Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-18, 09:33   #3001
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 358
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Zolta meganka byla bardzo dobrze znana w krakowie i srodowislu tuningowym, jeszcze zanim info pojawilo sie w mediach na prywatnych profilach ludzi ze srodowiska juz toczyla sie dyslusja i analiza wypadku. Gosc lubil bezmyslna, szybka jazde po miescie, chwalil sie tym, a sugestie i zachecanie do zabawy na torach czy w kontrolowanych warunkach odrzucal.
Nie trzeba byc znawca, zeby na filmiku zobaczyc, ze kierowca stracil panowanie nad autem przy pierwszym uderzonym kolpaku, kiedy pieszy byl jeszcze za krzakiem, przy tej predkosci nie ma szans, ze byl zauwazony.
Natomiast goscia szukaja i chca go ukarac nie mandatem za przechodzenie w miejscu niedozwolonym, ale za ‘nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku’ (bo za to mozna nawet isc siedziec). I oby go nie znalezli, bo tutaj winnym byl tylko kierowca.
ale tak na logikę co on miał widzieć i gdzie się udawać jak widać na filmie że auto przejechało jeszcze kupę metrów, a gość szedł wolnym krokiem i ogólnie sugerującym że mógł być na lekkim rauszu więc może niekoniecznie nadawał się do przebiegnięcia czy przejścia kilkuset metrów, w dodatku pod most (czyli może schodzenie po skarpie) udzielać pierwszej pomocy. To jeszcze nie jest zakazane być w nastroju poimprezowym i nie bardzo nadawać się do bohaterstwa. To obok widać inne auto czy auta, równie dobrze mogliby szukać tych kierowców, jakby bliżej miejsca tragedii.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:37   #3002
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Obejrzyjcie nagranie jeszcze raz (pierwszy raz?), w momencie zawiniecia sie tylu auta na pierwszy kolpak, pieszy byl jeszcze za krzakiem, niewidoczny dla pirata. To nie przez niego zaczelo sie hamowanie, a najprawdopodobniej przez ‘nieoczekiwane’ zwezenie drogi. Wiec to, czy przechodzil tam czy na pasach nie ma kompletnie zadnego znaczenia.
Jeśli piszesz o tym filmiku, to pieszy nie był za krzakiem https://youtu.be/q6HDSG0zvsU
Natomiast ja nie jestem w stanie stwierdzić czy zaczął się zawijać z powodu zwężenia, czy odbił widząc pieszego. Może być tak jak piszesz. Pieszego pewnie szukają, bo muszą, jako świadka chociażby. Inna sprawa, że pewnie mu karę przywalą jak już go znajdą.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
To obok widać inne auto czy auta, równie dobrze mogliby szukać tych kierowców, jakby bliżej miejsca tragedii.
Z tego co wiem szukają wszystkich potencjalnych świadków.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:50   #3003
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 358
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Gdzie ja pisałam że najważniejsze jest? Odniosłam się tylko do tego że pieszy popełnił wykroczenie i że powinien być za to ukarany. Dlatego że w Pl codziennie mnóstwo pieszych popełnia takie wykroczenie i stanowi zagrożenie. Nigdzie nie pisałam że Patryk jest niewinny. Inna kwestia jest taka że skoro był znany policji i osoba anonimowa też nie był to gdzie była policja. Bo on chyba prawko dalej miał.
Tyle że w terenie zabudowanym masz ograniczenie do 50 co oznacza że możesz jeździć 40. Przy niskich prędkościach jest czas i na refleks i na wyhamowanie. Nikt ''nie lubi pieszych'' ale tam gdzie są duże skupiska są oni naturalnym stałym elementem lokalnego folkloru więc niestety ale myślenie o nich wysuwa się na priorytet. Nie mówiąc o tym że dojeżdżając do skrzyżowania jest w ogóle obowiązek zwolnić.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Cytat:
Dlatego że w Pl codziennie mnóstwo pieszych popełnia takie wykroczenie i stanowi zagrożenie.
nie mniej kierowców w PL szeryfuje na drodze, wymusza pierwszeństwo, bryka sobie między autami ignorując fakt, że po to zachowuje się odległość żeby było troche luzu właśnie w razie nagłoego hamowania a nie żeby jakaś buraczara skakała jak pchełka po pasach uważając się za wielce dynamiczną spryciarę. Zawsze zresztą jak muszę przyhamować albo tylko chcę wpuścić kogoś o kim wiem i widzę, że długo stoi i żadna święta krowa go nie przepuści, zastanawiam się czy jakiś kretyn za mną nie siedział mi na dupie na tyle blisko że w nią nie wjedzie.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-07-18 o 09:51
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:51   #3004
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 364
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Na Majchrowskiego to ja słyszę narzekania od mieszkańców kilkanaście lat (głównie jak przewala kasę i wydaje pozwolenia na budowę, gdzie nie powinien), jednak ciągle wygrywa.
W dzień by się tam nie rozpędzili, bo przez remont jest srogi korek. Nie wiem czy w ogóle jest szansa się tak rozpędzić w dzień Krakowie poza krotkimi odcinkami. Tyle dobrego.
Zgadzam się z limonką, brutalne czy nie, zakończenie historii jedno z lepszych.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Dokładnie. Też mu się nie dziwię, że uciekł (pewnie też w szoku będąc), a teraz się nie wychyla.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Też się zgadzam ze wszystkimi komentarzami Limonki w tej sprawie.

Najgorsze jest to, że jest duża szansa, iż znajdą tego pieszego. Rodzina tego Patryka ma hajs, więc mogą wytoczyć sprawę mając świetnego prawnika, oskarżą pieszego o nie wiadomo i koleś pójdzie siedzieć. Przecież mamusia będzie obwiniać pieszego o śmierć synka, o którym wiedziała, że lubi zap...dalać. Sama powiedziała, że ona też lubi szybką jazdę i miała 98 (!!!) punktów karnych. Bogata patologia i tyle.

Mam nadzieję, że ten pieszy w międzyczasie ogarnia dobrego prawnika i ma na to środki.

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Ja nie wiem czy przechodząc przez pasy by zginął, może też by się cofnął. Wiem, że nic by to w tej sytuacji nic nie zmieniło, bo i tak by samochód nie wyhamował (pewnie by odbił i spadł w innym miejscu, najpewniej do rzeki).

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89629130]Karanie pieszego to już zawziętość. Kto z nas w nocy nie przechodził na pustych ulicach w miejscu niedozwolonym? Powinniśmy profilaktycznie ukarać każdego człowieka. Takie wykroczenia ma każdy nas na sumieniu.

I myślę, że ten pieszy i tak będzie miał traumę do końca życia.[/QUOTE]
Pogrubione: świetnie napisane. Nie mogłam znaleźć dobrego określenia na to, co czuję w tej sprawie, ale to zdanie idealnie opisuję to, co myślę.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Serio ktoś uważa,że pieszy tu w jakikolwiek sposób zawinił?
Serio?
Przestaje wierzyć w ludzi...

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Niestety tak. Podejrzewam, że są to ludzie, którzy też jeżdżą "szybko ale bezpiecznie":ma d:
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:53   #3005
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

ja mam wrażenie że ukaranie tego pieszego to może być pokazówka. W końcu główny sprawca kierowca nie żyje, więc nie ma jak mu postawić zarzutów. Pieszy żyje, to już może być oskarżony.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:54   #3006
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 358
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Też się zgadzam ze wszystkimi komentarzami Limonki w tej sprawie.

Najgorsze jest to, że jest duża szansa, iż znajdą tego pieszego. Rodzina tego Patryka ma hajs, więc mogą wytoczyć sprawę mając świetnego prawnika, oskarżą pieszego o nie wiadomo i koleś pójdzie siedzieć. Przecież mamusia będzie obwiniać pieszego o śmierć synka, o którym wiedziała, że lubi zap...dalać. Sama powiedziała, że ona też lubi szybką jazdę i miała 98 (!!!) punktów karnych. Bogata patologia i tyle.

Mam nadzieję, że ten pieszy w międzyczasie ogarnia dobrego prawnika i ma na to środki.





Pogrubione: świetnie napisane. Nie mogłam znaleźć dobrego określenia na to, co czuję w tej sprawie, ale to zdanie idealnie opisuję to, co myślę.



Niestety tak. Podejrzewam, że są to ludzie, którzy też jeżdżą "szybko ale bezpiecznie":ma d:
Mam nadzieję że gdyby było jak mówisz, założyłby zbiórkę i pewnie wiele osób by pomogło. Sprawa jest medialna, nikt nie jest winien temu że ktoś sobie urządził rajd po nocach i to jeszcze jednego z największych miast w kraju (nie wiem czy nie drugiego co do wielkości po Warszawie).
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 10:00   #3007
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-18, 10:07   #3008
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wczoraj w którymś artykule było, że rodziny ofiar jednak obarczają odpowiedzialnością kierowcę.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 10:08   #3009
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 358
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

E tam, jakby pieszy miał zostać oskarżony to by tym samym zrobili z niego bohatera narodowego. Może mieć pecha i dostać mandat za przechodzenie w niedozwolonym miejscu ale obwiniać go o to że kierowca przekroczył prędkość 3 razy, nie widzę tego. Tym bardziej że to było tuż przed krzyżówką, roboty remontowe - i ułamek sekundy również kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów dalej, mógł zdecydować o utracie panowania na kierownicą i dachowaniu z mostu. Współczuję rodzinom, robienie sobie z tego memów to moim zdaniem chyba jednak przegięcie. Chociaż jak było głośno o zaginięciu OceanGate też powstało mnóstwo memów.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 10:13   #3010
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
E tam, jakby pieszy miał zostać oskarżony to by tym samym zrobili z niego bohatera narodowego. Może mieć pecha i dostać mandat za przechodzenie w niedozwolonym miejscu ale obwiniać go o to że kierowca przekroczył prędkość 3 razy, nie widzę tego. Tym bardziej że to było tuż przed krzyżówką, roboty remontowe - i ułamek sekundy również kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów dalej, mógł zdecydować o utracie panowania na kierownicą i dachowaniu z mostu. Współczuję rodzinom, robienie sobie z tego memów to moim zdaniem chyba jednak przegięcie. Chociaż jak było głośno o zaginięciu OceanGate też powstało mnóstwo memów.
Robienie memów i żartów z jakiejkolwiek śmierci i tragedii jest poniżej krytyki, ale tłuszcza pośmieje się chwilę przynajmniej
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 10:18   #3011
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Gdzie ja pisałam że najważniejsze jest? Odniosłam się tylko do tego że pieszy popełnił wykroczenie i że powinien być za to ukarany. Dlatego że w Pl codziennie mnóstwo pieszych popełnia takie wykroczenie i stanowi zagrożenie. Nigdzie nie pisałam że Patryk jest niewinny. Inna kwestia jest taka że skoro był znany policji i osoba anonimowa też nie był to gdzie była policja. Bo on chyba prawko dalej miał.
Tylko szukanie go i danie mu mandatu, to serio w tym wszystkim jest mało ważnie i niczego nie zmieni. Jego dosłownie sekundy dzieliły od śmierci i gdyby zginął, to byłaby tragedia, że zginął niewinny człowiek, a tak czepanie się, że popełnił wykroczenie. Oczywiście, że piesi stanowią zagrożenie, ale przede wszystkim dla siebie, a nie dla innych. No właśnie policja wiedziała, inni ludzie wiedzieli, matka wiedziała i chwaliła się głupotą w tv mówiąc ile ma punktów karnych i że straciła prawko i nikt z tym nic zrobił aż w końcu stała się tragedia.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-18, 10:24   #3012
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Serio ktoś uważa,że pieszy tu w jakikolwiek sposób zawinił?
Serio?
Przestaje wierzyć w ludzi...

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
F1HAXHPXoAE1UdA.jpg
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 10:27   #3013
Asuka99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 81
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Bogata patologia i patocelebryci to jedno z najgorszych zjawisk, jakie w ostatnich latach zrodziło się w tym kraju.
Asuka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 10:31   #3014
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
🫨🫨🫨

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 10:43   #3015
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 486
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
ja mam wrażenie że ukaranie tego pieszego to może być pokazówka. W końcu główny sprawca kierowca nie żyje, więc nie ma jak mu postawić zarzutów. Pieszy żyje, to już może być oskarżony.
Też mam takie wrażenie. Na ulicy byli też inni ludzie (w samochodach) ale akurat pieszego pociągniemy do odpowiedzialności za nieudzielenie pomocy. Mam nadzieję, że nie znajdą człowieka.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
No jak bezmyślna pani uważała go za za☠☠☠istego kierowcę, to w zasadzie temat zamknięty. W końcu wszyscy wiedzą, że za☠☠☠istość tych za☠☠☠istych polega na łamaniu wszelkich przepisów, norm i działaniu wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 10:51   #3016
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 11:45   #3017
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89629130]Karanie pieszego to już zawziętość. Kto z nas w nocy nie przechodził na pustych ulicach w miejscu niedozwolonym? Powinniśmy profilaktycznie ukarać każdego człowieka. Takie wykroczenia ma każdy nas na sumieniu.[/QUOTE]
Dziwi mnie, jak bardzo ludzie dali sobie wmówić, że cały świat istnieje dla samochodów. Centra miast są zawalone zaparkowanymi autami, których właściciele i tak wiecznie narzekają, że nie mogą jeszcze więcej przestrzeni zagarnąć swoim złomem, oczywiście najlepiej za darmo. Zamiast zieleni, która daje cień, poprawia powietrze i zapobiega powodziom lepiej wylać więcej betonu i zrobić miejsce na więcej samochodów. Wszyscy dokładamy się do tego, by móc wdychać jeszcze więcej spalin, częściej ginąć w wypadkach, stresować się wariatami, którzy prawko stracą dopiero po poważnej szkodzie, czynić miasto jeszcze bardziej nieznośnym w przypadku upałów czy ulewy i mieć max jeden deptak w centrum miasta, na którym można się zrelaksować, a nie rozglądać, czy przypadkiem nie wjeżdża w ciebie metalowa pucha. A teraz doszliśmy do tego, że przejście w nocy pustą ulicą jest ,,piractwem''. Dajta spokój.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 12:06   #3018
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Asuka99 Pokaż wiadomość
Bogata patologia i patocelebryci to jedno z najgorszych zjawisk, jakie w ostatnich latach zrodziło się w tym kraju.
Zgadzam się z tym. Ja tam nie śledzę żadnych pudelków, ale tv mam, internet też, więc chcąc nie chcąc coś tam się czasem o oczy i uszy obije. Dziwi mnie bardzo promowanie patocelebrytów i ich zachowań i normalizowanie takich rzeczy. Chwalenie się, że jest się piratem drogowym, robienie gwiazdy z burdel mamy, która siedziała w pierdlu, teraz znów jakiś nowy program widziałam jest 'diabelnie boskie'. Jakieś damy i wieśniaczki, który moim zdaniem uwłacza biednym, warsaw shore, które było chyba największym kretynizem w dziejcach historii tv, a teraz jego uczestnicy robią za gwiazdy. Jak to jest możliwe, że takie coś było (nie wiem czy nadal jest) puszczane w telewziji. Promowanie chalnia na umór i bzykania z kim popadnie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 12:17   #3019
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 958
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Też mam takie wrażenie. Na ulicy byli też inni ludzie (w samochodach) ale akurat pieszego pociągniemy do odpowiedzialności za nieudzielenie pomocy. Mam nadzieję, że nie znajdą człowieka.
(...)
Mam to samo zdanie. Na miejscu kolesia siedziałabym cicho i oby go nie znaleźli. Teraz nagle się wszyscy obudzili, zamiast robić coś wcześniej z tymi nielegalnymi wyścigami i szalonymi jazdami idiotów.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-18, 12:18   #3020
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 364
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że gdyby było jak mówisz, założyłby zbiórkę i pewnie wiele osób by pomogło. Sprawa jest medialna, nikt nie jest winien temu że ktoś sobie urządził rajd po nocach i to jeszcze jednego z największych miast w kraju (nie wiem czy nie drugiego co do wielkości po Warszawie).
Hm, jestem ciekawa, jakby wyglądała taka zbiórka od strony prawnej. Można coś takiego zrobić? Nie mam pojęcia, jak wyglądają zbiórki, dlatego wolę się dopytać.

Sama bym na taką zbiórkę wpłaciła hajs.
Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W Krakowie powstała świetna zielona przestrzeń w miejscu obrzydliwego parkingu na klepisku w centrum miasta. Park/ogród jest przepiękny, od jego otwarcia chodzi tam mnóstwo ludzi (w tym ja). Jednak przewijając FB widzę czasami komentarze pod artykułami dot. tegoż parku, że "zlikwidowali ostatni fajny parking w okolicy Starego Miasta.

Tego się nie da przetłumaczyć ludziom przyklejonych do samochodu lub ich pasażerom. To jest stan umysłu.

Widzę jednak, że wśród millenialsow i zetek taka mentalność jest rzadsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 12:48   #3021
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 12:58   #3022
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Zmienię temat.
Wróciłam z obiadu w okolicznym bistro. Takie, co się samemu po kolei nakłada wszystko (za wyjątkiem zup, które nalewa obsługa). Przede mną stały dwie babki i jeszcze nigdy nie widziałam, żeby ktoś tak wybierał składniki. Z sałatki greckiej to stały i wybierały samą fetę i oliwki, obok były grillowane warzywa i z nich wybierały wyłącznie plastry bakłażana (była jeszcze papryka i cukinia). Przegrzebały cały półmisek z plackami cukiniowymi, chyba każdy złapały w szczypce i obejrzały z każdej strony, zanim wybrały sobie te idealne.
Niby każdy może sobie nakładać co tam chce, ale to już było przegięcie, bo w tej sałatki greckiej to chyba wzięły wszystkie możliwe kawałki fety.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 14:03   #3023
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 159
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Serio ktoś uważa,że pieszy tu w jakikolwiek sposób zawinił?
Serio?
Przestaje wierzyć w ludzi...

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
A czy ktoś tu pisze że to przez niego? Bo ja tylko pisze o tym że powinno się karać za wykroczenie. Ewentualnie za nieudzielenie pomocy (to też powinno być piętnowane społecznie)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 15:17   #3024
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Gdzie ja pisałam że najważniejsze jest? Odniosłam się tylko do tego że pieszy popełnił wykroczenie i że powinien być za to ukarany. Dlatego że w Pl codziennie mnóstwo pieszych popełnia takie wykroczenie i stanowi zagrożenie. Nigdzie nie pisałam że Patryk jest niewinny. Inna kwestia jest taka że skoro był znany policji i osoba anonimowa też nie był to gdzie była policja. Bo on chyba prawko dalej miał.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

To że pieszy nie jest a stanie zapieprzać 15o km/h nie oznacza że nie jest w stanie stanowić zagrożenie. Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób przejścia przez pasy stanowiłoby zagrożenie dla jego życia? Biorąc pod uwagę że przed przejściem by się upewnił zs jest bezpieczne?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Myślisz że ten kierowca ustąpiłby mu pierwszeństwa jakby magicznie znalazł się na pasach?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 15:24   #3025
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A czy ktoś tu pisze że to przez niego? Bo ja tylko pisze o tym że powinno się karać za wykroczenie. Ewentualnie za nieudzielenie pomocy (to też powinno być piętnowane społecznie)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Myślę że w tym przypadku niudzielenie pomocy mogło być spowodowane faktem, że facet dopiero co uszedł śmierci, mógł być (a raczej na pewno był) w ciężkim szoku. Oby się nie zgłosił i go nie znaleźli, bo jeszcze patomamuśka z bandą papug go będzie wlokła po sądach.

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, jak bardzo ludzie dali sobie wmówić, że cały świat istnieje dla samochodów. Centra miast są zawalone zaparkowanymi autami, których właściciele i tak wiecznie narzekają, że nie mogą jeszcze więcej przestrzeni zagarnąć swoim złomem, oczywiście najlepiej za darmo. Zamiast zieleni, która daje cień, poprawia powietrze i zapobiega powodziom lepiej wylać więcej betonu i zrobić miejsce na więcej samochodów. Wszyscy dokładamy się do tego, by móc wdychać jeszcze więcej spalin, częściej ginąć w wypadkach, stresować się wariatami, którzy prawko stracą dopiero po poważnej szkodzie, czynić miasto jeszcze bardziej nieznośnym w przypadku upałów czy ulewy i mieć max jeden deptak w centrum miasta, na którym można się zrelaksować, a nie rozglądać, czy przypadkiem nie wjeżdża w ciebie metalowa pucha. A teraz doszliśmy do tego, że przejście w nocy pustą ulicą jest ,,piractwem''. Dajta spokój.
+100, dokładnie tak uważam
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 15:34   #3026
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym. Ja tam nie śledzę żadnych pudelków, ale tv mam, internet też, więc chcąc nie chcąc coś tam się czasem o oczy i uszy obije. Dziwi mnie bardzo promowanie patocelebrytów i ich zachowań i normalizowanie takich rzeczy. Chwalenie się, że jest się piratem drogowym, robienie gwiazdy z burdel mamy, która siedziała w pierdlu, teraz znów jakiś nowy program widziałam jest 'diabelnie boskie'. Jakieś damy i wieśniaczki, który moim zdaniem uwłacza biednym, warsaw shore, które było chyba największym kretynizem w dziejcach historii tv, a teraz jego uczestnicy robią za gwiazdy. Jak to jest możliwe, że takie coś było (nie wiem czy nadal jest) puszczane w telewziji. Promowanie chalnia na umór i bzykania z kim popadnie.
Pieniądz (niestety) nie cuchnie. I rządzi światem.
Bardzo, bardzo się z Tobą zgadzam, mocno ubolewam nad normalizowaniem powalającej głupoty, bylejakości, chamstwa, prostactwa i innych form obrazy dla rozumu w imię pieniądza.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Zmienię temat.
Wróciłam z obiadu w okolicznym bistro. Takie, co się samemu po kolei nakłada wszystko (za wyjątkiem zup, które nalewa obsługa). Przede mną stały dwie babki i jeszcze nigdy nie widziałam, żeby ktoś tak wybierał składniki. Z sałatki greckiej to stały i wybierały samą fetę i oliwki, obok były grillowane warzywa i z nich wybierały wyłącznie plastry bakłażana (była jeszcze papryka i cukinia). Przegrzebały cały półmisek z plackami cukiniowymi, chyba każdy złapały w szczypce i obejrzały z każdej strony, zanim wybrały sobie te idealne.
Niby każdy może sobie nakładać co tam chce, ale to już było przegięcie, bo w tej sałatki greckiej to chyba wzięły wszystkie możliwe kawałki fety.
Zanim ktoś napisze, ze może to kwestia zaburzenia (może) to tylko napomknę, ze będąc dość często w takich miejscach samoobsługowych, obserwuje rosnącą tendencja do zachowań opisanych powyżej. Moim hitem jest SAS Lounge: zawsze, zawsze, niezależnie na którym lotnisku, zdarzy się przynajmniejnkilku takich osobników wybiórczych i czekaj tatka latka, albo co gorsza, poluj na cebule zanim wybiorą.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 15:36   #3027
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 463
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89629030]Wydaje mi sie, ze wzrost cen w salonach dentystycznych to nie jest wynik wzrostu cen pradu, tylko jeszcze wczesniejszych problemow z dostepnoscia surowcow i ich cenami (pamietacie jak port w Szanghaju byl zamkniety i w Europie brakowalo wielu rzeczy? Od tamtej pory np. papier jest prawie w razy drozszy).

Ja nie potrafie zrozumiec tych cen, kiedys za koronke - co prawda spora - zaplacilam ok. 600 euro, mimo wszystko to tylko godzina pracy dentysty + asystenta, liczmy 100 euro za te godzine, 100 euro dla salonu, to zostaje 400 euro na materialy wielkosci orzeszka. Czy to naprawde jest tyle warte?
A teraz taka sama koronka kosztuje ponad 1000 euro wiec juz w ogole.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Z tych materiałów koronkę robi technik, któremu też należy się zarobek. A zrobienie takiej koronki to jednak trochę więcej niż godzinka pracy i materiały wielkości orzeszka. To jeszcze różne masy, odlewy, mnóstwo prądu na piec do wypalania, wszystkie wiertła, polerki itp. Wbrew pozorom to nie takie hop-siup.
Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Gdzie ja pisałam że najważniejsze jest? Odniosłam się tylko do tego że pieszy popełnił wykroczenie i że powinien być za to ukarany. Dlatego że w Pl codziennie mnóstwo pieszych popełnia takie wykroczenie i stanowi zagrożenie. Nigdzie nie pisałam że Patryk jest niewinny. Inna kwestia jest taka że skoro był znany policji i osoba anonimowa też nie był to gdzie była policja. Bo on chyba prawko dalej miał.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

To że pieszy nie jest a stanie zapieprzać 15o km/h nie oznacza że nie jest w stanie stanowić zagrożenie. Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób przejścia przez pasy stanowiłoby zagrożenie dla jego życia? Biorąc pod uwagę że przed przejściem by się upewnił zs jest bezpieczne?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Ale tu też się upewnił, że jest bezpiecznie - między innymi dlatego przeżył.
Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Gdyby pieszy przechodził zgodnie z prawem przez pasy parę metrów bliżej, to przecież zostałaby z niego marmolada. To, że szedł w niedozwolonym miejscu miejscu (plus refleks, uratowało mu życie.

Bardzo dziwi mnie i oburza, że szukanie pieszego jest w ogóle rozważane. Przecież ten koleś tak czy siak by się rozbił, skoro zap...dalał 140 km/h tuż przed rozkopanym mostem, gdzie w dzień jest trudno jechać, a, co dopiero w nocy jeżdżąc jak debil.

Selekcja naturalna. Sori.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dodatkowo na nagraniach widać, że za skrzyżowaniem też było zwężenie drogi, w które prawdopodobnie też by się nie zmieścił, być może dlatego zaczął skręcać. Niemniej jak dla mnie pieszy naprawdę nie wpłynął tu na przebieg wypadku w żaden sposób.
Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
WTF!? No panna błysnęła. Pieszy debil, ale już rajdowiec miejski rozwalający się na pierwszych lepszych pachołkach już nie. Brawo!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 15:50   #3028
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A czy ktoś tu pisze że to przez niego? Bo ja tylko pisze o tym że powinno się karać za wykroczenie. Ewentualnie za nieudzielenie pomocy (to też powinno być piętnowane społecznie)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Ale dlaczego akurat jego? Przecież ludzie robią tak codziennie, monitoring działa codziennie, więc codziennie powinen go ktoś przeglądać i szukać wszystkich, którzy przechodzą w niedozwolonym miejscu

A jak on w tej sytuacji miał pomóc? Miał biec za tym autem? Człowiek pewnie wracał z imprezy, możliwe, że był wstawiony i zapewne był w mega szoku, bo cudem go nie rozjechali.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Sama bym na taką zbiórkę wpłaciła hajs. Tak. Obawiam się, że będą szukać kozła ofiarnego. Ciężko jest przyjąć prawdę, że zabili się przez głupotę i brawurę. W Krakowie powstała świetna zielona przestrzeń w miejscu obrzydliwego parkingu na klepisku w centrum miasta. Park/ogród jest przepiękny, od jego otwarcia chodzi tam mnóstwo ludzi (w tym ja). Jednak przewijając FB widzę czasami komentarze pod artykułami dot. tegoż parku, że "zlikwidowali ostatni fajny parking w okolicy Starego Miasta.

Tego się nie da przetłumaczyć ludziom przyklejonych do samochodu lub ich pasażerom. To jest stan umysłu.

Widzę jednak, że wśród millenialsow i zetek taka mentalność jest rzadsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ludzie kochają betonozę, mnóstwo jest takich inwestycji gdzie zielień przerobili na betonowy plac. Takie coś powinno być karalne. Co do parkingów, to ludzie na jedno mieszkanie mają po 3 auta, a potem płacz i lament, bo nie ma gdzie parkować. Jeżdżenie do samego cntrum autem i dramatyzowanie, że nie a gdzie parkować jest dla mnie mega dziwne. Ja np. wybierająć się na wrocławski rynek nigdy nie jadę autem.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Pieniądz (niestety) nie cuchnie. I rządzi światem.
Bardzo, bardzo się z Tobą zgadzam, mocno ubolewam nad normalizowaniem powalającej głupoty, bylejakości, chamstwa, prostactwa i innych form obrazy dla rozumu w imię pieniądza.
Najgorsze jest to, że to świadczy o zidioceniu społeczeństwa skoro ludzie oglądają i popierają takie rzeczy. Wystraczy wejść na insta takich 'gwiazd' i peło ochów i achów. Dzisiaj natknęłam się na post Majewskiego od Deynn, którzy polecieli na wakacje prywatnym samolotem. Ludzie pisali, że mega to słabe promowanie takiego czegoś, bo to bardzo nieekologiczne, ale oczywiście nie brakowało kometarzy, że uj innym do tego i że bardzo dobrze, że tak robi. On sam odpowiedział, że ma nadzieję, że kiedyś będzie latal po bułki samolotem i że ma to w piźd***, że to nieekologiczne i że radzi innym też mieć takie podejście. Koleś ma 800k obserwujących. No dla mnie jego zachowanie, to żal i pajacera, w życiu bym nie kupiła ich produktów żeby nie dokladać swojej cegiełki do ich dochodów i takich akcji, a ludzio to imponuje.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 17:19   #3029
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A czy ktoś tu pisze że to przez niego? Bo ja tylko pisze o tym że powinno się karać za wykroczenie. Ewentualnie za nieudzielenie pomocy (to też powinno być piętnowane społecznie)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Z tego co podawały media karetka była na miejscu w 4 minuty od wypadku, czyli ktoś jednak pomoc wezwał w zasadzie od razu. Pasażerowie byli uwięzieni w zgniecionym samochodzie, straż pożarna musiała ich wycinać narzędziami hydraulicznymi - szczerze wątpię czy w takiej sytuacji można mówić o nieudzieleniu pomocy.
Abstrahując od tej sytuacji zgadzam się że za nieudzielenie pomocy powinno się karać i piętnować społecznie, ucieczka z miejsca wypadku jest karygodnym zachowaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 17:26   #3030
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 159
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Myślisz że ten kierowca ustąpiłby mu pierwszeństwa jakby magicznie znalazł się na pasach?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Myślę że jak popełni się wykroczenie to należy się kara czyli mandat

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.