Jade do Hiszpani!!! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-29, 19:34   #271
liniaspecjalna
Raczkowanie
 
Avatar liniaspecjalna
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 132
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez ciastkarniaa Pokaż wiadomość
tak wszystko już mamy i za lot ryanair płace 315 zł (z wszystkimi opłatami)w dwie strony dla jednej osoby plus 1100zł za 14 nocy w hotelu florida park rezerwowałam z booking com
a ja tez lecę poczciwym rayanerem, ale niestety nie udało mi się kupić biletów w tak atrakcyjnej cenie. ehhh

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
a konkretnie gdzie lecisz-Malaga?
tak, z KrK do Malagi, ale zatrzymam się w Torremolinos (takie gejowskie miasteczko ). Pewnie sama miejscowość mnie nie urzeknie ale ma dobre połączenia z pozostałymi miejscowościami.
liniaspecjalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 20:39   #272
ciastkarniaa
Raczkowanie
 
Avatar ciastkarniaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: katowice-okolice
Wiadomości: 315
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez liniaspecjalna Pokaż wiadomość
a ja tez lecę poczciwym rayanerem, ale niestety nie udało mi się kupić biletów w tak atrakcyjnej cenie. ehhh



tak, z KrK do Malagi, ale zatrzymam się w Torremolinos (takie gejowskie miasteczko ). Pewnie sama miejscowość mnie nie urzeknie ale ma dobre połączenia z pozostałymi miejscowościami.
a ile płacisz za lot w dwie strony ryanair ?
__________________
'rozbieraj mnie powoli ze wstydu, uprzedzeń, doświadczeń, do samej miłości aż Bóg wstrzyma oddech'

28.09.2009

back to lloret de mar - 25.08-08.09, Don Juan Center ***

/ tourism & recreation - second grade
winter sesion.. .
ciastkarniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 19:08   #273
liniaspecjalna
Raczkowanie
 
Avatar liniaspecjalna
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 132
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez ciastkarniaa Pokaż wiadomość
a ile płacisz za lot w dwie strony ryanair ?
Porównujac do Ciebie to wstyd się przyznać . Tysiąc z groszami w 2 strony/os.
liniaspecjalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 19:39   #274
ciastkarniaa
Raczkowanie
 
Avatar ciastkarniaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: katowice-okolice
Wiadomości: 315
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez liniaspecjalna Pokaż wiadomość
Porównujac do Ciebie to wstyd się przyznać . Tysiąc z groszami w 2 strony/os.
mogłaś poczekać ale no już będziesz wiedzieć na przyszłość, codziennie w sumie cenia się zmienia raz jest taniej drugiego dnia drożej i tak w kółko
__________________
'rozbieraj mnie powoli ze wstydu, uprzedzeń, doświadczeń, do samej miłości aż Bóg wstrzyma oddech'

28.09.2009

back to lloret de mar - 25.08-08.09, Don Juan Center ***

/ tourism & recreation - second grade
winter sesion.. .
ciastkarniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 11:49   #275
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez liniaspecjalna Pokaż wiadomość
Porównujac do Ciebie to wstyd się przyznać . Tysiąc z groszami w 2 strony/os.
malaga ma to do siebie,że jest drogim kierunkiem, ostrzę sobie zęby na niej od dłuższego czasu
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 18:18   #276
liniaspecjalna
Raczkowanie
 
Avatar liniaspecjalna
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 132
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez ciastkarniaa Pokaż wiadomość
mogłaś poczekać ale no już będziesz wiedzieć na przyszłość, codziennie w sumie cenia się zmienia raz jest taniej drugiego dnia drożej i tak w kółko
po kupieniu biletów sprawdzałam z ciekawości ceny i do dziś nie ma wielkiej różnicy; zresztą musiałam zgrać wszystko do urlopu, a najtańsze bilety są zazwyczaj w środku tygodnia. Moja strata

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
malaga ma to do siebie,że jest drogim kierunkiem, ostrzę sobie zęby na niej od dłuższego czasu
dokładnie
liniaspecjalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 19:36   #277
ciastkarniaa
Raczkowanie
 
Avatar ciastkarniaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: katowice-okolice
Wiadomości: 315
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez liniaspecjalna Pokaż wiadomość
po kupieniu biletów sprawdzałam z ciekawości ceny i do dziś nie ma wielkiej różnicy; zresztą musiałam zgrać wszystko do urlopu, a najtańsze bilety są zazwyczaj w środku tygodnia. Moja strata



dokładnie
no to wszystko wyjaśnia skoro jest droższym kierunkiem, życze udanego urlopu !
__________________
'rozbieraj mnie powoli ze wstydu, uprzedzeń, doświadczeń, do samej miłości aż Bóg wstrzyma oddech'

28.09.2009

back to lloret de mar - 25.08-08.09, Don Juan Center ***

/ tourism & recreation - second grade
winter sesion.. .
ciastkarniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 19:56   #278
liniaspecjalna
Raczkowanie
 
Avatar liniaspecjalna
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 132
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez ciastkarniaa Pokaż wiadomość
no to wszystko wyjaśnia skoro jest droższym kierunkiem, życze udanego urlopu !
Tobie również życzę udanych wakacji
liniaspecjalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 09:20   #279
rozrabiara
Zadomowienie
 
Avatar rozrabiara
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 107
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

dziewczyny, we wrześniu wybieram się z przyjaciółką na tydzień do Barcelony, przyznam, że to na ten moment moje największe marzenie i jeszcze nie wierzę, że uda mi się je zrealizować studiuję iberystykę, teraz będę na 3 roku, więc na punkcie Hiszpanii (Portugalii trochę mniej) mam prawdziwego bzika
mam pytanie do dziewczyn, które były już w Barcelonie: co warto zobaczyć? wiadomo, mam przewodnik, ale jednak relacja osób, które już tam były, to zupełnie co innego, może ktoś mi polecić jakieś ciekawe miejsca, nawet takie mniej turystyczne i "przewodnikowe"? chcę zobaczyć jak najwięcej, leżenie na plaży nie wchodzi w grę (no może tylko odrobinkę ), ale chcę w pełni wykorzystać ten tydzień
rozrabiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 14:38   #280
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Czytałaś Cień wiatru? Jest bardzo fajny przewodnik na podstawie książki.
http://www.gandalf.com.pl/b/cien-wia...po-barcelonie/
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 16:23   #281
rozrabiara
Zadomowienie
 
Avatar rozrabiara
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 107
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Czytałaś Cień wiatru? Jest bardzo fajny przewodnik na podstawie książki.
http://www.gandalf.com.pl/b/cien-wia...po-barcelonie/
nie czytałam (jeszcze, bo to się niedługo z pewnością zmieni ), ale słyszałam coś o tym przewodniku, poczytam dokładniej, dziękuję za podpowiedź
mam nadzieję, że ktoś jeszcze poleci jakieś ciekawe miejsca, nie chodzi mi tylko o samo zwiedzanie, ale jakiś fajny bar, przyjemną kawiarnię, jakiś mniej znany park czy placyk, jestem otwarta na propozycje

Em, a Ty byłaś w Barcelonie?
rozrabiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 17:25   #282
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Jeszcze nie. Ale na pewno będę!
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 17:42   #283
agusiencja
Rozeznanie
 
Avatar agusiencja
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 592
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

cześć! Nazywam się Agata i mam 18 lat
poszukuję chętnej na podróż stopem do Barcelony, spędzenie tam jakiś 3 dni u ludzi CS, i pojechanie do lloret na pare dni aby się dobrze wyimprezować (camping) termin do uzgodnienia ;d
jest jakaś chętna?
w grę wchodzi jeszcze ewentualnie najtańsza wersja wczasów, autokarem ;X z campingiem, kwota 590 niby z jakimś lichym wyżywieniem + 90 euro opłata campingowa.
Jeśli któraś miałaby ochotę, to prosze o pw
__________________

agusiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 07:42   #284
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Witam! Gdzie w Barcelonie znajdę pocztę? Najlepiej blisko Rambli. Jak tam dojść?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 14:50   #285
devi
Raczkowanie
 
Avatar devi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 150
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez rozrabiara Pokaż wiadomość
dziewczyny, we wrześniu wybieram się z przyjaciółką na tydzień do Barcelony, przyznam, że to na ten moment moje największe marzenie i jeszcze nie wierzę, że uda mi się je zrealizować studiuję iberystykę, teraz będę na 3 roku, więc na punkcie Hiszpanii (Portugalii trochę mniej) mam prawdziwego bzika
mam pytanie do dziewczyn, które były już w Barcelonie: co warto zobaczyć? wiadomo, mam przewodnik, ale jednak relacja osób, które już tam były, to zupełnie co innego, może ktoś mi polecić jakieś ciekawe miejsca, nawet takie mniej turystyczne i "przewodnikowe"? chcę zobaczyć jak najwięcej, leżenie na plaży nie wchodzi w grę (no może tylko odrobinkę ), ale chcę w pełni wykorzystać ten tydzień
19 sierpnia wybieram się do Lloret i mamy zamiar pojechać do BCN co najmniej 4 razy i w planach mamy do zwiedzenia Sagrada Familia, Avinguda Diagonal, Passeig Gracia z Casa Batllo, Casa Mila, Casa Amatller, Placa Catalunya, Las Ramblas, L'aquarium (warto wejść na ich stronę i wydrukować kupon zniżkowy - 2e zniżki (czyli z 17,75 płaci się 15,75 - na jeden kupon można dostać zniżkę do 4 biletów)), Port Vell, Barri Gotic,
Park Guell i wzgórze Montjuic z Font Magica zostawiamy sobie na jednej dzień tak by pojechać popołudniu i z Parku Guell zobaczyć zachód słońca a z Montjuic (a dokładnie Jardins del Mirador) wschód słońca (niestety ostatnie dogodne połączenie do naszego hotelu mamy o 22.05 i nie zdążymy na nie chcąc zobaczyć pokaz Font Magica (czw-ndz godz. 21-23 co pół godziny )
no i głównym punktem pobytu w BCN będzie cervesa/sangria w barze E Bosc de las Fades (blisko Museu de la Cera) - bar wyglądający jak z bajki


generalnie polecam przewodnik z serii miasta marzeń biblioteki gazety wyborczej Pisałam pracę dyplomową nt. między innymi atrakcji turystycznych Barcelony i ten przewodnik jest najbardziej konkretny
devi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 15:48   #286
hawana2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 132
GG do hawana2002 Send a message via Skype™ to hawana2002
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez rozrabiara Pokaż wiadomość
dziewczyny, we wrześniu wybieram się z przyjaciółką na tydzień do Barcelony, przyznam, że to na ten moment moje największe marzenie i jeszcze nie wierzę, że uda mi się je zrealizować studiuję iberystykę, teraz będę na 3 roku, więc na punkcie Hiszpanii (Portugalii trochę mniej) mam prawdziwego bzika
mam pytanie do dziewczyn, które były już w Barcelonie: co warto zobaczyć? wiadomo, mam przewodnik, ale jednak relacja osób, które już tam były, to zupełnie co innego, może ktoś mi polecić jakieś ciekawe miejsca, nawet takie mniej turystyczne i "przewodnikowe"? chcę zobaczyć jak najwięcej, leżenie na plaży nie wchodzi w grę (no może tylko odrobinkę ), ale chcę w pełni wykorzystać ten tydzień

Zazdroszcze Ci tej Barcelony moja droga Mam pytanie związane z Twoimi studiami,bo sama też za rok chcialabym zacząć iberystyke jako drugi kierunek. Gdzie studiujesz? Z jakich przedmiotów zdwałaś mature? Chwalisz sobie wybór akurat tych studiów?
__________________
Działam:
1.Nauka!
2.Angielski,rosyjski,hisz pański. <3
3.Visca El Barca! Zawazięta kibicka piłki nożnej i siatkówki
4. Erasmus!
5. -10kg.
hawana2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 16:44   #287
Tu_pak
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: szwędam się :)
Wiadomości: 150
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Witam! Gdzie w Barcelonie znajdę pocztę? Najlepiej blisko Rambli. Jak tam dojść?

ojc tam bylo ciezko z pocztą z tego co pamietam, najlepiej zapytac tych z bazarków.
Tu_pak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 17:12   #288
rozrabiara
Zadomowienie
 
Avatar rozrabiara
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 107
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez hawana2002 Pokaż wiadomość
Zazdroszcze Ci tej Barcelony moja droga Mam pytanie związane z Twoimi studiami,bo sama też za rok chcialabym zacząć iberystyke jako drugi kierunek. Gdzie studiujesz? Z jakich przedmiotów zdwałaś mature? Chwalisz sobie wybór akurat tych studiów?
studiuję na UMCS, zdawałam polski, angielski, historię i wos, ale tylko 2 pierwsze brano pod uwagę w czasie rekrutacji; iberystyka jest moim drugim kierunkiem i szalenie się cieszę, że się na to zdecydowałam, to najpiękniejsze studia, jakie mogłam wybrać, naprawdę; owszem, jest bardzo dużo nauki (zwłaszcza jeśli ktoś, tak jak ja, nie znał wcześniej w ogóle hiszpańskiego i portugalskiego), kosztuje to wiele wyrzeczeń, ale naprawdę warto

studia są niesamowicie pozytywne, piękne wręcz, a zamiłowanie hiszpańskie (zwłaszcza) i pasja oraz zainteresowanie krajami iberyjskimi rośnie z dnia na dzień, a codzienny kontakt z wykładowcami z Hiszpanii i Portugalii, to nie tylko źródło językowe, ale także możliwość poznania kultury danego kraju i obcowania z nią każdego dnia
mogłabym polecić te studia każdemu, z czystym sumieniem no może oprócz osób, które na studiach chcą się tylko bawić, bo akurat iberystyka pochłania bardzo dużo wolnego czasu

Cytat:
Napisane przez devi Pokaż wiadomość
19 sierpnia wybieram się do Lloret i mamy zamiar pojechać do BCN co najmniej 4 razy i w planach mamy do zwiedzenia Sagrada Familia, Avinguda Diagonal, Passeig Gracia z Casa Batllo, Casa Mila, Casa Amatller, Placa Catalunya, Las Ramblas, L'aquarium (warto wejść na ich stronę i wydrukować kupon zniżkowy - 2e zniżki (czyli z 17,75 płaci się 15,75 - na jeden kupon można dostać zniżkę do 4 biletów)), Port Vell, Barri Gotic,
Park Guell i wzgórze Montjuic z Font Magica zostawiamy sobie na jednej dzień tak by pojechać popołudniu i z Parku Guell zobaczyć zachód słońca a z Montjuic (a dokładnie Jardins del Mirador) wschód słońca (niestety ostatnie dogodne połączenie do naszego hotelu mamy o 22.05 i nie zdążymy na nie chcąc zobaczyć pokaz Font Magica (czw-ndz godz. 21-23 co pół godziny )
no i głównym punktem pobytu w BCN będzie cervesa/sangria w barze E Bosc de las Fades (blisko Museu de la Cera) - bar wyglądający jak z bajki


generalnie polecam przewodnik z serii miasta marzeń biblioteki gazety wyborczej Pisałam pracę dyplomową nt. między innymi atrakcji turystycznych Barcelony i ten przewodnik jest najbardziej konkretny
dziękuję Ci ślicznie, na pewno skorzystam z Twoich propozycji, większość pokrywa się z tym, co chciałam zobaczyć, ale nie miałam pojęcia o barze, o którym pisałaś na samym końcu, a brzmi naprawdę interesująco, więc na pewno tam zajrzę
jeśli podczas wycieczek do Barcelony coś bardzo Ci się spodoba (pewnie wszystko ), ale nie będzie nawet tradycyjnym punktem turystycznym, to koniecznie daj znać
a co do przewodnika, to mam już jeden z National Geographic, ale może dorwę gdzieś ten, o którym pisałaś i może się na niego jeszcze zdecyduję
dziękuję raz jeszcze i udanej podróży!
rozrabiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 17:29   #289
devi
Raczkowanie
 
Avatar devi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 150
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez rozrabiara Pokaż wiadomość
dziękuję Ci ślicznie, na pewno skorzystam z Twoich propozycji, większość pokrywa się z tym, co chciałam zobaczyć, ale nie miałam pojęcia o barze, o którym pisałaś na samym końcu, a brzmi naprawdę interesująco, więc na pewno tam zajrzę
jeśli podczas wycieczek do Barcelony coś bardzo Ci się spodoba (pewnie wszystko ), ale nie będzie nawet tradycyjnym punktem turystycznym, to koniecznie daj znać
a co do przewodnika, to mam już jeden z National Geographic, ale może dorwę gdzieś ten, o którym pisałaś i może się na niego jeszcze zdecyduję
dziękuję raz jeszcze i udanej podróży!
będę pisać jak na coś natrafię
od razu mówię, że na stadion FC Barcelony nie opłaca się iść wstęp kosztuje 17 czy 19e i nic ciekawego tam nie ma chyba, że jest się naprawdę wielkim fanem

co do przewodnika, czy masz ten z serii "Wakacje w wielkim mieście" z Krzysztofem Kolumbem na okładce? Bo jeżeli tak, to jest on tylko świetnym rozszerzeniem tego Miasta Marzeń, bo tam masz podział na logiczne regiony i są zamieszczone fajne trasy do zwiedzania i to trasy typu z "lewej strony jest to, z tamtej strony jest to, jak się skręci w tą uliczkę to się dojdzie tu i tu"

a i jak już będziesz w BCN warto udać się za miasto do klasztoru Montserrat piękne widoki są
no i na wzgórze Tibidabo na Torre de Collserola (wstęp ok. 3-4e, z bcn card chyba nawet za darmo) też jest warte widoków
a i od razu mówię, że nie opłaca się iść do wesołego miasteczka na Tibidabo ani do Poble Espanyol na Monjuic tylko i wyłącznie strata kasy
a i jeszcze darmową panoramę na całe miasto ma się z dachu centrum handlowego El Arenal na Placa d'Espanyol (to ten budynek co była w nim corrida - przerobili go na CH i w środku na arenie co byki walczyły zrobili bieżnię dla ludzi i teraz ludzie sobie biegają )
devi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 17:47   #290
rozrabiara
Zadomowienie
 
Avatar rozrabiara
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 107
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez devi Pokaż wiadomość
będę pisać jak na coś natrafię
od razu mówię, że na stadion FC Barcelony nie opłaca się iść wstęp kosztuje 17 czy 19e i nic ciekawego tam nie ma chyba, że jest się naprawdę wielkim fanem

co do przewodnika, czy masz ten z serii "Wakacje w wielkim mieście" z Krzysztofem Kolumbem na okładce? Bo jeżeli tak, to jest on tylko świetnym rozszerzeniem tego Miasta Marzeń, bo tam masz podział na logiczne regiony i są zamieszczone fajne trasy do zwiedzania i to trasy typu z "lewej strony jest to, z tamtej strony jest to, jak się skręci w tą uliczkę to się dojdzie tu i tu"

a i jak już będziesz w BCN warto udać się za miasto do klasztoru Montserrat piękne widoki są
no i na wzgórze Tibidabo na Torre de Collserola (wstęp ok. 3-4e, z bcn card chyba nawet za darmo) też jest warte widoków
a i od razu mówię, że nie opłaca się iść do wesołego miasteczka na Tibidabo ani do Poble Espanyol na Monjuic tylko i wyłącznie strata kasy
a i jeszcze darmową panoramę na całe miasto ma się z dachu centrum handlowego El Arenal na Placa d'Espanyol (to ten budynek co była w nim corrida - przerobili go na CH i w środku na arenie co byki walczyły zrobili bieżnię dla ludzi i teraz ludzie sobie biegają )
jeden post a tyle cennych informacji, naprawdę dziękuję

co do stadionu, to zamierzałam wstąpić tam tylko po koszulkę dla TŻ, orientujesz się czy muszę wtedy płacić za wstęp? swoją drogą zastanawiam się, ile może kosztować taka koszulka, ale tego pewnie dowiem się już na miejscu

a odnośnie przewodnika, to mam jeszcze inny, z serii: Miejskie opowieści, są tam opisane 24 trasy spacerowe, właśnie na zasadzie: skręc tutaj w lewo, po prawej stronie masz taki sklep, taką galerię, tutaj pijalnię czekolady itp.; nie zapoznałam się z nim jeszcze bardzo dokładnie, ale zamierzam go dokładnie przestudiować przed wyjazdem, mam nadzieję, że będzie przydatny

dach centrum handlowego z panoramą na Barcelonę również brzmi bardzo kusząco, więc myślę, że wybierzemy się tam z przyjaciółką, bo właśnie takie miejsca też chcemy zobaczyć, niekoniecznie same najbardziej znane zabytki i atrakcje, choć przyznam, że ławeczki w Parku Guell są moim symbolem tej podróży, przynajmniej na razie, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce
rozrabiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 18:02   #291
devi
Raczkowanie
 
Avatar devi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 150
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

za wstęp do FCBotiga się nie płaci jednak oryginalne koszulki są w cenach od 70e w górę także straszny wydatek :/ ceny można pooglądać w online store FC Barcelona w Botiga niewiele więcej się różnią

i jak będziesz na La Rambli nie zapomnij napić się wody z Font de Canaletes legenda głosi, że kto się napije wody właśnie z tego miejsca to na pewno wróci do BCN tylko omijaj to miejsce w dniu meczu FC Barcelony bo to ulubione miejsce na świętowanie jej kibiców
devi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 19:57   #292
rozrabiara
Zadomowienie
 
Avatar rozrabiara
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 107
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez devi Pokaż wiadomość
za wstęp do FCBotiga się nie płaci jednak oryginalne koszulki są w cenach od 70e w górę także straszny wydatek :/ ceny można pooglądać w online store FC Barcelona w Botiga niewiele więcej się różnią
i jak będziesz na La Rambli nie zapomnij napić się wody z Font de Canaletes legenda głosi, że kto się napije wody właśnie z tego miejsca to na pewno wróci do BCN tylko omijaj to miejsce w dniu meczu FC Barcelony bo to ulubione miejsce na świętowanie jej kibiców
wow, ceny naprawdę kosmiczne, coś mi się zdaje, że będę musiała odłożyć ten wydatek na inną okazję

a co do wody: w takim razie z całą pewnością się napiję, ponieważ zamierzam tam wrócić, już teraz jestem tego pewna (chociaż czeka jeszcze cała Hiszpania)
rozrabiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 06:40   #293
hawana2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 132
GG do hawana2002 Send a message via Skype™ to hawana2002
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

[QUOTE=rozrabiara;28554785]studiuję na UMCS, zdawałam polski, angielski, historię i wos, ale tylko 2 pierwsze brano pod uwagę w czasie rekrutacji; iberystyka jest moim drugim kierunkiem i szalenie się cieszę, że się na to zdecydowałam, to najpiękniejsze studia, jakie mogłam wybrać, naprawdę; owszem, jest bardzo dużo nauki (zwłaszcza jeśli ktoś, tak jak ja, nie znał wcześniej w ogóle hiszpańskiego i portugalskiego), kosztuje to wiele wyrzeczeń, ale naprawdę warto

studia są niesamowicie pozytywne, piękne wręcz, a zamiłowanie hiszpańskie (zwłaszcza) i pasja oraz zainteresowanie krajami iberyjskimi rośnie z dnia na dzień, a codzienny kontakt z wykładowcami z Hiszpanii i Portugalii, to nie tylko źródło językowe, ale także możliwość poznania kultury danego kraju i obcowania z nią każdego dnia
mogłabym polecić te studia każdemu, z czystym sumieniem no może oprócz osób, które na studiach chcą się tylko bawić, bo akurat iberystyka pochłania bardzo dużo wolnego czasu


Drugi kierunek,tzn., sttudiujesz dwa jednocześnie. Ja opcjonalnie miałabym łączyć iberystyke z prawem,ale zobaczymy jak to będzie. Na jakim uniwersytecie studiujesz? Ilu letnie są to studia? Dzięki za informacje
__________________
Działam:
1.Nauka!
2.Angielski,rosyjski,hisz pański. <3
3.Visca El Barca! Zawazięta kibicka piłki nożnej i siatkówki
4. Erasmus!
5. -10kg.
hawana2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 11:41   #294
Pammi
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez devi Pokaż wiadomość
będę pisać jak na coś natrafię
od razu mówię, że na stadion FC Barcelony nie opłaca się iść wstęp kosztuje 17 czy 19e i nic ciekawego tam nie ma chyba, że jest się naprawdę wielkim fanem

co do przewodnika, czy masz ten z serii "Wakacje w wielkim mieście" z Krzysztofem Kolumbem na okładce? Bo jeżeli tak, to jest on tylko świetnym rozszerzeniem tego Miasta Marzeń, bo tam masz podział na logiczne regiony i są zamieszczone fajne trasy do zwiedzania i to trasy typu z "lewej strony jest to, z tamtej strony jest to, jak się skręci w tą uliczkę to się dojdzie tu i tu"

a i jak już będziesz w BCN warto udać się za miasto do klasztoru Montserrat piękne widoki są
no i na wzgórze Tibidabo na Torre de Collserola (wstęp ok. 3-4e, z bcn card chyba nawet za darmo) też jest warte widoków
a i od razu mówię, że nie opłaca się iść do wesołego miasteczka na Tibidabo ani do Poble Espanyol na Monjuic tylko i wyłącznie strata kasy
a i jeszcze darmową panoramę na całe miasto ma się z dachu centrum handlowego El Arenal na Placa d'Espanyol (to ten budynek co była w nim corrida - przerobili go na CH i w środku na arenie co byki walczyły zrobili bieżnię dla ludzi i teraz ludzie sobie biegają )
Jeśli chodzi o naukę i zwiedzanie to polecam Erasmus. Na pewno już o nim słyszeliście - europejski program wymiany studentów. Co prawda nie każdy może zostać objęty tym programem ale warto spróbować. Możecie nie tylko przez jakiś czas studiować w innym kraju, ale możecie również odbywać praktyki ( za które wam jeszcze płacą ).

Jeśli chodzi o wyjazd do Hiszpanii to tylko pozazdrościć . Dużo pozytywnego słyszałam o tym kraju. Jest tam przede wszystkim ciepło i ciągle nie pada tak jak u nas. Ostatni czytałam ciekawy artykuł o tym kraju, jak go znajdę to wrzucę namiary.
Pammi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 21:58   #295
Lucrecia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucrecia3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 2 581
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez rozrabiara Pokaż wiadomość
dziewczyny, we wrześniu wybieram się z przyjaciółką na tydzień do Barcelony, przyznam, że to na ten moment moje największe marzenie i jeszcze nie wierzę, że uda mi się je zrealizować studiuję iberystykę, teraz będę na 3 roku, więc na punkcie Hiszpanii (Portugalii trochę mniej) mam prawdziwego bzika
mam pytanie do dziewczyn, które były już w Barcelonie: co warto zobaczyć? wiadomo, mam przewodnik, ale jednak relacja osób, które już tam były, to zupełnie co innego, może ktoś mi polecić jakieś ciekawe miejsca, nawet takie mniej turystyczne i "przewodnikowe"? chcę zobaczyć jak najwięcej, leżenie na plaży nie wchodzi w grę (no może tylko odrobinkę ), ale chcę w pełni wykorzystać ten tydzień
Ja polecam przewodnik Explore! Guide. Naprawdę genialny.
Po za tym wysłałam Ci wiadomośc na priv. Możesz sobie pooglądać moje zdjęcia i zobaczyć co można zwiedzić. Byłam w Bcn 2 razy w tym roku.
__________________
24.06.2008r. = MÓJ DZIEŃ



HISZPANIA
Lucrecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 22:06   #296
devi
Raczkowanie
 
Avatar devi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 150
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez Lucrecia3 Pokaż wiadomość
Ja polecam przewodnik Explore! Guide. Naprawdę genialny.
Po za tym wysłałam Ci wiadomośc na priv. Możesz sobie pooglądać moje zdjęcia i zobaczyć co można zwiedzić. Byłam w Bcn 2 razy w tym roku.
mogę też prosić o wskazówki co zwiedzić? niby wiem co i jak a i tak mam wrażenie że o czymś zapomne :/
devi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 22:34   #297
Lucrecia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucrecia3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 2 581
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez devi Pokaż wiadomość
mogę też prosić o wskazówki co zwiedzić? niby wiem co i jak a i tak mam wrażenie że o czymś zapomne :/
Napisałam na priv
__________________
24.06.2008r. = MÓJ DZIEŃ



HISZPANIA
Lucrecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 22:42   #298
Panna_Anna87
Rozeznanie
 
Avatar Panna_Anna87
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 930
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Dziewczyny mam do Was ogromną prośbę. Muszę przygotować ofertę wyjazdu na "moja wymarzoną wycieczkę". Potrzebuję to na rozmowę o pracę w biurze podróży.

Wymyśliłam sobie, że będzie to wycieczka od Hiszpanii, dokładnie do Barcelony i Madrytu. Mniej więcej wiem jakie są tam atrakcje turystyczne. Znam te wszystkie standardowe miejsca, które trzeba zobaczyć. I tu się pojawia moje pytanie do dziewczyn, które były w tych miastach,. Możecie polecić jakieś miejsca, które są warte zobaczenia, a niekoniecznie są one tzw. wizytówką miasta i nie są aż tak popularne?
Panna_Anna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 12:21   #299
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

zabierz ludzi na targ tamtejszy, nie pamiętam w jakie dni jest w Barcelonie... mi bardzo podobało się akwarium w porcie... ale to dość znane miejsca mimo wszystko.... na jak długo to ma być? tzn zwiedzanie Barcelony? (w Madrycie nie byłam), ale jak masz jakieś pytania dot. Barcy to może coś podpowiem
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 12:39   #300
Panna_Anna87
Rozeznanie
 
Avatar Panna_Anna87
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 930
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
zabierz ludzi na targ tamtejszy, nie pamiętam w jakie dni jest w Barcelonie... mi bardzo podobało się akwarium w porcie... ale to dość znane miejsca mimo wszystko.... na jak długo to ma być? tzn zwiedzanie Barcelony? (w Madrycie nie byłam), ale jak masz jakieś pytania dot. Barcy to może coś podpowiem
Nie mam żadnych ograniczeń. Mam tylko sobie zaplanować moją wycieczkę marzeń i przygotować taką jakby ofertę turystyczną - podać koszty podróży, cenę, co zawiera itp.
Panna_Anna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-26 20:23:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.