Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-26, 09:16   #271
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

U mnie chyba też nie jest tak źle. Z 6 ofert które mi pasowały 2 zaproszenia na rozmowę a też nie szukałam intensywnie. Z tego tygodnia jeszcze nikt się nie odezwał, ale podobno 3 z 5 aplikacji otwarte.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 13:29   #272
Pietrooshka
Raczkowanie
 
Avatar Pietrooshka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

U mnie jakos zawsze bylo tak, ze najlepsze propozycje pracy dostawalam w wakacje. Moze specyfika branzy
Pietrooshka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 14:40   #273
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja mam umówione na przyszły tydzień 3 rozmowy. Może wreszcie ruszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 14:57   #274
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Maggie Q, zgaduje, że firma, do której się rekrutujesz jako weryfikator, jest biurem tłumaczeń. Jeśli tak i jeśli szukasz wiarygodnych o niej informacji, poszukaj w grupach dla tłumaczy. Tam są czarne i białe listy firm.
TŁUMACZE - GRUPA OTWARTA - PRACA DLA TŁUMACZY
TŁUMACZENIA
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 16:37   #275
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Maggie Q, zgaduje, że firma, do której się rekrutujesz jako weryfikator, jest biurem tłumaczeń. Jeśli tak i jeśli szukasz wiarygodnych o niej informacji, poszukaj w grupach dla tłumaczy. Tam są czarne i białe listy firm.
TŁUMACZE - GRUPA OTWARTA - PRACA DLA TŁUMACZY
TŁUMACZENIA
Dziękuję
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 09:09   #276
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja byłam wczoraj na takim dniu próbnym, parę godzin mi pokazywali jak to u nich wygląda, wypytywali jednocześnie co robiłam w poprzedniej firmie i na koniec powiedzieli, że w poniedziałek na przyjść jeszcze jedna osoba i odezwia się we wtorek.
Na poniedziałek też mam umówiona jeszcze jedna rozmowę, ale trochę daleko, i się zastanawiam czy jechać.
Mam też pytanie do was. Za tydzień mam zaplanowany wyjazd weekendowy. Mogę pojechać z samego rana lub po południu. Zależy to od tego czy dostanę ta pracę. Ale chciałam już teraz kupić bilety i wolałabym jednak jechać z rana tylko nie wiem co zrobić jakbym dostała ta pracę? Powiedzieć po prostu, że w piątek nie mogę przyjść bo nam zaplanowany wyjazd? Mogłabym też jechać po pracy ale to też bym musiała wyjść trochę wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 09:30   #277
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ale miałabyś zacząć pracę od piątku, jesteś pewna? Trochę dziwnie.
Mnie się wydaje, że możesz zaryzykować i brać bilet od rana. Jak nie dostaniesz pracy to będziesz zła na siebie, a jak przesuniesz rozpoczęcie pracy na po weekendzie to nie powinien to być problem.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-27, 10:15   #278
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ale miałabyś zacząć pracę od piątku, jesteś pewna? Trochę dziwnie.
Mnie się wydaje, że możesz zaryzykować i brać bilet od rana. Jak nie dostaniesz pracy to będziesz zła na siebie, a jak przesuniesz rozpoczęcie pracy na po weekendzie to nie powinien to być problem.
Nie od piątku, w sumie nie wiem od kiedy może od 1. No to właśnie jakby zadzwonili to bym musiała powiedzieć, że dopiero od poniedziałku mogę i nie wiem czy by to im pasowało, bo mają jeszcze jedna osobę mieć na próbę i wybrać między nami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 13:01   #279
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jeżeli już kupiłabym od rana. Pytanie kogo szukają - czy osoby ,,na wczoraj" czy ze spokojem od pełnego tygodnia. I raczej nie mówiłabym w przypadku gdy wahają się między tobą a kimś innym, że w piątek nie przyjdziesz. Różnie mogą to odebrać. Tak samo pojechałabym na rozmowę w poniedziałek - przezorny zawsze ubezpieczony. Jak nie wyjdzie A to będziesz miała B.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 13:22   #280
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Jeżeli już kupiłabym od rana. Pytanie kogo szukają - czy osoby ,,na wczoraj" czy ze spokojem od pełnego tygodnia. I raczej nie mówiłabym w przypadku gdy wahają się między tobą a kimś innym, że w piątek nie przyjdziesz. Różnie mogą to odebrać. Tak samo pojechałabym na rozmowę w poniedziałek - przezorny zawsze ubezpieczony. Jak nie wyjdzie A to będziesz miała B.
Ciężko powiedzieć od kiedy szukają. Na pewno jedna dziewczyna za niedługo idzie na zwolnienie bo jest w ciąży i chcą żeby jeszcze ona trochę pouczyła kogoś. Chyba na razie poczekam z tym kupnem biletu bo nie wiem jak to rozegrać w razie czego. Oczywiście może też być tak, że mnie nie wezmą co moim zdaniem jest prawdopodobne i wtedy problemu nie bedzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 19:49   #281
Rysia Siarzewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
A dlaczego miałabyś udawać głupa? Czy to znaczy że ostatecznie nie chcesz stamtąd odchodzic?
A pytałaś kadrowej w swojej firmie od czego zależy zastosowanie 1 miesiąca, a od czego 3 miesięcy okresu wypowiedzenia? Podejrzewam, że od ich dobrej woli po prostu, której nie ma skoro się nie zgodzili na porozumienie stron. Według kodeksu pracy obowiązują cię 3 miechy, a to że pracodawca ma napisane że można pracować 1 miesiąc to nie jest zobowiązujące, jak sądzę, bo mógłby cię też zwolnić zupelnie z obowiązku świadczenia pracy na wypowiedzeniu (bo i takie opcje istnieją) jednak naprawdę rzadko są stosowane.
Dzìekuje za opinie
Konsultowalam tą spraw z radcą prawnym i okazuje się że racja leży po mojej stronie. Obowiązuje mnie to co jest zapisane w umów o pracę.
Rysia Siarzewska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-28, 07:06   #282
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Rysia Siarzewska Pokaż wiadomość
Dzìekuje za opinie
Konsultowalam tą spraw z radcą prawnym i okazuje się że racja leży po mojej stronie. Obowiązuje mnie to co jest zapisane w umów o pracę.
Dobrze wiedzieć na przyszłość i co zamierzasz teraz?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 07:11   #283
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

A to nie jest tak, że jeśli w umowie zapis jest korzystniejszy dla pracownika niż prawo, to wtedy ta umowa obowiązuje? U analogicznie, jak mniej korzystny to obowiązuje prawo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 10:45   #284
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że jeśli w umowie zapis jest korzystniejszy dla pracownika niż prawo, to wtedy ta umowa obowiązuje? U analogicznie, jak mniej korzystny to obowiązuje prawo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też coś takiego kojarzę.

Dziewczynki trzymajcie za mnie kciuki w przyszłym tygodniu. Bym dostała pracę. Dobrą pracę. Mam 3 rozmowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 10:55   #285
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Też coś takiego kojarzę.

Dziewczynki trzymajcie za mnie kciuki w przyszłym tygodniu. Bym dostała pracę. Dobrą pracę. Mam 3 rozmowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymamy mocno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 11:37   #286
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Też coś takiego kojarzę.

Dziewczynki trzymajcie za mnie kciuki w przyszłym tygodniu. Bym dostała pracę. Dobrą pracę. Mam 3 rozmowy.
Trzymamy coś na pewno wypali
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 12:19   #287
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Trzymamy Zostawiasz widełki takie, jakie były?

Ja czekam na telefony i na bieżąco monitoruję oferty. Po wczorajszej wyrwanej ósemce nawet nie mam opuchlizny a bałam się, że ktoś mnie zaprosi i przyjdę jako chomik.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 13:23   #288
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Trzymamy Zostawiasz widełki takie, jakie były?

Ja czekam na telefony i na bieżąco monitoruję oferty. Po wczorajszej wyrwanej ósemce nawet nie mam opuchlizny a bałam się, że ktoś mnie zaprosi i przyjdę jako chomik.
Generalnie tak - zostawiam. W tej agencji pracy, która chciała wyłudzić dane powiedzieli mi, że oczekiwana stawka jest rozsądna. Poza tym wychodzę z założenia, że jeśli komuś będzie zależeć by mnie pozyskać to bd chciał w granicach rozsądku negocjować. Nie chcę zmienić pracy, by po 3 miesiącach być sfrustrowana zarobkami.

Dziewczyny a tak poza tym czy zanim podam swoje oczekiwania to wypada zapytać jaki oni mają przewidziany budżet? Do tej pory głupio mi było o to pytać. Nie ukrywam - łatwiej byłoby mi się odnieść do oferowanej przez firmę stawki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 17:01   #289
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja zazwyczaj spotykałam się z widełkami wpisanymi przez pracodawcę w ogłoszeniu albo podczas rozmowy po moich oczekiwaniach finansowych mówili, jaka jest stawka godzinowa/oferowane przez nich wynagrodzenie. Znalazłam coś takiego:

Cytat:
Rekruter często zna tylko widełki, a nie dokładną wysokość wynagrodzenia, które zostanie zaproponowane kandydatowi. Dlatego dopytywanie, ile firma ma do zaoferowania, jest dużym nietaktem, podobnie jak zdradzanie wysokości wynagrodzenia u obecnego pracodawcy. Dokładne zarobki na poszczególnych stanowiskach są zazwyczaj tajemnicą przedsiębiorstw – komentuje Urszula Zając-Pałdyna, HR Business Partner w Grupie Pracuj.
Myślę, że firmy specjalnie nie zdradzą swojego budżetu i próbują dopasować sobie najlepszego kandydata pytaniem ze swojej strony o oczekiwania finansowe. Nie zadałabym takiego pytania przed ani tuż po określeniu swoich oczekiwań - bardziej na drugim spotkaniu z przełożonym wyższego szczebla albo korzystając z możliwości zadania pytań na sam koniec rozmowy.

To ja zapytam - szukacie pracy przez olx? Jakoś nie jestem przekonana do wysyłania tam CV i udostępniania swoich danych..
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-28, 17:21   #290
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Abstrakcja dla mnie jest, ze pytanie na rozmowie o pracę o prawdopodobne zarobki można nazywać nietaktem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 17:45   #291
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 18:06   #292
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Myślę, że nie chodzi o samo pytanie a sposób jego zadania. Zresztą nigdy nie miałam potrzeby pytać, jaki budżet przewiduje pracodawca bo sam poruszał kwestię wynagrodzenia jakie proponował.

Cytat:
Czemu? Zakładając, że wiadomo co to za firma.
Bardziej chodzi mi o ogłoszenia z profili prywatnych (gdzie widać czyjeś imię) albo firm mniej znanych, lokalnych. Jakoś nie mam zaufania.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 19:07   #293
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że jeśli w umowie zapis jest korzystniejszy dla pracownika niż prawo, to wtedy ta umowa obowiązuje? U analogicznie, jak mniej korzystny to obowiązuje prawo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczego to by miało być korzystniejsze? Jeśli ma już coś nakręcone i się zwalnia to ok, korzystniejsze. Ale jeśli to firma zwalnia, dajmy na to pod koniec listopada i ten miesiąc wypowiedzenia miałby się zakończyć z końcem roku to wcale nie musi być korzystna zmiana.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 19:47   #294
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

No to przecież w takim wypadku dla pracownika korzystniejsza jest opcja dłuższa - 3 miesiace. Nie jestem pewna, ktoś to tutaj pisał - Timon i Pumba? Że kazdorazowo, w zależności od sytuacji, się tym okresem wypowiedzenia "żongluje", gdy umowa rozmija się z prawem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 20:05   #295
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
No to przecież w takim wypadku dla pracownika korzystniejsza jest opcja dłuższa - 3 miesiace. Nie jestem pewna, ktoś to tutaj pisał - Timon i Pumba? Że kazdorazowo, w zależności od sytuacji, się tym okresem wypowiedzenia "żongluje", gdy umowa rozmija się z prawem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to przecież wiem. w takim razie już w ogóle nie rozumiem, jaki jest sens proponowania przez pracodawcę dodatkowego zapisu, który chroni jedynie pracownika
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 20:09   #296
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 20:15   #297
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
No to przecież wiem. w takim razie już w ogóle nie rozumiem, jaki jest sens proponowania przez pracodawcę dodatkowego zapisu, który chroni jedynie pracownika
Ja tez nie rozumiem pisania umowy wbrew prawu, ale cóż począć odnoszę wrażenie, że niektóre firmy myślą, że co w umowie to święte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 20:30   #298
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Też zaczynam niebawem poszukiwania pracy, ponieważ w obecnej złożyłam wypowiedzenie. Przez ponad 4 lata byłam związana z urzędem (odpady, ochrona środowiska), wcześniej współpracowałam z lokalną gazetą, do której pisałam artykuły, jeszcze wcześniej zajmowałam się sprzedażą w sklepie i fundraisingiem. Jestem po studiach mgr (dziennikarstwo), studiach podyplomowych (grafika komputerowa). Znam podstawy grafiki, html, lubię pisać teksty i... panicznie się boję, że nie znajdę pracy. A naprawdę szczęśliwa w urzędzie czułam się tylko wtedy, gdy mogłam zrobić książeczkę edukacyjną i zajmować się bezdomnymi zwierzakami.
Aktualnie łykam leki od psychiatry, chodzę na terapię i czekam, aż poczuję się odrobinę lepiej, żeby startować w tym kierunku. Czyli pewnie w sierpniu.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 20:54   #299
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja tez nie rozumiem pisania umowy wbrew prawu, ale cóż począć odnoszę wrażenie, że niektóre firmy myślą, że co w umowie to święte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I w zasadzie gdyby nie to forum, to bym nie wiedziała, jak to naprawdę działa. Więc z punktu widzenia pracodawcy ma to pewien sens, że pracownik nie zczai.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 20:59   #300
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
I w zasadzie gdyby nie to forum, to bym nie wiedziała, jak to naprawdę działa. Więc z punktu widzenia pracodawcy ma to pewien sens, że pracownik nie zczai.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie o to chodzi czy zczai ten zapis nie daje firmie doslownie nic, zadnego dodatkowego zabezpieczenia, jelli faktycznie jest tak, ze „zawsze musi byc korzystniej dla pracownika”. Wiec nie ma sensu tego pisac, zawsze mozna sie rozstać za porozumieniem stron.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.