Bukiety ślubne - cz. II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-22, 07:27   #301
joarze
Raczkowanie
 
Avatar joarze
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez rojku Pokaż wiadomość
I znowu ja...
Przeglądam te wszystkie bukiety i patrze zwłaszcza na ten ostatni z postu #218 i zastanawiam się Evaleno, czy bukiet taki mogę wykonać sama, czy jest on w jakiś szczególny sposób usztywniany (jakimiś drucikami) lub też potrzebne są do jego ukształtowania jakieś szczególne umiejętności i doświadczenie.
Z tego co widzę po wszystkich kwiaciarniach już za słowo "ślubny" słono się płaci, a wiele osób wypowiada się, że kupując kwiaty na giełdzie można sporo oszczędzić.
Zależy mi tak na tym dlatego, że chciałabym jeszcze udekorować kościół i salę takimi samymi kwiatami.
I w związku z tym pytanie również do wszystkich: czy znacie jakichś hurtowników kalii w okolicach małopolski? czy lepiej po prostu udać się na giełdę?
Ostatnio byłam na giełdzie i maja ogromny wybór kwiatów!!!
Ale nie wiem czy to dobry pomysł, żeby samej układac bukiet w wielkim dniu bedziesz miala wystarczajaco duzo stresow tym bardziej jak nie ma sie doswiadczenia w kompozycjach (tak jak np ja )
Jak mam florystke, ktora za wzystkie kwiaty (bukiet PM, butonierka PM, bukiet swiadka, butonierka swiadka, samochod, koscioł, sala) wyceniła na około 1200 zł, a za mój bukiet + butonierka 170 zł. Uwazam, ze cena jest ok tym bardziej, że przywiozi wszystko na miejsce, a potem zbiera i pakuje, abym mogla sobie zabrac.

Cytat:
Napisane przez ewalena Pokaż wiadomość
No, no gratuluję odwagi - ja z wieloletnim doświadczeniem robiła bym ten bukiet ok.3 godzin - nie licząc czasu potrzebnego na odpowiednie przygotowanie kwiatów. Dla tego na hasło ślubny bukiet kosztuje on odpowiednio dużo - liczy się czas, jakość materiału (musi być super) ilość materiału ( trzeba kupić go znacznie więcej aby wybrać najlepsze rośliny) i dodatki. Weź pod uwagę ile zapłacisz za bukiet okazjonalny wykonany przy Tobie, a trwa to 10-15 min.. Rozumiem że ktoś chce wykonać prosty bukiet samodzielnie i czasami się to udaje. Ale podziwiam PM które w dniu ślubu mają czas na szykowanie bukietu. Czasami bukiety wykonane w kwiaciarniach nie mających doświadczenia w wiązankach ślubnych (1 w roku ) "sypią" się - wychodzi tu brak techniki kwiaciarskiej i specyficznego doświadczenia.
Bukiet "żyje" PM rusza nim, kładzie go - manipuluje bukietem ok. 2 godzin i konstrukcja ma być niezmienna.
Polecam giełdę - hurtownik jak sama nazwa wskazuje nie sprzeda kilku czy kilkunastu paczek kwiatów. Są one pakowane w kartonach, kolorami - podaje się tylko nazwę lub symbol handlowy. Towaru się nie ogląda. Pamiętaj o zieleni musisz mieć kilka rodzajów liści, pędów, traw - inaczej dekoracja wygląda ubogo. Chyba że wnętrz kościoła sprzyja minimalizmowi, ale wtedy trzeba zainwestować w naczynia i dodatki typu preparowane gałęzie, maty itp.

Ale wyszedł mi elaborat!
Zgadzam sie w 100 %
__________________
"Nie potykają się tylko ci, co pełzają" V. Butulescu

joarze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 08:58   #302
maugosia
Raczkowanie
 
Avatar maugosia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 261
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

No i z moim pomysłem wychodzi wielka kiszka. Nie wiem czy pamiętacie jaką sukienkę będe miała bo wklejałam, ale chciałam zamiast bukietu jednego pięknego amarylisa i dowiedziałam się na giełdzie kwiatowej, że mogę zapomnieć o amarylisie na początku sierpnia.
W takim razie co mam wybrać. jest jeszcze opcja jednej lilji, ale nie widziałam nigdzie zdjęć panien młodych tylko z jedną lilją. Cięzko mi to sobie wyobrazić.
Może smukły bukiecik z kalji?

Help !!!

ROJKU nie wiem czy to dla Ciebie nie za daleko, ale w Tychach jest duża giełda kwiatowa.
maugosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 09:06   #303
biedronka19876
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19876
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 679
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Witam, może któraą mi doradzi, który bukiet pasuje do mojej sukienki?? No i czy te kwiaty są dostepne w sierpniu. ? Za pomoc wielkie dzieki

Chyba ze dziewczyny polecicie mi cos innego???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_3985.jpg (121,6 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 222587359_6.jpg (19,5 KB, 110 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 284.jpg (41,5 KB, 99 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buk01.jpg (42,4 KB, 115 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bukier (113).jpg (66,9 KB, 144 załadowań)
biedronka19876 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 10:06   #304
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez biedronka19876 Pokaż wiadomość
Witam, może któraą mi doradzi, który bukiet pasuje do mojej sukienki?? No i czy te kwiaty są dostepne w sierpniu. ? Za pomoc wielkie dzieki

Chyba ze dziewczyny polecicie mi cos innego???
W 3 jest storczyk catleja i pachnący groszek więc w sierpniu odpada.Pozostałe - 2 kwiaty dostępne. Forma 3 najbardziej mi odpowiada i zastosowała bym w niej kwiaty z 2 bukietu.

Edytowane przez ewalena
Czas edycji: 2008-04-22 o 19:12
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 17:07   #305
chuckykohan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

CZeść Mam pytanie jakia wiązanke do tej suknii.PAni w salonie mowi ze cos "
NAJLEPIEJ PASOWAC BĘDZIE BUKIEy W TZW, TRÓJKĄT – ZWISAJĄCY O DROBNYCH, GĘSTYCH LISTKACH W KOLORZE KWIATÓW KREMOWYCH LUB BIAŁYCH, ZDOBIONY ZŁOTYMI DODATKAMI (DRUCIK, PEREŁKI, PAPIER).
NIE PASUJĄ DO TEJ SUKNI CZERWONE RÓŻE.
MOŻE BYĆ TEŻ BUKIECIK Z NA TAKIEJ CIEŃKIEJ DŁUGIEJ RURCE.
Ale co jakie macie propozycje
Dodam ze mam 170cm wzrostu +8cm obcas Jasna karnacje ale do slubu sie opale niebieskie oczy mahoniowe włosy do ucha
Myślałam o konwaliach albo ...daje tez te zdjecia bukietów nad ktorymi myslałam ale czy pasuja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a0fdf07997f052ef.jpg (18,7 KB, 191 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m18.jpg (23,5 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg konwalie.jpg (26,0 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dbre.jpg (37,9 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg drobne.jpg (171,7 KB, 199 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m29n.jpg (10,5 KB, 200 załadowań)
chuckykohan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 17:18   #306
chuckykohan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

cdn kwiatkow czy pasuja do mojej sukienki?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 27.jpg (31,2 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m28n.jpg (6,8 KB, 158 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2wdfdf n.jpg (10,4 KB, 164 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 34 goż n.jpg (3,5 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rada pani amelia.jpg (27,5 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m22 n.jpg (27,6 KB, 111 załadowań)
chuckykohan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 18:03   #307
joarze
Raczkowanie
 
Avatar joarze
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez chuckykohan Pokaż wiadomość
CZeść Mam pytanie jakia wiązanke do tej suknii.PAni w salonie mowi ze cos "
NAJLEPIEJ PASOWAC BĘDZIE BUKIEy W TZW, TRÓJKĄT – ZWISAJĄCY O DROBNYCH, GĘSTYCH LISTKACH W KOLORZE KWIATÓW KREMOWYCH LUB BIAŁYCH, ZDOBIONY ZŁOTYMI DODATKAMI (DRUCIK, PEREŁKI, PAPIER).
NIE PASUJĄ DO TEJ SUKNI CZERWONE RÓŻE.
MOŻE BYĆ TEŻ BUKIECIK Z NA TAKIEJ CIEŃKIEJ DŁUGIEJ RURCE.
Ale co jakie macie propozycje
Dodam ze mam 170cm wzrostu +8cm obcas Jasna karnacje ale do slubu sie opale niebieskie oczy mahoniowe włosy do ucha
Myślałam o konwaliach albo ...daje tez te zdjecia bukietów nad ktorymi myslałam ale czy pasuja


Cytat:
Napisane przez chuckykohan Pokaż wiadomość
cdn kwiatkow czy pasuja do mojej sukienki?


Wydaje mi sie, ze skoro masz tak bogata suknie to zbyt duzy bukiet kwiatow tutaj odpada, poniewaz zrobi sie za pstrokato. Za duzy przepych jest nie wskazany!!!
Na twoim miejscu wybralabym skromy bukiet z białych drobnych kwiatów z przbraniem w kolorze takim jak na sukni. Bukiet powinien byc raczej dlugi niz okragly czy w trojkat.
Ale to tylko moje zdanie
__________________
"Nie potykają się tylko ci, co pełzają" V. Butulescu

joarze jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 19:11   #308
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Bukiety ślubne cz. II

Zgadzam się że bukiet raczej mniejszy. Została bym przy potarganej formie tylko lekko wyciągniętej, troszkę mniejszej niż bukiet z konwalii.
Długi bukiet będzie zupełnie nie na miejscu przy tak bogatym dole sukni - po prostu całość będzie nie czytelna - nie będzie widać efektownego bukietu, ani efektownej sukni.
Tu trzeba wyeksponować bogatą suknie. Suknia chyba biała - to białe kwiaty z ciemna zielenią rączka w kolorze najciemniejszego koloru z sukni. Z bukietu nic nie powinno zwisać dłużej niż 10-15cm.

Cytat:
Napisane przez maugosia Pokaż wiadomość
No i z moim pomysłem wychodzi wielka kiszka. Nie wiem czy pamiętacie jaką sukienkę będe miała bo wklejałam, ale chciałam zamiast bukietu jednego pięknego amarylisa i dowiedziałam się na giełdzie kwiatowej, że mogę zapomnieć o amarylisie na początku sierpnia.
W takim razie co mam wybrać. jest jeszcze opcja jednej lilji, ale nie widziałam nigdzie zdjęć panien młodych tylko z jedną lilją. Cięzko mi to sobie wyobrazić.
Może smukły bukiecik z kalji?

Help !!!

ROJKU nie wiem czy to dla Ciebie nie za daleko, ale w Tychach jest duża giełda kwiatowa.
Hipppeastrum w sierpniu nie ma, ale jest Cyrtanthus elatus (nr handlowy z katalogu holenderskiego to 342). Podaj w kwiaciarni nazwę i numer. A jak masz giełdę w zasięgu to idź do handlujacych kwiatami z importu i się dowiedz.
Praktycznie trudno odróżnić.

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2008-04-23 o 15:47 Powód: post pod postem
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 23:41   #309
Natalia39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 63
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez tiffi1 Pokaż wiadomość
Mnie pani z kwiaciarni powiedziała, ze wszystko zależy jaki będzie maj, czy ciepły czy nie (mówią, ze może być gorąco a jeśli tak będzie to z tulipanów moze nic nie być).
Jeśli macie jakieś bukiety z frezji (samych frezji) to wklejcie proszę


Cytat:
Napisane przez magda24maj Pokaż wiadomość

Natalia39, tulipany tez mi sie bardzo podobają i zastanawiam sie nad nimi, ale mogę mieć z nimi problem. W kwiaciarni nie dali mi gwarancji ze na 24 maja jeszcze będą.
Ja miałam ten sam problem (jakby było ich mało), tiffi1 a frezyjki ładnie pachną i już magda24maj ślubujemy tego samego dnia , ewalena skąd masz tyle pomysłów i zapału .żeby wszystkim doradzać- podziwiam i dziękuję
Natalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 06:02   #310
joarze
Raczkowanie
 
Avatar joarze
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez ewalena Pokaż wiadomość
Zgadzam się że bukiet raczej mniejszy. Została bym przy potarganej formie tylko lekko wyciągniętej, troszkę mniejszej niż bukiet z konwalii.
Długi bukiet będzie zupełnie nie na miejscu przy tak bogatym dole sukni - po prostu całość będzie nie czytelna - nie będzie widać efektownego bukietu, ani efektownej sukni.
Tu trzeba wyeksponować bogatą suknie. Suknia chyba biała - to białe kwiaty z ciemna zielenią rączka w kolorze najciemniejszego koloru z sukni. Z bukietu nic nie powinno zwisać dłużej niż 10-15cm.
Własciwie to masz racje

Najlepiej bedzie jak pojdzie ze zdjeciem sukni do kwiaciarni
__________________
"Nie potykają się tylko ci, co pełzają" V. Butulescu

joarze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 09:43   #311
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Dla tego polecam raczej pracownie florystyczne specjalizujące się w "ślubach" niż kwiaciarnie, chyba że sprawdzimy, że kwiaciarnia robi wiele wiązanek i ma doświadczenie (jedna w roku to zbyt mało).
Wiązanka to jest specyficzna forma florystyczna bo nosi cechy użytkowej i musi spełniać określone warunki - zachować kształt i się nie rozlecieć , nie brudzić , nie zaczepiać ubrania itp.
Dziękuję po raz kolejny za docenienie mojej pracy na forum. Ja także dziękuje Wizażankom za docenienie mojej pracy i polecam moje usługi w dosłownym słowa tego znaczeniu jak i wirtualne. Praca dla Was jest przyjemnością!!!!!!!!!!!! !!!!!

Edytowane przez ewalena
Czas edycji: 2008-04-25 o 19:10
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-23, 13:19   #312
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Kochana ewaleno. Widząc jak wspaniale doradzasz również postanowiłam zasięgnąć opinii w sprawie mojego bukietu. Wklejam zdjęcie w sukni. Nie jest ono super bo suknia jest na mnie dwa numery za duża i brakuje tasiemki z kokardką pod biustem.
W każdym razie chciałabym jakiś prosty bukiet. Wszystkie zwisające "wąsy" i inne udziwnienia zdecydowanie nie są dla mnie. Poza tym nie będę miała welonu ale myśle nad kwiatkiem we włosach a makijaż?... może jakieś fiolety
Czy mogę liczyć, że mi coś doradzisz?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P2020199.jpg (41,6 KB, 615 załadowań)
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 13:39   #313
elais81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 113
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Gosia007 ale będziesz miała piękną sukienkęśliczna po prostum jaka to firma??Może zrób sobie bukiet z kalii, ja planuje też taki mieć





elais81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 15:58   #314
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez elais81 Pokaż wiadomość
Gosia007 ale będziesz miała piękną sukienkęśliczna po prostum jaka to firma??Może zrób sobie bukiet z kalii, ja planuje też taki mieć





Dziękuję bardzo Suknia to White One, model 176.
Też myślałam o kaliach tylko nie wiem czy one do włosów się nadają.
Siostra przysłała mi coś takiego. Też mi sie podoba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bouquet-168-lg.jpg (70,5 KB, 352 załadowań)
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 21:11   #315
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez gosia1007 Pokaż wiadomość
Kochana ewaleno. Widząc jak wspaniale doradzasz również postanowiłam zasięgnąć opinii w sprawie mojego bukietu. Wklejam zdjęcie w sukni. Nie jest ono super bo suknia jest na mnie dwa numery za duża i brakuje tasiemki z kokardką pod biustem.
W każdym razie chciałabym jakiś prosty bukiet. Wszystkie zwisające "wąsy" i inne udziwnienia zdecydowanie nie są dla mnie. Poza tym nie będę miała welonu ale myśle nad kwiatkiem we włosach a makijaż?... może jakieś fiolety
Czy mogę liczyć, że mi coś doradzisz?
Pięknie w tej sukni wyglądasz, gratuluję wyboru!
Mimo że zwisy Ci się nie podobają ja sugerowała bym bukiet przedostatni w dowolnej kolorystyce. Zamiast lilii mogą byc cantadeskie.
Uwaga na fioletowy makijaż - przy ciemnych oczach i ciemnych włosach białej sukni twarz wygląda na zmęczoną. Najlepszy jest makijaż podkreślający urodę ale prawie nie widoczny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moh2.jpg (150,1 KB, 173 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pastel (85).jpg (13,8 KB, 224 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pastel (96).jpg (24,4 KB, 194 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pastel (248).jpg (18,4 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Mieszane (80).jpg (38,8 KB, 143 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ah.jpg (48,4 KB, 87 załadowań)
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 22:26   #316
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez ewalena Pokaż wiadomość
Pięknie w tej sukni wyglądasz, gratuluję wyboru!
Mimo że zwisy Ci się nie podobają ja sugerowała bym bukiet przedostatni w dowolnej kolorystyce. Zamiast lilii mogą byc cantadeskie.
Uwaga na fioletowy makijaż - przy ciemnych oczach i ciemnych włosach białej sukni twarz wygląda na zmęczoną. Najlepszy jest makijaż podkreślający urodę ale prawie nie widoczny.
Dziękuję Ci bardzo
Mimo wszystko zwisy odpadają, źle bym się z nimi czuła, po prostu "to nie ja" Za to bukiety 2 i 3 są całkiem ok. Jeszcze gdybyś mogła mi napisać co to za kwiatki w tych bukietach (oprócz róż nie rozpoznaję) to już w ogóle byłoby super
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 22:35   #317
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez gosia1007 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo
Mimo wszystko zwisy odpadają, źle bym się z nimi czuła, po prostu "to nie ja" Za to bukiety 2 i 3 są całkiem ok. Jeszcze gdybyś mogła mi napisać co to za kwiatki w tych bukietach (oprócz róż nie rozpoznaję) to już w ogóle byłoby super
Ja zwisów też nie planowałam, bo "to nie ja", ale okazało się, że zdecydowanie korzystniej mi będzie z takim bukietem
Tak na marginesie, ślicznie wyglądasz w tej sukni
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 11:44   #318
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Ja zwisów też nie planowałam, bo "to nie ja", ale okazało się, że zdecydowanie korzystniej mi będzie z takim bukietem
Tak na marginesie, ślicznie wyglądasz w tej sukni
Dziękuję
Cholera to może i ja w końcu jakoś te zwisy zaakceptuje
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 20:34   #319
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

1. Cantadeskia = róża + koraliki imitujace gałązki (możesz dać gipsówkę)
2. Róża kremowa i różowa + lilia
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-24, 21:32   #320
Snowlove
Raczkowanie
 
Avatar Snowlove
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 303
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Ewalena, czytam twoje wypowiedzi i postanowiłam się nieśmiało przypomnieć (post nr. 209). Tak fajnie dobierasz dziewczynom bukiety. Mogłabym również prosić o rade? Dodam, ze mam 163 cm + 5 cm obcas. Sukienka juz wklejona w poście 209. Czekam cierpliwie
__________________
Szczęśliwa żona i mama
Snowlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 11:53   #321
asda00
Przyczajenie
 
Avatar asda00
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 14
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Witam nasz ślub odbędzie się 30 sierpnia. Suknie już na szczęście wybrałam, ale nie mam w ogóle pojęcia jaki bukiet dobrać. Oto moja sukienka. Jest biała. Kwiat przy niej jest bliżej nieokreśloną kompozycją, ale przypomina storczyka. Jestem brunetką, garnitur Pana Młodego ciemny, choć jeszcze nie zamówiliśmy. Bardzo proszę o rady i sugestie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 626.jpg (9,3 KB, 225 załadowań)
asda00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 19:12   #322
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez Snowlove Pokaż wiadomość
Ewalena, czytam twoje wypowiedzi i postanowiłam się nieśmiało przypomnieć (post nr. 209). Tak fajnie dobierasz dziewczynom bukiety. Mogłabym również prosić o rade? Dodam, ze mam 163 cm + 5 cm obcas. Sukienka juz wklejona w poście 209. Czekam cierpliwie
Przepraszam przeoczyłam, ale i tak potrzebuję nazwy lub numeru modelu sukni lib zdjęcia z przodu.

Cytat:
Napisane przez asda00 Pokaż wiadomość
Witam nasz ślub odbędzie się 30 sierpnia. Suknie już na szczęście wybrałam, ale nie mam w ogóle pojęcia jaki bukiet dobrać. Oto moja sukienka. Jest biała. Kwiat przy niej jest bliżej nieokreśloną kompozycją, ale przypomina storczyka. Jestem brunetką, garnitur Pana Młodego ciemny, choć jeszcze nie zamówiliśmy. Bardzo proszę o rady i sugestie.
A może większe zdjęcie sukni lub adres lub link - ma dość bogaty przód trzeba się dobrze przypatrzeć.

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2008-04-25 o 21:24 Powód: post pod postem
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 21:10   #323
Snowlove
Raczkowanie
 
Avatar Snowlove
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 303
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Ewalenko no to podaje wszytskie zdjęcia mojej sukni jakie udało mi się znaleźć na necie. Przypominam: ślub we wrześniu, suknia biała, ja 163 cm + 5 cm obcas -kolorystyka raczej różowo fioletowa bo świadkowa będzie w fioletowej sukience.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 02.jpg (23,8 KB, 192 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03.jpg (25,3 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 04.jpg (61,3 KB, 153 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 05.jpg (181,0 KB, 205 załadowań)
__________________
Szczęśliwa żona i mama
Snowlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 21:13   #324
kubuku86
Raczkowanie
 
Avatar kubuku86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

no cudowne te wasze bukieciki
napatrzeć się nie mogę... rewelacja...
aż za dużo propozycji nie da się wygrać najpiękniejszego
A mogę też prosić o pomoc????
Szczególnie Ewaleno, o Tobie myślę bo już sporo trafnych propozycji podałaś ale i chętnie poczytam pozostałe propozycje
A więc mam jasną karnację, niebieskie oczy, ciemny blond pół długie włosy-upięte będą prawdopodobnie w "arystyczny nieład" większa część upięta ale raczej dość naturalnie. jestem szczupła i wysoka170 cm- wzrostem równa z TŻ
Sukienka będzie ecreu garnitur raczej czekoladowy(ale nie za ciemny) choć jeszcze nie jest kupiony
podaje moją propozycję na dzień dzisiejszy raczej frezje
tylko nie wiem jak z kolorem zrobić...
a sincerity3141.jpg

frezje.jpg

4.gifsukienka jest dość wytworna i elegancka dokładnie taka jak na zdj
z lekkim trenem, raczej bez welonu
kubuku86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 12:14   #325
asda00
Przyczajenie
 
Avatar asda00
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 14
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez ewalena Pokaż wiadomość
A może większe zdjęcie sukni lub adres lub link - ma dość bogaty przód trzeba się dobrze przypatrzeć.
Jak pech to pech- na stronie firmowej salonu zdjęcie jest prawie miniaturowe i bardzo trudno dojrzeć szczegółów, ale znalazłam inna stronkę http://www.slubnysalon.pl/umateja.html model mojej sukni to 626. Na sukni ponaszywane są także elementy koronki.
asda00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 13:37   #326
Lentayowa
Przyczajenie
 
Avatar Lentayowa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

A kiedy masz ślub??? Bo ja też napaliłam się na frezje i okazało się że w sierpniu mogę sobie pomarzyć
Lentayowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 18:20   #327
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Cytat:
Napisane przez Lentayowa Pokaż wiadomość
A kiedy masz ślub??? Bo ja też napaliłam się na frezje i okazało się że w sierpniu mogę sobie pomarzyć
A kto CI to powiedział?
Sprowadzane z Holandii:
białe odmiany to:
dubbel Versailles nr katalog RHS 155D 11010
dubbel Volante RHS 155D 11897
poj, Ambasador RHS 155B 11842
fioletowe
poj, Blue Moon RHS 85B 6404
poj. Blue River RHS 88C 16705

są jeszcze odmiany żółte,czerwone i piękna biskupia Purpel Rain RHS 72B 11928
Z jakiego mista jesteś może znajdziemy dla ciebie właściwa kwiaciarnie. Ale o ile pamięć mnie nie myli wybrałyśmy już bukiet z innych kwiatów.
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 20:13   #328
ninkaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 9
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

Witam i mam nadzieję na wasze wsparcie.

Ślub mam 14 czerwca czyli już niebawem jestem niewielkiego wzrostu około 152 cm obecnie rozmiar 38 (nie należę do osób szczupłych), włosy ciemne-czerń fioletu będą ‘prawie’ rozpuszczone i lekko pofalowane (wklejam przykładowe zdjęcie). Welon długi wysoko wpięty. Buty bardzo wysokie około 10 cm. Sukienka w kolorze szampana (tak go nazwała Pani krawcowa), troszkę inna niż na zdjęciu bo ma dekolt w kształcie serca, a zamiast koronki (na dole sukienki) będzie lekko plisowany zwiewny tiulowy materiał.
Do całości wymyśliłam sobie bukiecik kremowo-jasno różowy np. róże kremowe i jasno różowe bądź róże + frezje (przede wszystkim dlatego że zakochałam się w takiej kolorystyce kwiatów). Myślałam też o jednym kwiatku we włosach (takim samym jak w bukiecie) ale nie wiem czy to nie będzie za dużo? Oto przykłady na które się natknęłam:

Nie jestem jednak pewna czy taka kolorystyka kwiatów pasuje do całości? i jaki kształt bukietu?
Proszę więc o poradę
Szczególnie Ciebie Ewaleno!

Zapomniała bym jeszcze jedno pytanko czy możecie polecić/doradzić mi jakieś sezonowe kwiaty na czerwiec do wystroju sali?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy zdjęcie1.jpg (10,9 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg moja suknia.jpg (19,6 KB, 213 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bukiet 3.jpg (3,3 KB, 2130 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bukiet 2.jpg (3,4 KB, 2137 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg róze i frezje.jpg (5,2 KB, 2131 załadowań)
Rodzaj pliku: gif bukiet4.gif (12,3 KB, 2130 załadowań)
ninkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 21:20   #329
kubuku86
Raczkowanie
 
Avatar kubuku86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

No ja też słyszałam że prawie każdy kwiat o prowie każdej porze roku jest dostępny na rynku- co prawda w innej cenie ale zawsze

ninkaa1 jak dla mnie to ten ostatni jest najlepszy- kolor gra idealnie no i ogólnie jest super
Ale moźe tak myślę bo to też mój faworyt....
wklejałam kilka postów wyżej
polecam Ci poczekać na bardziej obiektywną ocenę
trzymam kciuki bo sukienka też niczemu sobie...
kubuku86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 23:52   #330
monai
Rozeznanie
 
Avatar monai
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 867
GG do monai
Dot.: Bukiety ślubne cz. II

witajcie to ja też poproszę o radę w sprawie bukiet do mojej sukni. Myślałam o czerwonych kwiatach, ale teraz ewentualnie ciemny/brudny róż.
W sumie zastanawiam się nad różami i tulipanami - tulipany to mój faworyt (ten bukiet w załączniku mnie urzeka - tylko bez tych kryształków) ale nie wiem jak to jest z ich wytrzymałością ślub będzie w sierpniu. Mam 167cm wzrostu/rozmiar 36/38 planuję rude włosy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 221.jpg (124,5 KB, 229 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 461.jpg (79,9 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 990.jpg (43,0 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wed8.jpg (17,5 KB, 153 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Tuscana Vidal.jpg (107,7 KB, 138 załadowań)
monai jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.