kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: gdzie kredyt????
GE Money 5 6,02%
Bank Millennium 11 13,25%
mBank 6 7,23%
DomBank 1 1,20%
Santander 1 1,20%
Deutshe Bank 1 1,20%
Multi Bank 4 4,82%
PKO BP 16 19,28%
PeKaO 6 7,23%
Fortis 1 1,20%
BPH 1 1,20%
BZ WBK 6 7,23%
inny 24 28,92%
Głosujący: 83. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-09, 07:34   #91
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Z mbankiem to trochę kiepsko sprawa wygląda bo w internecie jest dużo negatywnych opinii klientów, począwszy od czasu rozpatrywania wniosku kredytowego i udzielenia kredytu (jak komuś się spieszy to radzę inny bank), poprzez problemy z wszelkimi zaświadczeniami, obsługą kredytu kiedy chce się jakieś zaświadczenia, zmiany. Ja sama wzięłam tam kredyt bo mieli przy niskim wkładzie korzystne oprocentowanie i ponieważ mam tam od jakiegoś czasu rachunek to nie musiałam zakładać kolejnego ror-u w związku z kredytem i miałam czas na zawarcie umowy kredytowej około 2 m-ce. Wyrobili się od złożenia wniosku do podpisania umowy w 3 tygodnie bodajże więc jak na ten bank to było super tempo. Przelew kredytu do dewelopera pierwszej transzy poszedł bezproblemowo, dokumenty jakie kazali mi dostarczyć z wnioskiem były wystarczające (nie wymagali jakiegoś donoszenia kolejnych papierów jak czasem bywa). Ale to dopiero jest początek mojej bliższej znajomości z tym bankiem i po np 2 latach mogę powiedzieć czy warto. Jak na razie jestem zadowolona. A o problemach z tym bankiem można poczytać na forum gazeta.pl odnosnie kredytów
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 21:59   #92
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez atabe_s Pokaż wiadomość
Z mbankiem to trochę kiepsko sprawa wygląda bo w internecie jest dużo negatywnych opinii klientów, ..... A o problemach z tym bankiem można poczytać na forum gazeta.pl odnosnie kredytów
Wez mnie nie strasz Mam nadzieje, ze teraz po prostu bede placic rate co miesiac i tyle. Moze uda sie nam zebrac wczesniej wiecej pieniedzy to wplacimy zeby go troche splacic.
Aha i sie doczytalam, ze raz na 3 lata trzeba doniesc wniosek od rzeczoznawcy na dany lokal. Ciekawe ile taki rzeczoznawca kosztuje
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 08:04   #93
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

hihi ja ciebie nie straszę po prostu wiem, że w mbanku wszystko dłużej trwa i jak ktoś potrzebuje szybkiego w działaniu banku to zdecydowanie nie mbank
np podpisując umowę na kredyt hipoteczny w lipcu założyłam kartę kredytową i dopiero wczoraj przyszła umowa z ich podpisem - prawie 2 m-ce ten papier był podpisywany przez mbank, na szczęście karta przyszła po 2 tygodniach bo jakby szła tyle co sama umowa to po prostu byłby koszmar
spotkałam się z opiniami ludzi że mbank jest ok ale zdecydowanie nie do kredytów hipotecznych - mają za mało ludzi (dzięki tej oszczędności mogą pewne rzeczy oferować za darmo lub taniej niż konkurencja) i jakiekolwiek papiery które w innych bankach są od ręki to w mbanku są wyzwaniem
ale jak widzisz sama mam tam kredyt hipoteczny po prostu mi tak było łatwiej, ale mi nie zależało na czasie, ja szukałam banku który da mi dobre warunki bez wkładu własnego
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 17:23   #94
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Dziewczyny (i Pani z doradztwa ) możecie mi powiedzieć w jakich bankach oprócz Śląskiego można wykorzystać część kredytu mieszkaniowego (pod hipotekę) na wyposażenie mieszkania (np. meble)?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 17:21   #95
_cleooo_
Raczkowanie
 
Avatar _cleooo_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 382
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez irkax Pokaż wiadomość
Bank płaci Wam, a nie dolicza potem przypadkiem klientowi wyższych kosztów kredytu? bo ja słyszałam, że to tak właśnie działa
Możesz na 100% powiedzieć, że po skorzystaniu z Waszych usług klient nic więcej nie płaci w banku po wzięciu kredytu?

Poza tym wydaje mi się, że to jest reklama.

oczywiście, że koszty kredytu wzrastają, gdy korzysta się z usług doradcy kredytowego.
pan w banku i pani z biura nieruchomości raczyli nas o tym poinformować.
__________________
_cleooo_


_cleooo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 08:07   #96
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

To zależy od firmy doradczej, w większych firmach nie ma żadnych dodatkowych kosztów dla klienta.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 09:46   #97
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 549
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
To zależy od firmy doradczej, w większych firmach nie ma żadnych dodatkowych kosztów dla klienta.
My swoje a Ty swoje ... Urok forum.

ZAWSZE są dodatkowe koszty, jeśli korzysta się z usług firmy doradczej. Pisaliśmy już o tym wcześniej na kilku stronach.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 16:12   #98
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Dziewczyny (i Pani z doradztwa ) możecie mi powiedzieć w jakich bankach oprócz Śląskiego można wykorzystać część kredytu mieszkaniowego (pod hipotekę) na wyposażenie mieszkania (np. meble)?
W Kredyt Banku na 100%.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 19:25   #99
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Dziewczyny (i Pani z doradztwa ) możecie mi powiedzieć w jakich bankach oprócz Śląskiego można wykorzystać część kredytu mieszkaniowego (pod hipotekę) na wyposażenie mieszkania (np. meble)?
W Nordei można wziąć 110% wartości nieruchomości i te 10% przeznaczyć na wykończenie.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 19:41   #100
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
W Kredyt Banku na 100%.
Tak, już się dowiedziałam i jest to 50% wartości kredytu.

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
W Nordei można wziąć 110% wartości nieruchomości i te 10% przeznaczyć na wykończenie.
Ja nie potrzebuję aż tyle ale w najbliższym czasie zajrzę
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 15:05   #101
22kasiunia
Rozeznanie
 
Avatar 22kasiunia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: @@@@@
Wiadomości: 692
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Witam
Ja biore kredyt w BPH, posiadam tam konto osobiste jak i firmowe. znalazłam mieszkanie i postanowiłam je kupic z mężem.... papiery złożyłam 2 tygodnie temu i jeszcze czekam na decyzje, trochę sie juz denerwuje bo mieszkanie stoi puste i czeka na mnie ( niestety dali mi czas oczekiwania do miesiaca). ja wziełam na 15 lat 100. tys poniewaz 50% wkładu własnego mam i rate bede płacic po 930 zł
__________________
Szczęśliwa Żonka
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007061601801830.png

Aparatka góra i dół 06.05.2009 ))
22kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-03, 17:12   #102
_cleooo_
Raczkowanie
 
Avatar _cleooo_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 382
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

dzisiaj byłam w banku millenium. od poniedziałku zmieniają się zasady kredytowania kredyty będą udzielane na max. 90 % wartości mieszkania. oprocentowanie też jest wyższe
__________________
_cleooo_


_cleooo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 17:25   #103
22kasiunia
Rozeznanie
 
Avatar 22kasiunia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: @@@@@
Wiadomości: 692
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

co za ....... przesadzają z tymi kredytami, powinno byc to wszystko proste a nie takie skomplikowane

a wy dziewczyny jak długo czekaliście na decyzje z banku?
__________________
Szczęśliwa Żonka
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007061601801830.png

Aparatka góra i dół 06.05.2009 ))
22kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 10:55   #104
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Ja uważam, ze najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie się we własnym domu z doradcą finansowym jakiejś instytucji finansowej. Pośredniczą oni w udzielaniu kredytów kilku banków. Przyjdą do domu, w dogodnym dla nas czasie. Przedstawią ofertę kilku jak nie kilkunastu banków. Wyliczą dokładnie raty, podadzą wszelkie dodatkowe opłaty, rzeczywisty koszt kredytu, doradzą walutę. W zależności od tego czy chcemy spłacić kredyt wcześniej czy też nie - doradzą odpowiednie oprocentowanie .... Za nas dostarczą wszelkie dokumenty do banku, pomogą w wypełnieniu ich. Dzięki temu nie tracimy cennego czasu. poza tym często bank jaki oferuje w danej chwili najlepszą ofertę kredytową nie zawsze mieści się w naszej miejscowości. Dlatego jestem zdecydowanie za taką formą szukania kredytu. Jeśli spełnia się wszelkie formalności związane z kredytem to od złożenia dokumentów do otrzymania gotówki na koncie mija góra miesiąc! aaww miała dobre intencje i w prosty sposób wyjaśniła tu technikę działania takiego przedstawiciela finansowego.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 14:12   #105
22kasiunia
Rozeznanie
 
Avatar 22kasiunia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: @@@@@
Wiadomości: 692
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Ja wam powiem ze ja dużo nie latałam, jednego dnia obskoczyłam wszystkie banki z drugiego dnia już załatwiałam papiery, prowadzę swoja firmę wiec papierów jest więcej ale w ciagu 3 dni złozyłam wniosek do banku.
__________________
Szczęśliwa Żonka
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007061601801830.png

Aparatka góra i dół 06.05.2009 ))
22kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 14:35   #106
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
Ja uważam, ze najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie się we własnym domu z doradcą finansowym jakiejś instytucji finansowej. Pośredniczą oni w udzielaniu kredytów kilku banków. Przyjdą do domu, w dogodnym dla nas czasie. Przedstawią ofertę kilku jak nie kilkunastu banków. Wyliczą dokładnie raty, podadzą wszelkie dodatkowe opłaty, rzeczywisty koszt kredytu, doradzą walutę. W zależności od tego czy chcemy spłacić kredyt wcześniej czy też nie - doradzą odpowiednie oprocentowanie .... Za nas dostarczą wszelkie dokumenty do banku, pomogą w wypełnieniu ich. Dzięki temu nie tracimy cennego czasu. poza tym często bank jaki oferuje w danej chwili najlepszą ofertę kredytową nie zawsze mieści się w naszej miejscowości. Dlatego jestem zdecydowanie za taką formą szukania kredytu. Jeśli spełnia się wszelkie formalności związane z kredytem to od złożenia dokumentów do otrzymania gotówki na koncie mija góra miesiąc! aaww miała dobre intencje i w prosty sposób wyjaśniła tu technikę działania takiego przedstawiciela finansowego.
Aranko, niestety nie zgodze się z Tobą. Była o tym mowa kilka postów wyżej. Naturalne jest, że taki doradca chce cos na tym zarobić. I niby nic nie płacimy za taką uslugę, ale i tak zaproponuje on nam bank, który da mu najwyższa prowizję. Ja uważam, że jeśli sie samemu nie doplinuje to nikt niczego za nas nie załatwi.
A co do wypełniania papierów, to taki dordca nie ponosi odpowiedzialności za np. wadliwie wpełnione papiery więc odpowiadamy w gruncie rzeczy za czyjes błędy. My z TŻ zalatwialismy wszystko sami i jesteśmy bardzo zadowoleni. Po pierwsze z doświdczenia, które zdobyliśmy. A czasu duzo to nie trwało. W sumie formalności trwały kilka dni. a na decyzję czekalismy tylko dobę
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 20:21   #107
22kasiunia
Rozeznanie
 
Avatar 22kasiunia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: @@@@@
Wiadomości: 692
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Aranko, niestety nie zgodze się z Tobą. Była o tym mowa kilka postów wyżej. Naturalne jest, że taki doradca chce cos na tym zarobić. I niby nic nie płacimy za taką uslugę, ale i tak zaproponuje on nam bank, który da mu najwyższa prowizję. Ja uważam, że jeśli sie samemu nie doplinuje to nikt niczego za nas nie załatwi.
A co do wypełniania papierów, to taki dordca nie ponosi odpowiedzialności za np. wadliwie wpełnione papiery więc odpowiadamy w gruncie rzeczy za czyjes błędy. My z TŻ zalatwialismy wszystko sami i jesteśmy bardzo zadowoleni. Po pierwsze z doświdczenia, które zdobyliśmy. A czasu duzo to nie trwało. W sumie formalności trwały kilka dni. a na decyzję czekalismy tylko dobę


a kiedy ten kredyt brałas ze tak szybko była decyzja???bo ja czekam juz 3 tygodnie
__________________
Szczęśliwa Żonka
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007061601801830.png

Aparatka góra i dół 06.05.2009 ))
22kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 07:08   #108
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Ja brałam kredyt prawie 2 lata temu.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 07:38   #109
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Aranko, niestety nie zgodze się z Tobą. Była o tym mowa kilka postów wyżej. Naturalne jest, że taki doradca chce cos na tym zarobić. I niby nic nie płacimy za taką uslugę, ale i tak zaproponuje on nam bank, który da mu najwyższa prowizję. Ja uważam, że jeśli sie samemu nie doplinuje to nikt niczego za nas nie załatwi.
A co do wypełniania papierów, to taki dordca nie ponosi odpowiedzialności za np. wadliwie wpełnione papiery więc odpowiadamy w gruncie rzeczy za czyjes błędy. My z TŻ zalatwialismy wszystko sami i jesteśmy bardzo zadowoleni. Po pierwsze z doświdczenia, które zdobyliśmy. A czasu duzo to nie trwało. W sumie formalności trwały kilka dni. a na decyzję czekalismy tylko dobę
Niestety to nie jest prawda. Oczywiście to zależy chyba od firmy, w większości firm doradczych tych ogólnopolskich doradca ma płacone od kwoty kredytu a nie od banku, jaki proponuje klientowi. Wybór banku nie ma znaczenia. Prowizję otrzymuje po wypłacie kredytu, co motywuje do tego, by zaproponować taki bank, gdzie na pewno klient otrzyma kredyt, a poza tym jeśli zaproponuje słabą ofertę ponosi duże ryzyko tego, że klient więcej do niego nie wróci - a więc nie zarobi wcale .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 07:41   #110
22kasiunia
Rozeznanie
 
Avatar 22kasiunia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: @@@@@
Wiadomości: 692
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

ja mam znajomego doradce i od razu mi powiedział jaki bank mu się najbardziej opłaca i jaki może mi polecić, oczywiście tego banku u mnie w mieście nie ma wiec postanowiłam sama się tym zająć, oczywiste jest to ze jak tyle lata to musi mu sie to opłacac.
__________________
Szczęśliwa Żonka
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007061601801830.png

Aparatka góra i dół 06.05.2009 ))
22kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 07:43   #111
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Tak jak pisałam, to zależy od firmy. W ogólnopolskich renomowanych firmach doradztwa jest tak jak napisałam.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 07:44   #112
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Niestety to nie jest prawda. Oczywiście to zależy chyba od firmy, w większości firm doradczych tych ogólnopolskich doradca ma płacone od kwoty kredytu a nie od banku, jaki proponuje klientowi. Wybór banku nie ma znaczenia. Prowizję otrzymuje po wypłacie kredytu, co motywuje do tego, by zaproponować taki bank, gdzie na pewno klient otrzyma kredyt, a poza tym jeśli zaproponuje słabą ofertę ponosi duże ryzyko tego, że klient więcej do niego nie wróci - a więc nie zarobi wcale .
eh...a koleżanka ciągle swoje.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 07:47   #113
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Tzn? Pierwszy raz się wypowiedziałam na ten temat...
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 07:56   #114
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Tzn? Pierwszy raz się wypowiedziałam na ten temat...
Sorry, chyba pomyliłam osoby :/
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 07:24   #115
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

A czy w obecnej sytuacji na rynkach/giełdach świata warto brac kredyt na 30 - lat??? Czy lepiej sobie teraz darować takie inwestycje i odczekac ten rok czy dwa?

Orientuje się ktoś?
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 07:52   #116
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
A czy w obecnej sytuacji na rynkach/giełdach świata warto brac kredyt na 30 - lat??? Czy lepiej sobie teraz darować takie inwestycje i odczekac ten rok czy dwa?

Orientuje się ktoś?
Może napisz jakie masz obawy, bo nie za bardzo rozumiem pytanie, jak sytuacja na światowych rynkach ma wpływać na Twój kredyt? Jedyne z czym się trzeba liczyć to że bank nie przyzna kredytu. Najlepiej zanim podpisze się umowę przedwstępną w banku załatwić promesę, kosztuje to kilkaset złotych, bank robi analizę kredytową i wystawia dokument że przyzna kredyt na określoną kwotę, z takim papierem można kupować mieszkanie. Proponuję też sprawdzić opinie czy bank nie wstrzymuje wypłat kredytu mimo podpisania umowy, bo w tv podają że takie sytuacje mają miejsce.
Teraz to nawet przy wysokim kursie walut bardzo się opłaca uruchamiać kredyt, bo jak kurs walut spadnie a zapewne to nastąpi w krótkim czasie, to będzie się miało mniejsze raty do spłacania. Trzeba tylko pamiętać że rozpatrywanie kredytu trwa długo, wiec do czasu gdy kredyt uruchomią wiele się może w kursie walut zmienić.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 10:27   #117
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez 22kasiunia Pokaż wiadomość
a kiedy ten kredyt brałas ze tak szybko była decyzja???bo ja czekam juz 3 tygodnie

Starałam się o mały kredyt na wykończenie domu ponad 2 miesiące temu. Miał to być kredyt z możliwością wcześniejszej spłaty. Wyszło tak, że ostatecznie wzięcie tego kredytu stało sie zbędne ale jak pisałam - przeszłam cały ten etap więc wiem z autopsji. Obecne nastałe "czasy kredytowe" nie sprzyjają braniu kredytu bo...tak jak kiedyś kredyt dostawało 8 z 10 tak teraz dostanie z tych 10 osób tylko 2. Kredyty wcale "nie zdrozały" - tylko banki w obawie przed krachem finansowym w przyszłości wprowadziły bardziej restrykcyjne zasady przydzielania kredytów i tyle...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 12:21   #118
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
A czy w obecnej sytuacji na rynkach/giełdach świata warto brac kredyt na 30 - lat??? Czy lepiej sobie teraz darować takie inwestycje i odczekac ten rok czy dwa?

Orientuje się ktoś?
Ja bym się wstrzymała z zakupem mieszkania na kredyt gdzieś pół roku. Niech sytuacja się wklaruje, kursy walut uspokoją, RPP podjemie jakieś decyzje odnosnie stóp procentowych etc.
Chyba, że nie masz żadnego wkładu własnego, to starałbym się szukac teraz banku który udzieli Ci jeszcze na 100% kredyt. Bo KNB chce przeorsować ustawę zastrzająca dostęp do kredyty i za pół roku to może nikt nie dac kredytu na 100%.
No i ja jak jestem zwolenniczką brania kredytu w walucie w jakiej się zarabia. Ale w ej kwestii to każdy ma inne zdanie.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 17:48   #119
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
jak kiedyś kredyt dostawało 8 z 10 tak teraz dostanie z tych 10 osób tylko 2. Kredyty wcale "nie zdrozały" - tylko banki w obawie przed krachem finansowym w przyszłości wprowadziły bardziej restrykcyjne zasady przydzielania kredytów i tyle...
To raczej nie jest kwestia strachu przed krachem, tylko kwestia że banki nie pożyczają sobie pieniędzy na wzajem, a ludzie boją się zakładać lokaty i banki po prostu nie mają pieniędzy, ale nie chcą się otwarcie do tego przyznać więc wymyślają te restrykcyjne zasady, żeby przyznać tylko tyle kredytów na ile mają pieniędzy.

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja bym się wstrzymała z zakupem mieszkania na kredyt gdzieś pół roku. Niech sytuacja się wklaruje, kursy walut uspokoją, RPP podjemie jakieś decyzje odnosnie stóp procentowych etc.
Chyba, że nie masz żadnego wkładu własnego, to starałbym się szukac teraz banku który udzieli Ci jeszcze na 100% kredyt. Bo KNB chce przeorsować ustawę zastrzająca dostęp do kredyty i za pół roku to może nikt nie dac kredytu na 100%.
No i ja jak jestem zwolenniczką brania kredytu w walucie w jakiej się zarabia. Ale w ej kwestii to każdy ma inne zdanie.
Ale wysoki kurs walut jest opłacalny przy braniu kredytu, jak spadnie to i kredytu będzie mniej do spłacania.
Co do brania kredytu w walucie zarabiania, to wszystko by było dobrze gdyby u nas stopy procentowe nie były tak wysokie, a przy tej różnicy oprocentowania branie w walucie jest opłacalne, a kurs walut pewnie niedługo spadnie. Jedno o czym należy pamiętać to żeby rata kredytu stanowiła nie więcej niż 40% dochodów, żeby mieć margines bezpieczeństwa, bo różne wypadki chodzą po ludziach.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 22:13   #120
_cleooo_
Raczkowanie
 
Avatar _cleooo_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 382
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Kredyty wcale "nie zdrozały" - tylko banki w obawie przed krachem finansowym w przyszłości wprowadziły bardziej restrykcyjne zasady przydzielania kredytów i tyle...[/quote]

oj to chyba tak do końca nie jesteś zorientowana w sytuacji, bo kredyty zdrożały i to bardzo np. w mbanku marża poszła z 1 % do 3,5 % w górę.
pozostałe banki też podniosły marżę.
__________________
_cleooo_


_cleooo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-18 00:30:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.