tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-21, 23:31   #301
MeredithMer
Raczkowanie
 
Avatar MeredithMer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: teqilaland
Wiadomości: 226
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
chyba sobie zartujesz?
przeciez dziewczyna napisala, ze bierze je DOPIERO tydzien [a nie JUZ - jak napisala], a zeby organizm sie przyzwyczail, trzeba calych 3 opakowan, dopiero pozniej mozna mowic o skutkach ubocznych.

przy czym plamienie i zmiany nastroju w czasie pierwszego opakowania to norma. to sa HORMONY, a nie cukierki! chyba nie zdecydowala sie na tabletki nie wiedzac, jakie moga byc skutki uboczne?!

Nie żartowałam sobie

*mi ginekolog mówił,że jeśli będę po jakichkolwiek tabletkach czuła się FATALNIE i np. po tygodniu brania nic się nie zmieni to,że będziemy myśleć nad innymi ,ewentualnie zastanowimy się czy jakoś nie "prztrwać" tego pierwszego opakowania ponieważ najczęściej to dopiero po 1 opakowaniu można stwierdzić czy tabletki służą czy nie służą
Hehe czy Ty żartowałaś pisząc o 3 opakowaniach?

A tak na mraginesie to sama jestem z branży medycznej(nie jestem ginekolożką)i owego lekarza znam już ładnych parę lat.Może z tego wynika,że "cacka się ze mną bardziej niż z innymi pacjentkami" i nie chcę abym przezywała męki przez np.3 miesiące(hehe) i truła organizm hormonami,które mi nie służą [dla jasności ten margines jest pół zartem->gdybyś pytała]
__________________
“Maybe we like the pain. Maybe we're wired that way. Because without it, I don't know; maybe we just wouldn't feel real. What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop."
MeredithMer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 04:43   #302
mobilna666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Thumbs down Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Dziewczyny!!! Zanim zaczęłam brać Yaz oczywiście przeczytałam ulotkę, tak że wiedziałam doskonale o skutkach ubocznych.....
Pytałam ginekolożki zanim mi zapisała, bo nie chciałam mieć plam na ciele po wyjściu na słońce.... była pełna optymizmu, twierdziła, że lek jest delikatny, super, mogę spokojnie brać.... widać nie zdażyl jej się nikt taki jak ja.....
.... A co do tego przyzwyczajania się.... ja bym ani jednego dnia dłużej nie zniosła!!! to był najgorszy tydzień w moim życiu, a trochę już przeżyłam.... swędząca wysypka - myślałam, że skórę z siebie zedrę!!! zmienne nastroje, czasem mi się zdawało, że zwariuję - coś okropnego!!! wczoraj podskoczyło mi ciśnienie 140/100, bolałam mnie głowa, ( do tej pory ciśnienie książkowe - codziennie jestem na basenie ), i jeszcze pękło mi naczynko w oku... czegoś takiego przedtem nie miałam...
... pewnie, że zrezygnuję z tego leku, nie sposób się męczyć na własne życzenie...
mobilna666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 07:02   #303
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

za mną 15 tabletek, nastroj taki sam, zadnych plamien ani wysypki (odpukac 1000 razy ;DDD) tylko faktycznie to cisnienie............
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 08:56   #304
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez mobilna666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!!! Zanim zaczęłam brać Yaz oczywiście przeczytałam ulotkę, tak że wiedziałam doskonale o skutkach ubocznych.....
Pytałam ginekolożki zanim mi zapisała, bo nie chciałam mieć plam na ciele po wyjściu na słońce.... była pełna optymizmu, twierdziła, że lek jest delikatny, super, mogę spokojnie brać.... widać nie zdażyl jej się nikt taki jak ja.....
.... A co do tego przyzwyczajania się.... ja bym ani jednego dnia dłużej nie zniosła!!! to był najgorszy tydzień w moim życiu, a trochę już przeżyłam.... swędząca wysypka - myślałam, że skórę z siebie zedrę!!! zmienne nastroje, czasem mi się zdawało, że zwariuję - coś okropnego!!! wczoraj podskoczyło mi ciśnienie 140/100, bolałam mnie głowa, ( do tej pory ciśnienie książkowe - codziennie jestem na basenie ), i jeszcze pękło mi naczynko w oku... czegoś takiego przedtem nie miałam...
... pewnie, że zrezygnuję z tego leku, nie sposób się męczyć na własne życzenie...


Jeżeli są to Twoje pierwsze tabl to takie samopoczucie jest normalne.
Ja bym poczekała do końca chociaż pierwszego opakowania bo tak jak pisała pani ćma to czy tabl służą czy też nie można stwierdzić po 3 opakowaniu jak organizm przyzwyczai się do nowej sytuacji.


Meredit mnie lekarz też lekarz powiedział że jeśli będę się źle czuła po kilku pierwszych tabl to mam odstawić, ale tak można zalecić przy zmianie z innego preparatu a nie przy zaczynaniu brania leku. Powinnaś to wiedzieć skoro masz takiego lekarza który tak o Ciebie "dba"...
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 09:20   #305
miranda1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 62
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Do anez00 i tabeli leków




To bardzo ciekawe i przydatne.
Biore Yaz i Azitrox.
Założyłam nawet wąztek YAZ a antybiotyk..
Jak widać nie ma interakcji Azitrox z Yaz.
Thanx

Edytowane przez miranda1000
Czas edycji: 2009-02-22 o 09:25
miranda1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 09:29   #306
mobilna666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

... w ulotce wyraźnie pisze, że jeżeli występują jakieś niepokojące skutki uboczne należy lek odstawić i skonsultować się z lekarzem, jak się ma swędzącą wysypkę - reakcja alergiczna na lek - czy nadciśnienie, to organizm się do tego nie przyzwyczai, taka jest reakcja i w takich wypadkach może być tylko gorzej mogłabym jeszcze poczekać, gdyby były tylko same dziwne nastroje, no to rozumiem... a przy nadciśnieniu jest to niebezpieczne !!! więc na co miałam czekać, aż wykituję???
mobilna666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 10:44   #307
Yazzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Witam,
Pytanie kieruje do Wszystkich dziewczyn przymujących tabletki antykoncepcyjne YAZ.
Pytanie następujący:
W jaki sposób wpływa YAZ na apetyt i spadek lub przyrost masy ciała?
A także drugie pytanie:
Jak wpływa YAZ na pigment skóry. Mam kropelkowaty zanik barwnika... takie białe paskudztwo peło ich na nogach. Ciekawa jestem czy nie wywoła więcej białych kropek podczas korzystania ze slonca w polaczeniu z YAZ.
Pozdrawiam
Yazzz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 10:56   #308
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez mobilna666 Pokaż wiadomość
... w ulotce wyraźnie pisze, że jeżeli występują jakieś niepokojące skutki uboczne należy lek odstawić i skonsultować się z lekarzem, jak się ma swędzącą wysypkę - reakcja alergiczna na lek - czy nadciśnienie, to organizm się do tego nie przyzwyczai, taka jest reakcja i w takich wypadkach może być tylko gorzej mogłabym jeszcze poczekać, gdyby były tylko same dziwne nastroje, no to rozumiem... a przy nadciśnieniu jest to niebezpieczne !!! więc na co miałam czekać, aż wykituję???


Teraz to trochę przesadziłaś...
Ja biorę bisocard jest to lek na nadciśnienie, więc je mam, a lekarz polecił mi właśnie Yaz jako środek antykoncepcyjny. Ciśnienie mi skoczyło po Novynette 170/110 obecnie utrzymuje się 120/70.


Yazzz- Co do wagi to zależy od organizmu, nikt Ci nie zagwarantuje że po Yazie przytyjesz lub schudniesz to sprawa indywidualna...
a co do plam, to nie mam pojęcia powinnaś z lekarzem o tym porozmawiać
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 11:38   #309
mobilna666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

... ja wolałabym zrezygnować z tabletek, które podwyższają ciśnienie, nadciśnienie jest niebezpieczne, a tabletki zbijające ciśnienie też nie są obojętne, a poza tym jak się do nich przyzwyczaisz, to będziesz już od nich zależna, ale to Twój wybór... co mi po takich tabletkach jak YAZ- niby mają pomóc, a rozwalają coś innego... dla mnie to bez sensu...
mobilna666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 12:12   #310
martuskaa0496
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 16
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

witam wszystkich ja jestem narazie po tabletce Yaz więc nie mam tu zbyt duzo do powiedzenia ;p ale czytam na bieżąco wasze posty i troche już się dowiedziałam. ale pytanie moje jest takie: Czy na pewno, jeśli zażywam regularnie tabletki, to po ukończonym okresie mogę współżyc bez żadnych innych zabezpieczen? ... troche się boję
martuskaa0496 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 12:30   #311
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez martuskaa0496 Pokaż wiadomość
witam wszystkich ja jestem narazie po tabletce Yaz więc nie mam tu zbyt duzo do powiedzenia ;p ale czytam na bieżąco wasze posty i troche już się dowiedziałam. ale pytanie moje jest takie: Czy na pewno, jeśli zażywam regularnie tabletki, to po ukończonym okresie mogę współżyc bez żadnych innych zabezpieczen? ... troche się boję
Nawet jak Twoj okres sie nie skonczy to mozesz
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 12:40   #312
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez MeredithMer Pokaż wiadomość
mi ginekolog mówił,że jeśli będę po jakichkolwiek tabletkach czuła się FATALNIE i np. po tygodniu brania nic się nie zmieni to,że będziemy myśleć nad innymi ,ewentualnie zastanowimy się czy jakoś nie "prztrwać" tego pierwszego opakowania ponieważ najczęściej to dopiero po 1 opakowaniu można stwierdzić czy tabletki służą czy nie służą
Hehe czy Ty żartowałaś pisząc o 3 opakowaniach?

A tak na mraginesie to sama jestem z branży medycznej(nie jestem ginekolożką)i owego lekarza znam już ładnych parę lat.Może z tego wynika,że "cacka się ze mną bardziej niż z innymi pacjentkami" i nie chcę abym przezywała męki przez np.3 miesiące(hehe) i truła organizm hormonami,które mi nie służą
ohhh, jak fajnie ze twoj lekarz tak o ciebie "dba" i sie z toba "cacka". haha, samo to - przeciez jakby po tygodniu (czy nawet po 1 opakowaniu!) zmienil tabletki na inne, to by dopiero ci pokazal "troske" fundujac twojemu organizmowi taka hustaweczke hormonow. normalnie tylko pogratulowac i 'pozazdroscic'

poza tym - zazwyczaj czucie sie FATALNIE przy tabletkach, gdzie kaza natychmiast je odstawic, to nie sa zmienne nastroje, ale np. omdlenia czy kołatanie serca.

a granica 3 opakowan to granica, ktora wyznacza nie tylko wiekszosc lekarzy i specjalistow, radze doczytac. i nie wynika to z tego, ze maja w dupie 'cierpienie' pacjentek, lecz to, ze organizm tyle srednio potrzebuje, by zaczac traktowac przyjmowanie hormonow jako normę.

ja nie jestem z branzy medycznej, ale w temacie 'siedze', wiec to co tu napisalas, opierajac sie na swoim jednym lekarzem, wyglada niestety jak kiepski zart

Cytat:
Napisane przez mobilna666 Pokaż wiadomość
... pewnie, że zrezygnuję z tego leku, nie sposób się męczyć na własne życzenie...
twoja sprawa.

Cytat:
Napisane przez mobilna666 Pokaż wiadomość
... w ulotce wyraźnie pisze, że jeżeli występują jakieś niepokojące skutki uboczne należy lek odstawić i skonsultować się z lekarzem, jak się ma swędzącą wysypkę - reakcja alergiczna na lek - czy nadciśnienie, to organizm się do tego nie przyzwyczai, taka jest reakcja i w takich wypadkach może być tylko gorzej
te niepokojace skutki uboczne to zazwyczaj są duzo powazniejsze niz te, ktore ty mialas ale jak juz pisalam - to twoja sprawa, dziwie sie tylko, ze przeciez to dosc powszechne objawy na poczatku [humory, skoki cisnienia] i twierdzisz, ze o nich wiedzialas, zaczelas brac tabletki.

ja w pierwszym tygodniu brania tabletek antykoncepcyjnych mialam bol i kołatanie serca przez cala dobe, promieniujace do ramienia i uwierz mi, bylam przerazona, ale na drugi dzien minelo, i teraz nie zaluje, ze przetrwalam tę dobę i dalej bralam, i dzis biore prawie 1,5 roku i wszystko ok.

Cytat:
Napisane przez martuskaa0496 Pokaż wiadomość
pytanie moje jest takie: Czy na pewno, jeśli zażywam regularnie tabletki, to po ukończonym okresie mogę współżyc bez żadnych innych zabezpieczen? ... troche się boję
tak nie ma sie czego obawiac
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 12:49   #313
pushthebutton
Raczkowanie
 
Avatar pushthebutton
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 32
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Dołaczam do grona królików doświadczalnych;)
Przez 1,5roku brałam yasminelle, teraz dostałam yaz. Nie wiem ile kosztuje w aptece u mnie, bo zostałam obdarowana darmowymi "próbkowymi" opakowaniami.
Po przejściu z Yasmin na yasminelle miałam problemy z kołataniem serca, a teraz ich nie ma, ale to pewnie dlatego, że te leki są takie podobne...?
Zaobserwowałam też fakt, że po krwawieniu przez parę dni występowało małe plamienie- ale podejrzewam, że to dlatego, że wcześniej miałam małą przerwę w braniu- zamierzam się jeszcze dopytać lekarza.

Edytowane przez pushthebutton
Czas edycji: 2009-02-22 o 12:54
pushthebutton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 13:33   #314
martuskaa0496
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 16
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

dzięki za odp. kurcze ale ten pierwszy raz bez stresu ze cos peknie itp.;p juz sie nie moge doczekac
martuskaa0496 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 13:41   #315
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez martuskaa0496 Pokaż wiadomość
dzięki za odp. kurcze ale ten pierwszy raz bez stresu ze cos peknie itp.;p juz sie nie moge doczekac
naprawde, jest duza roznica miedzy seksem z gumkami a seksem bez gumek oczywiscie roznica na plus. ja juz nie wyobrazam sobie powrotu do gumek

trzymam kciuki
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 14:23   #316
martuskaa0496
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 16
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

wiem że duża różnica bo kilka razy próbowaliśmy ale gdy wszystko było na dobrej drodze trzeba było przerwac. bo narazie nie chce byc mama ;p hehe.
martuskaa0496 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 16:26   #317
anez00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ZS :):):)
Wiadomości: 63
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez martuskaa0496 Pokaż wiadomość
witam wszystkich ja jestem narazie po tabletce Yaz więc nie mam tu zbyt duzo do powiedzenia ;p ale czytam na bieżąco wasze posty i troche już się dowiedziałam. ale pytanie moje jest takie: Czy na pewno, jeśli zażywam regularnie tabletki, to po ukończonym okresie mogę współżyc bez żadnych innych zabezpieczen? ... troche się boję

rozumiem twój lęk i obawy ja rok temu zaczęłam brać tabletki po to żeby ze spokojem kochać się w prezerwatywach. no obłęd. ale potem minęło trochę czasu przekonałam się i było bosko bierz pod uwagę że zażywałam yasminelle i tak jak każda użytkowniczka tego specyfiku nie jadłam przez siedem długich dni żadnych tabletek a co za tym idzie moja psychika odstawiala mi jeszcze wieksze figle. ale badz spokojna! ochrona jest zachowana

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

dziewczyny a jest jeszcze taka sprawa... Dzis wzielam ostatnia tabl. yasminelle i oczekuje krwawienia, w pierwszy dzień mialam wziac yaz. Problem polega na tym, że ostatnio bardzo choruje, w tym roku (a jest dopiero luty) brałam juz cztery antybiotyki (rovamycyne, summamed, ospen i ostatnio unidox) oczywiscie jutro musze isc znowu do lekarza, gdyz strasznie sie to za mna ciagnie, wczoraj skonczylam lek a dzis juz mam czopy ropne (angina:/) jestem prawie pewna, że znowu dostane antybiotyk. Oczywiscie przez caly czas (mimo ze bralam yasminelle) nie kochalam sie z tz bez dodatkowego zabezpieczenia, bo ochorna nie jest w pelni zachowana. W zwiazku z tym za kazdym razem zabezpieczalismy sie dodatkowo przez tydzien brania leku oraz tydzien po, co daje 2tyg na kazdy antybiotyk x 4 specyfiki... same rozumiecie ze branie yasminelle przy takiej sytacji jest bez sensu! Dlatego chcialam sie poradzic.. planuje teraz nie brac tego yazu, poczekać az sie wylecze antybiotykami i dopiero wtedy powrocic do antykoncepcji. Z tym ze bedzie to raczej tylko miesięczna przerwa (yasminelle biore od roku) czy to sie w ogole oplaca? czy lepiej nie cudowac i łykac te tabletki?! jak myslicie?
anez00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 19:26   #318
renua
Raczkowanie
 
Avatar renua
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 40
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

ja bym nie cudowała i łykała, bo organizm już się przyzwyczaił do hormonów.
jak odstawisz to mu zafundujesz karuzelę i jak zaczniesz znowu brac to licz się z prawdopodobnie silniejszymi skutkami ubocznymi.
a i tak zamierzasz wrócic do tabsów prawda?
więc na moje: łykaj dalej.
zdecyduj sama
renua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 20:29   #319
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez renua Pokaż wiadomość
ja bym nie cudowała i łykała, bo organizm już się przyzwyczaił do hormonów.
jak odstawisz to mu zafundujesz karuzelę i jak zaczniesz znowu brac to licz się z prawdopodobnie silniejszymi skutkami ubocznymi.
a i tak zamierzasz wrócic do tabsów prawda?
więc na moje: łykaj dalej.
zdecyduj sama
dokladnie to mialam napisac

wiekszosc lekarzy ginekologow uwaza, ze przerwa w braniu tabletek krotsza niz 6 miesiecy jest bez sensu i moze narobic wiecej szkod, niz dobrego.
takze ja bym na twoim miejscu nadal brala, tym bardziej, ze to tylko miesiac!
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 20:43   #320
anez00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ZS :):):)
Wiadomości: 63
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez renua Pokaż wiadomość
ja bym nie cudowała i łykała, bo organizm już się przyzwyczaił do hormonów.
jak odstawisz to mu zafundujesz karuzelę i jak zaczniesz znowu brac to licz się z prawdopodobnie silniejszymi skutkami ubocznymi.
a i tak zamierzasz wrócic do tabsów prawda?
więc na moje: łykaj dalej.
zdecyduj sama
Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
dokladnie to mialam napisac

wiekszosc lekarzy ginekologow uwaza, ze przerwa w braniu tabletek krotsza niz 6 miesiecy jest bez sensu i moze narobic wiecej szkod, niz dobrego.
takze ja bym na twoim miejscu nadal brala, tym bardziej, ze to tylko miesiac!
no właśnie tak myślałam... dzięki dziewczyny zawsze można na was liczyć!
ale wiecie jaki to ból kiedy łykasz te tabletki a nie możesz :P hahaha
:ryc ze-smarkam:

Edytowane przez anez00
Czas edycji: 2009-02-22 o 20:45
anez00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 21:36   #321
MeredithMer
Raczkowanie
 
Avatar MeredithMer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: teqilaland
Wiadomości: 226
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
ohhh, jak fajnie ze twoj lekarz tak o ciebie "dba" i sie z toba "cacka". haha, samo to - przeciez jakby po tygodniu (czy nawet po 1 opakowaniu!) zmienil tabletki na inne, to by dopiero ci pokazal "troske" fundujac twojemu organizmowi taka hustaweczke hormonow. normalnie tylko pogratulowac i 'pozazdroscic'


Cytat:
poza tym - zazwyczaj czucie sie FATALNIE przy tabletkach, gdzie kaza natychmiast je odstawic, to nie sa zmienne nastroje, ale np. omdlenia czy kołatanie serca.
Dokładnie tak.A czy ja gdzieś napisałam,że według mnie czucie się fatalnie,które kwalifikuje do odstawienia tabletek to tylko zmienne nastroje.

Polecam czytanie ze zrozumieniem[bardzo przydatna umiejętność]

Cytat:
a granica 3 opakowan to granica, ktora wyznacza nie tylko wiekszosc lekarzy i specjalistow, radze doczytac. i nie wynika to z tego, ze maja w dupie 'cierpienie' pacjentek, lecz to, ze organizm tyle srednio potrzebuje, by zaczac traktowac przyjmowanie hormonow jako normę.
Tu zbombardowałaś mnie nową wiedzą medyczną.Dziękuję .Chociaż wyjasnij czym jest dla Ciebie owa większośćPozatym-> podkreślam po raz drugi ,że dla mnie fatalne tolerowanie tabletek to nie tylko zmienne nastroje.
Myślę,że żaden specjalista nie będzie 3 mał 3 miesięcy pacjentki na tabletkach,której drętwieją kończyny,która ma kołatania serca itp.
Ale z drugiej str.Ja nie znam tej większości.Zanm tylko tych z którymi pracuję.Może specjaliści których Ty znasz są bardziej specjalistyczni hmmm?

Cytat:
ja nie jestem z branzy medycznej, ale w temacie 'siedze', wiec to co tu napisalas, opierajac sie na swoim jednym lekarzem, wyglada niestety jak kiepski zart
To,że akurat posłużyłam się przykładem jednego konkretnego lekarza nie znaczy,że swoją wypowiedź oparłam "tylko na nim".
Tak czy siak przykro mi,że moje poczucie humoru Cię nie bawi.



Pozdrawiam serdecznie
__________________
“Maybe we like the pain. Maybe we're wired that way. Because without it, I don't know; maybe we just wouldn't feel real. What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop."
MeredithMer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 21:51   #322
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez MeredithMer;11111521
[B
Polecam czytanie ze zrozumieniem[bardzo przydatna umiejętność][/b]

Tu zbombardowałaś mnie nową wiedzą medyczną.Dziękuję .Chociaż wyjasnij czym jest dla Ciebie owa większość
Ale z drugiej str.Ja nie znam tej większości.Zanm tylko tych z którymi pracuję.Może specjaliści których Ty znasz są bardziej specjalistyczni hmmm?
Pozdrawiam serdecznie
nie musisz mi tego polecac, gdyz nie mam z tym problemow, złociutka ale dziekuje za troske, to doprawdy mile z twojej strony

większość - większosc lekarzy, do ktorych uczeszczaja moje kolezanki, kobiety z mojej rodziny, a takze granica 3 opakowan to granica ktora uznaje wiekszosc lekarzy wizazanek, wystarczy poczytac podforum ginekologia i seks, a wcale tych wizazanek nie jest malo
twoich specjalistow nie sposob mi oceniac, bo nie mialam z nimi stycznosci [a moze szkoda? chociaz nie wiem czy jest czego zalowac ]
ciesze sie i gratuluje, ze praca z lekarzami dobrze ci sie uklada, ale czasem moze warto spojrzec poza srodowisko, w ktorym sie obracasz?

nie zgodze sie takze co do kolatania serca i dretwienia konczyn - sama mialam obie przypadlosci w pierwszym miesiacu brania tabletek i obie minely - kolatanie serca nie wrocilo, a na dretwienie wystarczy brac magnez z wit. B6

a poza tym polecam wiecej merytorycznych wypowiedzi a nie czepiania sie slowek. rowniez pozdrawiam!
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49

Edytowane przez pani ćma
Czas edycji: 2009-02-22 o 21:54 Powód: dopisek
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 08:15   #323
MeredithMer
Raczkowanie
 
Avatar MeredithMer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: teqilaland
Wiadomości: 226
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
nie musisz mi tego polecac, gdyz nie mam z tym problemow, złociutka ale dziekuje za troske, to doprawdy mile z twojej strony

większość - większosc lekarzy, do ktorych uczeszczaja moje kolezanki, kobiety z mojej rodziny, a takze granica 3 opakowan to granica ktora uznaje wiekszosc lekarzy wizazanek, wystarczy poczytac podforum ginekologia i seks, a wcale tych wizazanek nie jest malo
twoich specjalistow nie sposob mi oceniac, bo nie mialam z nimi stycznosci [a moze szkoda? chociaz nie wiem czy jest czego zalowac ]
ciesze sie i gratuluje, ze praca z lekarzami dobrze ci sie uklada, ale czasem moze warto spojrzec poza srodowisko, w ktorym sie obracasz?

nie zgodze sie takze co do kolatania serca i dretwienia konczyn - sama mialam obie przypadlosci w pierwszym miesiacu brania tabletek i obie minely - kolatanie serca nie wrocilo, a na dretwienie wystarczy brac magnez z wit. B6

a poza tym polecam wiecej merytorycznych wypowiedzi a nie czepiania sie slowek. rowniez pozdrawiam!

Na Twoją prośbę przestaję czepiać się słówek
Nie chcę zabrzmieć wrednie(słowo)tylko chciałabym Cię prosić abyś trochę szerzej patrzyła hmm na moje wypowiedzi.Tzn.Ja przecież też mam rodzinę,kolezanki,przyjac iółki.Chyba oczywistością jest,że uwzględniam ich opinie na temat antykoncepcji

Na ulotce YAZ wyraźnie "Jeśli nasili się któryś z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce,nalezy powiadomić lekarza lub farmaceutę"
->myślę,że to jest cenna rada

Odnośnie antykoncepcji i drętwienia kończyn,kołatań itp.To przyznam,że być może mam trochę "skrzywnienie zawodowe-->wynikające z konatktu z ginekologami"(sama jestem w psychologii i psychiatrii->ale to długa historia dlaczego akurat z ginekologami).I okazuje się że dużo dziewczyn trafia trochę za późno do lekarza bo np. nie jest w stanie ocenić czy np. "to drętwienie kończyn jest groźne czy to już zakrzepica".
Bo na zakrzepicę magnez nie pomaga.A owe drętwienie wymienione w ultoce dotyczy własnie ryzyka powstania zakrzepu.

Odnośnie wspólpracy z ginekologami to nie jest różowa:p

A odnośnie różnic zdań(mojego i Twojego)to szczerze powiem,że się z nich cieszę Przynajmniej zawsze znajdzie się ktoś kto pokarze mi inny punkt widzenia a może i ja pokarzę trochę inny.
Co wcale nie musi prowadzić do przyznania racji,którejkolwiek ze stron

Pozdrawiam(szczerze)

__________________
“Maybe we like the pain. Maybe we're wired that way. Because without it, I don't know; maybe we just wouldn't feel real. What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop."
MeredithMer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 08:47   #324
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Co do drętwienia i wizyty u lekarza.

Po Novynette zaczęła mnie stopa najpierw boleć tak, że nie mogłam stanąć, potem cały czas była zdrętwiałą. Poszłam do lekarza i co?
I usłyszałam że to na pewno nie zakrzepica ani nic w tym stylu. Po przejściu na Yaz odrętwiałość ustępuje.

Meredith

- to wątek o Yaz-ie a nie o tym gdzie i kto z kim pracuje. Nie musisz się chwalić znajomościami itp. itd. bo tak naprawdę napisać można wszystko, a te złośliwości z Twojej strony nie są potrzebne
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 10:30   #325
mobilna666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

te niepokojace skutki uboczne to zazwyczaj są duzo powazniejsze niz te, ktore ty mialas ale jak juz pisalam - to twoja sprawa, dziwie sie tylko, ze przeciez to dosc powszechne objawy na poczatku [humory, skoki cisnienia] i twierdzisz, ze o nich wiedzialas, zaczelas brac tabletki.

ja w pierwszym tygodniu brania tabletek antykoncepcyjnych mialam bol i kołatanie serca przez cala dobe, promieniujace do ramienia i uwierz mi, bylam przerazona, ale na drugi dzien minelo, i teraz nie zaluje, ze przetrwalam tę dobę i dalej bralam, i dzis biore prawie 1,5 roku i wszystko ok.



tak nie ma sie czego obawiac [/quote]

no ok... u Ciebie to było dobę, a u mnie ponad tydzień i było gorzej, a nie lepiej, a co miałam zrobić z wysypką??? do tego nie idzie się przyzwyczaić.... a o skutkach ubocznych wiedziałam, bo każdy lek ma ulotkę i napisane jakie mogą być skutki uboczne i w Yaz-ie też poczytałam, ale nie myślałam, że akurat ja będę je miała, nie brałam tabletek wiedząc, że tak zareaguję... bo chyba nie zrozumiałaś, co napisałam... wypowiadasz się z takim entuzjazmem, bo Tobie po jednym dniu przeszło, masz szczęście - to się ciesz, a u mnie się to wszystko nasilało...
mobilna666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 11:16   #326
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

a moze skonczymy faktycznie juz te złosliwosci i przepychanki słowne....... moze cos weselszego np. ze ktoras znalazła YAZ w cenie 20zł??? ;-)
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 11:40   #327
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez kasiaso Pokaż wiadomość
a moze skonczymy faktycznie juz te złosliwosci i przepychanki słowne....... moze cos weselszego np. ze ktoras znalazła YAZ w cenie 20zł??? ;-)


O tym można pomarzyć przynajmniej narazie
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 13:46   #328
cytryna09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 17
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

czy yaz wpływa na wasze libido?
cytryna09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 13:54   #329
mobilna666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Ja mam 1 opakowania YAZ nienaruszone, bo niestety nie mogę tego brać, szkoda mi wyrzucać
Jeśli ktoś reflektuje niech napisze vanessa-666@wp.pl - odstąpię bezpłatnie
mobilna666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 14:15   #330
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez mobilna666 Pokaż wiadomość
Ja mam 1 opakowania YAZ nienaruszone, bo niestety nie mogę tego brać, szkoda mi wyrzucać
Jeśli ktoś reflektuje niech napisze vanessa-666@wp.pl - odstąpię bezpłatnie
SKONTAKTUJ SIE ZE MNA na gg prosze 7707960
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.