Dlaczego przestały się kręcić? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-16, 19:53   #301
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez Lady_Caroline Pokaż wiadomość
Moje włosy także przestały się kręcić. W czasach dzieciństwa miałam pukle, później fale, a po kilkuletnim prostowaniu prostownicą (praktycznie codziennie) przestały się kręcić. Są podatne na skręt lokówką, jednak odstawiłam ją kilka miesięcy temu. Od kilku dni moja pielęgnacja wygląda w ten sposób - oliwa z oliwek na noc przed myciem, rano szampon BD, Alterra granat z aloesem, jedwab L'Biotica, żel lniany i koszulkowanie. Czasami podsuszam dyfuzorem. Coś się ruszyło, ale nie wiem czy jest w ogóle sens walczyć o powrót skrętu. Dołączam zdjęcie włosów podobnych do moich obecnie (w sensie struktury). Proszę o pomoc.
Ooo, ja miałam kiedyś coś podobnego (jak wychodziłam ze zniszczeń spowodowanych comiesięcznym rozjaśnianiem całych włosów rozjaśniaczem i codziennym katowaniem włosów prostownicą ), a później włosy coraz lepiej się falowały. Tak swoją drogą, nie wiem, jak jest u Ciebie- u mnie oliwa mocno usztywnia włosy i często je prostuje, dlatego też nie był to nigdy mój ulubiony olej (aczkolwiek do dzisiaj go używam). Może niech się wypowie ktoś, kto się lepiej ode mnie zna na wydobywaniu skrętu, ja tylko musiałam napisać, że u mnie oliwa nie była najlepsza na skręt
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 20:29   #302
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Ooo, ja miałam kiedyś coś podobnego (jak wychodziłam ze zniszczeń spowodowanych comiesięcznym rozjaśnianiem całych włosów rozjaśniaczem i codziennym katowaniem włosów prostownicą ), a później włosy coraz lepiej się falowały. Tak swoją drogą, nie wiem, jak jest u Ciebie- u mnie oliwa mocno usztywnia włosy i często je prostuje, dlatego też nie był to nigdy mój ulubiony olej (aczkolwiek do dzisiaj go używam). Może niech się wypowie ktoś, kto się lepiej ode mnie zna na wydobywaniu skrętu, ja tylko musiałam napisać, że u mnie oliwa nie była najlepsza na skręt
Niestety nie mam porównania, bo póki co używałam tylko oliwy, a włosy przeczesywałam palcami. Podejrzewam, że gdybym potraktowała je szczotką, to byłyby zupełnie proste.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 23:01   #303
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez Lady_Caroline Pokaż wiadomość
Niestety nie mam porównania, bo póki co używałam tylko oliwy, a włosy przeczesywałam palcami. Podejrzewam, że gdybym potraktowała je szczotką, to byłyby zupełnie proste.
Hmm... jakby były zupełnie proste, to wtedy chyba bym się nie bawiła w wydobywanie skrętu na siłę Ja już sobie odpuściłam, stwierdziłam, że jak się będą kręcić to super, jak nie, to już nie będę próbować różnych metod, bo ile można U Ciebie może włosy muszą dojść do siebie, może doświadczone kręciołki Ci coś podpowiedzą U mnie prostująco działała oliwa, amla (ta na parafinie), amla jako zioło, nafta i maska Gloria.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 14:11   #304
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Hmm... jakby były zupełnie proste, to wtedy chyba bym się nie bawiła w wydobywanie skrętu na siłę Ja już sobie odpuściłam, stwierdziłam, że jak się będą kręcić to super, jak nie, to już nie będę próbować różnych metod, bo ile można U Ciebie może włosy muszą dojść do siebie, może doświadczone kręciołki Ci coś podpowiedzą U mnie prostująco działała oliwa, amla (ta na parafinie), amla jako zioło, nafta i maska Gloria.
Właśnie nie wiem, czy jest sens, może kręconowłose coś podpowiedzą. Dodam też, że są bardzo podatne na wilgoć - prostowane się kręcą, a kręcone lokówką (na pukle) falują, np. podczas deszczu lub na plaży.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 22:50   #305
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Ja pamiętam te czasy, kiedy w ogóle nie dbałam o włosy, po prostu je myłam wieczorem zwyczajnym szamponem (najczęściej Nivea lilia wodna, coś w ten teges), kładłam się spać z mokrą czupryną...rano je zamaczałam i loki same się pojawiały Po powrocie ze szkoły (czasy gimnazjum) miałam wręcz często sprężynki - dosłownie, TAKIE "loki francuskie", palca można było wsadzić do środka, istna sprężyna Włosy sięgały mi wtedy jakoś do początku piersi.

Edytowane przez Nieszka__
Czas edycji: 2013-01-19 o 22:51
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 12:50   #306
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez Lady_Caroline Pokaż wiadomość
Moje włosy także przestały się kręcić. W czasach dzieciństwa miałam pukle, później fale, a po kilkuletnim prostowaniu prostownicą (praktycznie codziennie) przestały się kręcić. Są podatne na skręt lokówką, jednak odstawiłam ją kilka miesięcy temu.
A prostownicę? Czy też ją odstawiłaś?
Cytat:
Od kilku dni moja pielęgnacja wygląda w ten sposób
Ojoj... to masz przed sobą sporo, ale to sporo pracy! Nie chcę Cię zniechęcać, bogini broń!, ale po kilku dniach to można pogwizdać
Cytat:
- oliwa z oliwek na noc przed myciem, rano szampon BD, Alterra granat z aloesem, jedwab L'Biotica, żel lniany i koszulkowanie. Czasami podsuszam dyfuzorem. Coś się ruszyło, ale nie wiem czy jest w ogóle sens walczyć o powrót skrętu.
Skoro coś się ruszyło, to się jeszcze zastanawiasz?!
Do roboty!
W jaki sposób aplikujesz jedwab L/Biotici? Pamiętasz o zmywaniu jego silikonów? Przydadzą się też i inne odzywki, choćby Garnier awokado i karite, a potem także Artiste różowa lub keratyna jako półprodukt. Ale to za jakiś czas.
Cytat:
Dołączam zdjęcie włosów podobnych do moich obecnie (w sensie struktury). Proszę o pomoc.
Ja bym chciała zobaczyć jakąś historię Twoich włosów. To, co było kiedyś, do jakiego stanu doprowadziłaś i jak to wygląda obecnie.
Taka dokumentacja jest też dla Ciebie - otworzy Ci oczy. Ponieważ włosy widzisz codziennie, to porównanie zdjęć dopiero unaocznia, co tak naprawdę uległo zmianie.
Cytat:
Napisane przez Lady_Caroline Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem, czy jest sens, może kręconowłose coś podpowiedzą. Dodam też, że są bardzo podatne na wilgoć - prostowane się kręcą, a kręcone lokówką (na pukle) falują, np. podczas deszczu lub na plaży.

Nie zastanawiaj się, tylko do roboty!

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Ja pamiętam te czasy, kiedy w ogóle nie dbałam o włosy, po prostu je myłam wieczorem zwyczajnym szamponem (najczęściej Nivea lilia wodna, coś w ten teges), kładłam się spać z mokrą czupryną...rano je zamaczałam i loki same się pojawiały Po powrocie ze szkoły (czasy gimnazjum) miałam wręcz często sprężynki - dosłownie, TAKIE "loki francuskie", palca można było wsadzić do środka, istna sprężyna Włosy sięgały mi wtedy jakoś do początku piersi.
Celowo pogrubiłam okres, kiedy włosy miałas najlepsze. To nie jest przypadek. Z uwagi na burzę hormonalną tamtego okresu, włosy dostawały więcej sebum (miałaś pryszcze na buzi?), bardziej się pociłaś (och, ten gimnazjalny odorek... niepowtarzalny w żadnym innym miejscu), a to wszystko skutkowało rewelacyjnymi włoasmi. Ciało też było pewnie zdrowsze. Teraz trzeba tak dbać o włosy, by dostawały to, czego już nie mają: emolienty, proteiny, składniki dostarczające i wiżąące wilgoć, mikroelementy, witaminy itp. Na dodatek warto wreszcie uświadomić sobie, że włosy kręcone SĄ delikatne i wymagają takiego właśnie traktowania.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 13:05   #307
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość

Celowo pogrubiłam okres, kiedy włosy miałas najlepsze. To nie jest przypadek. Z uwagi na burzę hormonalną tamtego okresu, włosy dostawały więcej sebum (miałaś pryszcze na buzi?), bardziej się pociłaś (och, ten gimnazjalny odorek... niepowtarzalny w żadnym innym miejscu), a to wszystko skutkowało rewelacyjnymi włoasmi. Ciało też było pewnie zdrowsze. Teraz trzeba tak dbać o włosy, by dostawały to, czego już nie mają: emolienty, proteiny, składniki dostarczające i wiżąące wilgoć, mikroelementy, witaminy itp. Na dodatek warto wreszcie uświadomić sobie, że włosy kręcone SĄ delikatne i wymagają takiego właśnie traktowania.
Mówisz? Dużo wiadomości masz o tym wszystkim Akurat z cerą problemów nie miałam na szczęście Tak, masz rację. Włosy kręcone trzeba odpowiednio "obsługiwać."
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 18:15   #308
inka017
Raczkowanie
 
Avatar inka017
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 50
moje włosy już nie chcą się kręcić , pomocy ! nie wiem co robić :(

Cześć Wizażanki Mam nadzieję , że mi pomożecie . Kiedy byłam mała moje włosy były długie i lekko pofalowane , w 5 klasie podstawówki ścięłam je do ramion i zaczęły mi się mocniej kręcić , później przez kilka lat regularnie je podcinałam , cieniowałam , robiłam grzywki i takie tam - włoski ciągle się kręciły . Od roku zaczęłam je zapuszczać , moje włosy sięgają pasa ( wstyd się przyznać , ale nie podcinałam nawet końcówek , bo wiedziałam , że tym sposobem nigdy ich nie zapuszczę ) . Włosy , które rosną u nasady są raczej proste , kręcą się na końcach i spod spodu . Ostatnio podcięłam końcówki , bo były już za bardzo rozdwojone i chce mi się płakać , bo moje włosy nie chcą się kręcić Po prostu moje kręciołki powoli znikają , nie wiem dlaczego tak jest , boję się , że jeśli zdecyduję się znowu na podcięcie końcówek , to zostaną całkiem proste . To wygląda tak jakbym od góry miała zupełnie inny rodzaj włosów . Nie chcę żeby tak się stało . Bardzo lubię moje kręcone włosy . Tzn. nie obraziłabym się gdyby były proste jakbym miała grube , mocne i gęste włosy , ale ja mam takie chudzinki cieniutkie i cały ich urok jest właśnie w tych kręciołkach , co mogę zrobić ?
__________________
Inka <3

Edytowane przez inka017
Czas edycji: 2013-02-03 o 18:17
inka017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 22:34   #309
Laura1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: moje włosy już nie chcą się kręcić , pomocy ! nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez inka017 Pokaż wiadomość
Cześć Wizażanki Mam nadzieję , że mi pomożecie . Kiedy byłam mała moje włosy były długie i lekko pofalowane , w 5 klasie podstawówki ścięłam je do ramion i zaczęły mi się mocniej kręcić , później przez kilka lat regularnie je podcinałam , cieniowałam , robiłam grzywki i takie tam - włoski ciągle się kręciły . Od roku zaczęłam je zapuszczać , moje włosy sięgają pasa ( wstyd się przyznać , ale nie podcinałam nawet końcówek , bo wiedziałam , że tym sposobem nigdy ich nie zapuszczę ) . Włosy , które rosną u nasady są raczej proste , kręcą się na końcach i spod spodu . Ostatnio podcięłam końcówki , bo były już za bardzo rozdwojone i chce mi się płakać , bo moje włosy nie chcą się kręcić Po prostu moje kręciołki powoli znikają , nie wiem dlaczego tak jest , boję się , że jeśli zdecyduję się znowu na podcięcie końcówek , to zostaną całkiem proste . To wygląda tak jakbym od góry miała zupełnie inny rodzaj włosów . Nie chcę żeby tak się stało . Bardzo lubię moje kręcone włosy . Tzn. nie obraziłabym się gdyby były proste jakbym miała grube , mocne i gęste włosy , ale ja mam takie chudzinki cieniutkie i cały ich urok jest właśnie w tych kręciołkach , co mogę zrobić ?
Mam tak samo. Po pierwsze zetnij włosy i wycieniuj (włosy prostują się pod swym ciężarem), odżywiaj i pielęgnuj ! A także olejowania, olejowanie i jeszcze raz olejowanie !!!

Ja mam AZS, alergię, astmę, problemy ze skórą od urodzenia, używam takich kosmetyków :

- Oilatum Baby (kiedyś nazywał się Oilatum Soft)

- Odżywka z yves rocher, olejek jojoba i słodkie migdały

- Żel z siemienia lnianego

- Olejowanie, moje włosy lubią czarnuszkę i len

Jutro lub we wtorek zamierzam zakupić jeszcze jakąś maskę (moja zaczęła mnie uczulać), niestety nie mogę przyjmować suplementów przez alergię, jestem silnie uczulona na np. tak wychwalany skrzyp i pokrzywę.

P.S. Spróbuj zrobić "metodę ręcznikową". Bierzesz bawełnianą koszulkę/koszulę nocną/chustę, kładziesz ją, pochylasz głowę i zawijasz. Trzymasz tak włosy po myciu przez ok. 20 minut.
A i włosy czeszesz TYLKO w czasie ich mycia ! Ja robię tak : myję głowę, nakładam maskę/odżywkę, czekam przynajmniej te 3-4 minuty, ale staram się dłużej, rozczesuję delikatnie grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, czekam kilka minut, spłukuję dokładnie.

W razie pytań, śmiało pisz. Też jestem początkująca.
Laura1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 11:15   #310
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: moje włosy już nie chcą się kręcić , pomocy ! nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez inka017 Pokaż wiadomość
Od roku zaczęłam je zapuszczać , moje włosy sięgają pasa ( wstyd się przyznać , ale nie podcinałam nawet końcówek , bo wiedziałam , że tym sposobem nigdy ich nie zapuszczę )
Problem w tym, że włosy trzeba podcinać. Końcówki bardzo się niszczą, więc wymagają kosmetyki.
Długie włosy są piękne, gdy są zdrowe, a nie jedynie długie.
Cytat:
Włosy , które rosną u nasady są raczej proste , kręcą się na końcach i spod spodu . Ostatnio podcięłam końcówki , bo były już za bardzo rozdwojone i chce mi się płakać , bo moje włosy nie chcą się kręcić Po prostu moje kręciołki powoli znikają , nie wiem dlaczego tak jest , boję się , że jeśli zdecyduję się znowu na podcięcie końcówek , to zostaną całkiem proste
Jest kilka przyczyn takiego stanu:
- problem z pielęgnacją, która prowadzisz, a nic o niej nie piszesz,
- problem z niewłaściwym cięciem, jaki zastosowano u Ciebie,
- problem z niewłaściwym narzędziem, które zastosowano na Twoich włosach,
- problem ze zbyt mocnym skróceniem włosów w stosunku do rodzaju skrętu, który posiadasz.
Cytat:
co mogę zrobić ?
Po pierwsze zmienić pielęgnację.
Wszystko znajdziesz a FAQ i pigułce.
Do roboty!
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 21:23   #311
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Witam. Podczytuję forum czasami na równi z pielęgnacyjnym, bo już kompletynie nie wiem, co powinnam z moimi włosami zrobić. Oto moja sytuacja-- baardzo nieciekawa: tylko dla ludzi o mocnych nerwach, może ktoś ma pomysł co powinnam zrobić, bo jestem załamana
Jeszcze trzy miesiace temu były ok - dawała radę stylizacja z żelem/odgniataniem i wystarczały same olejki. Odżywek nie stosowałam, gdyż większośc sprawiała, ze włosy się "piórkowały". Włosy intensywnie wypadały od września, nie mając kasy na suplementy ratowałam się olejkami kładzionymi na skórę głowy, ale to tylko potęgowało wypadanie. Niestety, ale włosy widocznie się przerzedziły, i tak rzadkie końce stały się tragiczne. Wraz z przerzedzeniem włosy kompletnie przestały się układać. Wcześniej był to grube falo-loki, które praktycznie z tygodnia na tydzień stały się nieokreślonym puchem. Kiedy probówałam stylizacji z żelem powstawały cieniutkie strączki, a na plecach wisiało ich dosłownie kilka. Włosy przez wiele miesięcy (od marca ubiegłego roku) przyzwyczaiły się do zbijania w grube fale, cały czasa układały się podobnie przy użyciu żelu, przy zmiejszeniu gęstości nadal układały się tak samo, tylko że nie miały już w co się zbijać, więc powstawały cieniutkie strączki. Teraz jestem w kropce. Włosy także dośc sporo urosły (brakuje do pasa jakiś 10 cm)i aktualnie dolne partie nie skręcają się już wcale. Jednocześnie grzywka ma kilka długosci, sięga do brody i krótsze partie się puszą. Ratuję się prostownicą. Teraz zmniejszyło się przetłuszczanie i włosy mogę myć raz na tydzień. Stosuję najczęściej olejek sezamowy, myję szamponem z mydlnicy (fitomed) i stosuję płukankę z szałwi, skrzypu i szyszek chmielu. Jakie wyjście będzie najlepsze? Prosze o jakąś poradę Związuję włosy w domu bo nie mogę na nie patrzec.
Intensywnie zapuszczać i regularnie podcinać? Może całkiem ściąć? Prostownica raz na tydzień zniszczy mi włosy? Powinnam wprowadzić jakieś maski? Związane nie wchodzą w grę, bo kucyk jest jak mysi ogonek.. Jantar stosowałam od marca i to właśnie ta odzywka zagęsciła mi włosy, włożyłam w to tyle pracy, był takie jak dawniej! A teraz znów przeciętne, kompletnie straciłam motywacje

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2013-02-04 o 21:25
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 03:19   #312
Laura1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Witam. Podczytuję forum czasami na równi z pielęgnacyjnym, bo już kompletynie nie wiem, co powinnam z moimi włosami zrobić. Oto moja sytuacja-- baardzo nieciekawa: tylko dla ludzi o mocnych nerwach, może ktoś ma pomysł co powinnam zrobić, bo jestem załamana
Jeszcze trzy miesiace temu były ok - dawała radę stylizacja z żelem/odgniataniem i wystarczały same olejki. Odżywek nie stosowałam, gdyż większośc sprawiała, ze włosy się "piórkowały". Włosy intensywnie wypadały od września, nie mając kasy na suplementy ratowałam się olejkami kładzionymi na skórę głowy, ale to tylko potęgowało wypadanie. Niestety, ale włosy widocznie się przerzedziły, i tak rzadkie końce stały się tragiczne. Wraz z przerzedzeniem włosy kompletnie przestały się układać. Wcześniej był to grube falo-loki, które praktycznie z tygodnia na tydzień stały się nieokreślonym puchem. Kiedy probówałam stylizacji z żelem powstawały cieniutkie strączki, a na plecach wisiało ich dosłownie kilka. Włosy przez wiele miesięcy (od marca ubiegłego roku) przyzwyczaiły się do zbijania w grube fale, cały czasa układały się podobnie przy użyciu żelu, przy zmiejszeniu gęstości nadal układały się tak samo, tylko że nie miały już w co się zbijać, więc powstawały cieniutkie strączki. Teraz jestem w kropce. Włosy także dośc sporo urosły (brakuje do pasa jakiś 10 cm)i aktualnie dolne partie nie skręcają się już wcale. Jednocześnie grzywka ma kilka długosci, sięga do brody i krótsze partie się puszą. Ratuję się prostownicą. Teraz zmniejszyło się przetłuszczanie i włosy mogę myć raz na tydzień. Stosuję najczęściej olejek sezamowy, myję szamponem z mydlnicy (fitomed) i stosuję płukankę z szałwi, skrzypu i szyszek chmielu. Jakie wyjście będzie najlepsze? Prosze o jakąś poradę Związuję włosy w domu bo nie mogę na nie patrzec.
Intensywnie zapuszczać i regularnie podcinać? Może całkiem ściąć? Prostownica raz na tydzień zniszczy mi włosy? Powinnam wprowadzić jakieś maski? Związane nie wchodzą w grę, bo kucyk jest jak mysi ogonek.. Jantar stosowałam od marca i to właśnie ta odzywka zagęsciła mi włosy, włożyłam w to tyle pracy, był takie jak dawniej! A teraz znów przeciętne, kompletnie straciłam motywacje
Po pierwsze zetnij włosy. Może spróbuj tak za łopatki ? I wycieniuj, tylko do tego oczywiście potrzebny jest dobry fryzjer, który nie zostawi Ci sterczących nijak piórek.
Próbowałaś z piciem drożdży lub siemienia ? Ja mam ogromny problem z wypadaniem włosów, co 2 dzień wyciągam dosłownie kilka garści z odpływu - zatyka się w tak krótkim czasie, a silne AZS, alergia i astma nie ułatwiają pielęgnacji.
Też mam kręcone włosy, hmm...kiedyś takie może i były. Teraz to proste jak drut siano, rzadkie, sięgające do brody, wycieniowane.
Laura1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 08:57   #313
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Moje włosy już wyglądają jak cieniowane, albo jak kto woli rzadkie. Ściąć, to dla mnie ostateczność. Muszę się trochę pożalić nikt tak jak Wy tego nie zrozumie, inni mówią "to tylko włosy"..
Mają kilka różnych długości, a grzywka jest po obu stronach inna (jedna strona do brody druga do ucha), więc zawsze podpinam ją spinkami albo jakoś inaczej chowam. Kiedyś miałam mega gęste włosy, dało się z nich zrobić gruby warkocz, bardzo gruby. Tym bardziej żałuję, że kiedy już zaczynały wyglądać, jak w czasac świetności to kilkumiesieczne wypadanie to zniszczyło. A włożyłam w to dużo pracy stosując od marca Jantar. Odrosło mi kilkanaście centymetrów włosów, wróciły do swojej gęstości (oczywiście nie na całej długości, bo miałam długie włosy), były takie piękne . Po wcierce wyrosła mi całą burza włosów, i ta "nowa gęstośc" już posuwałą się do dołu, a tu łup.. i wszystko zaczynam praktycznie od zera. Zmarnowane kilka miesięcy . Wnerwia mnie to, tyle robię, aby mieć wyjątkowe włosy, a zawsze coś jest nie tak i moje włosy wyglądają przeciętnie. A przy długości (dolnych partii) -12 cm do pasa, zbyt szybko tej gęstości nie uzyskam. Pozostaje mi kolejny rok wcierek i suplementów . Aktualnie nie mam problemu z wuypadaniem, bo stosuję suplementy. Ściąć nie chcę , nie po to tyle zapuszczałam, wyprostowane jakoś dają radę. Pytanie, czy prostownica nie zniczy zbyt szybko tych długich partii, będe ją stosować tylko raz w tygodniu, ale mimo wszystko się obawiam.
Oprócz olejków uzbroję się w maski i odżywki . Mam zamiar kupić Kallos latte, balsam przepisy babci agafii na propolisie, serum wygładzające John Frieda i jeszcze dodatkowy olejek indyjski. Zaczęłam tez brać CP oprócz vitapilu. Będę stosować jantar. Może za rok znów będzie dobrze. Szukam dodatkowych sposobów na przyśpieszenie porostu. Podobno joanna Rzepa pomaga. '

Chyba nie mam co liczyć, że długie partie będą się kręcić, te króciótkie tworzą loczki (po stylizacji, bez jest to puch), długich nie da się zakręcić żadną metodą, nawet po plunkingu, spaniu w koku, warkoczu, nie wyglądają jakby chociaż miały zamiar się zakręcić, proste jak druty. Więc logicznym wyjściem jest chyba tylko prostownica. Nie zetne ich , to ostateczność. Włosy zapuszczam, wiec rozprostowanie pasowałoby mi, gdybym chociaz miałą długą grzywkę tej samej długości, którą da się odrzucić za ramiona, proste długie włosy są najładniejsze, ale tylko te gęste.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2013-02-05 o 08:59
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 18:15   #314
Laura1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Ja 21 listopada 2012 roku musiałam ściąć moje włosy zapuszczone już do obojczyków na długość do ucha, najkrótsze kosmyki miały może 3-4mm.
Teraz może z 1 cm. Bardzo wolną rosną mi włosy, źle się czuję w takiej długości. Mam je aktualnie prawie do brody.

Jeszcze mam takie jedno pytanie :

Jak olejować włosy kręcone ?

Ja nakładam olej opuszkami palców, rozczesuję włosy palcami, gdy skończę olejować, ugniatam.

Niektórzy twierdzą, że nawet przy olejowaniu, kręconych/falowanych włosów nie wolno ich przeczesywać nawet palcami, bo będę proste i brzydkie. Czy to prawda ?


Spróbowałaś może żelu z siemienia lnianego połączonego z mrożącym Joanny ? Choć myślę, że skrócenie włosów chociaż te 2-3 cm jest im potrzebne, zniszczone końce. Naprawdę lepiej skróć te kilka cm, niż potem tak jak ja, obcięcie na chłopaka. ;(
Laura1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 19:38   #315
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Są więc bardzo krótkie, mozesz przyśpieszać porost wcierkami, ja teraz wypróbuję Joanna Rzepa, bo jantar mi się już znudził.

Ja swoje włosy, gdy jeszcze się falowały olejowałam następująco: moczyłam włosy, potem olejek rozlewałam na talerzyk i nabierałam palcami, rozcierałam w ręku i przejeżdzałam złączonymi dłońmi po pasmach, aby pokryć równomiernie. Rozczesywałam nieraz wcześniej grzebieniem, gdyż pomijałam odzywkę po myciu (bo wtedy powinno się czesać, prawidłowo), a kiedyś przecież trzeba rozczesać.

Nie wiem jak będzie po kolejnych myciach, ale po pierwszym umyciu szamponem Fitomed z mydlnicy (do włosów suchych) moje włosy momentalnie stały się aksamitne, miękkie, a w dotyku tak gładkie, że ciągle się nimi bawię, są bardziej sypkie i gładsze niż po niejednej drogiej odżywce. Specjalnie nie użyłam żadnego olejku/odżywki, żeby sprawdzić jak działa na moje włosy. Efekt jest boski, także po wyprostowaniu włosy prezentują się lepiej, wyglądają jakby były naturalnie proste, nie puszą się. Polecam ten szampon. Babydream używałam od marca, nie robił z włosami nic, nie wpływał raczej na ich stan, a przecież szampon też może coś zdziałać dla wyglądu włosów, zmiększyć wodę itd.. Mydlnica lekarska robi to (jak dla mnie) najlepiej, a szampon ma też inne ziółka. Ma ich naprawdę sporo, bo po jego zastosowaniu nie robiłam płukanka ziołowej (robiłam ją z m.in z szyszek chmielu i skrzypu, te ekstrakty są też w tym szamponie), a efekt jest bardzo podobny (tylko ze lepszy) jak po zastoswaniu płukanki. Efekt jak po silikonowych szamponikach..

Nie sądzę, aby groziło mi obcięcie na chłopaka, bo teraz moje włosy nie wypadają praktycznie wcale, tylko przy myciu (myje co tydzien) jest ich kilka, ale są to raczej "zbiory" z całego tygodnia, wcześniej myłam regularnie w związku z tym co drugi dzień widziałam mniej włosków w wannie niż po tygodniu bez mycia. Raz na kilka dni wypadnie jeden czy dwa włosy. Mi pomogł suplement Silica, teraz biore Vitapil.
Wiesz, jeśli masz partie bardzo zniszczone to lepiej je ściąć, bo siana w żaden sposób nie przywróci się do znośnego stanu, choćbyś przez 24 godziny/dobę olejowała i odżywkowała. Ja w takich wypadkach ścinałam włosy stopniowo, co miesiąc centymetr i jakoś da się to znieść. Najgorzej od razu ciachnąc 5 cm. Z drugiej strony Twoje kręcone włosy mogą wyglądac na siano z powodu niewłaściwej pielęgnacji, gdy moje się falowały, po stylizacji wyglądały na super zdrowe, a gdy czasem je rozczesałam sprawiały wrażenie bardzo suchych, zaniedbanych.
Proponuję też je zabezpieczać przynajmniej końce po myciu. U mnie najlepsze są silikony, olejki w tej roli robią puch, Serum Milargan, ma oprócz silikonów olejek arganowy i z konopii siewnej, zabezpieczam koncówki rano, po wieczornym myciu, stosuję kilka kropelek, wcieram w końce i grzywkę. Sprawdziłam zupełnie bezsilikonową pielęgnację i po 1,5 miesiąca takowej musiałam od razu podcinać koncówki mimo olejowania, więc moje włosy bardzo to lubią. Proponuję sporóbowac jeśli jeszcze tego nie robiłaś, ja przy zabezpieczaniu mogę ciąć włosy co pół roku i to tylko w celu podrównania

U mnie sprawdzał się najlepiej żel Bielenda, różne rodzaje, bez większej różnicy. Mrożący sprawiał, że włosy w wyglądzie i w dotyku przypominały watę cukrową, dosłownie! Lnianego nie umiałam przesączyć i nie wyobrażam sobie patrzenia/dotykania/nakładania tego gluta na włosy, bardzo mnie odrzucał, poźniej tydzień nie mogłam zapomnieć tego widoku. :/ Teraz żel odpadł z pielęgnacji, proste druciki czeszę szczotką z włosia dzika.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 20:23   #316
Laura1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Ja lniany żel robię tak :

1-3 łyżeczki (łyżeczki, nie łyżki jak to radzą)

szklanka wody (ja często biorę mineralną)

Gotujesz na małym ogniu ok. 10-12 minut, potem zostawiasz, nic nie odcedzasz, czekasz pół godziny. Żel zgęstnieję i zlejesz go bez problemu znad ziarenek, bez paprania się z durszlakami etc.

Ja niestety mam uczulenie na skrzyp, pokrzywę etc. Joanna Rzepa mnie uczula.
A jak działa osławiony Jantar ? Jaki przyrost w Twoim przypadku ?
Mam dość tych swoich mysich ogonków (kolor też w tonacji "mysiej").

Od wczoraj piję koktajl z siemienia lnianego, jabłek i bananów. Może za jakiś czas dodam natki pietruszki, ponoć dobrze z tym współgra. Drożdże próbowałam pić, ale to nie dla mnie, nie mogę ich przełknąć to raz, a dwa, że mam ogromny wysyp, który nie mija. Jedynie maseczka na twarz jest oki, ponieważ ją wygładza i zamyka pory.

Jak myślisz, co lepiej oczyści włosy z sylikonów ? Szampon z barwy rumiankowy czy biały jeleń z czystą bawełną ?
Laura1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 20:57   #317
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

U mnie po tej wcierce po 1,5 miesiąca zauważyłam mnóstwo babyhair, nie były to pojedyńcze odstające włoski, była ich tak duża ilośc, że moje dłuższe włosy momentalnie bardzo uniosły się pod ich wpływem do góry, i z każdym miesiącem wzrostu przybywało objętości, rosły też ze dwa razy szybciej (nie mierzyłam ale obstawiam że ok 2 cm, normalnie jest to jeden, albo i nie, długości przybywała dwa razy szybciej), zlikwidowałam rzadsze zakola, czoło wydaje się mniejsze, linia włosów równa. Teraz te włosy też są przerzedzone, ale przynajmniej troche z tego zostało.
Jednak muszę zaznaczyć, że takie włosy są dla mnie stanem naturalnym, po prostu przez kilka lat je traciłam i nie sądziłam, że coś przywróci je do dawnego stanu. Także uprzedzam, nie był to jakiś cud, że nagle z piórek które miałam całe życie zrobiła mi się czupryna, jednak ta odżywka wydobyła z nich co najlepsze...

Też mam dośc ogonków , chcę mieć znowu wielką czuprynę, uwielbiam takie włosy..
Móc z nich zrobić gruby kucyk albo warkocz, bez kombinowania, żeby wyglądały na gęstsze. Męczy mnie to już..A jeśli chodzi o kolor moje sa czarnobrązowe..do połowy, potem są zrudziałe od słońca.. :/ Czasem myślę o doczepianiu...

Ja nie dałabym razy z codziennym piciem jakiś dziwnych mikstur, drożdzy, wole wziąć tabletkę i mieć spokój , także gratuluję samozaparcia

Do oczyszczania wybrałabym najzwyklejszy szampon, nie znam składu tego b.jelenia, ale dużo osób zachwala szampony barwy.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2013-02-05 o 21:02
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 22:41   #318
Laura1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Umyłam włosy raz szamponem Biały Jeleń i raz Oilatum Baby. Potem maska ziaja intensywna odbudowa na kwadrans, rozczesałam włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, spłukałam.
Zrobiłam turban na ok. 30 sekund, delikatnie odsączyłam włosy, nałożyłam tą odżywkę z Mrs. Potter's aloes i jedwab, poczekałam chwilę i rozczesałam szczotką. Ugniotłam je czystymi rękami i właśnie siedzę od kilku minut w bawełnianej koszuli nocnej zwiniętej na głowie (ach, ten pluning ).
Przedtem trzymałam olej lniany prawie 3 godziny pod ręcznikiem, olejowałam na sucho, jakieś niecałe 2 łyżki.

Włosy są trochę uniesione u nasady. Czyżby efekt zmycia nagromadzonych od miesięcy silikonów ? Hmm, w każdym razie coś mnie uczuliło, zapewne szampon Biały Jeleń albo odżywka Mrs. Potter's. (najprawdopodobniej to i to)
Jutro rano nałożę olej (1 łyżka czarnuszki, 1 łyżka lnianego, wymieszane) na chociaż godzinę, a potem umyję włosy dwa razy szamponem Oilatum Baby, następnie nałożę tą maskę z Ziaji, może użyję trochę żelu mrożącego z Joanny.
Chyba, że teraz spróbuję szamponu z Barwy, tego rumiankowego.

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

A i jeszcze jedno, co sądzisz o myciu włosów zwykłym, szarym mydłem Biały Jeleń ?

Takim w kostce lub płynie, potem maska na ok. 10 minut i olejowanie chociaż te 2-3 razy w tygodniu.
Laura1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 14:18   #319
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Wiesz, mam spore doświadczenie w dbaniu o włosy, na wizaż zaglądam od kilku lat, ale z pewnością nie mogę być autorytetem w tej sprawie i też nie chcę być. Jeśli chodzi o poważniejsze kwestie (np mycie włosów mydłem), lepiej zadać pytanie w wątku "pielęgnacja loków, loczków i fal". Zawsze mogłam tam uzyskać prefesjonalną poradę.
Ja wcześniej przez kilka miesięcy używałam regularnie olejków, a włosy nadal były suche. Napisałam o tym w ww. wątku i okazało się, że wszystkie te oleje, których używam mogą potencjalnie wysuszać. Sama bym raczej na to nie wpadła (stosowałam amle, rycynę i naftę), myślałam że to super zdrowe oleje.
Wydaje mi się, że na Twoją długośc dwie łyżki oleju to troche za dużo. Ja na swoje długie włosy używam zazwyczaj ok. jednej łyżki, zależy od konsystencji. Jak zaczynałam olejować czasem obywało mi 1/4 opakowania na jedno olejowanie.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 15:58   #320
Laura1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Ja pierwszy raz w życiu zaolejowałam włosy jak miałam jakieś 9/10 lat.
Pamiętam jak dziś - użyłam do tego prawie szklanki oliwy z oliwek, do tego na zmoczone włosy, musiałam myć je chyba 7/8 razy, masakra.
Oczywiście pod nieobecność kogokolwiek, żeby spróbować sama.
Laura1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 12:04   #321
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Włosy intensywnie wypadały od września, nie mając kasy na suplementy ratowałam się olejkami kładzionymi na skórę głowy, ale to tylko potęgowało wypadanie.
Czytam sobie tę Waszą dyskusję i postanowiłam dorzucić swoje 3 grosze.
Jesteś już trochą na wizażu, sporo wiesz, a nie od wczoraj piszemy, by szczególnie uważać z nakładaniem olejów na skórę. Nie wszystkie się do tego celu nadają i nie wszystkim skórom to służy.
Skoro oleje kładzione na skórę potęgowały wypadanie, to powinnaś je natychmiast odstawić.
Przyczyn wypadania jest naprawdę wiele, są psycho-fizyczne, często nie mamy nawet na to zjawisko wpływu. Warto dokładnie przemyśleć przyczynę takiego stanu rzeczy, pogrzebać we wspomnieniach poprzednich kilku miesięcy, historii przebytych chorób, diecie, trybie życia... Wypadające włosy, to zawsze symptom jakiegoś zjawiska, nawet nadmiaru stresu.
Cytat:
Włosy także dośc sporo urosły (brakuje do pasa jakiś 10 cm)i aktualnie dolne partie nie skręcają się już wcale.
Popieram konieczność cięcia. Może być tak, że tej długości Twoje włosy nie akceptują, dlatego się nie kręcą.
Cytat:
Intensywnie zapuszczać i regularnie podcinać?
Intensywnie pielęgnować i dbać o siebie.
Cytat:
Może całkiem ściąć?
tak i to sporo.
Cytat:
Prostownica raz na tydzień zniszczy mi włosy?
Tak. Skutecznie.
Cytat:
Powinnam wprowadzić jakieś maski?
Obowiązkowo.
Cytat:
Jantar stosowałam od marca i to właśnie ta odzywka zagęsciła mi włosy, włożyłam w to tyle pracy, był takie jak dawniej! A teraz znów przeciętne, kompletnie straciłam motywacje
Robiłaś przerwy w stosowaniu? Próbowałaś innych wcierek? To tak samo jak z tabletkami - po pewnym czasie przestają działać, organizm się przyzwyczaja. Trzeba spróbować czegoś innego.

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Po wcierce wyrosła mi całą burza włosów, i ta "nowa gęstośc" już posuwałą się do dołu, a tu łup.. i wszystko zaczynam praktycznie od zera.
Próbowałaś znaleźć przyczynę tego stanu?
Cytat:
Ściąć nie chcę , nie po to tyle zapuszczałam, wyprostowane jakoś dają radę.
Ależ oczywiście... Teraz ich nie zetniesz, ile powinnaś, , bo tyle walczyłaś, ale za to zniszczysz na całej długości prostownicą. Oznacza to, ze za jakiś czas będziesz musiała ściąć więcej.
Bez komentarza.
Cytat:
Pytanie, czy prostownica nie zniczy zbyt szybko tych długich partii, będe ją stosować tylko raz w tygodniu, ale mimo wszystko się obawiam.
I dobrze, ze się obawiasz. Włos wytrzymuje temperaturę do 70 st. C. Odpowiedz sobie zatem sama.
Cytat:
Mam zamiar kupić Kallos latte, balsam przepisy babci agafii na propolisie, serum wygładzające John Frieda i jeszcze dodatkowy olejek indyjski.
Jakie serum i po co. Jaki olejek i po co.
Cytat:
Szukam dodatkowych sposobów na przyśpieszenie porostu. Podobno joanna Rzepa pomaga. '
To chcesz mieć zdrowe włosy czy szybko długie? Bo dla mnie to się z lekka wyklucza.
Joanna Rzepa pomaga tym, którzy nie mają wrażliwej skóry głowy. Jest na alkoholu.
Cytat:
Więc logicznym wyjściem jest chyba tylko prostownica. Nie zetne ich , to ostateczność
Wcześniej czy później i tak je obetniesz, jeśli będziesz postępować tak, jak piszesz.
Cytat:
Włosy zapuszczam, wiec rozprostowanie pasowałoby mi, gdybym chociaz miałą długą grzywkę tej samej długości, którą da się odrzucić za ramiona, proste długie włosy są najładniejsze, ale tylko te gęste.
Właśnie... Nie tylko gęste, ale i zdrowe. Tymczasem idziesz w dokładnie przeciwnym kierunku.

Cytat:
Napisane przez Laura1888 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam takie jedno pytanie :

Jak olejować włosy kręcone ?

Ja nakładam olej opuszkami palców, rozczesuję włosy palcami, gdy skończę olejować, ugniatam.
Nie musisz. O olejowaniu sporo jest w FAQ. Zajrzałaś tam?
Cytat:
Niektórzy twierdzą, że nawet przy olejowaniu, kręconych/falowanych włosów nie wolno ich przeczesywać nawet palcami, bo będę proste i brzydkie. Czy to prawda ?

co za kompletna bzdura

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
a przecież szampon też może coś zdziałać dla wyglądu włosów,
Co takiego? szampon ma myć i tyle. Od reszty są inne produkty.
Cytat:
zmiększyć wodę itd..
Nie zmiękcza wody, ale dzięki składnikom chelatującym sprawia, że na włosach nie osadzają się metale ciężkie zawarte w wodzie.

Cytat:
Napisane przez Laura1888 Pokaż wiadomość
A jak działa osławiony Jantar ?
Jantar zawiera całe mnóstwo ekstraktów i sporo glikolu propylenowego. Na skórę wrażliwą to dość ryzykowne połączenie.
Cytat:
Jak myślisz, co lepiej oczyści włosy z sylikonów ? Szampon z barwy rumiankowy czy biały jeleń z czystą bawełną ?
To zależy od surfaktantów. I tak nie znamy stężeń, więc ciężko porównywać.

Cytat:
Napisane przez Laura1888 Pokaż wiadomość
A i jeszcze jedno, co sądzisz o myciu włosów zwykłym, szarym mydłem Biały Jeleń ?
W FAQ znajdziesz post, dlaczego nie polecamy mydeł do mycia włosów.
Wystarczy przeczytać.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2013-02-07 o 12:06
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 15:25   #322
Laura1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Dziękuję Eloe, tylko chciałam się upewnić.

Jak myślisz czy mogę raz, ewentualnie dwa razy w tygodniu oczyścić włosy szamponem z Pantene ?

Zawierają na 2 i 3 miejscu w składzie SLES i SLS, ale potrzebuję tylko czegoś do oczyszczenia.
Myłabym włosy raz szamponem z Pantene, potem delikatnym np. Oilatum, a na koniec maska/odżywka.
Laura1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 09:14   #323
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

To zależy od tego, co w szamponie oprócz sulfatów.
Dlaczego tak często chcesz oczyszczać włosy? Stosujesz tak dużo substancji, które tego wymagają?

I dodatek: na pytania odpowiem po 18 lutego.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 14:15   #324
Laura1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Trochę ich jest : pianki, żele, odżywki z silikonami raz na jakiś czas, a moje włosy z natury są zawsze przyklapnięte.
Laura1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 18:44   #325
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Myślałam, że tylko ja miałam taką historie Od zawsze miałam mocno kręcone włosy, dosłownie baran, ale ja wolałam mieć proste, więc prostownica szła w ruch często. Na przełomie gimnazjum i liceum zaczęłam farbować włosy i eksperymentować i tak do teraz - w ogóle nie kręcą mi się włosy. Ale to dobrze, bo łatwiej mi je ułożyć Nie lubiłam swoich loków.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 09:01   #326
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez Laura1888 Pokaż wiadomość
Trochę ich jest : pianki, żele, odżywki z silikonami raz na jakiś czas, a moje włosy z natury są zawsze przyklapnięte.

Ale pytałam o skład szamponu. To raz.
Nie wiem też jakie pianki i jakie żele, jakie odżywki z silikonami.

Naturze można pomóc, ale z tą ilością informacji nie pomogę za wiele.
Zajrzyj tez do FAQ do posta o podpinaniu włosów. Może zmiana techniki mycia i suszenia też coś wniesie?

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
Myślałam, że tylko ja miałam taką historie Od zawsze miałam mocno kręcone włosy, dosłownie baran, ale ja wolałam mieć proste, więc prostownica szła w ruch często. Na przełomie gimnazjum i liceum zaczęłam farbować włosy i eksperymentować i tak do teraz - w ogóle nie kręcą mi się włosy. Ale to dobrze, bo łatwiej mi je ułożyć Nie lubiłam swoich loków.
skoro tak, to nie rozumiem w ogóle sensu tego posta.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 14:16   #327
Jessie_
Raczkowanie
 
Avatar Jessie_
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 81
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

A ja mam taki problem, że moje włosy nie potrafią utrzymać skrętu w ciągu dnia. Myję włosy codziennie, rzadko co drugi dzień i gdy wieczorem zakończę stylizację, to efekt jest świetny - włosy skręcone jak trzeba, uniesione u nasady, super. Rano po wstaniu nie jest najgorzej, ale muszę lekko odgnieść sucharki i potem się zaczyna ich samoistne opadanie i stopniowe prostowanie. Bez lakieru do włosów nie ma szans ich utrzymać w stanie pierwotnym! A i tak z lakierem trochę się prostują.
Wiem, że lakier wysusza, więc chciałabym z niego zrezygnować, ale bez niego dojdę na uczelnię i już będzie o połowę gorzej od efektu pierwotnego, a wracając już będzie katastrofa.
Moja pielęgnacja wygląda następująco:
Olejowanie macadamią, sesą lub Alterrą brzoza i pomarańcza ok 4-5 razy w tygodniu. Mycie szamponem bez SLS Biovax do włosów blond, był też Babydream, ale za bardzo plątał włosy, nowy nabytek od wczoraj - Facelle. Potem maska/odżywka w zależności od stanu włosów czy widzę, że za suche - wtedy Alterra granat i aloes, Bingo Spa z kolagenem wzbogaconona mleczanem sobu albo mleczkiem pszczelim ZSK, Biovax pomarańczowy czy też Kallos Placenta z pólproduktami. Gdy widzę, ze są bardziej "podatne i lejące" to używam odżywek z proteinami: Artiste z jedwabiem albo Organix Coconut Milk Conditioner. Maski/odżywki zawsze pod czepkiem na 15 min i po spłukaniu - odźywka b/s Naturia miód i cytryna. Następnie ugniatam w dłoniach w bawełnianych rękawiczkach, żeby wchłonęły nadmiar wody, wcieram w końce Organix Coconut Milk anti-breakage serum i po potem wgniatam żel. Najsilniej działała u mnie Isana męska pomarańczowa, używałam też Joanna Rzepa i teraz Artiste fioletowy, ale efekt utrzymania loków po nim też słaby. Żelu wcieram dość dużo, bo gdy z początku oszczędnie nakładałam efektu nie było żadnego. Aha, wcieram też w skórę głowy kozieradkę od tygodnia.
Po tym całym rytuale suszę włosy suszarką z dyfuzorem na niskim nawiewie i potem mam piękne, uniesione u nasady ładnie skręcone loki na 3b. I taki wieczorny efekt jest cudowny, ale nie chcę codziennie rano musieć tego robić (żeby go mieć w ciągu dnia), bo musiałabym wstawać o 5:00, żeby zdążyć .
Czy macie może dla mnie jakieś rady co zrobić, żeby utrzymać skręt włosa w ciągu dnia i nie musieć używać kaskady lakieru?
Jessie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 01:05   #328
Noely
Raczkowanie
 
Avatar Noely
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 297
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Uprzedzam, że będzie długie opowiadanie bo już wiele miesięcy się czaje, podglądam wizaż i przeglądam blogi włosomaniaczek
Zacznę od tego że jak byłam mała miałam proste włosy, kręcić zaczęły się w podstawówce i były to tylko takie lekkie loki na końcach, a włosy miałam do pupy więc po komunii postanowiłam je ściąć do ucha, wtedy moje włosy były praktycznie proste i tylko końce jakby lekko zawijały się pod spód. Ogólnie nigdy jakoś nie dbałam o włosy, myłam szamponem herbal essences bo ładnie pachniał a odżywkę nakładałam może 2 razy w roku jak sobie przypomniałam. Później moje włosy zaczęły się puszyć, falować żeby zamienić się we włosy pusząco-kręcone ale przy głowie miałam je dosyć przyklapnięte. Na długość to sięgały mi tak za ramiona trochę. Zrobiłam sobie wtedy grzywkę którą musiałam za każdym razem prostować bo robił się z niej jeden wielki lok a i tak włosy myłam codziennie bo mi się przetłuszczały bardzo i do tego te loki po nocy były proste. Zamieszczę zdjęcie żeby to zobrazować ( sory za painta ) http://www19.speedyshare.com/sTkNS/d.../Obraz-036.jpg Najbardziej kręciły mi się włosy pod spodem, po prostu miałam tam baranka ukrytego ;p A i stylizowałam je czasem pianką a suszyłam zawsze z dyfuzorem. Jak czasem przypomniałam sobie o odżywce to przeważnie robiła mi wielki przychlap i zmniejszała skręt, a do tego używałam wtedy namiętnie szaponów z silikonami i na początku nie było tak źle, chociaż już powoli moje włosy tracił swój skręt ;/ Tutaj dokładnie widać co zaczynało się z nimi dziać, a na długość były do łopatek jakoś, ale nadal wycieniowane. http://www22.speedyshare.com/HMxxK/d...d/P1310003.JPG I tak to postępowało, że włosy praktycznie przestały mi się kręcić, do tego wisiały smętnie bez żadnej objętości ;/ Wiec zaczęłam szukać informacji na internecie i tak trafiłam na blogi i tutaj na wizaż. Czytając doszłam do wniosku, że to przez silikony. Odstawianie ich to był jeden z gorszych etapów mojego włosomaniactwa, bo wariowały, ale kiedy już zmyłam je z włosów to naprawdę odżyły, powróciła jakaś w miarę objętość, co prawda z kręceniem było kiepsko nadal ale były w zdecydowanie lepszej kondycji i tak zagłębiałam się w naturalną pielęgnację. Testowałam różne specyfiki. Olej kokosowy na początku był ok, ale później totalny puch! Do mycia używałam szamponu organicum i też się nie sprawdził. Później zaryzykowąłam z żelem Facelle i to było to. Była objętość tylko trochę plątał włosy, jednak po paru miesiącach używania jakoś już tak fajnie nie działał. Używałam też szamponu Khadi Amla Bhringraj - cud, miód i orzeszki po prostu! Mięciutkie i oczyszczone włosy Uwielbiam go Jeszcze używałam oleju Khadi stymulującego porost włosów głównie na skalp, olejku awokado, ze słodkich migdałów, z pestek winogron na długość - Khadi fajny, ale reszta jakoś nie czułam szczerze żadnej różnicy, a miałam wrażenie że pogarszał już mój i tak mizerny skręt włosów ;/ Stosuję metodę OMO i używałam świetnej Isany z babassu, teraz Garnier K i A. Jako maski to biowax do zniszczonych - niezły i teraz Alterra granat i aloes - może być. Jako odżywkę bez spłukiwania używam Joanna Naturia pokrzywa i zielona herbata - fajna i na końcówki olej ze śliwki - super. Nie suszę już tak często suszarką bo to powoduję wielki puch i wcale nie polepsza mi już skrętu ;/ Ogólnie udało mi się zapuścić włosy do talii i odzyskać trochę skrętu ale niestety tylko na końcach i trochę fal bliżej skalpu.To zdjęcie z tamtego roku kiedy już zaczęłam wprowadzać naturalną pielęgnację i odzyskiwać skręt http://www17.speedyshare.com/FqWWe/d...d/DSCF2621.JPG Tutaj już są bardziej odżywione ale skręt mizerny i te strąki ;/ ale kiedy bym je próbowała rozczesać to by wszystko się rozprostowało i napuszyło ;/ http://www19.speedyshare.com/EdZx9/d...d/DSCF2775.JPG To jest ostatnie zdjęcia jakie mam z jesieni 2012, teraz moje włosy są jeszcze dłuższe i jakby zdrowsze, mniej się puszą ale nadal bardzo- tylko na końcach i ładniej kręcą na końcach, ale to nadal jest bardzo wymuszone ;/ muszę je pougniatać żeby cokolwiek się zakręciło ;/ do tego gubie je garściami ale to przez to że mam duże problemy z hormonami ;/ dlatego już nie są wycieniowane bo po prostu uważam że mam ich za mało a też nie wiem kiedy sytuacja z hormonami się ustabilizuje i nie wiem czy nie bede musiala ściąc ich na krótko
Pomóżcie mi bo ja już nie wiem co mam zrobić i dlaczego tak się moje włosy zmieniły ;/ Przepraszam za długość posta, ale chciałam Wam jakoś zobrazować co się działo na mojej głowie
__________________
"Quiet people have the loudest minds."
Noely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 11:41   #329
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez Jessie_ Pokaż wiadomość
A ja mam taki problem, że moje włosy nie potrafią utrzymać skrętu w ciągu dnia.
Wiem wszystko poza jednym: jak długo stosujesz opisaną pielęgnację?
Czym zmywasz oleje?
Czy stosowałaś jakikolwiek olej, który nie wnika: lniany, masło shea, masło kakaowe?
Co to znaczy "wcierasz w końcówki"?
Co to znaczy "wcierasz żel"?
Czy kiedykolwiek próbowałaś zostawić odzywki na dłużej niż 15 minut?
Poproszę składy: Alterra brzoza i pomarańcza, szampon bez SLS Biovax do włosów blond, Artiste z jedwabiem, Organix Coconut Milk Conditioner, Organix Coconut Milk anti-breakage serum.
Cytat:
Artiste fioletowy, ale efekt utrzymania loków po nim też słaby
Nic w tym dziwnego, Artiste to świetne żele, ale hold niestety dość krótkotrwały. Humektanty!
Cytat:
Czy macie może dla mnie jakieś rady co zrobić, żeby utrzymać skręt włosa w ciągu dnia i nie musieć używać kaskady lakieru?
A owszem. Po pierwsze zrezygnować definitywnie z lakieru.
Po drugie zrobić sobie psikadło, choćby z wody demineralizowanej i żelu (1:1). Tym spryskiwać włosy w ciągu dnia, gdy zaczynają tracić elastyczność. Można też wgniatać kapkę rozprowadzonej dokładnie w rękach odżywki b/s.
Zawsze dobrze mieć w torebce małe psikadło do odświeżania loków.
Po trzecie, ale najważniejsze z najważniejszych - dociążyć pielęgnację! Nie mam co prawda odpowiedzi na swoje pytania, ale podejrzewam, że odpowiedź idzie w dwóch kierunkach. I teraz zależy - albo mamy problem z porowatością (choć tu wątpię, ale sprawdzimy, jak odpowiesz na pytania i podeślesz składy), albo (i na to stawiam) masz za lekką pielęgnację. W sensie niskoemolientową. Jedyna nieco cięższa odzywka to Biowax pomarańczowy, być może Kallos Placenta, ale nie znam tego produktu. Kallos Latte być dość ciężki. Artiste są lekkie, Alterra granatowa średnia, BingoSpa coś pomiędzy Artiste a Alterrą. Możemy sprawdzić, jak zachowają się włosy (ale to nie będzie długotrwałe zachowanie, bo na to potrzeba czasu) po zastosowaniu Garniera Awokado i Karite, które należy do jednych z cięższych odżywek. Możesz też dodać nieco oleju - może makadamia - do Bingo czy Biowaxa.
Utrzymywanie elastyczności to chyba najbardziej mozolne ze wszystkich starań. Przychodzi najpóźniej, ponieważ wymaga dobrze przygotowanych włosów. I oczywiście umiejętności w dobieraniu kosmetyków - zgodnie z zachowaniem włosów i pogodą.

Cytat:
Napisane przez Noely Pokaż wiadomość
URL="http://www19.speedyshare.com/sTkNS/download/Obraz-036.jpg"]http://www19.speedyshare.com/sTkNS/download/Obraz-036.jpg[/URL] Najbardziej kręciły mi się włosy pod spodem, po prostu miałam tam baranka ukrytego ;p
Nic w tym dziwnego. Na dodatek masz je na tym zdjęciu źle ścięte. Ale materiał do pracy jest co najmniej obiecujący
Cytat:
Jak czasem przypomniałam sobie o odżywce to przeważnie robiła mi wielki przychlap i zmniejszała skręt
Zależy od odżywki.
Cytat:
Tutaj dokładnie widać co zaczynało się z nimi dziać, a na długość były do łopatek jakoś, ale nadal wycieniowane. http://www22.speedyshare.com/HMxxK/d...d/P1310003.JPG
Fakt, ciecie lepsze. A ten rudy kosmyk to Twój czy doklejany?
Cytat:
Czytając doszłam do wniosku, że to przez silikony
Raczej przez ubogą pielęgnację, a w zasadzie... przez jej brak. Silikony to czubek góry lodowej.
Cytat:
Olej kokosowy na początku był ok, ale później totalny puch!
Zależy jaki kokos, na jak długo itd.
Cytat:
Później zaryzykowąłam z żelem Facelle i to było to. Była objętość tylko trochę plątał włosy, jednak po paru miesiącach używania jakoś już tak fajnie nie działał
Plącze, bo nie ma substancji, które powlekają włos filmem (jak silikon czy polimer). Szampon ma myć i już. Od reszty jest odzywka, a Twoim zadaniem jest na tyle delikatnie potraktować włosy podczas mycia, by nie tylko ich nie wysuszyć, ale i niepotrzebnie nie splątać. Niestety większość nas nie potrafi przed zmianą pielęgnacji na wizażową (i tu mam na myśli nie tylko cg i jej odmiany indywidualne) obchodzić się i z włosami i z kosmetykami do włosów.
Cytat:
używałam oleju Khadi stymulującego porost włosów głównie na skalp
Uważamy z olejami na skórę, ponieważ mogą zaburzać równowagę bakteryjną.
Cytat:
Nie suszę już tak często suszarką bo to powoduję wielki puch i wcale nie polepsza mi już skrętu ;/
A jesteś pewna, ze suszysz je w sposób prawidłowy? Opiszesz?
Cytat:
Ogólnie udało mi się zapuścić włosy do talii i odzyskać trochę skrętu ale niestety tylko na końcach i trochę fal bliżej skalpu.To zdjęcie z tamtego roku kiedy już zaczęłam wprowadzać naturalną pielęgnację i odzyskiwać skręt http://www17.speedyshare.com/FqWWe/d...d/DSCF2621.JPG Tutaj już są bardziej odżywione ale skręt mizerny i te strąki ;/ ale kiedy bym je próbowała rozczesać to by wszystko się rozprostowało i napuszyło ;/ http://www19.speedyshare.com/EdZx9/d...d/DSCF2775.JPG
Włosy masz długie i o takiej średnicy skrętu, która raczej będzie się powiększać wraz ze wzrostem włosa niż powodować jego większy skręt. A oznacza to właśnie prostowanie z długością, czyli to, co się zadziało i dziać będzie. Teraz wyglądają raczej jak fala i jako loki będą się kręcić tylko tam, gdzie czują się w miarę lekkie - na końcach. To jest najnormalniejsze na świecie zjawisko, wszak mamy grawitację
Powalczyć można cięciem i pielęgnacją, ale nie da Ci to skrętu takiego jak wtedy, gdy włosy masz do ramion czy zapięcia stanika.
I oczywiście też nie możesz ściąć włosów za bardzo, bo... mogą się nie kręcić z braku długości.
Strąki możesz lekko rozczesać palcami. Niestety włosów kręconych nie czesze się na sucho. Czemu - na pewno wiesz.
Pielęgnacja pomoże w uelastycznieniu włosów, jak i w ich odpowiednim wyglądzie po rozczesaniu palcami - lok, choć kapkę delikatniejszy, powinien się utrzymać.
Cytat:
do tego gubie je garściami ale to przez to że mam duże problemy z hormonami ;/
Mam nadzieję, że walczysz o równowagę hormonalną.
Cytat:
dlatego już nie są wycieniowane bo po prostu uważam że mam ich za mało
a kto Ci to wmówił? Mam dużo mniej włosów od Ciebie i na dodatek każdy z osobna gruby, co przy długości za ramiona daje smętną, choć kręconą topielicę Najdłuższą z warstw obecnie mam do żuchwy, a całe włosy... pocieniowane. I nie wyobrażam sobie inaczej. Sprawdziłam, jak to działa.
Cieniowanie ma być nie z objętości, ale warstwowe. Wszystko po to, by wydobyć loki spod spodu. Wtedy widać zawijasy i ma się wrażenie większej objętości.
Jeśli cieniujesz z objętości właśnie, to zrobisz topielicę.
By dobrze wyszło, tnie się włosy tak, jak się je nosi - na sucho.
Cytat:
dlaczego tak się moje włosy zmieniły ;/
Mam nadzieję, że choć trochę Ci to wytłumaczyłam.
Jesteś na dobrej drodze, ale łatwo nie będzie. Raz podjętą pielęgnację trzeba kontynuować, bo stracić efekty niezwykle łatwo.
Jeśli ogarnęłaś sobie wszystkie podstawowe wątki (FAQ, pigułkę), celem ulepszenia pielęgnacji powinnaś zgłosić się do wątka pielęgnacyjnego.
Nie piszesz nic o stylizatorach (nie używasz żadnego żelu?). Nie masz też odżywek, ani półproduktów, które skutecznie wpływałyby na stan włosów. Zerknij do FAQ, gdzie jest post o zamówieniu mazidłowym, czyli o tym, jakie półprodukty zamówić. Już one same poprawiają odżywki, które możemy kupić w sklepach.
Na pewno brak Ci protein, ekstraktów o różnym działaniu, wyboru olejów. Trzeba będzie jeszcze sporo pracy, ale warto.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 13:23   #330
Jessie_
Raczkowanie
 
Avatar Jessie_
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 81
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Dziękuję Ci bardzo Eloe77, już piszę odpowiedzi, mam nadzieję, że wynikną z tego jakieś sensowne wnioski dla mnie
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Wiem wszystko poza jednym: jak długo stosujesz opisaną pielęgnację?
Czym zmywasz oleje?
Pielęgnację zaczęłam w sierpniu 2012 od olejowania włosów 3 razy w tygodniu, początkowo przez 3 miesiące jeszcze używałam szamponu z slsami, odzywki z silikonami odstawiłam około września (te co mają silikony na początku w składzie właściwie). Oleje zmywam Facelle sensitive lub szamponem Biovax do włosów blond.

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Czy stosowałaś jakikolwiek olej, który nie wnika: lniany, masło shea, masło kakaowe?
Stosowałam lniany i efekt był ok, ale jest lepszy po macadamii. Obecnie jeszcze mam z kiełków pszenicy (też nie wygrał z macadamią, choć jest dobry). Olej kokosowy był dla mnie najgorszy - właściwe nic nie robił albo i nawet pogarszał wizualny stan włosów. Po wypróbowaniu kokosowego już nie chciałam shea czy kakaowego, bo one też są z grupy z przewagą kwasów nasyconych.

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Co to znaczy "wcierasz w końcówki"?
Co to znaczy "wcierasz żel"?
Może rzeczywiście słowo jest nietrafne, chodzi o nakładanie - serum na ostatnich 5-7 cm włosów, a żel właściwie od nasady włosów na całą długość, zaczynając tak gdzieś 3cm od skóry głowy.

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Czy kiedykolwiek próbowałaś zostawić odzywki na dłużej niż 15 minut?
To zależy od tego jak długo jestem pod prysznicem, czasem się zdarza dłużej, ale nie przekroczyłam raczej nigdy pól godziny z odżywką na głowie.

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Poproszę składy: Alterra brzoza i pomarańcza, szampon bez SLS Biovax do włosów blond, Artiste z jedwabiem, Organix Coconut Milk Conditioner, Organix Coconut Milk anti-breakage serum.
Olejek Alterra brzoza i pomarańcza:
Glycine Soja Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Olea Europaea Friut Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Limonene, Betula Alba Leaf Extract, Macadamia Seed Oil, Ruscus Aculeatus Extract, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Citrus Nobilis Oil, Parfum, Actinidia Chinensis Seed Extract, Hippophae Rhamnoides Oil, Tocopherol, Citrus medica Limonum Peel Oil, Heliantus Annus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Extract, Citral, Linalool, Geraniol

Szampon Biovax do włosów blond:
Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Copolymer, Coco-Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-22, Citrus Medica limonum Peel Extract, Allantoin, Lawsonia Inermis Extract, Glycerin, Dicapryl Ether (and) Lauryl Alcohol, Trimethylsilylamodimethic one (and) C11-15 Pareth-5 (and) C11-15 Pareth-9, Styrene/Acryletes Copolymer (and)Coco-Glucoside, Parfum, Tetrasoium EDTA, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Methylisothiazolinone, Linalool, Potassium Sorbate, C.I.19140.

Coconut milk serum Anti-breakage Organix:
Cyclopentasiloxane, C12-15 Akryl Benzoate, Parfum, Silk Aminoacids, Butyrospermum Parkii, Cocos Nucifera Extract Oil, Albumen, Tocopheryl Acetate, Coumarin

Coconut milk Conditioner Organix: - ten zawsze łączę ją z mleczanem sodu, bo bez tego czuję za małe nawilżenie.
Aqua, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Parfum, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Simmondsia Chinensis Seed Oil, DMDM Hydantoid, Panthenol, Silk Amino Acids, Cocos Nucifera Extract, Albumen, Cocos Nucifera Oil, Hydrolyzed Milk Protein, Tocopheryl Acetate, Tetrasoium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylizothiasolinone, Coumarin

Odżywka Artiste różowa - keratyna, jedwab, gliceryna i pantenol:
Aqua, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Hydrolyzed Keratin, Stearic Acid, Hydrolyzed Silk, Glycerin, Glyceryl Stearate, Triethanolamine, Parfum, Panthenol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiasolinone, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl, 3-cyclohexane, Carboxaldehyde.

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Nic w tym dziwnego, Artiste to świetne żele, ale hold niestety dość krótkotrwały. Humektanty!
Czyli...?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
psikadło, choćby z wody demineralizowanej i żelu (1:1). Tym spryskiwać włosy w ciągu dnia, gdy zaczynają tracić elastyczność.
Niedawno zrobiłam sobie psikadło z receptariusza:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...4&postcount=20
w zamierzeniu reaktywacji porannej i zauważyłam, że zawsze, gdy spryskuję suche włosy jakimś psikadłem, one reagują spuszeniem się tuż przy głowie (widocznych jest mnóstwo małych włosów i brak gładkości) - efekt jak po deszczu

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Możemy sprawdzić, jak zachowają się włosy (ale to nie będzie długotrwałe zachowanie, bo na to potrzeba czasu) po zastosowaniu Garniera Awokado i Karite, które należy do jednych z cięższych odżywek.
Używałam Garniera Avocado i Karite(szybko się skończył) - lubiałam efekt po nim, gładkość i miękkość, choć czasem za bardzo obciążał, zależało od dnia. Ja mam włosy z tych bardziej cienkich i podatnych.

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Możesz też dodać nieco oleju - może makadamia - do Bingo czy Biowaxa.
Myślałam już o tym, tylko nie wiem jak dużo, zeby nie przeciążyć...
Jessie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-12 12:10:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.