Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-08, 18:40   #301
ameska
Rozeznanie
 
Avatar ameska
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 526
GG do ameska
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Gdybys przeczytala chociaz kilka postow, to wiedzialabys, ze DECYDUJE KOLEJNOSC ZGLOSZEN a nie wyniki matury.
Tak, po raz pierwszy.
ameska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 13:01   #302
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

nie pytalam sie wcale czy decyduja wyniki z matury czy kolejnosc zgloszen tylko napisalam sie OBAWIAM SIE a to roznica, obawiam sie bo studiowalam na uczelnach gdzie byla normalna rekrutacja i stad moje obawy bo robie to po raz pierwszy.

czy sa tu dziewczyny ktore wbieraja sie na kosmetologie zaoczna od pazdziernika?
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 15:45   #303
k4s13k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 67
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

ja też od września planuje zacząc studiowac w Wyższej Szkole Kosmetycznej i Ochorny Zdrowia ale w Białymstoku
k4s13k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 16:53   #304
jedyyna
Rozeznanie
 
Avatar jedyyna
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 737
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

hej dziewczyny a ja mam pytanie jak ma wygladac podanie i życiorys ktory trzeba zlozyc przy zapisywaniu sie ???? na kosmetologie do Czamary??? z gory dziekuje za odpowiedz dzieki ***
jedyyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 18:21   #305
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Tez studiuje kosmetologie, jestem na 1 roku w Poznaniu. Jestem w szoku jak zobaczylam plan dla szkoly Czamary. Jedynie anatomia jest u mnie na uczelni. Ale plan jest rozny, ja np biofizyke mialam. To bylo cos, chcialam tylko zdac i nic wiecej. I zdalam. Bylo mnoswto poprawek - kazdy to wspomina jako najciezszy przedmiot.a wykladowca to postrach. Na szczescie byl test, w innym przypadku nie dalabym rady. W liceum nigdy nie bylo nacisku na fizyke i tu wychodzily moje braki. Ale nie zrazac sie, jesli ktos chodzi na zajecia, jest pracowity, i przede wszytskim kosmetologia jest jego pasja to da sie przejsc nawet najciezszy przedmiot

Ja wlasnie mam za soba egzamin z anatomi, w I semestrze mialam 5 z zaliczenia ale dzisiaj na egzaminie ciezko bylo. Jeszcze tylko zostala chemia i koniec

Najbardziej spodobal mi sie II semestr - zajecia praktyczne, i w koncu jakis fajny przedmiot - kosmetologia. Polecam wszytskim ktorzy to kochaja
pozdrawiam
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 19:49   #306
ameska
Rozeznanie
 
Avatar ameska
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 526
GG do ameska
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Skoro obawiasz się tego, że się nie dostaniesz to jakie masz ku temu podstawy? Skoro piszesz o wynikach matury, które nie są w ogóle brane pod uwagę to mam podstawy sądzić, że nie do końca się orientujesz. Przyjmują wszystkich, zależy im na pieniądzach, wątpię w to, że ktokolwiek czyta CV, rozmowy też nie ma, liczy sie wplata wpisowego i podpisanie umowy. Ja składałam papiery w połowie września i nie było problemu.
ameska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 19:54   #307
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

dokladnie, liczy sie kolejnosc. Jeszcze nie slyszalam zeby kogos nie przyjeli, no chyba ze bylo by straaaaasznie duzo chetnych.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-09, 22:20   #308
patusiek
Rozeznanie
 
Avatar patusiek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 559
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Dziewczyny przeczytałam cały wątek i albo jestem nie kumata , albo juz za późno jest na moje rozumowanie Jeżeli byłby ktoś miły i pomimo tego,że wcześniej pewnie sie to pojawiło wyjaśniłby mi nurtująca mnie sprawę,byłabym wdzięczna Zacznę od początku
pragne studiować kosmetologię, ale zaocznie. Czy muszę mieć skończone jakieś studium, kurs czy matura i skończone zwykłe liceum mi wystarczy ? A po drugie czy na zaocznych są praktyki ?

Dziekuje i przepraszam jesli któraś z was bije głową o ścianę, że już to było tyle razy mówione ..
__________________
Wielka kolekcja fajnych ciuszków :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=239681

Proszę o odpowiadanie na moim wątku !!
Zapraszam



studentka kosmetologi
patusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 20:08   #309
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez ameska Pokaż wiadomość
Skoro obawiasz się tego, że się nie dostaniesz to jakie masz ku temu podstawy? Skoro piszesz o wynikach matury, które nie są w ogóle brane pod uwagę to mam podstawy sądzić, że nie do końca się orientujesz. Przyjmują wszystkich, zależy im na pieniądzach, wątpię w to, że ktokolwiek czyta CV, rozmowy też nie ma, liczy sie wplata wpisowego i podpisanie umowy. Ja składałam papiery w połowie września i nie było problemu.
mam watpliwosci bo zawsze myslalam ze nawet na studiach prywatnych potrzebuja jakies wyniki z matury..
dziewczyny z wroclawia ktore studiua zaoczne mam wybrac u czamary czy u zywirowskiego na nowowiejskiej? nie wiem sama
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 20:46   #310
ameska
Rozeznanie
 
Avatar ameska
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 526
GG do ameska
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez patusiek Pokaż wiadomość
Dziewczyny przeczytałam cały wątek i albo jestem nie kumata , albo juz za późno jest na moje rozumowanie Jeżeli byłby ktoś miły i pomimo tego,że wcześniej pewnie sie to pojawiło wyjaśniłby mi nurtująca mnie sprawę,byłabym wdzięczna Zacznę od początku
pragne studiować kosmetologię, ale zaocznie. Czy muszę mieć skończone jakieś studium, kurs czy matura i skończone zwykłe liceum mi wystarczy ? A po drugie czy na zaocznych są praktyki ?

Dziekuje i przepraszam jesli któraś z was bije głową o ścianę, że już to było tyle razy mówione ..
Wszystko zależy od uczelni Jednak teraz jest tak dużo uczelni na rynku, że obniżają wymagania, dlatego też od tego roku na WSF można studiować kosmetologię zaocznie już po maturze, wcześniej trzeba było mieć tytuł technika. Liczy się tylko to, że zdałaś maturę, nieistotne z czego i na ile %.

DO STUDENTEK WSF:

- jak poszedł Wam egzamin z anatomii?
- jak wrażenia na koniec semestru?
ameska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 09:36   #311
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez ameska Pokaż wiadomość
DO STUDENTEK WSF:

- jak poszedł Wam egzamin z anatomii?
- jak wrażenia na koniec semestru?
-wczoraj znalazlam swoj numer indeksu na liscie 35 osob, ktore zaliczyly anatomie, jestem strasznie szczesliwa, perspektywa poprawki bylaby przerazajaca

ale z tego co sie zdazylam zorientowalac, w pierwszym terminie zdaly tylko te osoby, ktore uczyly sie solidnie caly rok a przed egzaminem ostro powtarzaly material.

przed egzaminem czesc kolezanek sie ze mnie smiala, ze wykorzystuje kazda chwile na powtorki, ten sie smieje, kto sie smieje ostatni

-wrazenia z tego roku: raczej pozytywne, zaluje tylko, ze slaby nacisk jest na przedmioty kierunkowe i nie mowie tylko o zajeciach praktycznych

ale nikt mi przeciez nie broni doksztalcac sie w domu no i z drugiej strony: to pierwszy rok studiow dopiero

wiele studentek z mojego roku chyba nadal sobie nie zdaje sprawy, ze to sa studia wyzsze, uczyc sie trzeba, musimy miec podstawowa wiedze przyrodnicza, marudza, krytykuja, czasem az kopara opada, nikt tu nikogo na sile nie trzyma

jezeli ktos nie trawi zupelnie biologii, chemii, fizyki, nie lubi ksiazek, ale za to kocha malowac, pracowac dlonmi to niech sie lepiej zastanowi nad studium kosmetycznym
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-14, 10:51   #312
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

truskawkowawiosna a jak lubie i dobrze mi idzie chemia i biologia a nienawidze i nie trawie fizyki to dam rade? faktycznie fizy duzo? czytalam ze nie
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 19:59   #313
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna a jak lubie i dobrze mi idzie chemia i biologia a nienawidze i nie trawie fizyki to dam rade? faktycznie fizy duzo? czytalam ze nie
wszystko sie da zrealizowac jezeli bardzo czegos chcemy i bedziemy ciezko na to pracowac, takie jest moje zdanie.

biofizyke mam dopiero na drugim roku, wiec dopiero wtedy bede mogla sie wypowiedziec.

ale kosmetologia wiaze sie z fizyka: przeciez pracujemy na prądach, lampach, laserach- musimy miec podstawowa wiedze.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 20:24   #314
Dermoza
Raczkowanie
 
Avatar Dermoza
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 115
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Ja tez sie dopisuje do grona szczęśliwców którzy zdali egzamin z anatomii w pierwszym terminie w WSF

TRUSKAWKA
Dermoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 13:34   #315
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
wszystko sie da zrealizowac jezeli bardzo czegos chcemy i bedziemy ciezko na to pracowac, takie jest moje zdanie.

biofizyke mam dopiero na drugim roku, wiec dopiero wtedy bede mogla sie wypowiedziec.

ale kosmetologia wiaze sie z fizyka: przeciez pracujemy na prądach, lampach, laserach- musimy miec podstawowa wiedze.
no tak wiem ale to chyba nie to samo co np. fizyka w LO. miliony wzorów do obliczenia jednej rzeczy i trzeba wiedzie ktorego akurat uzyc. nie lubie tego. ale moze jakos przezyje
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 20:18   #316
ameska
Rozeznanie
 
Avatar ameska
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 526
GG do ameska
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
-wczoraj znalazlam swoj numer indeksu na liscie 35 osob, ktore zaliczyly anatomie, jestem strasznie szczesliwa, perspektywa poprawki bylaby przerazajaca

ale z tego co sie zdazylam zorientowalac, w pierwszym terminie zdaly tylko te osoby, ktore uczyly sie solidnie caly rok a przed egzaminem ostro powtarzaly material.

przed egzaminem czesc kolezanek sie ze mnie smiala, ze wykorzystuje kazda chwile na powtorki, ten sie smieje, kto sie smieje ostatni

-wrazenia z tego roku: raczej pozytywne, zaluje tylko, ze slaby nacisk jest na przedmioty kierunkowe i nie mowie tylko o zajeciach praktycznych

ale nikt mi przeciez nie broni doksztalcac sie w domu no i z drugiej strony: to pierwszy rok studiow dopiero

wiele studentek z mojego roku chyba nadal sobie nie zdaje sprawy, ze to sa studia wyzsze, uczyc sie trzeba, musimy miec podstawowa wiedze przyrodnicza, marudza, krytykuja, czasem az kopara opada, nikt tu nikogo na sile nie trzyma

jezeli ktos nie trawi zupelnie biologii, chemii, fizyki, nie lubi ksiazek, ale za to kocha malowac, pracowac dlonmi to niech sie lepiej zastanowi nad studium kosmetycznym
Nie no to gratuluje, naprawde mozes zbyc z siebie dumna! W tamtym roku na pewno wiecej osob zdalo.. ile was jest na roku? u mnie tak pol na pol zdawalnosc byla na egzaminie, ja pisalam zerowke i moze dopuszczone do niej bylo 20 osob z czego moze polowa zaliczyla. Nadal taka kontrola na sali jezeli o zestawy sluchawkowe chodzi? byly dopytki przy oddawaniu kartki? Bo z tego co mi kolezanki opowiadaly to jak one potem pisaly 2 termin to taka lekka paranoja z tym kontrolowaniem.. chociaz z drugiej strony sie nie dziwie bo wiele osob liczylo tylko i wylacznie na ta magiczna sluchaweczke

Ja intensywnie uczylam sie przez tydzien przed egzmainem i na pierwszym semestrze na kazde kolokwium tez ostro, na drugim odpuscilam bo p. R. jest mniej wymagajaca od p. F. co nie wyszlo nam na dobre, ja osobiscie bardziej pamietalam czaszke [1 zajecia] niz uklad nerwowy [ostatnie..]. no ale sie udalo i to najwazniejsze

Ja tez jestem zawiedziona poziomem niektorych zajec, najbardziej chyba rozczarowuje mnie TFK, bo naprawde te rzeczy moglyby byc interesujace, szczegolnie gdy ktoś interesuje się tym jak powstają kosmetyki, jaka jest ich struktura itd. Niestety zajęcia sa nudne, jedynym wysiłkiem umysłowym jest notowanie i to bardzo bezmyślne.. Podobnie wygląda immunologia, choć tutaj materiał jest o wiele bardziej skomplikowany, trzeba sie naprawdę przyłożyć, żeby coś zrozumieć, w związku z czym ok. 80% zalicza na ściągach śc

Co do podejścia niektórych osób do studiów/kierunku/nauki to obserwuje to samo i nie rozumiem nadal jak za takie pieniądze można się nudzić na uczelni, robić coś co nas w ogóle nie interesuje i co najważniejsze marnować 3 lata życia! Obserwuję to zarówno na naszej uczelni jak i na WSZIF, gdzie sa ludzie w różnym wieku. Zarządzanie jest dla mnie kierunkiem na tyle ogólnym i rozległym, że trzeba mieć najpierw jakąś branżę w której się czuje pewniej, żeby dodatkowo się rozwinąć o te umiejetności z branży ekonomicznej. Dlatego dziwią mnie odpowiedzi ludzi, którzy sa w moim wieku lub starsi na pytanie dlaczego ta uczelnia reagują tak:
- mama mi wybrała
- była blisko domu
- nie wiem ( najczęstsza..), przez przypadek, tak sobie..
- nic mnie tu nie interesuje, to był błąd itd.

Ja doszłam do wniosku, że nie chcę pracować w gabinecie, bycie kosmetyczka mnie nie pociąga [ nadal nie umiem pomalować dokładnie paznokci choc rysowac potrafie i to dobrze ], wole zostac szkoleniowcem lub menagerem w SPA, stad druga uczelnia, magistra zrobie na AE i mam nadzieje, ze w jakis sposb uda mi sie te plany zrealizowac. Zastanawiam sie jeszcze nad kursem wizażu i obowiązkowo angielski dla kosmetyczek i kosmetologów.


Co do tej fizyki to nie ma sie czego bać, zero wzorów bardziej teoria i to na fizjoterapii, prądy itd. Bardziej na zrozumienie niż wykucie na pamięć.

Ja jestem przykładem na to, że chcieć to móc jeżeli chodzi o przedmioty w LO nielubiane W LO byłam w klasie germanistycznej z rozszerzoną geografią i matematyką, której szczerze nienawidziłam.. Chemii i biologii też za bardzo nie lubiłam, maturę zdawałam z niemieckiego, angielskiego, wosu i historii. Obecnie muszę mieć kontakt z wszystkimi tymi przemdmiotami Co więcej jeżeli biologia jest jeszcze do nauczenia bo to teoria to już egzamin z matematyki wymaga nie lada wysiłku od humanisty Także przygotuj sie na to, że żeby mieć jakieś wynikdi będziesz musiała przysiąść nad ksiązkami
ameska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 22:59   #317
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez Dermoza Pokaż wiadomość
Ja tez sie dopisuje do grona szczęśliwców którzy zdali egzamin z anatomii w pierwszym terminie w WSF

TRUSKAWKA


Cytat:
Napisane przez ameska Pokaż wiadomość
Nie no to gratuluje, naprawde mozes zbyc z siebie dumna! W tamtym roku na pewno wiecej osob zdalo.. ile was jest na roku? u mnie tak pol na pol zdawalnosc byla na egzaminie, ja pisalam zerowke i moze dopuszczone do niej bylo 20 osob z czego moze polowa zaliczyla. Nadal taka kontrola na sali jezeli o zestawy sluchawkowe chodzi? byly dopytki przy oddawaniu kartki? Bo z tego co mi kolezanki opowiadaly to jak one potem pisaly 2 termin to taka lekka paranoja z tym kontrolowaniem.. chociaz z drugiej strony sie nie dziwie bo wiele osob liczylo tylko i wylacznie na ta magiczna sluchaweczke
wlasnie nie jestem do konca pewna ile osob pisalo termin pierwszy na zerowke zalapalo sie jakos kilkanascie osob, a w sala na sieradzkiej podczas wlasciwego egzaminu byla prawie w calosci wypelniona, pisaly tez osoby z zeszlego roku. stawiam, ze jakos 130-140
doktor Zaleski chyba sie troche zdenerwowal, ze tak malo osob zdalo, wiele oddalo kartki zaraz po przeczytaniu pytan.
zadnych dopytek nie bylo, ale kontrola byla w sumie slabiutka. mozna bylo sciagac i podpowiadac sobie. ja sciagac nie potrafie wiec musialam liczyc tylko na swoja glowe:P

Cytat:
Ja intensywnie uczylam sie przez tydzien przed egzmainem i na pierwszym semestrze na kazde kolokwium tez ostro, na drugim odpuscilam bo p. R. jest mniej wymagajaca od p. F. co nie wyszlo nam na dobre, ja osobiscie bardziej pamietalam czaszke [1 zajecia] niz uklad nerwowy [ostatnie..]. no ale sie udalo i to najwazniejsze
no wlasnie, czasem za bardzo pobłażliwa byla, gdyby bardziej cisnela swoje studentki, moze wiecej zdaloby. ale maja jeszcze 2 terminy
Cytat:
Ja tez jestem zawiedziona poziomem niektorych zajec, najbardziej chyba rozczarowuje mnie TFK, bo naprawde te rzeczy moglyby byc interesujace, szczegolnie gdy ktoś interesuje się tym jak powstają kosmetyki, jaka jest ich struktura itd. Niestety zajęcia sa nudne, jedynym wysiłkiem umysłowym jest notowanie i to bardzo bezmyślne.. Podobnie wygląda immunologia, choć tutaj materiał jest o wiele bardziej skomplikowany, trzeba sie naprawdę przyłożyć, żeby coś zrozumieć, w związku z czym ok. 80% zalicza na ściągach
eh szkoda
akurat ten przedmiot interesowal mnie najbardziej.
wlasnie w tej szkole nie podoba mi sie to, ze tracimy duzo czasu i energii na przedmioty wazne, ale nie najwazniejsze i brakuje czasu aby pozadnie przygotowac sie teoretycznie do kosmetologii ogolnej.
ale nikt nie obiecywal, ze bedzie idealnie

Cytat:
Co do podejścia niektórych osób do studiów/kierunku/nauki to obserwuje to samo i nie rozumiem nadal jak za takie pieniądze można się nudzić na uczelni, robić coś co nas w ogóle nie interesuje i co najważniejsze marnować 3 lata życia! Obserwuję to zarówno na naszej uczelni jak i na WSZIF, gdzie sa ludzie w różnym wieku. Zarządzanie jest dla mnie kierunkiem na tyle ogólnym i rozległym, że trzeba mieć najpierw jakąś branżę w której się czuje pewniej, żeby dodatkowo się rozwinąć o te umiejetności z branży ekonomicznej. Dlatego dziwią mnie odpowiedzi ludzi, którzy sa w moim wieku lub starsi na pytanie dlaczego ta uczelnia reagują tak:
- mama mi wybrała
- była blisko domu
- nie wiem ( najczęstsza..), przez przypadek, tak sobie..
- nic mnie tu nie interesuje, to był błąd itd.


osoby w wieku 19-lat od razu po liceum jeszcze bylabym w stanie zrozumiec, nie kazdy od razu wie co ma zrobic ze swoja przyszloscia.

ale placic ciezkie pieniadze, zeby zapelnic lukę w CV? przeciez studiowanie nie jest obowiazkowe...

niektore studentki wsf swoimi gadkami mnie powaznie zalamuja i nie raz wstydze sie przyznawac co studiuje, aby nie byc z nimi utożsamiana

ale anatomia chyba zrobi niezly odsiew i wesole towarzystwo sie troche przerzedzi

Cytat:
Ja doszłam do wniosku, że nie chcę pracować w gabinecie, bycie kosmetyczka mnie nie pociąga [ nadal nie umiem pomalować dokładnie paznokci choc rysowac potrafie i to dobrze ], wole zostac szkoleniowcem lub menagerem w SPA, stad druga uczelnia, magistra zrobie na AE i mam nadzieje, ze w jakis sposb uda mi sie te plany zrealizowac. Zastanawiam sie jeszcze nad kursem wizażu i obowiązkowo angielski dla kosmetyczek i kosmetologów.
mysle, ze to naprawde niezly plan
oczywiscie zycze aby sie udalo mysle, ze mozesz w rezultacie wyjsc na tym lepiej, niz niektore kolezanki pracujace we wlasnych salonach

ja tez nie jestem do konca pewna czy chce skonczyc jako kosmetyczka w gabinecie
bardziej ciagnie mnie w strone teorii niz praktyki ale mam jeszcze troche czasu do namyslu

Cytat:
Co do tej fizyki to nie ma sie czego bać, zero wzorów bardziej teoria i to na fizjoterapii, prądy itd. Bardziej na zrozumienie niż wykucie na pamięć.

Ja jestem przykładem na to, że chcieć to móc jeżeli chodzi o przedmioty w LO nielubiane W LO byłam w klasie germanistycznej z rozszerzoną geografią i matematyką, której szczerze nienawidziłam.. Chemii i biologii też za bardzo nie lubiłam, maturę zdawałam z niemieckiego, angielskiego, wosu i historii. Obecnie muszę mieć kontakt z wszystkimi tymi przemdmiotami Co więcej jeżeli biologia jest jeszcze do nauczenia bo to teoria to już egzamin z matematyki wymaga nie lada wysiłku od humanisty Także przygotuj sie na to, że żeby mieć jakieś wynikdi będziesz musiała przysiąść nad ksiązkami
podziwiam, ze ciagniesz dwa skrajne kierunki naraz
siostra studiuje zarządzanie na AE i chyba nie zamienilabym sie z nia na te matematyczne przedmioty, wole wkuwac biologiczne
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 10:18   #318
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez ameska Pokaż wiadomość

Co do tej fizyki to nie ma sie czego bać, zero wzorów bardziej teoria i to na fizjoterapii, prądy itd. Bardziej na zrozumienie niż wykucie na pamięć.
oooo... to super dziekuje Ci juz mi lepiej
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 08:43   #319
elkaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 33
Smile Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Czesc dziewczynyJestem pierwszy raz na tym watku i mam do was pytanko. Zamierzam studiowac zaocznie kosmetologie na MWSZ w Krakowie i dlatego chcialam zapytac czy studia w systemie niestacjonarnym odbywaja sie co tydzien czy co dwa tygodnie mi bardziej pasowalaby ta druga opcja no i czy sa one w sobote i niedziele czy dodatkowo jeszcze w piatek? Bardzo was prosze o odpowiedz! i o kontakt jesli ktoras z was tez sie tam wybiera
elkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 17:24   #320
paula309
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

hej. co do kosmetologii to zamierzam za rok podjąc naukę w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu. Nie wiem dokładnie w jakim systemie, czy zaocznym czy dziennym.. i jak byście radziły? Ja wiem, ze na dziennych czesto jest tak, ze musisz się tylko uczyć bo wykładowcy dostarczają Ci tego, czego musisz się nauczyć, a na zaocznych - sam szukasz informacji, a później jeszcze tego się uczysz. Czy w WSF jest tak samo? Rodzice płaiciliby mi za szkołę, ale to całkiem inaczej jak idziesz do pracy - masz na swoje potrzeby i do tego opłacasz sobie studia. Boję się tylko, ze w systemie zaocznym nie poradze sobie z ilością materiału.
paula309 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 19:52   #321
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

melduje sie studentka kosmetologii w prywatnej szkole na nowowiejskiej wybralam opcje na zaocznych, torche duzo kasy no ale trudno, wazne ze kierunek dobry
ktos stad studuiuje w tej szkole we wrocku?
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 09:06   #322
czekoladka177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Witam

Obecnie uczę się w LO i idę teraz do drugiej klasy. Bardzo chciałabym iść na kosmetologie we Wrocławiu. Jestem jednak na profilu humanistyczno-językowym i biologie i chemie mam jedynie na poziomie podstawowym. A o biologi to nie ma nawet co wspominać bo baaardzo wiele razy nam przepadała. Chciałabym się tylko dowiedzieć na jakim poziomie (podstawowym czy rozrzeszonym) zdaje się mature z bioli i chemii. Bo u mnie z tym będzie baaardzo ciężko bo w gimnazjum też za wiele się nie przykładałam do tych przedmiotów. No ale czego nie robi się dla spełnienia marzeń
Proszę o jakieś porady. Może jakieś obecne studentki z Wrocławia polecą mi którąś szkołe...
czekoladka177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 09:23   #323
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

ale nie musisz wcale zdawac na maturze biol lub chemii bo nie wymagaja tego musisz po prostu zdac mature i to jest ważne
DECYDUJE KOLEJNOSC ZGLOSZEN a nie wyniki matury.

poczytaj caly watek mnóstwo juz o tym bylo

(takze jestem w twoim wieku i zamierzam wybrac sie na WSF we Wroclawiu ale jeszcze mam czas )
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 22:31   #324
czekoladka177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 5
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

O super

Może się spotkamy za 3 lata

Bardzo ciesze się że nie muszę zdawać bioli i chemi, kamień z serca....

Dzieki za wypowiedz
czekoladka177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:11   #325
domcia333
Raczkowanie
 
Avatar domcia333
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: bielsko-biała
Wiadomości: 143
GG do domcia333
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Uuu.. to widze ze nie tylko ja mysle o wybraniu sie do Wroclawia na studia ^^
tez obecnie ide do 2 Lo tylko ze ja mam w profilu biologie i chemie rozszerzona
__________________
... =^_^= ...

...Always look at the bright sight of life... ^^


Wątek z moimi drobiazgami na wymiane

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...60#post7161260
domcia333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 22:07   #326
multispeed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

hehe a ja studiuje kosmetologie na PWSZ w Nysie i jestem baaardzo zadowolona juz II rok za mna.jeszcze tylko rok a poznije mgr gdzies i pwoiem wam ze na 2 raoku to sa dopiero bajery na zajeciach ( typu zabiegi wyszczuplacjace ujedraniajace itp zabiegi na biust (ojj duzo przy tym bylo wstydliwosci i smiechu:P) no i reszta fajnych rzeczy
w szkole jest bardzo dobry sprzet a wykladowcy z Wrocławia i Katowic ( SLAM) i mowicie o anatomi ze taka trudna i wogole tez tak myslalam dopoki nie mialam der,matologi to bylo 1000 razy gorsze niz anatomia;] a aktulanie zabieram sie za pisanie ( a raczej zbieranie) materialow do mojej pracy licencjackiej
pozdrawiam wszystkie przyszle Panie Kosmetolog
multispeed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 09:11   #327
elkaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 33
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Dziewczyny a do Krakowa na mwsz zadna sie nie wybiera? Zglaszac sie mi no tu
elkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 23:57   #328
wanilka158
Raczkowanie
 
Avatar wanilka158
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ziemia ;)
Wiadomości: 30
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Czesc dziewczyny mam do Was pytanie czy bedac na studiach zaocznych na wsf we wrocławiu moge sie przeniesc na tryb dzienny? Bardzo bym chciala studiowac kosmetologie, w tym roku sie na nia wybieram. Teraz raczej bede mogla ten kierunek studiowac zaocznie, ale w przyszlosci chcialabym dziennie. Czy to jest mozliwe? Czy bede musiala zaliczac jakis dodatkowy material?
Dziekuje Wam i pilnie prosze o odpowiedz
__________________
Tak naprawde w zyciu liczy sie tylko milosc,mimo porazek ,mimo udręki,mimo wszystko...
wanilka158 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 10:35   #329
ameska
Rozeznanie
 
Avatar ameska
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 526
GG do ameska
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez wanilka158 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny mam do Was pytanie czy bedac na studiach zaocznych na wsf we wrocławiu moge sie przeniesc na tryb dzienny? Bardzo bym chciala studiowac kosmetologie, w tym roku sie na nia wybieram. Teraz raczej bede mogla ten kierunek studiowac zaocznie, ale w przyszlosci chcialabym dziennie. Czy to jest mozliwe? Czy bede musiala zaliczac jakis dodatkowy material?
Dziekuje Wam i pilnie prosze o odpowiedz
Nie jesteśmy Ci w stanie odpowiedzieć, skontaktuj się ze szkołą.
ameska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 14:12   #330
paulincia89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kłodzko
Wiadomości: 2
GG do paulincia89
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Witam. W tym roku zdałam maturę i planuję pujście na kosmetologię do Wrocławia. Interesuja mnie studia zaoczne. Znalazłam trzy szkoły:
- Wyższa Szkoła Fizjoterapii (ul. Kościuszki)
- Klinika Urody - Akademie Prentki (ul. Dembowskiego)
- Prywatna Wyższa Szkoła Kosmetyczna (ul. Nowomiejska)

Zastanawim się którą wybrać.
Bardzo proszę o komentarze i informacje szczególnie o tych dwóch ostatnich szkołach.
Czy ktoś jeszcze zamierza studiować w tym roku na WSF?
A czy jesteście zadowolone z WSF?
Czy któraś z Was mogłaby podać mi tytuły książek, które bedąpotrzebne na kosmetologii?
Pozdrawiam.
Na wszelki wypadek podaję meila:
paulincia_007@o2.pl

Edytowane przez paulincia89
Czas edycji: 2008-07-11 o 14:40
paulincia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-17 14:13:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.