię Nina, ale mąż jęczy jak chcę zamawiać jakieś rzeczy personalizowane np.zawieszkę z imieniem, bo chyba liczy jeszcze na to, że uda mu się przeforsować Sabinkę
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-17, 16:10   #1160
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dodałaś się na naszą grupę na fb?

U nas póki co zostaje imię Nina, ale mąż jęczy jak chcę zamawiać jakieś rzeczy personalizowane np.zawieszkę z imieniem, bo chyba liczy jeszcze na to, że uda mu się przeforsować Sabinkę
Nina bardzo fajne, Sabina nie tzn. według mnie ale mój chłop czasami ma propozycje dziwne, tzn dla mnie dziwne bo np. Sława, Roma, Luna a wetuje moje


Tak, dzisiaj, ale chyba mnie jeszcze nie dodano

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
U nas z imieniem to samo jest, odpadły wszystkie imiona które rozważałam i jestem w kropce i nie wiem dalej jakie wybrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja liczę na olśnienie
Irytujące to trochę jest, jak ktoś już nazywa jakoś swoje dziecko i się przyzwyczaja, a ja na razie mówię tylko Mała albo Siksa jak mi siądzie na pęcherzu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-17, 16:45   #1161
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Nina bardzo fajne, Sabina nie tzn. według mnie ale mój chłop czasami ma propozycje dziwne, tzn dla mnie dziwne bo np. Sława, Roma, Luna a wetuje moje


Tak, dzisiaj, ale chyba mnie jeszcze nie dodano

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Ja liczę na olśnienie
Irytujące to trochę jest, jak ktoś już nazywa jakoś swoje dziecko i się przyzwyczaja, a ja na razie mówię tylko Mała albo Siksa jak mi siądzie na pęcherzu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym imieniem to naprawdę ciężko, myślałam że dla dziewczyny będzie łatwiej wybrać a jednak nie.

Nina mi się podoba ale już mamy Nine w rodzinie z naszym nazwiskiem i nie ma opcji na dublowanie.
Ja chyba serio wezmę jedno z najpopularniejszych i będzie Julia, a jak chłopiec to Julian i z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-17, 17:23   #1162
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ja bym chyba miała mniejszy problem, gdyby nie mąż zawsze coś się przywali

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Julia bardzo ładnie, mnie tylko zniechęca popularność i zdrobnienie. Nienawidzę zdrobnień, ale chyba się nie ucieknie od tego.... Sara też może być Sarunią. Julia brzmi elegancko i kobieco dla mnie, ale Juleczka czy Julcia tak już nie tak fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-17, 17:41   #1163
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Ja bym chyba miała mniejszy problem, gdyby nie mąż zawsze coś się przywali

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Julia bardzo ładnie, mnie tylko zniechęca popularność i zdrobnienie. Nienawidzę zdrobnień, ale chyba się nie ucieknie od tego.... Sara też może być Sarunią. Julia brzmi elegancko i kobieco dla mnie, ale Juleczka czy Julcia tak już nie tak fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie musi być to coś, muszę czuć że to jest to właśnie imię a nie inne. W ciąży z synem dopiero poczułam w okolicach 8 miesiąca bo też był kłopot imienny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-17, 17:44   #1164
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Mnie też irytują zdrobnienia, dlatego nie nazwę córki Laura, bo każdy mówiłby Laurka. A imię bardzo mi się podoba, no ale cóż. I mąż też tu dużo kombinował z imieniem, ale w sumie ma prawo
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-17, 18:04   #1165
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Mnie też irytują zdrobnienia, dlatego nie nazwę córki Laura, bo każdy mówiłby Laurka. A imię bardzo mi się podoba, no ale cóż. I mąż też tu dużo kombinował z imieniem, ale w sumie ma prawo
Ja mam tylko odruch wymiotny przy imionach zdrabnianych na siłę np. Moniczka lub Klaudusia. Laury nie trzeba zdrabniać ale jak ktoś się uprze to zdrobni każde imię. Tak samo Łucja piękne imię ale zdrabniana Luśka już niezbyt.

Julka jakoś wydaje mi się zdrobnieniem na luzie, Julcia też nie jest źle. Tak samo Nineczka to zdrobnienie które jest dłuższe niż forma podstawowa, ale na pewno ktoś zdrobni i tak i tak się nie uniknie.

Chyba jedynym imieniem które jest trudne w zdrobnieniu to Noemi lub Inez bo to już serio będzie dziwactwo jak ktoś zacznie wymyślać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-18, 10:13   #1166
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Nie trzeba, to usg jak każde inne, po prostu trwa dłużej i lekarz sprawdza więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Doczytałam co nieco. I że badanie trwa około 30 minut, a z bliźniętami nawet godzinę
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-18, 10:48   #1167
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Doczytałam co nieco. I że badanie trwa około 30 minut, a z bliźniętami nawet godzinę
No w sumie podobnie co pierwsze prenatalne a u Ciebie muszą złapać dwa bejbiki ciekawe czy będą współpracować, czy się zasłaniać


Ja też muszę poczuć imię i jest ciężko. Podoba mi się Sara, bo jest krotkie i nie zdrabniałabym, ale jak ktoś powie Sarunia to rzyg
Nineczka też mi brzmi okrutnie Nina jest krótkie i brzmi kompletnie.

Laura też mi się kiedyś podobała, no ale mąż ma uraz. Jego znajoma z pracy ma córkę Laurę i słyszał ciągle "moja Laurusia, moja Laureczka" i ma odrzut

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-18, 17:12   #1168
TadCooper
Raczkowanie
 
Avatar TadCooper
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 388
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, szkoda, że zamykają wizaż
Ja rzadko się udzielam, ale regularnie Was podczytuję i kibicuję
Po przemyśleniu sprawy nie dołączę do grupy na facebooku - od początku moim założeniem było pozostanie anonimową, dodatkowo z doświadczenia wiem, że nie udzielam się zbytnio w socialach więc i tylko bym robiła za sztuczny tłum.
Ale do grudnia jeszcze trochę czasu, to możemy chyba tutaj jeszcze popisać?
@TedCooper, w którym tygodniu jesteś, że myślisz dopiero o L4? Pytam z ciekawości, bo z tego co pamiętam chyba rodzisz jakoś szybciej niż my? Ja dzisiaj jestem 25+0 tc i planuję od 1 grudnia pożegnać się z pracą. Pech chce, że mojego lekarza wtedy nie będzie i nie ma mi kto wystawić L4. Myślicie, że mogę pójść do innego ginekologa żeby mi wystawił zwolnienie? Myślę, że kobiecie w 7 miesiącu już chyba raczej nikt nie odmówi...
Miałam też dzisiaj wizytę u lekarza i okazuje się, że od ostatniej wizyty miesiąc temu przybrałam 5kilo.. jestem załamana, to w sumie już prawie 11 kg od początku ciąży. A planowałam zamknąć się w 12 kg
hej wsiąkłam już w tego discorda i przestałam tu zaglądać. Jestem w 31 tygodniu, zaraz 32 tydz. Ale ja nie czułam potrzeby że iść na zwolnienie, lubię swoją pracę, jak u Ciebie? teraz już coraz szybciej się męczę, brzuch mi ile stawia, chcę tez w koncu zając się mieszkaniem i meblowaniem

Tez mam nadzieje zamknąć się w 12kg, ale od początku ciąży przytyłam zawrotne 6 dkg i obawiam się że moja szansa na przytycie skończyła się wraz z 2 trymestrem, w którym mogłam jeść normalnie. Teraz od razu się najadam, nie daję rady jeść normalnych porcji, przez to muszę jeść w sumie ciągle a i tak wychodzi mniej niż wcześniej. Mały za to jest 87 centylu więc z małego brzucha duży chłop
__________________
I DON'T BELIEVE EVERYTHING I THINK.
TadCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-18, 17:53   #1169
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez TadCooper Pokaż wiadomość
hej wsiąkłam już w tego discorda i przestałam tu zaglądać. Jestem w 31 tygodniu, zaraz 32 tydz. Ale ja nie czułam potrzeby że iść na zwolnienie, lubię swoją pracę, jak u Ciebie? teraz już coraz szybciej się męczę, brzuch mi ile stawia, chcę tez w koncu zając się mieszkaniem i meblowaniem

Tez mam nadzieje zamknąć się w 12kg, ale od początku ciąży przytyłam zawrotne 6 dkg i obawiam się że moja szansa na przytycie skończyła się wraz z 2 trymestrem, w którym mogłam jeść normalnie. Teraz od razu się najadam, nie daję rady jeść normalnych porcji, przez to muszę jeść w sumie ciągle a i tak wychodzi mniej niż wcześniej. Mały za to jest 87 centylu więc z małego brzucha duży chłop

Oooo powiesz coś więcej o tym diacordzie? Stworzyłam konto i pusto nie wiem jak się tam odnaleźć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-19, 10:02   #1170
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez TadCooper Pokaż wiadomość
hej wsiąkłam już w tego discorda i przestałam tu zaglądać. Jestem w 31 tygodniu, zaraz 32 tydz. Ale ja nie czułam potrzeby że iść na zwolnienie, lubię swoją pracę, jak u Ciebie? teraz już coraz szybciej się męczę, brzuch mi ile stawia, chcę tez w koncu zając się mieszkaniem i meblowaniem

Tez mam nadzieje zamknąć się w 12kg, ale od początku ciąży przytyłam zawrotne 6 dkg i obawiam się że moja szansa na przytycie skończyła się wraz z 2 trymestrem, w którym mogłam jeść normalnie. Teraz od razu się najadam, nie daję rady jeść normalnych porcji, przez to muszę jeść w sumie ciągle a i tak wychodzi mniej niż wcześniej. Mały za to jest 87 centylu więc z małego brzucha duży chłop
To długo popracowałaś, nie dziwię się, że już szybciej się męczysz i cieżko usiedzieć z brzuszkiem tyle czasu.
Ja też ogólnie lubię swoją pracę i planowałam być właśnie aktywna zawodowo do końca drugiego trymestru, czyli końca listopada. Pewnie mogłabym jeszcze popracować, zwłaszcza, że jestem na HO i moge pracować rozwalona na kanapie, ale właśnie podobnie jak Ty, chcę mieć w końcu czas na zajęcię się wyprawką, ogarnięciem mieszkania na przyjście bombelka, chcę też na spokojnie mieć czas na szkołę rodzenia i jogę prenatalną, które są w trakcie godzin pracy.
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-23 00:09:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.