Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-23, 16:51   #3031
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
Może ig zdurniał do reszty-ja daję serdusza i po chwili nie ma po nich śladu...

Na początku tez pomyślałam, że to jakiś błąd instagrama, a teraz podejrzewam, że coś zrobiła ta osoba (jakaś aplikacja?).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 16:53   #3032
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 350
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Jeśli paszport jest nieważny raczej nic nie pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 18:20   #3033
olmici
ale szał :P
 
Avatar olmici
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 623
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Czy kupię gdzieś stacjonarnie ta szczotkę? Może któraś z Was gdzieś widziała?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ia-wlosow.html

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Razem: 29.01.2010
Zaręczyny 28.07.2010
Ślub 06.08.2011
olmici jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 18:22   #3034
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Czy u was w aptekach na duże opakowanie Solpadeiny trzeba mieć receptę? Zawsze kupowałam bez problemu, a dzisiaj kobitka się przeniosła z innej apteki (tak wywnioskowałam z rozmowy) i mi nie chciała sprzedać Dopiero inna pracownica jej przetłumaczyła, że można, ale i tak się upierała.
Przecież nikt mi nie wypisze recepty na solpe, lekarze mnie wyśmieją...
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 18:27   #3035
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Czy u was w aptekach na duże opakowanie Solpadeiny trzeba mieć receptę? Zawsze kupowałam bez problemu, a dzisiaj kobitka się przeniosła z innej apteki (tak wywnioskowałam z rozmowy) i mi nie chciała sprzedać Dopiero inna pracownica jej przetłumaczyła, że można, ale i tak się upierała.
Przecież nikt mi nie wypisze recepty na solpe, lekarze mnie wyśmieją...
Chodziło jej pewnie o kodeinę w niej zawartą. Weszły jakiś czas temu przepisy o maksymalnej dawce jaką można kupić bez recepty, ale wydaje mi się,że to sprawdzałam i wyszło na to, że można kupić całe opakowanie.
Ale głowy nie dam bo ja i tak zawsze kupuję po 12 tabletek.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 18:32   #3036
franczyzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 63
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Czy u was w aptekach na duże opakowanie Solpadeiny trzeba mieć receptę? Zawsze kupowałam bez problemu, a dzisiaj kobitka się przeniosła z innej apteki (tak wywnioskowałam z rozmowy) i mi nie chciała sprzedać Dopiero inna pracownica jej przetłumaczyła, że można, ale i tak się upierała.
Przecież nikt mi nie wypisze recepty na solpe, lekarze mnie wyśmieją...
Miałam dokładnie ten sam problem. Rozwiązałam go kupując 2 mniejsze opakowania i na każde z nich miałam osobno paragon Niestety, ale teraz mają takie obostrzenia w aptekach m.in. co do leków przeciwbólowych.


Czy olej wiesiołka np. Gal można kupić w blistrach na sztuki, czy w każdej aptece trzeba kupić od razu całe opakowanie?
franczyzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 19:16   #3037
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Tutaj m.in. jest to wyjaśnione https://farmacja.pl/farmaceuci-pytaj...po-1-stycznia#

1 grudnia MZ napisało, że maksymalna dawka kodeiny jaką można sprzedać to będzie 150 mg (wtedy dużego opakowania Solpadeine nie można by było kupić), następnie dawka ta została zwiększona do 240 mg.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 19:30   #3038
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Czy u was w aptekach na duże opakowanie Solpadeiny trzeba mieć receptę? Zawsze kupowałam bez problemu, a dzisiaj kobitka się przeniosła z innej apteki (tak wywnioskowałam z rozmowy) i mi nie chciała sprzedać Dopiero inna pracownica jej przetłumaczyła, że można, ale i tak się upierała.
Przecież nikt mi nie wypisze recepty na solpe, lekarze mnie wyśmieją...
Ciągle jest OTC. Panie w aptekach są średnio poinformowane. Najlepiej ich zapytać czy nadzór farmaceutyczny ma takie samo zdanie i czy może zadzwonić do nich się dowiedzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 20:23   #3039
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Chodziło jej pewnie o kodeinę w niej zawartą. Weszły jakiś czas temu przepisy o maksymalnej dawce jaką można kupić bez recepty, ale wydaje mi się,że to sprawdzałam i wyszło na to, że można kupić całe opakowanie.
Ale głowy nie dam bo ja i tak zawsze kupuję po 12 tabletek.
Cytat:
Napisane przez franczyzka Pokaż wiadomość
Miałam dokładnie ten sam problem. Rozwiązałam go kupując 2 mniejsze opakowania i na każde z nich miałam osobno paragon Niestety, ale teraz mają takie obostrzenia w aptekach m.in. co do leków przeciwbólowych.


Czy olej wiesiołka np. Gal można kupić w blistrach na sztuki, czy w każdej aptece trzeba kupić od razu całe opakowanie?
Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Tutaj m.in. jest to wyjaśnione https://farmacja.pl/farmaceuci-pytaj...po-1-stycznia#

1 grudnia MZ napisało, że maksymalna dawka kodeiny jaką można sprzedać to będzie 150 mg (wtedy dużego opakowania Solpadeine nie można by było kupić), następnie dawka ta została zwiększona do 240 mg.
Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Ciągle jest OTC. Panie w aptekach są średnio poinformowane. Najlepiej ich zapytać czy nadzór farmaceutyczny ma takie samo zdanie i czy może zadzwonić do nich się dowiedzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki wielkie. Wolę duże opakowanie, bo się bardziej opłaca, a ja nie muszę latać do apteki co chwile. Pani farmaceutka widzę była bardzo średnio poinformowana, a przecież od stycznia już sporo czasu minęło.
Teraz chociaż już wiem, na co się powoływać w razie czego
Zapisz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 20:29   #3040
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Czy u was w aptekach na duże opakowanie Solpadeiny trzeba mieć receptę? Zawsze kupowałam bez problemu, a dzisiaj kobitka się przeniosła z innej apteki (tak wywnioskowałam z rozmowy) i mi nie chciała sprzedać Dopiero inna pracownica jej przetłumaczyła, że można, ale i tak się upierała.
Przecież nikt mi nie wypisze recepty na solpe, lekarze mnie wyśmieją...
Kupowalam solpadeine q różnych aptekach i nie było żadnych innych opakowań niż te po 12 sztuk...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 20:30   #3041
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
1. Wydaje mi się, że hybryd nie wzmocnisz.
2. Ja gotuje wszystko tak samo, jak bez diety, ale np. używam mniejszej ilości oleju, używam śmietany 12% lub jogurtu greckiego, wybieram chudsze mięso itp. Używam wszystkich przypraw i składników tak, jak lubię i wychodzą mi zdrowe dania o normalnej kaloryczności. No i zawsze przed ugotowaniem ważę makaron, żeby nie przeholować .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Narva Pokaż wiadomość
Moze smaruj przy skórkach jakimś masełkiem/oliwą?
Ja mogę polecić masełko z burts bees, krem do skórek lemony flutter z lush albo kremik z tisane.
Wiadomo, że jeśli robisz hybrydy to płytka jest regularnie niszczona/ spiłowywana inna to nie poradzisz, ale wydaje mi się, że to pomaga na ogólną kondcję paznokci.



Wysłane z iPhone
No właśnie chodzi mi o wzmocnienie po całości, nie tylko przy skórkach. Jak nic nie robię z paznokciami, to mam raczej mocne. A jak tylko zacznę malować, to się robi masakra. Zwykłych lakierów w ogóle nie mogę stosować, zresztą nie mam cierpliwości i umiejętności. A tak bardzo nie lubię swoich paznokci, jak są niepomalowane
[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7654569 1]Mysle ze najwazniejsze to nie trzymac sie przepisu tylko probowac samemu. Moim zdaniem obiady sa najlatwiejsze. Zazwyczaj jem ryz albo kasze. Do tego mieso + warzywo + przyprawy. Nie zageszczac maka i najlepiej nie uzywac smietany.

Np. dzisiaj: podsmazylam pokrojona piers z kurczaka z cebula, podsmazylam na oliwie, do tego duza pokrojona cukinia, potem poddusilam w wodzie, dodalam troche koncentratu pomidorowego, sporo imbiru suszonego, czosnek, ostra papryke, pieprz i sol i "eko wegete" - tzn. sucha wloszczyzna pokrojona w kosteczki. Jak woda troche odparowala to zostal taki intensywny ostry sos.[/QUOTE]
Z tym że ja nigdy nie gotowałam dużo, w domu u mnie (czy nawet gdzieś w gościach) zawsze się przygotowywało dość tradycyjne potrawy. Nie mam "smykałki" to pichcenia, jak mam jakiś przepis i się okaże, że jakiegoś składnika mi brakuje, to ciężko mi z głowy go czymś zastąpić, a jak pominę, to zawsze się zastanawiam, czy to w ogóle bez niego ma sens No i mi ogólnie trochę brak pomysłów.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 20:31   #3042
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
1. Czy mając na paznokciach hybrydy, mogę coś zrobić, żeby je wzmocnić? Jakaś odżywka czy coś? Zrobiłam drugie podejście w życiu do hybryd, po miesiącu złamał mi się paznokieć. Za pierwszym razem było to samo, tylko dłużej to trwało. Złamanie jest jeszcze na płytce.
Nie. Należałoby zdjąć hybrydy i odżywiać płytkę paznokcia....



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 20:35   #3043
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
No właśnie chodzi mi o wzmocnienie po całości, nie tylko przy skórkach. Jak nic nie robię z paznokciami, to mam raczej mocne. A jak tylko zacznę malować, to się robi masakra. Zwykłych lakierów w ogóle nie mogę stosować, zresztą nie mam cierpliwości i umiejętności. A tak bardzo nie lubię swoich paznokci, jak są niepomalowane

No ale jak wzmacniasz paznokcie u nasady to później ta cześć rośnie dalej mocniejsza, right?

Nie da się inaczej wzmocnić paznokci przy hybrydzie.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Narva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 20:43   #3044
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nie. Należałoby zdjąć hybrydy i odżywiać płytkę paznokcia....



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko czy da się jakoś na tyle je wzmocnić, żeby po jakimś czasie można było znów mieć hybrydy i żeby się nie łamały paznokcie?
Jak kiedyś się zawzięłam i regularnie stosowałam Nail Tek, to mogłam później (pamiętając o bazie i odżywce na wierzch) malować paznokcie (zwykłymi lakierami) i się nie łamały i trzymał się lakier kilka dni. Tylko że ja sama sobie nie umiem ładnie pomalować paznokci, no i raczej nie mam teraz czasu, żeby co kilka dni malować od nowa, więc tradycyjne malowanie odpada i tak.

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Narva Pokaż wiadomość
No ale jak wzmacniasz paznokcie u nasady to później ta cześć rośnie dalej mocniejsza, right?

Nie da się inaczej wzmocnić paznokci przy hybrydzie.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak. Tylko nawet 2 dni temu jak byłam u kosmetyczki na hybrydzie, to się zachwycała moimi paznokciami, że takie ładne i mocne. A dzisiaj trach. A paznokieć rośnie długo, więc i tak na tak wiele się to nie zda. No nic, miałam nadzieję, że jednak może istnieje coś, o czym nie wiem. Chyba muszę się pogodzić z malowaniem tylko od wielkiej okazji.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 20:46   #3045
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Tylko czy da się jakoś na tyle je wzmocnić, żeby po jakimś czasie można było znów mieć hybrydy i żeby się nie łamały paznokcie?
Jak kiedyś się zawzięłam i regularnie stosowałam Nail Tek, to mogłam później (pamiętając o bazie i odżywce na wierzch) malować paznokcie (zwykłymi lakierami) i się nie łamały i trzymał się lakier kilka dni. Tylko że ja sama sobie nie umiem ładnie pomalować paznokci, no i raczej nie mam teraz czasu, żeby co kilka dni malować od nowa, więc tradycyjne malowanie odpada i tak.

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------



Tak. Tylko nawet 2 dni temu jak byłam u kosmetyczki na hybrydzie, to się zachwycała moimi paznokciami, że takie ładne i mocne. A dzisiaj trach. A paznokieć rośnie długo, więc i tak na tak wiele się to nie zda. No nic, miałam nadzieję, że jednak może istnieje coś, o czym nie wiem. Chyba muszę się pogodzić z malowaniem tylko od wielkiej okazji.
To kup jakąś bazę hard, albo proteinową - może Ci pomogą

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 20:50   #3046
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
To kup jakąś bazę hard, albo proteinową - może Ci pomogą

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
O, podpytam w takim razie u kosmetyczki, bo sama nie robię sobie, czy mają. Tzn. to i tak za jakiś czas. Teraz zrobię jeszcze tylko raz, bo potrzebuję na uroczystość rodzinną, a potem dam odpocząć i zregeneruję.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 21:47   #3047
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Czy składając wniosek o paszport trzeba oddać stary, jeżeli jest już nie ważny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 21:51   #3048
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Czy składając wniosek o paszport trzeba oddać stary, jeżeli jest już nie ważny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie Stary paszport przedziurawiają dziurkaczem i oddają.

Ile mam czasu na odebranie w sklepie zamówienia z Rossmanna?
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself


Edytowane przez daydreaming_
Czas edycji: 2017-08-23 o 21:53
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 22:00   #3049
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Nie Stary paszport przedziurawiają dziurkaczem i oddają.

Ile mam czasu na odebranie w sklepie zamówienia z Rossmanna?
Ale trzeba go mieć ze sobą nawet jak jest nieważny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 22:01   #3050
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Mój chłopak ma duże podrażnienia na skórze (na dłoniach i twarzy) po antybiotyku, skóra jest czerwona i swędzi, lekarz zalecił coś natłuszczającego, myślicie że Cetaphil Dermoprotektor albo emulsja Avene Cicalfate się sprawdzi? Może macie jakieś inne propozycje?
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 22:04   #3051
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Ale trzeba go mieć ze sobą nawet jak jest nieważny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wymieniałam paszport 3 lata temu i na pewno go ze sobą miałam, ale nie pamiętam czy był mi do czegoś potrzebny. Wiem, że na pewno był dziurawiony, w zeszłym tygodniu przeglądałam stare dokumenty i go znalazłam.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 22:19   #3052
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
1. Czy mając na paznokciach hybrydy, mogę coś zrobić, żeby je wzmocnić? Jakaś odżywka czy coś? Zrobiłam drugie podejście w życiu do hybryd, po miesiącu złamał mi się paznokieć. Za pierwszym razem było to samo, tylko dłużej to trwało. Złamanie jest jeszcze na płytce.

2. Jakie jecie obiady, które są typowo zdrowe i niskokaloryczne, no i smaczne? Przez ostatni rok-dwa trochę schudłam, ale nie wprowadzałam raczej żadnej konkretnej diety. Ot, zaczęłam jeść regularnie i praktycznie wyeliminowałam wszystkie fast foody, jadłam mniej słodyczy, poza tym jadłam jak zawsze. Ostatnie 2-3 miesiące trochę znów wróciłam do tych typowo niezdrowych rzeczy, czuję to już niestety po sobie. Chciałabym jeść trochę zdrowiej, ale właśnie brak mi pomysłów na gotowanie. Jak swego czasu przygotowałam kilka obiadów wg jakichś dietetycznych przepisów, to mimo że brzmiały dość sensownie, nie smakowały dobrze. Były jakieś takie suche i bez smaku. Może podrzucicie coś sprawdzonego?
1. Mnie się kiedyś bardzo wzmocniły po tabletkach Calcium Pantothenicum i drożdżach w tabletkach, oczywiście nie stosuj naraz jeśli zechcesz kupić. Wydaje mi się, że generalnie powinna być zdrowa dieta i mało cukru... Tak jak napisała koleżanka wyżej, hybrydą nie wzmocnisz. Możesz jeszcze spróbować olejowania.
2. Może to banały ale jak jem dużo jajek, owoców i warzyw to metabolizm bardzo rusza. Na szybkie, zdrowe obiady polecam kawałek kurczaka i gotowane jajka, jajka sadzone, makaron ze szpinakiem, kasze z warzywami, zupy kremy... Oczywiście nie jestem żadną ekspertką ale możesz spróbować.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Nie Stary paszport przedziurawiają dziurkaczem i oddają.

Ile mam czasu na odebranie w sklepie zamówienia z Rossmanna?
72 h

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Czy u was w aptekach na duże opakowanie Solpadeiny trzeba mieć receptę? Zawsze kupowałam bez problemu, a dzisiaj kobitka się przeniosła z innej apteki (tak wywnioskowałam z rozmowy) i mi nie chciała sprzedać Dopiero inna pracownica jej przetłumaczyła, że można, ale i tak się upierała.
Przecież nikt mi nie wypisze recepty na solpe, lekarze mnie wyśmieją...
Dziwna sprawa, niedawno kupiłam ten lek bez recepty...

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Tak. Przynajmniej u mnie tak było. Plomby jest za dużo, naciskasz na nią górnym zębami, zgryz nie jest do tego przyzwyczajony i boli. U mnie tak było.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Miałam to samo, powinno przejść po kilku dniach.

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;76515116]Czy istnieje jeszcze taka instytucja jak krem tonujący? Czy już same BB?
Mój przestał mi służyć i muszę na coś zamienić, a nie interesują mnie klasyczne podkłady, musi być coś lżejszego. Tylko większość kremów BB jest dla mnie za ciemna/zbyt pomarańczowa i nie wiem, co tu robić Jeszcze rozważam podkład mineralny, ale to jest chyba droga impreza? Dodam, że mam skórę mieszaną+niedoskonałości.[/QUOTE]
A jakbyś mieszała krem bb ze zwykłym kremem nawilżającym? Ja lubię puder Paese z olejem arganowym, leciutko kryje ale to tak naprawdę leciutko.

Edytowane przez cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Czas edycji: 2017-08-23 o 22:12
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 23:43   #3053
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

[1=cf8a477bc2d76321deee201 01eae6dd289f7deea_608b3a9 5c2197;76557386]Mój chłopak ma duże podrażnienia na skórze (na dłoniach i twarzy) po antybiotyku, skóra jest czerwona i swędzi, lekarz zalecił coś natłuszczającego, myślicie że Cetaphil Dermoprotektor albo emulsja Avene Cicalfate się sprawdzi? Może macie jakieś inne propozycje?[/QUOTE]


Może clobaza? Stosowałam jak dostałam nie wiadomo skąd silnego uczulenia na twarzy.
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 00:36   #3054
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Ale trzeba go mieć ze sobą nawet jak jest nieważny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie trzeba mieć. Wyrabiałam miesiąc temu i nawet mnie nie spytano o stary paszport.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 04:47   #3055
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Nie trzeba mieć. Wyrabiałam miesiąc temu i nawet mnie nie spytano o stary paszport.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uf, to dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 06:21   #3056
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Czy składając wniosek o paszport trzeba oddać stary, jeżeli jest już nie ważny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Nie trzeba mieć. Wyrabiałam miesiąc temu i nawet mnie nie spytano o stary paszport.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To samo. Mając nie ważny paszport, przy wyrabianiu nowego nie chcieli starego. Córka wyrabiała nowy w trakcie ważności poprzedniego, to urzędniczka podkreślała że do odbioru nowego będzie potrzebny stary - coś tam w starym przecięła, odcięła i oddała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 07:16   #3057
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez kate_rossi Pokaż wiadomość
To samo. Mając nie ważny paszport, przy wyrabianiu nowego nie chcieli starego. Córka wyrabiała nowy w trakcie ważności poprzedniego, to urzędniczka podkreślała że do odbioru nowego będzie potrzebny stary - coś tam w starym przecięła, odcięła i oddała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podobno jak sie zgubi paszport to wiecej sie buli za wydanie nowego. Taki haracz kompletnie z tylka dla panstwa. 420zl za paszport doroslego, za dziecka mniej. Datego chca stary paszport pewnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 07:19   #3058
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Trzeba stary paszport. Ja zapomniałam przy odbiorze i musiałam stawic sie jeszcze raz. Nie pamiętam czy poprzedni byl wazny, ale chyba tak...

Co do hybryd, moze pomoc baza witaminowa.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 07:29   #3059
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

[1=cf8a477bc2d76321deee201 01eae6dd289f7deea_608b3a9 5c2197;76557386]Mój chłopak ma duże podrażnienia na skórze (na dłoniach i twarzy) po antybiotyku, skóra jest czerwona i swędzi, lekarz zalecił coś natłuszczającego, myślicie że Cetaphil Dermoprotektor albo emulsja Avene Cicalfate się sprawdzi? Może macie jakieś inne propozycje?[/QUOTE]
Ja bym najpierw spróbowała zwykłą maść z wit. A
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 08:05   #3060
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

strasznie bolą mnie plecy na wysokości talii, symetrycznie po obu stronach nie mogę się schylać, podnosić rąk do góry, ciężko mi się siedzi. Czuję jakbym miała założony gorset albo zakwasy w tym miejscu - czy któraś z Was miała tak kiedyś? Za poradą online od internisty kupiłam maść voltaren, ale nie ma poprawy. W poniedziałek przenosiłam drewniane skrzynki z owocami w pracy, nie wiem po ile mogły ważyć, 2-3 kg na pewno.
Proszę o poradę
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-19 08:30:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.