Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-16, 21:53   #3331
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Wybacz, ale zawsze wydaje mi się to zabawne jak ktoś pisze, że szuka praktyk i właśnie kupił mieszkanie
Dlaczego? Przecież napisała, że ma pracę, ale nie w zawodzie, więc takich praktyk szuka, a jej mąż/chłopak też pracuje. Co tu zabawnego?
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-16, 22:04   #3332
jola1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gród Kraka
Wiadomości: 133
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Kolejny tydzień szukania pracy i tylko 5 cv wysłanych, odzewu z poprzednich nie ma żadnego. Czyli powoli trzeba zacząć chodzić o sklepach i szukać czegoś tylko na przeczekanie nawet za najniższą krajową . Ciekawe jak ma wyglądać przyszłość, jestem po 30, powoli moje CV wygląda coraz gorzej odchodzę z dużych firm i stanowisk specjalisty i spadam np na doradcę, byłam nawet przez chwilę sprzedawcą w sklepie. Tłumaczenia na rozmowach o pracę przy pytaniach czemu zmiana prac na coraz gorsze są szczere bo musiałam mieć pieniądze na utrzymanie, ale jakoś czasem niektórym rekrutującym wydaje się, że mam niską samoocenę a tak nie jest, po prostu dochodzi do zderzenia z rzeczywistością. Mąż też ma obecnie gorszą pracę, jedyne co nas trzyma to mieszkanie i rodzina, ale możliwe, że trzeba pomyśleć o wyjeździe za granicę
jola1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-16, 22:14   #3333
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
To samo Ja za pół roku się bronię i kicha. U mnie dwie koleżanki bez doświadczenia znalazły, ale to tylko 2 osoby na cały rok, więc bez szału. Większość jakieś praktyki i została lub staże z UP robiły.
A jakie znasz języki obce i na jakim poziomie? Ja nie studiowałam niczego związanego z rachunkowością, a i tak pracowałam w księgowości, tyle że firmy zagranicznej, bo znam na bardzo dobrym poziomie dwa języki. Problemów ze znalezieniem tego typu pracy raczej nie ma, bo outsourcing księgowy ma się u nas całkiem dobrze.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-16, 23:12   #3334
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
O to super ja dziś miałam dzień próbny i jutro idę podpisać umowę a czym będziesz się zajmować?
Telemarketingiem i to jeszcze nic pewnego Ale skoro jest UoP i zarobki nawet ok 2 tys. to ja u mnie na prowincji nic lepszego nie znajdę na chwilę obecną, a na cud czekam już wystarczająco długo...
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 06:23   #3335
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Wybacz, ale zawsze wydaje mi się to zabawne jak ktoś pisze, że szuka praktyk i właśnie kupił mieszkanie
Nie szukam praktyk, bo mnie zwyczajnie na to nie stać praktyk szukałam jak mieszkałam z rodzicami i nie musiałam zarabiać, ale niestety wszędzie odprawiali mnie z kwitkiem. Głównie ze względu na to, że rano miałam zajęcia (licencjat robiłam dziennie), ale też spotkałam się z tym, że nie biorą studentów 1-3 roku. Szukam pracy, liczę się z tym, że na niskim stanowisku i za małą kasę, ale PRACY. Zgodnej z wykształceniem. Poza tym nie rozumiem za bardzo co jest takiego dziwnego w zakupie mieszkania ;P
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 07:45   #3336
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A jakie znasz języki obce i na jakim poziomie? Ja nie studiowałam niczego związanego z rachunkowością, a i tak pracowałam w księgowości, tyle że firmy zagranicznej, bo znam na bardzo dobrym poziomie dwa języki. Problemów ze znalezieniem tego typu pracy raczej nie ma, bo outsourcing księgowy ma się u nas całkiem dobrze.
U mnie jeden język obcy, też pracowałam rok jako "księgowa" w firmie outsourcingowej.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 08:33   #3337
Vault101
Raczkowanie
 
Avatar Vault101
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 165
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A jakie znasz języki obce i na jakim poziomie? Ja nie studiowałam niczego związanego z rachunkowością, a i tak pracowałam w księgowości, tyle że firmy zagranicznej, bo znam na bardzo dobrym poziomie dwa języki. Problemów ze znalezieniem tego typu pracy raczej nie ma, bo outsourcing księgowy ma się u nas całkiem dobrze.

To prawda, ale z drugiej strony u mnie od dwoch czy trzech miesiecy szukaja kogos do AP z angielskim i do AR z ang + fr i nikogo nie moga znalezc. A wymogiem sa tylko jezyki.
__________________

Vault101 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-17, 09:15   #3338
nothing_personal
Raczkowanie
 
Avatar nothing_personal
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 421
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
U mnie jeden język obcy, też pracowałam rok jako "księgowa" w firmie outsourcingowej.

możecie się wypowiedzieć jak wygląda taka praca?
Czy ktoś Wam pomagał przez jakiś czas? Czy zajmowałyście się jakąś daną specyfiką? Czy angielski musi być opanowany perfekcyjnie albo przynajmniej w stopniu komunikatywnym?
Czym to się różni od korporacji księgowych?
nothing_personal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 09:25   #3339
amberus
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 84
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Czy aby etat Cię uszczęśliwi? Etat jest ok. wiemy to bo grosz stały. Ale na miejscu kazdej z Was nie patrząc na nic wziąłbym się za pracę dodatkową, nie absorbującą. Wykonywaną w wolnym czasie , czy nawet idąc do sklepu czy gdzie kolwiek indziej. Mam znajomą , męczyła się na etacie 7 lat, w tym samy m czasie pracowała w jakimś mlm z kosmetykami. Miała grosze na początku, po 2 latach dochód 3 razy większy niż etatowy, obecnie ma w nosie etat i zarabia w granicach 17 tyś zł miesięcznie. Można? jasne że można. Ja chłop i to starszej daty robie to samo. I idzie, obecnie mam już te kosmetyki za darmo + trochę kasy. Do wiosny bedę miał już między 3 czy 4 tyś zł dochodu, da radę? Ano da, wystarczy tylko jedna rzecz i to bardzo mała - minimalna ilość chęci. Ja robię to tylko dla dochodu pasywnego, wolność potem hobby i w nosie mam robotę. Przed Wami całe życie, ile lat chcesz marudzić że nie wyszło Ci to czy tamto. Na co czekasz - działaj.
amberus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 09:49   #3340
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nothing_personal Pokaż wiadomość
możecie się wypowiedzieć jak wygląda taka praca?
Czy ktoś Wam pomagał przez jakiś czas? Czy zajmowałyście się jakąś daną specyfiką? Czy angielski musi być opanowany perfekcyjnie albo przynajmniej w stopniu komunikatywnym?
Czym to się różni od korporacji księgowych?
Akurat ja pracował bardziej insourcingowo, dla innego, zagranicznego oddziału mojej firmy. Angielski musiałam znać na tyle by swobodnie dogadać się z managerami z tamtego oddziału (głównie mailowo, czasem telefonicznie albo na komunikatorze). Nie prowadziłam księgowości jako takiej, chodziło raczej pilnowanie tego co dzieje się w systemie (księgach), a następnie na podstawie odpowiednich kontraktów z firmach zatrudniających pracowników z "mojej firmy" (outsourcing) rozliczanie ich godzin pracy, delegacji itp., tworzenie plików dla managerów z różnymi podsumowaniami, wystawianie faktur, zamykanie transakcji w systemie. To tak w skrócie. Uczyłam się miesiąc, potem jeszcze jak miałam problemy z systemem pomagały mi koleżanki z działu.

Byłam wtedy studentką pełną parą i byłam bardzo zadowolona. Super zespół, dobre warunki (miałam do wyboru UoP albo zlecenie), klient (zagraniczny oddział) czasem rzucał bonusem (kilkaset PLN więcej to było coś), nauczyłam się pracować w korporacji i miałam kontakt z językiem. Myślę też, że nauczyłam się odpowiedzialności (nikt po mnie niczego nie sprawdzał, ode mnie szło wszystko do zewnętrznego klienta), dodało mi to pewności siebie.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1

Edytowane przez nicRu
Czas edycji: 2015-01-17 o 09:52
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 09:56   #3341
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez amberus Pokaż wiadomość
Czy aby etat Cię uszczęśliwi? Etat jest ok. wiemy to bo grosz stały. Ale na miejscu kazdej z Was nie patrząc na nic wziąłbym się za pracę dodatkową, nie absorbującą. Wykonywaną w wolnym czasie , czy nawet idąc do sklepu czy gdzie kolwiek indziej. Mam znajomą , męczyła się na etacie 7 lat, w tym samy m czasie pracowała w jakimś mlm z kosmetykami. Miała grosze na początku, po 2 latach dochód 3 razy większy niż etatowy, obecnie ma w nosie etat i zarabia w granicach 17 tyś zł miesięcznie. Można? jasne że można. Ja chłop i to starszej daty robie to samo. I idzie, obecnie mam już te kosmetyki za darmo + trochę kasy. Do wiosny bedę miał już między 3 czy 4 tyś zł dochodu, da radę? Ano da, wystarczy tylko jedna rzecz i to bardzo mała - minimalna ilość chęci. Ja robię to tylko dla dochodu pasywnego, wolność potem hobby i w nosie mam robotę. Przed Wami całe życie, ile lat chcesz marudzić że nie wyszło Ci to czy tamto. Na co czekasz - działaj.
Jeju, co to za wujek dobra rada? Nie chce nikogo urazić, ale to to jakieś straszne bzdury są No i jak w tym kraju normalnie żyć!??


Pocieszające jest jedno, że bezproblemowo zdaję sesje. Tak ogólnie to załączyło mi się marudzenie i ponarzekam trochę. Uważam, że niektórzy potencjalni pracodawcy to zwykłe baranki ^^ Robią błędy w ogłoszeniach, nie potrafią otworzyć CV lub twierdzą, że w ogóle go nie wysłałam.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-17, 10:00   #3342
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Nie szukam praktyk, bo mnie zwyczajnie na to nie stać praktyk szukałam jak mieszkałam z rodzicami i nie musiałam zarabiać, ale niestety wszędzie odprawiali mnie z kwitkiem. Głównie ze względu na to, że rano miałam zajęcia (licencjat robiłam dziennie), ale też spotkałam się z tym, że nie biorą studentów 1-3 roku. Szukam pracy, liczę się z tym, że na niskim stanowisku i za małą kasę, ale PRACY. Zgodnej z wykształceniem. Poza tym nie rozumiem za bardzo co jest takiego dziwnego w zakupie mieszkania ;P
Co jest dziwnego w zakupie mieszkania? Generalnie nic, o ile nie kupuje go osoba szukająca pracy która do tej pory pracowała na tych "niższych stanowiskach" więc raczej za niezbyt wysoką pensję. Rozumiem, że w takiej sytuacji jest to pomoc rodziców/ TŻa ale stwierdzenie ja kupiłam mieszkanie Dla mnie to po prostu zabawne Sama zarabiam trochę powyżej średniej krajowej, urządzam teraz mieszkanie, ale kupione za pieniądze dobrze zarabiającego TŻa więc wiem jakie to są wydatki.

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Amberus, starasz się, ale tracisz czas - spadaj stąd bo spamujesz
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2015-01-17 o 10:02
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 10:59   #3343
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Co jest dziwnego w zakupie mieszkania? Generalnie nic, o ile nie kupuje go osoba szukająca pracy która do tej pory pracowała na tych "niższych stanowiskach" więc raczej za niezbyt wysoką pensję. Rozumiem, że w takiej sytuacji jest to pomoc rodziców/ TŻa ale stwierdzenie ja kupiłam mieszkanie Dla mnie to po prostu zabawne Sama zarabiam trochę powyżej średniej krajowej, urządzam teraz mieszkanie, ale kupione za pieniądze dobrze zarabiającego TŻa więc wiem jakie to są wydatki.

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Amberus, starasz się, ale tracisz czas - spadaj stąd bo spamujesz
Czepiasz się całkiem bezsensownie, a z całej mojej wypowiedzi wyrwałas dwa słowa, które rozbijasz na czynniki pierwsze. Od tej pory, będę wszędzie zaznaczać "skapla mi większa suma pieniędzy od rodziców i postanowiłam kupić za to mieszkanie". Proszę bardzo sens był taki, że mam tu mieszkanie i to między innymi mnie tu trzyma. A dla zachowania sensu mojej wypowiedzi nie ma znaczenia czy pieniądze na zakup wygrałam w totka, dostałam w spadku, darowiznie, zarobiłam czy ukradlam
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 11:04   #3344
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A jakie znasz języki obce i na jakim poziomie? Ja nie studiowałam niczego związanego z rachunkowością, a i tak pracowałam w księgowości, tyle że firmy zagranicznej, bo znam na bardzo dobrym poziomie dwa języki. Problemów ze znalezieniem tego typu pracy raczej nie ma, bo outsourcing księgowy ma się u nas całkiem dobrze.
Myślałam, że angielski mam na takim B1/B2, ale kiedy poszłam na rozmowę o pracę i Pan mi dał do zrozumienia tekst, to się okazało, że wcale taki nie jest. Umiałam niemiecki dość dobrze, myślę, że do B1 nawet, ale to było 6 lat temu w liceum, pamiętam tylko jakieś marne podstawy typu przedstawiać się, powiedzieć jak gdzieś dojść.
Problem z moimi językami jest taki, że mam predyspozycje, bo szybko się uczę, jednak sama nie potrafię się zmobilizować, a na kursy nie mam pieniędzy.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 11:57   #3345
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Sama zarabiam trochę powyżej średniej krajowej, urządzam teraz mieszkanie, ale kupione za pieniądze dobrze zarabiającego TŻa:



Rozumiemy w takim razie, że urządzasz to mieszkanie w 100% z własnych dochodów, a tż nie dorzucił się nawet na doniczkę.
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 12:17   #3346
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Czepiasz się całkiem bezsensownie, a z całej mojej wypowiedzi wyrwałas dwa słowa, które rozbijasz na czynniki pierwsze. Od tej pory, będę wszędzie zaznaczać "skapla mi większa suma pieniędzy od rodziców i postanowiłam kupić za to mieszkanie". Proszę bardzo sens był taki, że mam tu mieszkanie i to między innymi mnie tu trzyma. A dla zachowania sensu mojej wypowiedzi nie ma znaczenia czy pieniądze na zakup wygrałam w totka, dostałam w spadku, darowiznie, zarobiłam czy ukradlam
Nie rozbijam nic na czynniki pierwsze, Twoja wypowiedź zabrzmiała dla mnie śmiesznie, co wyraziłam. Tyle.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Rozumiemy w takim razie, że urządzasz to mieszkanie w 100% z własnych dochodów, a tż nie dorzucił się nawet na doniczkę.
Mieszkanie urządzamy w tej chwili w 100% z moich dochodów, ponieważ pieniądze zarobione przez TŻa inwestujemy w inny wspólny "projekt".
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 13:11   #3347
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Problem z moimi językami jest taki, że mam predyspozycje, bo szybko się uczę, jednak sama nie potrafię się zmobilizować, a na kursy nie mam pieniędzy.
Dla mnie to kiepska wymówka, wybacz Rozumiem brak motywacji, ale przecież motywacja jest - szansa na lepszą pracę, lepsze zarobki. Dla mnie to wystarczająca motywacja, żeby samodzielnie dalej uczyć się kolejnych języków, bo również nie mam pieniędzy na kursy. I o ile z niektórymi językami wcale nie idzie tak łatwo, o tyle angielskiego można się uczyć samodzielnie najprościej w świecie. Miliony filmów w oryginale, miliony piosenek, książki w oryginale dostępne nawet w małych bibliotekach, no i wszelkie stronki poświęcone nauce. Mnie najbardziej pomaga ustalenie dnia na naukę. Typu - wtorek i czwartek 18:00-20:00 to mój "kurs językowy". Nie umawiam się wtedy na żadne spotkania ani do lekarza, tylko wracam do domu, siadam przed książkami i kompem i się uczę. U mnie działa tylko taki system, inaczej będę przekładać to z dnia na dzień albo wyskakuje mi coś niespodziewanego i naukę diabli biorą.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 13:17   #3348
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dla mnie to kiepska wymówka, wybacz Rozumiem brak motywacji, ale przecież motywacja jest - szansa na lepszą pracę, lepsze zarobki. Dla mnie to wystarczająca motywacja, żeby samodzielnie dalej uczyć się kolejnych języków, bo również nie mam pieniędzy na kursy. I o ile z niektórymi językami wcale nie idzie tak łatwo, o tyle angielskiego można się uczyć samodzielnie najprościej w świecie. Miliony filmów w oryginale, miliony piosenek, książki w oryginale dostępne nawet w małych bibliotekach, no i wszelkie stronki poświęcone nauce. Mnie najbardziej pomaga ustalenie dnia na naukę. Typu - wtorek i czwartek 18:00-20:00 to mój "kurs językowy". Nie umawiam się wtedy na żadne spotkania ani do lekarza, tylko wracam do domu, siadam przed książkami i kompem i się uczę. U mnie działa tylko taki system, inaczej będę przekładać to z dnia na dzień albo wyskakuje mi coś niespodziewanego i naukę diabli biorą.
Sama tak robiłam - jak wkręciła mi się jakas piosenka, to brałam jej tekst, podśpiewywałam i od razu wpadały mi do głowy słówka Oglądałam seriale, podczytywałam zagraniczne blogi kosmetyczne.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 13:32   #3349
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

w sumie to ja z facetem najmuję mieszkanie, z czego place tak 1/3 za ten najem i ciekawe, czy już mogę mówic, ze najmuję, czy muszę mówić to jakoś inaczej
W sumie znam co najmniej dwie osoby, który skończyły studia niezwiązane z księgowością (jedna socjologię, a druga gospodarke przestrzenną) i pracują w biurach rachunkowych gdzie zaczynały od praktyk. Z kolei moja własna matka przez lata była księgową w szkole, czyli miała samodzielne stanowisko, gdzie były różne kontrole i chyba dobrze jej szło, bo żadnych problemów nie miała. Oczywiście nie miała żadnych studiów z tym związanych, a jedynie kursy księgowości.
Księgowość w korporacjach jest czymś nieco inym, w jednyynej znanej mi korporacji gdzie pracuje moja koleżanka dziewczyny w tym dziale zajmują się gównie przepisywaniem faktur. Z tym, że jakiś język biegle trzeba znać, a najlepiej dwa. nawet nie wiem, czy koniecznie ich używają, ale po prostu takie wymogi są.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-17, 13:35   #3350
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

ja też staram się uczyć angielskiego, ale wsłuchiwanie się w piosenki nic mi nie daję, chyba że biorę tekst i na oddzielnej kartce wpisuje sobie słówka których nie znam, tłumacze na polski i wtedy się uczę na pamięć.
Dziewczyny myślicie, że warto pracować jako kelnerka na początku swojej kariery zawodowej? oczywiście dopóki nie znajdę nic lepszego i w swoim zawodzie.
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 13:49   #3351
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Myślałam, że angielski mam na takim B1/B2, ale kiedy poszłam na rozmowę o pracę i Pan mi dał do zrozumienia tekst, to się okazało, że wcale taki nie jest. Umiałam niemiecki dość dobrze, myślę, że do B1 nawet, ale to było 6 lat temu w liceum, pamiętam tylko jakieś marne podstawy typu przedstawiać się, powiedzieć jak gdzieś dojść.
Problem z moimi językami jest taki, że mam predyspozycje, bo szybko się uczę, jednak sama nie potrafię się zmobilizować, a na kursy nie mam pieniędzy.
Bezpłatne kursy językowe w Twoim mieście:
http://www.inwestycjawkadry.info.pl/...sz,635185.html
http://www.inwestycjawkadry.info.pl/...sz,529857.html

Zadzwoń i dopytaj o wymogi, które trzeba spełniać, bo widzę, że zapomnieli wszystkich wpisać.
W tych kursach mogą uczestniczyć osoby, które spełniają chociaż jeden z poniższych wymogów:
- osoby z max średnim wykształceniem,
- osoby pozostające bez zatrudnienia min 6 miesięcy (chyba się kwalifikujesz?)
- osoby powyżej 50 roku życia.

Tych kursów jest ogrom, tylko trzeba się interesować i szukać!
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 14:06   #3352
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Bezpłatne kursy językowe w Twoim mieście:
http://www.inwestycjawkadry.info.pl/...sz,635185.html
http://www.inwestycjawkadry.info.pl/...sz,529857.html

Zadzwoń i dopytaj o wymogi, które trzeba spełniać, bo widzę, że zapomnieli wszystkich wpisać.
W tych kursach mogą uczestniczyć osoby, które spełniają chociaż jeden z poniższych wymogów:
- osoby z max średnim wykształceniem,
- osoby pozostające bez zatrudnienia min 6 miesięcy (chyba się kwalifikujesz?)
- osoby powyżej 50 roku życia.

Tych kursów jest ogrom, tylko trzeba się interesować i szukać!
To dotyczy osób bezrobotnych. Jabłuszko jeśli studiuje dziennie to nie zalicza się do osób bezrobotnych. Studenci dzienni nie mogą być zarejestrowani w urzędzie pracy.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 14:12   #3353
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Sama tak robiłam - jak wkręciła mi się jakas piosenka, to brałam jej tekst, podśpiewywałam i od razu wpadały mi do głowy słówka Oglądałam seriale, podczytywałam zagraniczne blogi kosmetyczne.
Dokładnie Słowa z ulubionych piosenek pamiętam od wielu, wielu lat. Można się też nauczyć fajnych konstrukcji i idiomów.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 14:13   #3354
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dla mnie to kiepska wymówka, wybacz Rozumiem brak motywacji, ale przecież motywacja jest - szansa na lepszą pracę, lepsze zarobki. Dla mnie to wystarczająca motywacja, żeby samodzielnie dalej uczyć się kolejnych języków, bo również nie mam pieniędzy na kursy. I o ile z niektórymi językami wcale nie idzie tak łatwo, o tyle angielskiego można się uczyć samodzielnie najprościej w świecie. Miliony filmów w oryginale, miliony piosenek, książki w oryginale dostępne nawet w małych bibliotekach, no i wszelkie stronki poświęcone nauce. Mnie najbardziej pomaga ustalenie dnia na naukę. Typu - wtorek i czwartek 18:00-20:00 to mój "kurs językowy". Nie umawiam się wtedy na żadne spotkania ani do lekarza, tylko wracam do domu, siadam przed książkami i kompem i się uczę. U mnie działa tylko taki system, inaczej będę przekładać to z dnia na dzień albo wyskakuje mi coś niespodziewanego i naukę diabli biorą.

Ja łączę przyjemne z pożytecznym - oglądam seriale po ang., słucham/oglądam Ted Talks, słucham BBC, podcastów, robię kursy na coursera.org, czytam reddita.. Kurczę, sporo tego
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 14:13   #3355
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

http://www.inwestycjawkadry.info.pl/...sz,635185.html Piszą że co najwyżej średnie, a ty chyba masz Jabłuszko już licencjat tytuł ? Jak masz tytuł licencjata to się nie kwalifikujesz.
Szkoda, że wszędzie wymagają co najwyżej średnie.

U mnie tez raz był jakiś kurs, gdzie wymogiem było wykształcenie co najwyżej średnie .
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 14:24   #3356
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
http://www.inwestycjawkadry.info.pl/...sz,635185.html Piszą że co najwyżej średnie, a ty chyba masz Jabłuszko już licencjat tytuł ? Jak masz tytuł licencjata to się nie kwalifikujesz.
Szkoda, że wszędzie wymagają co najwyżej średnie.

U mnie tez raz był jakiś kurs, gdzie wymogiem było wykształcenie co najwyżej średnie .
Okej, ale Dagusi raczej chodziło o sam fakt, że takie kursy ISTNIEJĄ, a nie o ten konkretny. W Krk kojarzę fundację, która robiła różnorakie kursy językowe i miała naprawdę niskie ceny. Ba, teraz przypomniałam sobie o.. duszpasterstwie akademickim, które takie kursy oferowało za darmo ! Także - da się, wystarczy tylko trochę poszukać.
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 14:26   #3357
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Okej, ale Dagusi raczej chodziło o sam fakt, że takie kursy ISTNIEJĄ, a nie o ten konkretny. W Krk kojarzę fundację, która robiła różnorakie kursy językowe i miała naprawdę niskie ceny. Ba, teraz przypomniałam sobie o.. duszpasterstwie akademickim, które takie kursy oferowało za darmo ! Także - da się, wystarczy tylko trochę poszukać.
Dokładnie! Jednak jak widać, dużo osób woli narzekać i biadolić, zamiast się zainteresować.
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 14:31   #3358
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
http://www.inwestycjawkadry.info.pl/...sz,635185.html Piszą że co najwyżej średnie, a ty chyba masz Jabłuszko już licencjat tytuł ? Jak masz tytuł licencjata to się nie kwalifikujesz.
Szkoda, że wszędzie wymagają co najwyżej średnie.

U mnie tez raz był jakiś kurs, gdzie wymogiem było wykształcenie co najwyżej średnie .
Przeglądałam kiedyś te kursy i zwykle trzeba było spełniać jeden warunek.

Dla osób pracujących z wyższym wykształceniem ciężko coś tam znaleźć, natomiast dla bezrobotnych lub ze średnim wykształceniem można jak najbardziej

Eh, dzisiaj u mnie taka beznadziejna pogoda, że zasypiam pisząc pracę na obronę z podyplomówki..

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Dokładnie! Jednak jak widać, dużo osób woli narzekać i biadolić, zamiast się zainteresować.
Dagusia Ty robiłaś kurs językowy, a z tego co pamiętam masz wyższe wykształcenie i pracujesz, możesz powiedzieć jakie były wymagania? Ja swego czasu przejrzałam chyba wszystkie językowe (i inne) w moim województwie i nie znalazłam ani jednego sensownego dla siebie.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 14:41   #3359
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Dagusia Ty robiłaś kurs językowy, a z tego co pamiętam masz wyższe wykształcenie i pracujesz, możesz powiedzieć jakie były wymagania? Ja swego czasu przejrzałam chyba wszystkie językowe (i inne) w moim województwie i nie znalazłam ani jednego sensownego dla siebie.
Uczestniczyłam w szkoleniu bezpłatnym, w ramach projektu "Droga do nowoczesnego handlu" - marketing internetowy oraz język angielski biznesowy z egzaminem TELC. Było to szkolenie dla przedsiębiorców i pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę branży handlowej.
Właśnie staram się o uczestnictwo w kolejnym szkoleniu - obsługa klienta i techniki sprzedaży.
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 14:44   #3360
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Przeglądałam kiedyś te kursy i zwykle trzeba było spełniać jeden warunek.

Dla osób pracujących z wyższym wykształceniem ciężko coś tam znaleźć, natomiast dla bezrobotnych lub ze średnim wykształceniem można jak najbardziej


---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------
Ja jak przeglądałam kiedyś te szkolenia, to znów widziałam dużo szkoleń bezpłatnych dla pracowników mikro przedsiębiorstw. Przeważnie wyjazdowe kilkudniowe one były. Ostatnio widziałam szkolenia ECDL. Ale takie już mam. Dla siebie nic ostatnio nie widziałam. Ostatnio widziałam na jednym z portali z ogłoszeniami dużo szkoleń dla osób posiadających znaczny lub umiarkowany stopień. Gdzieś widziałam nawet szkolenie przedstawiciel handlowy z prawem jady kategorii B, ale wymogów nie spełniałam.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.