Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-24, 12:52   #3031
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Ja przed studiami też mówiłam "odnośnie czegoś", a później pewna bardzo kompetentna pani tłumacz nam wytłumaczyła, co i jak.
No ale nie wszyscy się z tym zgadzają, ostatnio na Poprawnej Polszczyźnie na FB też się nad tym zastanawiali... https://www.facebook.com/polszczyzna...63851696990484
Nie znam rosyjskiego, ale bardziej logiczne wydaje mi się stanowisko, które przytoczyłam Zwłaszcza, że nie jest to błąd jako taki (skoro się kłócą o to), ale już poszłem (rzekomo przyjętego, bo mówią to klepnijmy, by było OK) nie zdzierżę
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 13:28   #3032
Norweczka
Raczkowanie
 
Avatar Norweczka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 33
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Nie, że się obraziłam ale przykro mi było czytać kierowane do mnie komentarze… w szczególności te krytyczne (jest krytyka pozytywna i negatywna, tutaj była niestety ta druga). Ja wiem, że popełniam błędy, mam na biurku słownik i zaglądam do niego (uwierzcie mi!) ale to, że czasem napiszę coś niepoprawnie, nie czyni mnie głupkiem. Zawsze mogłam pisać bez znaków interpunkcyjnych i zwalić winę na moją klawiaturę… tak też można...
Chcę być w tym forum bo wiem, że potrzebuję osób, które mówią o swoich osiągnięciach, motywacji i działaniu. Mam nadzieję, że właśnie poprzez takie fora zmieni się moje nastawienie…
Norweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 13:35   #3033
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Norweczka Pokaż wiadomość
Nie, że się obraziłam ale przykro mi było czytać kierowane do mnie komentarze… w szczególności te krytyczne (jest krytyka pozytywna i negatywna, tutaj była niestety ta druga). Ja wiem, że popełniam błędy, mam na biurku słownik i zaglądam do niego (uwierzcie mi!) ale to, że czasem napiszę coś niepoprawnie, nie czyni mnie głupkiem. Zawsze mogłam pisać bez znaków interpunkcyjnych i zwalić winę na moją klawiaturę… tak też można...
Chcę być w tym forum bo wiem, że potrzebuję osób, które mówią o swoich osiągnięciach, motywacji i działaniu. Mam nadzieję, że właśnie poprzez takie fora zmieni się moje nastawienie…
Nikt Cię nie uważa za głupka, przecież nie napadłyśmy na Ciebie. Zwróciłyśmy jedynie uwagę.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 13:39   #3034
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Norweczka Pokaż wiadomość
Nie, że się obraziłam ale przykro mi było czytać kierowane do mnie komentarze… w szczególności te krytyczne (jest krytyka pozytywna i negatywna, tutaj była niestety ta druga). Ja wiem, że popełniam błędy, mam na biurku słownik i zaglądam do niego (uwierzcie mi!) ale to, że czasem napiszę coś niepoprawnie, nie czyni mnie głupkiem. Zawsze mogłam pisać bez znaków interpunkcyjnych i zwalić winę na moją klawiaturę… tak też można...
Chcę być w tym forum bo wiem, że potrzebuję osób, które mówią o swoich osiągnięciach, motywacji i działaniu. Mam nadzieję, że właśnie poprzez takie fora zmieni się moje nastawienie…

A jaką masz przeglądarkę? Bo Firefox podkreśla błędy, więc byłoby łatwiej niż wyszukiwanie w słowniku
Ja też często, nawet nieświadomie, robię błędy pisząc, ale wystarczy, że mi przeglądarka podkreśli i już wiem, że jest coś nie tak

Ja o swoich osiągnięciach nie powiem, bo jako takich nie mam, ale samo wejście na ten wątek przypomina mi, że muszę wziąć się za naukę i małymi kroczkami coś tam kombinuję
Nie trzeba od razu przerabiać całych rozdziałów z podręcznika, by uznać to za sukces i osiągnięcie. Wystarczy, że zapamiętasz 2 słówka, czy też prostą konstrukcję gramatyczną i to już Cię zbliży do możliwości swobodnej komunikacji w obcym języku

Tak jak już napisałam - skup swoją uwagę na takich prostych rzeczach, które Cię otaczają Zwróć uwagę na nazwy w supermarketach, ulotkach, szyldach To na prawdę o wiele Ci ułatwi odnalezienie się wśród nosicieli języka, bo przyda Ci się w czynnościach codziennych
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 13:48   #3035
Norweczka
Raczkowanie
 
Avatar Norweczka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 33
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
A jaką masz przeglądarkę? Bo Firefox podkreśla błędy, więc byłoby łatwiej niż wyszukiwanie w słowniku

Tak jak już napisałam - skup swoją uwagę na takich prostych rzeczach, które Cię otaczają Zwróć uwagę na nazwy w supermarketach, ulotkach, szyldach To na prawdę o wiele Ci ułatwi odnalezienie się wśród nosicieli języka, bo przyda Ci się w czynnościach codziennych
Safari… i klnę na tego, kto to wymyślił, bo czasami podkreśla mi wyrazy, które są poprawne..

Wiem, dzięki takie rzeczy to już intuicyjnie rozumiem i nawet ich nie tłumaczę bo wiem co oznaczają, ale racja zacznę zwracać większa uwagę na szyldy, nagłówki gdy coś mi mignie
__________________
Bo trolle to nie są wcale takie złe … pipole
Norweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 13:53   #3036
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Norweczka Pokaż wiadomość
Safari… i klnę na tego, kto to wymyślił, bo czasami podkreśla mi wyrazy, które są poprawne..

Wiem, dzięki takie rzeczy to już intuicyjnie rozumiem i nawet ich nie tłumaczę bo wiem co oznaczają, ale racja zacznę zwracać większa uwagę na szyldy, nagłówki gdy coś mi mignie

Zmień na Fire Ułatwi Ci życie

Ja lubię, jak ktoś zwraca mi uwagę, gdy zrobię błąd w jakimś obcym słowie, bo się automatycznie uczę to wymawiać w miarę poprawnie
Jednak nienawidzę, gdy ktoś, kto się nie uczył języka, ale zna go bardziej ode mnie, notorycznie mnie poprawia w każdym słowie Tak miałam z pewnym gościem, który nie dał mi wymówić żadnego słowa bez własnej poprawki. Rezultat był taki, że po prostu przestałam mówić w języku obcym przy tej osobie.
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 14:15   #3037
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Ja przed studiami też mówiłam "odnośnie czegoś", a później pewna bardzo kompetentna pani tłumacz nam wytłumaczyła, co i jak.
No ale nie wszyscy się z tym zgadzają, ostatnio na Poprawnej Polszczyźnie na FB też się nad tym zastanawiali... https://www.facebook.com/polszczyzna...63851696990484
Dzięki, a wiesz, że tego nie znałam? Sama się momentami zastanawiam, kto mnie polskiego uczył, bo o wielu regułach nigdy nie słyszałam Co ciekawe czasownik "odnosić się do czegoś" jest mi dobrze znany

A propos ogólnie błędów w polskim to nie mogę zdzierżyć "zazdraszczam", a dużo tego na blogach około kosmetycznych.
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-24, 14:44   #3038
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Nie znam rosyjskiego, ale bardziej logiczne wydaje mi się stanowisko, które przytoczyłam Zwłaszcza, że nie jest to błąd jako taki (skoro się kłócą o to), ale już poszłem (rzekomo przyjętego, bo mówią to klepnijmy, by było OK) nie zdzierżę
Cytat:
Napisane przez Diana Korzeb Pokaż wiadomość
Dzięki, a wiesz, że tego nie znałam? Sama się momentami zastanawiam, kto mnie polskiego uczył, bo o wielu regułach nigdy nie słyszałam Co ciekawe czasownik "odnosić się do czegoś" jest mi dobrze znany

A propos ogólnie błędów w polskim to nie mogę zdzierżyć "zazdraszczam", a dużo tego na blogach około kosmetycznych.
No ja tego "odnośnie DO" też jakoś nie lubię, więc raczej staram się nie używać. Ale w tłumaczeniach specjalistycznych czasem trzeba...

A "zazdraszczam" to chyba tylko dla żartu się pisze? Przynajmniej taką miałam nadzieję...
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 15:16   #3039
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Na moje "zazdraszczam" to taki żarcik
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 16:18   #3040
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

dokładnie, na zwykły neologizm wygląda po prostu.
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 07:38   #3041
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

A jak tak zapytam z trochę bardziej językowej beczki - oglądacie czasami filmiki zagranicznych poliglotów o metodach nauki języków obcych? Wiem, że każdy ma jakąś swoją wypracowaną i ulubioną metodę, ale ja na przykład lubię się zainspirować czyimiś osiągnięciami albo po prostu dowiedzieć czegoś o nowych/innych sposobach nauki, bo może akurat coś będę mogła włączyć do swojego 'systemu'.

Jako że jestem trochę bardziej starej daty niż większość użytkowniczek, to przygodę z językami zaczynałam tradycyjnymi metodami (przerabianie czytanek, stopniowe poznawanie coraz trudniejszych reguł gramatycznych, wkuwanie słówek), ale też w późniejszym okresie angielski bardzo rozwinęłam dzięki temu, że dość nieświadomie zastosowałam 'zanurzenie w języku', bombardując się dzień w dzień wszystkim, co tylko leciało na BBC Prime (a że najczęściej leciał program kulinarny "Ready, steady, cook" i serial "Doctors", to najbardziej rozwinięte mam słownictwo kulinarne i medyczne ).
No i teraz właśnie namiętnie oglądam na yt kolejne filmiki Steve'a Kaufmanna (gościa od systemu Lingq) czy Mosesa McCormicka i czytam bloga AJATT (All Japanese All The Time - chyba najbardziej ortodoksyjne i szalone podejście do zanurzenia ) i się inspiruję i inspiruję, ale też mam trochę wątpliwości, jak to przełożyć na moją naukę. Generalnie w moim przypadku zanurzenie zadziałało, ale na wyższym etapie znajomości języka. Próbuję teraz tej metody przy językach takich jak rosyjski, japoński czy mandaryński, ale na razie czuję się nieco onieśmielona. Wprawdzie przy rosyjskim jest spokojnie, ale to dlatego, że miałam jakieś podstawy (pismo i pojedyncze słówka, zdania). Przy japońskim też w miarę, bo po kilku setkach odcinków różnych seriali animowanych język nie brzmi już tak obco. Natomiast mandaryński - pięknie brzmi, ale niesamowicie niezrozumiale.

Niektóre z Was pisały tu, żeby brać na warsztat prostsze rzeczy do słuchania na początek, żeby się nie zniechęcić. Steve Kaufmann też jest chyba tego zdania, bo na stronie z jego kursem materiały do słuchania są pogrupowane według poziomów (chociaż sam w swoich youtube'owych wystąpieniach kładzie nacisk nie tyle na prostotę materiałów, co na ich zawartość i namawia raczej do osłuchiwania się z tematyką, która nas interesuje; do tego nakłania, żeby nie zostawać zbyt długo przy materiałach dla początkujących, bo jest to jego zdaniem jeden z podstawowych błędów przyczyniających się do spowalniania postępów w nauce języka). Natomiast autor bloga AJATT uważa, że należy od samego początku bombardować się dużą ilością materiału w języku docelowym, bez względu na jego poziom - non stop, cały dzień, całą noc, nic tylko muzyka, filmy, książki, gazety itp, żeby mózg się 'przyzwyczaił' (w każdym razie tyle wyciągnęłam z jego pierwszych postów - nie wiem, czy w toku prowadzenia bloga nie zmienił zdania, ale jeszcze całości nie przeczytałam )

Kończąc więc tę przydługą wypowiedź, zapytam jeszcze raz - korzystacie z metod youtube'owych/internetowych poliglotów? Inspirujecie się? Któraś z Was (lub któryś, jeśli czytają to też panowie) stosował szalone zanurzenie w ajattowej wersji?
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 19:04   #3042
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ale tu cisza...

Chyba wszyscy się uczą


Ja dziś zaczęłam robić swój słownik i wchłonęłam skrót gramatyki szwedzkiej z fiszek
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 21:03   #3043
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
Ale tu cisza...

Chyba wszyscy się uczą


Ja dziś zaczęłam robić swój słownik i wchłonęłam skrót gramatyki szwedzkiej z fiszek
jak wyglądają fiszki do gramatyki?
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 21:06   #3044
sokurulez
Przyczajenie
 
Avatar sokurulez
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

To też się odezwę, co za tym idzie, może w tym wątku zaczne powoli wychodzić z przyczajki na wizażu
Także się witam, a od razu pytam, czy ma któraś z Was jakiś dobry pomysł, jak zacząć z językiem? Ot, na przykład włoski, bez wcześniejszej styczności. Jak to robicie?
sokurulez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 21:12   #3045
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
jak wyglądają fiszki do gramatyki?
Mam 2 pudełka starterów do szwedzkiego i w jednym są 3 fiszki dotyczące gramatyki w mega skrócie Do tego w niektórych fiszkach są komentarze dotyczące gramatyki Powiem, że bardzo przydatne


Cytat:
Napisane przez sokurulez Pokaż wiadomość
To też się odezwę, co za tym idzie, może w tym wątku zaczne powoli wychodzić z przyczajki na wizażu
Także się witam, a od razu pytam, czy ma któraś z Was jakiś dobry pomysł, jak zacząć z językiem? Ot, na przykład włoski, bez wcześniejszej styczności. Jak to robicie?

Ja właśnie zaczynam tak ze szwedzkim i niemieckim
Ja przyczajam się do języków od różnych stron, a dziś podeszłam do tego zdecydowanie i zaczęłam robić swój słownik z fiszek Będę pracowała też z podręcznikami, które najbardziej mi pasują A gdy załapię podstawy, to przejdę do oglądania bajek
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 22:48   #3046
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Trololo, jakoś nie idzie mi nauka w tym miesiącu.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 23:04   #3047
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Trololo, jakoś nie idzie mi nauka w tym miesiącu.


spring, jesteś !
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 23:20   #3048
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
spring, jesteś !
Jestem. Ale od kilku dni mam taki podły humor, że szkoda gadać. XD
Jedynie pociesza mnie to, że dawny kolega Węgier znowu do mnie napisał i mogłam sobie przynajmniej z kimś normalnym porozmawiać.
Jak się jutro nie wezmę za języki, to chyba przywalę sobie własną pięścią.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 23:23   #3049
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Jestem. Ale od kilku dni mam taki podły humor, że szkoda gadać. XD
Jedynie pociesza mnie to, że dawny kolega Węgier znowu do mnie napisał i mogłam sobie przynajmniej z kimś normalnym porozmawiać.
Jak się jutro nie wezmę za języki, to chyba przywalę sobie własną pięścią.


ajj, nic nie mów

ja na tym wątku siedzę już tyle czasu, a dopiero wczoraj się ogarnęłam i zaczęłam robić słowniczek
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 23:38   #3050
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość


ajj, nic nie mów

ja na tym wątku siedzę już tyle czasu, a dopiero wczoraj się ogarnęłam i zaczęłam robić słowniczek
I jak on będzie wyglądał?

Memrise mi się znudził. Ta sama historia była wcześniej z Duolingo. Chyba nie jestem stworzona do uczenia się z tego typu stron.
W następnym tygodniu (mam nadzieję ) przyjdzie do mnie paczka od chłopaka. Znowu wysłał mi jakieś czytanki hiszpańskie. Mam zamiar namówić kolegę, żeby mi coś po szwedzku wysłał.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 23:54   #3051
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
I jak on będzie wyglądał?

Memrise mi się znudził. Ta sama historia była wcześniej z Duolingo. Chyba nie jestem stworzona do uczenia się z tego typu stron.
W następnym tygodniu (mam nadzieję ) przyjdzie do mnie paczka od chłopaka. Znowu wysłał mi jakieś czytanki hiszpańskie. Mam zamiar namówić kolegę, żeby mi coś po szwedzku wysłał.

Póki co jest polsko-szwedzki Polska wersja zapisana na czarno, a szwedzka na turkusowo Oczywiście wykorzystałam kartki do segregatora, które kupiłam w auchanie Te w jedną linię sprawdzają się zacnie I zakładki z biedronki też są świetne
Zastanawiam się, czy robić taki słownik w sekwencji: polski-szwedzki-niemiecki-angielski, czy zrobić drugi polsko-niemiecki... TŻ mówi, aby robić wszystko razem, bo wtedy można zauważyć podobieństwa... Chyba tak zrobię, ale jeszcze się waham


A dodatkowo będę robiła słownik wg kategorii tj. rzeczowniki z podziałem, czasowniki i inne znaczące części mowy


---------- Dopisano o 00:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
I jak on będzie wyglądał?

Memrise mi się znudził. Ta sama historia była wcześniej z Duolingo. Chyba nie jestem stworzona do uczenia się z tego typu stron.
W następnym tygodniu (mam nadzieję ) przyjdzie do mnie paczka od chłopaka. Znowu wysłał mi jakieś czytanki hiszpańskie. Mam zamiar namówić kolegę, żeby mi coś po szwedzku wysłał.

Wooooow,
jak namówisz/przeczytasz prześlesz mi? Chciałabym taką książkę...
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 00:19   #3052
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość

Póki co jest polsko-szwedzki Polska wersja zapisana na czarno, a szwedzka na turkusowo Oczywiście wykorzystałam kartki do segregatora, które kupiłam w auchanie Te w jedną linię sprawdzają się zacnie I zakładki z biedronki też są świetne
Zastanawiam się, czy robić taki słownik w sekwencji: polski-szwedzki-niemiecki-angielski, czy zrobić drugi polsko-niemiecki... TŻ mówi, aby robić wszystko razem, bo wtedy można zauważyć podobieństwa... Chyba tak zrobię, ale jeszcze się waham


A dodatkowo będę robiła słownik wg kategorii tj. rzeczowniki z podziałem, czasowniki i inne znaczące części mowy



Wooooow,
jak namówisz/przeczytasz prześlesz mi? Chciałabym taką książkę...
Turkusowy? Ja jak piszę coś na kolorowo, to musi to być fioletowy. Inne kolory wydają mi się zbyt jasne > . < (może nie trzeba było kupować samych pastelowych/neonowych XD).
Nie wiem co z resztą zrobić. Chyba będę podkreślać różne rzeczy nimi.

Jeżeli uda mi się go namówić, to szepnę mu, żeby wysłał więcej niż jedną. Na razie jeszcze mu o tym pomyśle nie powiedziałam, ale umówiliśmy się, że jak przeprowadzi się do nowego mieszkania, to wymienimy się adresami.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 07:51   #3053
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Nie wiem, czy kiedyś już ktoś nie zamieścił podobnego linka, ale w razie gdyby ktoś chciał sprawdzić swój poziom języka (dostępne: chiński, niemiecki, niderlandzki, irlandzki, portugalski, angielski, włoski, rosyjski, japoński, hiszpański, francuski, łacina, szwedzki, a nawet polski ), to można tu:

http://www.transparent.com/language-...ces/tests.html

Edytowane przez nyoraienne
Czas edycji: 2014-08-28 o 07:52
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 08:40   #3054
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
Mam 2 pudełka starterów do szwedzkiego i w jednym są 3 fiszki dotyczące gramatyki w mega skrócie Do tego w niektórych fiszkach są komentarze dotyczące gramatyki Powiem, że bardzo przydatne
Czyli to nie jest taka typowa fiszka, że z jednej ze stron jest coś innego niż z drugiej?


Cytat:
Napisane przez nyoraienne Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy kiedyś już ktoś nie zamieścił podobnego linka, ale w razie gdyby ktoś chciał sprawdzić swój poziom języka (dostępne: chiński, niemiecki, niderlandzki, irlandzki, portugalski, angielski, włoski, rosyjski, japoński, hiszpański, francuski, łacina, szwedzki, a nawet polski ), to można tu:

http://www.transparent.com/language-...ces/tests.html
dla zwały zrobiłam na szybko ten z języka polskiego i wyszło mi 92%
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 09:19   #3055
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Turkusowy? Ja jak piszę coś na kolorowo, to musi to być fioletowy. Inne kolory wydają mi się zbyt jasne > . < (może nie trzeba było kupować samych pastelowych/neonowych XD).
Nie wiem co z resztą zrobić. Chyba będę podkreślać różne rzeczy nimi.

Jeżeli uda mi się go namówić, to szepnę mu, żeby wysłał więcej niż jedną. Na razie jeszcze mu o tym pomyśle nie powiedziałam, ale umówiliśmy się, że jak przeprowadzi się do nowego mieszkania, to wymienimy się adresami.

Haha Do niemieckiego mam cienkopis w kolorze ciemnego różu

Fajnie

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
Czyli to nie jest taka typowa fiszka, że z jednej ze stron jest coś innego niż z drugiej?




dla zwały zrobiłam na szybko ten z języka polskiego i wyszło mi 92%

W każdym pudełku z fiszkami, które mam, jest kilka karteczek normalnie zapisanych z obu stron po polsku i to jest taka gramatyka w mega skrócie
Zdziwiłam się, bo w fiszkach od wyd. Cztery głowy znalazłam mini tabliczkę deklinacyjną i koniugacyjną Od razu widać wszystkie końcówki



Też z ciekawości zrobiłam ten test z polskiego - zrobiłam 2 błędy (jeden w gramatyce i jeden w czytaniu ze zrozumieniem) i zdobyłam 153pkt. (102%)
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015



Edytowane przez seductivee
Czas edycji: 2014-08-28 o 09:30
seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 09:45   #3056
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
dla zwały zrobiłam na szybko ten z języka polskiego i wyszło mi 92%
Hehe, też przetestowałam się z polskiego z ciekawości - wyszło mi 107% xD
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 10:01   #3057
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Trololo, jakoś nie idzie mi nauka w tym miesiącu.
Mi też nie, wykończyło mnie życie wolontariusza
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 10:34   #3058
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

polecam dzis aplikacje Voowl - odkrylam niedawno i jest super! bardzo latwa w obsludze, wrzucialam na chomika juz swoje listy slowek z idiomami - jesli macie ochote skorzystac - chomik kasia.diet a aplikacja na stronie
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 10:59   #3059
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez nyoraienne Pokaż wiadomość
Hehe, też przetestowałam się z polskiego z ciekawości - wyszło mi 107% xD
może ja o czymś nie wiem i polski nie jest moim ojczystym ale chociaż wiem, czemu mi zawsze testy z języków obcych w tej formie nie pasowały
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 12:37   #3060
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ej, w tym teście jest przykład "Co będziesz jadła, Zosia? Jest jeszcze trochę bigos, ale nie ma już chleba i sałaty", to oni uznali, że bigos jest błędnie odmieniony, a co z Zosią? Nie powinno być "Co będziesz jadła, Zosiu?". o __ O
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.