Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 2011 cz.7 - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-06, 20:17   #3181
muffinka90
Zakorzenienie
 
Avatar muffinka90
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 770
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez Tottie1984 Pokaż wiadomość
Mamusie powiedzcie mi co robiłyście żeby pępuszek odpadł? Adaś ma ponad 3 tyg i ma jeszcze kikuta w pępuszku. Kąpie malca normalnie mocząc brzuszek, a pępuszek pielęgnuje oceniseptem i wacikami nasączonymi alkoholem...
tottie u nas to samo, tez tak robie ale dalej wisi, chociaz ostatnio jakby sie oddzielal


dalia fajnie, ze juz jestes, szkoda, ze bez Martynki, ale trzymam kciuki, zebys mogla ja szybko zabrac do domu
p.s. nika jest w tym samym szpitalu?

kasik
jaka slodka
na pierwszym zdjeciu to juz swiadomy usmiech? mlody dzisiaj zacieszal do zabawek na macie, cudny widok
__________________
Mamą być i jeszcze raz


"I ślubuję Ci...''


moje hobby- xxx
muffinka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 20:18   #3182
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Darusiaaa to rzeczywiscie niezle.... moja kruszyna tez ma kolki, o dziwo co drugą noc nie wiem czemu bo do tej pory jedynie na szpitalnym bylam jedzeniu, bo ze stresu nie mialam apetytu ale wciskalam zeby mleko bylo....

kurde tak dziwnie wkradac sie po takim czasie... nie byc na bieżąco...

wszystkim mamusiom z problemami z maluszkami - trzymam kciuki !!!! bedzie dobrze!!!! musi byc !!!!
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 20:19   #3183
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Tottie mojej niuni szybko odpadł kikut.Kilka dni byłyśmy w domu po wyjściu ze szpitala. Ja nie stosowałam nic do pępuszka, moczyłam go normalnie podczas kąpieli, starannie osuszałam i tyle
O, właśnie tak u mnie położne radzą, nikt nie zaleca spirytusu ani innych rzeczy...
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 20:23   #3184
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez muffinka90 Pokaż wiadomość
dalia fajnie, ze juz jestes, szkoda, ze bez Martynki, ale trzymam kciuki, zebys mogla ja szybko zabrac do domu
p.s. nika jest w tym samym szpitalu?

nom... ale licze ze juz jutro razem

tak, ten sam szpital, ale inne piętro... jutro ją odwiedze zobaczymy jak się ma

a co do imienia- porażka... te wybrane do niej nie pasują... mam tydzień - szukam takiego idealnego dla niej...
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 20:32   #3185
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez ja_dalia Pokaż wiadomość
nom... ale licze ze juz jutro razem

tak, ten sam szpital, ale inne piętro... jutro ją odwiedze zobaczymy jak się ma

a co do imienia- porażka... te wybrane do niej nie pasują... mam tydzień - szukam takiego idealnego dla niej...
polecam Basia, Kasia albo Ula
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 20:43   #3186
truscafka
Zadomowienie
 
Avatar truscafka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: domek-śląsk, szkoła - małopolska :)
Wiadomości: 1 096
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
i jak się czujesz? bo ja też po cc i troszkę się jeszcze boję próbować... poza tym mam nadal takie żółtawe upławy - i tak krótki połóg, bo krwawienie 2,5 tygodnia a potem plamienie. TRUSCAFKO jak u Ciebie z połogiem?



hej
u mnie połóg trwał 10 dni - zużyłam 1 opakowanie "snowboardów" używałam ich bodajze 2 dni, później alwaysy chyba z 7 dni bo połóg wyglądał jak taki skąpy okres i od ok. 10 dnia po porodzie lecę na wkładkach, tak jak zawsze....
__________________
Szymuś


75, 0 kg < ~~~~ jest 11.04
72,0
70,0
68,0
66,0
64,0
62,0
60,0
truscafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 20:59   #3187
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Hej Mamusie

Jestem po wizycie. Mam mało wód, dlatego musze jutro rao zgłosić się do szpitala:/ mozliwe, ze mi się sączą. Rozwarcie na 1 cm, szyjka zgładzona i podobno czop odchodzi...choc ja go nie widze
więc coś tam się dzieje. Mam nadzieje, ze szybko wyjde, wiec prosze o kciuki
Pozdrawiam
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-06, 21:03   #3188
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Hej Mamusie

Jestem po wizycie. Mam mało wód, dlatego musze jutro rao zgłosić się do szpitala:/ mozliwe, ze mi się sączą. Rozwarcie na 1 cm, szyjka zgładzona i podobno czop odchodzi...choc ja go nie widze
więc coś tam się dzieje. Mam nadzieje, ze szybko wyjde, wiec prosze o kciuki
Pozdrawiam

trzymamy kciuki !!!!!
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 21:15   #3189
sozaa
Rozeznanie
 
Avatar sozaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 657
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Dziewczyny, ktorym twardnial brzuszek w czasie ciazy, wspolczuje Wam. Mi twardnieje teraz, jakos tak od 3-4 dni i to takie porzadne twardnienie a do tego jak sie dzidzia zacznie rozpychac tam to masakara!!! nie wiem czy mam siedziec, lezec, stac.... nie boli, ale malo komfortowe to jest.

mam pytanie do dziewczyn, ktore chodzily po tp. na KTG do szpitala, czy jak przyszlyscie na pierwsze Ktg do danego szpitala do juz Was tam potem "otoczyli opieka"? tzn. wyznaczali nastepne terminy KTG, badali tez jakos? Jutro chcialam sie wybrac do szpitala na KTG, bo nie chce patrzec juz na tego durnia-gina z medicover.

No i gdzie jest Rojku? Zostawila mnie i poszla rodzic?
Domi, widze, ze u Ciebie tez cos rusza, tylko ja bede ciezarna do konca roku chodzic na tym watku
sozaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 21:19   #3190
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

soza mi gin wyznaczyla ktg
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 21:20   #3191
zmyslkobiety
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 574
GG do zmyslkobiety
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Dziewczynki, ja też proszę o ściskanie kciuków. Jutro pędzimy z rana na cc, więc już pewnie nie będzie czasu na witanie sie z rana. Jak już "oprzytomnieje" po wszystkim odezwę sie.
__________________
Czas na marzeń spełnianie, czas na to co najlepsze..

http://www.suwaczki.com/tickers/relguay3w0a6i2sn.png

http://s2.pierwszezabki.pl/046/0462819b0.png?8210
zmyslkobiety jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-06, 21:44   #3192
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez sozaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ktorym twardnial brzuszek w czasie ciazy, wspolczuje Wam. Mi twardnieje teraz, jakos tak od 3-4 dni i to takie porzadne twardnienie a do tego jak sie dzidzia zacznie rozpychac tam to masakara!!! nie wiem czy mam siedziec, lezec, stac.... nie boli, ale malo komfortowe to jest.

mam pytanie do dziewczyn, ktore chodzily po tp. na KTG do szpitala, czy jak przyszlyscie na pierwsze Ktg do danego szpitala do juz Was tam potem "otoczyli opieka"? tzn. wyznaczali nastepne terminy KTG, badali tez jakos? Jutro chcialam sie wybrac do szpitala na KTG, bo nie chce patrzec juz na tego durnia-gina z medicover.

No i gdzie jest Rojku? Zostawila mnie i poszla rodzic?
Domi, widze, ze u Ciebie tez cos rusza, tylko ja bede ciezarna do konca roku chodzic na tym watku

ja planuje w sobote wyjśc juz ze szpitala z dzidzią, mam to gdzieś :P
niech nie ważą się mnie tam trzymać i trzymać
Cytat:
Napisane przez zmyslkobiety Pokaż wiadomość
Dziewczynki, ja też proszę o ściskanie kciuków. Jutro pędzimy z rana na cc, więc już pewnie nie będzie czasu na witanie sie z rana. Jak już "oprzytomnieje" po wszystkim odezwę sie.

trzymam kciuki
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 22:36   #3193
muffinka90
Zakorzenienie
 
Avatar muffinka90
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 770
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

domiks oby sie rozkrecilo, zebys nie musiala niepotrzebnie siedziec w szpitalu

dalia to jednak Martynka odpadla? A co z Matylda? U nas miala byc Aleksandra albo Ania, ale jajka urosly

sozaa ja sie kilkatyg przed porodem tak meczylam

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

zmyslkobiety czekamy na wiesci
__________________
Mamą być i jeszcze raz


"I ślubuję Ci...''


moje hobby- xxx

Edytowane przez muffinka90
Czas edycji: 2011-12-06 o 22:37
muffinka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 06:43   #3194
fatal21
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 729
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Witam!
Brzuch twardnieje, boli...mam nadzieje, ze to nie toDo poniedziałku zaciskam nogi
__________________
Nasza cudowna Zosia jest z Nami od 12.12.2011))
fatal21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 07:04   #3195
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez truscafka Pokaż wiadomość
u mnie połóg trwał 10 dni - zużyłam 1 opakowanie "snowboardów" używałam ich bodajze 2 dni, później alwaysy chyba z 7 dni bo połóg wyglądał jak taki skąpy okres i od ok. 10 dnia po porodzie lecę na wkładkach, tak jak zawsze....
ojej ale krótko, zazdraszczam

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Elf czuję się zaspokojona hehehe Bałam się pierwszym razem, ale tż był delikatny. A drugi raz już był mega - jak za starych dobrych czasów
Ja nadal mam delikatne plamienie,ale nie zwiększyło się po przytulankach. I mam nadzieję, że wszystko ok

ale po wizycie u gina? bo mnie korci spróbować, ale znowu boję się, że sobie zaszkodzę... brzuch Cię nie bolał? (rana znaczy się )
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 07:24   #3196
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

fatal ja tez do poniedzialku mialam nie rodzic
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 07:49   #3197
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
fatal ja tez do poniedzialku mialam nie rodzic
a jak w ogóle się czujesz Darusiu?

----------------

dziewczyny czy sapka jest powodem do niepokoju? znacie na nią sposoby poza wodą morską?
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 08:10   #3198
truscafka
Zadomowienie
 
Avatar truscafka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: domek-śląsk, szkoła - małopolska :)
Wiadomości: 1 096
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
a jak w ogóle się czujesz Darusiu?

----------------

dziewczyny czy sapka jest powodem do niepokoju? znacie na nią sposoby poza wodą morską?
Mój Szymcio ma dellikatną sapkę, zazwyczaj o poranku jest najbardziej nasilona kiedy najdłużej śpi.... Czytałam sporo na ten temat i jest to rzecz normalna u niemowląt, sprawa się kończ ykiedy dzieciątko zaczyna siadać - bo wtedy wszystko ładnie spływa. Pilnuję żeby w nosku nie było kózek, psikam 3 razy dziennie disnemarem i to chyba wszystko co mozna zrobić. Pytałam w rodzinie i dzieci kuzynek też miały sapkę która samoistnie minęła.... podobno trzeba się zgłosić do lekarza kiedy dziecko charczy nawet podczas baaardzo głębokiego snu. Mój Szymekk charczy tylko kiedy np się wybudza albo jest niespokojny.
__________________
Szymuś


75, 0 kg < ~~~~ jest 11.04
72,0
70,0
68,0
66,0
64,0
62,0
60,0
truscafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 08:13   #3199
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez truscafka Pokaż wiadomość
Mój Szymcio ma dellikatną sapkę, zazwyczaj o poranku jest najbardziej nasilona kiedy najdłużej śpi.... Czytałam sporo na ten temat i jest to rzecz normalna u niemowląt, sprawa się kończ ykiedy dzieciątko zaczyna siadać - bo wtedy wszystko ładnie spływa. Pilnuję żeby w nosku nie było kózek, psikam 3 razy dziennie disnemarem i to chyba wszystko co mozna zrobić. Pytałam w rodzinie i dzieci kuzynek też miały sapkę która samoistnie minęła.... podobno trzeba się zgłosić do lekarza kiedy dziecko charczy nawet podczas baaardzo głębokiego snu. Mój Szymekk charczy tylko kiedy np się wybudza albo jest niespokojny.


dzięki

mały śpi z nami w łóżku, sypialnia otwarta, ale właśnie po nocy i dłuższym śnie ma taką "słyszalną" sapkę, w ciągu dnia jak jest ze mną w salonie to jakoś się normuje i po spacerku też
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-07, 08:34   #3200
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

ja to juz nie pamietam, ze rodzilam

mam natomiast problem z zebem, spuchlo dziaslo, ropa podeszla, wlepili mi dzisiaj konsultacje stomatologiczna jesli sie uda, jakies leki mam brac...teraz czekamy na obchod pediatryczny, malej (z nieoficjalnych zrodel wiem) bilurbinka spadla wiec moze nas wypuszcza....oby
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 08:50   #3201
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
ojej ale krótko, zazdraszczam




ale po wizycie u gina? bo mnie korci spróbować, ale znowu boję się, że sobie zaszkodzę... brzuch Cię nie bolał? (rana znaczy się )
Przyznaję się bez bicia, że nie byłam jeszcze u ginka. Ale wybieram się w najbliższym czasie, żeby sprawdzić co i jak. Nic mnie nie bolało. Ale strach był ogromny.
Wiem, jak korci... Woli silnej nie mieliśmy z tż-tem
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 09:42   #3202
__Fallen Angel__
Zadomowienie
 
Avatar __Fallen Angel__
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: najwyższy dach świata
Wiadomości: 1 230
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

sozza do końca roku to ja będę na wątku,termin mam na 30 grudnia, także nie martw się hehe na pewno wkrótce urodzisz...choć to oczekiwanie i zniecierpliwienie doskwierające, ja już mam takie schizy hehe a jeszcze trochę do terminu mam czasu
__________________


I need your love

http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvsmirnrv7.png

Moje Serduszko bije już

http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqkrhm8md636fk.png
__Fallen Angel__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 09:46   #3203
Ona231
Zadomowienie
 
Avatar Ona231
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 124
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

dzisiaj mała miała atak kolki w nocny, biedactwo. Ale pocieszające jest to, że się przestawiam na 6 h sen z przerwami oczywiście

Darusia trzymam kciuki, żeby Was wypuścili.

Dalia mam nadzieję, że malutką Ci dzisiaj oddadzą

Sozza współczuję, ale potem też tak różowo nie jest. Nie dość, że człowiek obolały, to do tego, maluch wymaga sporo opieki - teraz przynajmniej nie płaczę
__________________
Okruszek już na świecie
Ona231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 09:50   #3204
Tottie1984
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 516
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Przyznaję się bez bicia, że nie byłam jeszcze u ginka. Ale wybieram się w najbliższym czasie, żeby sprawdzić co i jak. Nic mnie nie bolało. Ale strach był ogromny.
Wiem, jak korci... Woli silnej nie mieliśmy z tż-tem
Nic tylko zazdrościć...
Moje libido jest duuuużo poniżej zera od porodu. Mały zajmuje mi tyle czasu, ciągle płacze, każe siebie brać na ręcę... czasami mam wrażenie że mam Red Bulla zamiast melko z piersiach bo on ma więcej siły odemnie. Śpi tylko 4h w nocy (od 2-6) i jakbym się nie starała to od kąpieli o godzinie 20 do 2 Adaś nie zaśnie. Za dnia ucina sobie tylko kilka kilkunastu minutowych drzemek.
Jestem taka padnięta że sex jest ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę.

Mamuśki jak usypiacie swoje dzieci?
Ja ze swoim Bobasem na rękach chodzę po pokoju i po prostu go bujam bo bez tego bujania nie zaśnie. Już mnie ręcę bolą i mam problemy z kręgosłupem. Macie jakieś inne metody usypiania płaczącego bobasa?
Tottie1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 09:51   #3205
__Fallen Angel__
Zadomowienie
 
Avatar __Fallen Angel__
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: najwyższy dach świata
Wiadomości: 1 230
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Ona- to rzeczywiście pocieszające i prawdziwe, w środku brzucha przynajmniej grzeczne te nasze dzieciątka hehehe
__________________


I need your love

http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvsmirnrv7.png

Moje Serduszko bije już

http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqkrhm8md636fk.png
__Fallen Angel__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 09:57   #3206
Tottie1984
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 516
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez muffinka90 Pokaż wiadomość
tottie u nas to samo, tez tak robie ale dalej wisi, chociaz ostatnio jakby sie oddzielal
Dzisiaj zauważyłam że chyba to ustrojstwo zaczyna się oddzielać Może jeszcze dzień-dwa i odpadnie

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Ona231 Pokaż wiadomość
dzisiaj mała miała atak kolki w nocny, biedactwo. Ale pocieszające jest to, że się przestawiam na 6 h sen z przerwami oczywiście
Może to są wzdęcia? i Twoją córę boli brzuszek?
Ja też myślałam że Adaś ma kolkę ale pediatra powiedziała że kolka występuje minimum 3x w tygodniu przez minimum 3h. Dziecko tak mocno się drze że robi się sinę i nic nie pomaga na bóle brzuszka... nawet masaż. Po prostu kobiety płaczą wtedy razem z dzieckiem bo czują się takie bezradne.
Takie płaczki, uginanie nóżek i prężenie się to wzdęcia.
Zaleca się wtedy espumisan i masaże brzuszka.
U mnie pomaga masaż brzuszka po zabraniu cyca Małemu (Maluchowi w tym czasie wszystko układa się w żołądku) a potem kładę Bobasa na tzw. żabkę na swoich piersiach i delikatnie klepę po plecach. Odbija mu się po minucie - dwóch no i uważam na to co jem.
Po chrupkach kukurydzianych dzieci się prężą... podejrzewam że dlatego że takie chrupki wchłaniają wodę i powodują zatwardzenia... i to samo pewnie dzieje się z Maluszkiem jak z mlekiem tyle błonnika wypije.
Tottie1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 10:00   #3207
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

dzień dobry
Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Do becikowego składałam akt urodzenia, dowód osobisty, zaświadczenie od lekarza i chyba tyle, przynajmniej tyle pamiętam. Po kilku dniach już pieniążki mieliśmy przelane
a akt urodzenia to oryginał składałaś czy xero?

Tottie-ja swojego Małego Głoda układam na brzuchu /na piersiach-tzw kangurowanie,w tej pozycji lubi zasypiac,ale muszę coś nowego wymyslec

dzis była ciężka noc-ledwo na oczy widzę,a tż to jeszcze gorzej bo to on sie głównie zajmował bobasem....

no własnie-jak to jest z tą sapką??poproszę o jakieś inf jak ja słychać,odróżnić od kataru??
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 10:18   #3208
Ona231
Zadomowienie
 
Avatar Ona231
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 124
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez Tottie1984 Pokaż wiadomość
Nic tylko zazdrościć...
Moje libido jest duuuużo poniżej zera od porodu. Mały zajmuje mi tyle czasu, ciągle płacze, każe siebie brać na ręcę... czasami mam wrażenie że mam Red Bulla zamiast melko z piersiach bo on ma więcej siły odemnie. Śpi tylko 4h w nocy (od 2-6) i jakbym się nie starała to od kąpieli o godzinie 20 do 2 Adaś nie zaśnie. Za dnia ucina sobie tylko kilka kilkunastu minutowych drzemek.
Jestem taka padnięta że sex jest ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę.

Mamuśki jak usypiacie swoje dzieci?
Ja ze swoim Bobasem na rękach chodzę po pokoju i po prostu go bujam bo bez tego bujania nie zaśnie. Już mnie ręcę bolą i mam problemy z kręgosłupem. Macie jakieś inne metody usypiania płaczącego bobasa?
Cytat:
Napisane przez Tottie1984 Pokaż wiadomość
Dzisiaj zauważyłam że chyba to ustrojstwo zaczyna się oddzielać Może jeszcze dzień-dwa i odpadnie

Może to są wzdęcia? i Twoją córę boli brzuszek?
Ja też myślałam że Adaś ma kolkę ale pediatra powiedziała że kolka występuje minimum 3x w tygodniu przez minimum 3h. Dziecko tak mocno się drze że robi się sinę i nic nie pomaga na bóle brzuszka... nawet masaż. Po prostu kobiety płaczą wtedy razem z dzieckiem bo czują się takie bezradne.
Takie płaczki, uginanie nóżek i prężenie się to wzdęcia.
Zaleca się wtedy espumisan i masaże brzuszka.
U mnie pomaga masaż brzuszka po zabraniu cyca Małemu (Maluchowi w tym czasie wszystko układa się w żołądku) a potem kładę Bobasa na tzw. żabkę na swoich piersiach i delikatnie klepę po plecach. Odbija mu się po minucie - dwóch no i uważam na to co jem.
Po chrupkach kukurydzianych dzieci się prężą... podejrzewam że dlatego że takie chrupki wchłaniają wodę i powodują zatwardzenia... i to samo pewnie dzieje się z Maluszkiem jak z mlekiem tyle błonnika wypije.
Tottie moja też szaleje od 17-21 (ale staramy się bawić wtedy) potem od 23 mam problemy z brzuszkiem. W takim razie kupię ten espumisan, nie zaszkodzi nam spróbować może pomoże. Na to co jem zwracam uwagę i malutką odbijam. To też nam pediatra doradzał. Dobrze też suszarka działa i masaż

Co do usypiania to może spróbuj chustę, przynajmniej nie będziesz malca nosić na rękach. Albo może jakąś huśtawkę warto kupić, albo bujaczek Tobie będzie łatwiej a maluch się uspokoi.
__________________
Okruszek już na świecie
Ona231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 11:07   #3209
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Cytat:
Napisane przez Tottie1984 Pokaż wiadomość
Nic tylko zazdrościć...
Moje libido jest duuuużo poniżej zera od porodu. Mały zajmuje mi tyle czasu, ciągle płacze, każe siebie brać na ręcę... czasami mam wrażenie że mam Red Bulla zamiast melko z piersiach bo on ma więcej siły odemnie. Śpi tylko 4h w nocy (od 2-6) i jakbym się nie starała to od kąpieli o godzinie 20 do 2 Adaś nie zaśnie. Za dnia ucina sobie tylko kilka kilkunastu minutowych drzemek.
Jestem taka padnięta że sex jest ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę.

Mamuśki jak usypiacie swoje dzieci?
Ja ze swoim Bobasem na rękach chodzę po pokoju i po prostu go bujam bo bez tego bujania nie zaśnie. Już mnie ręcę bolą i mam problemy z kręgosłupem. Macie jakieś inne metody usypiania płaczącego bobasa?
suszarka do włosów - cudowny wynalazek

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
dzień dobry

a akt urodzenia to oryginał składałaś czy xero?

Tottie-ja swojego Małego Głoda układam na brzuchu /na piersiach-tzw kangurowanie,w tej pozycji lubi zasypiac,ale muszę coś nowego wymyslec

dzis była ciężka noc-ledwo na oczy widzę,a tż to jeszcze gorzej bo to on sie głównie zajmował bobasem....

no własnie-jak to jest z tą sapką??poproszę o jakieś inf jak ja słychać,odróżnić od kataru??
ja też nie wiem jak, właśnie zapsiukałam disnemarem i odciągnęłam fridą, wyszły gile i mały zasnął tak mu się lekko na nosku zrobiło...

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

BTW pijecie jakąś kawę karmiąc piersią? poza cappucino i inką...

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

piszecie o kolce- kiedy ujawnia się po raz pierwszy? czy nie ma reguły?
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 11:22   #3210
ela3010
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 094
Dot.: Wiosna,lato,jesień z brzuszkiem,a na zimę już z maluszkiem - mamusie XI/XII 201

Hej.

Dalia witaj z powrotem, mam nadzieję że niunia już z Tobą.

Kasik Twoja Martynka cudowna.

A my dziś też mamy niespokojny dzień. Maluch nie śpi od 5 rano, przysypiał 3 razy ale po chwili płacz i na ręce i cyc.
Nic dziś jeszcze nie zrobiłam, ani obiadu ani sprzątania, zero jakiejkolwiek roboty tylko z małym siedzę.
Ale liczę że wreszcie uśnie.
Za to noc była udana bo przespał mi od 21 do 3 z dwoma karmieniami, potem do 5 już tylko kimał ale i tak jestem w szoku że pospałam dziś.

Tottie to też masz niespokojne dziecko, moje nie umie leżeć samo, coś musi robić, albo jeść, albo spać albo wrzeszczeć.
Napiszę Ci że to minie i nie trzeba się przejmować, ja przy Matiku to łapałam doły straszne że to tak zawsze będzie, że ja nigdy się ogarnę itp, a teraz to luzik, do 11 w piżamie siedziałam i co z tego, najgorsze są te pierwsze tygodnie, damy radę kochane.

Ja dziś uduszę swojego tżta, już tydzień znosi mi wózek na dół, sama nie dam rady bo wąskie schody mamy i trzeba nad głową go nieść, i w związku z tym nie byłam jeszcze na spacerze. Pierwsze 2 tygodnie nie wychodziłam bo za mały, w trzecim tyg starszy miał ospę to nie wychodziliśmy, a teraz już mogę to wózek nie zniesiony.

Ha, obejrzałam dziś swoje krocze, bo mnie coś pobolewa, widok taki sobie. Wystaje mi jaki supeł i to to boli chyba, a boję się majstrować przy nim, z drugiej strony to niektóre z was chodziły na podcięcie szwów, to już sama nie wiem co z tym fantem.
A najbardziej martwi mnie to że mam jeszcze wydzelinę połogową capuccinową o bardzo bardzo intensywnym zapachu, ciągle się myję i ciągle ją czuję, miałyście tak??? Kurcze, boję się żeby mi to nie ropiało albo co.

Ależ się rozpisałam.

Sozaa śniło mi się że TY i inne dziewczyny gotowe do porodu były u mojego gina i pytały co maja zrobić żeby przyśpieszyć poród i gin kazał wszystkim stanąć na rękach , tak głową do dołu.
Także dziewczyny do roboty.
ela3010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.