Zdziwko polityczne - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-18, 18:17   #271
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Po twojej reakcji widze, ze nie glosowalas w wyborach do europarlamentu. No to nie ma tez czego wymagac od kogokolwiek, bo jak demokracja od ciebie wymagala postawy obywatelskiej, to mialas to gdzies.
miałEś, ale mniejsza z tym
Czekaj, czekaj. Z mojej krytyki Lewandowskiego wywnioskowałaś, że nie byłem głosować? Szacun... Akurat ZONK z twojej strony, bo głosować byłem i mój kandydat jest w PE.

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
I wiesz, skoro na PO juz postawilas kreske, to wymagaj sobie od PiSu
No tak czułem, że prędzej czy później taka retoryka się pojawi. Krytykujesz PO? Na bank jesteś "pisiorem".
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 18:19   #272
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Zdziwko polityczne

BTW ja nie widzę sensu tych demonstracji teraz kiedy politycy grzeją w kominku przed świętami a Ci biedni ludzie marzną i się szarpią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 18:37   #273
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
A marszałek nie jest z PiS?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest z PiS co nie znaczy,że z kimkolwiek akurat to zarządzenie konsultował. Trzeba było najpierw skonsultować z samymi zainteresowanymi a nie wprowadzać bez ładu i składu bubel. Niestety druga osoba w kraju słabo jeśli w ogóle myśli...

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
BTW ja nie widzę sensu tych demonstracji teraz kiedy politycy grzeją w kominku przed świętami a Ci biedni ludzie marzną i się szarpią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli chcą to mogą tam stać i do nowego roku. Takie prawo demokracji choć KOD stara się usilnie pokazać,że żyjemy w jakiejś Korei Płn.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 19:10   #274
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
miałEś, ale mniejsza z tym
Czekaj, czekaj. Z mojej krytyki Lewandowskiego wywnioskowałaś, że nie byłem głosować? Szacun... Akurat ZONK z twojej strony, bo głosować byłem i mój kandydat jest w PE.



No tak czułem, że prędzej czy później taka retoryka się pojawi. Krytykujesz PO? Na bank jesteś "pisiorem".
Wywnioskowalam to po twojej wymijajacej odpowiedzi na moje pytania. Zapytalam, KTO (w domysle: ktorzy obywatele RP) ma czegokolwiek wymagac, skoro zainteresowanie tymi wyborami siegnelo ok. 20%. Na pewno nie ci, ktorzy glosowac nie poszli. Twoja odpowiedz brzmiala 'Masz racje, od PO nie ma czego wymagac'. Absolutnie bez sensu, w ogole nie nawiazywalam do jakiejkolwiek partii, tylko do ludzi, ktorzy glosowali na kogokolwiek i do tego, na jakiej podstawie czegokolwiek mogliby wymagac (skoro nie glosowali). . Gdyby ta rozmowa odbyla sie ''na zywo'', a ja otrzymalabym taka wymijajaca odpowiedz, pomyslalabym sobie: o, tu cie mam. Nie glosowales.

Jakakolwiek dyskusja odnosnie polskiej polityki koniec koncow sprowadza sie do PiS i PO, bo inne partie nie maja realistycznej szansy na wygrana w wyborach (co najwyzej przez koalicje), ale nie o to tu chodzi; na podstawie twoich poprzednich odpowiedzi odnioslam wrazenie, ze robisz wszystko, by PiS przedstawic w jak najlepszym swietle, wiec doszlam do wniosku, ze z ta partia sympatyzujesz.

Nie uzywam takich okreslen jak ''Pisior''.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 19:14   #275
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Jest z PiS co nie znaczy,że z kimkolwiek akurat to zarządzenie konsultował. Trzeba było najpierw skonsultować z samymi zainteresowanymi a nie wprowadzać bez ładu i składu bubel. Niestety druga osoba w kraju słabo jeśli w ogóle myśli...

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------



Jeśli chcą to mogą tam stać i do nowego roku. Takie prawo demokracji choć KOD stara się usilnie pokazać,że żyjemy w jakiejś Korei Płn.
Uważasz że tam jakakolwiek decyzja zapada bez konsultacji z prezesem ? Jakie to naiwne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 20:38   #276
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Uważasz że tam jakakolwiek decyzja zapada bez konsultacji z prezesem ? Jakie to naiwne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Konsultacja z Prezesem dotyczyła ogólnie kształtu zarządzenia zapewne. Wątpię żeby mu się chciało bawić w szczególiki a to właśnie w tych szczegółach tkwi diabeł i popłynął w tym miejscu marszałek. Za ostre i zbyt daleko idące restrykcje dla mediów to robota Kuchcińskiego a nie Kaczyńskiego. Jest różnica między "uporządkować" o czym mówił Kaczyński a "wywalić prawie całkowicie" co chce wprowadzić Kuchciński.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 21:19   #277
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Konsultacja z Prezesem dotyczyła ogólnie kształtu zarządzenia zapewne. Wątpię żeby mu się chciało bawić w szczególiki a to właśnie w tych szczegółach tkwi diabeł i popłynął w tym miejscu marszałek. Za ostre i zbyt daleko idące restrykcje dla mediów to robota Kuchcińskiego a nie Kaczyńskiego. Jest różnica między "uporządkować" o czym mówił Kaczyński a "wywalić prawie całkowicie" co chce wprowadzić Kuchciński.
daj spokój. jakby Jarowi się to nie podobało, to wystarczyłoby jedno jego słowo, a Kuchciński wycofałby się z podkulonym ogonem. w PiS nic nie dzieje się bez zgody Jara. a jak się wydarzy coś bez jego wiedzy i poparcia, to on szybko reaguje i temat znika. jestem w stanie uwierzyć, że Jaro był bardzo za tymi zmianami, bo wreszcie by mu telewizje nie łapały ludzi na korytarzach i nie nagrywałyby ich albo żenujących/ośmieszających wypowiedzi, albo wypowiedzi, których z nim nie uzgodnili.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-18, 21:44   #278
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Zdziwko polityczne

Wątpię żeby Kaczyński każde zarządzenie redagował. Na to trzeba czasu. Bardziej wierzę w to,że Kuchciński tak się chciał przypodobać Prezesowi,że aż przedobrzył.
Kaczyński dobrze pamięta czym skończyła się totalna wojna z mediami dekadę temu. Nie pójdzie na wymianę ciosów znowu,bo historia lubi się powtarzać.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 22:25   #279
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Wątpię żeby Kaczyński każde zarządzenie redagował. Na to trzeba czasu. Bardziej wierzę w to,że Kuchciński tak się chciał przypodobać Prezesowi,że aż przedobrzył.
Kaczyński dobrze pamięta czym skończyła się totalna wojna z mediami dekadę temu. Nie pójdzie na wymianę ciosów znowu,bo historia lubi się powtarzać.
to nie jest nowa sprawa, która pojawiła się wczoraj. już w listopadzie były znane pierwsze informacje. Jaro miał mnóstwo czasu, żeby przywołać Kuchcińskiego do porządku, a tego nie zrobił. projekt ustawy antyaborcyjnej potrafił ukatrupić, a tutaj z jakimś marnym zarządzeniem mu nie idzie?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 01:35   #280
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
to nie jest nowa sprawa, która pojawiła się wczoraj. już w listopadzie były znane pierwsze informacje. Jaro miał mnóstwo czasu, żeby przywołać Kuchcińskiego do porządku, a tego nie zrobił. projekt ustawy antyaborcyjnej potrafił ukatrupić, a tutaj z jakimś marnym zarządzeniem mu nie idzie?
Myślę,że to zarządzenie jest już albo bardzo zmienione albo w koszu.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 07:07   #281
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Myślę,że to zarządzenie jest już albo bardzo zmienione albo w koszu.
Przykre że jedyna forma mediacji z tym rządem to wyjście na ulice.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:07 ---------- Poprzedni post napisano o 06:44 ----------

Z drugiej strony na PO nie można bezkrytycznie patrzeć, nie powinni też zagożale powtarzać przy każdym wejściu na mównicę, że partia rządząca to przestępcy zwłaszcza, że sami mają za uszami i w ten sposób nie wzbudzają zaufania a wywłują odwrotny efekt.

Przewodniczącego KOD też powinno się wykopać i powołać kogoś nowego bo nie wzbudza szacunku osoba, która krzyczy o praworządności a sama ma z nią problem- jak donoszą media w dodatku jego akcje ze zbieraniem ludzi i nagłym rozwiązywaniem manifestacji są wprost żałosne, serio normalny, racjonalny, zdrowy człowiek myśli, że można zebrać tłum, podjudzać kilka godzin a później powiedzieć "dobra, styka, to do kiedyś tam" i liczyć, że każdy pójdzie grzecznie do domu? Od momentu rozwiązania manifestacji Ci ludzie stali tam nielegalnie a policja na prawie mogła podejść do nich z przemocą, jest zachowanie nieodpowiedzialne i skandaliczne, ten człowiek nie bierze odpowiedzialności za to co robi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-19, 07:49   #282
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Myślę,że to zarządzenie jest już albo bardzo zmienione albo w koszu.
ja myślę, że rozmawiamy o tym, na ile Jaro popierał od początku to zarządzenie, a to, co się teraz z tym zarządzeniem dzieje, po weekendowej awanturze, jest tu najmniej istotne.

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość

Z drugiej strony na PO nie można bezkrytycznie patrzeć, nie powinni też zagożale powtarzać przy każdym wejściu na mównicę, że partia rządząca to przestępcy zwłaszcza, że sami mają za uszami i w ten sposób nie wzbudzają zaufania a wywłują odwrotny efekt.

Przewodniczącego KOD też powinno się wykopać i powołać kogoś nowego bo nie wzbudza szacunku osoba, która krzyczy o praworządności a sama ma z nią problem- jak donoszą media w dodatku jego akcje ze zbieraniem ludzi i nagłym rozwiązywaniem manifestacji są wprost żałosne, serio normalny, racjonalny, zdrowy człowiek myśli, że można zebrać tłum, podjudzać kilka godzin a później powiedzieć "dobra, styka, to do kiedyś tam" i liczyć, że każdy pójdzie grzecznie do domu? Od momentu rozwiązania manifestacji Ci ludzie stali tam nielegalnie a policja na prawie mogła podejść do nich z przemocą, jest zachowanie nieodpowiedzialne i skandaliczne, ten człowiek nie bierze odpowiedzialności za to co robi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oglądałam kawałek demonstracji sobotniej, jak przedstawiciele partii przemawiali. nie dało się słuchać. pani Mucha wyszła, biadoliła, jak to ją w sejmie straż marszałkowska czy inni ochroniarze poturbowali jak próbowała gdzieś z koleżankami wejść (jasne). co to w ogóle tłum obchodzi, po co takie negatywne emocje szerzyć i ferment siać?
Komorowski też wylazł, coś tam popitolił i zaczął Kijowskiego wychwalać, brawa mu bić, no ludzie, 5 minut tego wytrzymałam.

PO jest wkurzające z tą swoją amnezją. za swoich rządów ratowanie kopalni mieli głęboko w d*&% (czyli na moje oko tam, gdzie powinno się znajdować), a teraz krzyczą, czy górnicy będą mieli prace?? żenada.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 08:47   #283
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Zdziwko polityczne

Ja to jeszcze tylko dodam, że jeśli dojdzie do rozlewu krwi, to bardzo dużą w tym zasługę będą miały media typu Newsweek, itp. Nie ma dnia, żeby Lis nie podburzał ludzi. Ogłaszanie zamachu stanu to już naprawdę przegięcie pały (to przypadkiem nie podlega pod pewien paragraf?). A już szczytem było, jak to straszył, że po meczu Legii przyjdą kibole i zaczną masakrę na demonstrantach. Z jednej strony wolne media, a z drugiej sianie strachu i nienawiści. Jak słyszę, że to PiS dzieli Polaków, to mi się śmiać chce. Jedyny raz kiedy mógł kogoś Jarek podzielić, to wtedy gdy nazwał gorszym sortem tych, którzy donoszą na Polskę za granicą (co oczywiście też zostało jakże inteligentnie odebrane jako nazywanie gorszym sortem wszystkich, którzy nie są za PiSem ).
Sytuacja jest patowa, bo z jednej strony uważam, że PiS nie powinien dawać się prowokować i zupełnie olać tą całą śmieszną opozycję, a z drugiej oni robią się coraz bardziej agresywni (jakieś pogłoski o tym, że będą próbować siłowego wejścia do sejmu) i już otwarcie liczą na to, że PiS zacznie ich pałować i wsadzać do więzień, bo to by wtedy bardzo ładnie wyglądało za granicą. Więc, jeśli PiS ich oleje, to będą sobie pozwalać na coraz więcej i tym samym pokazywać słabość Państwa, a jeśli zareagują tak jak powinni, to zrobią z nich męczenników.
Opozycja się sypie i jedyną dla nich okazją jest rozwiązanie siłowe. Słupki im nie rosną i do następnych wyborów może się okazać, że PiS będzie miał jeszcze większą przewagę i (nie daj Boże) większość konstytucyjną.
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 09:13   #284
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Zdziwko polityczne

kolego, jesteś bardzo nieobiektywny i robi się to już irytujące, bo ciężko z takimi ludźmi się gada. wszyscy, każda strona i każde większe media mają swój udział w dzieleniu Polaków. posłuchaj przemówień Jara podczas miesięcznic, jakich słów używa. określenia pokroju gorszego sortu lecą co miesiąc pod pałacem prezydenckim. Jaro dzieli Polaków przynajmniej w takim samym stopniu, co newsweek, GW, Lis itd. a co najlepsze - on nigdy nikogo konkretnego nie wymienia. on tworzy postać wroga, pod którą każdy może sobie podstawić dowolną osobę - Lisa, Tuska czy sąsiada Mietka spod czwórki. moim zdaniem to jest bardzo niebezpieczne, choć trzeba przyznać jest doskonałą metodą na podporządkowanie sobie ludzi.

(a jeśli ogłaszanie zamachu stanu podpada pod paragraf, to tym bardziej podpada biadolenie, że sfałszowano wybory)

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2016-12-19 o 09:14
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 09:19   #285
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
kolego, jesteś bardzo nieobiektywny i robi się to już irytujące, bo ciężko z takimi ludźmi się gada. wszyscy, każda strona i każde większe media mają swój udział w dzieleniu Polaków. posłuchaj przemówień Jara podczas miesięcznic, jakich słów używa. określenia pokroju gorszego sortu lecą co miesiąc pod pałacem prezydenckim. Jaro dzieli Polaków przynajmniej w takim samym stopniu, co newsweek, GW, Lis itd. a co najlepsze - on nigdy nikogo konkretnego nie wymienia. on tworzy postać wroga, pod którą każdy może sobie podstawić dowolną osobę - Lisa, Tuska czy sąsiada Mietka spod czwórki. moim zdaniem to jest bardzo niebezpieczne, choć trzeba przyznać jest doskonałą metodą na podporządkowanie sobie ludzi.

(a jeśli ogłaszanie zamachu stanu podpada pod paragraf, to tym bardziej podpada biadolenie, że sfałszowano wybory)
Ależ oczywiście, chyba nikt tak jeszcze nie podzielił ludzi jak Jaro Polacy zaczynają całkiem na poważnie użerać się między sobą, wojska Macierewicza (pardon, "obrona terytorialna") są za cienkie w uszach, żeby obronić nas przed jakimkolwiek wrogiem zewnętrznym, ale w razie "wu" doskonale spuszczą łomot niepokornym na własnym podwórku, a Putin siedzi, czeka i zaciera łapki, bo Polska sama podaje się na tacy. Natomiast Kaczyński realizuje swój wielki sen o władzy bez odpowiedzialności.

Edytowane przez 201803090921
Czas edycji: 2016-12-19 o 09:20
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 09:26   #286
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Przewodniczącego KOD też powinno się wykopać i powołać kogoś nowego bo nie wzbudza szacunku osoba, która krzyczy o praworządności a sama ma z nią problem- jak donoszą media w dodatku jego akcje ze zbieraniem ludzi i nagłym rozwiązywaniem manifestacji są wprost żałosne, serio normalny, racjonalny, zdrowy człowiek myśli, że można zebrać tłum, podjudzać kilka godzin a później powiedzieć "dobra, styka, to do kiedyś tam" i liczyć, że każdy pójdzie grzecznie do domu? Od momentu rozwiązania manifestacji Ci ludzie stali tam nielegalnie a policja na prawie mogła podejść do nich z przemocą, jest zachowanie nieodpowiedzialne i skandaliczne, ten człowiek nie bierze odpowiedzialności za to co robi.
Zgadzam się w zupełności.
Poza tym też uważam, że to bardzo źle, że do KOD przykleiła się grupa polityków, którzy są już w jakimś stopniu skompromitowani i w ten sposób próbują ugrać swoje np. powrót na scenę polityczną jak byli posłowie SLD.
To jest kurde ruch oddolny, obywatelski i powinien mieć swoich przywódców i tylko takich (tyle, że lepszych niż p. Kijowski ).

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-12-19 o 09:27
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 09:32   #287
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
kolego, jesteś bardzo nieobiektywny i robi się to już irytujące, bo ciężko z takimi ludźmi się gada. wszyscy, każda strona i każde większe media mają swój udział w dzieleniu Polaków. posłuchaj przemówień Jara podczas miesięcznic, jakich słów używa. określenia pokroju gorszego sortu lecą co miesiąc pod pałacem prezydenckim. Jaro dzieli Polaków przynajmniej w takim samym stopniu, co newsweek, GW, Lis itd. a co najlepsze - on nigdy nikogo konkretnego nie wymienia. on tworzy postać wroga, pod którą każdy może sobie podstawić dowolną osobę - Lisa, Tuska czy sąsiada Mietka spod czwórki. moim zdaniem to jest bardzo niebezpieczne, choć trzeba przyznać jest doskonałą metodą na podporządkowanie sobie ludzi.

(a jeśli ogłaszanie zamachu stanu podpada pod paragraf, to tym bardziej podpada biadolenie, że sfałszowano wybory)
Wiem co mówi Jarek na miesięcznicach i również zauważyłem, że nie mówi konkretnie o danych osobach, więc nie uważam tego za dzielenie.
Ja właśnie jestem obiektywny, bo już wspominałem, że czasem PiS lubię, a czasem nienawidzę. Nie jestem z nimi w żaden sposób związany i nigdy na nich nie głosowałem. Np. uważam, że to co zrobił Kuchciński ze Szczerbą to był szczyt głupoty i Jarek powinien go za to solidnie opier....ć. Uważam też, że mimo wszystko nie powinni ruszać sprawy mediów w sejmie i nie głosować w taki sposób jak ostatnio (tzn. wiem, że to pokłosie zablokowania posiedzenia przez opozycję, ale powinni wówczas najpierw tę sprawę rozwiązać). I tak mają większość, przegłosują co tylko będą chcieli, więc nie wiem po jaką cholerę takie cyrki robią i dają paliwo opozycji. No ale wiadomo, że tam myślących jest niestety raptem garstka.
Ok, mogę się wydawać nieobiektywny, ale po prostu uważam, że obecna opozycja to o wiele, wiele gorsze zło niż PiS.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Ależ oczywiście, chyba nikt tak jeszcze nie podzielił ludzi jak Jaro Polacy zaczynają całkiem na poważnie użerać się między sobą, wojska Macierewicza (pardon, "obrona terytorialna") są za cienkie w uszach, żeby obronić nas przed jakimkolwiek wrogiem zewnętrznym, ale w razie "wu" doskonale spuszczą łomot niepokornym na własnym podwórku, a Putin siedzi, czeka i zaciera łapki, bo Polska sama podaje się na tacy. Natomiast Kaczyński realizuje swój wielki sen o władzy bez odpowiedzialności.
Ok, serio uważasz, że media sprzyjające opozycji nie dzielą Polaków?
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 09:37   #288
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Wiem co mówi Jarek na miesięcznicach i również zauważyłem, że nie mówi konkretnie o danych osobach, więc nie uważam tego za dzielenie.
what? naprawdę tak mało wiesz o ludzkiej psychice? dzielenie Polaków to nie tylko mówienie, że pan Iksiński jest powalony i trzeba go nienawidzić. zaszczepianie w ludziach nienawiści do bliżej nieokreślonego wroga sprawia, że każdy na tego wroga wybierze sobie kogo chce. jak ktoś sobie za tego wroga podstawi Kowalskiego z pierwszego piętra, bo nie sprząta kup po psie, to to też będzie dzielenie Polaków. to jest napuszczanie ludzi na siebie nawzajem.

w ogóle zaszczepianie w ludziach nienawiści jest ohydne. nigdy nic dobrego z tego nie wynikło.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 09:47   #289
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
what? naprawdę tak mało wiesz o ludzkiej psychice? dzielenie Polaków to nie tylko mówienie, że pan Iksiński jest powalony i trzeba go nienawidzić. zaszczepianie w ludziach nienawiści do bliżej nieokreślonego wroga sprawia, że każdy na tego wroga wybierze sobie kogo chce. jak ktoś sobie za tego wroga podstawi Kowalskiego z pierwszego piętra, bo nie sprząta kup po psie, to to też będzie dzielenie Polaków. to jest napuszczanie ludzi na siebie nawzajem.

w ogóle zaszczepianie w ludziach nienawiści jest ohydne. nigdy nic dobrego z tego nie wynikło.
No to ten ktoś sobie go sam podstawi, a nie że Jarek mu będzie kazał. Inna sprawa, że elektorat PiSu w większości jest podatny na populistyczne hasła, więc mogę się zgodzić, że jest to jakaś forma dzielenia.
Niemniej jednak dalej uważam, że opozycja i sprzyjające jej media robią DOKŁADNIE to samo, tylko pod płaszczykiem walki o demokrację, wolność, itp. Wejdź sobie np. na fejsbuka KOD i zobacz co piszą o PiSie czy Dudzie. Nie ma tam nienawiści? Jest i to ogromna. Tych ludzi kładących się pod samochodami, lżących Pawłowicz czy Cymańskiego czy atakujących samochód Jarka w drodze na gób brata, to też PiS napuścił?
Ja się tylko cieszę, że jednak bardzo duża większość społeczeństwa jest ponad to i nie daje się w tę wojenkę wciągać (niestety wśród nich jest bardzo duża grupa ludzi, którzy generalnie mają wszystko w d..e, co wcale nie jest dobre).

Edytowane przez _Bumblebee_
Czas edycji: 2016-12-19 o 09:49
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-19, 09:51   #290
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Ok, serio uważasz, że media sprzyjające opozycji nie dzielą Polaków?
Oczywiście, że dzielą, ale nie aż tak. Jaro (bo nie oszukujmy się, PiS jako taki ma g***o do powiedzenia; Jaro ustawia ich jak pionki) podzielił Polaków na lepszych i gorszych, na tych, którym rzucił ochłap (500+, jeszcze większe korzyści dla kościoła) i tych, którym ograniczył możliwości (choćby swobodny obrót ziemią rolną i leśną). Pozwala swoim przydupasom na obrażanie Polaków (wypowiedzi takich kuriozów jak choćby Pawłowicz) bo zdaje sobie sprawę, że skłócone społeczeństwo nie zwróci uwagi na inne jego działania.
Działanie mediów sprowadza się do gadania, a do pierniczenia od rzeczy jesteśmy przyzwyczajeni, natomiast Jaro i spółka robią konkretne rzeczy, a jeśli coś da się przeliczyć na kasę lub jej utratę, to wchodzimy na inny poziom podziałów społecznych.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 09:53   #291
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zdziwko polityczne

motyla, powodzenia duże wyzwanie przed Tobą
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 09:53   #292
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Zdziwko polityczne

Nie nie, nazwanie części społeczeństwa "elementem animalnym" to wcale nie jest dzielenie społeczeństwa.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 10:01   #293
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie nie, nazwanie części społeczeństwa "elementem animalnym" to wcale nie jest dzielenie społeczeństwa.
MY jesteśmy tu gdzie wtedy ONI tam, gdzie stało zomo - który to był rok ? 2010 ?
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 10:04   #294
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Zdziwko polityczne

Oczywiście. ONI..... wcale nie jest to dzielenie społeczeństwa, kiedy się sugeruje, że opozycja i ci niezadowoleni to wrogowie ojczyzny, którzy knuja przecie Polsce i dobrej zmianie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 10:04   #295
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Oczywiście, że dzielą, ale nie aż tak. Jaro (bo nie oszukujmy się, PiS jako taki ma g***o do powiedzenia; Jaro ustawia ich jak pionki)
No ale serio to jest jakieś dziwne? A Tusk nie ustawiał swoich jak pionki? A Miller za czasów SLD? Lepper? Przecież tak wyglądają polskie partie polityczne. Jak ktoś "podskakuje" liderowi, to zaraz go nie ma w partii. Niesioł czy Kamiński to pewnie sami odchodzili, nie?

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Pozwala swoim przydupasom na obrażanie Polaków (wypowiedzi takich kuriozów jak choćby Pawłowicz)
No cóż. Pawłowicz to taki Niesiołowski PiSu. Myślę, że gdyby ich nie było w sejmie, to nikt by raczej nie płakał.

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
bo zdaje sobie sprawę, że skłócone społeczeństwo nie zwróci uwagi na inne jego działania.
No i tutaj pełna zgoda. W tym jest mistrzem i to bardzo niedocenianym. A większość opozycji wciąż daje się na to nabierać. Przecież to już któryś raz, jak ważne rzeczy są głosowane w trakcie awantur społecznych. No ale tak jak już mówiłem: obecna opozycja to jest kpina i przez to też PiSowi zaczyna coraz bardziej odwalać, bo wiedzą, że nie ma dla nich żadnej przeciwwagi.
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 10:07   #296
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Oczywiście. ONI..... wcale nie jest to dzielenie społeczeństwa, kiedy się sugeruje, że opozycja i ci niezadowoleni to wrogowie ojczyzny, którzy knuja przecie Polsce i dobrej zmianie.
Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje.

Itd.

Lubię sobie dla OBIEKTYWNEJ oceny pooglądać Wiadomości, poczytać Nasz Dziennik, Wyborczą czy Newsweeka.
Plus nie mam jeszcze sklerozy i pamiętam jak wyglądała kampania wyborcza do parlamentu w 2015 r. że Jarosław schował Macierewicza i sam skrył się za kulisą żeby stworzyć pozory, ze znormalniał. Cóż.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 10:12   #297
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie nie, nazwanie części społeczeństwa "elementem animalnym" to wcale nie jest dzielenie społeczeństwa.
Coś jak dożynanie watahy, nie?

Dajmy sobie spokój w wypominaniem kto i jak kogo obrażał, bo obie strony barykady mają sporo za uszami.
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 10:22   #298
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Zdziwko polityczne

Mnie zawsze i niezmienny ie fascynuje, że wybryki jednej partii, tłumaczy się wybrykami innej.
PiS robi wiele zlego niezależnie od tego czy opozycja jest zła czy krystalicznie czysta.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 10:23   #299
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Mnie zawsze i niezmienny ie fascynuje, że wybryki jednej partii, tłumaczy się wybrykami innej.
PiS robi wiele zlego niezależnie od tego czy opozycja jest zła czy krystalicznie czysta.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Tłumaczy się wtedy, jak to właśnie ci, którzy sami się zachowywali w ten sposób, wypominają to obecnym władzom. To się nazywa hipokryzja.
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 10:24   #300
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Zdziwko polityczne

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Ja to jeszcze tylko dodam, że jeśli dojdzie do rozlewu krwi, to bardzo dużą w tym zasługę będą miały media typu Newsweek, itp. Nie ma dnia, żeby Lis nie podburzał ludzi. Ogłaszanie zamachu stanu to już naprawdę przegięcie pały (to przypadkiem nie podlega pod pewien paragraf?). A już szczytem było, jak to straszył, że po meczu Legii przyjdą kibole i zaczną masakrę na demonstrantach. Z jednej strony wolne media, a z drugiej sianie strachu i nienawiści. Jak słyszę, że to PiS dzieli Polaków, to mi się śmiać chce. Jedyny raz kiedy mógł kogoś Jarek podzielić, to wtedy gdy nazwał gorszym sortem tych, którzy donoszą na Polskę za granicą (co oczywiście też zostało jakże inteligentnie odebrane jako nazywanie gorszym sortem wszystkich, którzy nie są za PiSem ).
Sytuacja jest patowa, bo z jednej strony uważam, że PiS nie powinien dawać się prowokować i zupełnie olać tą całą śmieszną opozycję, a z drugiej oni robią się coraz bardziej agresywni (jakieś pogłoski o tym, że będą próbować siłowego wejścia do sejmu) i już otwarcie liczą na to, że PiS zacznie ich pałować i wsadzać do więzień, bo to by wtedy bardzo ładnie wyglądało za granicą. Więc, jeśli PiS ich oleje, to będą sobie pozwalać na coraz więcej i tym samym pokazywać słabość Państwa, a jeśli zareagują tak jak powinni, to zrobią z nich męczenników.
Opozycja się sypie i jedyną dla nich okazją jest rozwiązanie siłowe. Słupki im nie rosną i do następnych wyborów może się okazać, że PiS będzie miał jeszcze większą przewagę i (nie daj Boże) większość konstytucyjną.
Akurat Newsweek odbija piłeczkę TVP info

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-09 17:10:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.