Ślub cywilny,suknia,bukiet-komleksowy zestaw pytań;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-26, 14:00   #1
Vil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3
Lightbulb

Ślub cywilny,suknia,bukiet-komleksowy zestaw pytań;)


Witam, dziewczyny
W grudniu biorę ślub cywilny (kościelny w planach) i oczywiście zaczynam panikować
Najpierw zarys sytuacji: ślub skromny, bez wesela,jedynie obiad/kolacja z najbliższymi. Spowodowane jest to kilkoma względami - oboje z TŻ jesteśmy w żałobie - on stracił w czerwcu mamę, ja niedawno dziadka i pewnie moglibyśmy w ogóle przesunąć ślub, ale uznaliśmy, że pora, aby nasi najbliżsi spotkali się wreszcie na jakiejś miłej uroczystości rodzinnej, zamiast na pogrzebie. Drugim powodem nie urządzania wesela jest brak wielkich funduszy, nie chcemy się zadłużać. Wesele planujemy przy okazji ślubu kościelnego, za jakiś czas.

Sprawa właściwa: mimo tego, że nie urządzamy wesela, chcielibyśmy otrzymać "kopertowe" prezenty. Zastanawiam się, czy nie zostanie to uznane za przejaw chciwości - wiecie,imprezy nie robią, a kasę chcą...ale z drugiej strony, przecież wesela nie urządza się dla korzyści majątkowych i jak już je będziemy robić,to nie chcemy drugi raz upominków Czy, jak ujmiemy w zaproszeniu sprawę mniej więcej tak "zapraszamy na ceremonię zawarcia związku małżeńskiego blablabla" pod spodem "po uroczystości zapraszamy na poczęstunek/obiad/kolację (to jeszcze nieustalone)" i do tego na osobnej kartce "prosimy o upominki mieszczące się w kopercie", czy jakoś tak,to będzie to w miarę w porządku?

Teraz sprawa numer 2: orientuje się ktoś, ile może wynieść koszt uszycia sukni tego typu,co w załączniku, w innym kolorze (turkus:P), nie chcę typowo ślubnie wyglądać na cywilnym^^ Ktoś się domyśla, jaki to materiał, lub z jakiego mogę uzyskać podobny efekt?

Sprawa numer 3: co sądzicie o takim bukiecie do tej sukni (pamiętajcie o kolorze kiecki:P)

Sprawa numer 4: mam zrobione warkoczyki, fioletowo czarne, nie chcę zmieniać (ja to taka dzika trochę jestem ), więc podepnę je do góry tylko, do tego może jakiś kwiat we włosach? np. eustoma, jak w bukiecie? To chyba dobry pomysł - mam widowiskowe włosy, więc suknię chcę prostą i do tego bukiet wyglądajacy na "polny" w kolorach lila/fiolet?

Sprawa numer 5: czy baletki nadają się na taką uroczystość? (nieważne, że grudzień, mam parę kroków do USC ). Mój TŻ nie stał w kolejce po wzrost, jak podniosę w górę włosy,to będę wyższa od niego,nie mogę pozwolić sobie na obcasy, a białe kozaczki są dla mnie fuuuj

Pytanie numer 6: Co na wierzch??? Wiadomo, zima...nie mam pomysłu na okrycie wierzchnie

No i ostatnia kwestia...wybraliśmy SREBRNE obrączki, raz, że nas powaliły na kolana, dwa: ich koszt jest minimalny (520zł za komplet - moja z brylantem), nie wiemy, jak na to rodzina zareaguje, wstepnie ustaliliśmy, że powiemy, że to białe złoto i tak się nikt nie połapie. Zastanawiam się tylko, czy to coś złego, jak obrączki nie będą ze złota...dla mnie to symbol, więc nie ma znaczenia metal, z jakiego są zrobione, mój TŻ mówi, że dla niego mogą być nawet z nakrętek - ważne, że dla nas są wyjątkowe.

Z góry dzięki za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 180_11.jpg (12,2 KB, 301 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obrączki.jpg (41,3 KB, 209 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z3131717X.jpg (30,2 KB, 236 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z4276154X.jpg (47,6 KB, 155 załadowań)
Vil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 23:50   #2
WiolettaSM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 93
Dot.: Ślub cywilny,suknia,bukiet-komleksowy zestaw pytań;)

Powiem tak obraczki nie wazne z czego i ile kosztowaly bo to jest symbol, moga byc nawet srebrne , a mozemy zainwestowac w nie swoj majatek, wszystko zalezy od funduszy, sukienka ladna nawet jesli bedzie turkusowa widzialam kiedys podobne po sklepach ale to bylo dawno, osobiscie nie lubie balerinek bo jestem niska osoba , ale wydaje mi sie ze sa ok, ale bukiet jakos mi nie pasuje do calosci a kolor warkoczykow do koloru sukienki
WiolettaSM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 06:09   #3
makunia3
Raczkowanie
 
Avatar makunia3
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 112
Dot.: Ślub cywilny,suknia,bukiet-komleksowy zestaw pytań;)

Ja też sądzę, że kolor sukni nie będzie pasował do tych fioletowych warkoczyków. I ten bukiet też mi nie podchodzi, nie do tej sukni. Balerinki - proszę bardzo, są śliczne. Fason sukni również, choć szczerze mówiąc, ja będę miała na swój ślub kościelny (też w grudniu) jeszcze skromniejszą suknię
Obrączki - bez zarzutu.
__________________
SZCZĘŚLIWA ŻONA
W trakcie starań...
makunia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 19:27   #4
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Ślub cywilny,suknia,bukiet-komleksowy zestaw pytań;)

1. Informacja o prezentach w zaproszeniu nie bardzo mi pasuje. Rozumiem wasze intencje, ale myślę, że dużo osób uzna to za nie tak i może się obrazić. Może lepiej wyslijcie/rozdajcie te zaproszenia bez wzmianki o kopercie, ale potem zaproszonym osobą powiedzcie, że nie chcecie dostać prezentów rzeczowych, bo np macie wszystko co moglibyście dostać, a przydadzą się wam rzeczy dość drogie, których nie chcecie by ktoś wam sam je kupować (a jak się połączy kilka kopert to wiadomo )

2. Krój sukienki bardzo ładny i myślę, że będzie pasował do Twoich warkoczyków. Tylko kolor wybierz inny. Może fioletowy, może bordowy... Turkus tu może za bardzo kontrastować i robić w sumie efekt takiego "naciapania". Ale zanim zdecydujesz sie na szycie, to rozejrzyj się po sklepach. Wydaje mi się, że takie sukienki to można nawet taniej kupić niż uszyć. Jeśli się poszuka.

3. Ja byłabym za dużymi i prostymi kwiatami

4. Pomysł z podpięciem warkoczyków i kwiatem jest jak najbardziej ok

5. baletki będą ok, kolor w zależności od tego jaką wybierzesz sukienkę

6. może w pomieszczeniach w których będziesz przebywać będzie na tyle ciepło, że nie będziesz musiałą się specjalnie ubierać... A z domu to możesz wyjść w swojej kurtce, czy płaszczu i ściągnąć go przed uroczystością i do zdjęć

7. obrączki to wasza sprawa, a nie rodziny. A srebro - białe złoto - ja też nie odróżniam
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 12:31   #5
Daysy85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 069
Dot.: Ślub cywilny,suknia,bukiet-komleksowy zestaw pytań;)

Wiesz z tymi kopertami to sądzę , że bardziej przydadzą Wam się po weselu bo jest bardziej kosztowne niż teraz po obiedzie, za który wydasz mniej pieniążków niż za wesele...
A jeżeli ktoś Wam przyniesie prezent czy pieniądze to i tam będzie Wam miło... takie jest moje zdanie.
A co do reszty to Twój wybór.
Suknię wybiera się przecież wedłóg swojego gustu, buty też, uczeszesz się tak jak to Tobie się spodoba.
Na sukienkę możesz nałożyć płaszcz lub kupić sobie ozdobne bolerko lub etolę.
A co do obrączek nikt się nie kapnie , że macie srebrne a nie z białego złota...
Najważniejsze jest to abyście w tym dniu czuli się wspaniale i komfortowo a reszta życia upłyneła w zgodzie , miłości i szacunku
Daysy85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 18:11   #6
arinitti
Raczkowanie
 
Avatar arinitti
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 461
Dot.: Ślub cywilny,suknia,bukiet-komleksowy zestaw pytań;)

Też uważam, że kolor sukienki, choć śliczny, może pogryzć sie z kolorem włosów.
Tekst o kasie w kopertach nie jest fajny - inne sformułowanie - w necie można znaleźc sporo wzorów (wpisując ślubne życzenia itp.).
Fason strasznie fajny, piękny pko prostu.
Bukiet - zupełnie nietrafiony pomysł, trzeba zapytac w podforum dekoracje (Ewalena!).
To tyle. Byłam szczera - nie bić
arinitti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 20:19   #7
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: Ślub cywilny,suknia,bukiet-komleksowy zestaw pytań;)

Co do pytania o kopertowe prezenty to nie ryzykowalabym takich napisów, chyba że jestes pewna że wasze rodziny podejda do tego na luzie i sie nie obrażą. Myślę, ze i tak dostaniecie jakies prezenty, bo czy obiad czy wesele to nie ma znaczenia, ponieważ prezenty dostaje sie przeciez z okazji ślubu a nie imprezy Obecnie i tak wiekszość ludzi daje pieniadze z wygody, bo nie trzeba myslec co kupic i co by sie mlodym przydalo. Myślę, że rodzina znajac wasza sytuacje albo sie domysli ze wolicie pieniazki albo zapyta co chcielibyscie dostac.

Co do stroju to sukienka jest przesliczna, prosta i elegancka. Tylko popieram opinie że może nie ten kolor. Jesli masz fiolet we wlosach to dlaczego nie zrobic fioletowej kiecki, bedzie bezpieczniej. Bukiet kompletnie nietrafiony, jesli mam byc szczera. Suknia jest elegancka, wiec i bukiet musi byc prosty ale elegancki i na pewno nie z polnych kwiatów. Jesli chcesz eustome miec we wlosach to niech ona bedzie i w bukiecie, żeby byla jakas calosc w tym wszystkim. Jesli masz warkoczyki to nie musisz ich przeciez upinac wysoko a glowie. Mozesz zrobic na karku taki kok-węzeł, będzie ciekawie wygladac taka plątanina kolorowych warkoczyków, a do tego z boku moze byc wlasnie kwiat. Zalatwi to tez problem balerinek. Niby sa calkiem ok, bo spod sunki i tak niewiele bedzie widac, ale jednak co obcas to obcas. Mam ten sam problem, wiec wlosy mialam ulozone w loki z tylu glowy a buciki na obcasie 2cm. Masz jeszcze czas wiec poszperaj po tym forum w poszukiwaniu inspiracji Powodzenia!
Masza_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.