Problemy z cyklem snu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-20, 11:27   #1
eesia
Raczkowanie
 
Avatar eesia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 82
Unhappy

Problemy z cyklem snu


Witam!

Na wstępie chcę powiedzieć, że wyszukiwarka nie wypluła nic, co by pasowało do mojego problemu.

A mój problem jest taki: Wieczorem kładę się spać i zasypiam ekspresowo. Nie mam z tym problemów. Dopiero około 1 w nocy się budzę i... już nie mogę zasnąć. Próbuję wszystkiego - słuchania muzyki, czytania nudnej książki (ustawa o prawach autorskich jest odpowiednia), liczenie baranów. Nic.
Chciałabym móc powiedzieć, że to żaden problem - że te 3 - 4 godziny snu mi wystarczają. Niestety. W ciągu dnia około 13 robię sie śpiąca, chodzę jak zombie, oczy pieką, nic nie rozumiem, co do mnie mówią. Masakra.

Jak do tej pory pomagała tylko tabletka w ciągu nocy, ale wtedy to sie obudzić nie mogę, no i nie będę przecież ciągle na tabletkach jechała.
Pomocy.

Pozdrawiam
__________________
I'm just a girl in the world...
That's all that you'll let me be!
eesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 13:32   #2
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Problemy z cyklem snu

Moze sprobuj nie spac do tej 1 a potem polozyc sie?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 14:53   #3
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Problemy z cyklem snu

Właśnie, może wytrzymaj jak najdłużej nie kładąc się spać .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 16:58   #4
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Problemy z cyklem snu

wiesz zalezy kiedy kladziesz sie spac?a jak np kolo 13 zachce ci sie spac to kladziesz sie na krotka drzemke?jesli tak to na jak dluga?
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 18:05   #5
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Problemy z cyklem snu

Moim zdaniem to jest bezsenność. Sama niestety cierpię na zaburzenia snu, więc trochę o tym czytałam. Z tego co pamiętam jeden z rodzajów bezsenności polega właśnie na tym, że zasypiasz bez problemu, ale budzisz się w nocy i już nie możesz zasnąć. Drugi rodzaj polega na tym, że ma się problemy z zaśnięciem, ale kiedy się już zaśnie to śpi się normalnie. Trzeci jest kombinacją tych dwóch wyżej wymienionych. Wszystkie charakteryzują się tym, że prawidłowy cykl snu jest zaburzony i nawet gdy śpimy wydawałoby się odpowiednią ilość godzin to jestesmy w ciągu dnia zmęczeni.

Najsensowniejszą rzeczą jaką czytałam na temat bezsenności był e-book, który można ściągnąć tutaj: http://www.wonderfulsleep.com/natura...medy-ebook.htm . Jest po angielsku, ale napisany prostym językiem. Naprawdę polecam, bo z wszystkiego co znalazłam w internecie to było najbardziej konkretne.

Powodzenia
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 18:16   #6
M@yk@20
Zadomowienie
 
Avatar M@yk@20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów; Höganäs- może później!!!
Wiadomości: 1 242
GG do M@yk@20
Dot.: Problemy z cyklem snu

Ja chyba z 10 lat miałam problem z zaśnięciem po śmierci mojego wujka- miałam jakieś lęki- teraz zasypiam szybciutko- ale kiedyś to tata dawał mi jakieś tabletki uspokajające i piłam szklankę ciepłego mleka na noc- poza tym kąpię się tak gdzieś godzinkę przed snem- bo gorąca kąpiel rozbudza- a co mam poradzić Tobie?? Kurcze trudny przypadek- ale wykładowca mówił że najlepszy sposób to odmawianie różańca- bo jest monotonny itd. a baranów nie licz bo się na nich skupiasz i nie zaśniesz!!!
__________________
Nie ufaj rodzicom- zrób się sam!!!
M@yk@20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 06:42   #7
eesia
Raczkowanie
 
Avatar eesia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 82
Dot.: Problemy z cyklem snu

Dziewczyny, dziękuję za rady.
Pozdrawiam
__________________
I'm just a girl in the world...
That's all that you'll let me be!
eesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-24, 07:54   #8
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Problemy z cyklem snu

Znam dobrze ten problem Ja mam ten drugi typ bezsennosci opisany przez Joey. Mam problemy z zasnieciem... Nawet jak jestem bardzo zmeczona, to i tak wierce sie w lozku pol nocy i probuje zasnac. Wczoraj spalam jakies 2-3 godzinki - zasnelam kolo 4 rano, a przed 7 musialam wstac. Dzisiaj jestem jeszcze nieprzytomna, bo tez za krotko spalam Zwykle po poludniu jestem strasznie spiaca, ale sie nie klade, bo wiem, ze wtedy na pewno pol nocy nie przespie. No i tak sie pomecze, pozniej mi przechodzi, wieczorem ide do lozka i ... zas to samo - nie moge zasnac Tez juz chyba wszystkiego probowalam, ale nic nie pomaga
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 08:40   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Problemy z cyklem snu

niby na regulację rytmu dobowego zaleca się melatoninę, ale myślę, że bezsennością w młodym wieku powinien zająć się fachowiec z poradni leczenia zaburzeń snu- przykładowe namiary: Warszawa, tel. (0 pfx 22) 825 12 36; Bydgoszcz, tel. (0 pfx 52) 585 37 15; Gdańsk, tel. (0 pfx 58) 349 26 55
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 08:54   #10
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Problemy z cyklem snu

Jeżeli nie możesz spać w ciągu nocy to pózne kładzenie się spać nie rozwiąże problemu. Jeżeli ten problem się ciągnie już od dłuższego czasu to powinnaś skorzystać z porady specjalisty. Zaburzenia snu są przypadłością która teraz występuje dość często i której można wyleczyć - bo to po prostu choroba. Szklanka ciepłego mleka, ciepła kąpiel czy ustawa o prawie autorskim (ma wyjątkowe właściwości usypiające-sprawdzałam ucząc się na egzamin ) nic ci w tym przypadku nie pomoże.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.